dacht op d© kwestie chirurgie eö. particu liere practijk. Spr. was de meening toe gedaan, dat de chirurg best een beetje particuliere practijk kan hebben. De voorzitter: Bij het bestuur heeft de gedachte voorgezeten de huispraolijk niet meer vast te koppelen aan de chirurgie, wat een fout was in de opzet dezer ver eeniging en welke fout herhaaldelijk aan den dag is gekomen. De heer Gast hoopte, dat de toeestand, zooals die op het oogenblik is, vóór 1 Jan. '27 opgelost zal zijn. De voorzitter hoopte dat evenzeer, mlaar hij heeft de raden niet aan een touwtjel Voorts deel de hij mede, dat, mocht onverhoopt dr. Iluese de practijk niet 'meer uitoefenen, men van deskundige zijde adressen heeft voor chirurgen. D,e heer J. J. Geluk vroeg naar aanlei ding van 't gezegde van den voorzitter te zijn of niet zijn of het bestuur verzekerd is van die 'meerdere 25 cent per inwoner? Als de raden het eens niet geven? Dan'gaat het Ziekenhuis ten onder, antwoordde de voorlBitter. De heer Ge luk vraagt verder of het niet beter was geweest toen dr. Huese wegging, een chi rurg op te roepen. Met welk iecht zou den wij, de vereeniging, die oproep doen, aldus de voorzitter. Op grond waarvan? De. vereeoiging,had niets aan .te.bieden; zij kon zich alleen alles laten aanleunen. Dr. Janzen, zijn meening uitend, betoog de, dat de kwestie: to be or not to be, voor hem1 niet duidelijk is, gezien ook de steun, die de bazar overal ondervindt, en evenmin, dat de opheffing eer vereeniging een uitgemaakte zaak is. Bij omzetting van deze vereeniging komen al de finan ciën voor de gemeenten, niet alleen de uitgaven, maar ook de inkomsten. Uit spr.'s practijk is hem1 gebleken, dat er in het Ziekenhuis jaarlijks nog zoo weinig operaties niet gebeuren. Er moet een goed chirurg zijn, anders gaan de menschen naar Rotterdam of Middelburg, 't Stand punt van dr. H. t. a. v. het stelling nemen door het bestuur tegen ingezonden stuk ken, deelt hij niet. Wil men de zaak over dragen, doe het dan spoedig! De voorzitter meende te mogen op merken, dat men in het algemeen blij kens de discussies miedegaat met de voorstellen, van het bestuur. De kwestie: to be or not to be, kan ook oanisehreven worden, en wel zoo: als de vereeniging niet slaagt in zijn opzet, als de gemleenlen niet willen en er komt geen afzonder lijke chirurg, dan gaat het Ziekenhuis ge- lijdelijk ten onder. In 19251 zijn in het ziekenhuis 190 patiën ten geweest, van wie 107 een meer of minder ernstige operatie hebben onder gaan, terwijl 87 onder speciale behan deling zijn geweest. De heer Hoogenboom1 kwam nog even terug op de bijdragen, voor de gemeenten Renesse, Noordwelle en Serooskierke, sa men, ongeveer 1350 inwoners tellend, be talen samen de wijkzuster voor de Groene Kruisafdeeling. Rekent mlen daar naar,, dan kan het bedrag voor het Ziekenhuis nooit erg groot zijn. Na nog eenige besprekingen werd het bestuursvoorstel, hierboven uitvoerig om schreven, met algemeene stemmen aan genomen, waarmede een voor het eiland Schouwen— Duiveland belangrijke beslis sing -is genomen. In, het bestuur werd met algemeene (stemmen de heer H. J. Roel vink te Zon- nerrtaire gekozen, terwijl de periodiek af tredende bestuursleden, de heeren L. Doe- jeman,-A. Timmerman Cz., N. A. Berhoudt en J. Schooft, bij acclamatie werden her kozen. Hierna werd deze vergadering ge sloten. Bij gunstig weer zal het Mondharmo^ nikagezelsc'hap „D. O. K." heden (Woens dagsavond 8,30 ure een uitvoering geven. Programma: 1. Alte Kameraden, C. 