Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAND V ROEM iViVREEP ROOMBOTER abonnement: Woensdag 18 Aug. 1926. zierikzeesche courant. advertentien Het Belg.-Ned. Verdrag. bi nnenland. Oneffen Paden. RWATTA^ .fenSo.d DE BSSTt SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Prijs per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. "van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per. régel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 82ste JAARGANG. - No. 11428. Inzending op d(D dog van uit- Dir. A. J. OE LOOZE Jr. Uiig -Redacteur M. J. KOSTEN, gave vóór 11 ure. Er behoort aldus Neerlandia wel eenige moed toe weer over dat Verdrag Ie schrijven. Het lichaam' van het Verdrag is in de pers en in vlugschriften tot op het been afgekrabd. Maar hierin schuilt juist een gevaar. 'Naast den ongetwijfeld suggereerenden invloed, die van de Memorie van Ant woord uitgaat, kan de overzadigdheid, die. steeds meer slachtoffers maakt, tot goed keuring van het Verdrag leiden, zonder hetgeen vóór en tegen dat VeTdrag pleit nauwgezet tegenover elkaar te stellen. Waarbij nog komt, dat er teekenen won den waargenomen, die aanleiding geven tot de vrees, dat voor sommigen partiji- belangen de houding op het beslissende oogenblik zullen bepalen. Zooals bekend is, loopt het Verdrag over vraagstukken van economischen en van politieleen aard. De economische betreffen in hoofdzaak de Schelde en de kanalen, terwijl de po litieke vraagstukken liggen oip het ge bied der handelspolitiek en voorts ver band houden met de ^vraag, hoever No- derland kan gaan zónder schade aan zijn souvereine rechten op zijn grond.- gebied. Het Protocol, dat ihans het Verdrag vergezelt en dezelfde rechtskracht heeft, is feitelijk een nota van wijzigingen van het Verdrag. Maken wij nu de rekening op, dan ber vangt ons een gevoel van onbevredigdheid en onrust. Onbevredigd moet men zijn, wanneer men ziet, hoe bitter weinig het nader overleg tusschen de beide regeeringen heeft uitgewerkt, om althans eenigszins tegemoet te komen aan de groots bezwar ren, die aan Nederlandsche zijde worden gevoeld. Dat thans Nederland weet, waar mee 'l af is.ten aanzien van de bijdrage voor de kosten van de Schelde is een groote verbetering, maar tekens de eenige van belang. Onrust maakt zich van ons meester, wanneer wij opmerken, hoeveel er blijft zweven, op hoeveel punten derhalve er aanleiding kan komen voor nieuwe ver wikkelingen mét België. België zit thans in groote zorgen, die het verplichten aan andere dingen te den ken dan aan uitbreiding van grondge bied ten koste van Nederland. Maar de groep, die'zulks wil, is niet uêteengeslei- gen; de omstandigheden kunnen anders worden. En dan zal het van onbereken baar belang zijn. dat de Verdragen tu i- schen Nederland en België glashelder zijn en geen ruimte laten voor uitleggingen, die Nederland in internationale moeiilijk- ehden kunnen brengen of zijn belangen op welk gebied ook, kunnen schaden. Aan deze eisc-hen voldoet het Verdrag van 1925 niet, ook niet met 't additioneel Protocol. Het is aannemelijk, dat Minister van Karnebeek in de gegeven omstandighe den niet anders kon handelen, maar de Kamers staan geheel vrij; men mag ho pen, dat zij voor de nationale waardig heid en de veiligheid van den Slaat zui len opkomen en zullen voorkomen, dal de economische belangen meer worden geschaad dan noodig is om 't België mo gelijk te maken zonder ongezonde con currentie-middelen, zijn wenschen te be vredigen. De oplossing zal gezocht moe ten worden in aanvulling van het Proi- tocol. DE NED. SPOORWEGEN EN VAN GEND LOOS. Het contract, dat de firma Van Gend Loos nfet de Ned. Spoorwege.r.gesloten heeft, loopt op 30 Juni 1928 af. Daar hei- nieuwe