Het wekt wel den schijn, dat men ons wel weet te vinden voor belastingzaken, doch komt het belang van het platte land in 't gedrang, dan voelt men daar voor niets. In de verkiezingsdagen loopt mem wel het platteland af om zieltjes te winnen. Laten dan ook die Kanv."- leden, onverschillig- van welke politiike richting, dan óók met onze stemmen zijn afgevaardigd, dit waardeeren en bij den betrokken minister protesteeren tegen dergelijke maatregelen. EECHT24KEN. De politierechter te Middelburg dééi 10 Aug. uitspraak in de navolgende za ken: 1. L. K„ pakhuisknecht te Zierikzee, wegens beleediging van J. d. R. Eisch f 10 b., subs. 10 d. h. Uitspraak con form; 2. A. J. E., echtg. van A. K„ x. b. te Zierikixêe, verdacht van mishandeling van H. P. K. L., echtg. van I. H. Eisch f 10 b. subs. 10 d. h. Uitspraak idem. OM DE PREMIE. Voor de Bredasche rechtbank stond Dinsdag terecht de 42-jarige koopman I. A,. B. te B ergen - o p - Zo o m), beklaagd dat hij om in 't bezit van een verzekerings premie van f 11500 te ikoimen, zich' door een werkloozen stoker de wijsvinger van zijn rechterhand heeft laten afkappen; In het schadeaangiftefofmulier werd echter ingevuld, dat B.'s vingelr tegen en tusschen den sneld raaiend en ventilator van 'n auto was lei echt gekomen, 'n lezing, die door den behandelenden geneesheer en tten ver zekeringsagent is geloofd, zoodat de assu rantie-maatschappij hem ruim f 11500 'uit keerde. De stoker, die geen geld voor zijne prestatie ontving, dreigde den ge wonde. Daarbij kwam1, dat een masseur uit Bergen-op-Zoom, na het ongeval me dedeelde, dat de verzekerde hem: eens te vergeefs f 3000 voor die bewerking had geboden. De masseur zette B. de pin op den neus en toen viel deze door de mand. De assurantie-mij. stelde zich met den masseur in verbinding. De zaak werd aan het rollen gébracht en diende Dinsdag voor de arr.-rechtbank te Bre da. Zoowel vermliinlkte als de stoker zitten preventief. Hel O. M. eischte tegen B. 1 jaar en 3 tmlaanden gevangeenisstraf, we gems oplichting. INBRAAK TE TER APEL. Tq Winschoten heeft 'terecht gestaan J. H. Z, 42 jaar, schoenimlaker te Ter Apel (Grom.), beklaagd van inbraak m!et inklimlming in het kantoor van 't agent schap der Nederl. Bank aldaar, in den nacht van 12 op 13* Mei j.l. Geld of bank papier werd niet aangetroffen. Bekl., die zich in gezelschap bevond van nog een ander persoon, werd op heeter daad be trapt. Op hun vlucht losten ze een revol verschot op de hen achtervolgende ma- réchaussée's, die op hun beurt een revol verschot losten, waardoor de medeplich tige van Z., zekere H. R., werd gedood. Er waren nog geen vijf jaren verloopen sedert Z. de straf voor de hem' ten laste gelegde inbraak en diefstal door twee 'of méér vereenigde personen in 't post kantoor te Steenwijk, ten deele heeft on dergaan. Het O. M. eischte 10 jaar gevangenis straf met bevel tot gevangenneming. HET SMOKKELSCHIP VAN KAMPERDUIN. Dinsdag is voor de rechtbank te Alk maar behandeld de smokkel af faire van 4000 L. spiritus te Kamperduin, die 18 Mei j.l. ontdekt werd- De verdachten waren G. Chr. T/, koopman ie Akersloot- Westdijk en E. S. te Bengen. Br werden 13 getuigen, charge giehoord. Aan ver dachten was ten laste gelegd, dat