Zierikzeesche A Nieuwsbode ZEELAND'! ROEM KWATTA^fV ROOMBOTER. Maandag 26 Juli 1926, zierikzeesche courant. advertentiên Dienstplicht. buitenland. Oneffen Paden. VOLLE-MELKREEP EVEN FIJN ALS Fraaie cadeaux Door Zon Verbrande Huid ABONWIEW5ENT8 fr|j« par 8 mwrndan t 1.80. 'ranea par pos* f 1.60. Vaar hel laiSenlaiiii per |«»r l".- iisondormkc uammiri C, oeni. Vereehjjnt Hutadar, Weopidaj as Vri)d>( tar 1b regels 30 ets. tam 4 regels en daarboven 20 ots. par regel. Seolamei 10 oti. p. regel» By contract belangrijke korting. 82»te JAARGANG. - No. 11418 1"<miln' im d»« ?u M' III. L J. DE LOOZE Jr. illlf.-IMHl. n. I. KOST». ™r Overgang naar de aanvullings reserve en inlevering van rjjksgoederen. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen op 1 October a.s. naar de aanvullings reserve overgaan de gewone dienstplichtigen van de landmacht, behiorende tot de lichting 1911. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zijn bestemd om in geval van mobilisatie eerst na de algemeene oproe ping in werkelijken dienst te worden geroepen en om dan op te komen bij de depóts. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rpbsgoederen zullen met uitzondering van het zakboekje in December van dit jaar moeten worden ingeleverd. BIkt bij de in levering dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat zich o.a. aan bestraffing bloot. Nader zal aan belanghebbenden worden bekend gemaakt wanneer en waar de inleve ring moet plaats hebben Aan de hierbij betrokken dienstplichti gen wordt in hun eigen belang aanbevolen er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel In orde zijn. Ten aanzien van den overgang naar de aanvullingsreserve worden de dienstplichtigen, al verkeeren zij in een bijzonder geval, niet gerekend te behooren tot een andere lichting dan die, waarvoor zjj zjjn ingelijfd. Genoten uitstel van eerste oefening, onderbreking van dienst enz., hebben alzoo niet ten gevolge, dat de overgang in een later jaar geschiedt. Zierikzee, 24 Juli 1926. De Burgemeester van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten. v Brieven: 1. N.V. Ncderl. Algemeene Cre- dietbank, Rotterdam; 2. A. Gravesteim, Poortvliet, Rotterdam. Briefkaarten: 1. Heer en Mevr. Smits, Rotterdam; 2. Mevr. C. van Welsenis Hoek, Oostvoorne; 3. H. Steenbergen, Rot terdam; 4. M. Dalebout, Burg; 5. M. Regoort, Zierikzee; 6. A. v- d. Werf, Seherpenisse7. Fam. v. Prooijen, Hoek, SL-Maartensdijk8. C. v. d. Werf Jd., Seherpenisse. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze by onbestelbaarbeid kunnen worden teruggegeven. Voorts is hét gewonseht alle per post te verzenden stukken, steeds van een volledig adres straat naam en huisnummer te voorzien. DE SPEELHOL-KANKER IN BERLIJN. Het aantal geheime speelhuizen in Ber lijn neemt bedenkelijk snel toe. Men schat het thans op minstens 125, en daarbij ko men dan, nog de sinds jaren bekende goe de „speelclubs". De stille speelhuizen, vertelt het „Berl. Tagebl", zijn voor iedereen tegen opgave van zijn naam toe gankelijk. Het geweldige (gevaar voor het publiek bestaat vooreerst in de systema tische uitbuiting door het z.g. kaartgeld (5 procent), en voorts in de (absolute kans loosheid. Het kaartgeld zuigt iln weinige uren bankhouder en pfubliek eenvoudig leeg. Het spel zelf is een door de Ber- lijnsche ondernemers Zelf (Uitgevonden spel dat slechts voor den speelhuisbaas winst gevend, voor iederen speler doodelijk is. De groote Berlijnsche speelhuizen zijn duur van opzet. De huisheer verlangt gewoonlijk 200 mark huur per dag, even tueel nog met aandeel in de winst! Slechts twee of drie clubs kunnen Zulke huren opbrengen, zeker bij den huidigen economischen, nood, en uit dezen strijd- omi-het-bestaan hebben zich el die clan destiene gelegenheden ontwikkeld. Afgezien inog daarvan, dat het publiek daardoor allerlei trucs, als prijsverdee- lingen, loterij e.d. wordt gelokt, wordt het ten overvloede met behulp van Valsch spel uitgekleed. Ieder speelhol heeft zijn „huiskapel", een consortium, van valsche spelers, die natuurlijk niet van onnoozele gemerkte kaarten gebruik maken, maar FEUILLETON. Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 16 Maar thans deed zich een andere vraag aan hem voor. Zou hij. Floss Gresham, een dienst bewijizen, door te vertellen, wat hij. wist. Als zij den jiongen man lief had, met wien zij1 op het punt stond te trouwen, zou zij' zeer waarschijnlijk veel liever in onwetendheid blijven. En als zij het wjst, zou het naar alle waarschijnlijk heid geen verschil maken. De meisjjes verwachtten tegenwoordig niet van de jpngelui, dat zij' heiligen waren, hij had zelfs hooren beweren, dat zij des te beter in haar smaak vielen, indien zij het tegen overgestelde waren. Beter dan Qoed: DE 3E5TE elkaar 'door zorgvuldig vastgestelde ge laatsvertrekkingen en gebaren doen we ten, welke kaarten 'Zij in handen hebben. Alles staat'machteloos daartegenover, aan gezien voor dit soort valsche spel nooit bewijzen zijn aan te voeren! Vaak Wor den de spelers door prostituées binnen- eioosuai. Die speelhuishouders zijn op enkele bit zonderingen na lieden die maatschappe lijk reeds lang schipbreuk leden en vaak langdurige gevangenisstraffen achter den rug hebben. BINNENLAND. DE TERUGKOMST VAN DE KONINGIN. De Koningin komt a.s. Dinsdag over Zevenaar in het vaderland terug. Van Zevenaar gaat zij dien dag 's morgens 9 iuuiJ 56 min. per extra-trein over Utrecht naar Soestdijk; aankomst aldaar half 12. UH Stad en Provlnei». ZIERIKZEE. De Tuinbouwvereeniging Schouwen'-Duiveland hield Vrijdagmiddag onder voorzitterschap van den heer H. van Toledo haar algemeene vergadering ten huize van mej^. de wed. Verwer. Uit de notulen 'bleek dat de heer Ir. Koop'- man bedankt had als secretaris en dat de heer C. O. J. Hendrikse thans deze functie waarneemt. De hoofdschotel dezer vergadering vormde de besprekingen over de op 31 Augustus en 1 en 2 September hier te houden tentoonstelling. De heer Panny, voorzitter der com missie voor die tentoonstelling, gaf aan de hand van de bepalingen en de vragen de gewenschte inlichtingen, die nu een maal de voorbereidingen van een expo1- sitie voorafgaan. De tentoonstelling wordt in de kegel baan van de sociëteit. „Ons Genoegen" gehouden, waar men over ongeveer 100 M2. tafelruimte beschikt, noodig vopr het uitstallen van het iugezondene. Voor de inzending van appels en peren moeten kisten worden gebruikt, die men voor de Zierikzeesche veiling aanwendt, gewicht ongeveer 20 k'.g. Op de tentoonstelling zullen worden geëxposeerd appels, pe ren, groenten, 'bloemen, luinbouwgereed- schappen, bestrijdingsmiddelen etc. etc. Ter opluistering kunnen ook niet-leden inzenden. Voor de inzending bloemen, buiten mededinging, wordt een prijs be schikbaar gesteld. De prijs per M.2 tery- toonstellingsruimte bedraagt 50 ct., tet- wijl er vooral den nadruk op wordt ge legd, dat ieder zijn eigen vruchten, groen ten of'bloemen inzendt. Na bespreking der financieele kwestie werd. overgegaan tot de benoeming van 3 juryleden. Benoemd werden de heeren Lijsten, van der Plas- sche en Polderman (Kloetinge). Nadat nog de in uitzicht gestelde excursie naar Goeree en Overflakkee uitvoerig was be sproken en waarvoor binnenkort een op roeping in deze courant zal verschijnen voor deelname aan dien tocht, werd deze vergadering met een opwekkend woord, voor de komende tentoonstelling, doo:' den voorzitter gesloten. De Minister van. Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen bij den inspecteur der directe belastingen enz. te Brouwersha ven, f 18,75, wegens te weinig betaalde Rij'ksinkomstenbelasting over de belasting jaren 1922—'23 en 1923—'24. RENESSE. Voor het Ziekenhuis te Noordgouwe is in deze gemeente gecol lecteerd de som van f 165,26^. De Zangvereenigingen „Jonge Krach ten'' en de „Gemengde Zangvereeniging'1', beiden van Haamstede, onder leiding van den Directeur, den heer C. J. Reisiger. brachten Zaterdagavond een bezoek aan Renesse, alwaar zij op (fe fraaie muziek tent een uitvoering gaven, die wel ge;- Oni het eens plat uit te drukken, hij zou misschien klikken, en alles voor niets. Zij zou misschien weigeren hem te ge- looven. Haar aanstaande kon haar gemak kelijk gerust stellen, en dus, inplaats van haar dankbaarheid in te ;o,ogsten, zou mis schien haar verachting zijn loon zijn, hij zou uit zijn betrekking worden ontslagen en hulpeloozer staan dan te voren. Daarenboven, indien zij' 't flauwste ver moeden had van Zijn liefde voor haar, zou zij dadelijk veronderstellen dat zijn handelwijze niet belangeloos was, en haar verachting voor hem, zou naar evenre digheid, groot zijn. Wat moest hij: dus doen? Het vuur was uitgegaan en nog steeds zat hij de vraag te overwegen, tot hij' eindelijk koud en ellendig naar bed kroop. Tioen hij1 den volgenden morgen op stond, was hij' nog even ver verwijderd van de oplossing van het vraagstuk. Hij had het grootste gedeelte van den nacht doorgebracht in een vergeefsche poging loan een iuiitweg uit deze moeilijkheid te vinden en zelfs toen hij sliep, hadden slaagd mag heeten. Wat de gezelschap pen ten gehoore brachten, kan zeker den toets der kritiek doorstaan. Het applaus van het belangstellend, aandachtig luis terend publiek, bewees, dat de uitge voerde zangnummers zeer in den smaak vielen. Door de vereen. „Renesse Vooruit" werden de zangers op eene versnapering onthaald. NIEUWERKERK. Zaterdagmiddag werd alhier de zaak van den heer Bolijn ge opend in het nieuwe gebouw, waarvan in een vorig nummer reeds het een en ander werd vermeid. Vooral'ook van de zijde der leveranciers w'erd veel belang stelling getoond door het zenden van prachtige 'bloemstukken en telegrafische gelukwenschen. Aan eiken kooper wordt gedurende de eerste dagen een fraai ca deau aangeboden. Wij wensehen den heer Bolijin veel succes in zijn nieuwe zaak. STAVENISSE. Toen" de dochter van den landbouwer E. oij deze gemeente, circa 5 maanden geleden vernam, dat haar 'broeder een ernstig motorongeluk had gekregen, schrok zij zoodanig, dat Zij haar spraak kwijt raakte. Al dien tijd tot nog toe kon zij bijna geen igeluid voortbrengen, maar toen zij nu dezer dagen zag, dal een neefjte van haar met een boerenwagen, bespannen möt 2 paan den, plotseling van den dijk afreed en in een sloot terecht kwam, schrok zij weder zeer hevig ën zie: haar spraak vermogen was teruggekomen. Het on'- geluk met den boerenwagen liep zonder verdere ongelukken af, maar voor de patiënte is het een groot geluk geweest. THOLEN. In den laatsten tijd worden op het eiland Tholen door de bevoegde beambten speciaal .gelet op de werking van remimfen enz. op auto's en stoom- fietsen. Belanghebbenden dienen er op te letten; het is nu eenmaal voor de vei ligheid hoogst gebiedend, dat de aan dacht er op gevestigd is. MIN. VAN DER VEGTE IN ZEELAND. De Minister van Waterstaat, de heet van der Vegte, heeft vorige week in ge zelschap van den Commissaris der Konin gin, leden van Ged. Staten, den griffier der Staten, den hoofdingenieur van den Rijles- en den Provincialen Waterstaat en den Regeeringscom'missariis voor de Pro vinciale Stoombootdiensten een tocht ge daan door Zeeland en daarbij o.tn'. be zocht def havenwerken te Vlissingen, Bres- kens en Terneuzen, waarbij de aanleg plaatsen voor de nieuv e ferryboot wer den besproken. Ook werd een bezoek gébracht