ZEELAND s ROEM. Zierikzeesche Nieuwsbode KWATTA^ TWEEDE BLAD, VOLLE-MELK-REEP Beter dan Goed: DE BESTE Oneffen Paden. Brandwonden Kloosterbalsem behoorende^bij de van Vrijdag 12 Nov. [1926, no. 11465. Vraagt KWATTA-SPECULAAS «M)i:i!1VI.JS. OPENING LANDBOUWHUISHOUD- SCHOOL TE ZIERIKZEE. In een der lokalen van het schoolge bouw in de Nieuwstraat, waarin boven vermelde school is ondergebracht, had Woensdagmiddag de plechtige officiëele opening plaats. De voorzitter der Z. L. M., mr. P. Die- leman, opende de druk bezochte bijeen komst. Spr, wees allereerst op de be langrijkheid van het feit, en riep daatrna het welkom toe: aan B. en W. van Zie- rikzee, welk college, evenals de Raad openlijk dank werd gebracht voor hare groote medewerking, aan mevr. Lellman- Bosch, inspeetrice bij het Nijverheidson derwijs, welke zich bizonder veel moeite heeft gegeven voor de totstandkoming dezer school; aan den gemeente-secreialris van Zzee en aan de commissie van toe zicht. Spr. richtte zich daaörna tot de leerlingen, voor wie dit feit zeer belang rijk is, omdat tegenwoordig iets meer ge leerd moet worden hoe het huishouden in te richten, terwijl hen op 't hart werd gebonden, dat zij mede moeten helpen de landbouw op nog hooger peil te bren gen. De leden van het kringbëstuur en van het hoofdbestuur zal dit oogenblik, 'aldus spr. evenzeer aangenaam zijn. Hij heette verder welkom, dr. de Vrieze, mr. Bakker, de heer Abeleven, directeuren en hoofden van de diverse inrichtingen van ondcfrlwijs, tot welke laatsten spr. zich in 't bizonder richtte, omdat deze hoof den iels hebben moeten opofferen. Hij hoopte, dat deze school spoedig te klein zal wojrden en een nieuw gebouw moet wjolrden opgericht. Ook de landbouw- onderwijzers uit deze streek werden wel kom geheeien en ook de dames-leejrares- sen, zoo mej. Kome, die kort geleden een cursus hier eindigde en pionierswerk heeft verricht; mej. Reichardt, die de leiding Ivoor de nieuwe school krijgt, welke al 45 leerlingen telt. Spr. wees mej. Reich- hardt op de zware taak, die haar hier wacht en memoreerde de diverse cur sussen, welke zullen worden gehouden in deze school. Spr. verklaarde de bij eenkomst voor geopend en gaf 't woord aan onzen burgemeester. Z.E.A. memo- Teerde, hoe eenige maanden geleden in een vergadering van B. en W. een afvaar diging uit de Z.L.M. verscheen, welke dit college de plannen ontvouwde voor een hier te stichten huishoudschool. Hoe wel het eerst niet erg duidelijk was wal die school zou beoogen, gingen B. en W. met het voorstel accoord en besloot naderhand de Raad tot datgene, wat ge- v'raagd werd. Met geestdrift bijna voldoet spr. hier aan den wensch deze school te openen, omdat deze inrichting de eerste van dien aajrd in Zeeland is. We zijn, zoo ging spr. voort, hier niet verwend. Op Zierik- zee was niet van toepassing: het is zalb ger te geven dan te ontvangen! Dank zij de Z.L.M. kan hier de huishoudschool ge opend wojrdien. Een overzicht te geven van hetgeen zal worden geleerd, laat spr. over aan hen, die zulks weten, maar hij wijst in dit verband op den dienstboden- nood, waardoor van de huisvrouw nog meer gevorderd wordt. Als spr. een aanmerking mag maken, dan is 't de lange naam, eerste lanobouw- huishoudschool. Spr. beveelt een kortere naam aan. Voor de rest kan spr. geheel instemmen met 't geen mr. Dieleman heeft gezegd. Mocht op den duur blijken, dat FEUILLETON. Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 50 David snelde in de algemeene verwar ring naar de consistorie en ontsnapte door de consistoriedeur naar buiten. Juf frouw Gresham schijnt de eenige te zijn geweest, die kalm bleef. „De waarheid kwam langzamerhand, aan het licht. David had zijn vrouw onder een aangenomen naam getrouwd, voor wendende, dat hij een handelsreiziger was, die zes dagen van de zeven op reis moest zijn. Zij had niet de minste ach terdocht, maar het schijnt, dat de oude vrouw in wier huis zij kamers hadden, de waarheid wist en David veel geld afperste. „Döor dit alles had David Veel geld noodig, en w'as hij in de klauwen ge raakt van een Joodschen geldschieter. Maar daar weet gij alles van?" „Ja, ik waarschuwde Dr. Upton maan den van tevoren, maar hij wilde mij niet geiooven. David deed den ouden Schlin- deze school vooir het aantal leerlingen te klein wordt, dan zal het gemeentebe stuur pogingen aanwenden om ook de Z.L.M. ter wille te zijn, maar dan hoopt spr. tevens dat Zierikzee niet alleen de lasten zal dragen, wanneer eenmaal een nieuwe school voor dit onderwijs verrij zen zal. Spiekende over het praetische, dat op deze school zal wbjrden onderwe zen, wees spfr. op 't feit, dat hetgeen ge kookt wordt, ook op school zal worden geconsumeerd. Wie slecht gekookt heeft, zal dan zijn eigen producten moeten op eten! Splr. dankte de Z.L.M., dal zij voor de plaats van stichting, Zierikzee Heeft uit gekozen. Daarna verkreeg mevr. Leliman-B.osch het woojrd, wie het een groote vreugde was hier aanwezig te zijn bij de geboorte van het kind, dat met zooveel vlreugde verwacht, na,ar zij hoopte, het troetel kind zal worden. Het is thans voor het meisje, dat van' de lagere school, Mulo of H.B.S. komt, niet meer noodig, dat zij het eiland af moet om elders de kun digheden op te doen voor het huishou den. Spr. hoopte, dat het nog eens zoover zal komen, dat ook diit onderwijs ver plichtend wordt gesteld. Sprekende over de toekomst der jonge meisjes, wees zij voctnal op de taak van huisvrouw en moeder, welke haar wachten en somde achtereenvolgens op, welke kundigheden hier de a.s. vrouw en moeder zullen wor den bijgebracht. De inrichting der lokalen noemde de inspee'lirice keurig, waarvoor zij het ge meentebestuur hulde bracht, evenals den gemeente-bouwmeester. Spr. noemde de heer Kielstra de mo tor, die deze zaak op gang had gebracht. Zij Zelf was meer met slimheid dan met overredingskracht bij het betrokken de partement te werk gegaan. Door concen tratie van 4 of 5 ambulante cursussen in één, heeft men hetzelfde bedrag voor subsidie kunnen klrijgen. Hierin zat het gansche geheim der totstandkoming. Spr. dankte mej. Reichhardt voor hetgeen door haar in de laatste 2 maanden is tot stand ge'hiracht en mej. Kome, door wie op dit gebied pionnielrsw erk is verricht.- Zich tot de leerlingen richtend, hoopte spr., dat deze eenmaal met groote dankbaar heid zullen terugdenken aan hetgeen ze hier geleerd hebben. Spr. -eindigde met de wensch, dat deze nieuwe school moge groeien en bloeien, en de nood eenmaal zoo hoog motgie worden, dat een nieuw gebouw moet worden opgericht. Mr. Dieleman wees er op, dat het on derwijs hetwelk hier gegeven zal wor den, moet leiden het huisgezin te helpen, op te heffen en daalrmede het groote huisgezin, de Slaat, zooJat het onderwijs het geheele volk ten goede komt. Spr. 'memoreerde ter loops hoe in Ame rika scholen voor bruiden zijn opgericht, waar de a.s. huisvrouw na afloop van de school het recht krijgt achter haar naam te Laten plaatsen C. B„ adt is „Cer tificating Bride". De heer v. Oeveren, kring-voorzitter van Schouvven-Duiveland, ging uitvoerig de voorgeschiedenis na, dis leidde tot stichting dezer school. Spr. gewaagde met dankbaarheid van den steun, die men mocht ontvangen van de Nulsspaairbank alhier, die ook nog toezeggingen deed, wanneer men eventueel nog eens geld noodig had; van de gezondheidscommis sie en van de pers. Spr. hoopte, dat de jonge meisjes, die de school zullen bevolken ook iets mee zullen krijgen tot vorming van hun ka rakters: levenswijsheid. Voorts herinner de spr. aan den somberen tijd in hel landbouwbedrijf gedurende het laatste kwart der vorige eeuw, toen v'elen een slavenleven hadden. Thans is het, volgens spr. een tijd van weelde, maar met eek toenemende leegle; de huiselijkheid raakt zoek. Spr. hoopt, dat