Zierikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD Oneffen Paden. Daar begint meestal behoorende bij de [van Vrijdag 15 Oct. 1926, no. 11453. Uit Stad en Provincie. THOLEN. Verg. van den gemeenteraad op Maandag 11 October. Voorzitter Mr. A. J. van de«* Hoeven. Aanwezig alle leden. De voorz. stelt voor, aan de agen da toe te voegen als punt 10: „voorstel len gasfabriek". Inzake een schrijven van de heeren Braai, Jansen en Quist aan Ged. St., betreffende overtreden door den Burgemeester van de politieverordening met Hemelvaartsdag, antwoorden Ged. SI. dat zij geen termen aanwezig achten, om in te grijpen.Aan G. Vis werd een stukje grond in concessie afgestaan a f 0,50 per jaar, voor het plaatsen van een benzine pomp. De heeren Elsacker en anderen, bewoners der Verlengde Hoogstraat, ver zochten den raad. de verlengde Hoog straat in eigendom en onderhoud over te nemen. Dit verzoek werd ter nader ad vies verwezen naar B. en W'. De wijzi gingen der gemeentebegrooting en be drijven over '26 werden met alg. st. goed gekeurd. B. en W. stelden voor aan de vereeniging voor afschaffing van alcoho lische dranken weder een subsidie te verleenen van f 25 voor het jaar 1927. Eveneens aan de gymnastiekvereeniging van f 150 en aan de schietvereeniging van f 75. De heeren Cornelisse en Goede gebuure, kunnen zich niet vereenigen met de subsidie aan de schietverderrliguTg, daar dit geheel en al in strijd is met het prin cipe der S.DLA.P., wiens leus is: geheele ontwapening Waar wij in 1914 tot 1918 gezien hebben, wat menschenslachting toen heeft plaats gehad, kunnen zij zich niet voorstellen dat men zich voor zooiets nog gaat oefenen. Hun fractie zal daar om jegen stemmen. De voorz. meende, dat deze menschen dit evengoed beschou wen als sport als de leden der gymnas tiekvereeniging en spr. geeft pi over weging deze subsidie toe te staan. De heer Moelker is het hier volkomen mede eens, dan kan .hij, daar hij in principe tegen geheel-onthouding is, ook wel te gen deze subsidie stemmen, doch hij wil in deze geen onderscheid maken. Dat hij legen onthouding is, wil niiet zeggen, dat men maar raak moet doen, doch hij meent geen bezwaar te zien if. matig gebruik. Bij stemming waren allen voor subsidie der onthoudersvereenigjing-; de heeren Quist, Cornelisse en "Goedegebuu- re tegen die der Schietvereenigj/ng en den heer Quist tegen die der gymnastiek zoodat de subsidie's werden toegekend. Het Algemeen Armbestuur kreeg een sub sidie van f 3000 en het weezen-armbe stuur f 15 over 1927. De commissie, tot nazien 'begrooting 1927, was het hiermee veelal eens, alleen zag hij gaarne, dat de" gemeente-eigendommen voortaan p i bliek werden verpacht; dat het bedrag van f 12j5 voor presentiegelden der raads leden werd1 vergroot, als zijnde niet vol doende, daar indertijd was aangenomen, dit te stellen op f 2 'per zitting. Ook vond zij den post van f 150 „onderhond burgemeesters woning" wel wat te hoog geraamd en zag zij tevens gaarne, dal een post werd uitgetrokken voor werk verschaffing en voor aanstellen eener tij delijke leerkracht op de openbare school. De voorzitter braéht de comftvissie-leden dank voor hun werk en het deed hem genoegen, dat men het met de belang rijkste voorstellen eens was. Het 'beeld, dat de gemeente-finaneiën geven over 1927 is niet ongunstig en met genoegen kan hij constateeren, dat, daar de begrooting is sluitend gemaakt, men in 1927 weer kan overgaan tot be- FEUILLETON. Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 42 „Ik weet zelf bijna niet, waar ik bang voor ben. Hij heeft geen enkelen vijand in de stad, zoover ik weet. Hij was wel op 't laatst van November, het middel, dat een paar inbrekers -4n den val liepen doch dié zitten nu achter slot en grendel Ik heb1 mij wel eens afgevraagd, of. de een of ander hunner■- medeplichtigen mis: schien wraak op hem genomen heeft. Dat is echter zeer onwaarschijnlijk. Als hem eenvoudig een ongeluk was overkomen dan zou dit nu reeds lang ontdekt zijn". „En u zegt, dat hij zich goed heeft gedragen, sedert hij hier in de stad woont; ik bedoel, dat hij altijd kalm ge leefd heeft? U weet, jongelui zijn jonge lui". „Ik kan u verzekeren, mijnheer, dat er op zijn leven niet het minst is aan te merken. Persoonlijk heb ik hem nog niet lang gekend, dat is waar, maar zijn huisjuffrouw geeft de gunstigste gejjui genissen omtrent zijn levenswandel. Vol gens haar. heeft hij geen. enkele ondeugd1 „Zoo. Ik was anders bang dat nu - dat hij eerder een anderen weg zou zijn opgegaan. U weet zeker, dat hij geheel gebroken heeft met zijn vroegere om geving?" „Ik weet weinig of niets van zijn vroe ger leven", antwoordde John. „Wij ont dekten, .natuurlijk, dat hij een man van opvoeding en beschaving was, en be merkten dat hij betere dagen had gekend", „Zijn moeder beweert, dat hij In gee lasting-verlaging. Wat betreft de opmer king, inzake openbare verpachting gem.- efgendommen, zullen B. en W. hiertoe gaarne overgaan; de post presentiegeld verhooging voor 1927, kon niet ,op de begrooting worden geplaatst, daar dit nog niet was goedgekeurd door Ged. Staten. Wat betreft den post „onderhoud ge- eentewoning", acht hij dit geen be zwaar, daar, indien men het niet noodi|g acht, men het geld ook niet zal gebrui ken. Tegen een post brengen op de be grooting voor verbetering openbaar on- derwijs, hebben B. en W. bezwaar, daar volgens het hoofd, den heer van Liere het onderwijs goed marcheert, daar hij door een paar kweekelingen wordt 'bij gestaan. Ofschoon hij ten allen tijde de gelijk onderwijs zal voorstaan, heeft hij tegen het brengen van dezen post op de begrooting ernstig bezwaar, daar men hiermede een precedent schept. D.e an dere scholen zal men dan ook moeilijk gelden voor een assistent kunnen weige ren. Dit zal de gemeente veel kosten, ter wijl het toch de schuld der regeering is, dat zooveel kinderen in een klasse wor den toegelaten. De heer Goedegebuure is het niet eens met den voorz,, inzake den post presentiegelden, daar in een vorige vergadering terdege is aangenomen dezen post te verhoogen en op de begrooting te brengen. Gaarne 2ag hij de notuleja dier vergadering ter tafel brengen. Ook zag hij gaarne, dat een post werd uit getrokken voor „werkverschaffing", daar men, indien er nood kwam, dan altijd klaar was en men niet eerst moest ver gaderen hiervoor. Hij hield een uitvoerige speech en plei dooi voor aanstelling van juffrouw Visch als tijdelijke kracht en verbetering van het onderwijs, daar volgens hem de toe stand op de openbare school onhoudbaar is en nog erger wordt in 1927, daar er dan 70 kinderen in een klas komen. Of schoon het wel goed is, dat kweekelin- egn hejpen, kan het hoofd todh niet overal tegelijk zijn, om'dat volgens de wet, deze niet zonder toezicht mogen werken. Als het een kleine uitgaaf 'be trof, kon de heer Moelker hiermede wel meegaan, doch nu wordt het niet doen baar, daar de andere scholen dan dit ook kunnen eischen en als men conse quent wil zijn, m'oet men daar ook voor stemmen. Hij achtte den toestand vroeger veel gezonder, toen had men maar eene school en genoot men degelijk onderwijs. Wat betreft de post „presentiegeld" en „werkverschaffing", is hij het met den voorz. Eerst moet goedkepring zijn ontvangen van Ged. Staten, alvorens men deze op de begrooting brejngt en indien men een post uittrekt voor werk verschaffing, loopen de menschen veie'l vlugger om steun, terwijl men toch ziet, dat de beste krachten het langste werk hebben. Is er werkelijk nood dan zal hij niet tegen steun verletenen, of werkver schaffing zijn. De heer