zij op 18 Mei j.l. te Kamperduin, van zee uit in het land, zonder eenige verklaring of aan gifte en alzoo frauduleus" hebben inge voerd, 198 kisten met 2 bussen van 10 Ia. spiritus van. 96 pCt. sterkte, totaal 3960 L. of 9603,2 L. idemi van 50 pCt. Voorts is verdachte ten laste gelegd, dat bij den caféhouder J. Vr. te Kamper duin getracht heeft te 'bewegen, heit licht Lu zijn café langer dan gewoonlijk te laten, branden, ten einde dit als baken te laten dienen en hem mede te deelen, dat de lossing 's.avonds zou plaats vinden. Subsidiair is ten laste gelegd, dat ver dachten genoemde hoeveelheid gedistil leerd, zijnde méér dan 1 L. hebben inge voerd of doen invoeren, niet gedekt door de vereischte documenten'. Nam'en^ de administratie vorderde de rijksadvocaat ten slotte beider veroordee- Hng tot zes maanden gevangenisstraf en een geldboete van f 126.193.85. VERKOOPINGEN, ENZ. BRUINISSE, 11 Aug. Heden werden al hier, ten verzoeke van den heer W. J. Lemsorn, ten overstaan van notaris Bier- nuasz, publiek verkocht: Paarden voor 2351, f 184, f 466t f 515, f 304; jaarling f 155, veulen f 51, koeien voor f 328, i 341, f 3Q6, f 287!, f 423. i 233, t 390 en f 210, vaarzen voor f 301, f 18j3), f 12ty f 160, f 110, f 1O0> f HOföj f 81 en f 101. kweekzeug f 138. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Zegveld (toez.), J. A. van Nie te Moercapelle. Te Elburg, J. En kelaar te Rijssen. Te Vrouwepolder- Gapinge, cand. S. J. M. Hulsbergen te Noordlaren. Te Nijehask'e (toez), J- A. Steenbeek te Dantumawoude. Aangenomen: Naar Altforsl, cand. J. van der Touw te Amersfoort. Bedankt: Voor Maarssen, J. H. F. Rena me te Amsterdam. Voor Óuddorp (Z.- H-), J- H. van Paddenburgh te Elspect. Voor. Enter (toez.), C. Vlasblom te Driesum. De heer J. Haring', em.-préd. bij de Ned. Herv. Gem., wonende te Utrecht, heeft zich wederom beroepbaar gesteld, Geref. Kerk. Beroepen: Te Schoonoord, cand. J. I-I Antuma te Enuamti.l.' Te Bolnes, A. Schep te Dironrijp. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Meppel, cand. B. Oost hoek te Ridderkerk. Geref. Gem. Beroepen: Te Genemuiden, H. A. Min derman te Lisse. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 15 Augustus. 1809. Zierikzee, Brouwershaven, S:hcu wen en Dluivéland gaan bij capilu latie aan de Engelsehen over. 16 Augustus. 1718. Dé oud-raadpensionaris van Zee land, Mr. Jacob Verheije overlijdt le Middelburg en wordt 23 Auju tus d. a. v. te Zierikzee begraven. 17 Augustus. 1778. De kunstschilder J. H. Koekkoek te Veere geboren. 18 Augustus. 1397. Hertog Albrecht geeft aan eenige lombacdhouders le Middelburg bui tengewone voorrechten. 19 Augustus. 1604. Prins Maurits wint Sluis bij capi tulatie. 20 Augustus. 1665. De vermaarde predikant Bernardus Smytegeld wordt te Goes geboren, 21 Augustus. 1844. Terugkomst der mobiele schutterij te Middelburg. VAN HEINDE EN VER. - De vertegenwoordigers van Z. Siavië, Roemenië en Griekenland hebben den mi nister van buitenlandsche zaken van Bul garije een gezamenlijke' nota overhandigd betreffende de invallen in hun gebied door Bulgaarsche vrijscharen. De nota verlangt, dat de Bulgaarsche grensautori- teiten haar plicht zullen doen, gelijk dit bij goede nabuurschap behoort en dat de Bulgaarsche regeering strenge maatrege len izal nemen om de actie van die revo lutionaire organisaties onmogelijk te ma ken. Te Grossendorf in Pommeren zijn 22 hofsteden met 57 gebouwen door brand verwoest. 