geborgen Hij wilde nog even mededeelen, dat daar men van imeening was, dat het bestuur te veel de 'finahoieele draagkracht was overschreden, dit op eep misverstand berust, daar alle kosten, die ongeveer 'f 4000 bedragen, door de afdeeling zelf kunnen worden bekostigd. Waar nu de voltooiing een feit is geworden, hoopte hij eensgezind met het bestuur en leden den verderen bloei der afdeeling te be vorderen. Tevens wenschie hij nog een bijzonder woord van dank te richten tot het gemeentebestuur, v;oor hun inschik kelijkheid e>n den ondervonden financi- eelen steun'. Dool- verschillende heeren werd de afd. Tholen gecomplimenteerd, iO.'a. door de heeren Snijders, namens de zustervereemiging Oud-Vosmeer, den heer van Oost, namens de gezondheidscommisi- sie en afdeeling St.-Maartensdijk, door den heer van Dijk namens het Departe ment van hel „Nut van 'l Algemeen" den heer Moelker namens hel Burgerlijk Arml- bestuur en door den heer Dieleman na mens het hoofdbestuur der afdeeling Gr. Kruis; Pr. Zeeland. Door het dagelijkse!» bestuur der 'gemeente was bericht van verhindering gezonden. Nadat de voorz. allen dank had gebracht voor hun vrien delijke woorden, werd de gelegenheid —lopen-gesteld tot het bezichtigen van het gebouw. Hel geböuwf staande in de Mo- lenvlietsehe straat, maakt een gezell'- gen indruk en is werkelijk een sieraad voor deze gemeente. Voor deze gelegen heid hing de driekleur uit en was het in wendige met bloemen versierd, dank zij de vriendelijke zorgen der zuster. Komen - - de in een Zeer ruime vestibule, stapt men links in een keurig ingerichte bestuurs- en onderzoek-kamer, rechts bevindt zich d.e zaal voor het kleine materiaal, daar achter een 'bergplaats voor ligtenten en voorts een vertrek voor ontsmetting, ter wijl een ruime droge kelder is ingericht voor de gummi-artikelen. ST.-MAARTENSDIJK. In de op-Vrijdag 30 Juli gehouden openbare vergadering van den gemeenteraad, was de heer Priem' afwezig. Van het onderwijzend per soneel der openbare school is ingekomen een dankbetuiging voor de subsidie schoolreis naar Rotterdam. Aan C. G- Noorn en Mach. Oudesluijs wordt op ver zoek een half jaar ontheffing verleend van het betalen van hondenbelasting. De Inspecteur der Directe belastingen te Zie- rikzee raamt de opbrengst der gemeen telijke inkomstenbelasting dienst 1923-'27 op f 18000. [Den heer J. van de Velde te Scherpenisse wordt onderhands verpacht de vaargeul in de Pluiwpot voor zeven achtereenvolgende jaren. Bedongen wordt een pachtsom1 van f 10 per jaar terwijl de pachter verplicht is de ingezetenen der gemeente kosteloos vergunning te verleenen tot grobben en visschen als thans plaats heeft. Op verzoek van P. Poot wordt 'besloten diens zoontje van k'leeren te voorzien in verband met z'jjn opname in het Blindeninstitdut te Amster dam'. Men had gaarne gezien- dat het Armbestuur ook deze kosten op zich had genomen. In de openbare lagere school zal een waschbak gemaakt worden teneinde de kinderen in de gelegenheid te stellen hunne handen te wasschen. Op verzoek wordt den heer Joh. Hage op de meesj. eervolle wijze eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de open bare lagere school met ingang van 1 October a.s. met. dankbetuiging voor het vele goede in het belang wan hel lager onderwijs gedaan. De gemeenteraad zal het aanschaffen in verband met een ont vangen schrijven, van een brandkast ten behoeve van de gemeente, ernstig over wegen. De gemeenteraad besluit tot het aangaan eener geldleening groot f 5000, niet intrekking van een vroeger besluit