Zierikzeesche A Nieuwsbode KWATTAfS1 ZEEUN's DOEM ROOMBOTER abonnementi Maandag 9 Aug 1926 zierikzeesche courant. advertentie» buitenland." VOLLE-MELK-REEP 'Jlt Stad en Provlnoia SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. feuilleton. Oneffen Paden. Fietstochten Pry§ per 3 maanden f 1,50, ftranee per poit 1,80. Veer hel buitenland per Jaar f 10,-—. Afzonderlijke nummer» 5 cent. VeriohUnt Maanden, Weemdag li Vrijdag- 82ate JAARGANG. - No. 11424 III. i DE LOOZE Jr. U. 1 KOSTEN ▼an 1—8 regels 60 ots. van regels en daarboven 20 ots. pet regel. Reclames 80 et», p. regsl By contract belangrijke korting Tnsendlng op den dag van alt- gave vöör 11 ure. Gevonden voorwerpen: Een bril; een beursje met geld; een band van een mantel; een portemonnaie met geld; een Tijwielbelastingplaatjë; een paTapluie; een paar klompen; een jon gensjas; een mand; een handtaschje met inhoud; een étui met haarkam; sleutels. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. UITBARSTING OP, BALI. Na de Padangsehe bovenlanden, Padang en Padang Pandjang, is thans Bali, het eiland onmiddellijk oostelijk aan Java grenzend, door een uitbarsting geteisterd van den vulkaan Goenang Batoer. Reeds eenige dagen geleden vertoonde de bengj verhoogde werkzaamheid en. wer den nieuwe kraters gevormd, waaruit een lavastroom 'vloeide. De uitbarsting begon in den nacht van 2 op 3 dezer. Er is een reeks van ongeveer 20 kraters in de richting van den zuid-westelijken voet der berghelling ontstaan. Onafgebroken hoer de men donderend geraas, en zag rook, vuur en steenen. De lavastroom liep in Z.W. richting. In den nacht van 3 op 4 dezer ontstond hernieuwde werking. Op het hoogste punt van de kraterreeks ont stond een nieuwe, groote krater. Een zware lavastroom liep naar 't beneden- dal en splitste zich in N.W. en Oostelijke richting, terwijl de oostelijke arm lang zaam naar de dessa Batoer toevloeide. De geheele bevolking van deze dessa is gevlucht, met medeneming van alle onroe rende goederen. De tempels te Batoer zijn tot nu toe gespaard gebleven, wegens hun iets hoogere ligging. De lavastroom heeft een frontbreedte van een K.M., een hoogte van acht meter en zal de dessa Batoer absoluut verzwelgen, terwijl die stroom het ondergedeelte van het dal ge heel dreigt op te vullen. Militairen en gestraften v-erleenen hulp om het huis raad over te brengen naar veiliger plaat- sen, waar tijdelijk woningen opgericht worden. De bevolking van de dessa toer bedraagt 2004 zielen, van wie er ongeveer 800 in de naburige dessa's en de overigeni in loodsen zijn ondergebracht. De schade aan gebouwen en landbouw gewassen toegebracht bedraagt vermoe delijk anderhalve ton, ongeacht de vernie tigde bouwgronden. De voedselvoorzie ning geschiedt door distributie. DE ONVATBARE MISDADIGER. Georges Rème, alias Ric-hard, alias Bis tin, enz. heeft 27 jaren gevangenisstraf te goed en! wordt door vijf Fransche parket ten gezocht. Woensdag is hij voor de zooveelstc maal ontsnapt aan de handen der politie. Op 27-jarigen leeftijd begon Rème zijn uiterst-fantastische carrière te Perpignan. Daarna werkte hij gedurende twee jaar te Oran, Angoulème, Atrecht, Marseille, Besamjon en talrijke andere oorden als dief en oplichter. Alles was van zijn gading: auto.s, j.uweelen enz. Hij placht als grand seigneur te reizen per auto, hetgeen het hem gemakkelijk maak te een groot jachtveld te bestrijken. D; ontsnappingen van Rème zullen berucht blijven in de annalen van de Fransche politie. Minstens tien maal heeft hij den dans weten te ontspringen. En gewoon lijk op de meest brutale manier. Zijn jongste ontsnapping spant misschien nog wel de kroon. Deze „ster»' op zijn ge bied werd onlangs, na te Havre aan de politie ontkomen te zijn, te Parijs opge pikt en in de Santé achter slot en gren del