Zierikzeesche Nieuwsbode ROOMBOTER abonnement: Woensdag 11 Aug. 1926. zierikzeesche courant. jj.2ste jaargang. - n0. 11425. advertentiën HINDERWET. Bekendmaking. Oneffen Paden. iWAT'M55* RWA U4VJVREEP Peter dan 6oed: DE BESTE &&L aasipeat&Be/z CUJCTBÓ. ook voor Dames. ZEELU's ROEM SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Prijs per 3 maanden ƒ.1,50, franco per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Dir. A J. DE LOOZE Jr. Uitg -Redacteur M. J. KOSTEN. van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór lt ure. Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten. i Brieven: 1. Toerisme Redactie Haagsche Post, Haag; 2. P. C. M. Verstraaten, Rot terdam. Briefkaarten 1, Bethe Stoutjesdijk, Haag; 2. L. v. d. (Linde, Rotterdam. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en brief kaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken, steeds van een volledig adres, straatnaam en huis nummer te voorzien. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zjbkikzee maken bekend, dat liet verzoek van P. VOGELAAR, Broodbakker te Zierikzee, om in het perceel, kadastraal bekend in sectie A no 1399, een Dampoven te mogen plaatsen, door hep is ingewilligd. Ziektezee, 10 Aug. 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, w.d-Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ziekikzee maken bekend, dat van af heden op de Gemeente-Secretarie ter inzage ligt, de door hen in hunne vergadering van 9 Augustus j.l. opgemaakte ljjst van alle ge bouwen of gedeelten van gebouwen,- welke naar hun oordeel uit een oogpunt van ge schiedenis of kunst van belang zijn Afdrukken daarvan wQrden voor het publiek tegen den bostenden prijs, zjjnde f 1,25, ver krijgbaar gestefd. Aan de eigenaars vau de gebouwen of gedeelten van gebouwen, wier naam op de ljjst voorkomt wordt bekend gemaakt,, dat zij binnen twintig dagen nadat hun een aldruk of uittreksel van de ljjst is toegez in den, in beroep kunnen komen bij den Ge meenteraad. Ziektezee, den 10 Aug. 1926. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE Burgem. F. NAEREBOUT, 1°.-Secretaris. BUITENLAND- DE DUBBELGANGER. Veertien ja air geleden vertrok uit cle kleine Spaansehe gemeente Ronda een zekere Miguel Sanchez, om in Zuid-Ame rika zïjin geluk te zoeken. Hij vestigde zich in Argentinië en in het begin ont ving men in Ronda nog af en toe brie ven van hem, waarin hij schreef, ddt hel hem goed ging. Daarna werden de brieven echter zeldzamer en ten slotte hoorcle men in het geheel niets meer vacn Miguel. Jaren verliepen. Daar ver schijnt opeens in Ronda een vrouw, die beweert, dat zij zoo van Argentinië komt en de groeten van Migusl komt over brengen.. Zij wist allerlei nieuws te ver- lellen van den verloren gewaande. Mi guel was erg ziek geweest, maar nu was hij gelukkig weer heelemaal her steld, slechts eenige eigenaardigheden hal hij van zijn ziekte overgehouden, n.l. dat zijn herjinering erg door de z'ekte ver zwakt was. Weldra zou hij zelf naar Ronda komen. En het duurde dan pok niet lang, of daar kwam hij zelf. Hij maakte wel een beetje een verloopen indruk, maar overigens was er slechts goeds aan hem op te merken. Hij wist de merkwaardigste geschiedenissen en avon turen te vertellen. Weldra was htj in zijn geboortestad de held van den dag en wist hij een rijke weduwe als buit thuis te brengen. Een echter bleef tegen over hem terughoudend en wantrouwend. FEUILLETON. Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 22 „Dat zeg ik. Maar het is precies, wat ik verwachtte, en ik ben u zeer verplicht, Dr. Upton, voor de inlichting". Welke inlichting?" „Dat deze David Sutcliffe mijn aan klager is, en geen ander. Het is een oud kunstje, en zal misschien voor zijn doel kunnen dienen. Het is meer in praktijk gebracht, en soms is het gelukt, hoewel hel. op den langen duur altijd .ontdekt wordt". „Ge spreekt in raadsels, »man", zeide de dokter boos. „Waarom kunt ge niet in begrijpelijke taal spreken? Waar doelt ge op?" „Ik doel op dien kostbaren David en zijn onhandig, lafhartig spel". „Spel?" „Ja. De, getuige in discrediet te bren gen eer hij kans heeft zijn getuigenis af te leggen, dat is zijn spel. Hij vreest, dat ik iets omtrent hem weet, dat ik in de verzoeking Zou kunnen komen -mede te deelem, en daarom doet hij zijn best mij van te voren zwart te maken, Zooals ik Dat was Zijn zuster-, die eens zijn speel genootje was. In het geheim schreef zij naar het Spaahsche consulaat in Men- doza en kreeg met bewijzen het bericht, dat de echte Sanchez aldaar nog woont. Nu ontwikkelden de gebeurtenissen zich snel en dramatisch. De machtige arm rukte den held van Ronda weg uit zijn echtelijk geluk en liet hem opsluiten* ach ter slot en grendel. Groote opwinding hierop in de heele familie, vooral bij de moeder. Zij zwoer b'ij haar weergevon den zoon. Tot de echte Miguel terugkeer de en "voor den rechter de zaak uiteen zette. De valsche Miguel verdedigde z'ch wel brutaal, maar weldra wist-hij op de vele vragen geen antwoord meer en werd hij in de gevangenis opgesloten. Toch waren er velen, die den echten Miguel met wantrouwen aanzagen en in stilte maar steeds zwoeren bij den Miguel in de gevangenis. Zelfs in zijn eigen familie stond men als vreemde tegenover hem. De moeder kon niet vergelen, dat zij Zdo- veel maanden lang een ander voor haar zoon aangezien had. En zoo besloot Mi guel, het oude vaderland, dat hem. vreemd geworden was, vaarwel te zeggen en weer naar zijn Mendoza terug te keeren. BINNENLAND. DE WAARDE DER RENTEKAART. Bij de Raad van Arbeid te Haarlem, werd dezer dagen hel navolgende geval 'bekend, meldt Hat Volk: Een dienstmeisje, wees, oud 22 jaar/was van 15 Septem ber 1924 tot 15 October 1Ó25 im dienst van mevrouw A. en van 15 November 1925 tot 15 Juni 1926 van mevrouw B., zonder zich echter voor de Invaliditeits verzekering aan te melden. Er werden dus geen zegels voor haar geplakt. Wie hiervan de schuld draagt, welen wij niet, maar vast staat, dat zij op 14 November 1925 een begin van uitvoering heeft ge geven aan hare verplichting,, om zich aan te melden en hoogstwaarschijnlijk is, dat- zij daarvan door bemoeiingen van me vrouw B. is weerhouden. Toen werd zij ongesteld (tuberculeus) en de familie B. zegde haar, vermoedelijk uit dien hoofde, de betrekking op. Zij aanvaardde, door den nood gedwongen, nu enkele weken geleden, een nieuwe betrekking bij de familie C., waar men terstond van ue- aanmelding voor de invaliditeitswet werk maakte. Zij kan echter thans niet in de verzekering worden opgenomen, omdat zij bij de aanmelding invalide was, want kort daarop reeds moest zij het werk opgeven, omdat zij niet meer kon. Thans diende Zij op doktersadvies een aanvraag iin b'ij den Raad van Arbeid om gratis geneeskundige behandeling. Dize aan vraag moest echter zonder nader onder zoek worden van de hand gewezen, om dat voor betrokkene niet was geplakt. Ook wendde zij z-ich toi haar tegenwoor- digen werkgever C. om verpleging. Deze beroept zich evenwel op hel feit, dat anderen verzuimden voor haar te plak ken en zij reeds ziek was, toen zij bij hem in dienst kwam. Daar staat nu de arme wees, zonder hulp, slechts hopende op de liefdadigheid. Slachtoffer van eigen schuld en van die der families A. en B. Op het moreele rechtsgevoel van deze beide families zal nu een- beroep worden gedaan. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Donderdagmiddag 1,1. werd gezegd heb,) '1 is een oud kunstje en in dit geval zou het wellicht gelujdcen. Met laf heid ein valschheid bereikt'men soms een doel, dat met sol lede deugden onbereik baar is". „Neem u in acht, dat u niet te veel zegt", bromde de oude dokter. „Wilt u luisteren, naar hetgeen ik te zeggen heb?" ,,'t Is goed, vertel maar", en de oude heer from'mélde, zenuwachtig met zijn han den.. HOOFDSTUK X. Wedervergelding. De beweegredenen, die Dr. Upton er toe brachten Douglas verlof te geven te zeggen, hetgeen hij te zeggen had, waren van. zeer gemengd-en aard, nieuwsgierig heid was in dit geval waarschijnlijk wel de voornaamste factor. Maar achter alles school een, -gevoel van angst, dat hij zich had laten verleiden te veel te zeggen. Hij wist van de geneeskunde zeer veel, maar van juridische zaken wist hij zeer weinig af, slechts juist genoeg om hem achter dochtig te doen zijn over de toepassing van sommige wetsartikelen. Hij had wel eens gehoord, dat er ge vallen waren,-, waarin de wet op den laster zeer streng werd „toegepast, en dat er groote geldboeten zelfs gevangenisstraf op stond; indien hij zich dus ondoordacht binnen het bereik had gesteld van den sterken arm der wet, door Douglas te belasteren, dan was misschien het beste dc heer G. Ooms te Zonnemairé door een ongeval getroffen. Hij bevond zich met paard en wagen voor de woning van een klant in de Heer Lauweweg. Het paard schrok van een auto en sloeg op hol. Toen O. het tot slaan bracht werd hij tegen den grond geslagen en bekwam een ernstige kneuzing aan - en bloed uitstorting in het recht er dijbeen en een •gal in het hoofd. Naaftons werci mede gedeeld, had dhr. O. zich eenige dagen tevoren bij de H.A.V- Bank verzekerd. Het 'toenemend verkeersgevaar noodzaakt tot verzekering. Programma van „Kunst en Eer" voor Donderdag 12 Aug. oiider leiding van Joh. F. A- Theewis: 1. The Gladiators'' Farewell, Marsch, H. L. Blankenburg; 2 Dans la Forêt, Suite agreste en 4 parties, Z. Bajus; a. Réveil de la Nature. Het is morgenstond; de zon verschijnt aan den horizon; de vogels zingen in de och tendkoelte; b. Hymne d'Allégresse. Het is middag; de zon stijgt en verspreidt licht en waTmte; het is het leven in al zijn praaj3. Diligence sous Boi-s; een on duidelijk geraas Iaat zich hooren, later zekerder, het ,is de diligence. Zij nadert in matigen draf, gaat voorbij in galop en verdwijnt in dc verte; d~ Bücherons et Charbonniers. Het is schemering. De na tuur slaapt in. Houthakkers en kolenbran ders komen na het eindigen van hun dag taak in het boseh bijeen, en dansen; 3. Fantaisie sur l'opera „Zampa", F. He rald; 4. Potpourri de ('opera „Martha", Jos. K esse Is; 5. Lustige Briider, Walzer, R. Vollsiedl. Pauze. 6. Vieux Camarades, Marche célèbre, -arz. par, E. Larue; 7. Fantaisie sur l'opera „Lakmé", L. De- libes; 8. Am Meeresstrande, Vale de Concert, M. Fischer; Mosaïque sur La Mascotte, arz. par, A. Govaert; 10. Sühouwsch volkslied, C. A. Swenne. Dinsdagnamiddag werd op de bo venzaal van het „Huis van Nassau" na afloop der bestuursvergadering, de algo- mecne led cm vergadering van de vereeni ging „hel Ziekenhuis" gehouden, die voor dit maal goed was bezocht. Na opening door den voorzitter, de heer A. van der Weijde, las de secretaris de notulen der vorige algemeen^ vergadering d.d. 13 Aug. 1925, welke onveranderd werden vastge steld. De voorzitter herdacht, onder in stemming den vergadering, "twee leden van- de vereeniging, die jaren lang lid van veiligheidsmiddel er dezen jongen man toe te brengen een ander te belasteren. De oude dokter verkneuterde zich zelf reeds bij de gedachte. „Als hij David eens flink belasterd heeft", overlegde hij, „zal hij zich niet beklagen, zelf belasterd te zijn gewor den". „Nu dan-, vertel op", zeide hij op de hem eigen ruwe manier. „'Ge hebt -mij al een groot gedeelte van mijn morgen doen verknoeien". 