notaris H. J. van Nouhuys werden alhier op heden in het openbaar verkocht: Gemeente Ziertkzee. Het huis en erf aan de Poststraat, voor f 6375het huis en erf aan de Nieuwe Bqogerdstraat, voor f 2265. Toebeding f 40; het huis imtet schuur en erf aan den Hem', voor f 3000. marine en leger. Aan den voor korten tijd gemelden uit slag van den door den Bijz. Vrijwilligen Landstorm' in Zeeland gehouden schiet wedstrijd op 29 en 30 Juli 1926 op de mülitaire schietbanen te Oost- en West- Souburg moet nog het volgende worden toegevoegd: Vrije baan 100 M. scherp. (Maximum aantal punten 90). 5e prijs, A. W. Kloet, St.-Maartensdijk, 89 1/29. Vrije baan 200 M. scherp (maximum aan Cal pun ten 90). 10e prijs C. van Dalen, Scherpe- nisse, 70. Vrije baan Marga (maximum aantal punten 108). 6e prijs, C. J- I. Kooij- m'an, St.-Maartensdijk, 102 1/32. kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen-; Te .Lcmnen o. d. Vel uwe, (toez.), A. J. Splinter te Lent. Te Vlaardingen J. Th. R. Rappnrd te Bar- neveld. Te Maassluis, J. Meijer te Harlingen. Aangenomen: Naar Vlagtwedde, C. de Wijk to Kamperland. Geref. Gem. BeroepenTe Kampen, D. van Dijk te Groningen. Te Bierum, G. H. Dijkstra to Bergentheim. Te Franeker, W. H. van der Vegt te Draclitster Compagnie. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Maassluis, J. Roesink te Aalten. landbouw en veeteelt. FRUITTEELT. Wanneer is hl] loonend? Het tijdschrift „Die Fruitteelt" bespreekt de vraag wanneer de prijs van het fruit voor den teler loonend is. Het vergelijkt Nederlaindsche met Amerikaansche 1oe- standen. De Amerikaansche teler ontving in 1925 als gemiddelden prijs voor zijn kistappels ongeveer 8 cent per K.G. Hier te lande was de gemiddelde prijs voor goudreinetten voor extra en eerste kwa liteit rond) 20 cent per K.G. en voor Brab'. bellefleur 15 cent per K.G. In Amerika is de vruchtencultuur loonend, maar niet tegenstaande de hoogere prijzen hier, be twijfelt het blad, of de teelt in ons land beter loont dan in de V. S. Die rentabiliteit van onze boomgaarden wordt n.l. zeer sterk beïnvloed door de zeer talrijke minderwaardige variëteiten, welke in de aanplantingen -voorkomen. Hoe eerder deze verdwijnen en door meerwaardige exemplaren (meerwaardig in groei en opbrengst) worden vervangen, hoe sneller de rentabiliteit zal worden verbéterd: 1 Naast de vele variëteiten zijn geringe opbrengsten per boom en de slechte hoe danigheid der vruchten oorzaak van het niet rendeeren. Die schr. meent ten slotte, dat bij een prijs va(n. 8 cent per K.G., bij een gemid delde opbrengst van 250 K.G. per jaar en per boom', ook in ons land de teelt van appelen wel loonend zou zijn. Men móet hierbij evenwel niet uit het oog verliezen, dat er vele jaren heengaan, alvorens de boomen. in staat zijn een jaarlijksche op brengst van 250 K.G. te leveren, terwijl toch ook de kosten, welke in de eerste jaren worden gemaakt, moeten worden vergoed. Daartegenover staat, dat de kós ten van bemesting, ziektebestrijding enz. in de jaren, wanneer de boomën nog niet volwassen zijn, ook veel geringer zijn. Wanneer echter bij een prijs van 8 et. per K.G. de teelt van goede handelsappe len rendabel is (zooals in Amierika het geval is dan zal deze teelt bij de hub dige prijzen, welke van de goede soorten gemiddeld veel hooger zijn, zeer zeker winstgevend moeten zijn. Dat zij dit in vele gevallen niet is, wordt niet veroor zaakt door te lage prijzen, maar door de