gebracht. Woensdagochtend werd hij. met andere arrestanten per celwagen naar het paleis van justitie gebracht om door den rechter van instructie verhoord te worden. In de wachtkamer, waarin hij was gebracht, zat hij naast eenige jonge lieden, die voor den kinderrechter mees Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Beter dan Goed-. DE BESTE ten verschijnen. Rème, die tenger van gestalte is,- stoncl op, toen dezen werden opgeroepeu en liep met hen mee tot de deur van de rechtzaal, waar de kinder rechter zetelde, welke gelegen is vlak bij een u/tgang naar de quai des -Orfèv'res. Een gendarme aan de deur, die hem staande hield, wuifde hij toe met een bundeltje papieren, dat hij in de hand hield, wierp hem het woord „inspecteur de la Suretéb' toe en stond op straat. Zijn nauwkeurige kennis van de inrichting van het paleis van jusitie en zijn groote brutaliteit en koelbloedigheid hebban hem weer geholpen. Nog pas enkele dagen ge leden had hij een paar rechercheurs op zijn weg naar den rechter van instructie vertrouwelijk toegeknikt en hun verze kerd, dat zij hem niet lang meer zouden zien: „Ik hou van de zon en de eenziaami: hejd drukt me, beweerde hij. Het paleis van justitie was in rep en roer maar George Rème w3s en bleef verdwenen! De heele Parijsche recherche is op zoek om deze, blamage tot te wisschen. ZIERIKZEE. A.s. Donderdagavond 12 Aug. van 7—9 uur w.t., hoopt de Bijz. Vrijw. Landstorm, Afd. Zierikzee haar laatste schietoefening met scherp te hou den in dit seizoen. Na afloop van ge noemde oefening zullen in het Huis van Nassau de prijzen worden uitgereikt van de gehouden onderlinge wedstrijd. Op 3 efi 4 Augustus j.l. hield de Ver. van Oud-leerlingen der TuinbouW- Wintercursus te Zierikzee een excursie naar Antwerpen en omstreken. Van den secretaris dier vereeniiging ontvingen wij het volgende verslag: .Het doe! was dé stadsaanplantingen ev-eenige groote kwee- kerijen in de omgeving te bezoeken. Onze geachte Rijks-Tuinbouwconsulentdhr. v. d. Plassche had voor de vereeniging de noodige voorbereidingen getroffen. Op 3 Augustus waren we 's morgens 9 uur al in Antwerpen. Na eerst den imvendigen mensch wat versterkt te hebben werd een bezoek aan de Diergaarde gebracht. Geweldig is de indruk die men krijgt, als men ziet, wat een rijkdom aan bloe men hier wordt uitgeplant. Ook de die renwereld is> ruim vertegenwoordigd, doch wat ons het meest opviel, was 't schit terende Aquarium. Men moeit over veel tijd beschikken om van alles goede nota te kunnen nemen; doch daar er meer op het programma stond, besloot men van het meest bezienswaardige goede nota te nemen, daar het een zeer groote uitgestrektheid is. 's Namiddags werd een bezoek aan de groote stadskweekerij ge bracht, onder leiding van den heer Ver hulst, on der-piantmeester der stad Ant werpen. Veel, zeer veel was daar te zien, vooral voor de leden-bfoemisten. Daar werden we -rondgeleid door den chef der kweekerij, dhr. den Hertog. Van genoem- dén heer kregen we te hooren, wat een reuzen omvang het bedrijf heeft. De aan plantingen zijn verdeeld in 10 sectie's, waarvan aanelk een hoofd staat. 250 man personeel is er, om het noodige te kwee ken, en de a a npl an tingen te onderhouden. Zoo kregen we ook te hooren, dat jaar-_ lijks ruim' 2 im-illioen franc wordt uitgege ven voor het nopdi-ge onderhoud. Nadat we dezp'gegevens hadden genoteerd, werd een rondgang in het reuzen kassencom plex gemaakt. Om een klein idéé te geven hoe grootsch het bedrijf is, diene, dat we in een palmenkas kwamen, welke 130 M-. lang was, welke nog gedeeltelijk met pal men was bezet, ten dienste ter versiering en verfraaiing der stad. Nadat we deze kweekerij hadden bezichtigd, werd een rondrit gemaakt, om1 de stadsaanplantin gen in oogenschouw te .nemen. Duizen den. en nog eens duizenden planten