Zierikzeeschs Nieuwsbode Rheumatiek. B IJ VOEGSEL "buitenland. Uit Stad en Provlnole. BINNENLAND. FEUILLETON. Oneffen Paden. Weder een verrassende genezing. Door Mij in vier weken genezen. behoorende bJJ de v TM Vrijdag 23 Juli 1926, «O. 11417 EEN HEETGEBAKERD PREDIKANT. Amerikaansche predikanten worden ons gewoonlijk geschilderd als voorbeelden van practischen zin en kordaatheid. Naar het volgende verhaal te oordeelesi is ech ter de Baptistenpredikant van Fort Wjoirth die den veelzeggenden bijnaam van „Texas Tornado'» draagt, ds. Norris, in die kordaatheid toch wel wat heel ver gegaan. Dezer dagen heeft hij, toen op een avond zijn stadgenoot Ellioth Chips, rijk houthandelaar en vooraanstaande fi guur in de stedelijke politiek van Fort Worth, bij hem kwam om hém te on derhouden over des predikanten bestrij ding van de gemeentelijke politiek en ze den, dezen in zijn studeerkamer dood geschoten. Ds. Norris 'beweert uit zelf verdediging gehandeld te hebben. Zestien uren nadat de doodslag was geschied en de predikant na borgtocht was vrijgelaten sprak h'iji voor zijn gehoor van 4000 zielen zijtn preek uit, waarmee hij den avond te voren bezig #<Ts geweest, over „Zoo i s er geen verdoemenis voor hen die in Christus Jezus zijn''. De geheele ge meente, die onder Norris' leiding zeer in bloei is toegenomen, staat achter haar predikant en er wordt beweerd, dat er betrouwbare getuigenissen te vinden zijn die Wijzen op een samenzwering om ds. Norris Van het levesi te berooven. Deze had allengs met zijn blad „Het Zoek'-1 licht'', dat een oplaag van 60.000 exem plaren heeft, zeer veel invloed gekregen, die hij ook aanwendde tot wat in zijn oog saneer in g van de gemeentelijke po litiek en administratie was. DE „DOODSTRIJD'» VAN HET PARLEMENTARISME. Met zijn niet alleen de communisten en „valutagieren'', die voordeel verwach ten van den onafgebroken val van den frank en de verwarring in de politiek. De geloovigen in de fascistische leerstell ingen ontleénen aan den gang van za ken een bewijs te meer voor hun stand!- punt, dat het parlementaire stelsel over heel de wereld Zijn stervensuur nadert en dat de vervanging ervan door een meer of minder fascistisch getint regime slechts een quaestie van tijd is. Zoo schrijft signor Corradkii, de vader van het Italiaansche nationalisme, in de „Giornale d'Italia>' o.a.: Welk ministerie ook in Frankrijk thans gevormd moge worden, het moet in de huidige parle mentaire omstandigheden in enkele dat gen of weken vallen zonder iets tot stand te hebben gebracht. Het zijn niet de mi nisteries, die thans in Frankrijk vallen; maar het is het regime, dat gevallen is. Het parlementaire stelsel is verkeerd en verdient verder geen woord meer''. Signor Corradimi merkt bij zijn requi sitoir over het parlementaire stelsel op, dat zijn „doodstrijd'' in Engeland wel' licht nog iets langer zal duren dan el ders, terwijl hij zich op het standpunt stelt, dat elk land eigen smaak' en be hoeften moet "volgen b'if het vinden van een ander stelsel. rieven, heeft, onder herinnering aan een adres d.d. 21 Dec. /925, zich opnieuw met een adres gewend tot den directeur[- generaal der Posterijen en Telegrafie. Het Comité meent, dat thans met ta riefsverlaging niet langer mag worden gewacht. Deze moet niet tot enkele on- derdeelen beperkt blijven, ook al omdat daardoor het noodzakelijk onderling ver band der tarieven op ongewenschte wijze verbroken dreigt te Morden; er moet z.i. een streven zijn naar terugkeer tot de, aan de hand van het indexcijfer