auto'bü; bed rijf der Ned. Spocrwe- FEUILLETON. Uil hel Engelsch van SILAS K. HOCKING. ,,Hij zegt, dat gij diep in de schuld staat bij dien Schlinger". „Hoe vriendelijk van dien onbekenden Jood, mij geld te willen leenen!" ;,Dat gij bij de wedrennen zware ver liezen hebt geleden, en groote sommen hebt moeten betalen om iemands stil zwijgen te koopen, en dat uw eenige .hoop voor de 'betaling uwer schulden be rust op uw huwelijk met Floss." „En u gelooft natuurlijk al die onzinni ge praatjes?" „Neen, dat doe ik niet". „Waarom kwelt u dan uzelf en mij er mede?" „Ik weet het niet. Floss zegt, dat ik een achterdochtige natuur heb. Misschien is dit zoo. maar in het verhaal van den jongen man is zooveel, dai - maar neen alleen, ik wil zekerheid hebben. Ziet ge, iic helb niets dan woorden om op af te gaan. Gij zegt, dat hij een bedrieger is, maar bewijzen hebt gij mij niet gegeven. Hij zegt, dat gij niets beter zijt, en hij geeft mij geen 'bewijzen. En nu zou ik jfeterd gen o. m. beoogt besteldiensten, zoowel in de steden als op het platteland, te or- ganiseeren, is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat met de firma v. G. L- een. regeling wordt getroffen, waarbij door gedeeltelijke overneming van per soneel en materieel de goede gang van zaken in hel op te richten bedrijf verze kerd zal worden. DE RIJWIELBELASTING. De Rijwielbelasting heeft de eerste 7 maanden van dit jaar f 6.558.285 opge bracht, tegen f 6.419.424 gedurende de zelfde periode in 1925, zoodat dit jaar tot hu toe f 138.861 meer ontvangen is. Uit Stad en Provincie. ZlERIKZBE. Dinsdagmiddag 12 uur had onder groote belangstelling van cle zijde der bevolking de begrafenis plaats van het slachtoffer' van den aanslag van Za terdagavond. Op den doodenakker hadden zeer ve len z'ich verzameld 'om getuige te zijn van deze droeve plechtigheid. Toen de kist in de .geopende groeve was neergelaten, trad ds. J. H- de.Roode naar voren, daar hij, zooals hij zei, be hoefte gevoelde uiting te gaven aan het geen heeft plaats gehad. Allereerst ge waagde spr. van de diepe deernis, die men heeft met de ouders, die door het verlies van hun braven zoon zoo zwaar zijn getroffen, en wei óp1 een wijze, die, naar zijn oordeel, vermeden had kunnen en moeten worden, en waardoor de smart, waaronder die ouders gebukt gaan, zoo veel zwaarder is te dragen. Toch prees spr. de familiebetrekkingen gelukkig,, omdat men hier stond aan de groeve van iemand, wiens heengaan in wijden kring wordt betreurd; de bloemen, die geschonken zijn, getuigen van de toe genegenheid, die men hem toedroeg; de verslagenheid van z'n patroon, die in den overledene een groolen steun had voor zijn zaak; de sympathie van zijn vrien den, die in hem een besten vriend ver loren. Maar alles doet aan het verlies niets af; zij allen kunnen hel niet wegno men, maar wel de geestkracht stalen l>ij 't dragen van hun kruis. Spr. bepaalde de gedachten van de om standers bij een andere moeder, die haar zoon ook heeft zien heengaan, maar niet werd getroost door de belangstellin-g. Dat heengaan werd een verlossing van iemand, die een gevaar opleverde voor onze maatschappij, en voor die familie betrekkingen is 't harder alles te dragen; voor dót lijden is er^minder troost. Hier is een jeugdig leven verwoest, om om' over te gaan in een iiooger leven. Wat vernietigd werd en in de groeve wordt geborgén, is slechts het kleed, dat de persoonlijkheid heeft gedragen, maar die persoonlijkheid leeft thans in anderen vorm' voort, het -hooger leven, dat God zijn kinderen bereidt. Dat te weten mag U, zoo wendde spr. zich tot de familie, een schoone troost zijn. Wij zoo ging spr. verder wij staan aan deze groeve nog met iels anders in 't hart. Wij voe len, dat hetgeen