'Teike; 2. There is yes yes in your eyes, Jos. H- Santly; 3. Ei Capitain marseh, Sousa; 4. Holland-ïndië-marsch, Louis Davids Jr.; 5. Waar woon ik, Kees Pruis; 6. Potpolurri Populaire I. Paluze. 7. Olympia, marseh, J. Blazer; 8. Per aspera ad astra, P- Ur- bach; 9. Just a girl that men forget, A1 J>ub'in; 10. Fleurs d'amour, J. Padill.a; 11. Hock Heidecksburg, marsch, Herzer; 12. Potpourri Populaire II. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Sept. a.s.,« opgeheven het kantoor der registratie en domeinen te Tholen en zijn de tot dat kantoor behoorende ge meenten St.-Annaland, St.-Maartensdijk Oud-Vossemeer, Sinl-Philipsland, Poort vliet, Scherpenisse, Stavenisse en Tholen gevoegd bij het kantoor der registratie en domeinen, te Bergen op Zoom. HAAMSTEDE. Dóór dhr. W. J. Bijleveld te Noordwijk, oud-ingezetene onzer gem., is ten behoeve van het gemeentehuls een Westminster.staande klok ter hoogte van ruim 2 M. met prachtig zwaren slag en speelwerk geschonken. Deze stijlvolle klok is een sieraad van de vestibule, waarin zii is geplaatst. NIEUWERKERK. Terwijl J. de Rj, agen van Politie te Rotterdam, met verlof al hier, op het bietenterrein bij de Wereld Dinsdagmorgen 'bezig was zich te oefe nen in het fietsrijden, had de man het ongeluk in een greppel terecht te komen, die dit terrein van het naast gelegen bouwland scheidt, met hel gevolg, dat hij zij'n rechterbeen brak. Zijn zoontje, mede aanwezig, kón niet veel hulp blo- den, doch eenigen, in de onmiddellijke nabijheid aan het werk, hadden het onge val opgemerkt en verlosten hem uit zijn moeilijke positie. Nadat Dr. Marcus, die onmiddellijk ontboden was, hem had ver bonden, werd hij op een draagbaar van het Groene Kruis naar de woning zijner familie gébracht, vanwaar hij, per in middels telefonisch ontboden zieken-aulo naar hel ziekenhuis 'te Noordgo.uwe werd vervoerd. ST.-PHILIPSLAND. Men schrijft aan de N. R. Ct.: Openbare gemeenteraadszitting. Tegenwoordig allen, behalve 'A. van Dijke, eerste wethouder. Aan de orde is het verslag van de commissie tot het nazien van de gemeenterekening. De heer L. J- v. Nieuwenhiuyzen vraagt hel woord namens de commissie, die de gemeenterekening niet heeft vastgesteld op grond van het feit, dat zonder eenige aanleiding twee honderd gulden van de in Deoember 1925 geïnde haven- en kadegélden overgeboekt waren op 1926, terwijl de burgemeester Nilant opdracht gegeven had aan een ge meente-ambtenaar, een kwitantie te tee kenen, waarop vermeld stond een bedrag f 200 minder dan geïnd -was*! Dit was geschied op grond van een besluit van B. en W. genomen. Da heer A. A. van Nieuwenhiuijzen, 2e weth., betuigt niets te' weten van dat besluit. Da notulen der vergaderingen van B. en W. worden op gevraagd door den heer L. J. v. Nieuwen,- huijzen. Da secretaris van Bendegom leest de notulen voor van genoemde vergade ring; ook de clausiule dat het besluit is genomen. De heer L. J. van Nieuwenhuij- zen vraagt inzage van het notulenboek en ontdekt terstond vervalsching, daar deze clausiule mei een andere kleur inkt later bijgeschreven was. De overige raadsle den oonstateeren het eveneens. Het ver trouwen in het hoofd der gemeente acht ten zij ernstig geschokt. Op de vraag van den voorzitter of de rekening voor- loopig vastgesteld werd, werd door de commissie weigerend geantwoord. ST.