Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAl's ROEM ROOMBOTER. abonnement i Woensdag 28 Juli 1926. zierikzeesche courant. ADVERTENTIËN Afsluiting brug. ~B u I t e n l A N D. binnenland. Ült Stad en Provincie. EVEN FIJN ALS 04, cent per h pond. Fraaie cadeaux. Fietstochten Oneffen Paden. 2t\it par 8 maunder: f 1.8°. irane» per poit f 1,80. Veer iel buitenland por Jaar f 10,—. AtaonderUjke nummers 6 oont. VarioWJnt Maandag:, Weenadoj an VrJJdaf, tas 18 regels 60 c$s. tas regels ea daarboven 20 ets. per regel. Reclames 60 ets. p. regeli Bij contract belangrijke korting. 82.te JAARGANG. - No. 11419. :n"ndln' dm At* Blr. L DE LOOZE Jr, Uüs.-RiBm». H. J. KOSTF.S TÓOr De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat de Ophaalbrug over de Oude Haven tot nadere aankondiging voor het verkeer met ry- en voertuigen en auto's gesloten is. Zierikzee, 28 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, k. -J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. EEN DORP BOVEN EEN AFGROND. Hel dorp Suaucourt in het Fransche de partement der boven -Saóne wordt, als men de Petit Parisien mag gelooven elk oogenblik met verdwijning in een afgrond bedreigd. Wetenschappelijke genootschap- pen uit Fransche Cornté stellen een on derzoek in en de geestelijke Boileau heeft reeds een poos geleden bij de maat schappij voor natuurlijke historie een ver handeling ingediend over de verschijnse len, waarvan het dorp het tooneel is. Boi leau is sedert lange jfairen pastoor in het dorp. Elk oogenblikken worden er aard schokken waargenomen en hoort men doffe ontploffingsgeluiden en uit scheuren in den bodem ontsnapt stoom. Men ver moedt, afgaande op de duidelijkheid, waarmede onderaardsch gerommel wordt waargenomen, dat slechts een dunne aardkorst het dorp draagt en schat de dikte daarvan op niet meer dan twee- tot driehonderd meter. VerSer vermoedt men, dat zich onder deze aardkost een afgrond van 400 meter bevindt. Profes sor Fournier en de geestelijke Boileau komen tot deze zelfde conclusie. Onge lukkigerwijze beschikt de gemeente niet over het noodige geld om een stelsel matigonderzoek, b.v. door het graven van een put, ter hand te nemen. LUDENDORF OPNIEUW GECOMPROMITTEERD. De afbrokkeling van het prestige van Ludendorff, eens de Duitsche nationale heros, gaat geregeld voort. Na de mili taire en politieke, titans de moreele de bacle van den man, d'je volgens zijn woon den wel alles, wat men onder het be grip vaderlandsliefde kan verstaan, in pacht scheen te hebben. In den loop van een proces met zijn bankier, dr. Bor- ehardt, heeft deze zwart op wit ver klaard, dat Ludendorff hem groote be dragen heeft toevertrouwd, teneinde dez© in het buitenland te plaatsen, met de be doeling hooge belastingen te ontduiken. Het geld moest zoo worden belegd, dat Ludendorff, indien hij zich soms genood zaakt mocht zien Puitschland te ontvluch ten, het in het buitenland in handen kon krijgen. De bankier heeft Ludendorff daarmede beschuldigd van schending van de „Devisenordnung''. In zijn repliek heeft Ludendorff de bedoeling van kapitaal- vlucht naar het buitenland bestreden, zon der nochtans op de bijzonderheden in te gaan. De „Frankf. Z." vermoedt, dat het geen bekend geworden is door dit civiele proces, een geduchte ontnuchtering moet zijn voor de Duitsche nationalisten. Want niet alleen betreft hei hier wetsovertre ding; erger nog is, dat uit de akten blijkt, hoe de man, die het nationale ofl- fer altijd heeft gepredikt, in zijn eigen leven het eigen belang, in strijd met de wet, 'boven het nationale belang heelt gesteld. DE TERUGKOMST VAN DE KONINGIN. Dinsdagmorgen ruim' half twaalf is de Koningin per extra-trein uit Zwitserland aan de halte Soestdijk aangekomen. Een