Zierikzeesche Nieuwsbode KWATTAS$ JAV2VREEP ZEELAND^ROEM Maandag 8 Nov. 1926. zierikzeesche courant. EERSTE BLAD. HINDERWET. HINDERWET. binnenland. Beter dan Qoed: DE BESTE Vraagt KWATTA-SPEGULAAS In elk Gezin PUROL ABONNEMENT: Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland por jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, en Vrijdag. ADVERTENTIEN van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ots. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 83ste JAARGANG. - No. 11463. Inzending op den dag van uM- Dlr. A. J. DE LOOZE Jr. Ultg -RsdïCteur M J KOSTEN gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zikrik7.ee maken bekend, dat liet verzoek van H. J. DOELEMAN alhier, om in de per- oeelen, kadastraal bekend in sectie B, nos. 1934 en 2179 eene beschuit gelei fabriek te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Zierikzee, 6 November 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het verzoek J. QUANT, broodbakker te Zierikzee, om in do bakkerij van bet perceel, kadastraal be kend in sectie B no. 256 een heetwateroven te mogen plaatsen, door ben is ingewilligd. Zierikzee, 6 November 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BUiTENLAN D. Algemeen Overzicht. ITALIË IS GROOT EN MUSSOLINI ZIJN PROFEET. Nog altijd blijft het wijze woord „er is niets jiieuws onder de zon" va:i kracht, ook in de buitenlandsehe politiek van sommige mogendheden, die last hebben van machlswaanziji en zucht naar ge biedsuitbreiding. Zoo höèfi uézér dagen een gewezen Italiaansche gedelegeerde bij den yolkenbond onder den titel: „Land von itaiiëeen artikel geschreven, waarin hij het probleem der Italiaansche expan sie behandelt en in het bijzonder ulteen- zet. dat de Fransoh-Italiaansohe be trek kingen worden vertroebeld, omdat men In Italië meent waar te nemen, dal overal het juist Frankrijk is; dat Italië bij zijn expansie-pogingen den voet dwars zet. De .schrijver besluit zijn betoog mejl" de verklaring, dal er voor hel Italiaansche probleem slechts één oplossing is: Italië moet land hebben, moet koloniën hebben of althans de beschikking over Janden. die onder politiek beheer staan. ,^Vij bedoe ïen hiernvede niet, dat wij van Frankrijk Fransch gebied verlangen. Wij vragen sieehts van Frankrijk ons te steunen bij onze pogingen, bij de verdeeling van de mandaten van den Volkenbond en bij de directe politieke 'expansie buiten otfze grenzen". Evenals in den vooroor! ogschen tijd ge knoeid en gekonkeld is, om zijn doel te bereiken, n.l. verzadiging van machts wellust en gebiedsuitbreiding, zoo heeft schijnbaar Italië een oud-systeem toege past om zijn doel te bereiken, n.l. dat van agent-provocateur. Door het nagaan van de gangen van een Itaiiaa.isch politie ambtenaar in Zuid-Frankrijk, heeft men ontdekt, dat een zekeire kolonel Gari baldi, een groote rol speelde in een anti fascistische propaganda, die, het lijkt on gerijmd, door de ïtaliaausch? regee'ing werd betaald. Wanneer men nu weet dat Seivoli, die de vorige maand in Frank rijk werd gepakt onder beschuldiging dat hij Mussolini wilde gaan vermoorden, in dienst van Garibaldi's broeder was, be grijpt men dat de verdenking hier groot is, dat kolonel Garibaldi niet alleen zijn anti-fascistische Italiaansche landgenooten voor geld verried, maar dal hij bovendien optrad als agent provocateur, en rellja'.jes en z.g. aanslagen op den Duee mo'en t voorbereiden om de Italiaansche regee ring een nieuwe aanleiding te geve n on; Frankrijk aan te vallen! Minister Briancl heeft onmiddellijk in een Parijsch blad tegen deze schandelijke parctijken geprotesteerd en het ontslag van de Ilal. minister van bmnenlandsche zaken en koloniën bewijst wel, dat de slag te Rome flink is aangekomen. Mus solini heeft zijn medewerkers zijn mis noegen over hun onhandigheid laten