Zierikzeesche dl Nieuwsbode Slapeloos door Zomerhitte? ZEELAND': ROEM ROOMBOTER, advertentsên Woensdag 21 Juli 1926. zierikzeesche courant. itvïïk%^iinm Oneffen Paden. Vacantiereis. EVEN FIJN ALS Fraaie cadeaux. ABONNEMENT I Pl?ÖS P»P BüAfcüÖfi» f 1,50, frace* pec poai f 1,80. V**r ho* buitenland por J*ar f 10,—. Afiondorlljko uacuuer» 5 oont. YorsohUnt Maandag. Woonidaf •B Vrijdag ra 1—1 regel. 60 cti. t*b i rogeli en daarboven 30 ota. pel regel. Seolamei (0 ota. p. regel. B(J eontraet belangrijke korting Iniendlng ep den dag van al» Gevonden voorwerpen: Een paar kousen; een 'boek; een kin derpok een knie van een gasbuis; een vulpenhouder; een portemonnaie met eenig geld; een mesje; een etui met schrijfbehoeften; een ceintuur; een rij wielplaatje; sleutels; een rozenkrans; een duimstok; een rijwiel; een gouden broche, strand te Renesse. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. Gebruik hiertegen Ml]nhardt's Zenuwtabletten. BINNENLAND. INVOER VAN VLEESCH IN ENGELAND. In het Lagerhuis stelde William Thome den minister van landbouw de vraag, hoeveel Nederlandsch vleesch ooit bevon den is, de Nederlandsehe keuringsdienst te zijn gepasseerd, dat een. bron van besmetting heeft kunnen zijn en of hij weet, dat Nederland zijn grenzen heeft gesloten tegen den doorvoerhandel van vleesch, zoodat het in het vervolg hief mogelijk zal zijn, dat er vleesch uit Rot terdam wordt geïmporteerd, dat niet door den Nederlandschen keuringsdienst is goedgekeurd, en of hij dat invoerver bod van Nederlandsch vleesch wilde op heffen. Het is niet mogelijk te zeggen, ant woordde de minister, hoeveel Nederl. vleesch, in Enigeland ingevoerd, de oor zaak van - het uitbreken van Mond- en klauwzeer kan zijn geweest, omdat het vleesch van dieren, die dn de icubatie- periode geslacht zijn, geen kenmerken ver toont, die door den keurmeester, noch in Nederland, noch hier, kunnen worden herkend. Zooals reeds gezegd; Ik beu niet bereid, het invoerrecht van Nederl vleesch op te heffen. Uit Stad en Provincie ZIER1KZEE. Bij de N.V. Boekhandel v, h. W. P. van Stockum Zoon te Den Haag is dezer dagen verschenen een boek, getiteld; „Het veelbesproken verdrag niet België'', een uiteenzetting dioor mr. L. J- Plempv. Duiveland, bestemd voor hel groote pübliek, dat door verschillende adressen, brochures, redevoeringen en?., over het onderwerp gepubliceerd, allicht de kluts een weinig is kwijt geraakt en niet meer weet wat er eigenlijk in het verdrag staat en wat het erover denken moet. De sc-hrijver geeft aan 't slot eenige al gem een o beschouwingen, welke volgens hem1 pleiten voor de aanneming van het verdrag. Hij hoopt, flat de aanneming van het verdrag met een flinke meer derheid in beide Kamers, bewijzen zial, dat Nederland zich te verheffen weet boven een armzalige kruidenierspolitiek. We laten deze passage geheel voor rekening van den schrijver! SIRJANSLAND. Bij Kon. besluit van 2 Juli is herbenoemd tot gezworene van den polder Ooster- en Sirjansland, de heer A. S. van Hoeve, alhier. ST.-PHIL1PSLAND. Maandagmiddag 1.1 reecl in de Oucle Weg een auto van dhr. de Br. uit Bergen-op-Zoom', terwijl van den tegenovergestelden kant een paard met kar van dhr. N. v. W. aan kwam. Het paard schrok van de auto- en sprong miet de kar over een naast den weg liggende sloot. Doordat de „boom" van de kar brak, viel deze in de- sloot. Het paard kwam met eenige schrammen aan den overkant. De knecht, die het ongeluk zag aankomen, sprong bijtijds van de kar en kwam' er zonder letsel af. De- heer J. Q. alhier kwam Maandag avond per motor uit Rotterdam. Bij het verlaten vajnj de boot te Willemstad kwam hemi een auto tegemoet, die de boot op moest. A;uto en motor kwamen met el kaar in aanrijding, met het gevolg, dat FEUILLETON. dhr. Q. van zijin motor geslingerd werd. Hij werd'ernstig aami |een been verwond en bekwam tevens een gat in het hoofd. De motor was weinig beschadigd. Dhr. Q. Icon zijn reis naaT hier nog voortzetten, doch moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. OUD-VOSSEMEER. Medegedeeld wordt dat als pachter op het overzetveer Oud- Nieuw-Vosmeer, de heer J. D. Quist, als zoodanig zal ophouden en vervangen wor den door een anderen pachter. De heer Quist vervulde die taak jaren lang; een welverdiende rust wordt hem gegund. THOLEN. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Maandag 19 Juli. Voorz. Mr. A. J. van der Hoeven. Aan wezig alle leden. Waar in de vorige vergadering een verzoek van J. Over- beeke, betreffende ontheffing pacht visch- water is aangehouden, stellen B. en W. voor, daar het vischwater aanmerkelijk in waarde is verminderd, uit billijkheids- oogpunt", de pacht tot 1928 te vermin deren tot op de helft (f 30). De heer Goedegebuure vindt het niet eerlijk, te genover Overbeeke, want heeft men in dertijd (cjok Visser en Potter geen ont heffing gegeven? Nu krijgt deze het niet, terwijl het vischwater sindsdien nog veel slechter is geworden; hij. zou het een groote onbillijkheid vinden, indien hem 's voor de resteerende jaren geen ontheffing werd verleend. De voorzitter meende, dat waar Overbeeke de eerste 4 ja,ren rijk heeft gevangen, men dit niet over het hoofd mag zien. HIJ1 acht het daarom geenszins onbillijk, dat besloten wordt volgens het voorstel van B. en W. De heer Goedegehure beweert, dat Over beeke nooit heeft kunnen denken, dat daar een duiker zou komen, Ook loopt dat niet zoo'n vaart met die rijke visch- jaren. Hij1 meent te weten, dat Overbeeke ook niet rijk is, en wat zal men doen, indien hij1 noodgedwongen de pacht niet kan betalen en deze ingeeft, want van een kikker kan men dan toch moeilijk veeren plukken. De voorz. ziet Overbeeke nog wel voor zoo'*i fatsoenlijk man aan, dat hij best die pacht zal betalen aan de gemeente, temeer daar hij de verplich ting hiervan op zich heeft genomen. Het gaat toch niet aan, om telkens aange gane contracten te vernietigen. De heer Goedegebure zegt volstrekt niet te twij felen aan het fatsoen van Overbeeke, doch indien de tijd komt, dat deze geen geld heeft, is het o-ok hem niet mogelijk te betalen. De heer Moelker acht het bil lijk, dat wanneer buiten schuld van de pachter, de waande van het gepachte vermindert, 'nok de pacht wordt gere duceerd, en al beweert de heer Goede-* gebuure, dat van kikkers geen veeren kunnen worden geplukt, acht hij Over beeke te fatsoenlijk om de pacht niet te betalen. Hij kan best met het voor stel van B. en W. 'medegaan en mocht het wezen, dat de waarde nog mocht ver minderen, kan men altijd nog zien. De heer Braai zag gaarne, dat, indien O. ontheffing werd verleend, degenen die nu ook daarin vischten, dit dan geduren de dien t ermijh iook gratis mochten doen. De heer Goedegebuure stelt voor: Over beeke voor de resteerende jaren onthef fing van pacht te verleenen, wat met 7 tegen 4 stemmen, de heeren Goedege bure, Comelisse, Jansen en Quist werd verworpen. Het voorstel van B. en W- de pacht te verminderen tot op de helft, werd daarna met alg. st. aangenomen. Een verzoek van een stoker der gas fabriek, werd voor kennisgeving aange nomen, daar dit ongezegeld was inge diend. Van Kerkvoogden en notabelen der Hervormde Kerk, is een schrijven ingeko men, dat zij een perceel grond willen verkoopen aan de gemeente voor de som 'van f 200, mits de gemeente alle kosten op zich neemt, alsmede het plaatsen' van een urinoir. Dit schrijven werd eveneens voor kennisgeving aangenomen. In be ginsel werd besloten aan A. van Zetten een stuk grond in erfpacht af te staan, daar eerst toestemming moet worden ver leend, om het aan den puiblieken dienst te onttrekken. Tot hoofd der U.L.O.