minder goede cultuur. De schrijver berekent de onkosten voor 1 H.A. boomgaard (70 hoogstammige ap- pelboomen van een leeftijd van 30 jaar en meer) op f 600 (n.l. bemestingskosten f200; ziektebestrijding f 250 en kosten voor het ojogstea f 150) en de inkomsten pp f 1225 (n.l. 70 X 250 K.G., waarvan 14000 K.G. hoogwaardig fruit tegen- 8 ef. per K.G. eni 3500 K G. afval tegen 3 ct. per K.G. 0e inetto-opbrengst bedraagt dan f 625, indien de boomgaard tenminste in onbe- zwaarden eigendom is. ZIEKTEBESTRIJDING BIJ HOENDERS. In „De Kleinveeteelt" wordt er op ge wezen, van welk een groot economisch belang het is, snot en diphlerie bij hoen ders te voorkomen. Eerstgenoemde ziekte treedt in het na jaar op, als de dieren buiten tusschen de schuren en stallen loopen, waar het nat, koud en: tochtig is. Dit is een gevolg van de slechte huisvesting, is die in orde, dan zoeken de hoenders gaarne beschut ting. Het is daarom absoluut noodzake lijk dat! de hokken zoodanig gebóuwd zijnv dat er veel licht in kan vallen (zooveel mógelijk zonlicht), dat zij voldpende ruim zijn, een drogen bodem' bezitten en doel matig geventileerd kunnen worden. In de( „snof'periode breekt ook dikwijls diphteritus uit en deze ziekte is nog veel gevaarlijker, daar zij besmettelijk is. De praktijk wijst uit, dat slechtbehuisde kip pen er het eerst door worden aangetast. Teil einde de dieren van deze ziekte te vrijwaren, moeten zij voor October zijn ingeënt. De kosten daarvan behoeven niet hoog te zijn. Particulieren kunnen de ent stof (serum) niet krijgen, wel de veearts tegen een' kleine betaling. Het serum- blijft echter niet lang goed, waarom de die renarts niet meer kan bestellen dan tel kens noodig is. Als alle leden van een plaatselijke pluirWveehoduerij of eierverzendbond sa menwerken, kan het inënten zelf goed koop geschieden. De kosten zijn 10 tot 121/2 cent' per kip, maar omdat het serum 3 jaar», werkt, behoeft elk di§r slechts één maal i-ni zijn leven ingeënt te worden. Hel beteekent dus nog niet de waarde van een ei per kip en per jaar. De zang van het stedeke. In 't stille stadje schuilt herinnering, die knusse huiskes teer bewaren. Maar uit deft forschen toren, zwaren, spreekt óók de stoere tijd, die lang v ("verging.... Roind meest geslechte wallen voert de paden-slingering door boomgewas, langs kalme grachten. Een poort of drie rijst met haar siersel- schachten in groenen fang, die naar de landzij sluit. Aan gene zijde... juicht de zee haar glorie fat en stuwtf haar golven tot de |havenkaden. Wie zal, wie kan naar haar bedoeling Traden, Komt zij met vree, of soms belust op [buit?.... Ons stadje... droomt in zonnelach, en ligt beneê de dijken-helling, Het maakl; zich vooralsnog geen kwelling, Het levert reilt wel, als het altijd plaeh'L. Wijd strekt het land zich, onbewogen, Dit geeft op tijd zijn voedzaam brood. En uit de zee komlt visschers boot Wel vaak imet mil den vangst getogen, Vónd het zich ooit in bei bedrpgen?.... De toren, met zijn ver verschiet Goedmoedig breed ter neder ziet: Op kleine stad, die looze! Op zee, de rustelooze! Op 't willig land, in pooze! Al weet hij, wat het leven biedt Hij stoort hun vredig saamzijn niet, Hem klinkt uit alle ding een lied, Dat zong in oude tijden, En vóórtgaat te verblijden! Arnhem. B. W. W. van heinde en ver, Zondagochtend is in West-Engeland, nabij en in Bristol, een 'aardschok gevoeld, terwijl ook een onderaardsch gerommel werd vernomen. Een