50 varkens, 80 koeien en veel klein vee is in de vlammen omgekomen en de reeds onder dak gebrachte oogst is geheel verbrand. Van 'l geheele dorpje- zijn nog slechts 11 gebouwren over. Te Baltimore (V.S) heeft een reus achtige brand gewoed op de terreinen van de American Oil Cy. De inhoud van 7 geweldig groote reservoirs was in vlam geraakt. De tanks hadden een gezamenlij- ken inhoud van 500,000 gallons benzine, petroleum en benzol. Spookachtige, reus achtige wolken stegen op en bleven dan hangen boven de tanks en het aangren zende terrein. Dé vlammen schoten ette lijke tientallen meters de lucht in. Na tuurlijk was onmiddellijk een groote blus- schiingsactie aan den gang, maar van blus- sching kon geen sprake zijn. Vijf brand weerlieden kregen ernstige verwondingen anderen kregen het te kwaad mét den verstikkenden rook. De uitbarsting van den vulkaan Goe- noeng Batoer op het Kleine Soenda-eiland Bali houdt aan. De lavastroom vordert 200 M. per etmaal. Groote blokken steen en Rokende lava vernielen alles wat zij op hun weg tegenkomen. Op een, van de drie eilandjes tegen over Hijeres aan de Frensche Riviera heeft zulk een' geweldige brand gewoed, dat de 200 'bewoners in allerijl het eilandje heb ben, moeten verlaten 'wegens de hitte en den rook. Drijvende stoomspuiten hebben het vuur nog een oogenblik aangetast, maar door de hitte konden zij niet dicht genoeg naderen en daarom bleef hun rol beperkt tot het beletten van het over slaan van de vlamlmèn naar de twee na burige eilandjes, die met het verbrande jéén groepi vormen. Het boschrijke eilandje is - volkom!en' leeggebrand en van de 30 gebouwen is er geen enkel gespaard. Ln een munitiefabriek op het eiland Czepel (Hong.) heeft een geweldige ont ploffing plaats gegrepen, waardoor de fa briek grootendeels verbrand is. De vlam men .waren 60 K.M. ver te zien. Ook het rijksstation voor draadlooze telegrafie is licht beschadigd. Het aantal dooden en gewonden is'nog niet vastgesteld. Het hos pitaal moest worden ontruimd. In de beruchte Singsinggevangenis te New-York hebbenj 11 ter dood verooirdeel- cle.i Zondag getracht een relletje te ver oorzaken 'door een vreeselijk lawaai te maken, te joelen en schreeuwen. Alle ge vangenen paarden hun stemmen aan het onwelluidend orchest, totdat de cipieren den opstand onderdrukten. De rebellie was gericht tegen de voeding en de nau we ruimte in het zjg. „doodenhuis", de wachtkamer voor den electrischen stoel. Telegra'm'men uit Mexico aari de Amerikaansche bladen'zeggen, dat de eco nomische boycot der molmlsch-katholieken de industrie langzamerhand verlamt. Dje roorrisch-katholieken, zijn voornemens hun actie tot dit wapen te bepalen, totdat zij een liberale partij zullen hebben georga niseerd, die zal pogen het Congres in September er toe te bewegen de grond wet te amendeeren en Mexico godsdienst vrijheid te geven. Sinds eenigen tijd houdt de openb meerling zich weer bezig met de vraag of Eupen en Malmedy Belgisch zullen blijven.. Van Duitsche zijde is zélf beweerd. dat