Goossen is er voor, dat het onderwijs op de openbare school zoo goed mogelijk is. Hij is hel niet geheel eeins met den heer Goede gebuure, daar men niet weet hoe de toe stand in 1927 zal zijn. Indien het dan noodig zal zijn een kracht aan te stellen, heeft dit nu nog tijd genoeg. Als hij na gaat hoe de openbare school met 240 leerlingen 6 vaste krachten he»eft en twee kweekelingen, terwijl de school van den heer van den Berg, met 69 kindeiren, ei maar twee heeft, ac'ht hij het onderwijs nog niet in gevaar, temeer daar het hoofd zegt, dat het best gaat. Na nog een uit voerige discussie tussehen de voorz. en de heer Goedegejbuure werd dit punt uitgesteld tot later. De heer Goedege- bure handhaafde zijn voorstel de notulen ter tafel te 'brengen inzake het besluit betreffende de presentiegelden, wat door den voorz. werd afgeraden. |M,et 6 st. voor en 5 tégen, de heeren Goossen, Moelker, Wagemaker, Klompe en Aartse, werd be sloten, deze in een volgende vergadering voor te lezen. Die begrooting over 1927 werd vastgesteld in ontv. en .uitg. op 162653,73s en de kapi taaldienst op 460388,67s in ontv. en uitg. f 479388,75\ Met 6 voor en 5st. tegen werd déze aangenomen. De heeren Jansen, Braai, Quist, Cornelisse en Goedegejbure stem den tegen. De begrooting „gasbedrijf* baten en lasten f 45490,43"' en kapitaail- dienst f 10688,47, die van het „woning bedrijf'", baten en lasten f. 3751,37 en kapitaaldienst f 1111,89 en „veebedrijf" baten en lasten f 31290 en kapitaal- dienst f 9COO; „grondbedrijf"! 1188,19 en 3940 werden vervolgens met algqmeene stemmen goedgekeurd. De begrooting weezen-armbestuur wees aan een bedrag in ontv. en uitg. f 3254,18"' en f 55,06s. Daar de heer Geluk verzocht had defn verkoop van grond in te trekken, werd diezelfde grond verkocht aan den ha(er iVriens. Het voorste deel voor f 2,50 etn de rest, als'minderwaardig, voor f 1,50 de Mi2. De heer Goedejgebuure zeg gaarne dat voortaan den huurders van die per- ceelen tijdig werd aangeze(gd„ dat hun grond is verkocht. Hem was medégedejeld dat Soomers hiervan niets was medeget- deeld, en men een loods had geplaatst zonder zijn weten. De voorz. zeide hem toe, dat dit voortaan zou gebeuren. Ook bevreemdde het den heer Goedegebuure dat sommigen een biljet hadden ontvan gen voor schaderegeling en/juist Soom}e(rs niet. De voorz. beloofde dit te ondiejr- zoeken. "De heer Jansen zag liever, dat men het achterste gedeelte ook verhoog de, dan kreeg dit ook meer waarde*. Die heer Moelker acht den prijs van- f 2 ge middeld voldoende en was voor ver koop. Wat met algemeene steimmen werd aangenomen. Ook werd een perceel igrond verkocht aan de heeren Vetrkouteren en Gelderblom voolr f' 2 £n aan den hee(r J. Bal voo|r f 2,50 de M2, terwijl tevens be paald zal worden, dat voor de woningen enkel opzicht deugt", zeide de majoor, die mededeelzaam werd. „Maar ik moet zeggen, dat ik de partij kies van den jon gen. Natuurlijk hecht ik aan godsdienst, en dat alles; en ik hoop altijd te blijven wat ik 'ben: een beslist voorstander van de kerk; maar mijn zuster gaat mij te ver. Zij heeft haar huis gevuld met aller lei vreemd volk geestverwanten, noemt zij ze en ik vrees, dat ze bijna al haar geld heeft verspild aan allerlei godsdien stige stokpaardjes. Ik zeg dit tjot u. want u zijt een vriend van* den jongen „Ik heb hem nooit over zijn moeder hooren spreken", antwoordde John. „Hij vermeed zelfs zorgvuldig over zijn vroe ger leven te spreken". „Dat was mooi van hem. Ja, daar heb ik hem des te liever om. Ziet u. hij was voor predikant bestemd, maar toen hij bijna met zijn studies klaar was, gaf hij het .op hij zei, dat hij het niet ééns was, met een paar van de artikelen, of iets van dien aard. Hierjn sympathiseer ik niet 'met hem. Godsdienst is ie&s, dat wij geen van