Zierikzeesche Nieuwsbode ZEEIHEM. abonnement: Woensdag 10 Nov. 1926. zierikzeesche courant. advertentien Opneming van de Voetpaden. Algemeene Opneming Kloosterhalsem Prijs per 3 niaonden f 1,50, franco per post 1,30. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11464. Dir. A. J. DE LOOZE Jr. Uifg.-Fedicteur M. J KOSTEN van 18 regels 60~ctfl., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zikrikzee brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op 22 Nov. a.s van wege de gemeente eene zal worden gehouden van de VOETPADEN met de KUNSTWERKEN. Zierikzeb, S November 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTF.YN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS; Secretaris. BUI TENLAND Algemeen Overzicht. HET HUWELIJK VAN DEN BELGI SCHEN KROONPRINS. De Zweedsche kruiser „Tylgia", die Zo'ndagmoiigen met prinses Astrid van Zweden in de haven van Vjissingen kwam, om de andere gasten, die met den mail- trein kwamen, op te nemen, is dien dag doorgevaren tot Astruweel en Maandag morgen opgestoomd naar Antwerpen, waar de boot te 10 uur bij het „Steen" meerde. De onivangst is overweldigend geweest. Zelden was grooter menigte bij elkaar. Prinses Astrid w.as de eerste, die den kruiser verliet. Prins Leopold kwam haar hartelijk tegemoet tot het midden der brug en omhelsde haar. Ook prins en prinses Ingeborg van Zweden, de ouders van prinses Astrid, de prinsessen M ar ga re th a en Martha, haar zusters, en haar broertje prins Karei en ook prins Axel van Denemarken kwamen vervolgens van boord en werden door het Belgische ko ninklijke gezin, burgemeester Van Cau- vvelaert, baron Holvoet, den gouverneur der provincie, en andere autoriteiten ver welkomd. Van de kade tol aan het stad huis verdrong zich een dichte menigte, die luide het hooge gezelschap toejuichte. In het raadhuis werden de vorstelijke personen toegesproken door den burge meester Van Cauwelaert, het eerst in he't Nederlandseh en daarna in het Fransch. Prins Karei van Zweden antwoordde in de Fransche taal en zeide in vertrouwen zijn dochter over tc geven aan de Belgi sche natie. Bij den terugkeer van het stadhuis naer den trein was de geestdrift zóó groot, dat een ontzettend gedrang ontstond. Zoo- wel de b'crtdón als de onbereden politie was metbij mafchte het volk op een af- stand te 'houden. De vorstelijke personen werden geheel door het volk omringd. Verscheidene leden van het hooge gezel schap moesten tegen de al te groote geestdrift van het volk beschermd wor den. Eindelijk kon de trein worden bereikt,, die onmiddellijk naar Brussel vertrok. Bij aankomst aan het Noordelr- station was er een hevige regen. Toch werd in open hofkoetsen, omstuwd door een eskorte bereden troepen en tusschen een dubbele troepenhaag door naar het paleis gereden. De geestdrift was onbe schrijfelijk. Bij het graf van den Onbe kenden soldaat werd een oogenblik halt gehouden. Prinses Astrid aan den arm van Prins Leopold, legde de bloemen neer, die haar bij haar aankomst waren aange boden. Vervolgens werd naar 't paleis gereden. Des avonds had in den Munt-Schouw- burg een gala-voorstelling plaats, die dorr lai van hooggepiaatsten werd bijge woond. Toen de jonggehuwden in de koninklijke loge verschenen werd hun een geestdrif tige ovatie gebracht, afgebroken door het spelen van het Zweedsche volkslied. De ovatie werd hernieuwd na de Braban- gonne, die op het Zweedsche volkslied volgde. FEUILLETON. Oneffen Paden. 