er onderhandelingen gaande zouden zijn over een overeenkomst. Van officiëele Belgische zijde wordt dit ech ter beslist ontkend. De Belgische ministerraad heeft den tekst vastgesteld van- een besluit, waarbij een bedrijfsbelasting van 10 frank voor auto's en 4 frank per dag voor motor rijwielen van alle vreemdelingen, die Bel gië binnen komen, wordt ingesteld. In Duitschland verschijnt wekelijks een gevangeniscourant, getiteld: „D: Leuchtturoi'De oplaag is ongeveer 20.000 exemplaren.. Reeds is gebleken; dat deze courant voor de gevangenen een levensbe hoef te is geworden. Bmsemro Spelende verdronken. Toen Woensdag middag drie kinderen van H. K u t En schede, die eenige dagen met hun ou 'ers bij de grootouders te Rheden verblijf hiel den, aan den IJssel aan het spelen waren met een kloirip. die zij als scheepje g; bruikten, viel het 10-jarige jongetjie in dé rivier. Hij werd door den sterken stroom medegevoerd. Eenige schippers stelden al het mógelijke in het werk om het jon getje te redden, Joch zij mochten er niet in slagen. Verhooging gasprijs. In de Dinsdag te Middelburg gehouden raadsvergadering is na uitvoerige discussie aangenomén een voorstel van) B. en W. om in verband mét het grootere tekort, dat op de gasfabriek over 1926 kan worden verwacht door de stijging van den kolenprijs en de daling van den cokesprijs, het gas "te verhoogen in. prijs mét 2 cent per kub. M. tot een gebruik van 1010 kub. M. en voor elke kub. M. daarboven, met 1 cent. Aangeno men werd een voorstel van B. en W. om hen een crediet te verleenen van f 25000 voor vernieuwing en herstelling van/ ovens der gasfabriek. Roeiboot overvaren. Woensdagmiddag is op de Lek nabij de gemeente Groot Ammers een érnstig pngeluk gebeurd. Drie jongens uit Groot-A-mm ers waren in een roeiboot op de rivier. Toen, ze een sleep aan zagen' komen, bestaande uit een sleep boot mét; twee schepen, wilden de jongens aanhaken. Ze wierpen een lijn uit en wil den. acjiterj het eerste schip aanhaken. Dat mislukte en de roeiboot kwam daardoor onder het tweede schip terecht. De drie jongens geraakten te water. Een van hen ging onder het schip door én kon aan den anderen kant boven gehaald worden. Een andere werd gered door schippers, die op het noodsein van de sleepboot onmiddellijk de reddingsb'ooten hadden af gezet. Dezen knaap werd een roeispaan toegestoken. De derde jongen is echter verdronken. Dit was de 16-jarige T. P., een knechtje van den smid van Z. De beide andere jongens waren zoons van Z. Nederlanders in België veroordeeld. Door de rechtbank te Dendermonde (Bel gië) Ixijin twee Nederlanders, G. en De W.. beiden uit Rotterdam, wegens poging tot opkoopen van goudstukken le St.-Ni.ko- laas-Waas, ieder tot 7 maanden opslui ting en het betalen van een geldboete van 50,000 francs veroordeeld. G. en De W. bevonden zich reeds in preventieve hech tenis sedert Juni j.l. Omveer. Te Andijk (N.-H.) is Donder-, dagochtend een groote hofstede, be woond door de gezinnen van D. G. ei\ P. B. door den bliksem getroffen en af gebrand. Geen persoonlijke ongelukken hadden plaats. Een groote hoeveelheid kostbare tulpenbollen is verloren gegaan. De boerderij van den molenaar V., bij den i watermolen te Eule, gemeente Hengelo, is Donderdagmiddag door den bliksem getroffen en afgebrand. 