talrijk publiek had zich daar verzameld om H.M. te verwelkomen. Even vóór de aankomst van den trein kwam' de Konin gin-Moeder met gevolg per auto aan. De 'begroeting van moeder en dochter was allerhartelijkst. De Koningin zag er ver moeid uit. H.M. heeft geleden aan een bronchitis, die in den - beginne gepaard ging mot -temperatuursverhooging en af mattende hevige hoestbuien. De tempe ratuur is nu normaal en het hoesten neemt af. H.M. zal nog eenigen tijd rust moeten houden, alvorens volledig herstel is ingetreden. Officieele begroeting door autoriteiten had niet plaats. Direct werd per auto naar het paleis gereden, waarbij het publiek de Koningin hartelijk toejuich te. Ook bij het paleis Soestdijk had zich een groote menigte verzameld. Ruim 2 uur kwam Prinses Juliana ten paleize Soestdijk per auto uit Amersfoort. BOND VOOR STAATSPENSJONEERING. De Bond voor Staatspensioneering heeft Dinsdag te Amsterdam1 zijn algemeens vergadering gehouden, onder leiding van den lieer C. v. d. Velden. In zijn openings woord zejde deze, dat het zich niet laat aanzien, dat de premievrije staatspensio,- neering spoedig in een wet zal zijn ge regeld. Maar de toeneming van de be langstelling in het Lot van ouden van dagen is een gunstig teeken, hetwelk den 'bond aanmoedigt in zijn streven. Daarna is het jaarverslag uitgebracht, blijkens hetwelk de Bond in den aanvang van het jaar telde 46,7163 leden in af deelingen en 600 algemeene leden. De ontvangsten bedroegen over 1925 f 18,004; het jaar sloot met een voordeelig saldo van f3074. In de namiddagvergadering heeft de secretaris, ds. D. A. van Krevelen ge sproken over den indirecten invloed van den Bond op de verzorging van de ouden van dagen in ons land. ZIERIKZEE. Zooals onlangs in ons blad werd bericht, hoopt de Zierikzeesche Óranje-Vereeniging, o. m. in verband met de verjaardag! van. H. M. de Koningin, een teekenwedstrijd uit te schrijven en daar aan een tentoonstelling op1 31 Aug. te verbinden. Het doel van dezen wedstrijd is, om de leerlingen van alle inrichtingen van onderwijs in de gelegenheid te stel len een stadsgezicht, Zierikzee betref fend, op papier te zetten. De deelne- mers(sters) zijn, vrij potlood, inkt,- houts kool enz. te gebruiken, desgewenscht kan men ook de teekening kleuren. De tee- keningen enz. moeten gemaakt worden naar de natuur, teekeningen enz. natee- kenen van ansichten of plaatjes is niet geoorloofd. Op de meeste inrichtingen van onder wijs heeft men de leerlingen reeds ge wezen op dezen wedstrijd, vandaar dat reeds een kleine tweehonderd jongelui zijn ingeschreven, die reeds aan het tee ltenen zijn. Aangifte voor deelname bij den secretaris der Zierikzeesche Oranje- vereemigihg, J. E. van den Broek (Boek handel Firma A. C. de Mooij, Kraanplein). De ingeschrevene: ontvangt gratis een vel letje teekenpapier; later wordt kenbaar gemaakt waar en wanneer heit werk kan worden ingeleverd. Wij inloodigen bij deze gaarne alle jon gelui uit, die een inrichting van onder wijs bezoeken, en die nog niet zijn in geschreven, zich te vervoegen aan ge noemd adres, ten einde in de vacantóe een teekening van onze rriooie stad pp papier te brengen en 'mede te dingen naar de beschikbaar te stellen prijzen. Naar wij vernemen is öf Zal worden gericht van verschillende zijden, een ver zoek tot den burgemeester om geen ver gunning meer te geven voor het dansen op Zondag. Wij vestigen de aandacht op de ad vertentie in; dit nummer, waarin de R.T.M^ een goedkoope reisgelegenheid naar Rot terdam in uitzicht stelt op 4 Augustus. Voor nadere bijzonderheden en prijzen verwijzen wij naar de advertentie. BURGH. Vanwege de Bataafsche Im port-Mij. is bij de firma Verwest Zn. alhier een benzinepomp van de nieuw ste