49 Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. Hoofdstuk XXIV. Een nieuwtje. Het was een treurige geschiedenis, die mevrouw Wyburn haar zoon verleide, in de weken, die volgden- op haar komst. Zij deelde Douglas langzamerhand aller lei bijzonderheden mede, zonder dat hij er naar vroeg. Het scheen een verlichting voor haar te zijn, haar hart: vrijelijk te kunnen uitstorten, en hoewel het een bekentenis was van blindheid eri dweep zucht en koppige lichtgeloovigheid, aar zelde zij niet. Douglas spaarde haar g(e- voelens zooveel mogelijk. Het zou zoo gemakkelijk geweest zijn te zeggen: „TDat heb ik u wel voorspeld",, .of „u had be ter moeten weten". Maar hij waakte er zorgvuldig over, iets te zeggen, dat haar verdrfet zou kunnen doen. Het eerste waar hij voor zorgde was, alles zoo geriefelijk mogelijk voor zijn moeder in te richten. Juffrouw Lukas,. de huisjuffrouw, had gelukkig een kamer open, waar mevrouw Wyburn dadelijk De venijnige steken van spit in den rtl& overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akker's Kloosterbalsem, welke tot diep In de weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoopende ziektestoffen doet verdwijnen, snel en grondig geneest. verdrijft de pijn Bij het verlaten van hun loge vielen den Hertog van Brabant en Hertogin As trid een nieuwe- eindelooze ovatie ten deel. RICCIOTTI GARIBALDI- In Frankrijk heeft het geval-Garibaldi een geweldigen indruk gemaakt, vooral óoic, omdat het een Garibaldi is, een der roemrijke zoons van een even roemrijken vader, die bij traditie de partij der vrij heid kiezen. Dat deze Garibaldi, van wien twee broers in dienst van Frankrijk zijn ge sneuveld, zijn kameraden verraden heeft om geJd, dat hij aam de fascistische jpolilie zooveel adressen van anti-fascisten in Italië heeft aangebracht als hij er maar machtig worden kon, treft de Franschen diep in hun vertrouwen en hun be wonde ring. Maar afgescheiden van dit persoon lijke geval weet men nu, wat men te denken heeft van de fascistische op rechtheid. Het is waar, nog is niet bewezen dat Ric'Ciotti Garibaldi optrad als agent pro vocateur, in opdracht van de ïtaliaansche regeering, om Frankrijk in moeilijkheden te brengen. Maar aan hetgeen we wèl met zekerheid weten, heeft men waarlijk al genoeg. Het omvangrijke onderzoek naar de jongste incidenten en het naspeuren in hoeverre er verband bestaat tusschen de campagne tegen Mussolini, de Cataleen- sche samenzwering en de anti-Fransehe relletjes, zal nog geruimen. tijd in beslag nemen. Eerst moeten alle documenten worden uitgeplozen, daarna de verschil lende verdachten worden geconfronteerd. De belangrijkste confrontatie zal stellig zijn tusschen den Spaansehen kolonel Ma- eia en Ricciotti Garibaldi. Het Fransche socialistische Kamerlid Eugène Frot heeft een interpellatie aan gekondigd over de jongste incidenten en de .maatregelen, welke de regeer big denkt te nemen om de Fransche onderdanen te beschermen. BINNENLAND. HEFFING VAN R. I. B. VAN SCHIPPERS. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Braat, betreffende het niet aanslaan in de Rijks-Inkomstenbelas ting van schippers, die geen domicilie hebben gekozen, heeft de jninister van financiën geantwoord: Het is den onder- geteekende niet bekend, dat er vooral onder schippers, die geen domicilie ge kozen hebben, velen zijn, die een groot inkomen genieten, en niet in de Rijks- inkomstenbelasting worden aangeslagen. Hij acht zulks ook. niet waarschijnlijk, in verband met de vastgestelde bepalingen ter verzekering van de inkomstenbelas ting van binnenschippers en van tot de bemanning van een binnenvaartuig behoo- rende personen, die binnen het Rijk hun bedrijf of beroep uitoefenen zonder er een vaste woonplaats te hebben. Uit Stad en Provincie. ZJER1KZEE. De concertzaal deelt ons mede, dai er vandaag acht dagen, weder een goed tooneelspel te verwachten is. bezit van nam; de zitkamer deelde zij met haar zoon. In de eerste paar weken verspilde Douglas heel wat tijd, door te trachten iets te redden uit de schipbreuk van het fortuin zijner moeder. Wij zeggen met opzet, verspilde, want er kwam nieits van terecht. Niscey was een te slim oplichter om iets