'financiëel nieuws. GOUDEN TIENTJES IN OMLOOP. Naar het H'bï. zegt uit goede bron te vernemen.is het bedrag, dat aan gouden tientjes in Nederland in omloop is, thans gestegen tot circa f 271/2 'millioen. Er is weliswaar een grooter bedrag uitgege ven, n.l. circa f 37 i/a millioen, maar daarvan is ongeveer f 10 millioen ge bruikt voor uitvoer naar Ned.-Indië. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. SPEENHOFF NIET IN DEN HANDEL. Dinsdag heeft Speenhoff, naar „Het Volk" verneemt, bij ziijn wederoptreden te Zandvoort verklaard, dat hij zijn plan nen in den handel te gaan heeft laten va ren. „De roep van het tooneel was toch te sterk, ik moest weer terug", zeide hij. De cfichter-zanger heeft zijn handelszaak .overgedaan aan jongere krachten. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM (V.-D.) Zooals verwacht kon worden bleef de handel ter beurze op deai laalslen beursdag der week van kleine afmetingen. Zelfs voor de rubber- fondsen was de animo gering. Amsten- daml-rubber liepen direct na opening even terug, doch konden zich daarpa. weer handhaven met het feit, dat ook de rub- berprijzen gemakkelijk op peil bleven. Tabakken waren niet veel veranderd. De njbberfondsen vertoonden ook al niet veel bijzonders. H. V. A. 'bewogen zich op ongeveer de koersen van gisteren. Petro1- leumfondsen trokken slechts weinig atten tie. Scheepvaarten verwaarloosd. Binnen- landsche industriepapiereo zon Ier affaire van be teekenis. - AMSTERDAM (V.-D.) Het gerechtshof alhier heeft heden arrest gewezen in de zaak van den 36-jarigen rijkswegwërker J. B. M., die op! 7 Februari j.l. een zikere B. te Soest met een revolverschot had ge troffen en gedood. .Het Hof was van. oordeel, dat het onderzoek in deze zaak niet volledig was geweest en gelastte een onderzoek naar de geestvermogens, van den verdachte. Da zaak zal dienen op 8 Sept. a.s. De rechtbank veroordeel de J. B M- tot 6 jaar gevangenisstraf.- Een gewezen employé van de Ned. Handeimpij., die wegens poging tot op lichting van die instelling voor f 6000 door de rechtbank alhier was veroordeeld tol 1 'jaar enl 3 maanden gev.str., hoorde heden door hel gerechtshof die straf be vestigen. MAASTRICHT (V.-D.) Bij de politie kwam de 28-jarige gehuwde arbeider J. J. aldaar, zich beklagen, dat zijn vrouw met een revolver op hem had geschoten, zoodal hij uit de woning moest vluchten. Bij het verhoor van de vrouw kwani echter aan het licht, dat zij door haar main mishandeld was en dat zij uit angst voor erger e^oi revolver, die op een méu- bel lag, had willen, wegbergen. Zón'Üe'r dat zij het plan had te schieten was dóen het wapen/hoe wist ze niet afgegaan. Ter verder onderzoek" heeft de politie de revolver, die nog met 4 scherpe patronen geladen was, en nog een lucifersdoosje met enkele revolveTkogels, in beslag ge nomen. MüNCHEN (V.-D'.) De spoorwegdirec tie te München, deelt mede, dat de snel trein van Regensburg naar München, die hedenmorgen 8,58 uur van Regensburg is vertrokken, nabij Greisind ontspoord is; 2 of 3 personenrijtuigen zijn omgevallen. Er zijn dooden en gewonden. Een hulp expeditie is naar de plaats des onheils gezonden, De spoorweginspectie te Mün chen deelt mede, dal tol nu toe 12 doo den, 7 ernstig en 20 licht gewonden Zijn geborgen. 