constructie (Hardoll-systeem) ge plaatst imet ondergrondsch© benzinetank1, ter inhoud van pl. m. 4000 L. Een gemak en tijdbesparing voor .hen, die daar ter plaatse hun benzinevoorraad willen aan vullen. NOORDWELLE. Dinsdagmorgen werd de wielrijder G. V. uit Z.zee, tusschen Serooskerke en Noordwelle door den mo torrijder D. G. uit Serooskerke aangere den. De eerste kwam Ie vallen en kreeg een wonde aan het hoofd, terwijl één zijner duimen bfak. Na geneeskundig on derzoek werd hij per auto naar zijn wo ning vervoerd. Naar men ons mededeelt, is het ongeluk te wijten aan het feit; dat. het slachtoffer vóór den motor den weg overstak. OUWERKERK. 30 Juli zal het 60 j,aar geleden zijn, dat de Bewaarschool alhier werd gesticht. Het 10-jarig en 25-ijiarig bestaan werd indertijd feestelijk herdacht d-och het 50-jarig bestaan werd geduren de den oorlog stil voorbijgegaan. Nu evenwel bestaat het plan a.s. Zaterdag avond door eenige feestelijkheden de 60- };arige te herdenken. De kinderen worden 's 'middags op een rijtoertjle per auto ont haald en daarna getracteerd. Des avonds zal Nieuw Leven het zijne er toe bijl- dragen om1 de stemming er in te bren gen en zelfs heeft men het .plan een dansvloer machtig te worden om de dans- lustigeu in de gelegenheid te stellen hun proeven van bekwaamheid af te leggen. NIEUWERKERK. Gevolg gevende aan den wenk, een beroep te doen op de leer lingen der scholen in ons vaderland, is gedurende een 4-tal weken op de Open bare School alhier onder de kinderen een inzameling gehouden, teneinde iets bij te dragen ter leninging van den nood in de veenstreken. Aan het comité dat zich gevormd heeft om alle bedreigde kinde ren in de veenstreken steun te verleenen, kon hierdoor f' 12,375 worden toegezon den. ST.-ANNALAND. De opbrengst der col lecte ten bate van dc slachtoffers der Padang-ramp bedraagt f 145. „Kunst en Eer" geeft Donderdag avond 81/2 uur, in de muziektent een uit voering, bij ongunstig weer Dinsdag a.s. Programma: 1. Saverne, rnarehe, F. Ainidrieu; 2. jVIadchen von der Spule, ouverture,' Fr. Sluppé; 3. New Life, Gran de valsej K. Komzak; 4. Le'Baron. Tzigane, fantaisie, J. Straus. 5. Cortege exoti- tpe, F. Popy; 6. Faust, fantaisie, Go(u- nod; 7. Conté Pompadour, F. Andrieu; 8. Valse, uit Ballet Faust, La Mayejur; 9. Souvenir du President, marche, F. Gil bert. ONDERWIJS. Bevorderd aan de R.H.B.S. te Bengen- op -Zoom, van de le naar de 2e kl. P. de Heer, Tholen; 'J. Goedgebuure, St.-An- naland en A. Mol, Rilland; van de 2e naar de 3e kl. P. Jager, Seherpenisse en D.a Odink, St.-Annaland; van de 3e naar de 4e 'kl. W. v, d. Berg, M.a Cense en J. v. d. Maas, allen Tholen, Jo Dronkers, Poortvliet, Co.r Tazelaar, St.-Maartensdijk. Toegelaten tot de le W. H. Jager en J. Polderman, Seherpenisse, M. Ampt en P. van Westen, Oud-Vossemeer, A. Spek, Poortvliet, P. Tazelaar, Anna-Jaoobapol- der. Toegelaten tot de 3e ld. J. Meerman, Tholen en M. Rijnberg, Oud-Vossemeer. Voor het examen nuttige handwer ken slaagde dezer dagen te Rotterdam', o.a. ïivejN. M. Schot, Tholen. Bij de te Rotterdam gehouden M.U. L.O.-examen slaagden o.a. voor het di ploma A, J. C. van Belle en A- P. Peute te Zierikzee. DREISCHOR. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. School alhier zijn. geplaatst de dames: 1. mej. M. J. Vink te Brouwershaven, 2. 