achter te laten, en Katharine Wyburn was een te lichtgeloo- vig heilige geweest om iets achter te houden. Zij had zelfs haar juweelen ver kocht ten voordeele der goede zaak. Douglas keek en voelde zich zeer be zorgd, toen hij ontdekte hoe de zaken stonden. Tot dusver was hij ternauwer nood in staal geweest zichzelf te onder houden; en hoe hij nu ook nog zou kun nen voorzien in de behoeften zijner moe der was een vraag, die hem jniet weinig angst inboezemde, vooral daar het slechts al te duidelijk merkbaar was, dat haar gezondheid was geknakt, en dat zij miet groote zorg moest omringd worden. Hij wenschte nu, dat hij gewerkt had aan het boek, waar hij reeds maanden lang over gepeinsd had. Toch was het juist zijn eerzucht, die zijn hand terug hield. Een boek te schrijven, alleen om den broode, stond hem vreeselijk tegen. Hij wilde het beste, dat in hem was, aan de wereld geven, of niets. Daarenboven hij wist, dat indien hij dat beste gaf, hij oolc geen uitgever zou vinden. Het on derwerp van zijn boek had hij reeds se dert maanden in zijn hoofd. Hij had de intrige zorgvuldig Ineengezet, aanteeke- Opgevoerd zal worden „Yoshiwara", door de N.V. Groot Tooneel uit Amsterdam on der leiding van den heer Joh. Lange- maker, een zedenspel in drie bedrijven, waarover de meest gunstige recensies ons ten dienste staan. Over de „Yoshivyésra", dat in de wijk, waarin in de Chineesche en Japansehe steden de vermaak-lokalen en opium-'kit- ten worden ondergebracht, hopen wij in ons volgend blad meer mede te deelem Zaterdag loopt in de Bioscoop eena Far West Film „de Veroveraars van hel Westen", van de bekende First National Film Cie Door de schitterende natuur- tafereelen, welke in deze films voor komen en de sensationeele draad die er door loopt, zalhet deze wel weer niet aan belangstelling ontbreken, te minder daar dan de reductie-bons van de vo rige week geldig zijn. Zij loopt echter slechts Zaterdag, dear- de Zondag gere serveerd is voor dè R.-K Propaganda- Clu'b, welke dan op het doek brengt „Een slachtoffer van hel Biechtgeheim". Naar wij vernemen zal de le win- terlezing plaats hebben op Donderdag 25 Nov. Alsdan zal spreken ds. Meyster van Rotterdam over: „De nieuwe menseh, een blik op het leven van dezen tijd".' ORE1.SCHOR. In de gehouden verga dering van het Burg. Armbestuur alhier, is met bijna algemeejie stemmen tot voor zitter gekozen de heer A. Kosten. BRU1NISSE. De vergadering van „Al gemeen Schippers- en Visschersbelang" op Zaterdagavond j.i. was matig bezocht. Waren de leden bekend geweest met de tractatie, allicht was de opkomst beter geweest. De voorz dhr- M. Vijv-erberg opende de vergadering. 'Na voorlezing der notulen door dhr. W Otte. werd een 'brief voorgelezen van het bestuur der Visscherijen, meldende; dat aan het ver zoek der vereeniging om de Oostérland- sehe Slikken tot na den winter gesloten te houden, geen gevolg kan worden ge geven. Op hel verzoek, gericht tot den Min. van Fin., om van hoogerhand ia le grijpen in den noodtoestand der Zeeuw- sche mosscikweekers, was door beniid- deiing van „Het Bestuur" geantwoord, 'dat de Minister l. z. t. zal bepalen of, en zoo ja, hoeveel pachtvermindering noodzake lijk zal zijn. Bijna algemeen was de ver gadering van óórdeel, op een volgende vergadering hierover verder te beraad slagen. Dhr. Math- de Koning vermoecfde, dat vefe vissehers legen 1 April a.s. gaar ne hun perceelen willen ingeven. Hij steide voor, otb in "óverleg niet clè andere vereenigingen in Zeeland een verzoek te richten tot „Het Bestuur", de gelegenheid hiertoe open te stellen en de vrijgekomen perceelen weer tijdelijk te verpachten. Een brief was ingekomen van den Min. van Financiën, inhoudende de mededec- ling, dat voor 1927 weer een bedrag was uitgetrokken voor premies op hel dooden van zeehonden. Besloten