de jonge meisjes hier huiselijkheid aangekweekt zullen worden, opdat tevredenheid en welvaart in hunne toekomstige gezinnen zal heer- schen. Met de wensch, dat hij nog eens de resultaten van het huishoudonde-r- wijs zal 2ien, eindigde spr., die allen op piep, mede te werken deze school tot bloei -te birengen. De alg. secretaris der Z. L. M., de heer Kielslra. die daarna het woord verkreeg, betoogde, dat de totstandkoming der school voornamelijk het werk is geweest ger aan Dr. Upton verzekeren, dat ik een bedrieger, en dat hij den Jood geen cent schuldig was; en voor mijn liegen kreeg ik mijn ontslag, zooals u weet". „Ik geloof, dat u cok de echte vrouw ontdekt heeft?" „Dat dacht ik eerst, en later twijfelde ik weder. De oude vrouw Verzekerde mij zoo stellig, dat ik mij vergist had''. „Welnu, mevrouw, David luisterde het gesprek af, en dat was het, wat haar op Donderdagmorgen naar de kerk bracht 'en zij bijtijds was om het huwelijk te verhinderen". „En wat is ,er van David geworden? „O, ongeveer zes maanden geleden, toen hij uit de gevangenis ontslagen werd, heeft zijn vader hem en zijn vrouw naar Australië geëxpedieerd om daar het leven opnieuw1 te beginnen". Een tijdlang zwegen beiden. Douglas nam weder plaats op de bank, en ver wonderde er zich over, dat hij zich Zoo zwak en uitgeput voe'de. Hij vergat, dat hij sedert den morgen niets had gegeten. John Sugden stak een sigaar aan en zette zich naast Douglas neder. Het park was op dit oogenblik bijna verlaten. Doch al ware het o vei vol geweest, Douglas zou er niets van gezien hebben. Hij Ver toefde met zijn gedachten weder in Dee ping zijn hart was vervuld van nieu- !we hoop. „Een sigaar, Wyb'urn?" van mevr. Leliman—Bosch, die hij daar voor persoonlijk dank zegt. De heer Houd- kamp was 't, volgens spr., die bij de voorbereiding het meeste werk heeft ver richt, Hoewel van de zijde van het gemeente bestuur alle medewerking werd verleend, blijft de gem.-bouw me es ter de man die het heeft gedaan. Spr. brengt hem daar voor hartelijk dank De leidster der cur sus, mej. Reichardt, sprak hij hartelijk toe. Spr. gewaagde, van de vele teleur stellingen die haar niet bespaard zijn, maar met vertrouwen wordt de leiding aan haar opgedragen. Mej. Reichardt dankte dhr. Kielstra vooir het werk, dat hier door hem is verricht. Ook sprak zij woorden van dank aan al len, die haar ter wille zijn geweest, spe ciaal de inseptrice dankte zij voor da oprichting dezer school. De heer de Bree, hoofd van school B, juichte de totstandkoming van deze nieu we inrichting van onderwijs toe, maar het zal spr. ook een groot genoegen zijn, wamieer eenmaal de nieuwe inrichting een apart gebouw krijgt. Waar de leer krachten, gedurende langen tijd misschien, in hetzelfde gebouw elkaar zullen ont moeten, daar reikt spr. allen de hand van den goeden buurman! Alle speeches werden met "applaus on derstreept. Na afloop der oi'ficieele plechtigheid werd door de leerlingen der school thee met toëbehooren rond gediend en gingen velen een kijkje- ne men in de school, die naar we hopejn, er veel toe zal bijdragen, dat. de toekom stige vrouw toegerust wordt met een schat van kennis op huishoudkundig ge bied. i PJ1EDIKBEU RTEuN Zondag 14 November. Karkwarva. 2 ure, de heer P. van Lely- veldt, cand. te Dinther. tarooakarks 9 30 ure,- de heer P. van Lelyveldt, cand. te Dinther. Bnrfta. 9.30 ure, ds. Boogaard. Raaaasa. Geen dienst. Noordwalla 9 30 ure, ds. Mortier. Baamstada. 9.30, cand. D. Holwerda te Gaastmoer en 6.30 ure, ds. v. Binsbergen (Beide keeren coll. voor noodl. kerken en personen). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Lees- dienst. Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk* Slkamoa. 9.30 ure, ds. Neeleman. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. Tol. Brouwershaven. 