hier is geschied, niet had behoeven te gebeuren. Wij voelen het als een smart, die op de stad wordt gelegJ want de bladen zullen hel geval melden, dat zoo droevig geteekend staat in de ge schiedenis van onze -stad. Spr. hoopte, dat igdere gedachte aan wraak uit het hart zal kunnen worden gebannen, want wraak schaadt en vernedert hen die hem voedit en doet niets af aan 't lijden, dat. werd gaarne bewijzen van u hebblen, dat hij een bedrieger is, en dal gij geen schul den hebt". •David lachte, en zijn lach klonk als het kwaken van een kikvorseh. „Iets negatief te bewijzen is altijd moei lijk, -zooals u weet", zeide hij. „Maar ik geloof dal ik 2elfs dat kan doen. Niette min, dokter, vind ik het lang geen com pliment, dat u 'mijn woord en het woord van dien schurk zonder naam, op dezelf de lijn plaatst, ilc kan niet nalaten u dit te zeggen". ,,'t Kan zijn maar, ik ben niet com plimenteus van aard". „Maar u hebt mij urajin geheele leven gekend, en dat is toch wel iets waard, dunkt mij". „Djait is het ook. Maar indien de zaak voor eens en vooral uitgemaakt kan wor den, is dat beter voor ons allen. „Ik kom er toch tegen op, dat u twij felt aan. „Wel, lieve hemel nog toe! Gij zijt de zaak begonnen door steenen te werpen", viel nenv de oude dokter in de rede. ..Ge kunt er u dus niet over verbazen, als hij teruggooit. Bewijs dus, dat hij liegt". „U zijt onbillijk. Als ik u een leugenaar noemde, hoe zoudt u het mij bewijzen, dat u het niet waart?" „Als ge zeidet, dat ik schulden had, zou ik spoedig bewijzen, dat ge loogtv. „Hoe dan!" „O, dat is mijn zaak. Gedurende eenige oogenblikken was er stilte, toen vroeg David: „Hoe is ook weer toegebracht. Wanneer eenmaal de dader komt onder den last van het zich be wust zijn een jeugdig leven te hebben vernietigd, dan zal die straf zwaarder zijn dan die, welke naar 't menschel ijk oordeel wordt opgelegd. Ten slotte herinnerde spreker op deze plaats aan de broosheid van 't leven der menschen, want ook hier is gebleken hoe weinig noodig is om aan een 'krach tig leven een eind te nvaken. Met de getuigenis, dat een braaf zoon, een flink burger, en goed mensch is heengegaan, eindigde ds. de Roode zijn rede, die niet naliet diepen indruk te maken. De patroon van den op zoo noodlot tige wijze om' het leven gekomen jonge man, de heer Boogerd, sprak, namens 2'n echtgenoote. dochter en personeel, woorden van dank voor alles wat de overledene voor hen is geweest. Met een „Rust zacht, brave jonnen!" eindigde hij. Diep onder derr indruk verlieten allen het kerkhof. - De R.T.M. biedt, thans op 25 Aug., van alle stations der lijn Burgh-Sleenber- gen naar Rotterdam en terug, een goed- koope reisgelegenheid aan. Waar de vo rige maal deze gelegenheid zoo gretig werd 'benut, daar zal men thans ook dit goedkoope uitstapje niet laten glippen. Men zie de advertentie in dit blad. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der regis tratie en domeinen R. Meursinge Reyn- ders verplaatst van het kantoor Tholen naar het kantoor Rhenen. Bij Kon. besluit van 7 Aug. is be noemd lot lid van den Voogdijraad te Breda, mr. A. J.v. d. Hoeven, burge meester van Thoien. Op de Internationale Hondenten toon stelling, gehouden te Utrecht d.d. 14 en 15 Augustus en uitgeschreven door de Kyno logen club „Zèist eii Omstreken", werd door dein heer M. C. van der'Vliet alhier, met zijn. hond, Duitsche Herder, Delsa von Tarnowitz, oud 11 maanden, in do Puppy'klasse den 2en prijs behaald. Ook de Kon. Ned. Jachtver. en Schotsehe Terrierclub' waren aldaar mót hun inzen dingen vertegenwoordigd. OUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag 17 Augustus j.l; Voorzitter de burgemeester. Afwezig wethouder Gilijamse. Behandeld wordt een schrijven