mierachtig insect, waarschijnlijk ingevoerd met kisten vruchten, plaagt op 't oogen'blik de Londensche restaurants en bakkerijen. „Monamarium" voedt zich met vléeschafval en brengt gemakkelijk ziektekiemen over. Volgens een bericht uit Boedapest aan Duitsche bladen, zijn te Boedapest drie arbeiders in hechtenis genomen on der verdenking de ontploffing van de munitiefabriek op het eiland Czepel op,-- zettelijk uitgelokt te hébben. Op den straatweg van Milaan naar Pavia is een automobiel door een ande ren automobiel, die den eersten inhaal de, in de rivier Naviglie gestooten. Drie personen zijn verdronken en vier gewond. Uit Barcelona (Spanje) wordt ge meld, dat buitengewoon hevige stortre gens, die van onweer vergezeld gingen, een groot deel van de stad en de buiten wijken onder water hebben gezet. Er zouden tal van slachtoffers zijn gevallen en de schade is aanzienlijk. Volgens berichten uit Mexico heeft de minister van justitie het onftslag ge- eiseht van 56 rechters, die in de provincie met de uitvoering der kerkwetten belast waren er zich ertegen hadden verzet. In een communiqué wordt medegedeeld dat 14 priesters die de nieuwe wet aanvaard hebben, veriof gekregen hebben der» dienst in hun kerken te hervatten. Zij zijn derhalve door de 'bisschoppen van hun waardigheid ontheven. -- Bij Merzig in het Saargebied is een auto 'met 7 personen erin, tengevolge van een defecte band in een. beek gestort. Een gezin van 4 personen werd gedood. Gemeld wordt, dat te Debreczin, (Hongarije) op de markt een vrouw haar twee meisjes voor een, millioen kronen heeft verkocht. Haar ander kind, een zui geling, vond echter geen koopers. De moeder verklaarde, dat haar. -man" geen werk had eat ze drie van haar zes kinde ren móest verkoopen, om niet van hon ger omi te komen. Het uitbreken van een buitengewoon hevige cholera-epidemie in China heeft tot opzienbar en d^ onthullingen geleid over den toestand bij de waterleiding te Tsa- Pei. Van 19 tot 31 Juli werden 4000 ge vallen van cholera aangegeven. De water werken bleken schrikbarend vervuild en de filters krioelden, van ongedierte. Dezer dagen wordt te Boedapest 't feit herdacht, dat 400 jaar geleden in Hongarije de eerste courant in Europa verscheen-. De uitgave stond in verband met den strijd der Hongaren tegen de Turken, die een groot deel van Hongarije hadden veroverd, en tegen wie de Magy- aren Europa's hulp vroegen. Dóór de buitengewone warpVte van de laatste dagen waren verschillende ern- stige boschbranden uitgebroken in het Zuid-Westen van Frankrijk, met name in de omgeving van Mont-de-Marsan (Lan- des). Daar stonden gebieden van vele hon derden H.A., met pijnboomen beplant, in brand. De, schade wordt op vele milli- oenen francs geschat. De nog niet gefundeerde oorlogs- scbulden der bondgenooten aan Engeland zijn op het oogenblik in ponden sterling ongeveer aldus vast.te stellen: Rusland 794 millioen, Frankrijk 447 millioen, Zuid-Slavië 31 millioen, Portugal 23 millioen Griekenland 21 millioen, het geen in totaal meer dan 1500 millioen pond sterling uitmaakt. Tc Comines (Frankrijk) op twintig kilometer afstand van Rijssel gelegen, heeft een jongen van 17 jaar zijn vader, een ongunstig bekend staand man, toen deze zijn moeder naar het leven stond, met messteken gedood. De vrouw en haar zoon genieten te Comines, waar liet gezin een kroeg hieldeen gunstige reputatie. De pogingen om de overlevenden te vinden van de 2 visschersschcpcn