ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 5 September. 156©. Die regeering van Middelburg, ver biedt den Hervormden het prediken binnen de stad, doch geeft hun vrij heid zulks 'buiten de stad te doen. 6 September. 1571. Octrooi van Koning Philips tot be- versehing der overstroomde paro chiën Waarde en Valkenisse. 7 September. 1837. De vice-admiraal A. C. Twent, in specteur van het loodswezen, legt den eersten steen van den kust lichttoren aan het Westeinde van Schouwen. 8 September. 1536. Te Zierikzee worden 4 personen om' het geloof ter dood gebracht. 9 September. 1835. De eerste steen gelegd van de Nieu we Kerk te Zierikzee door den heer Jan iMosselmans. 10 September. 1582. Octrooi van Prins Willem I tot versterking en bewailing van Brou wershaven. 11 September. 1618. De groote kerlc te Goes gedeelte lijk afgebrand. PREDIK BEL' RTEN Zondag 5 September. C«rkw*rt«. 3 ure, ds. Mortier. S«rooik«rk*. 10.30 ure, ds. Mortier. Bargh. 9.30 ure, ds. Boogaard. Geeu dienst. Naardwelle, 3 ure, ds. v. Griethuysen. Haamstede. 3 ure, ds. Boogaard van Burgb (Coll. orgelfonds). Geref. Kerk. 10.30 en 3 nre, cand. M. den Boer van Zierikzee. Qud-Geref. Kerk. 10 30 en 3 ure, Leeskerk. Blkeriee- 9.30 ure, ds. Neeleman Geref. Kerk. 9 30, ds. Bos, emer.-pred. te Apeldoorn en 7 ure, cand. Den Boer. Brouwershaven. 10.30 ure. dr. Proost. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Zoaacoiatre. 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordfoawot 10.30 ure, ds. v. Griethujjsen. brolschar, 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Oawarkark. 3 nre, de heer Damsté. Nltawerkerk. 10 30, geen dienst en 3 ure, ds. v. d. Griend van Dreischor. Geref. KerV. 10.30, 3 en 7 ure, ds. R. Brouwer van Her wenen. Geref. Gem. 10, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Üostorland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst Geref. Kerk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gom. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Rompn. Sir|aasUad. 3 ure, dr. Weeda. Brulalsse. 9.30 ds. Waardenburg en 2 ure, idem (DoopsbedGeref. Kerk. 10, ds. Brem mer en 5 ure, Leeskerk. Geref. Gern. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Gerof. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, Theol.-cand. D. J. Bollaart van Oegstgeeat. St.-FII!psUad. 2 ure, ds. Van Doorn (Doopsbed.) Oud-Geref'. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk (alles oude tjjd). Tbolaa. 10, ds. Van Doorn en 2.30 nre. ds. Datema (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10 en 6 ure, dr. Veltenaar. Geref. Gem 10, 2 30 en 6.30 ure, Leeskerk. «t.-Mnarteasdillc. 10.30, da. Datema en 3 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Ge». 10.30, 3 en 7 nre, Leesdienst. Oad-V«seem«*r. 10.30, ds. OsVam en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, cand. H. J. de Jager van Appingedam Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leesdienst. P»«rtvlt«t. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor- Gerof. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. McherMafsse. 10.30 en 3 ure, ds. Los Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30ure, Leeskerk. 8tav«alfs«. 10.30, da. Moerman en 3 ure, idem (Doopsbed.) Ood-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-AaH«l»d. 10.30, Leeskerk en 3 ure ds. Oskam. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk Wetenschappelijke Berichten. RUBBERCULTUUR. Volgens een bericht aan Kaapstad is ontdekt, dat de Afrikaansche euphorbia- boomi sappen bevat, waaruit rubber kan worden bereid i n hoedanigheid gelijk aan het Para-product. Reeds is een maatschap pij opgericht, die een oppervlakte met 60 millioen boomen zal exploiteeren in het East-London district. Uit chem'isiche ioïV derzoeinkgen blijkt, dat de opbrengst pond per boom oplevert. Het produicjl schijnt zonder bezwaar te kunnen wor den gevulcaniseerd. D,e 'boomen zijn zeei talrijk, terwijl arbeidskrachten