van de hier ook welbekende Geraniums zijn daar uitgeplant. Ook het z.g. „mozaïk- goed" wordt hier bij honderdduizenden gekweekt en uitgeplant. Men moet zelf zoo iets gezien hebben om een denkbeeld te kunnen vormen op hoe groote schaal dè stadsaanplantingen worden, onderhou den. Nadat we onzen leidsman dank had den gebracht' voor het vele dat we gezien en. genoten hadden, verlieten we de stad, om in de omgeving eenige groote lcwee- kerijen te bezoeken. Zoo hebben we een bezoek gebracht aan de groote Ameri- kaansche An jel ierenk w-ce'-'erij van den heer Draps te Merxem. Om een overzicht te krijgen van het grootsche der ikweekerij zij vermeld, dat we in één kas kwamen, welke 75 M. lang en 16 |M'. breed was en waarin 25000 planten stonden te bloeien. Dagelijks werden 2000 bloemen uit die kas gesneden. Jaarlijks zijn daar 250000 planten in cultuur. Verschillende andere kweekerijen werden nog bezócht. Veel, zeer veel hebben we op onZe reis gezien, genoten en geleerd. Het wel slagen dezer excursie is in hoofdzaak te danken aan de goede regeling, door den Rijkstuinbouwconsulent, 'dhr. A. W. v. d. Plassche getroffen. Heden werd door tusschenkomst van den burgemeester aan den heer J. Schot B.Wz. uitgereikt de zilveren eere-medaille van H. M. de Koningin," voor menschlie- vend hulpbetoon, ter vervanging van den eertijds aan hem verleende bronzen me daille. Blijkens een advertentie in dit num mer geeft het van ouds bekende circus Roberti Dinsdag 10 Augustus voorstellin gen te Oud-Vossemeer. Voor de jeugd, wellicht ook voor de ouderen, is een cir cus-voorstelling een bron van Veel on schuldige vreugde. BRUINISSE. Vergadering van den ge-_ meenteraad, gehouden op Woensdag 4 Aug. Alle leden tegenwoordig; er is één vacature. Na opening der vergadering doet de voorz. verschillende mededeel in- gen, die voor kennisgeving worden aan genomen. Aan de orde is het onderzoek der geloofsbrieven van den heer L. W. M. Elenbaas, die bij 'besluit van den voorzitter van het Centr. Stembureau d.a. 17 Juli, tot lid van den Raad is benoemd in de plaats van den heer J. C. Bolier- Het onderzoek geeft tot geen pp- of aanmer kingen aanleiding, waarom dan ook wordt besloten den heer Elenbaas toe te laten als lid van 'den Raad. De voorzitter doet mededeeling van verschillende door Ged. St. goedgekeurde raadsbesluiten en van het proces-verb'aal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger. Vastgesteld Vastgesteld wordt den staat van onin bare posten! tot een bedrag van f 2,60. Aan M. van Rhee wordt op zijn verzoek vpor het jaar 1926 f15 restitutie van pacht voor het grasgewas op de oude. begraaf plaats verleend. Goedgekeurd wordt de begrooting van den keuringsdienst vooi' vee en vleesch. B. en W. bieden Verder den Raad ter voorloopige vaststelling aan de. gemeenterekening over dein dienst 1924, sluitende met een ontvangst van f 75483,271/0 en een uitgaaf van f 69416,35, alzoo met een batig slot van f 6066,921/2 wat betreft den gewonen dienst; de kapi- taaldienst sluit met een ontvangst en uit gaaf van f 10726,37. Aangeboden wordt voorts de begrooting voor het dienstjaar 1927, sluitende met een ontvangst en uit gaaf van f 66235,83, w. o. een post voor onvoorziene uitgaven vlan f 4883,401/2- Blij kens^ een-brief van den Commissaris der Koningin is tot zetter benoemd de heer Mars. de Koning, in de plaats van den heer J. C. Bolier. Aan dezen wordt eer vol ontslag) verleend als onbezoldigd amb tenaar van den Burger!. Stand. In zijn plaats wordt benoemd dhr. F. D. van Vessem. Als lid van het Centraal Stem bureau wordt in de vacature-Bolier be noemd dhr. J. Padimos. Op de voordracht van Zetters, wegens periodieke aftreding van dhr; H. L. Sehilperoort en M. Capelle, worden geplaatst: H. L. Sehilperoort als le, enJ.P. J. Padmos als 2e c.andidaat; ver