-ANNALAND. Reeds 8 gezelschap pen hébben Zich bereid verklaard deel te nemen aan het op 22 Sept. te houden festival. Een van die gezelschappen is een harmonie. LANDBOUW EN VEETEELT. HET VLEESCHINVOERVERBOD IN ENGELAND. Besprekingen van de Nederlandsche deskundigen, dr. Berger en dr. Lourens met Engelsche autoriteiten over het vleeschinvoerverbod, liepen over maatre gelen van Nederland en proeven die aan toonden dat vrees voor overbrengen van. mond- en klauwzeer door in het inqu- batie-stadium geslachte dieren ongegrond is. De Engelsche autoriteiten bleken over tuigd van de deugdelijkheid der Neder- landsche voorschriften en maatregelen en zegden nadere overweging van het En gelsche standpunt toe. POSTJEN TELEGRAPHIC Eerstdaags ziullen aan de postkantoren geïllustreerde briefkaarten met zegelai- druk van 10' cent worden verkrijgbaar ge steld, welke de beeltenis vhn Johan 'de Witt, resp. een afbeelding van de land aanwinning in de Zuiderzee vertoonen. ONDERWIJS. Te Utrecht slaa-gde dezer dagen voor het examen Engelsch L.O. o.a. mej. H. Schoenmaker te Zierikzee. Naar men aan de „N. Pr. Gr. Crt. uit goede bron imledëdeelt, bestaat het voornemen in 1927 voioir de thans bij de gewone onderwijzersexamens afgeweze nen noig éénmaal een examen te doen af nemen volgens het oude programma. Hiermede zullen heel wat jongelui, die dit jaar zonder succes zich aan het exa men onderwierpen/'en "waarvan de imeesten niet in de gelegenheid zullen zijn zich het nieuwe, uitgebreidere programma voor te bereiden, ten zeerste gebaat zijn. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Warlfum, H. v. d- Zan den Noort te Zalk. Te Vrouwepolder,- Gapinge S. J. M- Hulsbergen, c-and. te Noordlaren. Bedankt: Voor Asten c.a., H. Limpers te Akkrum. Geref. Kerk. Beroepen: Te Warffum, H. van der Zanden te Wapenveld. Te Midwolda, cand. F. Dresselhuis te Winschoten. Te Nieuwerkerk a. d. IJssel, B- 'G. de Bruijn, cand. te Purmerend. Bedankt: Voor Goënga e.s., E. H. Wol- dring te Kornhorn. Voor Franeker, mr. W. S. de Vries te Tzum- Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Barendrecht, candidaat J. Drenth te .Hoogeveen. Te Zwijndreeht, cand. W. Kremer te Zwolle- Te Wer kendam, cand. B. Oosthoek te Apeldoorn. Geref. Gem. Bedankt: Voor Ridderkerk, J. Vreugden- hil te Bruinisse. MARINE EN LEGER. Jhr. VON BOSE. f Te Grindhof in Luxemburg is plotse ling overleden jhr. C. E. R. C. von Eose, gep. luitenant-kolonel tit. van het O.-Ind. leger. Jfrr. von Bose, die io'p 5 Nov. 1852 te Amboina werd geboren, verliet in 1896 wegens lichaamsgebreken met pen sioen den militairen dienst als majoor tit. der infanterie. Jhr. von Bose was een bekende en gewaardeerde figuur in tal van vaderlandslievende vereenigingen. De vereeniging Volksweerbaarheid had zijn bijzondere liefde. Jhr. van Bose was er secretaris van en tevens was hij redac teur van het maandblad Allen Weerbaar. Bij het 25-jarig bestaan van Volksweer baarheid erkende de regeering zijn ver diensten door hem te 'benoemen tot of ficier in de Orde van Oranje Nassau. VW HMNMB EN m De industrieel Haas, die in verband met de moordzaak te Maagdenburg ge vangen werd genomen, maar blijkbaar onschuldig was opgesloten, is door de strafkamer der Maag den burgsche recht bank in vrijheid gesteld. Reuter me'fdt uit Buffalo dat een groote menigte van zwemmers en baders aan de kust van het Eriemeer door de strooming gegrepen werden en afdreven. Een geweldige golf sleepte tien personen mee die allen verdronken zijn. Tusschen de badplaatsen Herings- dorf en Ahlbeek aan de Oostzee is Zon dagnacht een Berlijnsch geneesheer door drie "jeugdige beschonken werldoozen uit Ahlbeek aangevallen en doodgeslagen. Het drietal is in hechtenis genomen. Deze misdaad heeft heel veel opschudding ge wekt, daar het bestuur der twee gemeen ten vrijwel niets voor de veiligheid der badgasten doet. Het toezicht op de we gen laat veel te wenschen. 