De heer Doelenian is het mét den heer de Broekert eens, dat men van hef Zie kenhuis geen gemeentelijke Jnstellling moet maken. Verder möet spir. tot zijn spijt vragen, hoe B. en W. met zoo'in slecht voorstel konden komen? Na het vertTek van dr. Huese voelen we ons hier in zekere omstandigheden hulpeloos. Zóó kan het niet blijven doorgaan. Spir. is me degedeeld, dat er hier voor pl.m|. 'f 6000 wel een goede chirurg zal zijn te krijgen. Hij doet het volgende voorstel: de raad erkennend de 'bezwaren met betrekking tot een exploitatie van "het Ziekenhuis, door de verschillende gemeen ten van Schouwen-Duiveland, besluit, om gedurende 10 jaar een jaarlijksche bij drage te geven van hoogstens 35 ct. per inwoner, onder voorwaarde, dat alle ge meenten op Schouwen-Duivel and een, zelf de besluit nemen en dat een vormi woïdt gevonden, waarin de exploitatie dcor de vereeniging en niet door de gemeenten plaats heeft; de raad is overtuigd, dat een goede chh- rurg, wonende te Noordgouwe of Zierik- 2ee, de voorkeur verdient boven een chi rurg buiten het eiland, doch betwijfelt, dat deze oplossing zal worden gevonden, waarom wordt vastgelegd, dat de benpe- ming zal geschieden in een vergadering van de vereeniging, waar naar elke ge meente per Ï000 inwoners een afgevaar digde zal zenden, dje te samen een meer derheid van stemmen zullen hebben, ter wijl elke twee jaar in een daartoe op dezelfde wijze bijeengeroepen vergade ring over deze herbenoeming zal worden beslist. De heer Doeleman doet dit voorstel, omdat de diverse raden in die algemeene vergadering volledig ingelicht kunnen worden, terwijl voorts op die vergade ring beslist kan worden of een chirurg kan worden aangesteld. Er dient een be slissing genomen, die iedereen bevredigt. !Weth. Tinïinerman meent, dat, wanneer de heer Doeleman tegenwoordig was ge weest bij de conferentie van B. en W'. met de gemeente-geneesheeren, hij an ders zou oordeelen. Spr. heeft de over tuiging gekregen, dat zij gelijk hadden. Dr. v. d. Kwast spijt het, dat hij niet geheel met het advies van B. en W'. kan medegaan, hetgeen in zich sluit, dat hij 't rapport van zijn collega's ook niet ajan- vaardt. Volgens sipr. houden B. en W. niet voldoende rekening met de eischen van den tegenwoordige^ tijd. Bezuiniging op uitgaven, die strikt noodzakelijk 2ijn, gaat z.i. te ver. Het geheele ziekenhuis zal blij'- ven kwijnen, als niet- ingrijpende reorga nisatie het een beter toekomstig lot ver zekert. De beide gemeente-artsen willen net andersom. Zij willen den chirurg ge wone practijk onthouden uit bezorgdheid voor de practijk van de artsen in Zie- rikzee. Ouderwetsche en bekrompen op vattingen! De taak van den tegenwoor dige» huisarts is ook, dat hij zich niet als adresboek voor specialisten laat gebrui ken, ook niet als receptenschrijver. De huisartsen moeten ook zelf hun patiënten in een ziekenhuis kunnen behandelen. De hulpmiddelen in die inrichting aanwezig, moeten ook aan niet-chirurgen 'beschik baar worden gesteld. Als voorbeeld noemrt spr. de (Majella-stichting te Bussum'. Aan de chirurg te Noordgouwe is den laatste» tijd veel ontnomen, n.L door de gemeente Dreischor en de gemeenten Noordgouwe en Zpnnemaire als gewione practijk. Dat verlies zou nu weer gecomi- penseerd moeten worden door annexatie van Zierikzee als gewoon praktijk-gebied. Spr. is dat best, maar dan ook het Ziekenhuis beschikbaar en bereikbaar voo iederen arts! En dan een raad