ROOMBOTER Verkoop Straatmest. DIENSTPLICHT. Oneffen Paden. VOLLE-MELK-REEP SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. ABONNEMENT: B Al" i ADVERTENTIËN Prijs per 3 maanden ƒ1,50, I A VI |f All A f ;W%t> M I O I I ISf M rt M D van 1-3 regels 60 ets., van 4 franco per post 1,80. Voor het M IUI BIB /li|i\S ÏSSO rjl I I I UI l II II II' regels en daarboven 20 ets. per buitenland per jaar f 10,—. I 1 1%r I I I U WW Iv 'M regel. Reclames 30 ets. p. regel. Afzonderlijke nummers 5 cent. Bij contract belangrijke korting. Verschijnt Maandag, Woensdag i a o A|m 1QOC TirDIVTrrCFUC FAI IDAftlT 8 2 S t G JAARGANG. - No. 11427. Inzending op den dag van uit en Vrijdag. Mddnudg 10 AUg. IÏJZ0. ZltRII\£ctal/nt OUUKAN I D|r A y DE L00Z£ Jf uitg Retotel|r M J K0STEp gave vóór 11 ure. .Gegadigden voor het koopen van een of meer partijen goed gesorteerde straat- mest, te weten Ie partij groot 150 M3. 2e 170 3e ij 33 170 4e 33 200 worden verzoekt hunne inschrijvings biljetten aan Burgemeester en Wet houders in te zenden vóór 1 Sept. a.s. De te verkoopen straatmest, liggende op de stadsbelt aan den Middeldijk, moet vóór 1 Januari a.s" zijn weggehaald. Zierikzee, 16 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A.TIMMERMANCz., wd. Burgemeester. F. NA ERE BOUT, wd. Secretaris. Bekendmaking van een uitspraak ln zake vrijstelling. De BURGEMEESTER van Ziekikzee brengt ter al gemeen e kennis, dat bjj besluit van Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, d.d. 11 Aug. 1926, Vilde afdeeling no 377, V aan PETRUS ANTONIUS JOANNES GEVEN, dienstplichtige van de lichting 1925, met ingang van 26 November 1926, voor twee jaren vrijstelling is verleend wegens opleiding tot een geestelijk ambt Voor het indienen van bezwaren tegen deze uitspraken wordt vei wezen naar de publicatie aan bet aanplakbord van bet Raad huis. Ziekikzee, den 16 Aug, 1926. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., w.d-Burgem BUITENLAND. IIET BR1TSCHÈ KOLENCONFLICT. ln goed ingelichte Engelsche kringen in men optimistisch gestemd over een spoedige oplossing van het mijnwerkers- eomflict. Diit optimisme vindt zijn oorzaak in de houding van de mijnwerkersfeiders, die blijkbaar temi zeerste verlangen naar een grondslag voor nieuwe onderhandelingen. ,Meer en meer blijkt, dat de lei.Iers -van de mijnwerkers beginnen in te zien een onjuiste tactiele te hebben gevolgd. Het gaal: er voor hen thans om de bedreigde eenheid onder hun volgelingen te redden. Er is im'mers het gevaar, dat in ver schillende districten zelfstandige regelin gen. 2ullen tot stand komen,-waardoor aan het beginsel van de nationale regeling de doodsteek zou- worden gegeven en de kracht van de Mijnwerkersf-ederaüe zou worden gebroken. En nu men het gavaar inziet, dat op den grondslag van de nieu we achluremwet, de nationale loonregeling verloren zal gaan, nu neigt mén er dan eindelijk toe, de noodzakelijkheid te erken nen van teen herziening dezer loonr egeling, Waartegen men zich tot dusver ondanks de. raadgevingen van de leiders van het Vakverbond bij, het einde van de alge-mee- ne staking zoo hardnekkig verzette. BINNENLAND. VERHOOGING VAN 1ND. PENSIOENEN. -De Nederlandsche regeering is, naar de „Rsb." van bevoegde zijde vernam, bereid aart de billijke wenschen der ou l-gedien- den tegemoet te komen. Minister Konings berger heeft i.n zooverre zijn instemming met het voorstel betuigd, dat alleen de leeftijdsgrens bezwaar maakte en deze volgens Zijne Excellentie op hoogstens 50 jaar moet worden gesteld. Nog liever zag deze bewindsman volledige gelijk- FEUILLETON. Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 24 Hot was haar schuld niet; men had haar eerder moeten inlichten. Sedert den vorigen avondhad zij voortdurend ge tracht het tot een gepaste graad van verontwaardiging te brengen; en niemand kam zeggen, dal zij vandaag in haar plicht was te kort geschoten. Maar was zij on rechtvaardig geweest? Verondersteld,-dat David zich had vergist'? (Hij wilde mij red- ■den, en dat wil natuurlijk met andere woorden zeggen, dat dat O, hij moet een slechte man zijn! David is een man van eer, daar ben ik van overtuigd. Natuurlijk is hij dat. Wij hebben elkander van kind af gekend en en Dlaar gaat de bel voör de lunch, en ik heb mijn hoed en rnlantel nog niet eens afge daan. Och, och, ik wou, dat ik de geheele zaak uit rrpjn hoofd kon zetten". Inmiddels liep? Douglas Wyburn met ge bogen hoofd en een sm'art vollen trek op zijn gelaal, zoo snel hij kon in de richting van zijn kamfer. Zijn hoofd- klopte en gloeide; zijn hart werd als vaneen ge scheurd floor een. storrn van tegenstrijdige KWATLO- Mser voedingswaarde dar» 2 EIEREN Beter dan Goed: DE BESTI. stelling zonder leeftijdsgrens, doch de In dische regeering verzet zich tegen dezen maatregel om redenen van prmeipieelen aard en met het oog op niet te voprziene gevolgen. D,E TARIEFSVERLAGING DER SPOORWEGEN. D|e Néderl. Spoorwegen, die in 1924 en 1925 een overschot hadden, rekenen voor 1926, als er geep wonder gebeurt,, op een tekort. Dit komt door de tarief- verlaging, welkg, naar schatting, een ö'/a millioen zal kosten, meldt de ,,N. Crt.". Dit b'ewjjst alweer, dal de redeneering: tariefverlaging wordt goed gemaakt door verkeerstoememing, niet altijd opgaat, re deneert het blad. Imtusschen blijkt uit de exploilatiecij- fers opnieuw, dat niet zoozeer het per sonenvervoer, als wel het vrachtvervoer der spoorwegen de resultaten drukt, al valt het tekort tengevolge van de tarief- verlaging voor vervoer van reizigers niet weg te cijferen. Wat het reizigersvervoer betreft, zijn we geneigd aan te nemen, dat een ietwat sterkere verlaging van de tarieven der 3e klasse, het tekort kleiner zou hebben ge maakt. Eindelijk nog iets: onze spoorwegen moeten het in de eerste plaats hebben van het verkeer in Nederland en het is communis qcinio, dat de Nederlander zijn eigen mooi land nog veel te weinig kent. Welnu, waarom geven onze spoorwegen geen. rondreisbiljetten in Nederland uit,- zooals België en Zwitserland doen. België heeft zelfs twee- soorten van lijdelijke abonnementen: een vijfdaagsch en een. veertiendaagsch. Geen beter middel, om het reizen in Nederland aan te moedigen, te meer waar het aantal teleurgestelde valuta-reizigers bij den dag toeneemt. Uit Stad en Provincie. ZIER1KZEE. Zaterdagavond ongeveer 11 uur heeft hier een vechtpartij plaats gehad, waaraan het „cherchez la femme' niet vreemd schijnt te zijn, en waarbij een slachtoffer te betreuren valt. Zaterdagavond werd er, zooals meer malen voorkomt, in hei café van L. op de Nieuwe Haven gedanst. De 22-jarige P. -J. van hier, kwam om half elf in be doeld café en zag dat zij danste met andere jongens, o.a. m;et de ver - slagene, C. H. de G-, oud 23 jaar, even eens wonende alhier. Kwart ovèr eif verlieten enkelen het café en ging P. 7J. met bedoeld meisje mede, hetgeen blijkbaar niet in den smaak viel van een paar andere jonge mannen, o.w. de verslagene, die het meisje. naar men voorgeeft tegen J. wilde bescher men. In de Nieuwe Boogerdslraat kreeg men ruzie, die in de St^Dpmus- straat zoo hoog liep, dat P. J. den ver slagene een klap gaf, waarop de G. plotseling achter hem neerviel. Die jonge,1 man had een wonde van 3 c.M. in de borst, waarschijnlijk toegebracht met een mes of ander scherp voorwerp. Dir. de Ruijter constateerde een gevaarlijke wond. Het slachtoffer werd in hel huis van zijn zwager in de Venkelstraat