tot hel aangaan eener geldleening ten be drage van f 4000. Als zetters zullen op de voordracht geplaatst worden de hee ren J. Bastiaanse en Jac. Hage Iz1., aftre dend en plaatsvervangers resp. de heeVen M. L. Koopman en A. L. Hage. Aange boden worden de rekening der gemeente dienst 1925 in ontvang bedragende f 99857,47° en in uitgaaf f 96348,34; goed slot f 3509,13° (gewone dienst), en voor den Kapilaaldiensf inkomsten en uitgaven f 17450. Rekening woningbedrijf baten en lasten f 12731,09°kapitaalsinkomisten en Uitgaven f 989,91'. Rekening Weezen Al gemeen Armbestuur: ink', f 24793,13°uit gaven f 18441,95 goed slot f 6351,18. De rekening'en zullen door den Raad Dins dag a.s. nader worden nagezien. Hierna sluiting. OPLEIDING VAN PADVINDERS VOOR DE KOOPVAARDIJ. Kolonel E. Berdenis van. BeTlekom te (Middelburg en M. Teerling te Vlissingen,, leiders van de Zeeuwsche waterpadvin ders, brachten den jongelui zooveel mo gelijk zeemanschap bij, des zomers door oefeningen op het. zeilhjulpmotorjacht „Zeeuwsche Padvinder" en des winters door theoretische öursusseui. Hel is hun mogen gelukken de jongens dit jaar door een commissie van deskundigen te la l es» examimeeren bij een tocht op de Oude Maas en daarbij werd aan 7 van de 10 candidaten een bewijs van bekwaamheid uitgereikt. Mede dank zij het zenden van omzendbrieven aan verschillende reede- rijen heeft een en ander tot gevolg ge had, dat reeds enkele van deze jougelui voor een keuring zijri opgeroepen. Zij, die wat meer schoolkennis konden op doen, kunnen/ een plaats krijgen als stuur mansleerling, de anderen als Hcht-matroos. Het uitgereikte diploma spreekt van ads- piraait-kwartiermeester en is een rijks- diploma. ONDERWIJS. Tot assistente aan de O. L. S te Brouwershaven is benoemd, mej. M. J. Vink aldaar, tegen .een bezoldiging van f 400,— zegge en schrijve, vier honderd gulden. VLSSCHERIJBERICHTEN. DE TOESTAND DEP MOSSEL- VISSCHERS. Iiu de Vrijdag te Bruinisse gehouden vergadering van „Schippers- en Visschers- belang" werd wederom de toestand van de mosselvisscherij besproken. Deze toe stand werd onhoudbaar geacht voor de visschers. Verschillende hunner hebben hün bedrijf moeten opgeven, en nog vele andere zullen volgen, en daar cooferee- ren met de andere visscherijplaatsen tot geen resultaat heeft geleid, werd door een 40-tal visschers besloten zich te ver binden en niet minder dan 25 frank" per ton naar België te varen, en hiervan be richt te zenden aan de andere zuster- vereeni gingen. MARINE EN LEGER. SCHIETWEDSTRIJD BIJZ. VRiJW. LANDSTORM. Op 29 en 30 Juli 1926 hield de Bijz. Vr. Landstorm, „Zeeuwsch Verband*', haar jaarlijkschen Provincialen Vérbandssch'et- wedstrijd, op het militair sehieterrein te Souburg. Het terrein, versierd met vlag gen enz., bood een f eestelij ken aanblik. De prijzen bestonden uil medailles en kunst voorwerpen. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen aan de winnaars uit gereikt door den heer Laernoes, die er o.m. op wees, dat deze wedstrijd ook wederom het zijne er toe heeft bijige- dragen oih den band tusschem de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm sterker te maken. In alle opzichten is ook deze wedstrijd uitstekend geslaagd. Op de Korpsbaan, scherp, 100 M. (Max. 50 pun ten), behaalde A. W. Kloet, St.-Maartens dijk, met 49 punten den len prijs. Op de Korpsbaan, Marga (Max. 50 punten), behaalde L. Niekerk, Nieuwerkerk, met 48 punten den 2en prijs. Op de Perso- neele -baan, scherp, 200 M. (Max. 50 pun ten), behaalde C. J. J. Kooiman, St.