-sehool werd met 8 stemmen benoemd, de heer H. van der Velde te Zierikzee, de heer A. van Doosjes no. 3 -der voordracht verkreeg 1 st., terwijl 2 st. werden uit gebracht op den heer v. ,d. Bruggen. No. 1 der voordracht, de heer J. Pannekoek, had zich terug getrokken. In de commis sie tot nazien der rekening 1925 werden benoemd de heeren Moelker, Deurloo en Goedegebure. B. en W. stellen voor het huis in de Dalemsche straat te verhuren met ingang van 1 Sept. a.s. en wel voor den tijid van 16 maanden, aan den heer Meursing-Reijnders. Deze had den voorz. medegedeeld, dat hij den termijn van 16 maanden wel belemmerend vond en zag dit liever gebracht op 12 m. De heeren Moclke" er Goossen zagen liever, dat de raad zich uitsprak volgens het voorste^ van B. en W. Aldus werd met alg. stem men besloten. De voorz. gaat nu over tot het beantwoorden van eenige vragen hem in de vorige vergadering gedaan. Hij; wil den heer Comelisse antwoorden, dat het juist is, dat geen havengeld is betaald, voor het schip met macadam, doch dat dit is gedaan uit welwillendheid tegem over den polder. Den heer Jansen wil hij antwoorden, dat door hem toestemming is gegeven met Hemelvaartsdag lurnwed- strijd te houden en dat door hem, gezien de gemeentewet, niet is overtreden het bepaalde in art. 113 der politieverorde ning. De heer Jansen wenscht naar aan leiding van dit -antwoord nog een vraag te stellen en beroept zich' hiecbiji op art. 188 der Gemeentewet. De voorzitter ant woordt, dat de raad dit moet goedkeu ren, te meer daar Jansen in de vorige vergadering dit reeds had kunnen doen. Daar de heer J. alsnog gelegenheid krijgt tot vragen stellen, zegt hij, dat de Bur gemeester volgens een uitspraak van den H-oogen Raad van 8 Dec» 1902 niet het recht heeft, de bepalingen voor de Open bare Orde vast te stellen, doch dat dit den raad toekomt. De voorz. meende dat hij dit juist zoo heeft uitgevoerd. De heer Jansen zegt dat^ indien de Burge meester hiertoe het recht hee/t hij! een motie van afkeuring zal indienen. Deze luidt aldus: De raad, gezien het ant woord en de toelichting van den Burge meester, inzake de door mij' gestelde vraag; en overwegende het bepaalde in art. 188 der gemeentewet, oordeelt, dat de burgemeester in dezen zin zijin be voegdheid heeft overtreden. De heer Moelker gelooft niet, dat Jan sen, gezien, de samenstelling dezer motie, in zijn eigen schoenen staat. Na eenige discussie o ver dit onderwerp, werd deze motie verworpen met 8 tegen 3 stemmen (de heeren Braai, Jansen en Quist). Daar na ontspon zich nog een uitgebreide dis cussie over het toestaan gratis leggen en lossen van het voornoemde schip maca dam. De heer Goedegebuure meende, dat B. en W. hiermede buiten hun bevoegd heid waren gegaan en indien men zoo voort ging, kwamen wel de lasten voor rekening der gemeente, doch niet de lus ten. Ook vindt hiji het niet billijk tegen over de visscherij, wien het in dezen tijd toch al niet rooskleurig gaat. Weth. Wa- gemaker vond het in 't geheel niet onbil lijk. Immers, indien de gemeente zelf voor zoo'n kleine partij een schip moest laten komen, zou dit de gemeente veel duurder komen te staan dan deze kleine vergoeding aan den polder van haven gelden. Hij wist ervan, dat de polder voor een kleine hoeveelheid f 1,10 per M3. meer werd gevraagd. De heer Moelker was nu met September 25 jaar raadslid, sindsdien is dit altijd en misschien voor dien ook wel al jaren zoo* gebeurd. Hij acht het beter, dat gemeente en polder elkander zooveel mogelijk in de hand werken. Verder vraagt de heer Goedege bure of personen, die een schrijven rich ten aan den raad, hierop altijd antwoord krijgen en of degenen die in de vorige vergadering een request indienden inzake het leggen van beunen, hierop een ant woord mochten ontvangen? Ook zag