naar de huidige verhoudingen gecorrigeerde, ta rieven van vóór den oorlog. DE KONINGIN. Sommige Zwitsersche bladen bevatten een vrij verontrustend bericht, uit Bern, nopens den gezondheidstoestand van H.M. de Koningin, die aan vrij hevige bron chilis zou lijden, esn daarom haar vertrek zou hebben .uitgesteld. Bij1 informatie ter bevoegder plaatse is de verzekering ge geven, dat alleen voorzichtigheidshalve het vertrek van de koningin, die slechts wgt kou heeft gevat, is uitgesteld en dat er geen reden 'bestaat voor ongerustheid, VERLAGING VAN POSTTARIEVEN. Het comité tot verlaging der posttai Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 15 Hij had nog niet lang geschreven of hij bemerkte, dat er iemand in. het voorste kantoor was gekomen: Dit was echter geen zaak, die heart aanging. Plotseling echter hief hij zijn hoofd op en luisterde uit all macht. „Die stemi ken ik", zeide hij tot zich zelf. Waar kan ik die meer hebben hoord? Wacht, ik weet het! Bij Jupiter! het is! de aanstaande echtgenoot van Floss Gresham1! Wat ter wereld kan hij uit te staan hebbert met [Mozes Schlinger?' „Lieve hemiel!" En hij liet zijn pen uit zijn hand vallen en hield zich kramp achtig vast aan de armleuningen van zijn stoel. (Mozes was boos, en sprak mét een ongewoon harde stem. Was hij ver geten, dat zijn particuliere secretaris zich in het aangrenzend vertrek bevond, alles kon hooren, wat hij zeide? Dat leek waarlijk zoo. Douglas luisterde vol ontzetting tpe. Hij kon er niets aan doen, dat hij alles hoor de. [Maar hetgeen hij vernam1, bracht he'm1 in een toestand van groote ontsteltenis ZIERIKZEE. In hotel „Juliana" alhier zijn ee*w-\ .^ijzigingen aangebracht, die echt veru- ingen Imogen worden ge noemd. De eetzaal aan den voorkant van het gebouw is in haar voordeel veran derd. Door yvégnéming van de schotten aan de Oostkant is meer ruimte verkre gen, waardoor eenige tafeltjes apart kun nen worden gereserveerd om a la carte te kunnen eten. In het café is een nieuwe vloer gelegd, terwijl het interieur, door het aanbrengen van een mooie lambrizee- ring, waarvoor de heer M. Berrevoets zorgde en het keurig, modem schilder werk van den heer P. Beuzenbèrg, aan de eischen van den allerlaatsten tijd vol doet. Iets nieuws was voor ons de ver- warmings-installatie onder) het biljart aan gebracht. Ingewijden in de biljartkunst zullen wellicht deze uitvinding op prijs stellen! RENESSE. Van de kermis, die weer tot het verledene behoort, valt dit jaar al heel weinig te melden. Schreven we eer tijds, dat „de ouwe tante" aan verval van krachten leed, dit jaar heeft zich het ziekteproces sterk voortgezet. Twee koekkramen, een schuitjes'molen, waarin vaak geen muziek, en een bioscoop, zie daar alles wat op de kermis aanwezig was, waar op andere jaren het ruiir.'e kerkplein gestoffeerd werd miet zweef- en draaimblen, schommel, kramen met: ,elk' wat wils'', tenten en een sehouwj- burg. Nu was het „Cinema Palace" de eenigste -en mooiste attractie van de ker mis. Het jaarfeest is verouderd, past zich niet orteer aap den modernen tijdgeest, Geen krachtig pleidooi behoeft gehouden te worden om1 de kermis af te schaffen, noch kunnen kunst en vliegwerk haar nieuw leven in blazen of haar bestaan bestendigen. Er zal een tijd ko'irten dat, na nog eenige opflikkeringen en stuip trekkingen, de ouderwetsche kermis haar eigen dood is gestorv-en. Het bezoek der kermis was Dinsdag anders de drukste dag, bizonder gering. Het toen heerschen- de weer, zich kenmerkend als najaars weer