allen begrijpen. Wij moeten maar met den dichter zeggen: „met be grijpen zal 't niet gaan, neem het onblej grepen aan" ten minste, dat vind ik, maar, naar hetgeen zijn moeder mij ver telde, heeft hij alle geloof overboord geworpen. Het was vreeselijk hard voor haar, jooals u denken kunt. Zij voelde zich verplicht afstand van hem te doen en dat is het hardde van alles. „Maar wat zegt zijn vader van dijé alles?" vroeg John. „Ja, ziet u, hij had een betrekking in Indië, en zag zijn vrouw en zijn zoon weinig. Hij was een goed man in zijn soort. Zijn ziel ruste in vrede". „Is hij dood?" „Hij is anderhalf jaar geleden gestor ven dat heeft mijn zusjtjer een gevoe- ligen stoot gegeven. Zij is niet meer wie zij was. En ik ben overtuigd, dat het barsten en scheuren in de loopvouwen der schoenen. Erdal bevat stoffen, die het leder soepel houden en het scheuren of barsten verhinderen. ijzeren hekken moeteen worden aange bracht, een en ander ten ge(noege van B. en W. Aan de bijzondere scholen wi^rd een vergoeding toegejkend van f 892,89 en f 270,31. De voorz. zeide dat dit be drag hooger is dan vroeger, omdat men vergeten had hiefbij de adniinistratjia- kosten, waarop zij volgens de wet recht hebben, te plaatsen. Waar de liegesver- ordening verouderd was, stellen B. ejn W'. voor, deze te wijzigen zooals is voor gesteld, zoodat voortaan voor leur- en muziekvergunning eanige vergoeding moet worden betaald. Daar de kolen wegens de staking in Engeland duurder worden, stelden B. en W. \toor den gasprijs te verhoogen met 1 cent, voor metergas vanatf 1 Oct. en imunt- gas vanaf heden. De heer Goedegebuure zag dit liever op de begrooting verhaald en zal tegen stemmen. Voorts alle ande ren voor. Die heer Klompe vroég, wan neer de Juliaaastraat in gebruik zal wor den genomen? De voorz. zegt, dat indien deze genoegzaam is verhard, dit zal ge*- beuren. D.e heer Jansen zag -gaarne, dat op de kade een waterkraan voor de schip pers werd aangebracht, daar hij het moei lijk voor hen vindt, dit te halen bij Ne- lisse. Die voorz. zal dit in overweging nemen. De heer Goedegebuure vroeg, of het waar 'is, dat het Pott-Meijer-fonds is betrokken bij het faillissement van Cor nelisse en of men het relcht heeft over deze gelden aldus te beschikken? "De voorz. zeide, dat men dit niet bë- hoeft te vragen, daar men recht heeft, de gelden te beleggen als eerste hypotheek en dat een bedrag van f 1100 als zoo danig is geplaatst bij Cornelisse. Dat is dus goed geplaatst. Ook zag de heer Goedegebuure gaarne, dat nog een lan taarn aan den Singel werd geplaatst, daar indertijd toch was bepaald er aldaar twee te plaatsen en eir maar één was gekomen. De heer Goossen meent, dat Goedegebuure zich hierin vergist, daar er wel degelijk twee lantaarns zijn ge plaatst en het volgens hem geejn zin heeft er nog een bij te brengen. Hierna sluiting. het Sluishoofd in den Zuidhoek van Schouwen. 20 October. 1572. Mondragon scheept zijn Sipaansche troepen te Bergen-op-Zoom in, om den tocht over het verdronken land van Zuid-Beveland te ondernemen. 21 October. 1815. Eerste vergadering van het onder wijzersgezelschap in Schouwen te Renesse. 22 October. 1838. Aanvang der werkzaamheden tot het maken eener commercie-werf bïj het Sas te Zierikzee. 23 October. 