en een Noorsch stoomschip, -die in de stor men van vorige weélc voor de kust van New Found land zijn vergaau, zijn vruchte loos gebleven. I11 totaal zijn 52 per sonen omgekomen. De politie deelt mee, dat er in het district Mexico vijftig personen gearresteerd zijn, beschuldigd van mede plichtigheid in het militaire complot dat werd verijdeld, en dat op 18 Aug. een opstand van groote afmetingen ten doel had tegen de godsdienstpolitiek der rogeering. Rudolf Valentino, de bekende film- ~ster, is ernstig ziek. IIij heeft een ern stige operatie ondergaan wegens een inwendig gezwel. Hij wordt thans ver pleegd door zijn eerste vrouw, van wie hij gescheiden was. Z'n tweede huwelijk ging ook mis en hij dacht reeds over een huwelijk met Pola Negri. verschillende berichten. Kinder oer waarloozingIn een perceel aan de Maystraat te 's Gravenhage heeft de politie een ergerlijk geval van kinder- verwanrloozing ontdekt, waarvan 3 kin deren van 7 en 2 jaar en één van acht maanden liet slachtoffer waren. Vooral het jongste kindje verkeerde in een dergelijken staat van vervuiling, dat de Gen. Dienst opneming in een kindertehuis noodzakelijk achtte. De 27-jarige moeder leefde sinds eenigen tijd van héar man gescheiden en woonde sanjen met een 19-jarig jong- mensch, een schoenmakersleerling, waar mede zij den gelieelen dag van huis trok. Haar kinderen liet zij dagenlang onver zorgd achter. De stakkers kregen den geheelen dag eten noch drinken. Een buurmeisje, dat medelijden kreeg, klom over de schutting en vond in een kamer in een wieg het kleine kindje van acht maanden, dat zich vermaakte met het spelen met vlijmscherpe messen. Het kind zat zoo onder het vuil bedekt, dat bet meisje niet den moed had het stumpertje aan te raken. In overleg met de buren werd de politie gewaarschuwd en de kinderen daarop overgebracht naar het politiehuis aan de Koningsstraat, de baby met wieg en al. Later, toen de moeder met haar beminde kwam opdagen, wedden ook zij naar het politiebureau overgebracht. De vrouw werd na verhoor, weer vrijgelaten; het jongmensch echter wegens minder jarigheid vastgehouden tot papa hem kwam aïhalen. Herkend. De koopman in kleeden, Brummer, die nog steeds in voorarrest zit in verband met het vermoeden, zich schuldig gemaakt te hebben aan den overval van de Boaz-bank te Bussum, is, naar de Tel. meldt, thans herkend als dader van „een misdrijf in Juni te Hoogkarspel gepleegd. Hier werd een vrouw onverhoeds overvallen en met een hamer op het hoofd geslagen. In verband hiermede is de gedetineerde geconfronteerd met den burgemeester van Hoogkarspel en een politie-beambte, die den vermoedelijken dader dien dag gezien hadden. Zij herkenden Brummer dadelijk' BedolvenZaterdagmiddag was een ■73-jarige lieer te Apeldoorn na afloop van het middagmaal verder gegaan met het herstellen van zijn kippengchuurtje, dat hij met een dommekracht wilde opvijzelen. Toen zijn vrouw hem om half vier voor de thee wilde roepon, bemerkte zij, dat het schuurtje was ingestort en haar man d.iaronder bedolven lag. Ter hulp ge?choteu personen verwijderden eenige balken, maar de inmiddels ont boden geneesheer kon, toen de grijsaard weder te voorschijn kwam, slechts den dood constateeren. Door den stroom medegesleurd Te Kamperduin, gemeente Schoorl (N.