van toei- zicht van artsen van en buiten het eiland. Spr.ts conclusie is: le. het adres van het Ziekenhuis, teneiiide een gemeen schappelijke regeling te krijgen is goed, doch moeilijk te verwezenlijken; 2e. de denkbeelden van de gemeente-artsen te Zierikzee zijn bekrompen voor het tegen woordig wetenschappelijk standpunt, waarop de artsen behoioren te stajan; 3e. het denkbeeld van B. en W'. is van hun standpunt bezien niet kwaad, maar toch kan spr. er niet mee meegaan. De voorzitter herinnert er aan, dat de ziekenhuis-kwestie thans flink aangepakt wordt en leiden moet tot een degelijk grondvesten van die iiiriehtiing. B. en W. kunnen zich er evenwel niet mede vereenigen, dat het een zaak van de gemeenten wordt. De heeren Doeleman en de Broekert zijn het in dit opzicht met B. en W'. eens. De Zierikzeesche ge meenteraad moet nooit besluiten er een gemeentezaak van te maken. W'aar an dere gemeen ten^Iakkeloos -bèsfeien het verzoek, tot overname door de gemeenten toe te staan, daar kunnen wij niet zeg<- gen: dan doen wij niet mede! Wij dragen 35 ct per inwoner bij aan de vereeniging. Wjordt.de vereeniging hel ziekenhuis een zaak' van de gemeenten, dan is Zierikzee nog bereid 35 ct. bij te dragen. Spr. was het voor de conferentie met de doktoren met den heer de Broo- kert eens, maar de heide gemeente-ge neesheeren. beweerden pertinent," dat, iwanneer de chirurg die consultatieve prad- tijk uitoefende, hietr kwam wonen de bewelring niét overdreven is, dat er een zekere animositeit tegen dien chirurg zou ontstaan. De chirurgie is feitelijk een handwerk. Wanneer wij nu zien, dat in 't afgeloopen jaar 107 operaties zijn ver richt, ongeveer 2 gevallen per week, dan is dat aantal niet groot genoeg om den chirurg capabel te houden. (Men zal iemand kunnen krijgen, die minder ge schikt is of iemand, die wel geschikt is, maar na enkele jaren weer vertrekt. Door B. en W'. wordt niet van een be paalden dokter gesproken. De noodzake lijkheid van direct operatief ingrijpen komt zoo hebben de doktoren den voorzitter gezegd bijna „nooit" voor! Dat kan altijd nog iets uitgesteld worden. De secretaris leest daarop uit het ver slag der vergadering van B. en WL, dat gene voor, betrekking hebbend op de conferentie met de gemeente-geneeskun digen. De heer Doeleman blijft bij zijn mee ning, dat het voorstel van B. en W. niet de beste oplossing is. Men moet hier een goed chirurg zien te krijgen. Spr. handhaaft z'n voorstel. Dr. v. d. Kwast wijst er op, dat een chirurg, niet zooals een gewoon arts, iederen dag de loop gaat doen bij z'm patiënten. De chirurg moet z.i. op het eiland wonen, hetzij in Noordgouwe of Zierikzee, daar geeft hij niat om. Coa- currentie vreest spT. niet. De heer Doeleman zit als leek tusschen twee stroomingen, n.l. die van de beide gemeente-artsen en dr. z'. d. Kwast, doch hij is van oordeel dat wij het volle pond moeten zien te krijgen, n.l. een goed chp rurg. Spr. zou het bejammeren, wanneer de raad medeglng met het idéé 2 dagen een chirurg, als men hem 7 dagen kan krijgen. Het is dr. Huese dje hier bedoeld wordt, meent spr. De voorzitter vraagt, wie van de hee ren tegen het eerste gedeelte van het voorstel geen gemeentezaak er van ma ken bezwaar heeft. Daar niemand daartegen opkomt, wordt dat gedeelte ge acht met algemeene stemmen te zijn aan genomen. De heer Panny meent, dat, gezien het aantal operaties per jaar, wij den chirurg geen voldoende werk kunnen