werd voorts een lijst te leggen in „Het Veerhuis", waarop Vraagt Uwen Winkelier de NIEUWE CADEAULIJST van 2 November 1926. In deze Lijst zijn een groot aantal I veranderingen gebracht en zijn wederom zeer vele CADEAUX belangrijk in bons verminderd. I De Lijst van 12 Mei is hier-j door van onwaarde geworden. I ningen gemaakt over al de karakters, maar verder was hij niet gekomen. Het eerste hoofdstuk was nog niet geschreven. Gedurende een paar weken slaagde hij er in rond te komen, toen kregen de om standigheden een ernstiger aanzien. Vele zijner artikelen werden teruggezonden, en die werden aangenomen, werden niet dadelijk geplaatst en dus ook niet bei ta'ald. Om de zaak nog -erger te makSéta, werd zijtt móedér in plaats van sterke^ te worden, dagelijks zwakker, en had zij al dé versterkende middelen nóodig, die maar voor haar te krijgen waren. Douglas omringde zijn moeder met een teedere zorg, die aandoenlijk was. In de dagen van haar-sterkte en voorspoed had hij nooit veel van haar gehouden. Toejn hij een kind was, boezemde zij hem angst in. Maar nu, in haar zwakte en afhanke lijkheid, ging zijn hart tot haar uit, als nóóit het geval was geweest; en hij leed zelf met liefde honger, indien hij slechts de een af aridere lekkernij kon vinden, die haar smaakte. Half Juni was hij aan zijn laatste gul den toe en waar de volgende vandaan moest komen, was hem een raadsel. Hij had den geheelen morgen allerlei uit gevers-kantoren afgeloopen dm een paar van zijn artikels geplaatst te krijgen, doch tevergeefs. Nooit sedert hij naar Londen was gekomen, was het hem zoo tegengeloopen. Tegen twaalf uur was hij niet alleen hongerig, doch ook moedeloos, maar daar hij geen géld had om voedsel te koop en, zij die aceoord gaan met de voorwaarden gesteld door den hoofdingenieur-directeur der R.W.S, te Middelburg, betreffende het vissehen binnen de 500 M. op de slikken, hunne handleekening kunnen plaatsen, op dat di>t alzoo gezamenlijk kan worden be richt. Van dhr. Stobbelaar van lerseke was een brief ontvangen, waarin werd medegedeeld, dat een tweetal mossel kweekers uit lerseke wel een centraal mosselverkoopbureau voor Zeeland ge- wenscht achten. Deze heeren hadden dit schrijven met hun handteekening bekrach tigd. De scherpe concurrentie welke on zen schippers wordt aangedaan te 'Rot terdam door den overtolligen aanvoer van Zuiderzeemosselen kwam toen in behan deling. Voor 50 Hollandsehe centen per ton levert de Zuiderzeeman aldaar de mosselen. Hiertegen kunnen onze viscchers met hunne, door hooge pachten belastte mosselen niet op. Over de maatregelen, die hiertegen genomen kunnen worden bleek nogal verschil van meening te be staan. Op voorstel van clhr. J. Roukema zal een verzoek aan de regeering wor den gedaan om bij wijze van ge 1 ijksbellinig van de Zuiderzeemosselen een retributie te heffen ter breideling der doodende concurrentie. Tot verdere aanvulling van den noodtoestand in het mosselbedrijf al hier is er weer een kwestie bijgekomen, welke werd besproken en toegelicht door dhr. C. Hoogerheide. Naar Engeland wor den de mosselen verzonden onder cer tificaat van onbesmetheid, hetwelk door het rijk wordt verstrekt. In dit seizoen ging dat evenals vroeger heel best, doch kort geleden kwam op onverklaarbare wijze een kink in de kabel en werden mosselen voiorzien van een certificaat door den Engelschen keuringsdienst afgekeurd. Hel is gebeurd, dat van een dezelfde par tij mosselen onder 2 verschillende merken verzonden, de eene partij werd goedge keurd en de aitdere afgekeurd. Betrokke nen zijn nu im onderhandeling met den heer Rijksbacterioloog te Bergen op; Zoorr. en zal getracht worden de zaak in het reine te brengen. Op voorstel van den voorzitter wordt het bestuur gemachtigd indien noodig alle medewerking te ver- leenen om in dezen