-II.) zijn Maandag twee dames, mevrouw dr. Poot—Schouten uit Bergen en haar zuster uit Oosterblokker, terwijl zij aan 't baden waren, plotseling door den stroom gegrepen, met het gevolg, dat beiden den dood in de golven vonden. Pogingen om de levensgeesten weer op ti wekken, mochten niet baten Mevr P. was nog slechts oen jaar gehuwd, haar zuster was ongehuwd. Een gemeentebestuurdat zich vergist. De gemeenteraad van Groningen heeft indertijd besloten tot het aanleggen van een centraal rioleeringsstelsel, waarbij de fecaliën en het rioolvuil n&ar zee zouden worden afgevoerd door middel vnn oen pompstation, dat de afvalstoffen door een buisleiding langs het Eems- kanaal bij Delfzijl in de Eems zou persen. Een groot deel van dit rioolnet is reeds gelegd. Thans blijkt, dat het Groningsche .gemeentebestuur heeft verzuimd aan Ged. Staten vergunning te vragèn tot het gebruik van de haven van Delfzijl, die door de provincie wordt geëxploiteerd. Het gemeentebestuur van Delfzijl heeft bij Gedep. Staten ernstige bezwaren ge ópperd- tegen de doorvoering der plan nen, waarvan het groot nadeel voor de toekomst van de haven verwachtte. Daarop heeft het gemeentebestuur van Groningen zijn fout alsnog hersteld door van Gedep. Staten vergunning te vragen, maar deze vergunning is, naar de Pro vinciale Groninger Courant 1 iededeelt, door Gedep. Staten geweigerd, zoodat het deels uitgevoerde plan in duigen ligt en naar een andere oplossing moet worden gezocht Mishandeling. In' bewaring is gesteld de 29-jarige WH. S- vam het Spui te 's-Gra- venhage, die, toen hij Zaterdagavond niet thuis mocht komen, zijn -54-jarigen vader een messteek in de hartstreek toebracht. Een 25-jarige inwonende broer, die zijn vader wilde helpen, kreeg van den onver laat ook eénige messteken, waardoor hij verwond werd aan pols en hoofd. Beiden zijn in het Militair Hospitaal verbonden. De vader móest ter verpleging worden opgenomen. De geheel-e familie S. staat bij de 'politie ongunstig bekend. Berooving, door middel van bedwel ming. De 43-jarige koopman S. N. S. uit Dordrecht heeft aangifte gedaan, dat hij Zaterdagavond, toen hij bij het Willems plein op een bank zat, aangesproken is door twee Duitsch sprekende mannen, die hem een slok uit een bierflesch aanboden. S., die dorst had, narrt het aanbod aan. Kort daarop -werd hij zwaar in 't hoofd. Hij geraakte in slaap en werd eerst na eenige uren wakker. De Duitschers waren verdwenen, evenals zijn portefeuille met papieren en zijn beurs. De politie stelt een onderzoek in. Overvaren. Het Engelsche stoomschip „The Marquis" heeft Zondag in het ka naal Gent—Terneuzien een zeilbootje over varen, De twee opvarende broeders, de Belgen van Hecke, oud 26 en 37 jaar, uit Amandsberg, van wie één gehuwd was, zijn verdronken. Verdronken. Te Hoek (Z.) is Zondag in. een kreek verdronken de 21-jarige J. de Bokx, die zijn met hem zwem'mend 11- jarig broertje An dries, wien de krachten begaven, wilde^redden. De 11-jarige knaap werd i(n bewusteloozen toestand gered door L. Kense. Het bewustzijn keerde bij den drenkeling terug. Het lijk van Jacob werd later opgehaald. Ernstige conflicten. Al hebben de sa menscholingen van het publiek in de om geving der azijnfabriek te Tiel een einde genomen, het begeleiden der werkwillig gen naar en van de fabriek geeft dage- lijksch aanleiding tot meer of minder ern stige ongeregeldheden. Zaterdagavond is het te Kerk Avezaath, waar een. aantal werkwilligen woonachtig is, tot een ern stig treffen gekom'en, waarbij de Aver- zaatsche bevolking zich met hooivorken, dorschvlegels en spaden ^gewapend