een andere regeling van het bagger regle ment en het aanvragen van vergunningen binnen de strook te visschen en verschil lende zaken, verband houdende met de gestie van het Coöperatief Oesterbureau te Ierseke (Coszo), en het handhaven van de verbintenis op de certificaten. Over de zeehonden wordt gemeld: In het dis trict Ooster-Sehelde werden, nu met 1 Januari 1924 premies op gevangen zee honden zijn ingetrokken, alle hier leven de jolige honden niet aangebracht. Men kan nog niet constateeren dat er sinds het afschaffen der premies meer zeehon den voorkomen. In het district Zierikzee werd er geen jfacht op gemaakt. Alleen enkele werden gevangen om naar de diergaarde te zenden. In den zomer werd van Veere uit voor liefhebberij er pp ge jaagd. Men meent dat z'iji verder de ri vier op komen en als een bewijs dat er vele zijn, kan dienen dat 14 Mei op de Neeltje Jans Roggeplaat er 103 geteld werden en 22 Mei 140. Ook in het dis triet Bruinisse werden er geen aange bracht. De zeehonden hielden zich in het distriet meer in de zeegaten op, waar groote kudden waren, terwijl op de ri vier er zich minder vertoonden. Vermoe delijk staat dat in verband met de om standigheid, dat in de zeegaten veel vïscn was. Een volwassen zeehond levert f l',0 Op. .«Mr*- KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Enter, C. Vlasblom te Driesum. Te Sexbiernnv, B. Tuinstra te Beesd. Te Gasselternijveen (2e beroep) P. Siemelink te Burum. Te Opheusden (tsoez.), D. Th- Keek te Garderen. Aangenomen: Naar Gendt (bij Nijme gen), J. Th. Meijer te Hoenderloo. Bedankt: Voor Huizen (toez.), J. J- Timmer te Ermelo. Voor Loon op Zand, M. K. Verkerk te Puttershoek. Geref. Kerk. Beroepen: Te Oude- en Nieuwe Bildt- zijl, cand. B. G. de Bruin te Purmerend. Aangenomen: Naar Gerkeskloosler— Stroobos, W. Doorenbos te Mitlwolda. Naar Kollum, D. J. B. Allaart, theol. drs., te Oegstgeest. Bedankt: Voor Amsterdam-Zuid, G. van Duinen te Schiedam. Voor Paesens c.a., I. K. Wessels te Veere. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Komhorn, te Harderwijk en te Nieuwe-Pekela, eand. W. Kremer te Zwolle. Te Harderwijk, cand. B. Oosthoek te Apeldoorn. Geref. Gem. Beroepen: Te Paterson (New-Jersey, N. Amerika), R. Kok te Gouda. Te Rid derkerk, J. Vreugdenhil te Bruinisse. kunsten en wetenschappen. HBT KONINGINNERAAM VOOR DE NIEUWE KERK TE DELFT. Naar indertijd in de pers bericht is, heeft de 'bekende te Helder geboren Ame rikaan Edward Bok voor de Nieuwe Kerk te Delft een glasschildering aangeboden bij het feest der 2&-jarige regeering van Koningin Wilhelmina. De op zijn verzoek samengestelde commissie heeft den heer W. A. van Konijnenberg aangezocht en bereid gevonden deze schildering te ont werpen en voor de uitvoerihg zorg te dragen. De oommissie heeft gemeend, thans het volgende er over te kunnen openbaar maken. De glasschildering zal worden geplaatst in het Zuiderraam van het transsept der Nieuwe Kerk te Delft. Het raam is 13 M. 20 e.M- hoog in 4 IM. 80 breed. De schildering heeft ten doel een hulde te zijn aan Koningin Wilhelmina. De konink lijke figuur wordt zinnebeeldig gegeven. Op een rij is achtmaal het koningschap voorgesteld, telkens als bekroning van een gedeelte van ons maatschappelijk leven. De schilder is uitgegaan van de gedachte dat het koningschap een god delijke instelling is. Hij voelt