- Maarlensdijk met 42 p. de 9e prijs en A. W. Kloet, St.-Maartensdijk, met 41 punten de 13e prijs. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Vierhuizen—Zout kamp, C. A. Snoep te Giethoorn. Bedankt: Voor Nieuw-Beijerland, J. G. Woelderiink te Randwijk. ZONNEMAIRE. Benoemd tot organiste m'ej. K. Boot. BRUINISSE. Gekozen lot kerkvoogd in de vacature A. C. v. Gilsl, de heer M. v. Rhee. Geref. Kerk. Beroepen: Te Embien, L. van Loon le Snvilde. Te Burum, I. K- Wessels te Veere. Te Hijlaarci, camd. B- G. de Bruljn te Purmerend. - Te Nieuwdorp, A. Wijngaarden te Baarland. Aangenomen: Naar >s-Herlogenbosch, D. de Wit te BerlikUm. Naar Tholen, Dr. Veltenaar te Den Haag. Bedankt: Voor Zeist, J. van Herksen le Hillegom. THOLEN. Dr. C. Veltenaar te Den Haag die het beroep naar deze gemeente heeft aangenomen, hoopt Zondag 29 Augustus Zijn intrede te doen: Geref. Gem. .Beroepen: Te Vlaardingen, J. Vreugden- hil te Bruinisse. Bedankt: Voor SIiedrecht, M. Hofman te Krab'bendijke. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. TELE-PROJECTIE. l>e „Matin" van Vrijdag 30 Juli maakt melding van een demonstratie eeneir uit vinding van Eduard Belin bekend door zijn inventie op het gebied der photo- telegraphie eai Holweck, die verbon den, is aan het Instituut du radium, in Bel in/s laboratorium' te iMalmaison. Het gaat hier om het overbrengen van het projeetiebeeld .van een of ander bewe gend object. Bij de proefneming werden op het zeer kleine projectiescherm slechts het beeld van een potlood, van een vin ger enz. achtereenvolgens zichtbaar ge maakt. In de „Matin" wordt de verwach ting geuit, dat over eenige maanden de uitvinding zal zijn geperfectioneerd, zoo dat men dan b.v. iemand die telephoneert ook zal kunnen zien spreken op het pro* jectiescherm. ESPERANTO. Het achttiende internationaal congres van de Esperantisten te Edinbuxg is ge opend onder voorzitterschap van den Sohotsc'hen esperantist Harris. Al bijzon heid deelde de voorzitter mee, dat tege lijk met het 18e congres ook het 18e Esperantistisehe tijdschrift (magazine) in Engeland verschenen was. De c'ijfers, die Harris vervolgens van eenige landen gaf, toonen een algemeene vooruitgang van het Esperanto in alle beschaafde landen. VAN HEINDE EN VER» De gearresteerde dader van den mis lukten aanslag op 't leven van Primo de Rivera te Barcelona is de 35-jarige Do mingo Massachs Tarrente, een lextiel-ar- beider. Hij, behoorde tot de anarchisten der uiterste richting. Het Italiaansche Kabinet heeft nieu we maatregelen genomen om de econo mische Crisis te stuiten. Z[oo 'zal o.m- maar éé<n soort brood gebakken mogen worden. Italië keert weer terug tot het oologs- toood. -- In dc prachtige paleisparken te Pe tersburg wordt door de bevolking, nu er geen parkbewakers meer zijn, groote ver woestingen aangericht. De boomen wor den er eiken dag bij tientallen gezaagd en, gekapt. De vijvers, die niet meer wor den schoongemaakt, zijn een broedplaats voor malariamuggen geworden. De derde verjaardag van de grond wet van de Sovjet-Unie werd te Moskou op bijzonder plechtige wijze gevierd. Er werden volksfeesten georganiseerd, enz. Het belangrijkste gedeelte van de viering bestond echter uil een optocht, waaraan grocrte legerafdeeüngen hebben deel ge nomen. Er werd een spiegelgevecht ge leverd, waarbij infanterie, cavalerie, artil lerie, tariks. gas-afdeelingen, mil ra'11e ups enz. hebben deel genomen. Het was een bijzonder „vreedzaam*' tafereel. Het aantal dooden op Nassau (Baha ma Eil.), tengevolge van den orkaan, wordt op 126 personen