geven, maar wel wanneer de man ook consultatieve werkzaamheden mag verrichten. Wijzen de op het voorstel-Doeleman, dat het Ziekenhuis zelf een beslissing neemt, in zake den chirurg, op een vergadering van afgevaardigden uit de diverse raden, maakt spr. tegen dit gedeelte van het voorstel bezwaar, omdat z.i. Zierikzee overstemd zal worden. De heer Doeleman betoogt, dat het kardinale punt hierin is gelegen, dat het Ziekenhuis zoo goed mogelijk wordt ge holpen. W'il men alles aan het Ziekenhuis overlaten, laten wij dan aannemen, dat op het eiland een chirurg zal wonen. Dr. v. d. Kwast is van meening, dat hier veel meer operaties zouden "kunnen gebeuren, als alle inwoners van het eiland den chirurg te Noordgouwe steunden. Ve len gaan nog maar Holland, terwijl an deren religieuse bezwaren hebben. De voorzitter gaat mét den heer Panny mede, wat betreft de benoeming van een chirurg op de vergadering van afgevaar digden. Die 'benoeming moet niet geschie den door de afgevaardigden, maar door het bestuur van het Ziekenhuis. Eenigs- zins belachelijk is het, dat iedere 2 jaar over een herbenoeming zou moeten wor den beslist. Dan gaat men af op hoorer. zeggen en kletspraatjes van leeken. De heer Doeleman wil die clausule, de herbenoeming, er dan uit laten. De voorzitter was eerst de meening van den heer de Broekert toegedaan, maar is daarvan teruggekomen door de pertinente adviezen van de beide dokto ren, welke beweerden, dat het onmogelijk is een 'goed chirurg te hebben en te hou den en dat Zij, met het oog op de voor komende ongevallen, het voldoende ach ten een chirurg le hebben, welke hier 2 maal per week komt. Spr. is het eens met den heer Doeleman, dat wij iets tastbaars moeten besluiten. Het tweedp gedeelte van het voorstel, om in principe 35 ct. per inwoner toe te slar.n, wordt eveneens met algemeene stemmen aangenomen. Over de voorwaarden wordt daanop nog even gediscussieerd, waarop wordt besloten de voorwaarden zoo te laten luiden, dat dfe chirurg in het eiland moet wonen; kan men daarvoor niemand krijgen, dan zal men trachten een des kundige te vinden van buiten het eiland. De heer Versteeg zou liever een ge meentelijke instelling hebben. De voorwaarden .worden hierop met al gemeene stemmen aangenomen met wij ziging van het tweede gedeelte: „alle gemeenten van S. en D. onder gelijke geldelijke voorwaarden etc." Bij ie rondvraag komt de line? de BrtM- kart terug op de kwestie van een ver bouwing in 't Groendai, waar bij her bouw de rooilijn niet is gevolgd. Spr. vraagt een onderzoek in té stellen in hoeverre de man onrecht is aangedaan. De voorzitter licht toe, dat bij de terug brenging van den scheidsmuur, die uit het lood hing, kwestie is gerezen tusschen de twee buren. In de laatste dagen is proces«-verbaal opgemaakt tegen hem, die de pannen heeft afgehaald. De man is beetgenomen, zegt de heer de Broekertdie de toezegging doet met een voorstel te zullen komen om het salaris van den gemeente-bouwmeester te verhoogen, maar dan ook een eind ge maakt aan het "doen van particulier werk. Op een vraag betreffende den verkoop van cokes aan een Engelsche firma, krijgt spr. ten antwoord van weth. Koopman, dat de cokes voor denzelfden prijs is geleverd, dan waarvoor particulieren ze konden krijgen. De heer Versteeg krijgt, op z'n vraag, het advies van 't hoofd der lagere school eens te vragen wat het aantal leerlingen per klasse betreft, een toestemmend ant woord. Hierna wordt