met zijn gure regenvlagen, door den kouden, nijdigen wind voortgejaagd, was grootendeels wel oorzaak van het slechte bezoek, 's Avonds was het vrij dijUk. - Renesse mag zich tegenwoordig in een zeer druk bezoek verheugen. Tal van-vreemdelingen; zijn hier thans tijdelijk gehuisvest. Uit alle oogden van ons eiland vertoeven, vooral1 Zpnidags, honderden aan het breede strand; vlijen zich tegen den voet der hooge duinen, zich vermeiende in het schouwspel der rustelooze zee; wandelen langs 's Hee-ren wegen, en ge nieten van het heerlijk panorama, dat zich voortdurend aan het oog ontrolt, om, als de zon ter kimme daalt per tram, auto of te voet opgewekt, ver- frischt en versterkt in blijde stemming huiswaarts te keeren mét het vaste voot- nem'en. -het bezoek aan het heerlijk ge legen Renesse te herhalen. NOORD WELLE. Maandagmiddag en •avond had het aangekondigde feest plaats dat onder de stral-en van een ïpalsch Juli-zonn-etje begon imlet ringsteken t-e paard, in welk nummer dhr. J. Kloet den eersten prijs behaalde. Van de ver schillende wedstrijden ireleveeren wij: ringsteken, met tilbury's (le prijs mevr. Hanse-Hogerland)versiering töilburyde heer C. A. Boogerd, le prijs; versiering paarden: de heer Kosten le prijs. De kinderspelen waren bijzonder aardig. De hindernisbaan wekte veler lachlust op. Jammer, dat enkele regenbuien de zaak wat in de war stuurden, 's Avonds ge noten wij van Ellem'eet's muziekgezel schap, dat met „Melodia" de stemming er in bracht. Wij brengen ons Mondhar monica-orkest onzen hartelijken dank en houden ons bij' voorbaat aanbevolen voor verdeTe medewerking. Men bracht ver der den avond en een gedeelte van den nacht door met hossen, dansen, sprin gen, en met hetgeen men in vroolijke buien doet. Eenige plasregens zorgden voor andere sensatie. Over heit geheel kunnen wij tevreden zijn en zeggen de commissie dank voor het g-ebbdene, on der het toeroepen van een: Tot weer ziens. OUWERKERK. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 16 Juli. Tegenwoordig 6 leden. De idooT het be noemd raadslid A. Bolijn ingezonden ge loofsbrief wordt in orde bevonden en tot de toelating van den benoemde be sloten. De heer A. Bolijn verschijnt ter vergadering en legt de beloften af, voor geschreven biji art. 39 der Gemeentewet. Aan L. A. Padmos, J. Romeijïi Jbz. en J. van Klinken wordt ontheffing van hon denbelasting verleend voor een half jaar. Op een verzoek van W. C. de Bruine om eene subsidie voor 1927 van f10, in de kosten van een reizende bibliotheek, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. Z. h'.s. besloten adressant uit te noodigen het volgend jaar zijn ver zoek te herhalen onder overlegging van een verslag van den afgeloopen lees- eursus. De rekening van den vleeschkeu- ringsdienst in den keuringskring Ooster land over 1925, zoomede de begrooting van dien dienst voor 1927, worden goed gekeurd. De jaarwedde, tevens pensioens grondslag van den jgeirteente-ontvanger wordt met ingang van 1 Juni 1926 vast gesteld op f 800. De gemeente-rekening over 1925 wordt aangeboden en gesteld in handen eener Raadscommissie, be staande uit de heeren Hendrikse, van den Bos en Vijverberg. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1925 wordt vastgesteld in ontvang op f 1693,24V uitgaaf op f 1594,17 en alzoo mét een goed slot van f 99,071/2- De begropting van het burgerl. armbestuur voor 1927 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 1486,571/2 en 't subsidie op f 1150. Z.h.s. wordt vastgesteld een besluit tot wijziging der begrooting voor 1926. Aan de bijzondere bewaarschool wordt voor 1927 een subsidie verleend van f 350. Be sloten wordt aan de haven 2 (ij'Zeren mleer- palen te plaatsen en dr. de Ruijter uit te noodigen voortaan bij uit&tedigheid miede te deelen, wie voor hem als plaatsver vanger optreedt. Goedgevonden wordt om tusschen de woning van van den Bos en L. (Manni een zinkput aan te brengen. De heer de Later wijst op den zinkput bij van Koten, de loozing aan den Westkant van de Zuidstraat en op het metselwerk aan dein Zuidkant van het lijkenhuisje. Aan een en ander zal, zoo noodig, de aandacht worden gewijd. Hierna sluiting. THOLEN. Op 21 dezer werd door den Majoor der Rijksveldwacht en den Gem.- keurmeester tegen een landbouwer en koopman in deze gemeente, proces-ver baal opgemaakt wegens het verkoopen en koopen) van een gestorven veulen, Zon der dit'ten birreele van den keuringsdienst aan te geven. Het veulen was niet voor zien van een igoedkeuringsstempelWaaT op deze overtreding der Vleeschkeurings- wet een boete kan geëischt worden van f 300 of 3 maanden hechtenis, kan er niet te ernstig! op worden gewezen, om toch alle gestorven vee, direct bij den keuringsdienst aan te geven. PROV. STATEN VAN ZEELAND. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van de Pro-v. Staten van Zeeland werd de mededeeling van Ged. Staten, oip de vraag van den heer Welleman be treffende de uitvoering van de Land arbeiders wet op Schouwen, die op het dcode punt is gekomen, niettegenstaande en opwinding en liiet hem eindelijk aan een tweestrijd ten prooi, waaruit hij geen uitweg zag. HOOFDSTUK VII. Een pijnlijke tweestrijd Douglas had groote ni(oeite een samen hangend verhaal samen te stellen uit het opgewonden ©n méér of minder onsamen hangend gesprek waarnaar hij luisterde. Twee of drie zaken, echter, waren dui delijk, genoeg. In de eerste plaats was hij er volkomen zeker van, dat [Mozes' bezoeker, de man was, die op Newlands werd ontvangen als de aanstaande echt genoot van Flos Gresham. Hoe zijn naam was, wist hij niet, en hij had zich nooit de moeite gegeven er naaT te vragen., Ook wist hij niet, Ihoe hij er uiitzag, wamt hij was nooit in de gelegenheid geweest een blik op zijn gelaat te werpen, maar hij 'begon thans te begrijpen, waarom' de jonge 'man een paar avonden geleden had geweigerd in de eetkamer te korrten, toen hij Floss thuis bracht uit Tuxbury. In de tweede plaats was het ook zeer duidelijk, dat hij in (de schuld1 stak bij (Mozes Schlinger en dat hij nog meer voorschot verlangde, ten einde het stil zwijgen van iemand te kunnen koopen, tot hij veilig getrouwd zou zijn. En an de derde plaats, hij had plan iemand te trouwen, waar hij in het minst niet van hield, alleen omdat zij een groot for tuin bézat, waarover zij de vrije beschik king had, en over welk fortuin hij on de vele aanvragen, zoowel om plaatsjes in eigendom, als om1 los land in pacht, voor kennisgeving aangenomen. Uit een van het bestuur van de land- arbeidersvereeniging S. D. ontvangen schrijven is Ged. Staten gebleken, dat, ter voorkoming van het ontbinden der vereenjging, overleg zal worden gepleegd met het ministerie van landbouw. Vervolgens kwamen aan de orde de reeds vroeger gepubliceerde mededeelin- gen van Ged. Staten inzake de eleotrici- teitsvoorziening van de provincie. Inzake Schouwen en Duiveland werd opgemerkt, dat B. en W. van Zierikzee niet mede willen werken, maar dat de overige ge meenten op dat eiland over het algemeen gunstig hebben geantwoord op