ZEELAND's ROEM Zierilzeesche Nieuwsbode ROOMBOTER BIGGELAAR's-j TWEEDE BLAD KWATTV.'V VOILE.-MELK REEPEN Dat s HWATTA SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. MORIAAN-BAy. f behoorende bij de van Vrijdag 8 Oct. 1926, no. 11450. Slechts een merk kan aan de spits staan GOEDE TOON. „Weet gij waarom ik zoo graag bij onze nieuwe buren kom", hoorden wij eens iem'an'd op ernstigen toon vragen. En het daarop gegeven antwoord luid de: „Omdat daar zoo'n prettige, goede toon heerscht in huis". i Gelukkig als er op die manier van het gezinsleven kan worden getuigd en hulde aan hen, die onder alle omstandigheden den goeden toon weten te bewaren. Nie mand zal ons betwisten, dat heel veel afhangt van den toon waarop we uiting geven aan onze gedachten. Immers door den toon, waarop wij iets zeggen, krijgt hel gesprokene eerst waarde en betee- kenis. De toon kan pijnlijk aandoen, of veel goeds uitwerken, al naar mate die toon zelf 'boos of goed is. Er bestaat een oud gezegde: „een goed woord vindt een goede plaats", en dat is ook zoo, mits daarbij niet vergeten wordt, dat het op een goeden lóón dient gezegd le worden. Goede toon is niet alleen het bezit van de gvooten dezer aarde, van de geletterden en de goed geschoolden, al mogen wij aannemen deze bij hen te kunnen verwachten in al hun zeggen en doen. Goede toon heeft niets te maken met bijzondere verstandelijke ontwikke ling, maar staat in zeer nauw verband met het hart. Wie hoort en voelt niet den toon, die komt uit de diepten des harten? De woorden kunnen zoo uiterst eenvoudig zijn, maar de toon, hier tril lende van vreugde en geluk, elders jui chend, weer ergens anders vol deelne ming ja,- die toon zoo warm en innig, als onbedwingbaar den trek van 't hart volgend, dringt zich zelf naar de lippen. Waar het hart niet spreekt, en het ver stand alleen den waren toon m'oet zoe ken, daar wordt veelal in het duister rondgetast, want waar 't hart zwijgt, ontbreekt de ware bekoring en de zachte tooverkracht. Hoe vaak wordt er gezegd: „Ja, maar zóó heb ik dat niet bedoeld, hoe kan die uitdrukking iemand zoo heb ben gekrenkt? Mijn woorden beteekenden toch niets!" Niet de woorden, maar de toondie heeft het gedaan, die heeft de wonde geslagen. De uitdrukking van de stem, haar toon, dient elk In zijn macht te hebben, te kunnen veranderen, verzach ten, matigen. Waar de goede toon heerscht in huis, straalt die ook naar buiten, daar toeft men gaarne. Welken invloed de toon der stem uit oefent op het fijn besnaarde, teere ge moed van 't kind, weet ieder, die van kinderen houdt en hen tracht te ver staan. Dat elke vermaning of berisping op ernstigen, doch tevens goeden en har- telijken toon worde uitgesproken, daar bij wekkend vertrouwen in het kinderge moed. Menige verbitterde en teruggetrok ken kinderziel wijdt haar treurigen een zamen toestand aan den harden, groven loon, waarmede de opvoeders hém in zijn jeugd hebben toegesproken. En die toon klinkt nog lang na in het oor, te lang dikwijls...... De aantrekkingskracht; de macht en de invloed van den toon, die het hart ontroert, zijn daarentegen tot zegen van allen en alles, die or kennis mee maken. Door den toon werkt een woord of een uitdrukking- of werkt het jiiet. Wi.Ien we dus, dat ons woord den waren, goeden zin heeft voor hen, die er naar luisteren, laten we dan steeds ge dachtig zijn aan het gezegde: het is de toon, die het lied maakt, of zooals het in 't Fransch in rijmtrant heet: „C'est le ton, qui fait la chanson". Uit Stad en Provincie. PROVINCIALE HUISVLIJTTENTOONSTELLING. Zooais destijds gemeld is, hebben de verceniging „Uit het Volk - Voor het Volk", en