geschal, doch er worden nog 4ö0 menschen vermist. Hon derden booten zijn gezonken. De schade aan eigendommen wordt op acht millioen dollar geschal. Tsaar Nicolaas II had zijn persoon lijk vermogen in Engeland geplaatst, waarvan thans nog 200 millioen gulden over is. De sovjet-regeering aast op dit bedrag en er zijn verschillende bloed verwanten, de moeder van Jen ver moor den tsaardie thans te Kopenhagen woont, zijn zusters Zenia en Olga, die ieder hun portie van de nalatenschap vra gen. Het heet thans, dat koning George van Engeland of koning Victor Emmanuel van Italië een scheidsrechterlijke uit spraak zullen doen. De Pauselijke nuntius te Mexico heeft op aanzegging der regeering het land verlaten en zich naar Texes begeven. Te Milaan is de Hongaarsc'he jour nalist Cobor. in hechtenis genomfen. Co- bor bleek in het bezit te zijn van een geheim radio zend- en ontvangstation. Hij wordt beschuldigd politieke en finan- cieelc berichten naar het buitenland te he'bben verzonden, die nadeelig voor Italië konden zijn. Te Kempston in Bedfordshire (Eng.) is een kabelballon zonder net op een hoogte van 20 M. los geslagen, tengevol ge waarvan de mand naar beneden stortte. Vier menschen kwamen bij het ongeluk om, een vijfde werd ernstig ge wond. Een talrijk publiek was getuige van hel ongeluk, daar de ballon een der attracties vam een landbouw feest aldaar was. Veertig leeTlingen van de hoogste klassen der openbare scholen te Londen, die ina zorgvuldige schifting uitgekozen zijn, ziullen op kosten van het ministerie van onderwijs, onder leiding van een dominéé, een uitstapje van 4 maanden naar Australië maken om het leven in de kolonie met eigen oogen te aanschou wen. Behalve de groote steden staat een bezoek aan de goudmijnen van Kalgoor lie op hel program. In Amerika wil men thans zelf de vu'canen, die Alaska in groot aantal bezit, %e„ploiteeren. De geologische dienst van het departement van Binnenlandsche Za ken, zal laten onderzoeken, op welke wijze van deze energiebron partij te trek ken is. Op de hellingen wil men daartoe laboratoria en observatoria inrichten. De geologen zullen tevens trachten aardbe vingen tijdig te kunnen aankondigen. Ofschoon de Mexicaansche president het voorstel der katholieke bisschoppen heeft verworpen om een „wapenstilstand" aan te gaan, hangende de uitspraak van een 'onder het volk te houden referen dum, verneemt Reuter uit bevoegde bron, dat er inleidende onderhandelingen zijn geopend om een persoonlijke, niet-offici- ëele conferentie tot stand te brengen tiusscheoi den procureur-generaal en hoog geplaatste kerkelijke persoonlijkheden ten einde een oplossing voor de moeilijk heden te vinden. Een groot warenhuis te Chicago pro beert de zomeTsehe slapte-in-zaken door een attractie te. boven te komen. In de grootste étalages aan een der drukke stra ten heeft het daartoe drié kamers inge richt: een woonkameT, een werkkamer en een slaapkamer met bad. In deze ver trekken verblijft van 's morgens 9 tot dels avonds 9'een 6choone Amerikaansche film- actrice, en het publiek heeft gelegenheid, deze dame zoowel in fleurige pyjama, als ook in het eerste stadium van den slaap-der-onsehuld te bewonderen. De verliefde boerenknecht. Da boeren knecht te Barneveld, die door zijn hard nekkige verliefdheid het leven van een eerbaar meisje vergalde, is naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Koeien in beslag genomvn. Maandag is weer een! verscherpte controle uitgeoefend op het vee, dat naar de veemarkt te Rot terdam1 gebracht werd. Het gevolg hier van