een schrij ven van Ged. Staten. Ook op de mede- deelingen over de financieele resultaten in Zeeuwsch-VJaanderen werd gesproken en gevraagd of de cijfers niet geflatteerd zijn, wat Ged. Staten beslist 'ontkenden. Zij wijzen er verder op, dat men niet vergeten mag, dat de onderhandelingen niet zo.o vlug kunnen opschieten omdat er groote belangen mede gemoeid zyn. Waar in een jaar de bedrijfsuitkoimsten f 65000 verbeterden meenden zij recht te hebben voor hun opvatting, dat de toestand langzamerhand gunstiger wordt. Bij' de discussies in de openbare ver gadering, meende de heer Onderdijk, dat^ men met Zierikzee nog eens moet oni-?* derhandelen, de bevolking verlangt er naar electrieiteit. Tenslotte wijst spr. nog op de waarschuwing op het congres van de VeT. van Nederl. Gemeenten tegen het te veel macht hebben van Ged. Staten in de maatschappijen. De heer Welleman meent, dat men wat betreft Zeeuwsöhl^Vlaanderen -mpet op passen het niet mooier te laten schijnen dan het is, en Ged. Staten geen aanvecht bare Cijfers imloeten geven. Zoo is het z.i. niet goed de eigendommen te waardeef ren naar de inkoopCijfers, maar naar de ©ogenblikkelijke waarde. Ook meent hij, dat vooral het gebruik voor kracht mo§t worden bevorderd. De heer Dieleman geeft toe, dat er wel^ licht beter meer had kunnen worden af geschreven, maar hij1 geeft andere per centages dan den heer Onderd'ijk doet. De instelling van een Raad van Advies bij de jongste statutenwijziging der P.Z.E.M. heeft juist tot doel te veel macht van Ged. Staten te voorkomen. Na eenige discussie over de vraag, of het wel goed is f 5000 subsidie le geven aan een bootdienst (Zijpe—Stavenisse) die 5000 personen per jaar vervoert, waar tegenover werd gewezen op het feit, dat Zeeland nu eenmaal moeilijke verbindin gen heeft, werd aan de Rptterdamsche Tramwegmaatschappij, voor een proeftijd Van 2 |aair f- 3 per enkele vaart verleend voor drie vaarten in beide richtingen op haren stoombiootdienst Zijpe— Ann a-Ja- cobapolder, boven de thans bestaande vaarten onder bepaalde voorwaarden in zake het tarief. Inzake het voorstel van Ged. Staten tot het verleenen van subsidies voor de verbetering van verschillende wegen en het door de provincie zeiver verbeteren van andere wegen was in de afdeelingen vooral bezwaar gemaakt tegen de voort- gestelde aanleg van een nieuwen weg van het station Goes naar Katsche Veer namén Ged. Staten het desbetreffend deel -van hun voorstel terug. Tenslotte werd na eenige discussie besloten steun te verleenen voor verbetering van den straatweg Zierikzee—B'haven en deze in beheer en onderhoud bij1 de provincie te brengen. Na enkele opmerkingen bij de artikelsf- gewijze behandeling werd de begrooting vastgesteld op f 1,956,494,'6,3 in ontvang! en uitgaaf met een post onvoorzien adi f 17,469,13. De rekening 1924 werd vast gesteld in ontv. op f 4,185,312,455 en in uitg. op f 4,339,124,395, het kwalad slot alzoo. op f 153,811,94. Nog werd de op centen op rijks directe belastingen vast gesteld op 50 voor de grond- en de per- soneele belasting en 20 op de vermogen^- en inkomstenbelasting. Hierna werd de zomerz'itting door den Commissaris der Koningin in naam der Koningin gesloten. Vergeefs overal baat gezocht. Probeer myn behandeling gratis Een nieuw bowya voor de wondere krachtdadigheid van mijn „Dno-Formula" behandeling voor Bheumatiek, Ischias (Heupjicht), Jicht, Zenuw-, Spier- en Lenden-rhenmatiek en alle Urinezuur- ziekten levert de totale genezing van den Heer E. VAN VELDHUIZEN, Arn- hemsoheweg 