het als een vorm1 van bewustheid, van een door de noodwendigheid vastgesteld levensbe ginsel. Het geheel bestaat uit 94 voorstellinj- gen, welke met elkander een ideëel en een beeldend verband hebban en waaö- tusschen de 'beeltenissen der vorstin een breed fries vormen dat aan het geheel meer uitdrukking geeft. Zoo staat Konin gin Wilhelmina in volle levenswerkzaajm- held, in dieper ingrijpende en klaarder tot plastische beelding gebrachte betee- kenls te midden van haar volk, dan met ééne figuur ware tot uiting te brengen. VAN HEINDE EN VER. Bij, NoTderney, een der Oost-Friesche Waddeneilanden, is Zaterdag een vlieg tuig door den bliksem getroffen en in zee gevallen. Van de zeven inzittenden zijn vier gedood en drie gewond. Een verschrikkelijke paniek ontstond voor een paar dagen in een wijk van Baltimore, toen een plotseling krankzin nig geworden neger met een geweer en twee revolvers in de handen, door de straten stormde en onophoudelijk, afwis selend met alle drie wapenen, op de voorbijgangers vuurde, die doodelijk ont zet in de zijstraten vluchtten; 4 men sehen, o.w. een negermeisjje werden ge troffen door den krankzinnige, die ten slotte door de politie werd neergeschoten. Het blad African World meldt, dat de gouverneur der provincie Mozam bique in Portugeesch Oost-Afrika een campagne voorbereidt tegen de leeuwen, die vele slaohtoffers maken onder de inlanders ten N. en ten Z. van de delta van de Zambesi. Geraamd wordt, dat er jaarlijks aldus 4000 inlanders worden gedood. De Mexikaansche president Calles heeft het godsdienstonderwijs verboden en nog verscheiden andere tegen de kerk gerichte verordeningen uitgevaardigd De aartsbisschop van Mexico en de bisschop van Tobasco zijn gearresteerd, daar zij er bij de Mexicaansche katho lieken op hebben aangedrongen econo mische pressie te oefenen met het doel de regeering te nopen de nieuwe kerke lijke wetten, welke op l Augustus in werking treden, te wijzigen. Amerika, het land van de on begrensde mogelijkheden, telt „slechts" 300 eerste klasse bankroovers, maar ze zijn dan ook allen „georganiseerd" in de bankrooversvereeniging, die zorgt voor de verdediging van haar ledeu, die gearresteerd mochten worden, en ook faoiliteiten en bescherming verleent bij hun vlucht van de plek des vergrijps. Het hoofdkwartier der vereeniging is de stad Syracuse in den staat New York In Weenen is een „bond van mislukte levens" opgericht, die hoofd zakelijk uit ontslagen gevangenen en achtergebleven nabestaanden van ver oordeelden is samengesteld. De bond wil er voor zorgen, dat zijn leden hun burger-eer terugkrijgen en dat in de toekomst het politietoezicht op ontslagen gevangenen en de neerlegging van ondergane vonnissen in alle afschriften van den burgerlijken stand, worden afgeschaft. Op de Wiesbachhorn (Oo9tenrijk- Salzburg) geraakten 6 toeristen in een sneeuwstorm. Yier hunner kwamen om. De financieele ontwerpen, die de Fransche regeering bij de Kamer heeft ingediendstrekken vooral tot het in evenwicht brengen van de begrooting, het onmiddellijk ter hand nemen van de noodige maatregelen om kapitalen in Frankrijk te trekken en te houden enz. In de laatste dagen zijn in Ontario (Canada) tal van personen overleden ten gevolge van het gebruik van alcohol. Het aantal slachtoffers bedraagt thans 14; bovendien liggen thans 4 personen, waaronder 