de vergadering gesloten. VAN HEINDE EN VER. Het bericht betreffende de verloving van prins Leopold van België met prinses Astrid van Zweden, de dochter van prins Karei, een broeder van den koning van Zwedeifwordt in officieuse kringen bevestigd Het huwelijk zou eiude 1926 of begin 1927 worden voltrokken. Bij verordening van de onderwijs- autoriteiten is aan de leerlingen der middelbare meisjesscholen te Boedapest, het dragen van korte rokken en laag uitgesneden jurken, het gebruiken van schoonheidsmiddelen en ten slotte de „bubikopf'-haardtacht verboden. Aldus meldt de Duitsche radiodienst. Uit Napels wordt gemelddat in de provincie Potenza, een massa-moor denaar is gearresteerd, die 8 gezinnen geheel heeft uitgemoord en bovendien nog andere moorden op zijn geweten heeft. Volgens zijn bekentenis heeft hij n jong meisje, dat z'n liefde versmaadde, benevens al haar" verwanten om het leven gebracht. In Roggendorf, in de buurt, van Marienbad, heeft, een inbreker een boe renfamilie van zes. personen vermoord en vervolgens niets meegenomen dan een pond boter. De man, die soldaat was, is door de militaire rechtbank te Pilzen ter dood veroordeeld. In het Duitsche dorpje Laubach heeft een brand gewoed, die drie boeren woningen en 5 schuren heeft verwoest. Toen de brand, uit gebrek aan voedsel, uitgewoed was, ontdekte de politie in het huis waar het vuur het eerst was opgemerkt, de lijken van de bewoonster en haar 25-jarigen zoon. De vrouw, een weduwe, lag met gekloofden schedel iu een plas bloed. De zoon was dood geschoten. Waarschijnlijk is er sprake van brandstichting na moord, maar de mogelijkheid van zelfmoord is niet geheel uitgesloten. Prins Eitel Friedrich, de tweede zoon van den gewezen keizer, heeft echtscheiding aangevraagd. Zijn gemalin is een geboren prinses van Oldenburg. De Zweedsche prinses Astrid, die met de Belgische kroonprins verlooven zal, werd 17 November 1905 te Stock holm geboren. Ze is de dochter Yan prins Osear, Karei, Willem, broeder van den koning van Zweden, en van prinses Ingeborg van Denemarken. Zij zal tot den roomsch-katholieken godsdienst over gaan alvorens met prins Leopold in het huwelijk te treden. De huwelijksplechtig heid zal te Brussel plaats hebben. Op het Japanscbe eiland Oshima heeft een typhoon gewoed, welke groote verwoestingen heeft aangericht:. Meer dan duizend huizen werden verwoest. Acht-en-derfcig personen werden gedood en een groot aantal, vermoedelijk een paar honderd personen, werden gewond. Na het eten van ondeugdelijk vleesch zijn te Eisleben (Saksen), 17 personen door paratyphus aangetast. De zieken werden onmiddellijk ouder genees kundige behandeling gesteld. De slager, die het vleesch verkocht heeft, heeft zijn zaak moeten sluiten. In de tweede helft van November zal er waarschijnlijk een conferentie over Tandzjer tusschen Spanje, Frankrijk en Engeland worden gehouden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. VergiftigingZondagmiddag zijn, naar het V. D. bureau meldt, te Schinnen(L) twee kinderen van vier en vijf jaar, vermoedelijk tengevolge van het eten van vergiftige bessen, onwel geworden. Een geneesheer constateerde bij het eene kind reeds den dood, het andere verkeert in levensgevaar. De treinaanslag. De ipolitie t« Leiiden heeft het mandje van juffrouw J. N. uit Haarlemmerineer-Aalsmeer, die be weerde in een trein te Leiden te zijn aangevallen, opgespoord. De juffrouw heeft thans bekend, het verhaal te heb ben verzonnen. Kookt de nvelkl Eenige kinderen te Huybergen (N.