'mej. J. D. Brandenburg te Dreischor, 3. mej. M- N. [Merle te Zierikzee. Het doorzitten by Wielrjjden en ver branden der Huid door de zon, alsmede het Btukloopen van Hnld en Voeten, verzicht en geneest men met PU ROL Doos 30, Tube 80 ot. BECHTZiKEN. Ter Openbare Terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 27 Juli, werden o.m. behandeld de navolgende za ken en wel tegen: L. v. d. H., arbeider, 21 ji*., wonende te Haamstede, verdacht van diefstal van een rijwiel op 16 Juni 1926 te Haamstede. Eiseh: 2 m. gev.str. voorwaardelijk met 3 jiaar proeftijd en bijzondere voorwaarden; uitspraak idem; J. H., arbeidster, echtgenoote van A- v. d. H., 45 j;„ wonende te Oosterland, ver dacht van mishandeling van L. Brouwer, op 11 Juni 1926 te Oosterland; eiseft f 10 b. s. 10 d. h.; uitspraak idem'; N. v. d. W., werkman, 31 j., wionende te Noord'- welle, verdacht van het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, krachtens wettelijk voorschrift, gegeven op 16—17 Juli 1926 te Noordwelle; eisch f 15 b. s. 15 d. h.; uitspraak idem. dig acht, dan wordt de vergoeding be rekend naar reden var< f 2 per uur en per afgestane verbinding. 1 LANDBOUW ÊN VEETEELT. POST EN TELMGRAPHIE. De openstelling van het bijkantoor te Bruinisse is nader geregeld als volgt: voor den post- en telegraafdienst: 8—1, 2—31/2. 5—71/2' uur; voor de telefoon dienst: van 1 April tot en met 30 Sept.: 8—31/2, 5—71/2 uur; van 1 October tot en met 31 [Maart: 8—1, 2—31/2, 5—81/2 iu. RADIO-UITZENDINGEN. Bij' dienstorder zijn de directeuren uit- genoodigd, te voldoen aan verzoeken van den directeur van het Rijkstelegraafkan toor te Hilversum om beschikbaarstelling van interloeale telefoonverbindingen op werkdagen van 6 uur n.m. tot 9 uur v.m. en .op Zon- en feestdagen ten be hoeve van de overbrenging van radio - telefonisch juit te zenden mededeelingen van woord- en tooninhoud. Beschikbaar stelling voor dit doel, op andere, dan de genoemde uren, zal door het hoofdbe stuur na overleg met de betrokken direc teuren worden geregeld. Indien deze ge leidingen in gebruik worden gegeven op Zon- en feestdagen en op werkdagen na 6 uur n.m. en vóór 9 uur v.m., zal daar voor, met ingang van 29 dezer verschul digd Zijn een vergoeding naar reden van f 5 per uur en per afgestane verbinding. Zijn de kantoren, waartusschen een ge leiding wordt afgestaan, van elkander ge legen op een hemelsbreed gemeten af stand van ten hoogste 15 K.M. of zoo veel meer, als de directeur-generaal noo- STAND FRUIT EN WARMOEZERIJ- GEWASSEN. Het hieronder volgend overzicht van den stand van het fruit en de wairmoe- zerijigewassen op 23 Juli is, onder mede werking van de rijkstuinbouwconslulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der directie van den landbouw. Over 't algemeen is 1926 een slecht appeljaar, zöoals ook reeds in het overzicht van 22 Junoi werd aange kondigd. In Zeeland en Noord-Brabant treedt veel schurft in de vr.uchtboomen op, terwijl in Zeeland ook zeer veel last van blad- en bloedluizen wordt onder- vónden. De peren zijn over het alge meen igoed geladen. In het algemeen zijn de vruchten echter voor den tijd van het jaar te klein. De pruimen beloven een matig gewas; de late dessertpruimen zijn beter geladen dan de vroege pruimen. De druiven staan zeer goed tot goed en beloven een rijken oogst. De perziken in de kassen leveren een goeden oogst; van de volle gromds perziken is de stand vrij goed. De frambozen zijn met de warmte der laatste weken te snel gerijpt; de oogst is matig tot vrij slecht en valt over het algemeen, tegen. ACCIJNSVRIJE BIJENSUIKER, pe regeering heeft aan den Nedetrland- schen Imkersbond accijnsvrijdom, verleend voor 100.000 K.G. kristalsuiker, als winter voeder voor bijen. De Nederlandsche Imkersbond is er in geslaagd, de allerbeste witte kristalsui ker te koopen met een zoetgehalte van 99 pCt. Inlichtingen geeft de heer A. van Wely, secr.