binnengedra gen en zijn ouders gewaarschuwd. Kort daarna overleed de jongeman. De politie nam 'het lijk in beslag, verzegelde het en vervoerde het naar het Ziekenhuis fln de Manhuisstraat, in afwachting van het par ket uit Middelburg, dal, dienzelfden nacht nog gewaarschuwd. Zondag hier arriveer- gevoelens. Na weken van wachten en twij felen, had hij eindelijk de waarheid ge sproken maar niet ter wille van de waarheid, niet onidat hij hoopte of ver wachtte, dat het e$nig goed zou doen; maar alleen uit zucht naar wedervergel ding. En wat had hij er mede bereikt? Hij had niemand -overtuigd, niemand ge red. Hij had zich met zijn eigen wapenen gewond. Waar men hem vroeger had ge duld, werd hij thans gehaat. „Maar ik bei toch blij, dat ik gespro ken heb," zeide hij na eenigen tijd, terwijl hij zijn hoofd opbeurde. „Zij mag er mij om hatem, ik kan er niets aan doen. 't Rain. best zijn, dat ik mijn betrekking verlies, dat. moet ik afwachten. Mijn geweten is rustiger geworden; en dat is ten"minste eenig voordeel. En nu moet ik maar kalm afwachten, hoe de zaak verder verloopt". Maar indien hij het verder verloop had kunnen weten, zou hij stellig met een minder veerkrachtigen stap huiswaarts zijn gekeerd. HOOFDSTUK XI. Strikvragen. D]avid Sutcliffe kwam1 op Nevvlands tegen het uur van de namiddagihee. Ddt was op Zondagen zijn onveranderlijke ge woonte. Hij was een lange, blonde, goed gebouwde jonge man, met een hoog voor hoofd, onrustige blauwe pogen, eenigs- zins opgeblazen wangen en een buiten gewoon kleine kin. D|ie kin bedierf zijn de. Op verdachte werd geen mes gevon den. Hij is denzelfden nacht door de po litie van zijn bed gelicht en ingesloten. De getuigenissen van hen, die bij dit dra ma tegenwoordig waren, lieten geen twij,- fel, wie de verdachte is, hoewel J. bleef ontkennen. De ziekenwagen uit Noord- gouwe, die direct opgescheld was, kon onverrichterzake lerugkeeren, want toen deze hier arriveerde, was hef slacht offer reeds overleden. Zondagmorgen, toen bovenstaand feit spoedig algemeen bekend werd, heerschtc er groote verslagenheid in de gemeente en werd het geval overal druk bespiroken Met de Provinciale boot arriveerde ojn» 10 uur het gerecht uit Middelburg. De verdachte werd door den rechtercomi- missaris een verhoor afgenomen en hij bekende de daad gepleegd te hebban. Hel mes, waarmede het slachtoffer de doodelijkè wond werd toegebracht, werd ten huize van verdac4j.iy gevonden en in beslag genomen. Verdachte heeft het mes gevraagd, en" gekregen, van zekeren B., omdat hij bang was dat er iels zou ge beuren. Het lijk van hel slachtoffer is Maandagmorgen uil het ziekenhuis in de Manhuisstraat overgebracht, ter gerech telijke schouwing, op het voormalige huis van bewaring. Dr. Hulst üit Leiden ep IDlr. de Ruijter hebben heden de schouwing gehouden, waarop het lijk naar de ouder lijke woning werd gebracht. Het parket kwam hedenmorgen hier per bizondere gelegenheid, met een politievaartu'g, ten einde instructie over deze zaak te houden. De verdachte is ter beschikking van de justitie gesteld, Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen, in de gemieente Noord- gouwe, de heer 'Joh. van der. Werff, ter vervanging van den heer J. Dekker, die ontslag heeft genomen. VEERDIENST ZIJPE ANNA JACOBA. D,ank zij de bemoeiingen der wegen- eomlm'issie A.N.W.B.—K.N.A.C. en de me dewerking van het provinciaal' bestuur vanu Zeeland en van de directie der Rot- lerdamsche Tramweg-Mij. zullen er, naar de Kampioen meldt, binnen 'zeer korten tijd belangrijke verbeteringen in den dienst van het veer Zijpe—Anna- Jacoba worden gebracht. Op werkdagen wordt de dienst met drie vaarten in beide rich tingen uitgebreid, zoodat dan, in plaats .