Zierikzeesche w Nieuwsbode KWATM'y IZEELAND's ROEM! ROOMBOTER abonnement: Maandag 1 Nov. 1926. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD. VOLKSVOORSTELLING A4V5VRÈF.P SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11460. Dir. A J. DE LOOZE Jr. Uifg.-Redicteur M, J. KOSTEN van 13 regels 60 'ets., yan 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag yan uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. CONCERTZAAL-BIOSCOOP. DINSDAG: met geheel nieuw programma. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Tijdens de laatste discussies in het En- gelsehe Lagerhuis over het confitalt in de mijnindustrie, dal nu ongeveer een haiif jaar duurt, heeft de premier. Stanley Baldwin, er o. a. op gewezen, dal met de leiders, die tot dusver voor de mijn werkers de onderhandelingen voerden, geen land te bezeilen is en dal zoolang niet de belangen der mijnwerkers-aan an dere handen worden toevertrouwd er van besprekingen weinig zou kunr.en terecht komen. Het is daarom dan ook een [gunstig verschijnsel, dat de oude beproefde lei ders van het Trade Union Congress, in de eerste plaats de bezadigde Thomas, po gingen doen, niet slechts om nog eens te bemiddelen, maar ook om voor de mijn werkers als onderhandelaars met de re- geering op Ie treden. En gunstig verschijn sel is eveneens, dat uit verschillende ver klaringen van den heer Churchill, in de laatste dagen afgelegd, blijkt, dat de re geering nu toch weer niet zoo afwijzend staat tegenover een ingrijpen als men eigenlijk uit de discussiën in 't Lagerhuis wel zou moeten opmaken. EEN HARD OORDEEL. ,,Het aantal leegloopende, nuttelooze vrouwen is de laatste 60 jaar geweldig toegenomen, en dat niet alleen, cok hun invloed is geweldig toegenomen". Aldus Candida achter welk pseudoniem zich lady Rhondda verbergt in een Engelsch vrouwenblad. Gravin Rhondda verzekert, dat ha. leeg oo;en.'e meisje van thans veel kans loopt hetze'fde soort schepsel te worden als het leeg'oop ene'e meisje van 1870 ledig, zonder zelfbedwang of on afhankelijkheid, te veel waarde hechtend aan den sexueelen kant des levens en de helft van haar lijd bestedende aan het denken over haar kleeren. De lediggang, die tot verval leidt, was in vroeger tijd beperkt tot de ongehuwden of de vrou wen van middelbaren leeftijd, cl ie weinig of geen invloed uitoefenden, terwijl tegen woordig de leeglc opende vrouw veel meer het oor van den man heeft dan 60 jaar geleden. Het gevaar bestaat, aldus Candida, dat haar ongezon 'e, onzedelijke en invretende levenshouding vat krijgt op de gemeenschap. De schrijfster beschuldigt de bedoelde vrouwen er verder van, dat zij de mannen en jonge meisjes uit haar kring leert lediggang op prijs te ste.len, werk te verachten, de hoogste waarde te hechten aan materieel genot, verfraai ing van het uiterlijk en socialen welstand, menschen te beoordeelen naar hun klee ding en de sociale positie van den kring, waarin zij verkeeren. Dal is het vernietigend oordeel van lady Rhondda over de leegloopende vrouw uit de aanzienlijke kringen in Eng. Ter juiste waardeering van dit oordeel cliene, dat de schrijfster zelf niet alleen een wakkere vrouw is, maar ook een knappe \rouw. HET MOORDPROCES TE DOUAI, In heet proces tegen Madame Lefebvre die te Rijssel haar schoondochter in een automobiel heeft doodgeschoten, zijn Vrij dag ook de geneeskundigen gehcor d e de verdachte onderzocht hebben en wel ke alle drie verklaarden, dat zij geens zins krankzinnig was, en dit ook niet was op het fafa'e oogenblik, Haat, haat alleen