10 ure dr. Proost. Goref. Kerk. 9 30, ds. J. de Boer (Voorber H. Av.) en 2 ure, idem. Zoaaemairt, 9 30, ds. de Leur (Bed. H. Av.) en 2 ure, idem (Dankzegging). '*eref. Kerk. SiSO en 2 ure, ds. Hoek. 9 30 ure, ds. v. Griethuijsen (Doopsbediening). Orasactaor. 9.30 ure, ds. v. d Griend. Ouwsrfcark. 2 ure, ds. v. d. Lüfuen. Niaawarkerk. 9 30 ure, ds. v. d. Linden (Voorber. H. Av Geref. Kert. 9.30, 2 en 6 ure, cand. den Boer van Amsterdam. Geref. Gemi 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oosterlaed. 9.30 en 2 are, dr. Weeda Geref. Kerk. 9.30, ds. Bremmer (H. Avond maal) en 2 ure, idem (Nabetrachting). Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romiju. Sir|aaalaad. 2 ure, ds. v. d. Griend (Doops bediening). Bralulaat. 9.30, ds. Waardenburg (Voorber. H Av.) en 2 ure, idem Geref. Kerk 9.30, Leeskerk en 5 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. Vraagt Uwen WiüMier de NIEUWE CADEAULIiST van 2 November 1926. In deze Lijst zijn een groot aantal veranderingen gebracht en zijn wederom zeer vele CADEAUX belangrijk in bons verminderd. De Lyst van 12 Mei is hier door van onwaarde geworden. De vraag bracht hem weder tot zich zelf. „Gaarne". „Zeg eens, Wybrun"gij ziet er niet al te best' uit. Hebt gij te hard gewerkt?" „Dat kan wel. Waar, zeidet ge ook weer, dat juffrouw1 Gresham was heen gegaan?" „Ik herinner mij niet, dat ik' daar iets over heb gezegd. De waarheid is, dat ik niet weet, waar zij is heen gegaan". „Woont zij niet meer te Deeping? „Ik geloof niet dat zij of de dokter tei Deeping gezien zijn, sedert dien gedenk- waardigen Donderdag. Men vertelt, dat zij den volgenden morgen op reis zijn gegaan en daarna in Londen zijn gaan wonen. Evenals gij, Wyburn, schenen zij verlangend, Deeping te Vergeten". Maar Dougias hoorde die laatste opmer king niet. Hij werd bestormd door duizen derlei gedachten en in den geest vertoef de hij overal, behalve in het Park. John Sugden sprak nog verscheidene minuten voort, maar Douglas antweordde niet, om de eenvoudige reden, dat hij hem niet hoorde. Toen stond Sugden op en zeide lang zaam: „Ik moet naar het kantoor terug". Douglas schrikte op en zag hem vragend aan. „Ik heb u, gehoof ik. nog niet ver teld", ging Sugden voort, dat ik tot re dacteur van „De Boodschapper", ben be noemd. Dat is natuurlijk de reden, dat ik hier woon". 9 30, 2 en 6 ore, ds. Vreugdenhil. Uud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 are, Leeskerk A.-J,-Palder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. Bakker van Hilversum. 3t.-PHitpg|an4. 9.30 en 2.30 ure, de heer Hoekendijk van Heemstede (Beide beurten collecte voor de stichting). Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tbolau. 9.30, ds. Oskam en 2 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 9.80 en 2.30 nre, dr. Veltenaar. Geaef. Gear. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartaasdljlc. 9.30 en 6 ure, ds. Lee mans. Oud-Geref. Ge». 9.30, 2 en 5 30 ure, Leeskerk. Oud-Vossamear. 9.30 en 2 ure, ds. de Gidts. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30 en 2 ure, ds. Verschoor Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 nre, Leeskerk. ftcharoenlaaa. 9.30 en 2 ure, ds. Los. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5 30 ure, Leeskerk. Dinsdag 16 Nov. 6 ure, ds Vreugdenbil van Bruinisse. Stavautiso. 9.30 en 2 ure ds Moerman. Oud-Geref. Kerk, 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk St.-Aaaalaad- 9.30, Leeskerk eh 2 ure, ds- Oskam. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Stroopers In den nacht van Dinsdag op Woensdag ontdekten twee politieamb tenaren twee stroopers op het landgoed den Sterren'berg, welke daar werkten met een lichtbak. Op een gegeven oogenblik werd de hond van een der politieambte naren verlicht en dadelijk daarop viel een schot, zonder echter het dier te treffen. Even later werd de lichtbak gericht op een van de polili.e-ambtenaren; even la ter viel een schot, dat evenmin doel trof. In den loop van den nacht is op een deir buitenwegen een persoon aangehouden, welke bij onderzoek in het bezit bleek te zijn van jachtpatronen. In den omtrek werd tusschen het struikgewas een licht bak gevonden. Deze persocm ontkende echter pertinent de dader van den aan slag te zijn. Ook is een tweede persoon aangehouden, die vermoedelijk in gezel schap van den reeds aangehoudene op de Sterrenberg werd aangetroffen, doch ook deze ontkent iets van de zaak te weten. De moord te Rotterdam. Omtrent den moord 'welke Zaterdag in de Asterstraat te Rotterdam heeft plaats gehad en waar van de politie tot Woensdagavond de dader niet had kunnen vinden, is een giroole wijziging gekomen. Een havenar beider heeft op een der politiebureaux verklaard dat de R. de caféhouder, die reeds Zaterdagavond als verdacht van den moord was aangehouden, doch later weer op vrije Voeten werd gesteld', den havenarbeider Reingoud heeft doodge schoten. Na deze verklaring liet de com missaris van politie den 35-jarLgen café houder F. de R. in zijn woning arrestee ren. Op een der politiebureaux werd hij vejrhoord. maar hij bleef pertinent ont kennen iets met de moord aak te ma ken te hebben. De politie is evenwel overtuigd thans den juisten dader te heb ben gearresteerd. VAN HEINDE EN VER. Een Amerikaansch professor heeft het gtraf ontdekt van de moeder van Cheops de Egyptische Pharao naar wie de grootste pyramide is genoemd. Konin gin Heteferes leefde ongeveer 6000 jaar geleden. In December hoopt men de al basten sarkophaag te kunnen openen. In het zuidwesten van de Ver. Staten is de winter ingevallen met Veel sneeuw in Kansas, Oklahoma en noord- en noord westelijk Texas. Een sneeuwstorm be weegt zich uit Canada komend1, in zuid oostelijke richting, en Kansas en Missouri hebben felle koude te wachten. De mariniers te Deal in Kent wilden verleden week eens een grap met een makker uithalen, die op schildwacht stond. Een hunner wikkelde zich in beddelaker.s en wandelde „als geest" op den schild wacht toe. Deze moet echter een nuchter man geweest 2ijn, hij liet zich door geen geest overbluffen en reeg de verschij ning aan zijn bajonet. De gestrafte geest schijnt echter niet zWaar gewond te zijn. Te Magliana bij Rome is in den „Neen, dat wist ik n'et. Ik) feliciteer u". Douglas vroeg zich af, of zijn vriend hem zou kunnen helpen, doch hij had den moed niet het te vragen. Hij kon er niet voor uitkomen hoe slecht het hem gegaan was; hij kon honger en gebrek lijden, maar hij kon geen liefdadigheid inroepen. „Nu, goeden dag, Wyburn. Het doet mij erg veel pleizier, dat ik u teruggevon den heb1. Ik hoop dat wij elkander heel veel zullen zien". „Dag Sugden". Zoo gingen zij van een. Douglas zag zijn vriend Weg wandelen in den schit terenden zonneschijn, toen ging hij met een zucht weder zitten en staarde de huizen tegenover hem aan. HOOFDSTUK XXV. Douglas' boek. Flos Gresham is vrij. Dat was Douglas' eenige gedachte. Voor het oogenblik was hij niet bezorgd over zichzelf. Hij Vergat zijn honger, vergat Zijn teleurstellingen vergat in één woord alles. De weten schap, dat Floss niet aan David Suteliffe geketend was, bevredigde op het oogen blik al Zijn wenschen. „Ik moet haar vinden", sprak hij bij zichzelf. „Ik moet mijzelf harer waard maken, en ik moet haar eenmaal de mijne noemen. En een blijde glimlach verhelder- zijn pijnlijk en duren lang omdat de huid vernield is. Akkers Kloosterbalsem er op verdrijft dadelijk de pijn, doet de blaren verdwijnen en gave nieuwe huid groeien. heelt alle wonden nacht van Zondag op Maandag een reus achtige meteoorsteen gevallen, die een gat van 45 M. in den gipond heeft ge boord. Men zal hgm uitgraven en naar Rome vervoeren, waar hij aan den Paus zal worden aangeboden. INGEZONDEN STUKKEN» (Buiten verantwoordelijkheid der redactie Copy wordt niet teruqgezonden. Mijnheer de Redacteur t Zou u