is geweest, dat aan den ingang een koppel koeien bestaande uit 28 stuks, in beslag genomen is. De dieren zijn naar het abattoir overgebracht, waar zij on derzocht zullen worden. Men vermoedt, dat de dieren uit Zeeuwsch-Vlaanderen gesmokkeld zijn. Jeugdige vandalen. Zondagmiddag heb ben vijf leerlingen van 4 tot 7 jaar der Kl-K.lbewaarschool te Broekhoven zich door inklimming toegang verschaft lot de leerlokalen. Zij hebben jn drie vertrekken de leermiddelen uit de kasten gehaald en deze gedeeltelijk vemjeld en verbrand. Zij werden in hun vernielingswerk ge stoord door de komst van een zuster. Men vermoedt dat de vanclaaltjes gehan deld hébben op aanstichting van éé(n hun ner, die zich bij de prijsuitdeeling verón gelijkt achtte. De schade wordt op 5 a 600 gulden begroot. Rijwieldiefstallen. Zondagavond Itreeg de brigadecommandant der maréchau see te Terneuzen uit Hansweert bericht, dat daar des nachts doo>' een bepde roovers verschillende rijwielen waren ontvreemd en ontvluchting dc daders over Vlissin- gen en B»*eskens door Zeeuwseh-Vlaande- ren werd vermioed. Verschillende briga des werden gewaarschuwd en de" toe gangswegen bewaakt, met het gevolg, dat de brigade te Philippine aanhield 2 ge broeders van het Heike, Noord-Brabani, mannen die tezamen reeds 23 jaar ge vangenisstraf achter den rug haJden.'De- zenerkenden le Hansweert rijwielen te hébben weggenomen. Het waren oude 'en toen zij door de marechaussee waren ach tervolgd, hebben zij die achter gelalen en daat-na de nieuwere, die zij bij zich hadden, „gevonden*'. De arrestanten zijn naar Middelburg overgebracht en ter be schikking van de justitie gesteld. De 'r'crvai 'ui ie BustuBij de ge houden confrontatie, van den tweeden, Bussumschen spoorwegambtenaar Nijh-J, die aanwezig was bij den station .overval aldaar, met den vermoedelijken daier van den bankroof in genoemde plaats, heeft deze evenmin als zijn collega den .verdachten Brummer als Jen aanrander herkend. Men vermoedt nu dat B:uti mer ook debet is aan den diefstal met braak, die gedurende de kermis te Laren in een zuurkraam is gepleegd, waarbij f 800 is verdwenen. Hij is n.b dien dag op de kermis* te Laren gezien. Ongeluk of misdaad? Maandagnacht is te IJmuiden de 23-jarige Engelsche sto ker J. L„ van een in de Visschershaven liggende stoomtrawler, verdronken. Het lijk is opgevischt. De politie heeft ern stige vermoedens, dat hier een misdaad heeft plaats gehad. Vermoedelijk' is de man te water geworpen door 2 opvaren den van een andere Eng. trawler, welke verdachten door de politie in verzeker de bewaring zijn gesteld. Aan een groogevaar ontkomen. Op den weg tusschen Sneek en Lemmer kreeg de chauffeur, die een autobius ba- stuurde, een beroerte. De bus, die om 9 uur uit Sneek vertrokken was, en waarin ongeveer 20 passagiers gezeten waren, zou in het water zijn gereden indien niet de persoon, die naast den chauffeur zat, de tegenwoordigheid van geest had, het stuur te wenden. De bus liep op een melkwagen en kwam tot stilstand. De chauffeur werd weggedragen en de bus kon, hoewel gehavend, door rijden naar de Oude Lemmer nachtboot, die de buspassagiers vervoert? De boot moest een uur later dan anders vertrek ken. TELEGRAMMEN, BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM (V.