2 personen zitten nog in de overblijfselen van den trein bekneld. De Beiersche min.-president, dr. HelJt, is naar de plaats van" het ongeval ver trokken. MADRID (V.-D.) Men is voornemend een collectieve vlucht te onganiseeren van uit een Z.-Spaansc-he haven naar 'Spaansch Guinea "(West-Afrika).- Het tijdstip van vertrek is nog niet bekend, doch vermoe delijk zal de start in December e.k. plaats hebben., De vliegeniers zullen van Cadiz of Huelva vertrekken. Zij zullen hun vlucht in 18 etappes afleggen langs de kust tot Fernandofoo,, waar zij 20 dagen zullen blijven. Het. doel van de vlucht is de geografische ligging der Spaansche kolonie op te nemen;.,teneinde de verbin dingen mét het Moederland te kunnen verbeteren. BUDAPEST (V.-D.) Omtrent de ontplof fing^ in de munitiefabtiek op het eiland Czepel wordt nog gemeld, dat te midder nacht 300 gewonden geborgen zijn. 50 zwaar gewonden zijn in het ziekenhuis te Budapest opgenomen. D|e oorzaak is vermoedelijk gelegen in het vlam' vatten van een houten hek. De vlammen bereik ten een munitiedepot voordat van blus- schen sprake kon zijn. Ongeveer 20.000 K.G. ontplofbare stof zijn in de lucht ge vlogen. De hotels te Budapest zijn vol vluchtelingen: STOCKHOLM (V.-D.) De haven- én scheepvaartcommissie van den Volken bond, welke sedert de vorige week te Stockholm bijeenkomt, ter bespreking van de kwesties van vuurtorens en vaargeu len, heeft thans haar werkzaamheden be ëindigd. Het Zweedsche vuiurtorensysteem zal waarschijnlijk genomen worden als basis van een eenheidsstelsel in heel de wereld. LONDEN (V.-D.) De Times meldt uit Tokio: Door het instorten van een brug te Mojirimachi in Noord-Japan, waarop zich talrijke, bezoekers van een gods- dienstfeest bevonden, zijn 60 peronen ge dood. Ongeveer eenzelfde aantal wordt vermist. Tengevolge van de hevige regens was de rivier gewassen en de slachtof fers wefden medegesleurd jn het duister, voordat hulp mogelijk was. Duizenden hielpen mede, de vermisten op te sporen. De slachtoffers zullen op openbare kos ten begraven worden. De Weensche correspondent van de. Daily Mail" meldt, 'bevestiging ontvangen'- te hebben, dal Tschitscherin, de Russische minister van buitenl. zaken, plotseling ernstig ^:iek is geworden te Moskou. Hij is vervangen door Litwinoff, den ass. commissaris van buitenl. zaken. Burgerlijke Stand ran Zierikzee. Geboren: 5 Aug Ge rtruida, dochter ran Lauwerens Johannes Lokker en Neeltje Hoek man. f> Willem Frans, zoon vati .Andries B/>udewjjn ScheJI en Cornelia Lau- rina Wagetmtker. G e Iruwd i - 10 Aug. 1 Boon-1, jtn 29 j en M Til burg, .iel., 21 j Overleden: 30 Juli. Marina Johanna Antonia de Póoter, 10 j dochter van Cornelis Marinua de Footer en Jeanne Theresa Julie de Iluu. SPORT. ZIERIKZEE, 8 Aug. Wedvlucht der Postduivenvereniging „Prins Hendrik" al hier, van Noyon (Frankrijk). Afstand 280 K.M. In de vlucht 9 stuks jonge duiven. Lossing 6.50 uur. Wind West. 1. R. Eike- ma, aankomst 11.26.54 uur; 2. J. v. d. Kasteele, 12.10.50 u., 3. idem-, 12.28.40 uur. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 11 Aug. Ingeklaard: zeil- tjalk „Engeline", kapt. W. Schier, Dïuit,- sche vlag, met Guano van Londen naar Mannheim. 