1 „Er zal misschien, een dag. komen, dat u den tijd, dién ik thans bij u doorbreng, niet als verknoeid zult beschouwen", was het antwoord. „Geen zedekundige overdenkingen, da delijk ter zake als het u belieft". „Gaarne. Het is eenvoudig dit. Ik weet voor zeker, dat David Sutcliffe, die bin nenkort uw pupil hoopt 'te trouwen, zeer diep in-de schuld is bij Mo zes Schlinger, Zijn schulden heeft hij gedeeltelijk te dan ken aan verliezen bij wedrennen en der gelijke vermakelijkheden, en gedeeltelijk aan groote betalingen, die hij te doen heeft, ten einde het stilzwijgen te koo- pen van eenige lieden, die dreigen hem in moeilijkheden te zullen brengen, eer het huwelijk| plaats heeft. Zijn eenige hoop zijn schuld te kunnen betalen is door uw pupil te trouwen en dit is dan ook feitelijk! de eenige reden, die hij heeft, om haar te trouwen". „E11 iu staat voor de waarheid uwer be weringen in?" De oude man was doods bleek, tot zijn lippen toe, en zijn stem het bestuur waren geweest en in die functie de belangen van het Ziekenhuis hadden voorgestaan, n.l. de heer J. C, van der-Have, die in 1925 overleed en de heer J. A. Bolle, dié dit jaar is gestorven. De rekening over het jaar 1925, welke door de financiëele commissie, bestaande uit de heeren Berkhout, Padmos en Hage, Is nagezien en voor accoord verklaard, sluit met een totaal van f 20435,36. Naar de voorzitter mededeelde, is het verslag over het afgeloopen jaar nog niet gereed, hetgeen vooral zijn oorzaak vond in hei feit, dat de vereeniging plotseling opko- mende zaken onder het oog moest zien. Het tekort, dat op 1 Jan. '25 f2417,75 be droeg, is thans geslonken tot f937,47. De rekening werd daarop door de vergade ring vastgesteld. De voorzitter zette daarop uitvoerig de beweegredenen, waarom' deze vergadering is bijeen geroepen, uiteen. Van dr. Huese is, «enigen tijd nu weer al geleden, een schrijven ingekomen, waarin hij ontslag nam' ,als directeur van het Ziekejnhuis wegens vestiging te Goes. Het bestuur heeft daarom' noodgedrongen Ür. Steur, geen chirurg, tot diens opvolger moeten benoemen. Heil bestuur kon eenvoudig niet anders handelen, daar de huispractijk te Nóordgouwe gekoppeld is aan het Zie kenhuis, wat de voorZ. een fout in de opzet van de vereeniging noemt. Zooals bekend, verscheen korten tijd geleden een ingezonden stuk in de Z.zée- sche Nieuwsbode van de hand van dr. Huese, waar een anonym schrijven in die zelfde courant op volgde. Kort daarop schreef dr. Huese aan het bestuur der vereeniging, waarin hij o. m. schreef of het bestuur stelling wilde nemen tegen dit ingezonden artikel? De kwestie kwam' daardoor in een accuut stadium en aan dr. Huese werd medegedeeld, dat het be stuur, althans niet in een ingezonden stuk, stelling kon nemen tegen de in het be wuste stuk naar voren gebrachte mea ning. Verder werd medegedeeld, hetgeen zeker het algemeen gevoe'en der bevol king zal zijn, dat het bestuur van (mleening was, dat aam het Ziekenhuis verbonden moet zijn, een op het eiland wonend chi rurg en zoo lang die er niet