toestand verandering le brengen. Hierna sluiting. SCHERPENISSE. Voor het alhalen 'van den nieuw benoemden burgemeester, die Dondei'dag uit Middelburg terug keerde, kwamen omstreeks 10 uur, de versierde paarden, bénevens het muziekgezelschap op het Marktplein. De muzikanten namen plaats op- de versierde tent en speelden •een paar opgewekte nummers. Toen volg de een rondgang door de gemeente, met de muziek voorop. Te 1 uur werd de stoet in zijn geheel opgesteld, en ver trok men naar Poortvliet; ook aldaar werd een rondgang door de gemeente gemaakt. Na eenig oponthoud werd er terug gereden naar den Poortvlietschen dijk en na een kort vertoeven, kwam de auto, waarin de burgemeester met een paar raadsleden aan. Dr. Polderman, voclr- zitter der feestcommissie, steeg uit de auto en sprak het volgende tot den bur gemeester: Geachte Burgemeester Klos! Als voorzitter van het comité ter feeste lijke ontvangst Van U, is het me een aan gename plicht u hier aan de grens van de gemeente Scherpenisse het welkom toe te roepen, temeer daar weer een ingezetene zelf door de regeering tot hel burgemeestersambt is .geroepen, hetgeen onmiskenbaar zijn groote vo-ordeelen heeft. Immers als plaatsgenoot is men veel meer op de hoogte van allerlei locale toestan den, die een vreemde nooit zoo goed kan begrijpen en daardoor vaak er mee in conflict moet komen. Ook zijn de werk zaamheden aan dit ambt verbonden voor u niet geheel en al onbekend, daar ge doordat uwe voorgangers vaak afwezig waren, gedurig als plaatsvervanger hebt moeten optreden. Alles bij elkaar geno men, meenen we tevreden te moeten zijn zocht hij een park op en zette zich neder in de schaduw der boomen, en deed zijn bést te bedenken, wat hem thans .te doen stond. Terwijl hij in allerlei droevige gepein zen verdiept, was, bleef er plotseling iemand voor hem stilstaan, en hoorde hij uitroepen „Wel heb ik van mijn leven, Wyburn!" „Mijnheer Sugden. Dat is een onver wacht genoegen". De twee mannen drukten elkander har telijk de hancl, waarop de heer Sugden vroeg: „Woont u hier in Londen?" „Ja. sedert mijn vertrek uit Deeping, heb ik hier gewoond". „En het is u goed gegaan, hoop ik?"' „Ik heb tot dusver rond kunnen ko men". „John Sugden keek verbaasd, want hij herinnerde zich zijn gesprek met den majoor, en had gedacht, dat Douglas thans een gefortuneerd man zou zijn. „Ik had gedacht, dat u wel eens van u zoudt hebben laten hooren?" m'erkle John na eenig stilzwijgen op. „Er was 'zooveel gebeurd, dat...,." „De waarheid is", viel Douglas hem in de rede, „dat ik Deeping wilde ver geten en er vergeten worden". „Ik kan het mij begrijpen, want men heeft er u slecht behandeld". „Ik schaam mij nog, als ik er aan denk, hoe gemakkelijk ik er inliep. „U weet natuurlijk, wie u opsloot?" „Neen ik gis het slechts. Ik doorzag het spel eerst, toen het Verstopping of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletten Bij Apothekers en Drogisten. Doos GO cfc. met de keuze der regeering en hopen van U dat het gegeVen is, dat U vele jaren uwe beste krachten Zult jnogen besté den tot bevordering der belangen v|an Scherpenisse. Daarna werd er koers ge zet naar het rijk bevlagde en in feestdos gestoken dorp, alwaar verschillende eere poorten waren opgericht en den nieu wen burgervader het „Welkom" toe wenkten. Een dichte menigte had zich vóór het gemeentehuis verzameld, waar den heer Klos bij het uitstappen een hartelijke ovatie werd gebracht. De raadsvergadering werd geopend dooir wet houder Keur, die den nieuw benoemde, nadat de op de benoeming en beëediging betrekking hebbende, vereischte stukken waren voorgelezen met een hartelijk en toepasselijk woord installeerde. In de zaal van het gemeentehuis werd het volgende gesproken door den heer Klos: Geachte vergadering, In de eerste plaats mijn hartelijken dank