had. De stakers met hun aanhang werden naar Tiel gedreven, waarbij flinke klappen vie len. Een ongelukkige militaire marsch. De zer dagen heeft het 13e regiment infan terie, gelegen te Maastricht, een grodte militaire marsch gemaakt, die in de anna len van het korps vermelding zal ver dienen, meldt de MsbOmstreeks 10 u. waren de manschappen, ongeveer 300 uit gerukt. Doel was de ongeveer 30 KM- ver gelegen Heerl-erheide. Na een imarsch van zooveel K.M., enkel onderbroken do-or de reglementair voorgeschreven rti'sten, arriveerde men aldaar tégen vijf uur n.m. Daar werd een maaltijd genomen en wat gerust. Tegen half twaalf 'begon de nach telijke velddienst, welke duurde tot zes uur 's morgens. Na het ontb'ij't, tegen kwart voor acht 's morgens, marcheer den de mannen af naar Maastricht, waar men omstreeks vier Uur binnenrukte. In dertig uren tijds hadden de jongens dius niet alleen om de 60 K.M. over zeer berg achtig terrein geloopen bij warm weer, doch bovendien nog ruim zes uur nacht dienst meegemaakt. De meesten waren z.g. voorgeoefend, pas enkele weken in dienst en 'bovendien nog maar een paar dagen terug van zware oefeningen te Harskamp. Deze militaire marsc-h, die al len lang zal heugen, werd gemaakt met volledige bepakking van om de 20. k.g. De gevolgen zijn natuurlijk niet uitgeble ven. De troep heeft ongeveer 150 uitval lers gehad, dus 'bijna de helft van het effectief, 's Anderdaags gingen honderd man op ziekenrapport. Een moest naar Calvarienberg wegens blindedarmontste king. Het ziekenzaaltje van het regiment was terstond geheel vol. Enkelen zijn op Calvarieberg ondergebracht, terwijl 12 a 16 man het juiste cijfer kon het blad niet te weten komen momenteel in' het militarie ziekenhuis te Utrecht verpleegd worden, wegens gebroken middenvoet- beentjes. Natuurlijk doen nu allerlei dra,- matische verhaién omtrent dezen gefor- ceerden marsch de ronde. Ook hoorde het 'blad, dat een klacht bij'" de getrokken autoriteiten omtrent het gebeurde zol worden ingediend. Auto-show-room te Rotterdam. Woens dag 11 Augustus j.l. opende de firma Eg- gelmeijer Co. aan den Oostzeedijk 276* 278 te Rotterdam1 een naar -de laatste eischen des tijds ingerichte AutorShow- Room, met een keurige collectie Essex- en Hudson-Automöbielen, waarvan de f.a Eggelmeijer de vertegenwoordiging heeft voor de provincies Zeeland, Zuid-Holland én Noord-Brabant. Als blijk van groote belangstelling ontving deze firma een 4b- tal pracht van 'bloemstukken. Wij kunnen gerust zt'ggcr. dat deze Show-room een aanwinst is voor Rotterdam, da-ar het auto-verkeer een steeds grooter vlucht neem t. Een bezoek aan deze Show-Room is de moeite waard. Men vindt daar een ruime keuze wagens, van de kleinste tot de grootste. 1 Brutale inbraak. In den nacht van Za terdag op Zondag hoprde de dienstbode va:n de fam. N. v- d. V., welke een villa aan den Varkenoordschen weg te Rotter dam bewoont, doch uitstedig wqs, ge stommel op de ben-eden verdie ping. Zij durfde niet naar beneden te gaan,maar vluchtte op het dak. Van daar gelukte het haar een voorbijganger te waarschuwen, die op zijn beurt de politie opschelde. Twee agenten trokken ef onmiddellijk per fiets op uit, mlaar de vogels waren ge vlogen. Da politie kreeg evenwel aanwij zing in) welke richting zij de dieven móest zoeken. Zij trokken erop uit en vonden inderdaad in de Hii-lebuurt twee mannen, die een groot pak droegen. Op de komst van de agenten sloegen de mannen