voelen. In het tegenovjrgestelde ge val hadden de ministers en hunne onder geschikten, die de heete kastanjes uit liét vuur halen, zeer zeker een of meer rid derorden „van het zwarte hemd" gekre gen PARLEMENTAIR DAGBOEK. Nouond'cv Heden stond dan Minister van Karnébeck voor de taak, die zeker een der ondankbaarste is in de parle mentaire geschiedenis: de verdediging van het Belgisch traetaat. Steeds sterker werd de stem van het volk tegen het 'booze ka rakter van dit verdrag, dat wegens zijn vernederend en schadelijk karakter voor Nederland het „muijlkorf-verdrag" wordt genoemd. De verdedigers van het trae taat. werden de een na den ander lot zwijgen gebracht, en de Minister stond reeds bij den aanvang der behandeling voor een Kamer, die bij voorbaat blijk gaf zich moeilijk te willen laten ove/;d tuigen, intusschen, iMinister van Kamc- bcek is een uitnemend psycholoog, en op meesterlijke wijze heefl hij vermeden een ct rechtstreeksehe bestrijding zijner tegen standers en zich uitsluitend 'bepaald tot een inwerken op het gevoel van de weife laars, welke zich in de Katholieke en so cialistische fracties bevinden. De rede had twee sterke gedeelten: die inzake de Schel de-kwesties en waar de Minister het algemeene politieke aspect schilderde.1 Maar opvallend zwak was zijn betoog ter verdediging van het kanaal Antwerpen^ Moerdijk. .luist op dit punt had men een forsche verdediging mogen verwachten. #waar verschillende leden, o.a. oud-Min. De Visser, hun stem vair dit kanaal af hankelijk hébben gemaakt. Hoe uitstekend de redevoering overigens ook was, hoe veel succes de Minister ook oogstte met zijn openhartige uiteenzetting, wij vree zen, dat hij na de stemming, toch de ver zuchting zal moeten slaken: Wie een ka naal graaft voor een ander, valt er zeil in. Maar overigens, niettegenstaande de groote lengte bleef het een tot het einde boeiend betoog, dat tijdens het voordra gen indruk maakte op de overvolle Ka nier met de angstig-volgepropte tribunes en loges. Maar de Minister verkeert in één opzicht in het nadeel: dat niet aan stonds bij stemming kon worden uitge maakt of hij tegenstanders had bekeerd of weifelaars, aan zijn zijde had gekre- gen. Want nu hel verdere debat lot de volgende week is uitgesteld zal men de ministeriëele redevoering nog eens rustig kunnen nalezen, en dan ontdaan, van alle franje en zonder de charme van dezen Minister. Zeer zeker zal zij tot hernieuwd ernstig nadenken stemmen, en ongetwij feld waren heden de kansen van het ver drag verbeterd, maar het is de groote vraag, of de rede uit zakelijk oogpunt bestand zal zijn tegen de critiok, welke zeker niet zal uitblijven! 5 Novaniterm Daar hel drama van het Belgisch traetaat (in vele bedrijven) eerst de volgende week voortzetting vindt, prijkten lieden een tweetal sensatiesituk- icen (helaas geen één-aeters) op het par lementaire affiche, n.l. de socialistische en communistische interpellaties over dé militaire relletjes te Assen en Ede. Men kan er verschillend over denken of hiervoor interpellaties noodig waren, of het gebeurde niet even goed bij de begrootingsdebatten ter sprake had kun nen zijn gebracht. Hoe het zij, de inler- pellanten hebben van hun opzet weinig plezier beleefd. Immers, Minister Lam- booij, die vooropstelde, dat hij het voor gevallene vaji 'zeer ernstigen aard acht, en dat hij al het mogelijke zou doen om een herhaling te voorkomen, verklaarde met stelligheid, dat de uitbarsting een gevolg was van het voortdurend inwerkejn van de socialistische pers op den geest der soldaten. Onder stijgende verontwaar diging wierp de Minister den interpel- 1 anten voor de voeten, dat verband moest worden gelegd tusschen de socialistische ontwapeningsmeeting en de onlusten. Toen hiertegen protesten weerklonken, vouwde de Minister het orgaan van het N.V.V. open, waarin