-Bir.) hébben mondzeer ge kregen, doordat ze ongekookte melk ge dronken hébben. Noodlottige militaire relletjes. Maan dagavond omstreeks half tien hebben op het terrein van de Emm'akazerne te Assen ernstige militaire relletjes plaats gehad. Maandag was een zeer vermoeiende marseh gehouden, tengevolge waarvan waren de militairen, die voor herhalings oefeningen onder de wapenen zijn, des avonds rumoerig. In de canine werd door de militairen groote schade aange richt. De opstandigheid werd zoo groot, dat de wacht in het geweer moest komen. De commandeerende officier gelastte den militairen heen tè gaan. Nadat hieraan, ook na eenige sommatie niet werd vol daan, gelastte de officier te vuren, eerst werd met los kruit en toen d|it geen re sultaat had, werd met scherp geschoten. Tengevolge hiervan is de milicien-ser geant Munneke uit 'Terapel, dcie tegen een boom geleund stond, door een ver dwaalden kogel gedo.od. Een soldaat werd door een kogel getroffen en ernstig ge wond; hij is naar het hospitaal overge bracht. Nader wordt nog gemeld: Nadat de chef van de eantine vanwege de luidruch tigheid der militairen geen bier meer wetnschte te schenken, gingen de oproer makers tot vernieling over. De wacht moest toen in het geweer komen, maar een gedeelte daarvan weigerde. De wei geraars werden in arrest gesteld. De wacht ontruimde de canine, waarna ach ter de eantine de groot majoor het com mando van de wacht overnam en tot acht maal toe aan de oproermakers vriende lijk, doch ook hevelend verzocht, uiteen te gaan. Aan dit vriendelijke bevel werd niet voldaan; de groot-majoor werd op een schandelijke wijze uitgejouwd en met steenen gegooid. De majoor Ijet daarna een salvo geven met losse patronen, waar na de troep nog brutaler werd en de Internationale aanhief. Vervolgens werd een salvo gegeven met scherpe patronen. De onderofficier Munneke. uit Terapel, die niet bij de oproermakers behoorde, werd doodgeschoten, en andere miljtai1 ren werden gewond. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. AM8TERDAM. (V.D.) Het publiek toonde ook heden niet Yeel lust om op de effectenbeurs iets te ondernemen en de handel had dan ook weinig te be- teekeuen. Van de belangstelling die gisteren, laat beurs, voor sommige scheepvaartwaarden aan den dag werd gelegd, was niet Yeel meer overgebleven. Deze werden thans op bescheiden voet verhandeld Aan Rubbér werd slechts matige aandacht geschonken, doch daar de rubberprijzen vrijwel onveranderd ge bleven waren, bewogen ook de aandeelen zich op een weinig veranderd niveau. Tabakken op bescheiden voet verhandeld. Suikeraandeelen prijshoudend doch met kleine affaire. Oliefondsen op den achtergrond geraakt. Nederlandsche Industrieelen vertoonden niet veel bij zonders. Amerikanen verlaten. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 5 klasse 8e trekking. Prijzen van f 1000 op de Nos. 8407, 15468, 16959. Prijzen van f400 op de Nos 3900, 9696, *14035, 14103, 14628, 17375. Prijzen van f 200 op de Nos. 1848, 16236, 17052. Prijzen van f 100 op de Nos. 639, 6180*, 9020, 10934, 16131, 18116, 19349, 20678. VLISSINGEN (V.D.) De koopman M. te Westkapelle is in volle vaart met zijn motorfiets tusschen een span paarden gereden. Zeer ernstig gewond is hij naar het R.K. Ziekenhuis te Vlissingen vervoerd. Men vreest voor zijn leven. PARIJS (V.D.) Volgens de Petit Parisien