goedkoo- per zijn en het klimaat gezond is. VAN HEINDE EN VER. In deelen van Spanje zijn na drie maanden van geweldige hitte en ontzet tende droogte eindelijk hevige regen- en onweersbuien losgebroken. In de omge ving van Toledo zijn 5 lieden verdronken en aan de Katalonische kust zijn verschei dene kleinere vissehersvaartuigen omge slagen. Zes visscheTs worden vermist In Barcelona is hier en daar schade aange richt door ontwortelde boomen enz. Een later telegram uit Barcelona meldt, dat ten gevolge van de regens een aardverschuiving op de spoordijk tusschen Barcelona en Valencia heeft plaats ge had op het oogen'blik dat een sneltrein voorbijreed. Eenige derde klasse wagens liepen op elkaar, tengevolge waarvan 24 personen gedood zijn en 88 gewpnd wer den van wie de helft zwaar. Een buitengewoon 2waar onweer is Woensdagmorgen op den ongewonen tijd van 7 uur boven Londen, Kent en Sussex losgebarsten. De regenval was zoo hevig, dat zelfs het treinverkeer in de voorste den er door opgehouden werd, omdat de machinisten geen vijf meter voor zich uit konden zien. De regen werd verge zeld van oorverdoovende donderslagen, zoo hevig, als er den geheelen zomei niet gehoord waren. Een telegram' uit Nice aan de Engel- sche bladen meldt, dat in het departe ment van de Zee-Alpen geweldige bosch- bramden zijn uitgebroken, die wegens de groote droogte nog! in omvang dreigen toe 'te inemen. De bewoners van verschei dene gehuchten zijn naar de kiust. gevlucht rpet achterlating van al hun bezittingen. Een telegram uit Kaïro meldt, dat een vrouw van Mohammed Wahededdin, den vroegeren Turksehen Sultan, een po ging gedaan heeft, om zich in den Nijl te verdrinken, omdat zij met haar kleine toelage gebrek leed. Roeiers hebben haar weer behouden aan wal gebracht. -- Woensdagmorgen is in een huis van vijf verdiepingen in Amerika, dat door negers werd bewoond, brand uitge broken op de onderste verdieping, waar door de bewoners der bovenverdieping niet konden vluchten. Vele negers spron gen uit de ramen en wondden zich min of meer ernstig. Vijf lijken werden van onder het puin gehaald. D,e ex-Grieksche dictator Pangalos en zijn medewerkers zullen niet als mi nisters worden berecht, maar als parti culieren. Zij zullen tevens worden ver volgd wegens vergrijpen tegen hel ge- meene recht, daar zij aan openbare en particuliere belangen groote schade heb ben toegebracht. Naar verluidt zou de re- geeTing voornemens zijn, bij wijze van voorzorgsmaatregel, het particulier ver mogen van Pangalos en de zijnen te con- fiskeeren. Volgens een bericht uit Durban heeft een verschrikkelijke brand gewoed op een der suikerplantages in Natal. Onge veer 1800 adres werden totaal verwoest, terwijl 21 kaffers, ingesloten door het vuur, levend verbrandden. Een plotseling opkomende storm wakkerde het vuur aan, dat in enkele minuten een geweldigen omvang aannam. Volgens ooggetuige^ moet het een indrukwekkend, doch vree- selijk schouwspel geweest zijn. De hevige aardbeving, welke Fayal, aan der Azoreneilanden heeft geteisterd, heeft aan 50 personen het leven gekost, terwijl ongeveer 200 personen verwon dingen hebben bekomen. Honderden "hui zen zijn geheel v^pield en er is bijna geen huis of het is beschadigd. Honder den dakloozen hebben in de buitenlucht den nacht doorgebracht, omgeven door de weinige bezittingen, dien zij hadden kunnen redden. Een 17-jarig, roodharig meisje uit den Amerikaanschen staat Wisconsin, is de hoofdpersoon bij het onderz|oek naar een sensationeele aanslag op een biatnk door autobandieten, waarbij 7 menschen doodgeschoten werden en twee doode- lijk gewond. Frances Vaughan, zoo heet het meisje, beschuldigt er haar vriendin Marie Nolan van de aanstichtster te zijn geweest van het plan om de kas van de bank van Wisconsin te berooven. Deze jonge dame is onder een ware kogelregen in de auto der bandieten ontkomen. Roger Matter, een marconist van de Fransche marine, zat telegrammen op te nemen op het draadloos