hei verband tusschen de groote betooging en de opstandigheid der troepen allerminst werd ontkend" Wij zullen niet herhalen de qualificaties, die toen in den socialistischen hoek werden Vernomen jegens den redacteur van dit orgaan, den heer Stenhuis....... Dinsdagavond voortzetting. Sensatie Gaat het zien! HET ENG. VLEESCHINVO,ER-VERBOD. Zoolang in Nederland nog zulk een groot aantal gevallen van mond- en klauwzeer blijven voorkomen, is ophef- ling van het verbód van invoer van versch geslacht vleesch in Engeland in geen ge val te wachten". Dit was de categorische verklaring, die een hoog ambtenaar aan het Engalsche ministerie van Landbouw de Tel.-corr. machtigde te publiceeretn, toen hij in lichtingen kwam inwinnen omtrent den stand van zaken nopen 'de bekende „em- targo"-kwestie. De door Nederl. deskundigen aange voerde argumenten, welke beoogden aan te toonen, dat de maatregelen welke de Nederlandsche regeering genomen heeft, afdoende bescherming vormen tegen eenig besmettingsgevaar, kunnen de Engeteehe deskundigen niet volledig overtuigen; der halve volhardt men in het eens ingenomen standpunt. Nu dientengevolge een situatie ontstaan ts, die voor de Engelsche veeteelt nieuwe mogelijkheden voor het vergrooten van haar binnenlaodsch afzetgebied scheipt, mag aangenomen worden, dat de Engel sche regeering niet slechts sympathiek staat tegenover alle pogingen, die daartoe strekken, doch die ook zooveel in haar vermogen ligt aanmoedigt. Het protectionistisch gewin, dat de ge nomen maatregelen meebrengen, wordt grif aanvaard; moge protectie ook al niet bij het afkondigen van het invoerverbod hébben voorgezeten, bij de opheffing er van kunnen dergelijke overwegingen moeilijker worden uitgeschakeld. Het verlies, dat de Nederlandsche ex- porthandel door de Engelsche maatre gelen ondervindt, mag op f 60,000,000 per jaar geschat worden. Vraagt Uwen Winkelier de NIEUWE CADEAULIJST van 2 November 1926. In deze Lijst zijn een groot aantul veranderingen gebracht en zijn wederom zeer vele C A D E A U X belangrijk in bons verminderd. De Lyst van 12 Mei is hier door van onwaarde geworden. Uit Stad en Provincie. BROUWERSHAVEN. Op het kerkhof al hier is dezer dagen gebracht een mar meren gedenkplaat en geplaatst op het graf van den heer Huisman, dezen zomer na een smartelijk lijden op hoogen leef tijd overleden. Doze plaat dient voor een blijvende gedachtenis Van zijn oud-leer lingen en van zijn vereerders. Om zijn goede eigenschappen werd hij geacht door bijna een ieder van elke gezindte. ZONNEMA1RE. Openb. vergadering van den Raad dezer gemeente, op Woensdag 27 October. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na mede- deeling der ingekomen stukken waaron der een brief van dan C. d. K. betreffende betere huisvesting voor het gemeente bestuur wordt aan de aïdeeüng van het Groene Kruis voor cte I u bercu Lose -bes tri j- ding voor 1927 een subsidie van I 25 verleend. De voorz. leest thans voor de correspondentie, gevoerd met het Burg. Armbestuur betreffende de onderwerpen, waartoe in de vorige vergadering werd besloten. Het Armbestuur deelt mede, da:l het in de kosten van verpleging van de wed. L. Braber—géb. Lukaart .tot een bedrag vani f 250 per j-éjar bijdraagt, doch dat het niet op zijn weg ligl over ta gaan tot "hel bouwen ^wan wo'ninge i. De lieer van den Bout meemt, dat er wel geen wettelijk bezwaar legen aanwezig zal zijn en dat Ged. Stalen wel hun goedj- keuring zullen verleenen aan het bou wen van woningen door het armbestuur. De heer van Splunder zegt, indien men thans de plannen •maakt, dan kan men bij gelegenheid bouwen. De heer Hooze: We kunnen ze niet dwingen. De heer van Putte zegt, dat het armbestuur dei zedelijke verplichting tot ondersteuning van arme krankzinnigen niet inziet, maar spreker meent, dat het juist