-penningm. van den Bond en hoofd der school te Echteld (bij Tiel). VISSCHERIJBERICHTEN. DE VISSCHERIJ OP DE ZEEUWSICHE STROOMEN. In het in druk verschenen verslag om trent den toestand der visscherijen op de Zeeuwsche stroomen en haren aankleve over het jfaar 1925, uitgebracht door het bestuur der visscherijen op de Zeeuwsche stroomen, aan den Minister van Finan ciën, wordt in het overzicht o.a. opger- merkt: „Het afgeioopen jiaar was in het algemeen'voor de verschillende vissche rijen niet ongunstig. Wat het oester- en mosselbedrijf betreft, was het eerste half- jSaar voor beide gunstig. De na(j:aarscam- pagne daarentegen niet. De mosselen wa ren in het algemeen slecht van visch en besomden lage prijzen, die door den la gen frankenkoers nog slechter waren, terwijl ook de oesters niet te best van visch waren. De hooge prijzen der oesters belemmerden den afzet. In de laatste jjaren is Engeland de grootste afnemer en de Bngelsche oesters ivaren in de 2e helft van 1925 beslist beter dan, de Zeeuwsche. Wordt echter voor de oester- kweekers, vooral voor hen die niet aan gesloten zijn, veel vergoed door de bui tengewone hooge prijzen, die zij voor hun product maakten, de mosselkweekers hadden dien troost niet, zij' hadden slech te prijzen en een slec-ht product." Het bacteriologisch onderzoek werd ge regeld voortgezet, evenals het periodiek onderzoek der verschillende oesterputten in geheel Zeeland, waarover de rapporten voortaan worden gepubliceerd in een af zonderlijk jaarboek. Door den bacterio loog werd nader onderzocht de veront reiniging van het Scheldewater door de Zuid-Nederlandsche Melasse Spiritusfa briek te Bergen op Zoom en maatregelen voorgesteld om aan deze verontreiniging 'een einde te maken. Voorts werden in het bestuur behandeld en advies uitgebracht over verschillende onderwerpen, o.a. om- FEUILLETON. Uit het Engelsch van SILAS RL HOCKING. 17 „Ik verlangde weer aan het werk te gaan en en u bedierf mij door al te veel vriendelijkheid". „En, uj zijt weer naar uw kantoor terug gekeerd?" „Ja, en het werken doet mij góed". „U ziet er ook beslt uit; maar nu gaat u toch naar Newlands nu )u zoo dicht bij zijt, niet waar? Het zal mijn oom' veel genoegen doen u te zien". „Dank u. Ik had geen plan een bezoek op Newlands te brengen. Ik had geen ander doel dan een kleine wandeling". „Enfin, het doet er niet toe, wat u van plan waart", zeide zij met een vroo- 1 ij leen. lach. „Daar u zonder verlof zijt heengegaan, moet u onder geleide terug- keeren". „Ik zou u voor niets ter wereld in \uw plannen willen storen", wierp hij tegen. „U waart op weg in de tegenoverge stelde richting". „Ik heb' geen. enkele afspraak, die er op aankomt", antwoordde zij. „Bedenkt u dus als het <u belieft geen, bezwaren m'eer, of ik zal gaan denken, dat u iets tegen ons heeft". Douglas wendde geen pogingen meer aan, zijn schoone verleidster te weer streven.. Hij had een wonderlijk gevoel van machteloosheid in haar bijzijn. Hij wist, dat| hij alles zou doen, wiat zij vroeg, zonder zich er tegen te verzetten, en dat het heriil een genot zou zijn, het te doen. Zij liepen samen naar Newlands, en hij had een gevoel alsof de lucht hem droeg. Voor het oogebblik was hij in den zevenden hemel. Hij wist, dat hij straks weder in de dorre woestijn zou zijn, dat hij voor deze korte straal van zonneschijn duur zo(u móeten betalen. Hij was weder de dwaze mug, die wordt aangetrokken door het licht; later zou hij zuchten over de pijnlijk verzengde vleugels. [Maar dat was hem thans onver schillig. Smart iin de toekomst was niets, vergeleken bij tegenwoordig geluk. Als men zoo weinig vreugde had als hij, was het dwaasheid^ er ni^r van te genieten, als zij hem' werd aangeboden. Hij opende dus zijn hart voor den vreemden en zins- bekorenden invloed, die zich van hem meester m'aakte. Voor 't oogenblik was hij de gelukkigste man van de wereld. Floss was zoo vriendelijk en vrij en gezellig, als het haar aard was te zijn. Zij had zichzelve