was de drijfveer voor haar mis daad. Een der deskundigen verklaarde naar aanleiding- van haar verweer, dat zij onder den invloed eener obses b ge handejd had, dat zij blijkbaar niets had gedaan om zich tegen die obsessie te ver zeilen. Zij is een vrouw, de naar gezag dorst, tyranniek is en n botsing komt met een moderne jonge vrouw, die niet buigt en zich verzet: een misdaad ui haat derhalve. Ook ge'dzaken kwamen ten processe ter sprake: de verdediging schijnt te wil len aantoonèn, dat de wrijving tusschen de verdachte, die gierig was, en haar schoondochter al begonnen was met het huwelijkscontract. De man der vermoor de, de zoon derhalve van c'e verdachte, wiens houding b!ij het geding van groote slapheid getuigde kwam verklaren, ei hij onder dwang een brief aan zijn zwa ger geschreven had om te doen uitko men,-dat er geen geldkwestie in 't spel was. Het publiek liet zich bij dit proces niet onbetuigd en als de celwagen met de verdachte voorkwam of vertrok, werden er vijandige kreten ges'aakt. BINNENLAND. VERLAAGDE VRACHTPRIJZEN VOOR BEETWORTELEN. Ter vervanging van een bestaand spe döaliarief voor beetwortelen en bee two r- telpuip van resp. naar Bergen-op-Zoom, Roosendaal, en Zevenbergen, wordt thans algemeen een verjaagd tarief voor deze artikelen ingevoerd, met vrachtprijzen voor 'beetwortelen \an de laagste tarief klasse (die van klasse D 151 en voor natte beetwortelpulp bij afstanden boven 35 lomeier, eveneens voor klasse D 15 en bij afstanden 'ol en mei 3r kilomeier vol- ens Barême 7 (pijn: 10 pCt. lager dan :e ki-isse). Deze vrachtprijzen gelden reeds voor 0OOG KG. oer wagon. ONZE STftNKOLENVOORZIENING. Op ar vragen van het lid der Eerste Kamer, den heer Wibaut, betreffende de steenkolenvocrziening en voorziening van huisbrand van ons land, antwoordde de Minister van Waterstaat o. a.: Maatregelen voor een voldoende eteen- kolênvooirziening gedurende de eerst zui gende maanden behoeven niet te wórden getroffen. Voor de bedrijven zijn blijkens erkregen inlichtingen geen moeilijkheden te verwachten, mits zij niet zooals veelal geschiedt, een afwachtende houding aan nemen, doch tijdag in hun behoefte aan steenkolen voorzien. Voor een uitvoerverbod van steenkolen beslaat geen enkele reden. NA DEN WATERSNOOD. Eerlang zal een wetsontwerp worden ingediend met liet oog op den wederop bouw in het land van Maas en Waal. PARLEMENTAIR DAGBOEK. 28 October. De Voorzitter heeft eeriigo dagen geleden gezinspeeld op de moge lijkheid, dat de behandeling van het ont- werp-wegenbelastingwet een „onverwacht spoedig einde" zou nemen. Ongetwijfeld heeft hij daarbij een profetischen blik gehad, want inderdaad moest deze be handeling heden eindigen, doordat de laatsle stemming over een amendement mislukte door de afwezigheid van 43 leden van de 84, die de presentielijst hadden ge- teekend. Vermoedelijk echter zal de pre- ident dit onverwacht spoedige einoe" niet hebben bedoeld.... Niemand had echter kunnen verwach- en, dat een gansche vergadering noodig zou zijn om de r.ijwielbelasjng af te han delen. De stemming was den geheelen middag vrij bewogen; de Kamer bood meer het beeld van een wedstrijd om de wielrijders toch allen kiezers niet waar achter zich te krijgen. De strijd ging daarbij in hoofdzaak tusschen de Soci aal-Democraten en de Vrijzinnig-Democra ten, die elkaar daarbij1 zoo weinig welw'ii- lend bejegenden, dat zij zich beurtelings verzetten tegen het tijd sparend stemmen bij zitten en opstaan, het is de bedoeling om elkanders stemmen te kunnen uitspe len legen den verkiezingstijd, wanneer hel Immers gaat om de gunst van de fiet se. de lar.d'gepoolen. Bij de beslissing over ecu Vrijzinnig-Democratisch amendement olschte de heer Oud hoofdelijke stemming om de Sociaal-Democraten in een lastig parket te brengen, waarop dezen uit wraak dit voorbeeld aan het einde der vergadering volgden met het gevolg, dat men wegens onvollalligheid moest uiteen gaan, Een weinig verheffende politiek! Een komische verwarring ontstend bij de Soc.