heeft de minister van buiten- landsche zaken, Briand, gisteren in de ministerraad betoogd, dat hoe langer men wacht met het sluiten van de overeenkomst met Duitschland, des te moeilijker de oplossing der kwesties wordt. Daardoor wordt ook de tegen stelling tusschen beide landen steeds grooter. Het is dan ook gewenscht o'm zoo spoedig mogelijk tot overeenstemming met Duitschland te komen. Het blad wijst er op, dat Frankrijk belangrijke economische en financieele voordeelen door een overeenkomst met Duitschland kan verkrijgen. ROME. (V.D.) Een motorbus, welke gevuld was met pelgrims, is bij het nemen van een bocht op de weg tusschen Toia en Mignani omgeslagen en in een greppel terecht gekomen. 3 personen werden onmiddellijk gedood, 5 der in zittenden zijn stervende, terwijl 4 van hen min of meer ernstig gewond werden MILAAN. (V.D.) Ex-koning George van Griekenland is via Milaan naar Boekarest vertrokken. Gemeld wordt, dat hij in Boekarest een familiebijeen komst zal presideeren, in welke het herstel van de monarchie in Griekenland zal worden besproken. STOCKHOLM (V.D.) Het stoomschip „Dagmar" is in de Oostzee vergaan. 10 personen zijn omgekomen. DANZIG (V.D.) In het district Konitz zijn tot nu toe 45 gevallen van typhus geconstateerd. 5 patiënten zijn overleden. WASHINGTON (V.D.) In het getei sterde gebied van Florida is een typhus- opidemie uitgebroken. Plet Roode Kruis zendt per vliegtuigen vaccinemiddelen naar Miami. BUENOS AIRES (V.D.) In Paraguay heeft een cycloon gewoed. Eenige honderden personen werden gedood. De matericele schade is zeer groot. SPORT. Korfbal. Zaterdag 18 dezer hadden te Zierftkzee 3 korfbalwedstrijden plaats, waarbij Elto I (RLoetinge), Zeelandjlia I en Zeelandia II (Hansweert) de gasten wa ren van 3 Zieirikzeesche combinaties. In de le wedstrijd Elto I—Zzee-combinatjle II waren de gasten zooals ook wel uit de cijfers (0—7) blijkt, de gastheeren in vlugheid en speltechniek verre de baas. De wedstrijd was dan ook weintilg span nend. In de 2e wedstrijd 'bond Zzee-com- binatie III den strijd aan tegen Zeelandia II. Na een spannenden kamp werd de eer gedeeld (1—1), een resultaat waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. De big-match van dezen dag was de re vanche-ontmoeting Zeelandia I—Zzee-com binatie I. Een gelijk spel (3—3) was hier het resultaat. Deze wedstrijd was ook zeer spannend en vooral de Zzeesche da mes hébben zich kranig geweerd. Over het algemeen droegen de wedstrijden, een vriendschappelijk karakter en allen zullen de gasten zeer zeker nog eens gaarne terugzien. ZEETIJDINGEN, ZIERIKZEE. Ingeklaard: Motorschpe- ner „de Ruijter", kapt. L. Velthuis, ledig van Londen naar Lobith. 17 Sept. Uitgeklaard: Motorschoe ner „Margeretha", kapt. H, Scheur, met grof aardewerk, van Gouda na»r Londen. 20 Sept. Uitgeklaard: Motorschoener „Leeuwerik", kapt. P. Hendriks, geladen met steen van Gorinehem naar Londen. 21 Sept. Uitgeklaard: motortjalk „Ca- tharina", kapt. H. Kramer, met dakpan nen van Weert naar Londen. MARKTBERICHTEN. BEURSNOTEERING VAN 21 SEPT. 6% N.W.S. 1923 A. f 500, f 1000, 1023, 103^5% N.W.S. 1918 f100, f 500, f 1000, 101A, 10214, 1013 5 N. W. S. 1919 f 100, f 500, f 1000, 10Il^ löl J-i 101^4.1 V N.W.S. 1916, f 100, f500, f1000, 100, 100' 1001 -U N.W.S. 1917 f 100, f500, f 1000, 100, 1001 100^ 4% N.W.S. 1916, f 100, f500, f 1000, 98, 98, 97J. Nederl. Handels-Mij A. 159; Kooinkl. Petr. A. 382-385.J H.V.A.A. 666^-672; Java Cult. A. 373J-375; iDeli-Batavr^A. 327-332 Senembah C.v.A. 416; Amsterd. Rubber A 330|-334 Ned. Scheepv.