geheel uit het hoofd gepraat, dat hij ooit verliefd op haar was geweest. „Het was alles mijn ijdelheid", zeide zij later tot z.ihzelve. „Hij gaf er niets om, en deed mij geen enkele vraag over de zaak". Echt meisjesachtig, was zij een weinig beleedigd over zijn schijnbare onverschil ligheid. Daarenboven had zij zichzelve nooit ontkend, dat hij bepaald zeer be langwekkend was. Het was niet alleen, dat hij een bijzonder knappe jonge man was, maar hij had zooveel gelezen en was zoo goed pp de hoogte van alle vra gen van den dag; en dan kwam hier nog bij, dat beide, zij en de dokter tot de overtuiging waren gekomen, dat hij, niettegenstaande de( omstandigheden waar in hij verkeerde, een gentleman was. Hij had zonder twijfel zijn fortuin verloren, anders zou hij zijn brood niet behoeven te verdienen als klerk. [Maar niets kon het feit verbergen, voot hen, die oogen hadden om te zien, dat hij aan iets ge heel anders gewoon was geweest. Zijn uitstekende manieren, het gem'ak, waar mede hij zich bewoog, zijn wellevendheid jegens ieder in huis, konden niet op eens verkregen zijn. Hij had van zijn jeugd af een goede' opvoeding genoten dat stond vast. Dit alles legde veel gewicht in de schaal bij den. norschen ouden dokter, hoewel het feit, dat hij een geheim ver borg, een tegenwicht vormde. Dr. Up ton haatte geheimzinnigheid. Geheimzin nigheid, beteekende volgens hem' altijd iets, dat niiet in den haak was. [Menschen op wie niets was aan te merken, behoef den niets te verbergen. Daarom', als men schen dus hun verleden trachtten te ^ver bergen, school daar, volgens hem, altijd iets achter, dat het licht niet kon zien. Floss was minder wantrouwend, doch nieuwsgieriger. Zij verlangde vurig het geheim van zijn vroeger leven te ontdek ken. „Als ik er ooit kans toe zie", zeide zij op zekeren dag tot zichzelf, „zal ik hem zien over te halen het mij te vertellen". En nu kwam het haar voor, dat die kans zich voordeed. Zij zou het grootste ge deelte van den middag hebben om' hem te ondervragen, indien zij hem1 slechts kon overhalen Zoo lang te blijven. Tien minuten nadat zij elkander waren tegengekomen, zaten zij in het gezellige salon van Dr. Upton; en daar de dokter juist uit was, begon Floss zonder [uitstel haar proefneming of z'ij heml aan het spreken zou kunnen krijgen. Hoofdstuk VIII. Met de oogen eens minnaars. Douglas vond Floss volkomen onwe- derstaanbaar, en gaf zichzelf zonder strijd aan de betooverjng van haar tegen woordigheid over. Zij maakte eerst wat. muziek voor hem, en onder de bekoring dier welluidende klanken, smolt bijna alle terughoudendheid weg; en toen zij hem eindelijk' vro-jg of hij voor haar zou willen spelen, kon hij: het haar niet wei geren en waarlijk, hij had nog nooit zoo goed gespeeld als dien middag. Het was alsof hij een nieuwe inspiratie ont ving, een onverwachte gloed en kracht kwamen over hem. Alle zenuwachtigheid verliet hem geheel, en zonder dat hiji zich bewust was van eenige inspanning, doem den allerlei vergeten melodieën in zijn geheugen op. Floss was verrukt Zijl speelde zelf uit stekend; maar haar talent was niets bij het zijne te vergelijken, ook ontbrak het haar aan de hartstocht en het onthou- siasme, die zijn spel kenmerkten. Zij had zich voorgenomen, Douglas onder haar bekoring te doen komen, en zie! zij kwam zelve ©mder zijn bekoring. Voor eenige korte oogenlikken vertoefden deze jjonge lieden, in het paradijs, en hoorden de engelenmuziek wakker roepen met hun harpen. Van de muziek keerden [zij eindelijk tot de gewone taal terug. De overgang was gemakkelijlk genoeg, want de be koring der muziek bleef en gaf een hoogere beteekenis aan de eenvoudigste woorden. (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1