station te Rochefort, toen hij plotseling zijn eigen naam Yoor zich zag en de meedeeling neer te schrijven kreeg, dat hij erfgenaam was van een bedrag van ongeveer 24 miljoen francs, d.w.z. ongeveer 600,000 Amerikaansclie dollars,. Zaterdagochtend zijn een 24-tal boeven ontsnapt uit de gevangenis te Jonia in Michigan (V. S.). Zij vielen de nachtwakers aan en overmanden hen, stalen revolvers en geweren en namen de vlucht. Acht hunner maakten zich van een paar onbeheerde auto's meester en gingen er daarna van door. De overigen verspreidden zich in verschil lende richtingen. De Pioniereen dagblad te Alla habad (Britsch-Indië) meldt, dat er in Nepal 57,889 slaven in vrijheid zijn gesteld. Hiermee zijn de laatste sporen van slavernij in dat land verdwenen. Bij 15,719 slaveneigenaars is de meening over de afschaffing der slavernij inge wonnen. Nog geen 550 waren er tegen en 1281 boden vrijlating zonder schade vergoeding aan. Yolgens de Matin zou koning Alfons van Spanje de Cortes zoo spoedig mogelijk willen bijeenroepen om de troon-opvolging iu Spanje te regelen. De gezondheidstoestand van den prins der Asturiën, den troonopvolger, zou slecht zijn. Don Jaime, de tweede zoon van koning Alfons, is doofstom, zoodat do infant don Juan, de derde zoon, voor de troonopvolging in aanmorking komt. Een Russische passngiersboot, welke den dienst onderhoudt tueschen Kroonstadt en Petersburg, is op een pier geloopeu, waarbij het vaartuig een groot lek kreeg, teugevolge waarvan het schip binnen een kwartier zonk. Men vreest dat 100 passagiers ver dronken zijn. Misdadigers, zoo meldt een B.T.A. bericht uit Warschau, trachtten eeu bank in het centrum van de stad ge legen, te plunderen. Er ontstond een vuurgevecht met de politie; een agent en een bandiet werden gedood. De andere leden van de bende werden gearresteerd. Verschillende voorbijgangers werden ge wond. Spanje heeft verklaard, dat het geen belang meer stelt in den verderen loop der zaken den Volkenbond en zijn Raad betreffend. De sovjet-afgevaardigde naar het Eng. vakveTeenlgingscongres is een pas geweigerd door de Britsehe regeerimg, zoodat hij niet in Engeland kan komen. De politie te Chicago heeft last ge geven, dat personen beneden de 16 jaar voortaan slechts vergezeld van de ouders tusschen 10 uur n.m. en 6 uur v.m. op straat mogen zijn. Volgens een bericht uit Newi-York lijdt Gertrude Ederle aan overspanning, welke niet zoozeer, het gevolg is van de inspanning om over het Kanaal te zwem|- men als wel van de groote poipulariteii, welke zij thans geniet. Haar woning wordt voortdurend door 4 politieagenten be waakt, die haar bewonderaars op een afstand houden. Uit Konstantinopel wordt aan de Vossisehe Zeitung gemeld, dat de echlj- noote van Nazim, den gewezen Turksehen minister, die Dinsdag werd opgehangen, krankzinnig is geworden toen zij vernam, dat haar man terecht gesteld was. Zij moest in een krankzinnigengesticht wor den opgesloten. Te St.-Petersburg wordt een proef genomen met het opstellen oip verschil',- lende punten der stad van posten van draadlooze telefonie, voorzien van luid sprekers, die geregeld de programma's van verschillende binnen- en buitenland- sche stations zullen laten hooren en boi- vendien het voornaamste binnen- en bui tenlandsche nieuws bekend zullen maken. Udf Madrid wordt aan die b'Iaden gemeld. Bij de jongste onweders hebben zestig mienschen het leven verloren; bij na twee honderd zijn er gekwetst. Tal van streken staan onder water en overal voert het water lijken en allerlei wrak stukken aan. Op vele plaatsen is de blik sem' limgeslagen, de schade beloopt tien tallen mtiillioenen. In het dorpje Ried in het Pitzdal (Oostenrijk) heeft een birand 15 van de 19 huliizen, waaruit het dorp bestaat, in de asch gelegd. Ds brand was te wijten aan de onvoorzichtigheid van een dronk aard, d'iie zijn ondeugd met den dood heeft bekocht. Dinsdagavond laat heeft er een brand gewoed dn een kleine noodwoning aan den