-Democraten toen de heer Hiem stra in een verstandig oogenblik zijn mo tie tot verlaging der rijwielbelasting tot f 1,50 introk. De heer Schaper vloog naar den voorzitter, dal hij aanstonds de mo.ie van zijn partijgenoot overnam. Echter te vergeefs; de beraadslagingen waren sloten en de Voorzitter liet onverstoor baar de naamlijst aflezen voor de stem ming. Ten slotte 2al dus de rijwielbelastïhg onveranderd naast de wegenbelasting blijven gehandhaafd, echter nadat de Re geering verklaarde dat een afslag tol f 2 in overweging was. 29 October. Het Belgisch ti actual! Ri-e; voor den aanvang der zitting kon men in het Kamergebouw die nerveuse stem ming waarnemen, die op na.'erende span ning wijsr. Weinige uitverkorenen konden een plaats op de gereserveerde tribune veroveren; een gedeelte van de publieke tribune is zelfs voor de buitenlandsche peTs gereserveerd Minister van Karnebeek is schier onge merkt binnen gekomen; wie zal zeggen wat in hem omgaat, nu het Parlement zal! oordeelen over een stik van zijn levens werk, dat door de overgroote meerder heid van het volk reeds is. verworpen! Reeds deze eerste middag zal hem al optimisme in de schoenen hebben doe; zinken. Vier sprekers van verschillende politieke richting hebben het woord ge voerd, en hun critiek was niet weife lend. De Kamer had aan den Kampioen !n de tegens'and tegen het Verdrag, Mr Knottenbelt, de eer gelaten de rij der ingeschreven veertien sprekers te opa ncn. Zijn rede was voornaam en zakelijk, Verklaarde Mr. Knottenbelt te spreken namens zijn politieke menden, den Vrij. he:dsbond, de volgende sprekers, de hee ren Lovink en Krijger, deden insgelijks namens de Christelijk-Historische fractie, zoodat omtrent deze twee fracties geen twijfel kan beslaan. Terwijl ten slotte de heer Brautigam, namens een deel der socialistische fractie, zoo'n utmuntend be toog hield, waarin hij verklaarde aan deze zelfmoord van Nederland niet te willen meedoen, dat verschillende leden hem kwamen complimenteeren. DE BRANDSTOFFENVOORZIENING. Een leider van een groot brandstoffen- Kir dan 6oed: DE RESIT Vraagt KWATTA-SPECULAAS bedrijf verklaart in de N. R. Cl., dat, alle tendentieuze berichten ten spijt, er niet de minste vrees behoeft te bestaan voor gebrek aan brandstol in de a.s. maanden. Er kan alleen sprake zijn van [nog hoo- gere prijzen doorgaan met vee'i grootere voorraden te willen aanleggen,'dan zij in normale tijden hebben. Brandstof zal er voldoende zijn. Alleen bestaat de moge lijkheid dal men niét precies de soorten krijgen kan die men gewend i&de stoken. Indien men'het hoold koel hoftdt en 14 dagen eens wat minder vraagt, en vooral, niet meer voorraad aanlegt dan b.v. voor 1 maand noodig is, clan verwacht ik spoe dig, aldus deze expert, -een stabiele markjt met dalende tendenz. HET NOORDZEEKANAAL. Heden 1 November is het 50 jaar ge leden .dat hei Noordzeekanaal, dat Am sterdam een korteren én beteren zeeweg gaf, voor het verkeer werd opengesteld. Van 1819 tot 1825 is het Groot-Noord- Hollandsch Kanaal gegraven, een reuzen werk voor dien lijd, en dat