'Het Noorsche s.s. „Ringhorn" is op weg, van Portland .naar Manchester in een orkaan onder de kust van Nieuv- SChotland vergaan. Vijf leden der beman ning kwamen om het leven; twaalf leden werden géred door een Canadeesch oor logsschip, dat op de noodseinen te hu'p kwam. Te Berlijn heeft een 71-jarige arts zich met zijn 61-jarige echtgenoote ver giftigd. Uit achtergelaten brieven bleek, dat de ongelukkigen niet meer in hun le vensonderhoud konden voorzien. Volgens offieieele statistieken ontvangen- ongeveer 1900 Berlijnsche kunstenaars op allerlei gebied werkloozenondersteuning. Aan het „Berliner Tageblatt" wordt uit Londen het zonderlinge bericht ge seind, dat een Engelschman, een zekere Power, in een graf in een afgelegen Noorsch visschersdorp het lijk van lord Kitchener heeft gevonden. Het zou na het vergaan van den "kruiser „Hampshire^, waarmede Kitchener in Juni 1926 naar Rusland vertrok, doch die bij de Örknay- eilanden in dc lucht vloog, op het strand van dit dorp zijn aangespoeld. Van offi eieele Britsc'he zijden wordt dit bericht ^chter tegengesproken. In de Engelsche haven Devonpoort is de duikboot N. 29 tijdens herstelwerk gëzonken. 5 opvarenden kwamen om. In de buurt van Leer in Oost- Friesland is een auto die te snel een veerpont wilde oprijden, in de Eems ge reden. De eigenaar, die den wagen be stuurde, en twee kinderen zijn verdron ken. Een vierde inzittende kon worden gered. Ondanks de tegenspraken van de Russische legaties in de verschillende hoofdsteden van Europa houdt het Pool- sche bureau Agenzie Wschodnia vol, dat er in Petersburg en Kroonstadt muite rijen onder de troepen Zijn uitgebroken erf dat matrozen en soldaten alle regee- ringsgebouwen hebben bfézet. De regee ring heeft in Petersburg en Krobnstadt den staat van beleg geproclameerd. De f eerste (minister van Irak [is op, weg naar z'n bureau door een klerk aangeval len, en met „een scheermes gewond. De man werd gearresteerd; de premier Is in 't ziekenhuis opgenomen. Het schijnt een persoonlijke wraakneming te zijn. Te Bristol (Rhode Island) zijn bij een ontploffing in een vuurwerkfabriek 4 personen gedood en velen gewond. De ontploffing deed de geheele stad schud den. Volgens bericht uit Kaapstad is het in naam) van den vroegeren Duitschen kei zer aanhangig gem'aakte proces om terug te zien te krijgen aan hem toebehooren- de, in beslag genomen Duitsch-West-Afri- kaansche farms, zonder resultaat beëin digd. V.-D(. bericht uit Rome, dat tusschen Spanje en Italië een belangrijk vriend schapsverdrag is geteekend, waarvan ech ter slechts bekend is geworden, dat dé contracteerende partijen afspraken neu traal te zullen blijven bij een ongepro- voceerden aanval door een derde mo gendheid. Voorloopig zou de inhoud ge heim gehouden worden. De Mexicaansche regeering heeft de mannen en vrouwen, die gevaógen wer den gezet in verband niét een beweerde samenzwering om' president Calles te doo- den, in vrijheid doen stellen, omdat zij niet in staat bleek een vervolging tegen hen in te stellen. Bij het begin van de tweede week der impasse heerseht overal in de republiek rust en orde. Volgens de „Matin" heeft Briand den Duitschen gezant Von Hoesch medege deeld, dat Frankrijk bereid is de sterkte der bezettingstroepen in het Rijnland te verminderen, op voorwaarde dat 't Rijk maatregelen neemt om de gevaarlijke na tionalistische propaganda