•van/ 4 a 5 JrrMietny 7 a 8 analen gelegenheid zal worden gegeven om met een motor rijtuig te worden overgezet. De tarieven zijn zeer belangrijk verlaagd. Tot deze regeling werd besloten voor een proef tijd van, twee jaar. De datum der inwer kingtreding zal zoo spoedig mjogelijk wor den bekend gemaakt. ST.-PHILIPSLAND'. Nader kan gemeld worden, dat, naar aanleiding van T bij- schrijve i in de B. en W.-notulen allver, het onderzoek in vollen gang ;s en in verband met andere zaken, gemeente-ad- ZEELAND's ROEM geheele gezicht, als die van normale grootte ware geweest, zou men hem een vrij knap man hebben kunnen noemen. D|e begroeting van den ouden dokter was zeer stroef, en hij dronk zijn thee zwijgend. Hij hield zichzelf voor, dat hij geen woord geloofde van Dpuglas Wy bum's verhaal, mbar niettemin ondervond hij er den invloed van. Zijn geloof in de menschelijke natuur was toch al niet" bij zonder groot, en een woord van verden king, dat in zijn oor viel, was als een zaadkorrel, die in goede aarde valt. „Ik zou u gaarne een paar minuten alleen spreken, als ge er tijd voor hebt", zeide hij tot Djavid, toen hij het salon verliet, en hij trok de deur met een driftigen smiak achter zich toe. David kleurde, maar scheen, zich de zaak verder niet aan te trekken. Éea paar minuten later merkte hij tegen Floss op: „Dje oude heerschijnt met zijn verkeerde been uit bed te zijn gestapt nu, dat overkomt hem meer". „Ik heb niet graag, dat ge op die ma nier over oom spreekt, Djavid", zeide Flossv „ik heb het u afmeer gezegd, dat weet ge wel". i „Nu, lieveling, dan .zal ik mijn best doen, uw kleine oortjes er niet mieer mee te hinderen, maar zonder gekheid, vindt ge niet, dat uw oom vandaag zeer kortaf tegen mij is?" „Hij is van morgen erg vair streek ge maakt. Bn ik eigenlijk ook. Dien mijnheer Wyburn is hier tveer geweest, en na het geen ge ons van hem hebt vertelt, kunt ministratie en) beheer nauwkeurig zal wor den onderzocht. Vrijdagavond werden de menschen alhier opgeschrikt door het luiden der 'brandklok. Het bleek, dat in het Karre- veld, een. varkenshok in brand stond van den heer M. d. B. Door spoedig optreden wa$ het vuur gauw gebluscht. Naar ver luidt is de brand ontstaan door het spelen 'met lucifers van een kleine jongen. Weer is dus eens gebleken, hoe gevaarlijk het is, dat zulke snaken over lucifers be schikken. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Ook het varken werd gered. POST EN TELEG11APHIE. De heer J. van Elsacker, kantoorhou der te St.-Philipsland, is benoemd als schrijver bij de post en telegrafie, kantoor Vlissingen. Datum van infunctietreding is nog niet vastgesteld. BELANGRIJKE PORTOVERLAGINGEN. De „H. Crt." weet omtrent de bedoe lingen van het hoofdbestuur der Poste rijen het volgende mede te deelen: 1. Hel porto voor binnenlandsche briefkaarten zal worden gebracht van 71/2 op 5 cl".; 2. Het recht voor binnenlandsche e.vpres- se-bestellingen wordt voor brieven ge bracht van 30 op 20 cf. en voor pakkeli- ten van 40 óp 30 cent. Voor het buiten land blijven deze tarieven ongewijzigd; 3. Het tarief voor de binnenlandsche pak- kelpost wordt met 10 cent verlaagd, dus vaii resp. 40, 50 en 60 et., gebracht op 30, 40 en 50 et.; 4. Het porto voor brieven e.11 'briefkaarten, welke over land naar In- dië, Suriname en Curasao gezonden wor den, zal gelijk worden aan het zeepost tarief, dus voor brieven op het oogen>- blilc 10 cent en voor briefkaarten 5 cent; 5.. Ingevoerd zal worden de mogelijkheid voor uitgevers van couranten en tijd schriften, deze voor de zeepost naar In- dië, Suriname en Curasao bij abonnement te frankeeren tegen de bestaande binnen landsche tarieven. Deze verlagingen zul len op het oogenblik bij