aan H. M. de Koningin voor de benoeming als burgemeester van Scherpenisse, aan Z.Exc. den Minister van Bjinnenl. Zaken en Landbouw voor de Voordracht, aap den heer Commissaris der Koningin voor de aanb'eveling, Voorts aan hen, die hier tegenwoordig zijn of die niet aanwezig konden zijn, ook mijn welgemeenden dank voor de medewerking die tot de benoe ming heeft geleid. Weth. Keur! Mijn dank voor' de woorden tot mij gericht. Drie jaren mochten we samen werken en of schoon er wel eens verschil van meening was, volgde toch altijd een vriendschap pelijke oplossing. Ik hoop, dat dit in de toekomst ook zoo moge gaan. Mijnheer de secretaris! In 1923 kreeg ik in uw ambt kennis met U. En daar ik sinds dien tijd het burgemeestersambt dikwijls en soms lang achtereen heb moeten waar nemen, had ik de gelegenheid U te leeren kennen en waardeeren als een goed secre taris. En waar wij voortaan geregeld zül- len moeten samenwerken, mijnheer van Doorn, vraag ik uw steun en medewer king en beveel mij steeds in uw vriend schap aan. Leden van den Raad! In het reeds genoemd tijdvak hebben wij steeds gemoedelijk en met weJerzijdsche waar- deering onze vergaderingen gehouden. Ik hoop, dat dit in de toekomst steeds z'olu zal blijven. Komt eerlijk en gepast voor uwe meeningen uit. Dan is er geen kwes tie van of dat zal zeker opbouwend wer ken in het belang der gemeente. En mocht ik als voorzitter in een of ander opzicht- tekort schieten, wat van zelf tot de mo gelijkheden b'ehoort, dan hoop en ver trouw ik, dat ge mij op gepaste wïjze op mijn fouten zult wijzen. Tot de ge meente-ambtenaren wensch ik dit te zeg gen: Weest eerlijk en oprecht en dóet uw plicht. Er is niets aangenamer voor een chef dan te staan aan het hoofd van een korps, dat alleszins betrouwbaar is. Zoo sta ik voor de aanvaarding van een zware taak. Ik hoop steeds te .trachten, te staan boven de partijen. Met de beste wenschen voor de gemeente Scherpenisse, aanvaard ik het burgemeestersambt. Daarna verliet de burgemeester de zaal en kwam naar buiten, waar hij het vol gende tot het publiek sprak: Geachte bur gers van Scherpenisse. Het is me een behq^fte enkele woorden tot u te spre ken. In de eerste plaats wil ik uiting geven aan mijn gevoel van voldaanheid over uwe tegenwoordigheid- Het verheugt me ten zeerste u in zoo'n grooten getale voor me te zien. Mocht ik reeUs langs anderen weg zeer vele bewijzen van be langstelling ontvangen, uwe aanwezigheid op dezen dag van mijn installatie treft me niet minder. Tueloof me dat ik me maar ik zweeg, daar men de schuldigen niet kon straffen, zonder de onschuldi- gen te doen medelijden en ik had teveel achting voor de onschuldige om hun ver driet te doen". „Misschien hadt u igelijk, maar hoe dan ook -- David Sutciiffe kreeg zijn ver diende loon". Douglas keek Sugden plotseling vol belangstelling aan. „Wat bedoelt u?" vroeg hij opgewonden. „U wilt toch nie't zeggen, dat u niet weet, wat er gebeurd is?" „Ik weet van niets". „U weet toch. dat het huwelijk niet doorgegaan is?" „Het huwelijk niet doorgegaan? Neen. Hoe kon dat?" „Maai*, man, dal gebeurde, terwijl go in Deeping waart. Maar wacht eeps, ik vergeet, dat wij u eorst des avonds von den, en toen waart ge bewusteloos. Maar de couranten waren er deri" volgenden dag vol van." „Ik las geen couranten. Zeg mij als het u belieft wat er gebeerd is". John Sugden glimlachte en zeide: „Nu dan, gedurende den diëtist kwam een jonge, knappe, fatsoenlijk gekleede" vrouw naar varen, die zeide, dat het huwelijk met juffrouw Gresham niet kon door gaan, daar David reeds haar echtgenoot was, en de kerel was zóó ontsteld, dat hij het niet kon ontkennen. Ik was er zelf niet bij, doch ik heb gehoord, dat eem dergelijke opschudding in Deeping nooit werd bijgewoond. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1