de afd. Middelburg van den Volksbond, vereeniging tegen drankmis bruik, een comité gevormd, dat een Pro vinciale Zeeuwsche Huisvlijttentoonstel- ling zal voorbereiden. Aanvankelijk werd half November als tijd voor de Tentoon stelling bepaald, doch thans besloot het Comité, de tentoonstelling te doen plaats hebben van Donderdag '3 tot en met Maandag 7 Februari a.s. Tot 15 Januari zal er gelegenheid zijn zich als inzender of inzendster op te geven bij een der bestuursleden (bij voor keur 'bij den voorzitter, den hec-r E. Ber denis van Berlekoin. Molenwater). RECHTZAKEN. DOODSLAG OP ZIJN VROUW. Voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft in nooger beroep terecht gestaan een bootwerker uit Rotterdam, gedeti neerd, die door de rechtbank te Rotter dam wegens doodslag op, zijn. vrouw werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal betoogde, dat de rechtbank -te Rotterdam z.i. ten onrechte de voorbedachte rade niet bewezen had verklaard. Spr. concludeerde tot schuldig verklaring wegens moord en veroordee ling tot tien jaar gevangenisstraf. Uit spraak 21 October a.s. ONDERWIJS. Bij het te dezer dagen te Middelburg gehouden examen voor Walerbouwkun- digrOpzichter, slaagde o.a. de heer J. C. C. Smallegange, geb'. te Nieuwerkerk. Aan het verslag omtrent het feeste lijk afscheid van den heer Hage als on derwijzer te St.-Maartensdijk (zie vorig nummer), moet nog toegevoegd worden, dat na afloop in de school door eenige vrienden hun auto aangeboden werd, waarméde men, begunstigd-door prachtig herfstweder, een mooien tocht rond hel eiland maakte. Dien verderen avond blrajoh- ten de collega's en de vrienden zeer ge zellig in de woning van de familie door. YERKOOPINGEN, ENZ. SEROOSKERKE, 5 Oct. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse, werden heden voor den heer J. L. Lin- ders, alhier, publiek verkocht: Melkkoei en voor f 200, f 302, f 255 en 342. LANDBOUW EL VEETEELT. Dinsdag 5 Octobër hield de Vereeniging van oud-leerlingen detr Tuinbouw-Cursus te Zierikzee in de gezellige zaal van het Veilingsgebouw zijn aangekondigde ver gadering, waarin de heer N. A. Quist sprak over „Het winnen en instand houden van nieuwe soorten". Na opening door den voorzitter, de heer C. O. J. Hendrikse, die de leden, eenige kweekelingem en verdere belangstellenden het welkom toeriep, behandelde de spre ker zijn uitgebreid onderwerp, waaraan we alleen ontleenen, dat er een boom werd opgezet zoowel in figuurlijken als in letterlijken zin, waaraan de families, soorten, rassen, enz. kunnen worden op gehangen. Aan de hand van eenige teekeningen werd de cel en reductiedeeling aan schouwelijk voorgesteld, terwijl daarna de Mendel-wetten en bastaardeering de be langstelling vroeg. Even werd gepauzeerd, om daarna de theoretische beschouwin gen aan oen collectie bloemen en takjes te toetsen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een vrij ruim gebruik gemaakt, waardoor sommige onderdeelen nader konden worden belicht. Misschien dat de ongewone plaats voor een lezing de oorzaak is, dat de opkomst niet drukker is geweest. De thuisblijvers hebben een leerzamen en interessanten avond gemist. De voorz. bracht aan 't einde dezer bijeenkomst in welgekozen woorden den heer Quist dank voor zijn leerzamen avond, den leden verschaft. CONSERVÉEREN VAN GRAS, KLAVER, ENZ. Zooals bekend is gaat er van gras, klaver en ander groenvoeder bij het hooien of bij de b'creiding| tot zoogenaamd persvoeder een groot deel van de voe dingswaarde verloren. De heer B. H. Ber- tels te Amsterdam, die reeds eerder deed blijken van studie van groenvoederbouiw met benutting der luchtstikstof