eventueele invoering de Posterijen minstens 3,2 millioen gulden per jaar-kosten. Het staat nog niet vast, wanneer die 'verla gingen in werking zullen treden, doch het hoofdbestuur vertrouwt, dat de. regeering beslist, dat met ingang van 1 October a.s. zal geschieden. Aan verlaging van het port voor binnenlandsche brieven kan nog niet gedacht worden. Dit is nog toe komstmuziek. DE PROTESTSTAKING OP 1 JAN. J.L. Die minister van waterstaat heeft zich vereenigd met het door de- Commissie van Beroep P.T.T. uitgebrachte advies om in, plaats van één dag inhouding van ver lof, aam de bestellers te Amsterdam en Rotterdam, die op 1 Januari korten tijd staakten, als protest legen niet inwilliging van: salarisverhooging, een berisping toe te dienen. ONDERWIJS. DE HOOFDAKTE-EXAMENS. Naar men weet, moet volgens de thans geldende bepalingen een onderwijzer twee jaar als zoodanig werkzaam zijn geweest alvorens in de gelegenheid te worden ge stéld, examen te doen tot het verkrij gen van de hoofdacte. Een en ander heeft nog al eens aanleiding gegeven tot moeilijkheden. Naar de 7el. verneemt, is echter een soepeler regeling in dezen te wachten, waartoe binnenkort een wets ontwerp tot wijziging van de Lager On derwijswet bij de Staten-Generaal zal worden ingediend. I NDBÜ U W ÊN VEETEELT. V. P. Z. Het bestuur der afd. Schouwen—Dui- ge dehken hoe onaangenaam dat was". „Waart gij thuis? „Ik kwam' juist binnen, toen oom's pn- derhoud nïet( hem tem einde liep. Oom was heelemaal uitgeput, en alles wat hij nog in staat scheen te zeggen, was: „Floss, wilt 'ge dezen schurk vragen, het huis te verlaten!?" „En. ge deedt het?" „Ik deed het. Ik handelde zonder mij lijd lot denken te geven. Ik geloof niet, dat ik het anders zou hebben kunnen doen". „Moedig meisje!" „Maar het' heelt mij vreeselijk van streek gemaakt. Dienk eens aan! Gisteren nog, dronk) hij hier bij mij thee; en ik kon niet nalaten te denken, welk een echt gentleman hij is".4 0 „Och kom! Maar wat heeft hij légen -den cïbkter gezegd „Ik weet het niet". David zag er niet uit, alsof hij op zijn gemak was, en gedurende eenigen tijd kwijnde het gesprek. Zij waren niet zoo vurig op elkander verliefd, dat zij al het andere vergaten, als zij bij elkaar waren, David stond eindelijk op. „Ik zal eens gaan hooren, wat de dokter mij te zeg gen heeft";-zeide hij, en hij verliet ge jaagd de kamer. De dokter wachtte op hem. „Ik ben blij, dat jgij 'zoo gauw zijl gekomen,", mérk te hij op. „Ik heb vandaag het een en ander over u gehoord, waaromtrent ik gaane eenige opheldering van u zou ont vangen". veland der V. P. Z- heeft door middel van een circulaire hare leden in kennis gesteld met de resultaten der slachtpluim- vee-verzending naar Amsterdam. Hét nut hiervan, wordt steeds meer ingezien, ter wijl er ook hoe langer hoe meer gebrvik van wordt gemaakt. De prijzen voor oude kippen, zijn op het oogenblik bij een ge wicht van 2 K.G. f 1,25 per stuk, voor benden van 2 K.G. f 1 per stuk, voor jom ge' hanen van 1 K(.G'. f 0,80 per stuk, ter wijl voor kalkoenen vprige wieek f 6,25 werd betaald. Iedereen kan hieraan deel nemen, hetgeen zéker van belang is, daar het pluimvee hier vrijwel onverkoopbaar is. Voor nadere inlichtingen en aanvrage van kratten wende men zich tot den voor zitter der afd. hier op het eiland. Op de vracht is eenige dagen terug, •door de R. T. M. een zoodanige reductie gegeven, dat deze alleszins biilijk is te noemen. Omj tegemoet te komen aan veler wensch, zal de verzending voortaan alleen per tram geschieden en kan daartoe op ieder station worden- ingeladen, terwijl- de R. T. M. zich verbindt voor directe doorzending zorg le dragen. In, de circulaire wordt -tevens gewézen op het plan (lot