te doen ophou den, en dat het geen représailles op de bevolking zal toepassen. Het 'Congres te Versailles, de gemeen schappelijke vergadering van Kamier en Senaat, heeft, na een krachtig pleidooi van Poincaré en na bestrijding door de communisten, een aanvullingsontwerp pp de grondwet van 1875 aangenomen. De omzichtigheidwaarmede de Mexicaansche regeering de protestantsche kerken in Mexico behandelt in weerwil van het feit, dat de nieuwe godsdienst wetten ook op haar van toepassing zijn, moet blijkbaar worden toegeschreven aan de vrees voor internationale complicaties. YS®Ê<CffiIMiENDE BEMCmm Tramontsporing. De wagenbestuurder van den molorlrein van de Gëldersche Tramwegmaatschivppij die Zondagavond om 11.03 te Velp met goed bezette volg- w agens aankwam, bèrr.erkte, te laat. de scherpe bocht bij het Oranje Hotel. Hij stelde de vacvumrem nog in werking, doch kon niet meer voorkomen dat de "motortram uit de rails vloog met het gevolg, dat de 15 meter lange wagen, die een gewicht heeft van 16000 kilo, en waarin een dertig personen zaten, om sloeg. Dit bracht onder de passagiers een groote ontsteltenis teweeg. Enkele vuisten den wagen te verlaten door een venster van het voorbaloon; het meerendeel der passagiers kreeg gelegenheid uit den wa gen te komen, nadat een chauffeur een ruit van den wagen had ingetrapt. Het bleek dat een aantal passagiers gewond waren, een enkele vrij ernstig, van an deren waren de kleeren gehavend. Allen werden in het Oranje hotel en het Tram station ''binnengebracht, waar spoedig eenige doktoren de eerste hulp verleen den. Enkelen werden naar het ziekenhuis gebracht, doch allen konden na verbon den te zijn, dal wederom verlaten. Relletjes te Ti el. Het is Zaterdagavond te Tiel weer zeer rumoerig gewêeit. Tij dens het aflossen van de werkploegen aan de azijnfabriek had z:ch een menigte ver zameld, waaruit meermalen gejoel en ge fluit tegen de politie opging. Tóen, na herhaalde sommatie, het publiek niet spoedig uiteenging werden eenige char- ges met de sabel uitgevoerd, waardoor een aantal personen flinke klappen op liepen. Onder hen behoorde de socialis tische wethouder P. van L. De stemming van het publiek werd hierdoor zeer ver bitterd en later op den avond vooral né het sluitingsuur der caféjs werd het in de binnenstad zeer rumoerig. Herhaalde lijk werd de politie uitgejouwd, waarna charges volgden. Een longeman werd zoo ernstig getroffen, dat hij zich on verwijld onder geneeskundige behandeling moest stellen. De S D'.A.P.-fractie zal in den gemeenteraad interpelleeren. 'Een gestoorde inbraak. Even voor tien -uur Zondagavond was de huisbewaarder van een perceel in de Jan -van Nassau - slraat in Den Haag thuis gekomen. Toen hij Ln de gang het licht opdraaide, meen de hij in de achterkamer te hooren 'loo- pën. Hij stak zijn hoofd om de deur en ontdekte twee mannen, die uit de voor kamer geschoten kwamen en de buiten deur uit wilden glippen. Met sprong zat de huisbewaarder de kerels op den nek. Hij bewerkte met de sleutelbos hun hoofden en toen een hunner kans gezien had de buitendeur te openen en beiden buiten de vlucht namen, liep hij ze na en pdkte ze aan. De achtervolging werd voortgezet tot de Mesdagstraat, waar de kerels over een heining klommen. Toe gestroomd publiek en een agent namen "de vervolging over. De huisbewaarder ging naar huis om te zien wat er gestolen was. Op alle verdiepingen waren kasten geforceerd. Met beitels hebben d,e inblre- kers mooie oude kasten bewerkt. De fa milie de huisheer is oud-president