door mid del van vlinderbloemige planten en de bereiding van zoetpersvoeder, heeft thans goed geslaagde proeven genomen met een nieuwe werkwijze voor het bewaren van gras, klaver en ander groenvoeder, waar door geen verliezen aan gewicht en voe dingswaarde werliezen ontstaan. Het voe der zou zijn sap en alle vitaminen behou den. De heer B. verwacht, dat niet alleen het wintervoedsel voor het vee met. 30 tot 50 pet. zal toenemen, maar tevens dat de gebruiker-veehouder minder kracht voeder zal behoeven te gebruiken, waar door een belangrijke besparing ontstaat. Zoodra de proefnemingen van den heer B. zijn beëindigd, zal deze nieuwe werk wijze aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen worden aangeboden VERKOOPINGEN, ENZ. OUWERKERK, 6 Oct. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden al hier, voor den heer A. J. Visser, publiek verkocht: paarden voor f 640, f 680, f 630, f .4(30, f 650, f' 2Ö0b f 545, f 520, f 200 effv f 220; koeien voo|r f 395a f 495, f 385, f 310, f 250; kalfvaarzem voor f 280, f 255, f 125, f 1'6^, f 110, f 86; stier voor f 1C3; vaarskalveren voor f 48, f 30 en! f 56. POST EN TELEGRAPHIE. KANTOORHOUDERS BIJ DEN POST - EN TELEGRAAFDIENST.. MaShdag kwamen de kantoorhouders bij den Post- en Telegraafdienst te Utrecht bijeen in een Landelijke bijeenkomst, voor namelijk ter bespreking van het voorstel van den directeur-generaal inzake een nieuwe classificatie vanalle hulppost en telegraafkantoren in Nederland. Ver bazing werd uitgesproken over het feit, dat thans de Kantoorhouders voor de 2e maal na 1920 met een verlaging va,n het salarispeil worden bedacht. De maxima der Kantoorhouders werden reeds ver laagd in 1925, terwijl thans door de even- tueele invoering der nieuwe voorstellen wederom een groote druk van de toe komstige salarispositie van velen dezer functionarissen met eenige honderden, gul-, dens er het gevolg van zal zijn. Met de nieuw-ontworpen classificatie-voorstellen zullen van de pl.m. 1030 Kantoorhouders in Nederland circa 170 Kantoorhouders gebaat zijn, circa 180 Kantoorhouders in salaris gelijk blijven, terwijl circa 680 Kantoorhouders in de toekomst nog met salarisvermindering genoegen -moeten ne men, indien deze voorstellen aangenomen en uitgevoerd mochten worden. Aan het hoofdbestuur van den CBP.T.T. werd op gedragen ten krachtigste tegen ongewij- c zigde doorvoering dezer voorstelling stel ling te nemen. Een leiddraad werd opge steld, welke als richtsnoer zal dienen voor de vertegenwoordigers in de postale Commissie van Overleg. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 October. K*rkw«ry«. 9.30 ure, ds. Mortier (Oogst- preek). Xeroeskerke 6.30 ure, ds. Mortier. Bnrtk. 9.30, ds. Boogaard en 2 ure, idem (Doopsbed.) Protestantenbond. 10 ure, mej Geysendorpher, in de gemeentekamer. Reaessc. 9.30 ure, ds. Van Binsbergen (Oogatpreekk NoordwelU. Geen dienst. Haamstede. 2 ure, ds. v. Binsbergen (Bed. H. Doop). Goref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Menken van Gameren. Oud-Geief. Kerk 9 30 en 2 ure, Leeskerk. Blkeraee. 9.30, ds. Neeleman. Geref. Kerk 9.30 en 2 are, Leesdienst. Broawerahavea. 10 ore, dr. Proost (Oogst- preek). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Znaaemalra. 9.30 ure, ds. de Leur (Oogst- jgreek). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Naordgoawaï 9.30 ure, d». v. Griethujjsen. Drelssbar. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Oawsrkarlc. 9.30 ure, ds. Waardenburg van Bruinisse. Nianwarkark. 9 30, ds. v. d. Linden (Oogst- preek) en 2 ure, geen dienst. Geref. Kort. 9.30, ds. v. Tol van Soharendijke (H. Av2 idem (Nabetr.) en '6 ure, idem. Geref. Gem> 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Ooatarlaad. 