2 jonge meisjes van 16 jaar, in het ziekenhuis wegens vergiftiging. De politie is van meening, dat de sterf gevallen te wijten zijn aan het gebruik van methyl alcohol, afkomstig uit Buf falo (V. S.), waar 16 personen door de zelfde oorzaak overleden zijn. Naar de Prawda mededeelt, neemt de sprinkhanenplaag in den noordelijken Kaukasus sterk toeterwijl thans ook het gouvernement Tsarytsin is aangetast. De bestrijding wordt zoo energiek mo gelijk aangevatmaar tot nu toe niet met afdoende resultaat. Er zijn streken, waar zeker 35 pet. van het zomerkoren zal verloren gaau, tengevolge van de sprinkhanenplaag. Na de stijging van den broodprijs en de vervanging van tarwemeel door gemengd meel, dreigt nu ook een staking van de bakkers in België, die vóór 31 Juli een loonsverhooging met het index cijfer eischen. De bakkers dreigen met staking indien de onwillige patroons niet toegeven. William Dwyer, het hoofd eener organisatie tot het smokkelen van alco holische dranken en leider van een syn dicaat dat over 30 millioen dollar aan fondsen beschikt, is door de jury van het hof der Yer. Staten schuldig be vonden aan samenspanning tot overtre ding der wet op de alcoholische dranken en de invoerrechten en tot 2 jaar ge vangenisstraf en een boete van 10 mil- lioen dollar veroordeeld. VERSCHILLENDE BERICHTEN» Doodgereden. Toen de 38-jarige on gehuwde werkman M. van Loen zich naar zijn werk te Breda begaf, reed hij op den Terlieijdenschen weg naast het fietspad. Een auto, uit Breda komende, wilde voor hem uitwijken, botste tegen een boom, veranderde daar door van richting, met het gevolg dat Van Loen gegrepen en weggeslingerd werd. De fietser werd onmiddellijk ge dood. Auto-ongeval. Maandagavond reed de heer Wiersina, motorhersteller te Irn- sum, met zijn knefcht als chauffeur, in een nieuwe Chevrolet, welke ingereden moest worden, met een snelheid van 75 K.M. tegen een boom. De auto werd totaal vernield. De chauffeur bleef nagenoeg ongedeerd, doch zijn patroon bekwam zwaar lichamelijk letsel en is in levensgevaarlijken toestand in 't ziekenhuis te Leeuwarden opgenomen. Gedetineerde ontvlucht. Een 22-jarige uit Enschedé afkomstig, in het Huis van Bewaring te Almelo gedetineerdè, hoorde voor de rechtbank aldaar één jaar gevangenisstraf tegen zich eischen, wegens diefstal te Zenderen gepleegd. Toen hij met twee andere gedetineer den door een marechaussée naar de cel zou worden teruggebracht, zag hij kans uit het raam te springen. Ofschoon de politieman hem naBprong en nog een schot op hem loste, wist hij over een schutting te verdwijnen. Een gevaartijk heerschap. Zondag middag reed een bcschonkene met een auto zigzngsge wijze door Haarlem's straten. flet ging over trottoirs en rakelings langs huizon. Een agent gebood den man te stoppentoen deze toch doorreed, werden er enkele schoten op hem gelost, zonder doel te treffen. De motorbrigade werd toen ter hulp ge roepen en ging op zoek naar den ge vaarlijken automobilist Later trof zij hem alleen aan, zonder voertuig. Hij werd ingerekend en naar het politie bureau gebracht. Omveer. Te Oudega, in Wymbritsera- dcel, is Zaterdag een poldermolen dooi den bliksem getroffen en afgebrand. Te Smallébrugge 'bij Woudsend sloeg de l>liksem in de boerderij van den heer M. van der Koog. Alleen eenig meubilair kon worden gered. De boerderij is ge: heel afgebrand. Het Drama te Nieuivenhagen. Het L'm'b. Dagbl. meldt: Bij het onderzoek, dal mei grooten ijver door de ma.réchaussée van Nieuwenhagen wordt voortgezet, al wordt het begrijpelijkerwijze bemoeilijkt dooi den toestand, waarin.G. zich nog bevindt, begint het verhaal door dezen G. gedaan inzake een overval door drie Duitschers aan waarschijnlijkheid te verliezen. Op de plaats van het misdrijf is geen spoor van een overval, noch van een worsteling, noch van voetsporen gevonden. Bij het onderzoek is eveneens komen vast te staan, dat het mes, dat naast de vrouw in den grond stond en waarmee het mis.- drijf moet zijn gebeurd, toebehoort aan den gewonden man G. De overval te Bussum, Uit B'ussum wordt aam het Hbld. gemoldNa den stations-overval was een der personen, die 'bij de Buissumsche politie im verden king stonden, een woonwagenbewoner, Engelsman genaamd, tegen wien toen ech ter geem bewijzien konden verkregen wor den. Nu de berooving bij de Boaz-bank had plaats gehad, viel de aandacht opnieuw op bedoelden Engelsman, die kort tevoren, met zijn woonwagen te Bussum had gestaan. Bij een bespreking van de zaak met de Amsterdamsche re cherche 'kwam ter sprake, dat Engels man geregeld samenwerkte met zekeren van Brummen, ook een woonwagenbewo ner, en dat beiden herhaalde malen sa men veroordeeld waren. Ook was het bekend, dat van Brummen er veel op de fiets uit -trok. Van Brummen beant woordde vrijwel aam de beschrijving, zoo- dat diens opsporing verzocht werd en de Bussumlsche recherche overal naar hem zocht. Dinsdagmiddag kwam1 bericht uit Amsterdam, dat hij daar gezien was. Hij werd des avopds aan, 't bureau Spaarn- dam'merstraat ontboden en daar aan den praat gehouden, tot de Busslumsche po litie met getuigen daar verscheen ter con frontatie. Dleze heeft dien avond plaats gehad, waarbij de heer Joostem en de jongen en de kantoorjuffrouw hem' als den dader herkenden. Ook de woonwa gen "werd doorzocht en een inspecteur vond een namaak-revolver, en slagwapen, dat gepast werd op de verwondingen van den bankdirecteur. Die afmetingen klop ten precies. Die verdachte is acrobaat van beroep en buitengewoon handig met de fiets. Bij het verhoor ontkende hij iets van de zaak af te weten. „Hij was dien dag op de paardenmarkt te Zaandam geweest". Hij is nog niet uit den droom geholpen, dat op dien dag daar ter stede geen paardenmarkt gehouden is. telegrammen, BEURSOVERZICHT. AJMSTERDAM (V.-D.) In de positie van de Amsterdamsehei Effectenbeurs was vrij wel geen verandering gekomen, omdat gebrek aan affaire ook thans .weer een van de voornaamste kenmerken was. De meeste fondsensoorten1 bewogen zich daar bij op ongeveer het vorige koersniveau. Rubberfondsen waren meerendeels onver anderd, daar de ruibberprijzen stationnair bleven,. Het gaat er naar uitzien dat de gemiddelde prijs van rubber voor het per ultimo dezer eindigende restrictie- kwartaal veel zal uitkomen boven 1 shil ling 9 pence -per Engelsch pond, zoodat alsdan voor, de Britsche rjubberlanden geen productiebeperking zal worden ingevoerd. Van de Industrieelen waren Kunstzij de- aamdeelen aangeboden. Jurgens aandeelen prijshoudend. Suikerwaarden konden zich meerendeels goed op peil houden. Tabak ken bewogen zich niet geheel op een drachtelijke wijze. De olie-afdeelimg was stil, doch Koninklijken konden zieh hand haven. De Scheepvaartmarkt was vera ten. Van de Yankees waren Inter conti nental Rubber hooger. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 28 Juli. Prijs van f 1500 op no. 20555. Prijzen van f 400 op de nos. 4266, 5760, 15633. Prijzen van f 200 op de nos. 7176 en 18145. Prijzen van f 100 op de nos. 2094, 4321, 4301, 5345, 10330, 10421, 11326,13132. 15884, 17898, 18788. AMSTERDAM. (V.D.) Hedenmorgen is de woonwagenbewoner van Brummen, die verdacht wordt van den bankoverval te Bussum naar Amsterdam overgebracht waar hij ter beschikking van de justitie BREDA (V.D. Naar aanleiding- van de aanhangige reorganisatieplannen van den geneeskundigen dienst te Breda en het zonder opzeggingstermijn door de gemeente ontslaan van twee genees- heeren, dreigt hier een conflict tusschen de Bredasclie medioi en de gemeente. Naar ons uit geneeskundige kringen verzekerd wordt zal bij de reorganisatie geen enkel geneesheer te Breda ei n functie in dezen dienst aanvaarden. UITHUIZEN (V.D.) Een ontzettend drama heeft zich in den afgeloopen nacht te Zandeweer afgespeeld. Ver moedelijk in een vlaag van waanzin heeft de predikant bij de Hervormde gemeente, Ds. A. L. Booustra zijn vrouw met een scheermes den hals afgesneden en daarna zich zelf gedood. Heden morgen vond men beide echtelieden badende in hun bloed te bed. Het echt paar wan eerst vier weken getrouwd. SOESTERBERG. (V.D) Hedenmor gen omstreeks half negen botsten 2 militaire vliegtuigen van Socsterberg boven het bosch achter het theehuis nabij Socsterberg tegen elkaar. De vlieg tuigen bevonden zich op een hoogte van ongeveer 150 Meter. Beide vlieg tuigen kwamen naai- beneden. Het eene vliegtuig, dat bestuurd werd door den leerling-vlieger Dumcrniet, werd grooten- deels verwoest De bestuurder werd gedood. In het andere vliegtuig zalen de sergèant-majoor-vlieger Van der Griendt en een leerling-vlieger. Deze kregen, voorzoover bekend, geen letsel. SOESTERBERG (V.-D.) Omtrent het vliegongeval bij Soesterberg wordt nog nader gemeld: Het vliegtuig van den om het leven gekomen leerling-vlieger Du- merniet, die afkomstig is uit Deventer, was slechts korten tijd in de lucht. Het schijnt dat hij ongeveer tegelijkertijd met den sergeant-majoor-vlieger v. d. Griendt heeft willen landen. Bij het naar beneden komen zijn de vliegtuigen boven het bosch tegen elkaar gevlogen. Het vliegtuig van D. startte naar beneden en werd totaal versplinterd. De vlieger was onmiddellijk dood. Ook het vliegtuig van den vlieger van der Griendt viel. Het sLoeg eenmaal over de kop en kwam toen op een open stukje grond in het bosch terecht. Het is vrij ernstig beschadigd. De inzittenden zijn er zonder noemenswaardig letsel af gekomen. DEN HAAG. In, .aansluiting aan 't van wege het' departement van Waterstaat on middellijk ingesteld voorloopdg onderzoek naar de oorzaak van het vliegtuigongeval, dat onlangs met het K.L-|M--vliegtuig bij Brussel heeft plaats gehad, deelt ge noemd departement mede, 'dat een com missie wordt opgedragen in te stellen een nader onderzoek ter voorlichting van den minister omtrent de maatregelen tot 't verminderen van dergelijke ongevallen. Een Duitsche dame heeft bij de po litie aangifte gedaan van diefstal van sie raden ter waarde van f 10000 uit haar logeerkamer in een groot hotel hier ter stede. Eenige dagen geleden is te Sche- veningen ook een logeergast voor een aanzienlijk bedrag de dupe gewoTden van een, höteldief. Die politie vermoedt, dat in 'beide diefstallen één persoon de hand heeft. BERLIJN (V.