hoewel de vooruitstrevende Koning Willem I, reeds in 1816 met een enkele potloodstreep op de kaart, de voorkeur had gegeven aan een verbinding met $e Noordzee, dwars door „Holland op z'n smalst." Toen durfde men dat echter, vooral technisch, niet aan. Eenigen tijd voldeed het beroemde kanaal van het Nieuwe Diep naar Amsterdam aan de beboette, maar de schepen werden steeds grooter en de stoomvaart Stelde steeds hooger eischen. Den 8en Maart 1865 werd de eer ste spade in den grond gestoken Voor een nieuw, groot kanaal, dat Amsterdam op de kortste wijze met de Noordzee zou verbinden en 1 Nov. 1876, dus 11 jaar daarna, werd de vurig begeerde zeeweg door Koning Willem III geopend. De steeds grooter wordende zeekaste len met enormen diepgang stelden nieuwe eischen aan kanaal en sluizen. In 1887 besloot de regeering tot den bouw van een nieuwe schutsluis, welke 12 Decem ber 1896 in gebruik werd gesteld. De Kanaalwet- van 1899 'braehfatag meer verbeteringen, waardoor het kanaal een bodembreedte kreeg van 50 en een diepte van 10,3 M. A.P. In 1917 werd door de regeering beslo ten tot den bouw van een nieuwe schut sluis, lang 400, breed 50 en diep 14,50 M. In verband hiermede zal c!e bodem breedte van het kanaal op 100 M. wor den gebracht en de diepte op 15 M. De reusachtige sluiswerken „grooter dan die van hel Panamakanaal, zijn in wor ding, de overige werken volgen. Met trots mag Nederland en vooral Amsterdam, bogen op dezen breed en wa terweg, die het grootscheepvaartverkeer leidt lot in 't hart van Nederlandss hoold- stad. stukken en vormen ten dienste van hen, die examen wenschen te doen voor de eerste klasse eener Kweekschool en voor hen, die zich voorbereiden voor het ver gelijkend examen voor kommies der Dir. Belastingen, door C. H. Steenwinkel, gep. hoofd der school te Wester/oort. KERKW'ERVE. Door den gemeenteraad is alhier tol secr.-onttv. van het Burg. Armbestuur benoemd de heer H. Héh- drikse tegen 1 op den heer J. v1. Burg en 1 op H. Kesteloo, welke laatste van onwaarde werd verklaard. De voordracht van B1. en W. uit 10 sollicitantten bestond van B. en W'. uit 10 sollicitanten bestond uit H. Hendrikse no. 1, en J. van Burg, no. 2. Als een gevolg van in een vorige vergadering door den raad dezer ge meente gegeven vergunning is thans door den heer W. Lemsom Jz., voor zijn wo ning een (de algemeen bekende gele) benzinepomp geplaatst. ,dte in ons kleine dorpje bepaald een attractie vormt. BURGH. De heer Zwagerman zal eerst Woensdag 10 Nobemher hier zijn lezing met lichtbeelden over de beoordeeiings- leer van hel rund houden. SCHERPENISSE. Da installatie van on zen nieuwen burgemeester zal a.s. Don derdag feestelijk plaats hebben. Z.E.A- zal ongeveer half drie uit Middelburg alhier arriveeren. Aan de- kom der ge meente zal een stoet van paarden, auto's, muziek- en zangvereenigingen enz. hem alhalen. Verder hebben op den dag nog eenige feestelijkheden plaats, terwijl tot slot een vuurwerk wordt gegeven. Den geheelen dag is er dansmuziek. Schrijnende Handen na de Wasch verzacht en geneest men spoedig met Doos 30-60-90 ct. PUROL RECHT2 4 KEN. DE PSEUDO-INSPECTEUR. Dc rechtbank te "Tiel heelt J. K. te Didam, thans gedetineerd, vviegens oplich ting, veroordeeld tot 8 m. gev.str., m|et aftrek van de voorloopige hechtenis. Er was een jaar tegen hem geëischt, omdajt hij zich valschelijk had uitgegeven voor inspecteur van het watersnoodcomité in verschillende Maas en Waalsche dorpen. ONDERWIJS. ST.