der M. Capelle als le, en J. H. van Oeve- ren als 2e candidaat. Tot leden der com missie belast met het nazien der ge meente-rekening en die van het burgerl. armbestuur worden benoemd dhr. De Ko ning, Wemlmers en van den Berg. Aan mej. T. van den Berge wordt op haar verzoek met ingang van 1 Nov. eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school en op voorstel van B. en W. besloten deze vacature in verband met het- leerlingen-aantal niet meer te vervullen. De begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1927 wordt goedgekeurd. Het gemeentelijk subsidie bedraagt f 2500. Ten slotte wordt de bij drage bedoeld in art. 101 der L. O.-wet 1920 voor het bestuur der bijz. school over de jaren 1923, 1924 en 1925 vastge steld op een bedrag van f 97,76, welke som aan het bestuur zal worden uitge keerd. Daarna wordt de vergadering ge sloten. DE REDDINGSBOOT TE BRUINISSE. brengt eert en ander onder de aandacht, in de verwóchting,' dat dit zal leiden tot ver betering in een ongewenseht gebleken toestand. VERKOOPINGEN, ENZ. Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 21 Hij daalde haastig naar beneden, en terwijl hij zulks deed-, vergeleek'hij on willekeurig zijn vorigem tocht over de heuvels met dezen. Nu daalde hij af in het heldere, zilverachtige licht «van den morgen, terwijl ieder voorwerp duidelijk voor hem zichtbaar en iedere voetstap zeker was. Toen tastte hij in de duisternis en wist niet waarheen hij ging; en toch was bij beide gelegenheden, dezelfde plaats, het doel, dat hij wenschte te be reiken- Toen onbewust, geleid door een blind toeval of een ondoorgrondelijke voorzienigheid; nu met een. duidelijk en beslist oogmerk. Hoe veel was er voort gekomen uit het avontuur van dien avbmd en hoeveel meer er nog uit voort zou komen, was onmogelijk te zeggen. In ieder geval, zoo hield hij zich voor, kon hem niets ergers meer overkomen, dan reeds geschied was. Hij had op alle ma nieren geleden, naer het lichaam, naar 'den geest, en finantiëel en in geen enkel opzicht had hij eenige vergoeding ontvangen. Tegen dat hij het aristocratisch gedeelte van Deeping bereikte, was hij in een roe- kelooze, stemming. Hij had een gevoel als een man in een regenbui, die toch reeds to tl-op den huid toe nat is. Het was hem onverschillig hoe hard het nog ging gieten; hoe harder het goot hoe aangena mer het hem1 eigenlijk zou zijn. „Die oude brombeer", mompelde hijj „denkt, dat hij mag bëleedigen omdat ik een_ arme klerk ben -- zooveel hem goeddunkt. Maar hij zal ondervinden, dat hij zich vergist heeft. Ik zal hem alleen aantreffen van morgen, want hij gaat nooit, haar' de'kerk, dat weet ik. Zij, God zegene haar, gaat geregeld". Bij de gedachte qan Floss werd hij een oogenblik zachter gestemd. Sedert giste renmiddag was hij, zoo mogelijk, harts tochtelijker op haar verliefd dan ooit. Nooit had zij zoo schoon geleken in zijn oogen; nooit had de ironie van zijn eigen lot hem zoo bitter toe geschenen. In antwoord op zijn schellen, werd de deur geopend door een der dienstboden, die hem natuurlijk goed kende, doch, die er niets van wist, dat de dokter hem het huis had verboden.-. „Is de dokter thuis?"' vroeg hij met gedempte stem. „Ja mijnheer; hij is in de huiskamer". „Wilt ge hem zeggen, dat ik hem wensch te spréken?" En hij trad de gang binnen. Het meisje sloot de huisdeur en ging toen naar de deur der huiskamer en tikte. Dpuglas volgde haar dicht op de hielen. „Binnen", hoorde hij den ouden dokter met zijne onvriendelijkste stem zeggen. De deur werd onmiddellijk geopend, en het meisje verdween. „Wie zeg je?" De woorden weerklon ken door de gang op den meest snijden den toon, die des dokters stem kon aan nemen. Het. meisje kwam-de kamer uit, er ont daan en zenuwachtig uitziende. Wilt u maar binnengaan, mijnheer?" zeide