rand van het Fransche dorp Montévraiin. De vrouw van een arbeider vulde de petroleumlamp, diie vlam vatte en oogenbMkkelijk het huisje in lichte laaóe zette. De vrouw liep vreeselijke brandwonden pp; de (man, dJie te hulp snelde, kon ntót zijn tweejarig zoontje niiet tijdig meer wegkomen en beiden verbrandden, evenals twee van de drile kleine Russische meisjes, die het echt paar tijdelijk dm huis had genomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een royaal aanbod. William Wrigley Jr., de 'bekende kauwgomkoning, heeft 11 Aug. Gertrude Ederle, de Amerikaan- sche jonge dame, die onlangs het Kanaal overzwom, uitgenoodigd het kanaal tus schen Cataline Island en de Californische kust over te zwemmen. Wrigley stelt hiervoor 5000 dollar beschikbaar. Met deze som1 moeten haar reis naar de West kust en haar training tevens betaald wor- dden. De rest van de 5000 dollar zal volgens Wrigley een welverdiende beloo ning zijn voor de grootste zwemster van Amerika, onverschillig of zij in haar po- pingen slaagt of niet. Wrigley wil de keuze van tijd en plaats aan Miss Ederle overlaten, rryaar hij acht de periode tusschen October en Kerstmis de meest geschikte. De afstand tusschen de Californische kust en het eiland Santa Catalina is 23 mijlen. De zee is er zelfs in den winter over het algemeen rustiger en minder koud dan in het Engelsehe Kanaal. Als 'Miss Ederle slaagt zal dit zeker de populariteit van den grooten kauwgomfabrikant nog verhoogen. Een hótelrat aangehouden. Te Honte- nisse is aangehouden de vermoedelijke dader van de oplichterijen en diefstallen in verschillende hotels in Zeeland, o.a. te Scherpenisse, Domburg en Breskens. De zer dagen had de man zijn slag weer geslagen te Hoofdplaat. Hij ging weg zonder betalen en nam uit een tasch, die op tafel lag, geld weg. De aangehou dene is ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld. Een verstoorde vrijage. Toen Dinsdag avond, na het vieren van Koninginnedag, eenige jonge paartjes op den berm van een der laantjes langs den Hofdijk te Oegstgeest aan het minneköozen waren, kwam onverwlachts een man, zich voor doende als tot de rijkspolitie te behoo- ren, de idylle verstoren met een electri- sche zaklantaarn en de aankondiging van proces-verbaal. De meest brutale van de jongemannen sommeerde hem echter zijn aanstelling te laten zien, waarop de „veldwachter" op de vlucht sloeg en zelfs zijn rijwiel achterliet. Had de bedrieger 't daar nu maar bij gelaten! Maar hij kwajm' even daarna een brievenbesteller tegen en beklaagde zich tegenover hem' door eenige personen aangerand en ver wond te zijn. Vergezeld van den brie venbesteller ging hij nu naar het laantje terug en in'aakte van de omstandigheid, dat eerstgenoemde de toedracht onder zocht, gebruik om zijn fiets te bemachti gen en weg te komen. Een gemeente veldwachter zette den vluchteling per rij wiel na, en wist hem met behulp van een (ingezetene van Oegstgeest aan te hou den. Het bleek te zijn een 29-jarig man uiit Leiden, die reeds eerder zich aan dergelijke practijken had schuldig ge maakt en deswege door de Haagsche rechtbank tot drie j,aar gevangenisstraf was veroordeeld. Jwiist eenige dagen ge leden was hij uit de gevangenis ontslagen. De politie heeft hem nu opnieuw naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage overgebracht. De brandstichting, in het Kon. ileis. D:e Alkmaarsche politie heeft aangehou den G. M, oud 40 jaar, onlangs ontsla gen uit de rijkswerkinrichting te Veen- hulizen, waar hij Vfó jaar had doorge bracht. De mlan iiis uit Alkmaar afkom stig en machinebankwerker van beroep, maar meestal 'is hij zwervende. Hij heeft verklaard, schuld'ig te zijn aan de in braak en brandstichting in 't Koninklijk palei's te Amsterdam in den nacht van 26 op 27 Augustus. De aangehoudene as paar Amsterdam overgebracht en voor per der onderzoek ter beschikking gesteld yan den hoofdcommissaris van politie aldaar. ZV overval in cle Boiz-bank. Brumner, diie