tot de taak van het armbestuur behoort, aangezien het toch armenverzorging is, en dit nog te meer daar bij het armbestuur de mid delen ruim aanwezig zijn. Besloten wordt voor de toegezegde f 250 per jaar aan het armbestuur een dankbetuiging te zen den, B. en W. dienen de volgende dubbel tallen voor de benoeming van 2 Ijlden vao het Burg. Armbestuur in. Vacature Ever wijn: 1. F. van den Bout J.Mz.2. L. van Leersum, periodiek aftredend 1 Jan. o.s.; 1- P. van Dijke, aftredend; 2 G. M. van der Bijl. De adviezen van het arm bestuur worden medegedeeld. De heer van den Bout deelt de reden mede, waar om hij van Leersum voor benoeming .aanbeveelt. Met het oog op de goede geest in de gemeente, van Leersum1 heeft altijd no. 2 gestaan, dient van Leersum benoemd te worden. De voorz. zegt, dat B. en W. van de voordracht van het armbestuur afgeweken zijn, om een lid van den Raad in het Armbestuur te krij gen Er gaan steeds in den Raad stemmen op met wenschen over het armbestuur. Als een geschikt vertegenwoordiger van den Raad in het armbestuur hebben B. en W. daarom no. 1 geacht- De heer van Splunder voelt meer voor een aan beveling dan voor een voordracht. De heer van Putte zegt, dat cte voordracht van het Burg. Armbestuur heeieir.aal on begrijpelijk was, van Leersum, die het altijd had aanbevolen, kwam er nu niet op voor. Ten slotte wordt tot stemming overgegaan en worden achtereenvolgens benoemd in de vacature-Ever wijn, van Leersum met 5 stemmen, terwijl 2 stem men op van den Bout zijn uitgebracht, en wegens periodieke aftreding van Dijke met 6 stemmen, -terwijl 1 stem is uitge bracht op'van der Bijl. De voorz. zegt, dat hij den uitslag betreurt- Tn den Raad komt men geregeld met wenschen over het armbestuur, indien men daar weer mede komt, dan zal spreker antwoorden! uw eigen schuld. Aan de orde komt de begrooting der gemeente voor 1927. De heer van Splunder brengt, namens de commissie van onderzoek rapport uit. Met de brief van den C. d. K. betreffende jaarwedderegeling van den veldwachter, (jaarwedde op 1 Januari a.s. f 1250), wordt met 4 tegen 3 stemmen accoord gegaan. Aan de veldwachterswoning zal eenige reparatie geschieden. B. en W zullen overwegen of het Icramniat aan de haven niet voordeeliger zou zijn in dien 't vei vangen werd door basalt. Aan de o. 1. school zal geen hok voor berg ruimte worden gemaakt. Eenige leden zijn de meening toegedaan, dat het beter is de kachels in de lokalen der school gedurende den zomer te laten. Een asch- bak zal worden gemaakt. Op het ver zoek van de Bewaarschoolcommissie om in plaats vant f 300, f 500 als jaarlijksche subsidie weer te mogen ontvangen, wordt na toelichting van den heer van Puttei, lid dier commissie gunstig beschikt. Besloten wordt aan de oudercommissie aan de o.l. sc-ho^l en het bestuur dier bijz- school voor het geven van voortgezet onderwijs na den leerplichtigen leeftijd een subsidie te verleenen voor den aan staanden wintercursus op denzelfden voet en onder dezelfde voorwaarden als het vorig jaar, zulks op de ingekomen ver zoeken. De begrooting wordt daarna vastgesteld. In bespreking komt de brief van Ged. Staten van 24 Sept. betreffende eischen, waaraan de te verbeteren opril in de kom der gemeente naar den Blooi- schen dijk zal moeten voldoen. De voorz. zegt, dat de eischen van Geidep. Stajten aan hel onmogelijke grenzen. De kosten van een aldu' uit te voeren werk worden begroot op pl.mfc f 38000- B. en W. heb ben daarom 'n eenvoudiger plan door den gem.