- Unie A 179£ Kon. Nederl. Stoomboot- M.ij A. 99; Philips A. 345]; Jurgens g. A. 1684-Anaconda 1015 Steels 1463. Wisselkoersen: Londen 12,1 IJ; Ber lijn 59,474 Parijs 6,85^ Brussel 6,50; Zwitserland 48,23J Weenen 35,22.1 Kopénhagen 66,30"; 0810 54,75; Stock holm 66,75; Praag 7,39Milaan 9,14 Madrid 38,05New-York 2,49s Pro longatie 23 °/e. ROTTERDAM, 20 Sept. Binnenl. gra nen e!n peulvruchten. Tarwe ruimer aan gevoerd. Puike kwaliteit f 14,50—15, goe de f 14—14,25, voerkwaliteit f 13.25—13,75, afloop imlaar kalm. Rogge niet'getoond. Gerst, Chevalier,- kleiner aanbod, f 11,25 —-11,65. Haver ruim aangeboden, werd geheel ge/plaatst van f9,25—9,75, extra blanke kwaliteit tot f10. Erwten, kleine groene tamelijk aangeboden, vrijwel pn- veranderd verkocht, f 14—19,50, Schok kererwten ruim aangeboden, .prijshoudend van f25—31, een enkel bijzonder mooi partijtje erboven. Bruinéboonen m'et over weldigend groot aanbod mét geheel ge ruimd f 16—18, beginmarkt soms iets mieer, alles pefr 100 K.G. 21 Sefp't. Ter veelmarkt waren heden aangevoerd 205 paarden, 86 veulens, 1526 magere rundereh, 825 vette runderen, 212 vette kalverén, 561 nuchtere kalveren, 780 graskalveren, 243 schapen of laimtneren, 570 'biggen, 8 bokken of geiten, 17 over lookers. Prijzen per 1/2 K.G.: koeien 30 a 321/2 ct., 421/2 a 46 ct., 47i/2 a 50 ét. ossen 35 ct., 43 ct., 47 ét.; stieren 30 .321/0 (ct., 37 ct., 40 a 43 Ct., kalveren 50 ct., 65 a 671/2 Ct., 80 a 82i/'o ct. Prijzen per stuk van mlager vee: melkkoeien f 280 a f425, kalfkóeden f290 f440, stieren f120 a f500, pinken f85 a f130, graskal veren f45 a f 80; vaa/rzen f170 f230; paarden f200 a f350; slachtpaairden f 100 a f200; hitten f 110 a f220; veulens f40 a 190; biggen f 12 a f22, per week f2,50 a f2,75; overloopiers f24 a f36; fok nuch tere kalveren f20 f 30; slacht nuchtere kalveren f10 a f15. Rotterd. Cons.-Veiling Weenaplein. Aanvoer 60.000 st. Kippeneieren f6,50- f8,50, eendeneieren f6,75—7,25, kalkoen eieren f 10—11. Ajuin. Aanvoer c.a. 15.000 H.L. Groote werden verhandeld van f 1,45 tot f 1,55 en kleine van f 2 tot f 1,90 per 60 K.G. op den wal geleverd. Met zeer weinig vraag op het oogenblik is nog een flink gedeelte van den aanvoer onverkocht. GOES, 21 Sept. Eielren. Opgaaf van de Landbouwoomlnissie f 7, veiling V.P.Z. aanvoer 12.566 stuks f7,50. Pluimveenoteering V. P. Z. 11 Sept. Jonge hanen f 0,55—f 2,30; oude kippen f 0,60—f 2,15; oude eenden f 0,70—f 1,25; jonge eenden f 0,55— f 0,70; parelhoenders f 1,20; alles p. st. Tijd van hoogwater tn van larfgwater. Over de maand September. Hoogwater: Laagwater: D 23 v.m. 3,40 n.tn. 3,52 v.m. 8,42 no. 9,16 V. 24 4,22 4,33 9,23 10,- Z 25 5,- 5,10 10,09 10.42 Z 26 5,34 5,47 10,56 11,30 M 27 6,14 6,31 11,47 D 28 6 56 7,17 0,18 0,48 W.29 7 47 8,19 1,16 1,47 Tjjd van H.W. to Dordrecht 3,15 uur lator. L.W. 5.30 Met hut oog op den ingevoerdeu Zomertijd, dient by bovenstaande tijdstippen een uur te worden bjjgeteld. WEERBERICHT. Hoogste barom.st, 773,0 te Valentia. Laagste 759,3 Ingü. Verwachting tot den avond 23 Sept. zwakke tot matige noordwestelijke tot westelijke wind, gedeeltelijk bewolktj waarschijnlijk droog weer, weinig ver andering in temperatuur. Fietsers licht op Van22.23 Sept. van 7,30 a.—6,18 m, 23-24 7,27 „--6,20

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 2