10, Otterloo, Gem. Ede (Gld.) Vier lange jaren leed hij aan Isohiaa en Bpierrheumatiek. Alles had by ge durende dien t(jd geprobeerd, eleotrlaehe behandeling, massage, heeto lucht, dooh alles tevergeefs. Teneinde raad byna, besloot h(j nog éénmaal te trachten ge nezing te vinden en zich van zijn vreese- lijke folteringen te bevrijden. En nu? Lees hetgeen hty my schrijft: aIk ben volkomen van myn zware Heupjicht en Spierreumatiek genezen binnen den tyd van een maand. Welk een verlossing van zulk een knagende pyn. Alles kraakte by my; bulten had ik ln knieën en heupgewrichten. Na uw behandeling stipt te hebben gevolgd, gevoel ik my nu weder zoo jong en vlug alle zware werk valt my weder gomakkeiyk en doe myn tuin- en land- bouwwerk weder met groot pleizier. Nu een ieder hier my weder vlug ziet loopen en werken, waar het geheele dorp wist hoe zwaar lk heb geleden, terwyi myn linkerbeen en voet zelfs verlamd waren, komen dageiy'ka ïyders by my om informatie te nemen aan gaande zulk een gunstige geneeswyze. Myn hartolyken dank voor de voor spoedige genezing". MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder ïyder die dit leest, my om een gratis tien dagen voorraad dezer merkwaardige behandeling sohryven. Het geval van don Heer VaN VELD HUIZEN bewjjst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. Do Hoer Abthüb Biohabds, in wiens privé laboratorium zy gevonden word, zegt: „Ik zal niet rusten alvorens ik ieder ïydor aan Bheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbel jicht of eenige andere Urinezuurziekte de gelegenheid gegeven heb mijne behandeling gedurende 10 dagen op myn kosten te beproeven". HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zond noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig Uw naam en, adres met de woorden: „Gratis Voorraad", per 10ets. briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling, te zamen met verklarende Brochure en de besehryving v&n meer dere wonderiyke genezingen, U per koerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. ABTHUB RICHARDS, (Kamer 860) 14/15 Fulwood Place, High Holborn, Londen W. C. 1, Engeland. Porto naar EngelandBriefkaarten 10 ot. Brieven 15 ets. getwijfeld het onbelemmerde beheer zou krijgen enf waairmJede hij dan al zijn eigen finantiëele verplichtingen zou afdoen. [Maar behalve deze drie punten, was niets duidelijk. Douglas luisterde .te ver geefs naar het noemen van den een of anderen naam. [Mozes was boos, dat de achterstallige interest niet betaald werd, en dreigde zich tot den vader van den jongen man te zullen wenden. Hierop lachte de jonge man spottend, en bracht Mozes ondetf het opg, dat hij, als hij zulks deed, niet alleen zijn interest, doch ook zijn kapitaal zou verliezen. Deze bewe ring werd door |M°zes echter bestem peld mét den naam' van „bluf". Het on derhoud eindigde ten laatste zondier dat iets bepaalds was afgesproken, en Mozes schoof zijn stoel vpor zijn lessenaar en ging voort mét zijn werk. Een tijdlang was hij geheel vergeten dat zijn klerk weder terug was. Na een poos herinnerde hij 't zich en ging daarop naar het achterste kantoor. Douglas zat mét zijn hoofd pip zijn les senaar, alsof hij vast in slaap was. Hij hoorde [Mozes niet binnenkomen, hij was te zeer in zijne (gedachten verdiept. „Wat, imidden op den (dag in slaap?" riep [Mozes uil', en sloeg zijn dikke han den, als In groote verbazing ineen. „Neem't u mij niet (kwalijk", antwoord de Douglas, plotseling zijn hopfd ophef fende. „Ik voel imSj nog