van den Com. der Kon. betreffendeverhooging der jaar wedde van den veldwachter. Besloten wordt te berichten, 'dat ilc veldwachter aan jaarwedde en emolumenten een be hoorlijk salaris heeft en daarom 'verhoo ging van jaarwedde "on noodig wordt ge acht. In bespreking komt een adres van het Bestuur van het Ziekenhuis le Noord- gouwe, aan de gemeenteraden op Schou wen en Diuiveland, waarbij wordt verzocht om mede te werkep aan de reorganisatie van het ziekenhuis, in hoofdzaak om vattende de verhooging der 'bijdrage met de naam'van dien geldschieter?" „Ge zijt anders niet zoo kort van me morie, Diavid, maar ik zal het u nog eens zeggen - Mozes Schlinger". „En zijn adres?" ,,15 Cross straat". Een half uur later bevond David zich met Mozes in diens particuliere zitver- trek. „Hoor eens", riep hij uit, „die drommel,- sehe klerk van u weet alles. „Ommoigelijk", antwoordde Mozes met een mijden glimlach, terwijl hij op ieder van Zijn knieën een dikke hand legde. „Hij weet niets". „Maar ik zeg u, dat hi) alles weel. Hij is lb!ij Dir. Upton geweest, en hij heeft ver teld, 'da'l1 ik diep bij u in de schuld ben". „Wat volkomen waar is, helaas!" „Maar hoe is hij het te weten geko men Mozes trok tegelijkertijd 2ijn wenk brauwen en zijn schouders op. „Daar kan ik niets van zeggen. Hij is hel hier niet le weten gekomen. Hij schrijft al mijn brieven, maar de bedra gen en de namen ziet hij niet - nooit". „Maar misschien heeft hij een blik in uw particuliere boeken geworpen?" „Neen, neen, onmogelijk. En al had hij dat gedaan, wat dan nog? Hij zou er niets van begrijpen; niemand zou er iets van begrijpen". „Hoor eens, Schlinger. ik geloof u niet, en dat is de waarheid. Maar hoe dan ook. ge inoet mij uit deze moeilijkheid hel pen. De duivel zeil' is niet achterdocht i- -25 ct. per inwoner en overdracht aan de gemeenten op Schouwen en Diuiveland van de 'bezittingen en schulden der ver- eeniging, met ingang van '1 Januari 1927, Op voorstel van B. en W. en na uitvoe rige toelichting door den voorzitter wordt besloten met atgemeene stemmen om de gevraagde medewerking te verleenen. Voor 'benoeming tot lid van. hel College van Zetters zullen worden voorgedragen de heeren J. C. Verstraate, aftr., A. Brou wer, J. Dfekker en G. van der Heide- De voorzitter 'biedt namens B. en W. de b'e- grooting voor 1927 aan, welke wordt ge steld in handen eener commissie, bestaan de uit de heeren Hendrikse, Bolijn en de Later. Die rekening der gemeente over '25 wordt voorloopi'g vastgesteld in ontvang op f 27359,95r', in uitg. op f 25905,54 en alzoo met een batig slot van f 1454,41r>. Hierna sluiting. ST.-PH1LIPSLAND:. Maandagmorgen zijn hier gekomen ter onderzoek van de ge meente-administratie en andere zaken, de heer A. van. der Weyde, lid van Ged. St., tevens waarnemend commissaris der Ko ningin van Zeeland, en mr. Tellegen, hoofdcommies ter provinciale griffie. Het onderzoek heeft tot half 5 's middags ge duurd. i SCHERPENISSE. Vrijdagavond had een net gekleed heer voor eenige dagen zijn intrek genomen in het hotel De Gouden Leeuw" alhiert Zondagmiddag ging hij een fietstochtje maken, doch keerde niet -meer terug. Niet alleen bleef de rekening on voldaan, maar Maandagmorgen kwam de hotelhouder lol de onaangename ontdek king, dat er een geldkistje, inhoudende f 80 verdwenen was. De politie werd met het geval in kennis gesteld en heeft het per radio omgeroepen. De Blue Band-reis naar Zwitserland. II. FJuelen, 14 Augustus. De leiders, hebben Piet,, den Schiedam- schen Gangmaker, een weinig legen zich zelf, in bescherming moeten nemen. Hij zou het slachtoffer van zijn eigen grap pen geworden zijn; telkens, langs den weg en op de boot, vormden zic-h groep jes uil de andere jongelui om hem heen