-opzichter laten opmaken, buiten de onteigening, van pl.ml f 2000- De heeir van den Bout wil aan B. en W. een crediet van f 5000 geven, teneinde iets goeds te krijgen. De heer van Putte zegit, dat met f 3(500 meer niets kan worden aangevangen. Voor onteigening is veel meer noóclig. De eischen van Ged. Staten in een kom van een gemeente van 30 M. zicht en een straal van 40 M. zijn ongehoord. Spr. stelt voor dit laafcite aan Ged. Staten te berichten. Met algem. stemmen wordt daartoe besloten en af wijzend op de eischen van Ged. Staten beschikt. Het voorstel van B. en W-, eenigszins gewijzigd, wordt aangenomen en besloten het werk uit te voeren. Vast gesteld wordt een verordening betref fende de politie op dé haven. Hierna woi'clén eenige wijzigingen en aanvullin gen in de gemeente-begrooting 1926 ge bracht. Van de geldleening van 1901 wordt uitgeloot no. 14 en van die van 1915 no. 2. Na herbenoeming van eenige leden in plaatselijke commissiés. eenige mecledeeling van den voorz. en de om vraag, volgt sluiting der vergadering. DREISCHOR. Vrijdagavond kreeg de smidsknecht v. O. bij het hoefkappen van een 3-jarig paarcl een trap in zijn gelaat. Met een verbrijzelden neus werd de ge troffene naar het ziekenhuis te Noord- gouwe overgebracht, waar dr. Huese hem in behandeling nam. Naar we vernemen, is de toestand bevredigend. HET NEDERL.—BELGISCH VERDRAG. De heer mr. J. Adriaanse, lid der Ppov. Staten van Zeeland, heeft schriftelijk het verzoek gericht tot Ged. Staten, te wil len mededeelen of juist is, wat hij van terzijde heeft vernomen, dal kort geleden vanwege de regeering ten tweed f. male advies Van dat college is gevraagd, naar aanleiding van het bij de Staten-Gene- raal ter ratificatie aanhanging gem-aakt verdrag met België, en dat bij cie -gelegen heid Ged. Staten hebben gevraagd of de opgelegde geheimhouding omtrent het eer ste advies niet mocht worden opgeheven en publicatie van beide adviezen kon ge schieden. Tevens zou mr. A. het op prijs stellen te vernemen wat op deze vragen door de regeering is geantwoord. Gedep. Staten wenschen in hun antwoord in de eerste plaats op te merken, dat zij, hoe zeer tot het verstrekken der gewaagde inlichtingen, wanneer men let op" het be paalde in art. 163 der Prov. Wet, geens zins gehouden, desalniettemin gaarne be reid zijn, voor zocvfcel van hen afhangt, deze te verstrekken. Het is juist, dat kort geleden door den minister van Wa terstaat aan hun college is gevraagd, toft welke opmerkingen de kennisneming van het voorjoopig Verslag omtrent de nieu we overweging in de afdeelingen van de Tweede Kamer betreffende het hi-r be doelde verdrag ten opzichte Van de be langen, welke het Departement van Wa terstaat raken, aanleiding gaf. Het is evenzeer juist, dat hun college bij het uitbrengen van het gevraagde advies de publicatie van dit en Van het tevoren uit gebrachte advies ter sprake heeft ge bracht. Tegen de bedoelde publicatie be staat bij den Minister van Waterstaat evenwel ook thans nog bezwaar. DE BRUG OVER DE EENDRACHT. Naar aanleiding van de thans door de regeering verleende concessie aan de ge meente Tholen, ten behoeve van den bouw eener brug over de „Eendracht", meldt men nog aan.de „M. Crt.": Hiermede is een bijna 80-jarig tijdperk van brugplannen afgesloten. Immers, ver gissen wij ons niet, dan zijn in 1848 voor hel eerst plannen ingediend om vanwege de gemeente tot overbrugging van de Eendracht te komen. Steeds leden de brugplannen schipbreuk. In 1911 scheen het alsof de brugplannen, uitgewerkt door een comité uit de Thoolsche burgerij, waarin zitting hadden o. m. de heeren J. W. Wagtho als voorzitter, jhr. J. van Vredenbitrch, G. Amsing, S. L. Schot, J. K. van der Stel en S. Van Duivendijk, allen te Tholen, en H. P. M. Verlinden te Bergen-op-Zoom, zouden slagen. Ir. Kuipers, dezelfde die de huidige plannen heeft ontworpen, kwam met een brug- lan te voorschijn, dal niet duur was komt elk oogenblik Purol te pas: de man heeft het noodig bij het scheren, de vrouw bij het toilet, liet kind bij gesmette huid, groot en klein bij brand en snij wonden, bij ruwe en schrale huid, springende lippen, winterhanden en