verdacht werd van den bekenden overval in de Boaz bank te Bussun, is op last van den officier van justitie te Amsterdam dm vrijheid gesteld. Typluis te Zwolle. In het gezin van den brugwachter A., liggende met zijn woonschip in het Almelpsch kanaal bij Zwolle, ds 'bij vier personen typhus vast gesteld. De m'an en drie kinderen zijn naar het Sophdia-ziekenhuis gebracht. Men vermoedt, dat het water door hun uit werpselen besmet dis. Het bestuur van ,de nabij gelegen bad- en zweminrichting heeft onmiddellijk de inrichting geslo ten. B. eox W. van Zwolle hebben daarop, de gemeentelijke bad- en zweminrichting in het Zwarte Water ook gesloten. Er zijn bij beide inrichtingen politieposten geplaatst om' de menschen te waarschu wen voor typhusgevaar. Jachtongeluk. Terwijl de jager P. C. •te Posterholt (Liimburg) met eenige huur lieden stond te praten, ging onverhoeds zijn ^veweer af. De landbouwer P. K. werd door het schot ernstig verwond. De getroffene is naar het Louisahuis te Roermond overgebracht. Zijn toestand is bedenkelijk. De ontvoering te Noordwijkerhout. Het onderzoek, inzake de ontvoering te Noordwijkerhout heeft nu uitgemaakt, dat de twee meisjes door middel van een auto zijn ontvperd. De ontvoering ge schiedde door een vrouw, zoo goed als zeker de moeder, vergezeld van een man. Fraude bij examens. Onder liet op schrift „Wrange Vruchten" schrijft De Avondpost o. m.Examen-epidemie, die besmettelijk werkt en dit jaar een ge vaarlijk karakter droeg. Want we boekten zoo te naastenbij een losse 25 fraudes, waarbij de candidaten heulden met de portiersjongens of met den onderwijs- iuspecteur. Daar is q. q geen verschil. De por tiersjongen heeft zijn weetje ook, precies als de inspecteur envoor wat, hoort wat. Candidaten dus, die hun diploma's binnensmokkelden. Elders, jonge krach ten, die het loodje moesten leggen, omdat het lot hun niet gunstig was. Dit jaar heeft leelijke gaatjes geprikt in de onkreukbaarheid van het Neder- land6che diploma. De wrange vruchten van een foutief systeem. Examen doen is loterij-spel. En zoo lang dit kansen wagen er niet uitge- peperd wordt, zullen we gepeperde waar heden te hooren krijgen over examen, candidaten en examinators. Wat principieel doel ispeilen en zoeken naar het inzicht van den candidaat, dat is geworden aftappen van kennis, buiten de proporties van het vak. De grondfout zit in het karakter dat het tegenwoordig examen-doen draagt. Er is een teveel aan weten en een te weinig aan inzicht bij de examinatoren. Is het een quaestie van overproductie waardoor men tot opvoering van de exameneisclien gekomen is, dan breke men met dit fatale systeem. Want met overbodig afwijzen maakt men geestelijke slachtoffers. Hoeveel verwachtingen slaan wij den bodem in alleen door een can didaat af te wijzen. Wie peilt de tragiek die daar achter zit En juist daarom vraag', ons recht vaardigheidsgevoel open kaart. En ein delijk de wrange vruchten, welke de examen-boom dit jaar afgeworpen heeft, brenge ons tot een juister levens-inzicht. Laat ons toch eindelijk eens ter wille van een kerngezonde economische, maat schappelijke en geestelijke samenleving, wat meer afgaan op den persoon dan op zijn acten. Het leven heeft méér kanten dan die eene diplomakant. Handenarbeid voor den jongen, dien het leeren niet vlot afgaat. Aanpakken en kans geven, dat is het perspectief dat geopend moet worden na de bittere examen en diploma- ervaringen. Maar daartoe zal het intel- lcctueele Holland eerst tot bezinning moeten komen. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM (V.