12 Aug. Ingeklaard: Motorschoener Zeeland", kapt. W. Meulmén, ledig, van Londen naar Lek kerker k. - 13 Aug. Ingeklaard: Zeilschoener ..Baltic", Ned. vlag, kapt. R- Brinkman, in ballast, van Rochester naar Utrecht. MARKTBERICHTEN. BEURSNOTEERING VAN 12 AUG. 6% N.W.S. 1923 A. f 500, f 1000, 102j»4, 103^ 5 °/0 N.W.S. 1918 f 100, f500, f 1000, 102,7Ö, 102}$, 101 5 N. W. S. 1919 f 100, f 500, f 1000, ICOjg, 1011 101]; 4fy«N.W.8. 1916, f 100, f500, f1000, 100.V, 101], 100; N.W.S. 1917 f 100^500, f1000, ïooq, 101], 100'; 4% N.W.S. 1916, f 100, f500, fl'000, 97-,7,., 97, 97. Ned. Handels-Mij A. 154$; Kon. 'Petr. A. 382; IIV". 1*I C43 Java Cultuur A. 344$; Deli-Batuvia C. 418; Sonembah c. 4.18; Auisterd. Rubber A 316$; Nederl. Scheepvaart- Unie A 180$ Kon Ned.Stoomboot- Af. ij A 93$ Philips A 341 Jurg^na g. A 162; Anaconda 102. Wisselkoersen: Londen 12,11]; Ber lijn 59,35] Parijs 6,83] Brussel 6,81 Zwitserland 48,18; Weenen 35,25; Kopenhagen 66,25 Oslo 54,70; Stock holm 66,80; Praag 7,39; Milaan 8,17A Madrid 38,New-York 2,49] Pro longatie 2| 7C. Veilingsv. „Eendracht" te Tholen. Veiling van 11 Augustus. N.H. suikerpeer I 6—7 ét., id. II. 5 ct., Roode suikerpeer I 23 ct., id. II 1 ct., Beur ré Giffard I 21—33 ct., id. II 22 ct, Precose de Tnevoux I 16—24 ct., id, II 11—14 ct.,, id. Ill 5—6 ct., Petit Marguerite I 14 ct., id. II- 6 ct, Diamaatpeer I 6 ct., id.' II 3 ct, Peren vali/3—4 ct.; Codlin Keswick I 11—12 ct., id. II 6—7 ct, id. Ill 1 ct. Duchesse d' Oldenburg I 9—10 ct., id. II 2 ct., id. Ill 1 ct., zure appels 'II 8( ct., Zure val 1—2 ct., Engelsche Üröos- jes 16 ct., Sjalotten 4 ct., Suikerböonen 2 ct. per K.G.; Perziken. 5—7 ct., Kropsla 1 ct. per stuk. WEERBERICHT. Hoogste baroni.st. 766,5 te Munchen. Laagste 749,3 ThorshavH Verwacht tot den avond van 14. Aug. matige tot krachtige zuidelijke tot zuid westelijke wiüd, zwaar bewolkt tot be trokken, regen of regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Fietsers licht op Van 1314 Aug. van 9,a.5,12 m. 14—15 8,58 n 5,13 j, 15—16 8,56 5,15 advert en tien. Met groote dankbaarheid gevën wij kennisf van de" géboo'fte onzer Dochter, TRIJNTJE BI REN PI NA. Zierikzee, 12 Aug. 1926. W. H. v. p. MOLENv. Deventer. Ds. S. v. d. MOLEN. Heden werden wij door Gods goedheid verblijd met de geboorte van een Dochter die wij NEELTJE KRIENA, noemen. K. VAN SPÜUNDER. M. A. VAN SPLUNDERLüijk. Zevenbergen, 12 Augustus 1926. —9 i* Woensdag 18 Augustus a.s. -> hopen onze geliefde Ouders, Be- 4 huwd- en Grootouders, 4 'LEENOERT VAN -POORTVLIET t 0" 4 JANNETJE VAN SCHOUWEN, hunne 50-jarige Echtvereeniging J -s te herdenken c- 4 Dat zij nog lang gespaard mogen X blijven, is de wensch van hunne dankbare Kindereu, Behuwd- en Kleinkinderen. ♦- j. a. van poortvliet. i 4 e van poortvliet- overbeeke. j. van poortvliet. i i e. van poortvliet— x Den Engelsman. a. van poortvliet. t "4 m. van poortvliet— Kaashoek. -0 K. J. DEN ENGELSMAN— ►- 4 Van Poortvliet. J. adr. den Engelsman. x "Wed. J. F7 KAASHOEK— 4 9 Van PoorTYLiRT X A. C. RMlDERIIOF— X 4 Van Poortvliet. L. RIDDERHOF. 4 St.-Annalano, f3 Aug. 1926. X-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 2