wintervoeten. Moeder weet dat alle leden van het gezin er mede gebaat zijn en heeft daarom altijd een doos bij de hand staan. Bij Apoth. en Drogisten in doozen van 30, 00 en 90 ct. Tube 80 ct. Het Verzacht en Geneest. en de geheele burgerij was nu vol goeden moed. Toen kregen we een lokaalspoórlijn, dat natuurlijk het bouwen van een brug in zich sloot, de plannen vorderen goed en weder scheen -de bouw van een brug werkelijkheid, toen. de oorlog alle bere keningen in den war stuurde en er weer niets kwam van een brug. Toen kwamen de damplannen en meteen een goed uitgewerkt plan van de ge meente Tholen om een brug te bouwen. Rijks- en Provinciale steun werden moge lijk geacht, doch de malaise was oorzaak dat voor de zooveelste maal er van een bruggebouw niets zou komen. De gemeen te Tholen zal niet stil en weder kwamen er brugplannen en thans nam de ge meente Tholen de risico op zich om dit plan uit te voeren. Men was op den- goe den 'weg, tot plotseling scheen alsof er pan een bruggebouw nimmer iets mocht komen. Want er waren weer goede geesten, die Tholen wilden verblijden met een lokaalspoor, waardoor natuurlijk de brugplannen voorgoed- zouden zijn Ver dwenen, want niemand op het eiland die op het oogenblik zOude zijn te vinden voor de oprichting Van een locaalspoor, gelet op het financiëele gedeelte. En thans zijn we zoover, dat de brug er komt. Als er niet te veel tegenslag koirtt, hopen we, dat de brug in 1928 in gebruik kan worden genomen. De brug zal op een zoodanige hoogte worden gebouwd, dat bij strijkenden mast het verkeer te waiep kan blijven plaats vinden onder de brug door. Een der ver plichtingen aan het gemeentebestuur op gelegd is, dat de brug een zoodanige breedte moet hébben, dat daarover het verkeer zoowel Voor voertuigen als voor voetgangers zonder storing kan plaats vin den en de constructie aan de buitenzijde zoodanig wordt, dat daarover een spoor verbinding met het land van Tholen van breed spoor later kan worden aange bracht. De raming van de kosten bedraagt on geveer f 400.000. De regeering heeft de exploitatiereke ning, die voorgelegd is door de gemeente bestuur van Tholen, goedgekeurd. Daarin staat vermeld, dat de tegenwoordig ge heven Veergelden zullen worden omgezet 'gedurende een reeks van jaren in brug gelden, zoodat de kosten van rente en af schrijving uit dat bruggeld worden ge dekt. EE€HT2AKHN. Ter openbare terechtzitting van den politierechter te Middelburg, van 5 Nov., werd o.m. behandeld de zaak tegen R. A. G„ danstent-exploitant, 51 jaar, wo nende te Zierikzee, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, verdacht van be- leediging van J. C. Vale, op 9 Septem ber 1926 te Zierikeze. Eisch: vrijspraak, a Uitspraak: idem. KE11SNIEUWS» Ned. Herv. Kerk. Berèepen: Te Echteld, C. D. Israël te Koudekerk a. d. Rijn. Te Zandeweer, J. F. Snoep te Gaast. Te Bergschén- hoek, L. H. de Bruijn te Oene. Aangenomen: Naar Heemstede (als hulppred.), tand. J. de Wit te Noordwij- kerhout. Bedankt: Voor Hoenderloo (toez.), J. H. Ch. Israël te Asch. -r- Voor IJlst, Joh^s Stehouwer te Weesp. Voor Putten (G.; 2de pred.pl.), H. A. de Geus te Waddinx- veen, BURGH. In plaats van dhr. C. Krijger, die niet herkiesbaar was, is tot notabele benoemd dhr. A. v. d. Klooster. Geref. Kerk. Beroepen: Te Baambrugge, dr. J. H- Bavinck te Bandoeng, met verlof té Rot terdam. Te Schoonoord, F. Slomp, candidaat te Ruinerwold. Te Waard huizen, cand. H. Smit te Nieuw-Weer;- dinge Bedankt: Voor Heemstedo, C. van der Woude te Gorredijk. Geref. Gem. Beroepen: Te Vlaardingen, J. Overduiu te Werkendam. Bedankt: Voor Moercapelle, B. v. Neer bos te Terneuzen. VAN HEINDE EN VER. - Donderdag heeft in tegenwoordigheid van de koningen van Zweden, België en Denemarken, te Stockholm het burger-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1