s.v.p. onderstaande rectificatie willen plaatsen. Bij voorbaat mijn wel- gemeenden dank. In het laatste raadsverslag is een abuis geslopen: n.b. dit: Het voorstel van den heer Der Weduwen om het presentiegeld voor de raadsleden in te trekken is niet aangenomen zoo als er a'bsusievelijk staat, maar wacht tot een volgende vergadering.' Uw verslaggever te Kerkwerve Renesse, 6 November, 1926. Mijnheer de Redacteur t In het Algemeen Weekblad voor Chris tendom en Cultuur van 15 October 1926 komt een artikel voor van de hand van Dr. J. A. Vorder Hake, waarin die schrij ver een felle critiek uitoefent op de taal der officieele stukken. Als uitgangspunt van zijn betoog neemt hij onder de loup de wenschen en inlich tingen voorkomende in de lijst van de. rekeninghouders bij den post-, chèque.- en girodienst en als voorbeeld van bederf onzer taal haalt de schrijver aan den zin, welke is afgedrukt op de enveloppen, waarin de girobiljetten worden verzon den. Die zin luidt: „Indien meerdere bil jetten zijn te verzenden, zijn deze steeds gezamenlijk gevouwen", hij zou meenen dat de taal beter tot haar recht komt als er stond: „Indien men meer biljetten verzendt, moet men die samen vouwen". Wat zou nu die schrijver wel denken en zeggen als hem eens onder de oogen kwam het verslag van de raadsvergade ringen der gemeente Renesse, gehouden 25 en 27 October 1926, opgenomen in Uw no. van 3 November 1.1.? Daarin lezen wij toch onder meer woor delijk het volgende: ........het kantoor van dien titularis (ge beente-ontvanger) wordt gehouden in „het Gemeentehuis eiken tweeden Dins- dag der maand van des voormiddags 10- „12 uur, terwijl de overige dagen zitting „wordt gehouden van Dinsdag van Q-10 „uur" l Wij vermoeden dat Z.Ed, in een scha terlach zou uitbarsten en uitroepen: „Wat- een taal!" Wij vragen ons af op weikei tijdstippen is nu het kantoor van den ontvanger geopend? eiken tweeden Dinsdag der maand"; er is toch maar één tweede Dinsdag in een maand. Woirdt bedoeld: „den tweeden Dinsdag van elke maand"? En hoe verder dan: „de overige dagW wordt hiermede bedoeld eiken dag of alleen eiken Dinsdag en als die „eiken dag" niet is de tweede Dinsdag van de maand dan alleen van 9-10 uur Aangezien het toch voor de ingezetenen van belang is zulks te weten wil mis schien Uw verslaggever wel zoo goed zijn dat nog eens duidelijk en voor ieder begrijpelijk op te geven. Met dank voor de -opname. Hoogachtend, Uw dw., J< MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 11 Nov. Tarwe f 14,75 I 15; bruine 'boonenj f' 13—f 17,50; erwten (schokkers) f 29—f 35; blauwmaanzaad f 48; aardappelen" (eigenh.) f 3,50; bonte f 4,50—f 5; 'blauwe f 4.25—f 4,50; uien (groote bruine) f 1,40—f 1,50. de zijn gelaat, zooals er menigeii langen dag niet op te zien was geweest. „Zij zeide eens, dat ik iets goeds tot stand zou brengen", mompelde hij bij zich zelf, terwijl zijn oogen glinsterden. „En dat zal ik ook. Om harentwil, zaL ik" „Neem mij niet kwalijk), Wybürn". Dougias schrikte bij het vernemen der bekende stem. Sugden was weder terug gekeerd. „Ik weet niet wat voor betrekking ge hier om handen hebt, maar ik zou u gaarne aannemen als medewerker aan „de Bpodsöhapper". Douglas sprong overeind. „Niets kon mij meer genoegen doen", zeide hij. „Schikt het u, nu mee naar het kantoor te gaan, om het een en ander te 'bespre ken?" Toen Douglas dien avond den weg naar huis insloeg Was hij in de opgewekste stemming. Eindelijk had hij een vaste be trekking gekregen, en hij en zijn moeder konden thuis onbezorgd leven. Ook zou hij nu zijn boek kunnen schrijven. Daar van was hij overtuigd. Hij had eindelijk de aansporing en inspiratie ontvangen, waar hij op gewacht had. Waar hij ook heen keek, schenen hem een paar bruine oogen toe te lachen, en de lucht scheen vervuld van de echo van Floss Gres- ham's stem. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 5