9.80 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.80 en 2 ure, Leesdienst Geref. Gem. 9.80, 2 en 5.30 ure, de heer Romjjn. 8tr]«ncUad. 2 ure, ds. v. d. Linden. Brolalaaa. 9.30, Leeskerk en 2 are, ds. Waardenbürg. Geref. Kerk 9.30 en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Goref. Kerk. 9, 2 en 5. ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. St.-Ptllpaland. 2.30 ure," ds. Van Doorn. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone (Oogstpreek). Ttaolaa* 9.30, ds. Los en 2 ure, ds Ver schoor. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, dr. Veltenaar. Geref. Ge». 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. •t.-Maartaoadllk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. de Gidts (DoopsbedOud-Seraf. Ge». 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Ottd-Voanamcar. 9.30, ds. de Gidts en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 9.80, 2 en 6 ure, Leesdienst Oud-Geref. Gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Paortvllat. 9.30, ds. Verschoor en 2 ure. Leeskerk. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, cand- Steenblok te Nienwdorp. Xctsaryamlase. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 9.30, ds. Vreugdenhil van Bruinisse (Bed. H. Av.), 2 idem (Doops- bediening) en 5.30 ure, idem. 8tavaalsaa. 9.30 en 2 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk, 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. ft.-Aaaalaad. 9.30 en 2 urë, ds. Oskam Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VER. Naar gemeld wordt, heeft de Ameri- kaansehe vereeniging voor Luchtscheep vaart den Franschen vlieger Tara,scon een bedrag van 25.000 dollar aangeboden voor een vlucht over den Oceaan. Tarascon zal den 21sten dezer de vlucht New-York Parijs beginnen. Het fascistische blad „Impero" heeft een campagne geopend ten gunste van de jazz-band. Het blad zegt, dat de jazz band de fvturisisehe muziek is en dat het futurisme het kind is van het fas cisme. Het fascisme moet dus de jazz band steunen en over de wereld ver spreiden. Iedere vorm van beschaving zoo betoogt het blad, heeft zijn beeldende kunsten, zijn letterkunde en zijn muziek. Het fascisme is een nieuwe vorm van be schaving en de jazzband is haa,r muziek. Het besüuur der organisatie van OostenTijksche Bondsambtenaren heeft na een zeer stormachtig verloopen vergade ring besloten, om, wanneer de regeering niet onmiddellijk begint met de reeds bij herhaling toegezegde onderhandelingen over een salarisverhoöging, tegen Zater dagmiddag een algemeene ambtenaars staking te proclameeren. Aan deze staking zouden alle ambtenaren deelnemen, be halve de spoorwegambtenaren. Een W.B.-telegram meldt, dat vol gens de Parijsche editie van de „Chicago Tribune" 600 rabijnen te New-York opge roepen zijn om voor den rechter te ver schijnen wegens overtreding van "de drank wet. Aan de Joodsche gemeenten is n.l. voor rltueele doeleinden een zekere hoe veelheid wijn toegewezen. De rabbijnen nu worden ervan beschuldigd, een. grooter aantal gemeenteleden te hébben opgege ven dan in werkelijkheid ^bestaat oirt al dus grootere hoeveelheden wijn te ver krijgen. Zondagnacht zijn bij een overstroo ming van de stad Mandia (Britsch-Indië) 200 personen verdronken. Er werden wan hopige pogingen gedaan om aan 't water te ontkomen, doch de tijd was tekort. De gevangenisdeuren werden geopend' om de gevangenen een kans te geven om er het leven af te brengen. Sommige in woners, die de onmogelijkheid inzagen om zich te redden, schreven