is, werd ge vraagd, of dr. Huese zijn hulp zou willen blijven geven, alsmede het in contact blij ven met zijn persoon. Het heele béstuur is unaniem van mee ning, dat het voor het voortbestaan van het ziekenhuis noodig is, dat er een chi rurg komt, die ook hier wonen zal. Nadien is weer een brief van dr. H. gekomen, waarin hij mededeelde, dat hij niet 'beloven kon te Noordgouwe te blij ven opereeren en dat hij noode daar de practijk nog uitoefent. In die frrief wordt ook gesproken van vergaderinggöklets", waardoor de voor zitter, die de leiding op de vergaderingen heeft, zich gegriefd gevoelt. Deze heeft er een oogenblik aan gedacht het voor zitterschap neer te leggen, méar nu de vereeniging zich in een crisis bevindt, acht hij zulks niet gewenscht. Het voortbestaan der vereeniging is aldus esamen te vattento be or not to bet De bevolking van Schouwen-Duive- lairijd verzet zich er tegen, dat de chirur gische practijk van Goes uit wordt uitge oefend. Het bestuur is verplicht hier tegen maatregelen te nemen. De laatste brief beefde zeer. Douglas zag duidelijk ge noeg, dat de dokter geen woord geloofde, van hetgeen hij zeide, en hij bemerkte tevens aan zijn gehéele houding, dat h j ziedde van woede. „Ik sta voor de waarheid van hetgeen ik gezegd heb irr, antwoordde hij beslist, „En hoe lang heeft u dit alles reeds geweten?,' „Sedert den dag nadat ik hier van daan ben gegaan»'. „En waarom heeft u n!et voor niu over de zaak gesproken?,' „Omdat ik niet geloofde, dat het ergens 'toe dienen zou. U zoiudt mij niet willen geloovem. Hij zoi^ het ontkennen, en, na tuurlijk, zou zijn woord eerder geloofd worden dan het mijne. Daarenboven, daar Schlinger vuirig begeert, dat het huwelijk zal plaats hebben, zlou ook hij het zonder twijfel ontkennen. Het gevolg zou diis zijn, dat ik als leugenaar gebrandmerkt, en uit mijn betrekking ontslagen zou worden, dat ik de wereld zou kunnen in gaan met een getuigschrift, dat mij niet gemakkelijk aan een andere betrekking helpen zou.'1 „En zijn al die omstandigheden veran derd „Zoover ik weet niet.,' „U verwacht dus niet, dat ik iu ge- looven zal?,' ,';Om de waarheid le zeggen neen.,1 „Wat ter wereld beweegt u dan om om.' „Ik handel eenvoudig vuit verlangen naar wedervergelding en dorst naar wraak. -van dr. H. heeft de urgentie ervan nog verhoogd. f Het bestuur heeft de zaak zoo gedacht: Na bekomen informaties is gebleken, dat de practijk voor een specialist geen vol doende bestaan geeft, als hij alleen de chirurgische practijk uitoefent zonder mee*. Het Zal daarom noodig zijn een flink" salaris te geven. Het bestuur is van meening, dat ziilks niet door vrijwillige giften, bij elkaar kan komen en daarom is de eeinige uitweg, dat de gemeenten de vereeniging overnemen. Het idee, stich ting, is losgelaten na bekomen juridische voorlichting, evenals het idéé „verhoogde bijdragen van de verschillende gemeen ten.", omdat zulks niet zeker genoeg is. Een gemeenteraad kan in fret eene jaar besluiten, de subsidie te verhoogen, maar ini het andere jaar op dat besluit terug komen. Uit gedane berekeningen is gebleken, dat de gemeenten, indien de vereeniging wordt overgenomen, 25 cent per inwo ner meer dan tot dusver, dus 35, zullen moeten bijdragen. Zullen de| gemeenten een dergelijke ver 1 eeniging als hierboven genoemd, gaan op richten, dan gaat het Ziekenhuis, zooals het rejlt en zeilt, aan die nieuwe ver eeniging over. Het bestuur vraagt nu van de algemeenie vergadering machtiging de bezittingen en schulden aan de diverse gemeenten 'over te dragen en daarna deze vereeniging te ontbinden. D,e