-PHIL1PSLAND. Voor het vervolg onderwijs aan de O. L. S. no- 1 alhier, blijkt wederom groote belangstelling- Niet minder dan 38 leerlingen hébben zich aangemeld en wel 21 mleisjes en 17 jon gens. Uit Stad en Provincie. ZIER1KZEE. Morgen, Dinsdag, geelt de concertzaal-bioscoop eene volksvoorstel ling tegen halve prijzen. Door bijzondere omstandigheden is hel mogelijk een ge heel nieuw programma te brengen. De hoofdfilm ervan is „in den Voetstap van Boeddha", eene aangrijpende, sensatio- neele Cbineesche film in 6 ac-ten. - In de vergadering van aandeelhou ders der N.V. „Provinciale Zeeuwsche Eiectricitets-Maatschappij" te Middelb jrg van 29 October j.l. zijn o.a. benoemd tolt leden van den Raad van Advies, als be doeld in artikel 9 der Statuten, de hee- ren: W'. Dronkers te Poortvliet, Mr. A. van der Hoeven te Tholen, W. M. Kloet te SI.-Maartensdijk, W; L. K;ompe te Tholen, A. Wisse te Anna-Jacobapolder, W. van Oeveren te Nieuwerkerk, Mr. A. J. F. Fokker te Zierikzee S. Hage te Bruinisse J. C. van Langeraad te Drei- schor en A. C. de Oude te Zierikzee. We mogen gerust schrijven, dat de bazar voor het Ziekenhuis, vorige week gedurende drie dagen gehouden, geslaagd is, al is de algemeene verwachting, waar het hier één groot eiland belang gold, da'j} vele buiten de stad wonenden deze bazar zouden bezoeken tegengevallen. Hoe dan ook, de bazar is "geslaagd en het voor gestelde doel, het afdragen van een flink bedrag aan het bestuur van het Zieken huis tot atijving der kas, bereikt. Binnen enkele dagen zal de zuivere opbrengst hier worden medegedeeld, waaruit blijken zal wie hel fraaie kussen heeft geraden. Ook de laatste avond, Vrijdag, was de bazar druk bezocht en de opbrengst bevredigend, alhoewel er meer gegokt, dan gekocht werd. We ma ken van deze gelegenheid gebruik, ken nis te geven, dat de pop gevallen is op no. 80. Tegen inlevering van het lot kan de prijs bij den voorzitter van het comité worden afgehaald. Bij de uitgevers Oosterbaan le Cointre te Goes is verschenen de derde druk van „Mijn Toetssteen", 450 vraag VERKOOP1NGEN, ENZ. HAAMSTEDE, 29 Oct Ten overstaan van Notaris J. C. -Dalebout.to Rencssc werden heden ten verzoeke van den heer T. Beije alhier publiek verkochtvaarzen voor f 200, Ten overstaan van denzelfdon Notaris werden ten verzoeke van don heer II. van der Mei) alhier, publiek verkocht: drie U-jarige vaarzen voor f 99,—, f 99,— en f 101,—. zeer veel land klaar ligt voor een flink tuinbouwbedrijf om te beginnen, waniwér men voldoende vakkennis heeft. Een tuinbouwbedrijf is door velen te bereiken, wat een landbouwbedrijf niet is, daar hiervoor groote kapitalen noodig zijn, wat in het tuinbouwbedrijf in veel mindere mate het geval is. Hij hoopte, dat de tuinbouw in Schouwen en Duiveland zal toenemen -Vervolgens werd nog breedvoerig be sproken welke soorten men moet aan schaffen bij een nieuw san te leggen boomgaard. Men gaf den raad eerst eens goed te informeereu bij goede fruit- kweekers in de omgeviDg, alvorens een boomgaard aan te leggen. Inlichtingen te vragen bij denRijkstuinbouwconsulent, verdient evenzeer aanbeveling. Daarna werd deze gezellige vergadering geslóten en den wensch uitgesproken, dat bij een volgende tentoon3telling weer op aller medewerking zal mogen worden gerekend. RENESSE. Alhier en in de omstre ken dezer gemeanto heerscht het mond en klauwzeer onder hot vee. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos MijnharcTts Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en storkeu en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. KERKNIEUWS. LANDBOUW EU VEETEELT. Vrijdag 29 Oct. hield de Tuinbouw- Vereeniging „Schouwen-Duiveland" te Zierikzee, ten huize van Mej. de wed. O, Verwer, een algemeene vergadering. Vele leden woonden deze vergadering bij. De viee-voorzitter, de heer P. M Panny, opende de vergadering en gaf een Dort overzicht van de laatst ge houden Tuinbouw-tentoonstelling. Spr. betreurde het, dat deze mooie tentoon stelling zoo slecht bezocht is geworden, vooral door de heeren landbouwers van ons eiland. Daarna bracht hij een bij zonder woord van dank aan den secre taris, vervolgens aan de fruitkweekors, bloemisten, tuinders, handelaars in tuin- bouwartikelen, die op de tentoonstelling hadden ingezonden en ook aan den land en tuinbouw-onderwijzer, den heer Quist, voor zijn mooie stand met leermiddelen. Ook wees hij nog op het nut, dat theorio en praktijk in de land- en tuin bouw vooruit moet gaan,, vooral daar wij hier met de tuinbouw nog maar pas beginnen. Daarna gaf de penning meester een uitgebreid verslag van de ontvangsten en uitgaven van de ten toonstelling. Hieruit bleek, dat er een nadeelig saldo was van f 154,83. Vervolgens werden de medailles uit gereikt en de diploma's, ontworpen door den heer C. O. J. Hendrikse en gedrukt bij de N.V. v/h. Lakenman en Ocht- man te Zierikzee. Na de prijsuitreiking gaf de voorzitter der vereeniging, de heer H. van Toledo, den tuinbouwers en vooral de jongeren, den goeden raad niet zoo spoedig naar het buitenland te gaan, maar hier liever eerst eens rond te zien, daar hier nog Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Oosterbierum, Th. Kra mer te Drogeham c.a. Te Kamperland (toez.), A. M. van der Most van Spijk te Opwierda (Gr.). Voor Opheusden P. Kuijlman te Houten. Aangenomen: Naar De Lier, J. Booij te Vriezenveen. -- Op de Ned. Herv. Begraafplaats te Oud-Chariois heeft Zaterdagmiddag, in tegenwoordigheid van tal van vrienden en belangstellenden de overdracht plaats ge had van het gedenkteéken geplaatst op het graf van wijlen ds. H. E. Beernink. De oudste predikant, ds. D. A. v. Ha- selen voerde daarbij het woord. Na gemeenschappelijk zingen van het 6e Vers van Ps. 84, werd door ds. F. J. Beernink van 's-Gravenhage namens de familie dank gezegd. HAAMSTEDE. Als gemachtigden in het kiescollege zijn herkozen de heeren J. A. van Zuijen, A. de Vin. P. Straaijer en J. Evertse Pz. Geref. Kerk. Beroepen: Te Enschedé (8e ppeclpl.), C. von Mevenfeldt te Vrouwenpolder. Ga - pinge. Aangenomen: Naar Zalk en Veecaten, cand. Joh. Meynen te Baarn. Bedankt: Voor Nieuwerkerk (Z.), ds. H. de Lange te Ooltgensplaat. BRUINISSE. Woensdag 3 Nov. (dank dag), 'svoorm. 9.30 u. ds. Bremmer; des nam. 2 uur ds. A. Derksen. ANNA-JACOBA-POLDER. Woensdag 3 Nov. (dankdag), 's voorm. 9t/o u. en 's nam. 2 ure, ds. Los den Haag. Geref. Gem. BRUINISSE. Woensdag 3 Nov. (dank dag). 9.30 2 en 6 u. ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Gem. ZIERIKZEE. Woensdag 3 Nov. (dank. dag), 9.30 2 er. 6 u., ;de heer E.' J. Ariese.i van Veencndaal. BRUINISSE. Woensdag 3 Nov. (dank dag), 9, 2 en 5 u. Leeskerk. VAN HEINDE EN VER. De Italiaansche Kamer zal binnen kort twee belangrijke beslissingen hebben te nemen op strafrechterlijk gebiedde invoering van de doodstraf en do afschaf fing van de jury. Den juryleden wordt n.L verweten, dat zij uit gebrek aan moed om de verantwoordelijkheid van hun uitspraken te dragen, uit angst voor represaille-maatregelen van familieledon en vrienden, schuldigen vrijspreken. Het Congres van San Domingo heeft een cTediet van driehonderd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1