zij, en zij hield dè deur voor hem open, en sloot haar toen achter hem dicht. Douglas voelde zich zelf ook vreeselijk zenuwachtig. Het was gemakkelijk genoeg bij zichzelf te zeggen, dat hij den leeuw in zijn hol zou gaan opzoeken, maar bij de deur van dat hol gekomen, had hij al zijn moednoodig pm er binnen te gaan. De oude dokter stond met zijn elleboog op den schoorsteen geleund, zijn gelaat was zeer bleek, en zijn lippen beefden van ingehouden aandoening. „Waaraan dank ik de eer van dit be zoek?" vroeg hij, met voorgewende kalm te, terwijl hij Douglas recht in het gelaat zag. Douglas doorstond zijn blik zonder een spier te verroeren, en antwoordde kalm en beleefd: „Aan den brief, dien u mij gisterenavond heeffi geschreven, mijnheer". „Maar ik dacht, dat ik u in dien briqf verzocht, niet weder in dit huis te ko men?" Zijn stóm was nog zacht, en goed onder bedwang. „Dlat is zoo", antwoordde Douglas. „Maar als een fatsoenlijk man heb ik Door het hoofdbestuur van „Schjutte<- vaer' werd aam het bestuur der Noord en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschap!- pij medegedeeld, dat op de laatste alge- meene vergadering een voorstel is be sproken om te verzoeken de reddings boot te Bruinisse om 'te zetten in een motor-reddingsboot en deze te Zijpe te stationneeren. De ter zake gehouden be spreking stelde in het licht, dat de haven van Bruinisse, hoewel nabij het meest gevaarlijke punt van het Krammer lig gend, minder geschikt werd geacht, om dat bij laag water de boot deze droog vallende getijhaven niet kan verlaten. Dit bezwaar nu wordt niet ondervonden in de tramhaven aan het Zijpe, welke steeds kan wordfen in- en uitgevaren. Tevens werd opgemerkt, dat -het met het oog op den grooten afstand, welke bij red ding 'in het Krammer moet wórden legd, zeer gewensc-ht was, dat de red dingboot door mechanische kracht werd voortgedreven. Mochten eventueel de kos ten daarvoor te hoog worden geacht, dan zou ook daarom de haven van het Zijpe zijn te verkiezen boven die te Bruinisse, omdat in de eeirstgenoerr.de haven meestal bij stormachtig weder sleepbooten be schikbaar zijn, die de boot tot in de nabijheid van de plaats der redding zou- I den kunnen brengen. Het hoofdbestuur aanspraak op eenige verklaring, dunkt mij". „U hebt volstrekt geen aanspraak op eenige verklaring, mijnheer. Ik ben baas in mijn eigen huis, en ik heb het recht te kiezen, wie ik ontvangen wil en wie niet.»' „Dat betwist ik u volstrekt niet, en ik zal mij zoo spoedig mogelijk uit uw te genwoordigheid verwijderen, maar daar ik u kg-n als een gentleman, had ik een andere behandeling van u verwacht; maar ik hoop, dat u mij thans de gelegenheid niet zult weigeren, mijzelf te verdedigen, daarom vraag ik u, wat heeft u over mij gehoord?»' „Wat bedoelt-u, mijnheer?»' „Ik bedoel dit. U heef^t in twijfel ge trokken, dat ik een fatsoenlijk man ben, u werpt een smet op alles wat ik op de wereld bezit om op te steunen op mijn goeden naam. Nu wensch ik te vernemen, wat u tegen mij weet?,' „Persoonlijk weet ik niets tegen u, maar anderen weten des te meer» „Op welke anderen doelt u?>' „Dat weiger ik u te zeggen»'. „Mag ik dan vragen, wat zij van mij wefen „Zij weten, dat u een bedrieger zijt, dat u meer dan een alias bezit en een reputatie hebt, die, in ééln opzicht niet slechter zou kunnen worden, dan zij reeds is.»' „Zijn zij bereid dit te bewijzen»'. „Volkomen,'. „Dat is dus dereden van het verzoek van mijnheer David Sutcliffe?,' 7 Aug. Door het bestuiur van den polder „De Vier Bannen»' werd heden in de gemeentekamer te Nieuwerkerk pu bliek verpacht: 5 H.A. 57 Are 78 c.A. Dijk vooir 2/87 de massa; 50 Are 60 c.A. Weiland, voor f 75 de massa; 18 A. 10 c.A. Bouwland, vobr f 40 id.; 30 Are 10 c.A. Bouwland'vooir f 30 id.; 03 Are 80 c.A. Tuin voor f 5 id.; 04 "Are 