aan het ter-rein voor den nieu wen verbindingsweg IJzendijke-Pyramide en de electrische centrale bij Driekwart. Bij aankomst te Hoedekenskerke werd de overlading aldaar op de lokaalsppor in Zuid-Beveland in oogenschouw genomen. Geïnspecteerd werden de sluiswerken te Wemoldinge, waarna een bezoek aan Zijpe werd gebracht ter beoordeeling van de plannen voor een vluehthaven in den Stoofpolder. Ten slotte werd bij terug komst -te Wemteldinge per auto gereden langs de wegen, die tot Rijksweg m'oeten worden gemaakt, voorts paar het Thool- sche Veer, waar met den burgemeester van Tholen de plannen tot overbrugging van de Eendracht werden besproken. Tijdens de tochten kwamen -nog ver-, schillende andere Zeeuwsche belangen ter sprake. O oonl per '/2 pönd. Doorzitten, Stukloopen, Schrijnen en Smetten der Huid, verzacht en geneest men met PUR0L. Zijn 'droomen zich om- dezelfde wanho pige vraag gewend en gekeerd. Een modern humorist heeft gezegd: „Als ge twijfelt, spreek dan de waarheid'». Maar Douglas was geen humorist, en eer de dag ten einde was, had hij. feitelijk het tegenovergestelde besluit genomen. „Ik kan geen goed doen, door mij. mét de zaak te bemoeien'', zeide hij oip bit teren toon tot zichzelf'. „Ik zou haar willen rédden als ik kon, maar ik kan niet. Verachtelijk als de ellendeling is, zou Zij: misschien gelukkiger met hem dan zonder hem Zijn. Hij Zou zich zelf' met liefde hebben opgeofferd, indien hij' daardoor Floss Gresham had kunnen red den, maar aangezien daar niet de minste kans op scheen te bestaan, sloeg hij den eenigen weg in, die voor hem open scheen. Zoo gingen( twee of (drie Weken voorbij, gedurende welken tijd hij (wanhopige po gingen aanwendde zijne liefde voor Floss Gresham) te overwinnen en zijn hart te verharden. Het was over het algemeen een hopeloozé taak. Zijn hart Was (te diep gewond om1 imj een maand of een ZEEUWSCHEN POLDER- EN WATER- SCHAPSBOND. Zaterdag hield bovengenoemde Bond zijn jaarvergadering te Oostburg. Voor den aanvang van die vergadering werden het bestuur en enkele autoriteiten op het gemeentehuis ontvangen door het college van Bur,gem. en Weth., waarbij de bur gemeester, de heer Erasmus, allen een welkom toeriep en wees op het groote belang, dat ook de gemeenten hebben bij goede funetioneerende waterschappen en polders. Die voorzitter, de heer m'r. P. Pieleman, dankte voor deze welkomst woorden. Vervolgens werd in de Graan- beurs de vergadering gehouden, waarin de heer Diieleman betreurde dat de coti- missaris der Koningin verhinderd was te komen. Hij heette den vertegenwoor diger van Ged. Staten en andere autori teiten welkom en in het bijzonder dr. A. A. Beekman uit den Haag, die zich bë- .reid heeft verklaard voor de vergadering te spreken. Door deii secretaris, den heer mr. H. v. d. Beke Callenfels, werd het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij ont- leenen, dat advies werd uitgebracht aan Ged. Staten inzake wijziging van 't regle ment voor de calamlteuze polders en wa terschappen. Een commissie werd ge vormd om) na te gaan de wenschelijkheid van oprichting van afwaterimgswater- schappen, welke zich in verschillende af- deelingem splitste. Verschillende adviezen werden gegeven, zoowel van administra- tiefrechtelijken aard als van technisch- waterstaatfcundigen. Door den Bond werd eerst bij den Minister van waterstaat en later bij'de Tweedie Kamer geageerd (tégen het verdrag met- België. Nog werd eene comlmissie gevormd ter voorbereiding van gezamenlijken, aankoop en exploitatie van een wegenwals. Het aantal leden steeg tot 81, dat der persoonlijke leden tot 73. De rekening over 1925 sluit met een kwaad slot van f 36, voornamelijk dppr de kosten gemaald; voor het voeren van actie tegen het verdrag mét België. Tot bestuurslid werd