quintessence van de zaak is, wil mén het Ziekenhuis behouden, dan dient men over te gaan tot de hierboven genoemde maatregelen. Een eigen chirurg voor het Ziekenhuis, daarmede staat of valt de iisr.iabting! Is er een gemeenschappelijk,© regeling, dan staat de zaak heel wat steviger, dan wan neer alleen de gemeenten bijdragen. Bij de nu volgende algemieene beschou wingen drong dhr. M. K- Krepel aan op voorlichting van de H.H. medici op dit eiland, welke z. i-. in deze z'aak onont beerlijk is. Dé heer Joh. Hoogenboom in formeerde hoe men zich het bestuur dier nieuwe vereeniging dacht Da voorzitter antwoordde pp de vraag van den eersten spr., wat betreft het geven, van advies door de medici, dat het bestuur verzekerd is van deskundige me dische voorlichting uit haar 'midden, maar dat er geen bezwaar tegen bestaat ver dere inlichtingen te vragen bij de medici op dit eiland. Op de vraag van den heer Hoogenboom antwoordde de voorz., dat men de regeling, het bestuur betreffend, aan de gemeenten wenscht over te laten. Indien hel gevraagd werd, zou mén kunnen antwoorden, dat door de subsidi- eerende gemeenten vertegenwoordigers kunnen worden aangewezen, welke op hun beurt uit hun midden een dagelijkscb bestuur kunnen kiezen. De heer Krepel merkt verder op, dat de financiëele kwestie van de inrichting nauw verband houdt mét de doktoren op dit eiland. De voorzitter anltwoordde, dat de door het bestuur ontworpen circulaire voor de betrokken gemeentebesturen, ook aan de artsen zal worden toegezonden. De heer Krepel 'raadde persoonlijk be zoek aan de artsen aan. Dr. Ittmiann gaf henl 'zijn persoonlijke meening over den chirurg, die volgens -helm' geen particu liere ipractijk moet worden opgedragen, terwijl men niet te karig moet zijn met' het salaris. Het spijt hem' dat dé meeste collega's 'zoo weinig blijk van belangstel ling geven op de vergaderingen van het Ziekenhuis. Dé voorzitter merkt op, dat 4 igeneesheeren zitting hebben in het al gemeen bestuur. D,e Iheer S. J. Gast wees p.m. op de eenjgszins scheeve verhouding, die zal^ont staan tusschen de contribueerende leden en de gemeentebesturen. (Er zijn ongeveer 1000 leden). Verder vestigde spr. de aan- Verbeeldt u niet, dat ik mij als een hei lige voordoe. Totdat die ellendeling mij begon te belasteren héb-ik gezwegen, mijn eigen belangen op den voorgrond stel lende. Nu is het mij totaal onverschillig wat er van mij wordt. Ik Zal de waarheid over hem vertellen. U zult mij niet ge- looven, dat weet ik, en hij ook niét, ter wijl hij en Schlinger beiden zullen zwe ren, tot zij zwart zien, dat ik gelogen heb. Maar er zullen menschen zijn, die mij gelooven, en naarmate de 'tijd voort gaat, zal hun aantal toenemen»'. „Weel u, dat er uit alles wat u zegt, al een heel verachtelijke geest spreekt ?4 „Ja, er is rnets edels of verheveijs in, vindt u wel?,' „En na al de vriendelijkheid, die u in dit huis hebt ontvangen Douglas werd bleek' en fronsde zijn wenkbrauwen. Noem mijn beweegredenen zoo laag en onedel als u wjlt>', zeide hij-, „ik zal er mij niet over beklagen. Niette min, ben ik uw' vriend, want ik spreek de waarheid»'. Dé dokter lachte spottend, en toch gal hij Douglas geen bevel het huis te ver laten. Er ging een bekoring uit van den man en hetgeen hij vertelde, die hem gevangen hield. Daarenboven nam zijn woede allengs af, om plaats te' maltin voor een groote belangstelling in één groot verstandelijk of moreel wonder. Deze man was öf de grootste acteur, dien hij ooit had ontpioet, öf (Wordt ueroolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1