van een rechtbank is acht dagen geleden op reis gegaan. Buiten was de achtervol- gingsoorlog omgezet in een steilmgoorljptg. De geheele buurt werd door politie af gezet en onderzo'ht De honden 'revier den en vonden ééln van de twee daders in een tujn van een perceel in de Jan van Nassaustraat. Geboeid werd hij naar het perceel waar hij ingebroken had ge voerd. De arrestantenwagen kwam hem even later afhalen. De politie zoekt naar zijn kameraad. Het zijn twee oude be kenden der justitie. Mindert wist. Maandagmiddag kregen te Groesbeek twee neefjes, uit school ko mend, ruzie. De twist liep zóó hoog, dat de jongste, de 6-jarige W., zijn klomp uittrok en daarmee zijn 71/o-jarig- nee!je een slag op het hoofd toebracht. Het getroffen jongetje viel neer en werd even later levenloos opgenomen. Soheepsongeluk. Maandagavond kwam te IJmuiden binnen de stoomtreiler Ple jaden IJmuiden 44, met aan boord 10 schipbreukelingen. Deze waren afkomstig van het Zweedsche visschersvaartuig Va- nadis. De Plejaden had op 'de Noordzee de Vanadis overvaren, die onmiddellijk was gezonken. Men was er in geslaagd alle opvarenden te redden, waarbij een der Zweden met een voet tusschen een luik bekneld was geraakt. Na aankomst van de Plejaden te IJmuiden zijn de% menschen, die alles verloren hébben naar het Koning Willems Huis vervoerd. Daar is de gewonde door een doirter verbon den en zijn de menschen voorloopig ver zorgd. Onmiddellijk na hun aankomst ver scheen de Zweedsche vice-consul om te informeeren en zoo noodig te helpen. De overval te Bussum. Maandagochtend hébben, naar de Tel. meldt, de justitie en de politie 'in verband met den over val in de BoaZbank te Bussfum uitgebreide huiszoekingen verricht in het woonwagen kamp aan den Hemweg, waar Bruimmer indertijd is gearresteerd. Twintig recher cheurs verschenen om negen uur plotse ling niet twee politie-auto's voor het woonwagenkamp. Rond het kamp waren politiebeambten opgesteld om een oogje in het zeil te houden. Tien woonwagens werden aan een onderzoek onderworpen. Het onderzoek du|urde ongeveer ander half uur. Naar verluidt zou de justitie weinig belangrijks hebben gevonden. Ook kwam het blad ter oore, dat eenige vrienden van Brummer opnieuw aan de justitie verklaard hebben, dal Brummer den 'bewusten dag onmogelijk in. Biussum kan zijn geweest, omdat hij in hun gezel schap zou hebben vertoefd. Een „lief" ventje. Het 12-jarig zoontjje va:n den heer T. te Blerick (L.) kreeg ruzie met een vriendje. Hij ging naar huis, haalde een broodmes en sneed zijn vriendje een half oor af. TELEGRAMMEN, HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. f 1500 No. 5634, f 1000 Nos. 3547, 4795, 13870, 15705, f 400 No. 5627, f 200 No. 13037. f 100 Nos. 8733, 11448, 20282. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM (V.DHet publjek blijft zich voor de effectenbeurs bijna geheel afzijdig houden en het gevolg daarvan is een groot gebrek aan orders en mitsdien geringe affaire. Van de handel op de fondsen markt was heden niet veel meer over. ICoersverhoogingen vielen vrijwel op geen e ikele afdeeling waar te nemen. Rubberwaarden bicven ongeveer statio nair, terwijl ook de rubberprijzen geen 'noemenswaardige verandering hadden ondergaan. Tabakken waren bij kleine omzetten aan den vasten kant, in het bizonder wat Sumatrasoorten betreft. De potroleummarkt was stil. Kon. bleven op ongeveer bet peil van gisteren. Scheepvaartaandeelen trokken nauwelijks eenige attentie. Industriepapieren had den een rustig verloop. De "£ankeemarkt bleef