-D.) Het publiek be toonde zieh vandaag gereserveerd en de handel was van 'bescheiden proporties. De meeste aandeeJsoorten ondergingen daar bij geen noemenswaardige koerswijziging. Suikerfondsen prijshoudend. H.V.A.'s stel den zich 'bij opening boven de slotkoersen van gisteren. Op de rubberafdeeling ging iets om! in Amsterdam'-rubber, die vrijwel onveranderd waren. De Tabaiksno'fceeringen verschilden wei? rag bij die van gisteren. V,an de Scheep vaarten gaven Japanlijnen eenige affaire te ziien. Een flinke hoek vormde zich' in Guyana-goud, die overwegend waren aangeboden ün verband inet het faillis sement der maatschappij. De oliemarkt was stal. Industriëelen zonder affaire. PARIJS. (V.D.) De bladen voorzien algomeen, dat Spanje zich niet op abso lute wijze uit den Volkenbond zal terugtrekken, doch zich niet meer voor de werkzaamheden van don bond zal interesseeren. De Echo de Paris schrijft, dat men niet moet trachten Spanje in den Volkenbond te houden door middel van Tanger of andere concessies. Frank rijk zal later met Madrid het Tanger- vraagstuk bespreken. Do Gaulois betreurt het terugtrekken van Spanje en becritiseert de misver standen die Spanje van den Volkenbond hebben losgemaakt, doch het blad erkent, dat Spanje een groote fout maakte, toen dit land de Tangerkwestie verbond aan het vraagstuk inzake dc samenstelling van den Volkenbondsraad. Deze meening wordt gedeeld door de meerderheid der bladen. De Matin, die gewag maakt van de groote ver beteringen in de atmosfeer, hoopt dat de Volkenbond niet verzwakt zal worden door de huidige bijeenkomst. ATHENE. (V.D.) De regeering besloot de leden van het kabinet PangaloB niet toe te staan het land te verlaten, alvorens een nauwgezet onderzoek naar de han delingen van dit kabinet is ingesteld. PEKING. (V.D.) Hevige gevechten zijn gaande bij Wu Chang aan de Yang Tse rivier, tegenover Hankow. Aan beide kanten zijn duizenden soldat >n gedood. De buitenlandsche vrijwilligors te Hankow zijn opgeroepen. Buitenlandsche blue jackets zijn geland, teneinde de con cessies te beschermen. Het strategische belang van Hankow is zeer groot, want indien Hankow valt, zullen de rooden heer en meester zijn in geheel West en Zuid-China. Volgens een nader bericht zijn de troepen van Wu Pei Fu aan liet Zuidelijk front verslagen en is Wu Pei Fu van zijn commando ont heven en bevindt hij zich als gevangene aan boord van een oorlogsschip op de Yang Tse. SPORT. OVER DE WESTERSCHELDE. Woensdag zijn 5 leden van de Vlissingj- sche reddingsbrigade, w.o. 2 dames per boot naar Breskens gevaren en van daalt: uit in gemiddeld 2% uur naar Vlissingen gezwommen. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 1 Sept. Ingeklaard: mo- torsChoener „Jantje", kapt. H. Schothojrst. Ledig van Londen naar Gorinchem. 3 September. Ingeklaardmoi- torsehoener „Engeliena II", kapitein L. Meulmam, ledig van Londen naar Lobith. Idemi „Zeeland", kapitein W. Meulman, met ledige zakken van Londen naar LekV kerkerk. MARKTBERICHTEN. BEURSNOTEERING VAN 2 SEPT. 6% N.W.S. 1923 A. f 500, f 1000, 102J, 103; 5 N.W.S. 1918 f 100, f 500, f 1000, 102}}, 10215, lOlf 5% N. W. S. 1919 f 100, f 500, f 1000, 101}, 101}, 1014,; UN.W.S. 1916, f 100, f500, flOOO, 100, 100}, 100}; 4} N.W.S. 1917 f 100, f500, f 1000, 100, 100-3, 10oi; 4% N.W.S. 1916, f 100, f500, f 1000, 97-1-, 98, 97fB. Nederl.Handels-M.ij A. 165}; Koninkl. Petr. A. 391-J-393H.V.A. C.v.A. 684} Java Cultuur A. 370; Deli-Batavia A. 462£; Scnembah A. 437; Amsterdam Rubber A 333J-336; Nederl. Scheepv.- Unie A 180}; Kon. Ned. Stoomboot- M.ij A. 974; Philips A. 341} Jurgens g.A. 167}; Anaconda 102; Steels 151}. WisselkoersenLonden 12,11}; Ber lijn 59,40; Parijs 7,33}; Brussel 6,90^; Zwitserland 48,18}; Weeneu 35,24; Kopenhagen 66,30 Oslo 54,72}; Stock holm 66,77}; Praag 7,39; Milaan 9,05; Madrid 37,90New-York 2,48}Pro longatie 2^ ZIERIKZEE, 2 Sept. Tarwe f 12,715- f 13,75; chevaliergerst f 10,50—f 10,75; haver f 9,25—f 10; roggei f 10; schokkef- erwten f lf5'—f 27id. kroon f 17blauw- maanzaad f 35—f 37; b'onite aardappelen f 2,40; blauwe id. f 121/25; p. 70 k.g.; lcleine hien f 11,50—f 1,60; per 50 k.g. Coöperatieve Veiling Zierikzee. Veiling van 2 Sept. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f 6,20. Dito Barnevelder f 6,40. Dito kleine f 5,35.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 7