1750. Mr. Nicoiaas van der Schatte, pen sionaris van Zierikzee eri kundig ge schiedschrijver dezer stad en der eilanden Schouwen en Duivel and, overlijdt te Zierikzee, slechts 45 jaren oud. zij in haar hart naar den jongen verlangt. Dat is de reden, dat ik hier naar hem ben komen zoeken". „Hij is een jonge man, waar zijn moe der trotsch op moest zijn", antwoordde John met warmte. „Ik geef toe, dat hij niet veel sympathie schijnt te voelen voor den godsdienst en 'Zijn uiterlijke vormen. Maar, in de beste beteekenis van het woord, houd ik hem voor een echt gods dienstig man". Ik heb erg veel medelijden met mijn zuster, sprak de majoor. Aan den anderen kant heb' ik ook mede lijden met den jongen. Ik zou graag zien, dat hij weer thuis kwam". „Dat verbaast mij niet. Het spijt mij alleen maar, dat u niet een paar dagen vroeger zijt gekomen". „Wij wisten op geen stukken na naar welk einde van de wereld hij was ge gaan". „O, en juist uit de paragraaf, waarin zijn verdwijnen vermeld werd, hebt u bemerkt, waar hij zat?" „Precies. Maar het schijnt, dat ik niet veel verder bén gekomen. Misschien is hij nu reeds op weg naar Amerika". „Dat denk ik! niet. Het is niet waar schijnlijk, dat een man naar Amerika ver trekt Zonder een cent op zak, en zonder een spoor van bagage". „Waar ter wereld kan hij dan zijn?" „Dat is een vraag, die ik mijzelf deze laatste dirie dagen voortdurend heb ge steld", antwoordde John. „Maar de aarde kan hem toch niet hebben opgeslokt". „Ik" veronderstel van niet; en toch hébben we iedere waarschijnlijke en on waarschijnlijke plaats doorzocht. Wij heb ben in alle richtingen geïnformeerd. Wij hébben naar al de bladen beschrijvingen gezonden van zijn uiterlijk voorkomen. Wij hébben in één woord al het mogelijke gedaan". BURGERLIJKE STANDEN. Over het 3e kwartaal. DUIVENDIJKE. Geboren: 5 Aug., Jan Anthonie, z. van Adriaan Nic. Kloet en M. Landman; 18, Gilles, z. van Pieter Kloet en L. P. Straaijer; 1 Sept., Neejljtfjé Johanna, d. van D. Stoel eft H. v. d. Weel; 24, Jan Dianiël, z. van G. v. d. Schelde en L. .Leendefrtse. Overleden: 29 Juli, Neeltje Bastiaantje van Schelven, 41 j., echtgen. van Maarten Andries Mol, overl. te Middelburg. ELKERZEE. Geboren: 4 Sept. Jan, z. van Adriaan Stoel en Jansje Leendejrtse 6, Leendert. z. van Cornelis van den Hou ten en Bartelina de Jonge; 17", Hjeiliena, d. van Pieter van der Linde en Jacoba Zuurmond. Overleden: 9 Juli, Leendert van de Panne, 81 j., echtg. van Neeltje Evértse 26 Aug., Fransina van de Vaate, 76 j„ wed. van Jan van Dpngen. Gehuwd: 23 Juli, D|avid Ornée, 29 j jmi., en Elizabeth Adriana Boot, 27 j. jd., (van Dreischor). ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 17 October. 1830. Een oxdelooze bende Belgen trekt Sas-van-Gent binnen. 18 October. 1330. De stad Mude herkrijgt hare pri vilegiën van Lodewijk graaf van Vlaanderen. 19 October. 1720. Groote dijkval aan de Oostzijde van INGEZONDEN STUKKEN. „Maar ik neem toch niet aan, dat het een hopeloos geval is", zeide de majoor opgewekt. „Dat zou ik zelf ook niet graag doen" antwoordde John. „Ik hoop ieder oogen- blik, dat er bericht op het kantoor komt, dat hij gezond en wel ontdekt is ge worden". De majoor stond langzaam van zijn stoel op en begon zijn handschoenen aan te trekken. „In geval u iets hoort, zult u het mij dadelijk laten weten?" vroeg hij. „Zeer stellig zal ik dat doen", ant woordde John. „Ik logeer in het hotel „Station", deel de hij mede. „Ik hoop, dat we spoedig bericht van den jongen schelm zullen ontvangen. Ik moet u mijn verontschul digingen aanbieden, dat ik vanmiddag zoo veel van uw tijd in beslag heb geno men", en een diepe buiging makende, verliet hij het kantoor. Op de trappen viel hij bijna over een der reporters van het blad, die op weg was naar het kantoor van den redac teur, om een gerucht te gaan mededee- len, dat juist in de stad de rondte be gon te doen. Men vertelde namelijk, dat een paar jongens, die vroeg in den mor gen voorbij de fabriek waren gekomen, daar vreemde, steunende en klagende ge luiden én gillen uit had hooren voort komen. De jongens waren verschrikt naar buis geloopen en hadden hun wedervaren aan hun moeders verteld, de moeders weder aan anderen, en zoo was het ver haal eindelijk aan een der reporters ter oore gekomen, die met het nieuws naar