inderhaast hun laatste wilsbeschikking, dde zij in een flesch aan bóomen ophingen. Het nieuwe compromis, dat de Ho- henzollems met de Pruisische regeering gesloten hebben, bepaalt, dat het oude regeerende vorstenhuis 250.000 morgen land krijgt en circa 15 millioen mark Sn contanten. Volgens het eerste compromis dat indertijd door den Landdag verhin derd is, zouden ze namelijk 330.000 mor gen land en niet minder dan 30 millioen mark gekregen hebben. Het compromis- ontwerp van den rijksdag dat de sociaal democraten verijdeld hebben, zou zijn neergekomen op 200.000 morgen land en 6 tot 7 millioen mark. De heele machinerie van het Engel- sche hof voor het onderzoek van testa menten is in 'beweging gebracht door het testament van een matroos, die op zee is gestorven en kort te voren zijn testament had gemaakt op de schaal van een uitgeblazen ei. De vertegenwoordiger van de Kroon is van meening, dat dit zonderlinge testament, waarbij de man alles wat hij bezat aan „Mag" (blijkbaar Zijn vrouw) vermaakte, niet geldig is. Vier woorden ervan zijn slechts flauw leesbaar. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Geachte Heer Redacteur, Verzoeke beleefd opname van onder staande als antwoord aan den heer P. te Renesse. Wel ja, de landbouwonderwijzer zou aan de dagschool te weinig presteeren, omdat hij 's avonds les geeft aan zijn cursus. We meenden, dat deze legende voor goed tot het verleden behoorde, maar het spook blijkt zijn taai leven in Renesse te rekken. Het zij zoo! Wat moet dhr. P. zich wel bezwaard gevoeld hebben, als hij na schooltijd ging werken aan een taal acte of avondschool hield, want het kan niet anders of hij moet daags daarna minderwaardig werk hébben geleverd. Laten wij voor 's mans gemoedsrust hopen, dat hij van de dwa lingen zijns weegs terugkeere, of acht hij een cursus na schooltijd een privelegie van hoofden? De heer P. is een humoristische advi seur. Zijn adv/es luidt namelijk: Schaf land- en tuinbouwacten af- en stel land bouw- en luinbouwon der wijzers aan. Zou den we- dan niét tegelijk de belasting af schaffen en nieuwe belastingambtenaren aanstellen. Juist, mijnheer P., u hebt mij niet begrepen, want ik schreef uitsluitend over „de opleiding lot onderwijzeren daarom is al uw geschrijf er vlak naast. Gezien zijn tientallen jaren lange er varing met Haarlemmerolie zou men van P. mogen verwachten, dat hij kwakzal versmiddelen van beproefde geneesmidde len kon onderscheiden. Althans land- en tuinbouw 'behooren er niet bij.. Zierikzee, 4-10-'26." N. A- QUIST. Mijnheer de Redacteur, Mag ik s.v.p. een plaatsje in uw veel gelezen blad? Bij voorbaat mijn dank. Tot opheldering aan alien, die zeggen of hebben hooren zeggen, dat, in ver band met de aanrijdingskwestie van 22 Mei, waarbij L. B. Jonker mijn zoontje, J. van den Hoek, op den Zandweg onder Zierikzee met zijn motorfiets heeft aange reden en eenige meters meegesleurd, ten gevolge waarvan mijn zoontje zijn been brak, en ik niet genegen was om met L. B. J. door minnelijke schikking tot overeenstemming te komen in de ver- plegingskosten daaraan verbonden, deel ilc mede, dat zij- hun woorden gerust terug kunnen nemen, daar ondergeteeken- de tot tweemaal toe en In tegenwoordig heid van een beëfedigd getuige zich met L. B. J. in verbinding gesteld heeft en (ge vraagd, in hoeverre hij mij in de kosten tegemoet zou willen komen, hetwelk toch, meen ik, zijn zedelijke plicht zou zijn. Ondergeteekende kon tot geen enkele op lossing of toezegging geraken, dus be hoeft J. dan ook niet met die eere (te worden betiteld. Dankend voor de plaatsruimte, ADR. v. d. HOEK, Kerkwerve. Wctenscliappelijke