-D.) Het waren op de Amstórdamsche Effectenbeurs heden de Rubberfondsen, die zich kenmerkten door een vrij scherpe reactie, als gevolg van de voortgezette daling der rubberpTijz'en. Hoewel de door het Britsche gouverne ment genomen maatregelen inzake de be scherming van de rubbercultulur de rub- berprijzen op den langen duur een simu lant zullen geven, acht men het niet on mogelijk, dat deze prijzen den eerstvol- genden tijd nog verder zullen dalen. Ta bakken ondervonden maar weinig den terugslag van de daling der rubberaan- deelen en konden zich naar verhouding nog al tamelijk goed handhaven. Van de Petroleumwaarden kwamen Ko ninklijken eenigszins lager te liggen. Sui kerfondsen hadden slechts matige be langstelling. De scheepvaartmarkt was stil. Op de afdeeling voor Industriepaipie- ren vertoonden Kunstzijde-aandeelen een weinig meer weerstandsvermogen. Jur- gens aandeelen eerder iets lager. Yankeeljs vast voor Industrieelen. LEIDEN (V.-D.) Gisterenavond laat be merkte de schipper V., die met zijn woonschuit in de Jachthaven lag, dat zijn 10-jarig zoontje, die in een roeibootje was gaan spelen, daaruit verdwenen was. Toen de schipper nog een roeiriem drij ven zag, vermoedde hij onraad. Hij be gon te dreggen en haalde ten slotte het levenlooze knaapje uit het water. BAARN. (V.-D.) De toestand van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana- is onveranderd. Hedenmorgen is de hof arts L. Pot uit Apeldoorn ten paleize te Soestdijk geweest. De Koningin en de Prinses zullen vermoedelijk morgen of in ieder 'geval Vrijdag naar den „Ruigen Hoek" vertrekken. YMU1DEN (V.-D.) Na verhoor door den officier van justitie te Haarlem, zijn bei de Engelsche zeelieden John Mc. L. en William Mc. L., die verdacht werden. den Engelschen stoker Leadly moedwillig ver dronken te hebben, wegens gebrek aan bewijs in vrijheid gesteld. Beide verdach ten verklaarden dat de stoker bij het stoeien te water raakte. Het lijk van Leadly zal door den trawler S. N. 56 naar Masfield overgebracht worden. BUSSUM (V.-D.) Wij vernemen, dat de verdachte Brummer de confrontaties be- riioelijkt door het trekken van vreemde gezichten.. Ook loopt hij soms als een oud mannetje in het huis van bewaring rond en lacht en huilt bij afwisseling. ROME (V.-D.) Nobile, de commandant van het Poolschip „Norge", is te Rome ontvangen op een wijze, die iedere be schrijving tart. De geheele stad was ver licht en versierd. In rijtuigen werd naar het paleis gereden, waar Mussolini hem in zijn werkkamer, ontving. Toen Musso lini en Nobile op het balcon verschenen hief de menigte een geweldig gejuich aan. ROME (V.-D.j Eén hevige ontploffing had plaats in de vuurwerkfabrieken te Castel Franco. 20 personen werden ge dood, 30 gewond. ROME (V.-D.) Een copie van den brief door ,de Britsche regeering gezonden aan den Volkenbond, als antwoord op het pror test van Abessinië tegen de Engelsch- Italiaansche overeenkomst, betreffende de economische concessies in Abessinië, is aan de Italiaansche regeering toegestuurd. Vernomen wordt dat- de Italiaansche re geering volledig het standpunt deelt der Britsche regeering en tevens de verkla ringen .van Chamberlain goedkeurt. Aangezien zich weer een incident heeft voorgedaan doordat een protestant, die door den 'paus in audiëntie is ontvan gen, weigerde te knielen, heeft het Vati- caan aldus dc Gazette de Popola voor- loopig alle audiënties aan protestanten geschorst. Gisteren werd aan vele protes tanten audiëntie geweigerd. NEW-YORK. (V.D) Op een steenworp afstand van, de huizen van John C. Rocke feller Jr. en andere rijke New-Yorkers zijn bandieten) de tentoonstellingszalen van P. Jacksom Higgs 'binnengedrongen en heb ber kunstschatten ter waarde van 100000 dollar «edegenomen. De bandieten zijn over de daken van 4 gebouwen geklom men. Zij werden in hun werk gestoord door het stukvallen van een groove spie gelruit, waardoor zij een van Dyckpor- trel van, een edelman Ier waarde van 12500 dollar over hel hoofd zagen. De bandieten ontvluchtten met 2 gobelins, verscheidene tapijten en een groote hoe veelheid Chineesche voorwerpen, welke zij in een auto wegvoerden. RIO DE JANEIRO .