-D.) De directeur van de Nederlandsche vliegtuigenfabriek, Fiokker, heeft zijn leven verzekerd voor het re cordbedrag van 2 millioen dollar. -- In Braïla (Roemenië) hebben ban dieten een theater in brand gestoken en het publiek geplunderd. [Met de vertegenwoordigers der lan den, hebben besprekingen plaats gehad in het rijksministeriie van arbeid over de vraag v,aw bizondere ondersteuning van werkeloozen, wier steunjaar den wette- lijken termijn overschreden is. Een ver leniging van den" ondersteuningsdu|ur kan volgens de rijksregeering slechts 'met toe stemming van den Rijksdag in den vorm van een wet plaats hebben. De onderhan delingen over de uitvoering van 't werk- verschaffingsschema hebben op verschei dene punten tot overeenstemming geleid. Voor kanaalaanleg zal 13i/a 'millioen be schikbaar worden gesteld. - Op de Oostkust van Florida (V.S.) woeden orkaanachtige stormen; 2 jach ten worden vermist, waaronder een met 35 personen. In de nabijheid van Miami zijn 5 visschers verdronken. De schade door denj storm aangericht, wordt op 6 millioen dollar geschat. PARIJS (V.-D.) De Ppolsche minister van Buitenl. Zaken, Zalewsky, heeft aan Briamd een telegram gericht, waarin hij zijn voldoening te kennen geeft over het feit dat de vroegere minister van Buiten- landsc-he Zaken in het nieuwe kabinet zijn oude post behoudt. Ik zié daarin, zoo heet het in dit telegram de waarde volle garantie voor het voortbestaan der Fransche republiek. Briand antwoordde hierop als volgt: Gij kunt er van verze kerd zijn dat ik de politiek zal voort zetten welke er naar streeft de banden van vriendschap tusschen Frankrijk en Polen te versterken. PARIJS. (V.D.) De financieele com missie zal reeds heden vroeg bijeenkomen om de financieele voorstellen te be- studeeren. De commissie zal haar werk zaamheden met den meesten spoed verrichten. De Kamer zal Vrijdag met de openbare debatten Aanvangen. WARSCHAU (V.D.) Wegens het feit, dat het krankzinnigengesticht te Pulparcow geheel bezet was, moesteu talrijke krankzinnigen outslageu worden. Zij vielen de bewoners van do stad lastig, met het gevolg dat vele inci denten ontstonden en van de vuur wapenen gebruik moest gemaakt worden. burgerlijke standen. Over de maanden Mei en Juni. ELKERZEE. Geboren: 28 Mei, Leny, d. van Jannes Comeljs Neelemari en An- toinia Leeuwis; 28 Juni, Invan Gerrit, z. van Jan Simon Velboom en Dirkje den Boer; 30, Leendert Cornelis, z. van Job den Boer en Adriana vaat der Werf. Gehuwd: 19 Mei, iMaTinus van der Wek'- ken, j.m., en Kaafjfe Bij de Vaate, j;.d. Overleden: 4 Mei, Lena Bezuijen, echt- genoote van Cornelis bij de Vate, 78 j.; 1 Juni, Willemina Louwrina de Vrieze, echtg. van Willem Dijkman, 71 j.; 23, Elizabeth Quist, echtgenootë van Lieven Jacob van de Panne. 60 j.30, Cornelis bij de Vale, weduwn. vain Lena Bezuijen, 75 j. DU1VENDIJKE. Geboren: 4 Juni, WiN lem Dingeman, z. van T. de Jonge en M.a de Oude. Gehuwd: 12 Mei, P. v. d. Linde, 25 j„ (van Eikerzee) en Fr. Dorreman, 24 W van Hoogwater en van Leegwater Over de waaa<?en Juli en Aug. Hoogwater: Laagwatevi D 29 v.m. 5,51 n.tn. 6.04 v.m.11,07 nu 11,36 V' 30 6.:Ó6 6 47 11,57* - f'. 