Belichten» INENTING TEGEN TUBERCULOSE. In de laatste vergadering van het te Reims gehouden congres van sociale hy giëne heeft professor Calmette gezégd, dat in Frankrijk gedurende 2 jaar 14,635 kinderen tegen l.b.c'- 'zijn ingeënt zonder eenig nadeel, want het procédé is vol komen onschadelijk; 1210 werden langer dan een jaar geleden gevaccineerd, van w!e 291 van tuberculeuze moeders, van wie ze niet gescheiden werden. Zonder in enting zou de mortaliteit door tubercu lose voor deze' groep van het eerste jaar af op zijn minst 25 pet. zijn geweest. De inenting heeft ze herleid tot een fractie. In alle landen begint npn ueze methode toe te passen. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 10 October. 1659. Een kruitmolen bij Middelburg ge sprongen. 11 October. 1504. Bij uitspraak van den Grooten Raad van Mechelen wordt "de tol van Zeeland op de Honte verklaard ge heel aan den Graaf van Zeeland toe te komen. 12 October. 1659. Inwijding van het nieuwe kerkge bouw der Hervormde gemeente te Nieuwvliet. 13 October. 1492. Sluis, in handen der Hoeksche par tij, gaat na een beleg van 2 maan den aan hertog Albrecht van Sak sen over. 14 October. 1881. Geduchte storm, welke ook in Zee land veel schade en ongelukken aanrichtte. 15 October. 1752. De herbouwde Oostkerk te Vlis- singen wordt plechtig ingewijd. 16 October. 1821. Te Brouwershaven wordt opnieuw een departement der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen)!, onder den naam van „Schouwen" opge richt. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 7 Oct.. Tarwe f 13,75- f 14,50; Chevaliergerst f 10,50—f 11.50; Ha ver f9,50; Rogge f 10,75; Bruine Boonen f 16,50—f 17,75; Erwten (Schokkérs) f20 —f31,50; Blauwmaanzaad f40—f45 per 100 K.G.Aardappelen, Eigenheimers f 2,50 —f2,75; Bonte f3,75— f4; Blauwe f3.50— f 3,75 per 70 k.g.; Uien, groote bruine en witte f 1,15f 1,25; kleine f 1,40 per 50 K.G. Aanvoer tamelijk. Coöperatieve Yelling Zlerikzeo. Yeiling van 7 Oct. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f 3,60. Dito Barnevelder f 8,95. Dito kleine f 7,40. KLEINE VEILING. KÏPEIEREN f 8,40 k f 8,60. E1NDEIEREN f 7,80 k f 8,60. KALKOENEIEREN f 8,90. Alles per 100 stuks. Aanvoer 2500 stuks eieren. BOTER f 1,08 k f 1,22. Dito afwijkende f 0,77. Aanvoer 125 pond. Veilingsv. „Eendracht" te Tholen. Veiling van 6 OOctober. Sterappel, le soort 19 ct.; 2e soort 16 ct.; val 16 ct.; ijzerzoet 13 ct.campagne- zoet 22 ct.; prins Albeirt 9 ct.; zure 'belle- feur, le soort 16 ct.; 2e soort 12—7 ct.; goudreinetten 2920 ct.; 2e soort 15 ct.; huismanszoet 14 ct.; bentheimerzoet 16 ct.; grauwzoet 18—19 ct.; zoeteappel 15 ct.Groninger kroon 22 ct.; Bouwman reinette 11 ct.; prinses Nobel 22—24 ct.; zure appels 17 ct.; val 7—8 et.; ganze- vellen 19 ct.; 2e soort 15 ct.; peren 12—8 ct.; val 3—5 ct.; soldat labonreur 22—16 ct.; 2e soort 9—13 ct.; val 7—8 ct.; beurré diel 11—15 ct.; 2e soort 8—11 'ct.; duran- deau 9—12 ct; beurré elairgeau 18—22 ct.; 2e soort 15 ct.; gieser wildeman 11— 18 ct; 2e soort 8—9 ct.; kleipeer 6 ct.; puré 8—10 ct; le lectier 17 ct.; ponds peer 11—7 ct; 2e soort 5 ct; val. 5 ct; beurré v. d. ham 11 ct.; 2e soort 13 ct.; ■3esoort 8 ct; Louwtjespeer 8'ct.; doijenné du comice 66—48 ct.; conferance 30—23 ct.; wllliam' duchesse 13 ct; generaal Totleben 14 ct.; 2e soort 7 et.; kruidpe- reai 12—9 ct; Alexander Lucas 18 ct.; 2e soort 12 ct.; beurré dumont 15 ct; duchesse d'angoulème 37 ct.; maagdepeer 15 ct; consellier la Cour 12 ct.; pre sident Roosevelt 14 ct.; jodepeer 11 c-t.; 2e soort 8 Ct.; cox oranje pi piping 35 c-t.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1