en Piet scheen niet moe le worden hen te vermaken. Intusschen ondervond de vrij nerveuse jongen de zorgen van liet voor recht, onder de mass? een uitblinker te zijn, al is hel dan maar ih 'de grappigheid. Hij 'blijkt niet de eenige, die af en toe eens geremd moeten worden, al zijn de anderen le voortvarend in anderen geest; zooln grocte Doep beweegt zich naar den zin van sommigen wat traag; de leiders gaan niet van de gewone wan delwegen, terwijl die voortvarenden lie ver de kleine paadjes zouden willen af- en opklimmen; dat is op deze vrij grooie hoogte-verschillen eenigszins gsvaarlijk, daarom is deze afwijking taboe; daarbij komt, dat op deze wijze voor een on ervaren klimmer de tocht veel te ver moeiend zou worden op den duur; Vrij dag, toen zij op den Rigi-Kulm waren ge weest waar het 'bergspoortje hen ge bracht had, trachtten een paar van het gezelschap eenige malen op eigen gele genheid de afdaling te ondernemen. Ze werden onmiddellijk opgemerkt door derï man In de achterhoede, die het, signaal gaf waarmee ze met vriendelijken, doch niet af te wijzen aandrang werden uitge- noodigd zich weer bij de troep te voegen. Hetgeen ze direct deden; de stemming was prachtig, na het méér dan verruk kelijke uitzicht, dal ze hadden genoten van den Rigi af, en de voortreffelijke lunch in het groote hotel op den t.op, waar toevallig nog een ander talrijk ge- zeischap Hollanders werd gespijzigd. Het was een uitzonderlijke dag, zoo helder ger dan Dr. Upton, en wal het meisje betreft, zij is niet zóó verliefd op mij, dat zij er haar hart over zou breken, als het huwelijk niet doorging". „Maar wat kan ik doen? vroeg Mozes, met ten, hemel geheven handen. „Ge móet onmiddellijk met mij naar Djr. Upton gaan, en hem! onder eede ver klaren, dat ge mij vóór van daag nooit had gezien, en dat ik u geen cent schul dig ben". „Onmogelijk!" En Mozes hief zijn dikke handen in vrome afschuw op. „U weet niet, wat u vraagt. Ik leugens vertellen! Ik!" „Het zal u ongetwijfeld vreeselijk hin deren een onwaarheid te zeggen", zeide David met bijtend sarcasme. „Het is jam mer, dat uw geweten zoo buitengewoon teeder is, maar iin dit geval is er niets aan le doen". „En ontkennen, dat u mij#»iets schuldig zijt „Niet op papier, man; alleen in woor den 1 en gij weet, wat die waard zijn!" „Het kaïn niet gebeuren", zeide jMozes, met een zucht. Dan kunt ge naar uw geld fluiten dat is alles. „Ik kan duidelijk genoeg be merken., dat Upton suspicies heeft. Ik weet wal dat zeggen wil, en als ik het meisje niet trouw - welnu, zelfs gij Jtumit geen huid van een gevild konijn af trekken". c „Uw vader is er ook nog". „Ge kenit hem niet". n i Mozes steunde. Hij kreeg een vaag ver als de Zwitsers maar wéinig kennen; daardoor kwam het uitzicht tolt ver ach ter Luzern vrij, en het verloop van het heele Vierwoudstedenmeer, behalve 'het gedeelte achle- den Rigi; aan den ande ren kant stond prachtig tegen de blauwe luc'ht de besneeuwde rug van het Berner- Oberland. Op den terugtocht over het meer, vaat Weggis af, konden de jongelui van de avondtinten genieten, een genoe gen, dal slechts in zeer lichte mate en alleen op hel eind getemperd werd door het verlangen naar tafel. Om kwart na acht werden ze opgevangen door het be dienend personeel van de vier hotels, dat de handen vol kreeg met aandragen, en dat eerst verbaasd, maar tenslotte ge amuseerd bleek door de merkwaardige hoeveelheden, die de jongens en meisjes konden verwerken Gisteren, Zaterdag was alles conse quent het tegenovergestelde. Met den trein den anderen kant uit, tot Göschenen, en van daar door den Schöllenensehluc'ht, 'den grooten weg naar Italië langs, tus schen de hooge bergen door, naar Ander- matt; een niet- vermoeiende klimpartij, waarbij