zijn chef was gesneld. John Sugden luisterde zwijgend, tot de geschiedenis uit was, en zeide toen: „Zijt gij iemand op de trappen tegengekomen, toen ge naar boven kwaamt?" „Ja, een oudachtige mijnheer, met een langen grijzen knevel". Buiten verantwoorc cltfkheid deiredactie). Copy wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur. Zou u zoo vriendelijk willen zijn, on derstaande in uw veelgelezen blad op te nemen? Bij voorbaat mijn dank. In de Nieuwsbode van Vrijdag 8 Oct. las ik, dat de heer van Vessem de mede werking van de Kamer van Koophandel had gevraagd, om vair, het Rijk) f 3000 te krijgen, tot het oprichten van een zoo broodnoodig hotel-pension te Westen- Schouwen. De heer van Vessem heeft groot gelijk als hij die f 3000 kan 'krij gen, dat hij die aanpakt, doch als er morgen eens een klein boertje kwam om' geld bij 't Rijk voor een paard of koe, die hij broodnoodig heeft, wat dan? Dat er geen voldoende gelegenheid is voor pensiongasten is absoluut onwaar. Vraagt het aan de heeren pensionhouders hier in Westefijk-Schouwen. De eerste helft van Juli ziet men hier een enkele familie, van half Juli tot half Augustus waren de pensions goed bezet, doch half Augustus waren de meeste gasten weer weg. Geen der pensionhouders heeft één familie moeten weigeren wégens plaats gebrek. De menschen, die zich moeten behelpen in "kleinere kamers, of tenten, zijn meestal geen menschen voor een hotel. Ze kunnen een hotel niet bekos tigen, of willen liever vrij leven. Een bewoner van Westelijk Schouwen. MARKTBERICHTEN. Coöperatieve Veiling Zierikzee. Veiling van 14 Oct. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f 9,10. Dito Barnevelder f 9,30. Dito kleine f 7,45. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 9,20 k f 9,40. EENDEIEREN f 6,70 k f 7,70. Alles per 100 stuks. Aanvoer 2000 stuks eieren. BOTER f 0,90 k f 1,19. Dito afwijkende f 0,61 k f 0,70. Aanvoer 222 pond. ZIERIKZEE, 14 Oct. Tarwe f 14,25- f14,50; Chevaliergerst f 11—f 11.50; Haver f9—f9,50; Rogge f 10.75; Bruine Boonen f 16f 18; Erwten (Schokkers) f21—f 38; Lijnzaad f 17Aardappelen (Eigenheimers) per 70 K.G. f2,50-f2 75, bonte f3 75r- f4, blauwe f 3,50—f3,75; Uien, groote brui ne en witte f 1—f 1,15, id. kleine f 1,30. ,,Loop hem na en roep, hem terug. Hij is naar het hotel „Station" gegaan". Een paar minuten later was de ma joor weder terug in de kamer van den redacteur, buiten adem en hijgend. John Sugden verhaalde in weinig woor den, hetgeen hem zooeven was mede gedeeld. „Gegil en gesteun komt niet uit 9tee- nen", zeide de majoor. „Het mag Dou glas niet zijn, dan is het toch iemand anders, als ten minste de geheele geschie denis geen verzinsel is". „Ik beken, dat ik niet erg hecht aan zulke kinderpraat", zei John. „Naar alle waarschijnlijkheid hebben de jongens niets ergers gehoord dan het krassen van een uil. Maar voor 't oogen- blik kunnen we niets onbeproefd lajtén, wat m'aar m!èt mogelijkheid lot het vin den van Wyburn zou kunnen leiden". „Wie weet den weg?" „Ik," zeide Duncan de reporter. „Best, wij drieën zullen gaan", zeide John. „Maar we zullen lantaarns moeten meenemen, want het zal donker zijn, eer we daar aankomen". Een half uur later 2aten de drie heeren in een vigelante en reden snel door d# stad in de richting van de fabriek van Diggles. Hoofdstuk XX. Het geheim van de fabriek. Het was geheel donker tegen den tijd, dat de majoor, John Sugden, en Duncan, de reporter bij de fabriek aankwamen. De o ude fabriek stak tegen zijn donkeren achtergrond spookachtig en huiveringwek kend af. De kille Maartsc'he wind klaag de en zuchtte door de 'bladerlooze hoo rnen en riep angstaanjagende geluiden wakker in de leege zaletn derverlaten fabriek. (Wordt vervolgd). t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1