20 c.A. Tuin, voor f 10 idem; alles in Ouwerkerk gelegen en" 3 H.A. 03 Are 60 c.A. Bouwland genaamd „Den Hou- •wer.' voor f 99 per Gemet, 66 Are 30 c.A. Bouwland, voor f 75 de massa en 26 are 27 c.A. Weiland voor f 10 de massa. Deze perceelen liggen in Nieu werkerk. De totale opbrengst is f 115 meer dan bij de vorige verpachting. BRUINISSE, 6 Aug. Heden werden ai- - hier, ten overstaan van notaris Biermasz, publiek'verpacht, de volgende onroeren de goederen: voor dhr. W. J. Lemsom: 20 H.A. 40 A- 30 c.A. Bouw- en Weiland en Dijk, bij de hofstede, genaamd „Zeli- denrusf' onder Bruinisse en Obsterland, b f 95; gemeente Bruinisse: 50 A. 8 c.A. Bouwland bij den Dorpsweg, a f 127; 1 H.A. 76 A., 60 c.A. idem; aan den Langenwegi a f li!9-, 2 H.A. 49 A. 10" c.A., idem het ..Anthonie^r-blokje" a f 93; voor dhr. Adr. Jumelet J.ohz.55 A. 20 c.A. Bouwland, genaamd „SecTetarisblok" f 120. Alles per 40 A. 33 c.A. 7 Aug. Heden werden alhier, ten verzoeke van dhr. W. J. Lemsom', ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkocht: vruchten te vélde als: schok kers voor f 115, f 175, f 176, f 192 en 1 200; haver voor f 125, f 131, I 135, f 140 en f Ï41. Tarwe voor f 156, f üé>6, f 181, f 2t)5[ f f 2Ö9'; f 211 eflf 220. Kleine groene erwten voor f 115. Aard appelen voor f 185; bonte voor f 151, f 175, f 176^ f 177f 233 en» f 241; blauw- maanZaad voor f 152 en f 180; mangels voor. f 122, f 131 en f 141; gerst voor f140; ajuin voor f325, f350, f351, f356 en f 861; klavers voor f 62, f 63, f 70, 72 en f 75; suikerbieten voor f 176, f 178, f 18f3f, f 181', f 18,2, f 134, f 185, f 186, f 187, f 192 en t 209. Alles per gemet. En voor de vereeniging Algemeen Schippers- en Visschersbelang: het schui tenhuis met helling, en het recht van erfpacht daarbij 'behoorende voor f 162. Het doorzitten by Wielryden en ver branden der Hu!d door de zon, alsmede het Btukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met PU ROL, Doos 30, Tube 80 ot. ONDERWIJS. Bij het te Rotterdam gehouden examen slaagde voor de hoofdacte o.a. dhr. J. Okkerse, onderwijzer te Wemeldinge, ge boortig van Bruinisse. Tot tijdelijk leeraar aan de R.H.B.S. te Zierikzee, is benoemd de heer A. Heering te Vaassen (Geld.) LANDBOUW EJj VEETEELT. UITWISSELING. Naar De Tel. verneemt, zal het Kon. Nederlandsch Landbouwcomité te 's-Gra- venhage maatregelen treffen, om de uit wisseling van Nederlandsehe en Deensche boerenzoons mogelijk te maken. Het bu reau van het Comité heeft zich reeds tot eenige organisaties gewend, om zich te vergewissen van de animo voor zulk een „Zoo is het mijnheer. Denkt u, dat, wetende wat hij van u weet, hij' u zou toestaan te spreken tot het meisje, met wie hij op het punt staat te trouwen V „Ik heb nooit een poging aangewend, juffrouw Gresham aan te spreken. Ik mag slechts een geldschietersklerk zijn/ maar ik hoop, dat ik' weet hoe ik mij tegenover een dame te gedragen heb.»" De oude dokter was met dit antwoord niet bijzonder ingenomen, en zijn zslf- beheersching verliet hem al mebr en meer. „U weet u in allerlei rollen te voegen, dat behoeft u mij niet te vertellen", ant woordde hij met bijtend sarcasme. Een boos antwoord vloog Douglas naar de lippen, doch hij drong het terug. De dokter was een oud man, ën voor grijze" haren moest men eerbied hebben. Daaren boven was het een gunst, dat hij in het huis was toegelaten. „D:e heer David Sutcliffe schijnt mij ver bazend zwart te hebben afgeschilderd", zeide Douglas eindelijk, met bestudeerde kalmte. „Hij heeft niets gezegd, dan hetgeen hij weet, dat de waarheidis", beet hem de dokter toe. j „Maar het spijt hem zonder twijfel ver bazend, dat hij geen getuige kan vinden, die zijn beweringen wil bevestigen". „Wie zegt, dat hij geen getuigen kan vinden?" Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 3