herkozen de heer D. J. Dees te Terneuzen en gekozen de heer J. Doele- man te Dreischor. Vervolgens hield de heef dr. A. A- Beekman een lezing over „De geschiede nis der H'.mte en aangrenzende u>ateren)\ In een door verschillende kaarten toege lichte rede, wees de 'begaafde spreker er op, hoe de Schelde oorspronkelijk uit mondde door wat thans de Oosterschelde wordt genoemd. De Honte, die eerst veel later ook Westerschelde werd geheeten, is een Zeegat, dat eerst later met de Schelde in verbinding kwam'. De Honte is, volgens spr., steeds een vrij breed wa ter geweest, al is zij1 dan ook soms her haaldelijk van vorm veranderd, waarbij een drietal plaatsen verloren gingen. De mond van de Honte was vroeger slechts 3000, thans 5003 M. breed. De eilanden Wulpen en Koezand in dien mond zijn geheel verdwenen. Als sommige geschied schrijvers meenen, dat de Honte ook wel Heidenzee werd genoemd, ontkent spr. dit want de "Heidenzee was z.i. het water lusschen Wulpen en Koezand. Na er op gewezen te hebben hoe verschillende wa teren vroeger Zuid-Beveland en ook Z. Vlaanderen in deelen scheidden, stond spr. vooral lang stil bij de geschiedenis van het Zwin en daarbij bij die van Brugge, Sluis en andere plaatsen in Vlaanderen. De lezing was met zeer groote aandacht door de aanwezigen ge volgd en met applaus bezegeld. Hierna deelde Ir. van Cruiningen en kele bijzonderheden mede over het in 1924 in gebruik genomen electrische ge-, maal voor de polders rond Biervliet, waaraan des middags een 'bezoek werd gébracht en dat voor deze streek van zulk een groote beteekenis is. De voorzitter deelde daarna mede, dat de verschillende commissiën nog niet ge heel met hun werk gereed zijn, maar de resultaten spoedig aan de leden bekend zullen worden gemaakt. De secretaris deelde nog mede, dat jaar te kunnen genezen. Daarenboven gaf juist het gevaar, waarin Zij verkeerde, voedsel aan de vlam zijnier hartstocht. Hij stelde haar zich voortdurend voor, blindelings haar verderf tegemoet snel lend, terwijl hij, o, wanihoop, niet bij machte was "dia ar te redden. Iedere week bracht haar nader bij den gev reesden trouwdag, en hoe dreigenjder het gevaar werd, des te gxooteir scheen zijn liefde te worden en des te vuriger zijn be geerte, haar te kunnen redden. Des Zaterdags, als het 'kantoor vroeg werd gesloten, maakte hij lange wan delingen. naar het andere einde der staxt, in de hoop, dat hij haar zien zou- Hij was overtuigd, dat dit ongeveer het on zinnigste was, wat hij doen kon dat hij, indien hij zijn liefde voor haar over winnen wilde, Zich zoo ver mogelijk van haar verwijderd zou mOeten houden en toch wandelde hij opzettelijk in de richting van Newlands, en bad bijna, dat hij haar dooir het een of ander toeval mocht tegenkomen, maar slechts ééns werd zijn bede verhoord. Het was op, weder 3 nieuwe leden en 32 persoonlijke leden Zijn toegetreden. Na een gemeen schappelijke maaltijd werd naar het ge noemde electrische gemaal gereden, en met belangstelling kennis genomen van het makkelijk in beweging brengen en de groote capaciteit van deze inrichting. BECHT24KEN. HET AUTO-ONGELUK OP DE THOOLSCHE PONT. Het gerechtshof in Deni Bosch heeft dên chauffeur M. J. M. te Stavenisse, aan wiens schuld te wijten is geweest het autobus-ongel(uk op de pont van het Thoolsche veer, waarbij een persoon een been brak, veroordeeld tot f 200 boete subs. 60 dagen hechtenis en betaling eener schadevergoeding van f 60. De eisch was twee weken hechtenis. De rechtbank te Breda had dein chauf feur 2 weken hechtenis opgelegd met 2 jaar ontzetting uit zijn beToep van chauffeur. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Naar aanleiding! van het bericht uit „Het Volk", als zou de behandeling van de Culemborgsche mbordzaak in October a.s. voor de Tielsehe rechtbank plaats hebben-, verneemt de Tel. van de zijde der justitie, dat dit niet juist is. Verwijzing naar de openbare terechtzitting heeft nog niet plaats (gehad. De instructie lis nog niet gesloten. |De verdachten, bevinden zich nog steeds in preventieve hechtenis. De heer O. de Beus, beschuldigd van belee- diiging van commissaris Blok Zal, gelijk gemeld, óp Donderdag 16 Sept. a.s. vopr de arrond.-reehtbank alhier terecht staan. Als zijn raadsman zal mr. H. Mèhdels op treden. LANDBOUW ÉN VEETEELT. STAND DER LANDBOUWGEWASSEN. Het hieronder volgende overzicht be treffende den stand der landbouwgewas sen op 21 dezer is, onder medewerking der rijkslandbouwconsulenten, samenge steld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der directie van den landbouw en door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut. De weersgesteldheid mocht over het algemeen voor de gewassen gunstig worg den geacht. Wel had het vroeg geoogste hooi van den regen te lijden, maar het mooie weer, dat spoedig na het ver schijnen van het vorige oogstbericht in trad, stelde in de gelegenheid den over het algemeen ruimen hooioogst prider gunstige omstandigheden binnen te halen. De granen, die eene sterke stroo-ontwik- keling hébben, zijn over het algemeen flink geladen; vooral de haver vertoont een zwaar gewas; in vele gevallen hebben echter de regens het.graan doen legeren. De erwtem hebben in vele streken te lij|- den van de kropmade en van worm1, wa,ardoor de qualiteit te wensehen overf- la,at; waar deze plagen niet optreden, wordt een goed gewas gevonden, dat in sommige gevallen zelfs te weelderig is. Van de veldboonen is de stand over het algemeen goed; in "sommige gevallen, vooral in Zeeland, doet echter de luis aan dit gewas vrij veel schade. De bruine boonen hebben bijzonder van het mooie weder geprofiteerd en daardoor in vele gevallen haar achterstand grootendqels ingehaald. Het vlas heeft op vele plaatsen nogal gelegerd', waardoor de qualiteit is achteruitgegaan. Het karwijizaad geeft een matige tot vrij1 slechte opbrengst. De an dere handelsgewassen, koolzaad, mos terdzaad, kanariezaad en blauwmaanzaad, gaven een vrij goeden tot goeden stand te zien. De suikerbieten en voederbieten hebben im de laatste weken zeer van het gunstige weer geprofiteerd en zijn daar door sterk gegroeid, zoodat de stand thans vrij goed tot goed is. De consump- tie;-aardappelen Zijn hier en daar te vroeg aan het afsterven. De gewone aardappel ziekte (phytophtora infestans) treedt op vele plaatsen op, ofschoon tot heden de gevolgen er van nog niet 'bijzonder ern stig zij'n; de stand is over het algemeen goed. Ook de stand der uien en van de chichorei stemt tot tevredenheid. De kla vers staan goed, de witte zelfs zeer goed tot goed, en van het weiland, dat Nieuwjaarsdag, dat zij zich plotseling van aangezicht tot aangezicht tegenover el kander bevonden. Hij zou haar voorbij zijn geloopen zonder haar te herkennen, want hij had haar |nog nooit mét haar mantel en bont oimj ,en met een hoed op gezien, en zij zag er heel anders uit dan in huis. „Goeden middag,- mijnheer Wyburn, veel heil en! Zegen in 't nieuwe jaar! Hij schrik te alsof een (kogel hem trof en toen bloosde hij als 'n schoolmeisje. Hij her kende haar stem onmiddellijk, en zij trof zijn hart als een psalm. „Goeden middag, jtiffrouw Gresham, dit is een onverwacht genoegen.1", en zij drukten elkander de hand en het was Douglas, alsof zijn hart een opgenblik stil stond. „Waart u o-p weg naar Newlands? Zoo ja, dan ga ik met u terug. We heb' ben al iederen. dag naar een bezoek van u uitgezien. Hoe verkeerd ik1 had bijna gezegd wreedf van u ons zoo plotseling en onverwacht te verlaten!" 'W.ordt vervok

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1