verlading van (jonge hanen, oude kippen, en jonge woerden naar Diuitschland. Er is dus nu een ruime gelegenheidl geopend, waardoor ieder kan deelnemen en waardoor wordt voorkomen, .dat een en ander voor een appel en een ei van de hand gedaan zou moeten worden. HeL hoofdbestuur der V. P. Z., in samenwer king met den heer hoofdass. Rijks-Pluim vee-Consulent; B. van Asperen-Vervenne is er in geslaagd een dusdanige regeling te treffen, dat de verzending moet sla gen. In tegenstelling met vorig jaar zij meegedeeld, dat hiervoor ook kratten be schikbaar zijn, waardoor sterfte tijdens het vervoer vrijwel uitgesloten is. Dit jaar is mét een der oudste en be kendste poeliers uit Berlijn een overeen komst getroffen voor de leverantie van een aantal wagons uit Zeeland/Dé eer ste wagón is verleden» Dinsdag 10 Aug. uit Goes. Zij vertrok vol met hoofdzake lijk oude kippen en eenden, terwijl de bedoeling was vooral jonge hanen te ver zenden. Vrijdag 20 Aug. wordt een twée- de wagon geladen in Bergen-op-Zoom, thans echtar voor de pluimveehouders uit Schouwen-Duiveland en Tholen. Uitb'e- .taald zal worde.i f 0,55 per K.G. voor oude kippen en jonge woerden, doch voor jonge hanen f 0,65 per K.G., levend aan den wagon gewogen. Men sture niet uitsluitend oude kip pen, maar vooral ook jpne/e hanen, om dat die het méést gevraagd zijn. De wa gon kan bevatten circa 3009 stuks pluim vee. D- wagon is speciaal voor pluiim- veetransport gentaakt; de dieren worden onderweg gevoederd en van water voor zien. Naar oude eenden is nu geen vraag. Zij kunnen niet geleverd worden, alleen jonge, woerden werden aangenomen. De verzending naar Bergen-op-Zoom wordt georganiseerd door het hoofdbestuur der V. P. Z. (Zie advertentie in dit blad). Men wende zich voor Schouwen en D^ii- velamd alleen tot den heer W. J. van Schelven te Zierikzee, voorzitter der af deeling, en voor Tholen tot den heer A. C. Hage te St.-Maartensdijk. Voor Schouwen vindt de in ontvangst- neming plaats op alle stations, Donder dagavond 19 Aug., met de tram van 6 uur en voor Dfuiveland van af Zierikzee tot Zij'pe Vrijdag 20 Aug., des morgens met de tram;, welke 5,50 uur van daar vertrekt. Die vracht tot Steenbergen mbet direot worden betaald en bedraagt van af de stations Burgh—Brijdorpe f 0,35 per krat en van af de' stations Brouwersha ven tot Zijpe f 0,30 per krat. Aanvragen voor kratten kunnen tot uiterlijk Woens dagmorgen worden ingewacht. David werd vuurrood. Zijn ergste vrees werd plotseling bewaarheid, maar hij her stelde zich onmiddellijk. „Floss heeft mij verteld", mérkte hij, zoo onverschillig mogelijk op, „dat die ellendeling Wyburn, zooals hij zichzelf noemt, hier geweest is". „Ja, dat is. zoo, en hij beweert heel wat van- u te weten". „Dat is best mogelijk. Het leven en hel doen. en laten van een fabrikant zijn al gemeen eigendom in een stad als Dieep-ing'';. „Van uw publieke leven schijnt hij niets af te weten. Het is van uw particu liere leven, dat hij mij 't een en' ander heeft verteld". i „Wel, hoe interessant! Ik heb geen éigen knecht. We hebben zelfs geen huisknecht op De Knoll, zooals u weet. Is hij, onder het een of ander alias, misschien koet sier geweest bij mijn vader?" „Hij is particulier secretaris bij een ze keren Mozes Schlinger, geldschieter van beroep". 1 „Zoo, dokter, dat is zeker eene mooie betrekking". D}e liooge, doordringende stem was volkomen vast, in den spotten- den, luchtigen toon klonk angst noch ver legenheid. „En wie is die Mozes Schlin ger? Een Daitsche Jood, zou ik zoo zeg gen, te oordeelen naar den naam. Gaat u voort, als het u belieft, geldschieters zijn ongetwijfeld b e 1 a n g wiek ken de men schen". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1