(V.-D.) Het stoom schip „Vita,' is op de Arr.azonerivier ge zonken. 25 passagiers verdronken. MmETBERICHTEN.' BEURSNOTEERING YAN 3 AUG. 6% N.W.8. 1923 A. f 500, f 1000, 102} J, 102^; 5 N.W.S. 1918 f'lÓO, f500, £1000, 102, 102A, 101?5 N. W. S. 1919 f 100, f 500, f 1000, 100A, 101», 100$; N.W.S. 1916, f 100, f500, f1000, 100$, 100$, 100»; 4£ N.W.S. 1917 f 100, f500, flOO'O, 100$, 100$, 1003 4% N.W.S. 1916, f100, f500, f 1000, 96}-};, 97], 97^. Ned. Handel8-M.ij A. 155; Kon. Petr. A. 376]H. V. A. C. v. A. 629J; Java Cult. A. 343Deli-Batavia A. 429Senembah Aand. 405Amsterd. Rubber A 314; Nederl. Seheepvaart- Unie A 183Kon. Ned. Stoomboofc- M.ij A 96$ Philips A 345 Jurgeus g. A 166; Anaconda 102; Steels 147], Wisselkoersen: Londen 12,10$; Ber lijn 59,28Parijs 7,13; Brussel 7,10; Zwitserland 48,18; Weenen 35,20; Kopenhagen 66,02iOslo 54,55Stock holm 66,65Praag 7,38Milaan 8,42 Madrid 37,90New-Yor'c 2,49Pro longatie 2] °/0. ROTTERDAM, 3 Aug. Ter veemarkt vva;- ren heden aangevoerd: 302 paarden, 103 veulens, 726 magere runderen, 912 vette rnderen, 184 vette kalveren, 313 nuchtere kalveren, 210 graskalveren, 182 schapen of lammeren, 147 biggen, 7 bokken of geiten, 18 overloopers. Prijzen per 1/2 k.g. koeien 30—321/2—44—50 ct; ossen 36— 43—49 ct.; stieren 31—35—39 ct.; kalve ren 42V2—,55—65—'-67ï/a ct. Prijzen per stuk van mager vee. Melkkoeien f 285- f 425; kalfkoeien f 290f 450, stieren f 110—f 450; 'pinken f 100—f 150, gras- kalveren f 30—f 60; vaarzen f 1,65—f 235; ipaarden f 200—f 350; slachtpaarden f 100 -f 200; hitten f 1120-fT 220; veulejis| I 35 - f 80; biggen f 14—f 24; biggen p. week f 2,75—f 3; overloopers f 25—40, fok nuchtere kalveren f 20—f 30; slacht nuchi- tere kalveren f 9—f 14. N.V. R'damsche Cons.-Veiling, Wee- nap'lejn. Kippeneieren f 5,75—f 7,50, een deneieren f 5,75—f 6,25, kalkoeneieren f 9 —I' 10. Aanvoer 95,000 stuks. GOES, 3 Aug. Eieren. Opgaaf van de Landbouwcommissie f 6,20. Veiling V.P.Z. aanvoer 17,600 stuks, f '0,60 de 100 stuks. Coöperatieve Yell lig Zierlkiee. Veiling van 3 Augustus.' Appels; Yellow,MtXAüJ§p,J..Ï5'Ct., idem II 18 ct., Keswiék I 10 ct., id. II 6—9 ct., Koningin Emma I 7—9 ct, M. II 3 ct., valappels 4—12 ct. Peren: Oomskin deren I 30 ct., II 15 ct., Noord-Holl- I 10—14 ct., id. II 8 ct., Spuipeer I 10 ct., Diamantpeer 15 ct., Zwaanhals 13 ct., Pree. Trevoux 18 ct., valperen 9—14 ct., Morellen 60 ct., Tomaten 15—19 ct.,- Kro nen 25 ct., Snijboqnen 20—27 ct., Suiker- (boonen 10—15 ct., Augurken 10—30 ct., Zilveruien 2—5 ct., Postelein 4 ct., Plant- uien 5 ct. Aardappelen: blauwput 4— 51/2 ct., alles per K.G. Roodekopl 11 ct., witte idem 5 ct. per stuk; Komkommers 36 ct. per 5 stuks; Wontels 44 ct. per 5 bos; Rabarber 4—12 ct. per 3 bos. TQd vaa Hoogwater ea vaa Laagwater Ovei de masad Aug. D. 5 v V. 6 Z. 7 Z. 8 M. 9 D. 10 w.ii Tjjd van Met hut dient bjj te worden Hoogwatei: 0,04 n.m. 0,39 v 1.13 2 03 2,44 3.27 4.07 4 38 1.35 2.21 3.01 340 4.14 4,44 Laagwater 1 1,03 nm. 6 38 ,56 7,29 8.10 8.47 9.19 9,49 10,22 ,15 aur later. 5.30 7.40 8.19 8.52 9 26 9,55 H.W. te Dordreoht L.W. oog op den ingevoerde»! Zomertijd, bovenstaande tjjdstippeu een uur bijgeteld

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 5