op de vlucht, waarop een der agenten zijn "revolver te' voorschijn haalde en een schot in de lucht loste. De vluchtelingen bleven staan, waarna de agenten het tweetal en het pak naar het" politiebureau overbrach- t-e.i. Die( aangehoudenen bleken de Italiaan - sche kooplieden- F. R. en H- C. te zijn, béiden, 26) jaar oud. Zij ontkenden iets van de inlbraak af te weten. Het pak, wat zij bij zich hadden, bleek evenwel te bestaan uit een tafellaken van de familie v. d. V. In dit laken was een groote partij tafelzilver, sieraden, zilver en goud geld en, een beurs m'et geld geknoopt. Boven dien zat een van de sieraden in een apothekersdoosje, waarop naami en adres van de familie v. d. V. voorkwam'. Ont kennen b'aattp toen niet 'méér. De beide in brekers zijn opgesloten. Inbrekende zigeunervrouwen. Een paar zigeunervrouwen wisten Zondagmorgen, terwijl de 'bewoners ter kerke vertoefden, en een paar (meisjes van zes en acht jaar alleen thuis waren, ongemerkt het huis van den beer. G. 'Spitsen te Tuk, bij Steen» wijk, binnen te dringen, meldt de „TeR Reeds hadden zij een kast geopend, toen .een der meisjes in de kamer kwam. Het kind werd bij de keel gegrepen en in een hoek gedrukt. Op het hulpgeroep van het andere meisje kwamen de buren toeloo- pen, die de 'beide dieveggen grepen en zoo lang vasthielden, tot de mtarechausi- sees gekomen waren om de vrouwen in verzekerde bewaring te nemen. Ook1 te Steenwijk probeerden zij op verschillende plaatsen haar slag te sLaan, wat ech ter mislukte. ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Zierikzèe, 17 Aug. '26. Er was vanmorgen heel veel belang stelling voor de begrafenis van Kees de Graaf. Geert wónder. Ieder gevoelt deernis met den jongen man, die door een laag- hartigen aanslag van het leven werd be roofd en m!et de ouders, die zooveel in hemi verliezen. Die deernis kan zich uiten in een daad. Den ouders het gemis van hun kind ver goeden, dat vermogen wij niet, maar Kees was ook hun kostwinner en hier ligt voor de gemeenschap een taak. De toestand is aldus: de Graaf Sr. is 66 jaar. Zijne vrouw 65. Staatspensioen hebben zij niet. De Graaf is lidmaat van onze Kerk. Zijne vrouw is bij geen kerk genootschap aangesloten. Kees verdiende een flink weekgeld en onderhield daar van zjjn ouders. Het is natuurlijk niet ze ker,- dat hij dat tot hun. dood zou blijven doen, maar er was"vah' vërafïderitig nog geen sprake. Nu is mijn voorstel: Laten onze Diaco nie en het Burgerlijk Armbestuur samen werken omi het echtpaar de Graaf voor de eerstvolgende vijf jaar een inkomen te verzekeren, dat ongeveer gelijk staat, m'et wat ze nu hadden. Na die vijf jaar zou ik hun uitgekeerd willen zien, wat ze dan zouden ontvangen, als ze recht hadden op Staatspensioen. Er kan van de inkomsten der eerste vijf jaren wal worden overgelegd, waarvan ze dan later weer kunnen profiteeren. Die eerste uitkeering zou ik bepaald willen zien op f 15 per week, dus f7,50 voor ieder college. Dat is een hoog be drag, vergeleken met wat anderen 'krijgen, maar het komt mij voor,-dat de gelukkig uiterst zeldzaam droeve ervaring, waar onder z'ij gebukt gaan, deze uitzonderings maatregel volkomen rechtvaardigt. Als uiting van. gemeenschapsgevoel beveel ik hem warm aan. Aan U, geachte Redacteur, mijn dank, dat ge mij daartoe gelegenheid gaaft. j. H. DE ROODE- Zijn weekloon was het laatste half jaar gemiddeld f 22,20.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 2