31 7 23 7,32 *0",28^-0 55 L. 1 8,06 8,23 1,24 1.54 M. 2 9.03 9,28 2 21 2.59 l). 3 10.17 10,47 3 35 4,19 x*r. 4 11.32 4,53 5.34 Tjjil van H.W. te Dordrecht 3,15 unr later. I..W5.30 Met liet oog op den ingevoerden Zovuertyd, dient by bovenstaande tijdstippen ttn uur te worden bp geteld. marktberichten.; BEURSNOTEERING VAN 27 JULI. 6% N.W.S. 1923 A. f 500, f 1000, 1024, 103; 5 °/r N. W. S. 1918 f100, f500, f1000, ÏOI}-', 102,V 101» 5% N. W. S. 1919 f 100, f 500, f 1000, 1C0.J, 100101-jL; 44 7 N.W.S. 1Ö16, f 100, f500, f1000, "100, 100, 100; 4h N.W.S. 1917 f 100, f 500, f 1000, 100, 100, 100}4 N.W.S. 1916, f100, f500, f 1000, 96J, 97, 97^. Ned. Handels-M.ij A. 152; Kon. Petr. A. 376; H. V. A. C. v. A. 625; Java Cult. C. v. A. 3444; Deli-Batavia A. 428; Senembah Aand. 4081Amsterd. Rubber A 323NedSrl. Scheepvaart- Unie A 1814 Kon. Ned. Stoomboot- M.ij A 95; Philips A 340; Jurgens g. A 168U Wisselkoersen: Londen 12,09JBer lijn 59,24; Parijs 5,95; Brussel 6, Zwitserland 48,17; Weenen 35,20; Kopenhagen 66,Oslo 54,70; Stock holm 66,65; Praag 7,38; Milaan 7,90; Madrid 38,40New-York 2,48£ Pro longatie 2£ °/t ROTTERDAM, 27 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 298 paarden, 107 veulens, 821 majgere (runderen, 885 vette runderen, 250 vette kalveren, 320 nuchtere kalveren, 51 graskalveren, schapen of lammeren, 102 biggen, 1 of geit, 25 overloopers. Prijzen per K.G.: Koeien 30 tot 321/2* 44 ct., et., Ossen 37 et, et., 49 ct, Stier< 32 ct., 36 ct., 40 ct., Kalveren 42i/o tol 45 ct., 55 ct., 65 tot 671/2 ct. Prijzen stuk van mager vee: melkkoeien f285- 425, Ikalfkoeienj f 290—450, stieren f 110- 460, pinken f 100—150, graskalveren f25l —50, vaarzen f 170—235, paarden f 200— 350, slachtpaarden f 100—200, hitten f 120 —225, veulens f 35—80, biggen f 12,50— 21, dito per week f2,25—2,50, overloo pers f25—36, fok nuchtere kalveren f15 —25, slacht nuchtere kalveren f 10—13. N.V. Rotterd. Cons.-Veiling Weena- pein. Aanvoer 100.000 stuks. Kippeneieren f 5,25—7, eendeneieren f 4,50—5,25, kal- koeineieren f 7—8. GOES, 27 Juli. Eieren. Opgaaf van de Lajndbouwcommissie f5,80. Veiling V.P.Z. Aanvoer 19.400 stuks, pirijs f 8 de 100 stuks. 28 Juli. Zeeuwsche Eigenheimers f 2,20 f 2,50, idem blauwen f 2,20—f 2.50 per Hectoliter. Aanvoer 5 ladingen: 640 H.L. Stoomzuivelfabriek „De Duif". Prijs der boter Coöperatieve Veillag Zlerlkaee. Veiling van 27 JuH. Yellow transparente 13—'20 ct., id. II 7—10 ct., (Mooie meisjes 10 ct., id. II 7. —8 ct., Maniks Codlin 8 ct., Oomskinde- renpeer 9—25 ct., Bréeoce de Préroux 20—24 ct., id. II 10 ct., Suikerijperen 8 ct. Zwaanhals 8—14 ct., Kruisbessen 9—14 ct., roode idem 22 ct., Morellen 52—55 ct., idem II 29—30 ct., Pruimen 17—28 ct., Aardappels 5—6 ot., Tomaten 20 ct, Augurken 7—30 ct., Suikerboonen 10—21 ct., Snijboonen 16—22 ot., Zilverwit 5 ct, per K.G.; Komkommers 6—8 ct., Bloem kool 6—8 ct. per stuk, Andijvie 64 ct. per 100 stuks, Bouqbetten 8—13 ct. per stuk. weekbericht. Boogite burometerst. 772 8 te Soilly Laagste 748.7 a Isafjord. Verwachting tot den avond van 29 Juli Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Westelijke wind, afwisselende bewolking, aanvankelijk weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Fietsers llefct ef Van 28—29 Juli van 9,28 a.m.-4,46 v.m. 29 -=30 a 9,26 -4,46

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 2