hij gaarne, dat meer voorlezing werd ge daan van ingekomen stukken, daar hem bekend was, dat de pers niet tevreden was over de vlugge afhandeling der stuk ken. Hij! had pas hierover een klacht ge lezen in de Th. Courant en zag gaarne, dat de pers inzage werd gegeven, van de niet geheime stukken. De voorzitter zeide, geen raadsvergaderingen te hou den voor de courant. Bij' hem is tot heden geen klacht ingekomen, ook heeft hij zich. niet te bemoeien met pers of be richtjes in de Th. Ciwant. Hierna sluiting. j.l. Zijn echtgenoote zou hebben gedood met een scheermes, in da woning van haar zwager aan de Rosestr-aat, waar heen zij was gevlucht. Na verhoor van den verdachte en de getuigen nam1 de officier van justitie requisitoir. Hij1 eischte 10 jaar gevangenisstraf. Uitspraak 29 dezer. ONDERWIJS. Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 14 „Uw begrippen over vriendelijkheid, mijnheer Schlinger, gaan mijn bevatting ver te boven", antwoordde Douglas op öynischen toon. „U waardeert niet, wat ik voor -u heb gedaan", zeide Mozes gegriefd. „Neen, mijnheer Schlinger, dat doe ik niet, mijn, omstandigheden zijn a volko men bekend1". „Best; .u zijt volkomen vrij een betere betrekking te zoeken. Ik sta -u niet in den wég". Douglas zag. dat het niets gaf, langer over de zaak te spreken. De heer Schlin- had hem in zijn m'acht, en hij wist faet. Als iemand zich doodzwak voelt, heeft hij weinig lust tot redetwisten, en Dou glas nam in vredesnaam1 de voorwaarden van zijn inhaligen en slimmen patroon aan. „U zijit wat men noemt, bescheiden'', zeide (Mozes op beschermenden toon, na dat Douglas het nieuwe contract had ge- teekend. „Eeln half brood is beter dan geen brood, moet u maar denken". ,JMen is er ten minste langer mee bezig om uit te hongeren", antwoordde Dou glas op bitteren tooin. 1 „Uithongeren met tvyaalf gulden per week!" En (Mozes hief zijn oogen in hei lige ontzetting ten hemel. „O, mijnheer Wlyburn, ik vrees dat u vreeselijk ver kwistend zijt. Toen, ik een jonge man was, bespaarde ik een aardig duitje van 12 gulden per week"; Douglas keek zijn patroon, aan en ant woordde niet. „Nu dan, hoeeerder ge begint hoe beter", ging Mozes voort, terwijl hij naar. zijn lessenaar ging en dien opende. Ik heb een menigte brieven te schrijven". Douglas haalde dadelijk zijn opschrijf boek en zijn potlood te voorschijn en be gon (de stenografeeren, wat Mozes hem dicteerde. Dit was\ geen gemakkelijke taak, want (Mozes sprak zeer snel, en dikwijls in zeer gebroken Engelsch. Af en toe verviel hij in Duitsch, zonder het zelf te bemerken. Al deze brieven hadden betrekking op -geldleeningennamen en sommen werden echter zorgvuldig weggelaten. Deze wer den door (Mozes zelf ingevuld,- als hij er zijn handteekening onder plaatste. Hij adresseerde ook al de enveloplpes bracht de brieven op de post. Zoo kwam' het, dat hoewel Douglas bijna al het schrijfwerk had gedaan op (Mozes Schlingeris kantoor gedurende meer dan een jaar, hij1 niets van de cli ënten afwist. Hij zag nooit een der be zoekers, hoewel hij af en toe heel wat Het doorzitten by Wielryden en Stuk- Joopen van Huid en Voeten of vsrbranden der Huid door de Zou, veraaeht en gonce&t men met PU ROL. Doos 30 Tube 80 ot. RECÏÏT2 4 KEN. O/I cent per V2 pond. hoorde. Mozes hield verblijf in het eer ste, van hot uit twee vertrekken bestaan de kantoor. Iedere cliënt, zoodra hij de deur opende, bevond zich van aangezicht tot aangezicht tegenover den patroon. Iedere andere schikking zou ook schade lijk zijn geweest voor het welslagen van de zaaik. (Menschen, die Mozes kwamen, bezoeken, werden liever niet gezien door derden, zelfs niet door den kantoorklerk. Daarom hield (Mozes' „particuliere secre taris", Zooals hij zijn klerk verkoos te noemen, verblijf in het tweede vertrek. Dit was van