o.a. Piet een buitengewone be langstelling aan den dag legde voor al lerlei soorten steenen. Op hel laatst had hij een zoo wichtige verzameling, dat hij voor het verdere zich tot kijken moest bfepalen. In het bijzonder voor de Dui velsbrug, waar de Reuss brullend en ko kend omlaag komt en de leikleurige blergi- wanden steil staan als ontzaggelijke mu ren, waar 'bijna geen groen is en nogi al tijd de sinistere herinnering schijnt t.e heerscheti van dien vreeselijken slag, waarin de Russische Generaal Suwaroff het leger van Napoleon tegenhield, kwa men zij sterk onder den indruk van het •monument, dal in de rotsen is uitgehou wen. Als om de verbeelding wat te hulp te komen met betrekking tot den slag, zagen de jongelui op den .terugweg een paar m'itrailleur-afdeelingèn gepakt en (ge zakt, terugkomend van een oefening. Het weer hield zich ook Zaterdag bui tengewoon, maar vanavond moesten de jonge gasten wat vroeger naar huis, van wege den feestavond in hotel Sternen. yDiie is goed geslaelgd, vooral Wanneer men in aanmerking neemt, dat de jongelui zelf het programma vulden met muziek, zang en voordracht, terwijl er geen tijd van voorbereiding gevonden had kunnen wer den; vooral de muzieknummers waren jeen verrassing. Op hun'verzoek woonden en kele vreemdelingen, die dit Hollandsche gezelschap vanmiddag in den trein had hooren zingen, den feestavond bij. Ze ble ven er opzettelijk den nacht in Flüelen voor over en ze hebben zich best geamu seerd. De jongens en meisjes boden den leidsters en leiders cadeaux aan, waarbij ééin van hen hartelijk dankte voor de prettige dagen. Een meisje uit Apeldoorn, met den weinig poëtischen maar karakte ristieken bijnaam Puck, stelde voor een telegram van dank te zenden aan de directie der N.V. Van den Bergh"s Fa brieken, een voorstel, dat stormachligen bijval uitlokte. Als herinnering aan dez'e reis werd door dhr. Van Rees, reclame chef van de firma, aan allen een artistiek door Begeer geslagen gedenkpenning na mens de fabriek aangeboden. ONDERWIJS. Benoemd; tot hoofd der Lagere Tuin bouwschool te Klaaswaal cle heer J. Witte, hoofd der Openbare Lagere School te Noordwelle. SCHERPENISSE. Onze vroegere dorps genoot de heer C. A. Hartog D.Az., hoofd der school te Vierpolders, slaagde Zater dag j.l. te Wageningen voor de acte Landbouw. VERKOOPINGEN. ENZ, ZIERIKZEE, 18 Aug. Ten, overstaan van moeden, dat hij er ditmaal was ingeloo- pen. Dfavid had zelf geen, middelen. De eeni ge gegronde hoop die de geldschieter had, om zijn eigendom „met woeker" te rug te krijgen,, was gevestigd op het hu welijk van David met juffrouw Grasham1. Gedurende verscheidene minuten zat hij in het vuur te staren, met een bekom-* rrierde uitdrukking in zijn oogen. Hij was niet iemland, die haastig tot het een of ander overging. Zijn eigen belangen ver loor hij nooit uit het oog. „Ik zal doen, wat u vraagt", zeide hij ten laatste. Hij wist dat een mondelinge belofte of verklaring geen waarde had in de oogen der wet. Indien hij den dokter kon tevreden stellen, dan zou het in zijn eigen belang zijn, dit 'te doen. Hij hoopte, dat hij mettertijd het grootste gedeelte van juffrouw Gresham's fortuin in zijn eigen handen zou krijgen; m'aar om dit doel te bereiken moest David haar trou wen,. i „Ik dacht wel, dat ge eieren voor uw geld zoudt kiezen", merkte David spot tend op. Daar zij( een vigelante aanriepen,, zoodra zij op straat waren, hadden zij de plaats hunner bestemming weldra bereikt. „Nu druk! ik u slechts één ding goed op het hart Schlinger", zeide David, terwijl zij wachtten tot hun zou worden openge daan, „verklaar nadrukkelijk en beslist, dat ,ge mij vóór van avond nooit hebt ge zien". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1