zeer zwak". „Nu, ik zal er dan maar niets van zeggen", antwoordde Mozes vriendelijk. „Als u die brieven af heeft, irioogt m gaan". „Ik heb ze reeds af", antwoordde Dou glas. „Och, u begrijpt mij niet. Ik bedoel de brieven, die ik u ga dicteeren". Het was reeds sedert verscheidene uren donker, toen Douglas zich naar zijn ka mer sleepte,, (uitgeput naar lichaam en ziel, De andere commensaals waren thuis ge weest en weder uitgegaan, waarvoor hij innig dankbaar was, daar hij de kamér nu voor zich alleen kon hebben, want hij had een groot verlangen naar eenzaam heid om het vraagstuk te kunnen [uitden ken, dat hem het grootste gedeelte vam den dag had gekweld. Toen hif gereed was met zijn eenvoudig méal van brood en boter en marmelade, liet hij zich vallen in den geirtaikkelij ken stoel voor het vuur en sloot zijn oogen en onmiddellijk rees het lieve ge laat van Floss Gresham voor hem pp. Wat was zij mooi! Naar zijn dopr liefde verblinde jmleemmg was er geen ander gelaat op de wereld, (dat bij het hare zou kunnen worden vergeleken. Wat zo4u hij nu geven voor één glimlach van die lieve lippen! Wat een dwaas was hij geweest, New lands te verlaten, terwijl zij hem zoo gaarne nog wat hadden gehouden! En toch als hij gisteren niet was heengegaan, zou hij misschien nooit vernomen heb ben, wat hij heden bad moeten hooren, [Maar zou hij niet gelukkiger zijn geweest indien het geheim nooit in zijn bezif was gekoméii? Wat moest hij er thans mede aanvangen? Dit wias de vraag die heart sedert geen rust had gelaten. ONDERWIJS. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL MET ^-JARIGEN CURSUS TE ZIERIKZEE. Na gehouden examens zijn tot klasse I toegelaten: Barth. J. W. Bonder, Jaco bus Boogaard, Comelis J. van den Bout, Izaak C. J. Catsman, Bartho C. W. Dai- lebout, Cornelia M. Doelemam, Adriana M. Eyke, Leendert J. A. Fondse, Adriaan J. Franken, Gerard J. van der Graaf, Leendert D. van den Houten, Cesar W. Ittmanm, Adriana J. Kesteloo, Janna J. Kip, Leendert Klompe, Margaretha M. Kloote, Adriana M. de Koning, Gerardus M. Polderman, Jan W. van P(Uttte, Maria S. van Sta alen, Lena C. Steendij'k, Rein^ holde F. H. Stru'belt, Cornelia B- Tim merman, Pieter J, van der Valk, Pieter Hij was Mozes Schlinger's vertrouwde klerk en had het recht niet eonig be roepsgeheim', dat hij vernam, te verraden. Indien hij dit deed wat zouden mannen van zaken in 't algemeen van hem den ken? [Mozes zou heart onmiddellijk ont slaan, en de kans bestond, dat niémand anders hem in dienst zo,U willen nemen. Aan den anderen kant, wias hij ver antwoord, als hij zweeg? Mocht hij het meisje, dat hij meer liefhad dan zijn le ven, toestaan zich blindelings in het ver derf te storten? Was hij niet verplicht haar terug te houden van een huwelijk met 'n schurk, die niet anders verlangd© dan haar geld? Dit was de moeilijke tweestrijd, waar in hij zich bevond, en hij zag geen uit weg. Een lage daad te begaan om een goede daad te volbrengen, was volstrekt niet in overeenstemming met zijn opvattingen van eer. En toch toe te staan dat een slechte daad kon worden begaan, alleen uit angst van te zondigen tegen de eti quette der wereld van zaken, scheen even slecht, zoo niet veel slechter; zoo mogelijk moest hij zien (uit te vinden, wat het minst slecht, van de twee was en dat kiezen. Weldra kwam hij tot de overtuiging, dat in dit geval spreken bo ven zwijgen was te verkiezen, en het edeler zou zijn, Floss Gresham te die nen dan zichzelf. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 5