het eerste vertrek geschei den door een schuifdeur van hout en matglas. Douglas wist natuurlijk, dat zijn pa troon een geldschieter was, doch hij kon hier niets aan doen. Toen hij te Deeping kwam, was hij blij een betrekking te vinden, hij moest leven en kón niet kies keurig zijn. En daar Mozes al de bijzon derheden voor zich hiefd, behoefde Byj nooit gewetenswroeging over de onder handelingen te hebben. Douglas was een model klerk v,oor Mo zes. Geen enkele maal was hij, 'ongehoor zaam geweest aan bevelen of in 't kan toor van den patroon gekomen, als er een cliënt was, :ook had hij nooit de min ste ne/ging getoond zich te willen be moeien met zaken, die hem niet aangin gen. Hiji deed iop 't kantoor, wat hem ge zegd werd, en als hij' het verlaten had, scheen hij' 't geheele kantjoor te vergeten. Om die reden had Mojzes geen plaats DE MALVERSATIES TE BER.GEN -OP-ZpOM. De adv.-gen. bij' het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft tegen den direc teur der Gemfeente-Muziekschool te Ber gen-op-Zoom in hooger beriosp; f 100 b. s. 2 an. hechtenis geëischt, terzake van het gebruik maken van valsche geschriften, waardoor hij zich ten nadeele van de gemeente Bergen-op-Zoom wederrechte lijk bevoordeelde tot een bedrag van f 243. Het betreft het huren vioor de ge meente van piano's tegenj f 7 per maand, terwijl door valsche kwitanties aan de- gemeente f 10 per maand in rekening, werd gebracht. Het teveel kende ver dachte zich zelf toe als provisie. De ver dediger, mr. Dirven,' uit Bergen-op-Zoom, pleitte vrijspraak, ook op juridische gron den. Uitspraak 25 Juli a.s. DE MOORD AAN DE ROSESTRAAT. De vaeantiekaimer van de Rotterdam- sche rechtbank heeft Dinsdag behandeld de zaak tegen den 34-jarigen los werk man J. L. Oors, geboren te Zevenbergen, gedetineerd te Rotterdam, die op 20 Jan. De heer H. v. d. Velde, onderwijzer aan de U. L. O. te Zierikzee, is benoemd tot hoofd der U.L. O. school te Tholen. Aan de Middelb. Technische school te Haarlem, behaalde de heer P. H. van Staalen, igeb. te DreLschor, het einddiplo ma voor de afd. electr,o-techniek. ST.-PHILIPSLAND. De heer A. A. A. Verbraack, vroeger onderwijzer aan de O.L. S. alhier, thans te Amsterdam', is benoemd als leeraar in de Aardrijkskunde aan het Lyceum te 's-Gravenhage: MODERNE JEUlGD. We hébben er van tijd tot tijd op ge wezen, schrijft het Hdbl., dat de jeugd van dezen tijd anders is, zich anders ge draagt dan die van het vorige geslacht, 25 of 30 jaar geleden, en op de opvoe dingsmoeilijkheden, die daaruit voortko men. Het ligt voor de hand, dat ethische bewegingen in sterke mate den invloed van die verandering ondervinden en dat dit zoo is, bleek uit de rede, die mr. T. W. J. G- Snijder van' Wissekerke, voor zitter van den „Volksbond tegen Drank misbruik'», bij de opening van de 52e algemeen© vergadering te Hilversum' op 14 Juli hield. Hij zei daarin pan. Er is in de maatschappij, vooral onder haar jongere leden, in den laatsten tijd een verandering gekomen, die voor haar niet uitsluitend goeds schijnt te voorspel len. Een zucht naar onafhankelijkheid, die door het verwerpen van de natuurlijke, goede leiding in bandeloosheid en over moed ontaardt; een zich onttrekken aan het gezag, dat op grond van bloedver wantschap, hoogeren leeftijd en rijpere ervaring recht heeft erkend te worden; een opzettelijk breken met beproefde re gelen en gewoonten, waarbij de jeugd niet meer vraagt, pf zij goed en heil zaam werkten, maar zich uitsluitend laat leiden door het voorop gestelde wanbe grip, dat zij* verouderd zijn en niet meer passen in dezen modernen tijd; een bot vieren van het aldus steeds sterker wor dend verlangen naar ontspanning en ge not, waaraan niet langer een verstandig onderscheidingsvermogen de grenzen stelt welke in het belang van geest en