eën kalm aanzien behólidéb." AMSTERDAM. (V.D.) Eerstdaags zal met de werkzaamheden aan het nieuwe Olympische Stadion begonnen worden. De tijd om voor de Olympische 9pelen in 1928 geheel gereed te komen, heeft de architect van het Olympisch Comité ruim genomen, maar om de werkzaam heden,- die voor den winter gereed moeten-zijn, op tijd af te hebben-, moet deze maand nog mét het heiwerk be gonnen worden. In de oorspronkelijke plannen van den architect zijn zoo goed als geen wijzigingen gekomen, zoodat men verwachten kan, dat een waardig Stadion aan de Amstelveensche weg zal verrijzen. Zooals men zich herinneren zal, werd een paar maanden geleden een oplichtster ontmaskerd, die aanvankelijk bij een notaris in een stadje in N.-H. als hulp in de huishouding in betrekking kwam. Na den dood vun den notaris bleef mej. M. F. in betrekking bij de dochter van den notaris. Zij ging met haar naar Amsterdam en later naar Hil versum. Thans heeft zij zich voor de rechtbank te verantwoorden gehad. Haar werden slechts eenige feiten van een geheele reeks ten laste gelegd. Zoo stond zij terecht, dat zij in Oct. 1925 eenige gouden sieraden had weggenomen en dat zij zich in Maart 1926 aan verduis tering had schuldig gemaakt, door onder valsche voorspiegelingen van de notaris dochter een gouden heerenhorloge te krijgen. Zij vertelde verloofd te zijn geweest met een rijken jongen man, die inmid dels was overleden. Van hem had zij zijn" horloge gekregen, dat zij had be leend. Maar nu wilde de vader liet horloge zien. Zij vroeg daarom het horloge van wijlen den notaris te leen. Ook had zij op ongeveer dezelfde wijze haar een aantal zilveren lepels en vor ken afhandig gemaakt, die een kennis ter leen noodig had. De zaak werd op verzoek van den ver dediger met^ gesloten deuren behandeld. Door het O. M. werd een gevangenis straf geëischt van 6 maanden, met aftrek van een maand voorarrest. Uitspraak 24 Augustus. PARIJS (V.D.) De Tempsschrij vende over het Spaansch-Italiaansch vriendschapsverdrag, verklaart, dat het duidelijk is, dat Spanje wil toegeven aan het verlangen der volken om engere banden te vormen n De stap van Spanje is een nieuw feit in den Europeeschen toestand, welke wij met levendige be langstelling zien gebeuren, in verband met de goede betrekkingen, die bestaan tusschen Parijs en Madrid. Wij hopen, dat de dag niet lang zal uitblijven, waarop de Latijnsche naties een verbond zullen vormen ter bescherming der be schaving". De Echo de Earis bevat een artikel over de a.s. bijeenkomst van den Volkenbond en verklaart, dat'deze zich niet zeer gunstig aankondigt. Spanje heeft de keuze om zich of op gelijke wijze als Brazilië uit den Bond terug te trekken, of zijn toekomstig stand punt volleMig van de beslissing van Duitschland afhankelijk te maken. Polen hoopt nog steeds op een perma nenten zetel. In het andere geval zal Polen zich voorloopig met een niet- permanenten zetel tevreden moeten stellen. LYON (V.D.) De bestuurscommissie der soc. dem. fractie van het Rhune- departement heeft een resolutie aange nomen, waarin verklaard wordt, dat het niet gewenscht is, dat Herriot,.die een ministerportefeuille heeft aanvaard in het kabinet-Poincaré, burgemeester blijft in een gemeenteraad met een socialis tische meerderheid. De commissie noodigt de fractie dringend uiteen socialistisclien burgemeester te kiezen. SOFIA (V.D.) In toonaangevende kringen acht men het gevaar voor een Joego-Slayisclien inval in Bulgarije, door

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 2