lichaam behooren tc worden ïn acht genomen; een terugdringen van de eischen van plicht ter wille van de nieuwe leer, dat ook overdreven en vaak ongepast genot deugd is en dat ware levensvreugde ook met valsche munt kan worden gekocht; een daling van het peil van geestelijke en materieele eerlijkheid; een vermindering van medegevoel met anderen en van het besef, dat ieder verplicht is anderen geen leed te doen, integendeel hulp en steun te verleenen, voor zoover die redelijk ge vorderd mogen worden; een afnemend verantwoordelijkheidsgevoel zoowel met betrekking tot zich zelf als tot zijn naaste omgeving en tot de geheele samenleving; een steeds aangroeiend individualisme, waarbij het eigen ik op den voorgrond wordt gesteld als voornaamste doel, en geen rekening wordt gehouden met den eiseh van saamhoorigheid en van geza- menlijken opbouw van de maatschappij, zonder welks in-acht-neming de sociale toestanden meer en meer onbevredigd worden. Ziethier de verschijnselen der z.g.n. moderne levensbeschouwing. KERKNIEUTFSc Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Oosterbierum, J. Steen- beek te Danlumawoude; vervanger voor hem genomen, en had niets geen verlangen dit te doen. Indien Douglas er op gestaan had, zijn vorig salaris te willen behouden, dan zou hij het gekregen hebben. Maar hij wist niet, dat Mozes zijn diensten zoo hoog op prijs stelde. Met de slimheid, zijn ras eigen, had deze er zorgvuldig voor ge waakt het ooit uit te spreken, dat hij in Douglas een onwaardeerbare hulp bezat. Integendeel, hij- liet zich altijd i* tegen overgestelden zin uit. Zoodra Douglas in stenografisch schrift had opgeschreven, wat Mozes hem ver koos te dicteeren, trok hij zich in zijn eigen vertrek terug, om het in gewoon schrift over te schrijven. Want Mozes wilde geen typewriters in zijn kantoor hebben. Hiji kon het onophoudelijk click, click niet uitstaan. Daarenboven zouden ziji aan schuchtere personen de tegenwoordigheid van een derden persoon verraden. Ook was dit niet alles. Een brief, met een fraaie kantoorhand geschreven, was naar zijn meening, een veel gewichtiger en in drukwekkender dokument, dan een die men een schrijfmachine geschreven werd. Douglas schreef een bijzonder goede hand; dat deed hem van af het eerste oogenblik in de gunst komen. Hiji kon ook als Mozes zichzelf vergat aller wonderlijkst Duitsch in goed Engelsdh vertalen; dit was ook een zeer groot punt in rijn voordeel, terwijl zijn be scheidenheid een trip van deugden vol maakte, dat hem onwaardeerbaar deed Zijn. Toen dus Douglas zich in het ach terste kantoor terugtrok, wreef Mozes Zijne dikke handen en glimlachte verge noegd. Maar zoo opgetogen als Mozes was, zoo terneergeslagen was Douglas, terwijl hij' tevens in een stemming was om alles van de donkerste zijde te bezien. Iedere keering van het rad der fortuin, scheen er hem slechter aan toe te brengen, dan had te voren reeds was. „Alweer een bewijs hoe heerlijk een edelmoedige voorzienigheid voor mij1 zorgt'», sprak hiji op bitteren toon tot zich zelf, terwijl hij zich aan zijn lessenaar; zette, ,,'t zal mij' eens benieuwen wejlke treurige ondervindingen mij dat avontuur nog meer zal brengen? Door het bewijzen van een dienst aan mijn naaste, ontvang ik tot beloonirg een verwoeste gezond heid, een gewond hart, en nu berooft mij1, die HebreeuwsChe schavuit nog van de helft van mijn verdiensten, omdat ik aan lager wal ben. Ma,ar ach, zoo gaat het in deze bewonderenswaardige goed bestuur de wereld! De zwakken moeten er on der, al hebben ze ook nog zooveel ver diensten; mij blijft dus niets anders over dan te grijnslachen en te berusten". En hij1 klemde zijn tanden vast opeen en begon den eersten brief naar zijn aan- teekeningen o-ver te schrijven. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1