1. L. BERNHARDI Tandarts Mm. v. d. Vilde, ADVEKTENTltei. houdt EIKEN D0NDERDA8 zitting ts St.-Maartensdijk in Hötel NELISSE. ALGEMEENE VERGADERING Vareeniging Coöperatieve Beetwortel- suikerfabriek „EOOSENDAAL". AANKONDIGING. asne algsmasns Schouwing Poldar „Vier Bannen ho Duivaland". MEDI8CHE RUBRIEK. VAN KIESPIJN EN KUNSTTANDEN. Wie dan alleen tandheelkundige hulp roept, als hij' kiespijn krijgt, loopt ge vaar, zijn tanden vroegtijdig te verliezen. Wie Zijn tanden regelmatig laat londer- ssoeken en zoo noodig vullen, behoudt dezle en blijft verschoond van kiefcpijn. De natuurlijke tanden zijn viooir het kau wen veel meer waard dan kunsttanden. j_ Gezondheidsraad. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Huizen (toez.) J. J. Tim mer te Ermelo. Te Loon op Zand, M. B. Verkerk te Putter sbioek Aangenomen: Naar Franeker ,E. P. Borgman te Ter Apel. Bedankt: Voor Bergschenhoek, D. J. van de Graaf te Ridderkerk. NOORDGOUWE. De zfendingsbussen in de kerk bevatten f 20,02,5 Geref. Kerk. Beroepen: Te Tijnje, cand. J. H. An- tuma te Enumatil. Te Zeist, J. v. Herk- sen te Hillegom. Te PaesensModder gat, T. K. Wessels te Veere. Aangenomen: Naar Zaandam, C. J. Wie- lenga te Zierikzee. Bedankt: Voor Ede, G. Laarman te Klun- dert. Oir. Geref. Kerk. Bedankt: Voor De HJrim', H. C. Binee te Murmerwoude. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 Juli. Kerkvarvs. 10.30 ure, ds. Mortier. Serooskarko. 3 ure, de heer Stelma. Bnrfh. 9.30, ds. Boogaard (Bed. H Av.) en 2 ure, idem (Doopsbed.) ReaeMva. Geen dienst. Moordwalla. 3 ure, ds. Mortier. Saamstede. 10.30 ure, ds. v. Binsbergen. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Winckel van Blaricum. Oud-Goref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Blkerie*. 9.80, ds. Neeleman (H. Av.) en 6.30 ure, idem (DankzGeref. Kerk» 9 30 en 2 ure, ds. v. Tol. Brouwershaven. 10.30 ure dr. Proost. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Datema van Driebergen. Zotsnamalre. 10.30 ure ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgonwei 10.30 ure, de heer Stelma (Collecte voor de zending). Drelasbe?. 10.30 ure, ds. v. d. Griend (Voorber. H. Av.) Oewerkork. 3 ure, ds. v. d. Griend. Nleuwerkerk. 10.30 en 3 ure, da. v. d Linden. Geref. Kerk. 10.30, 8 en 6 30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10, 3 en 6.80 ure, Leeskerk. Oosterlaad. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.80, Leesdienat en 2 ure, ds Bremmer. Geref. Gem. 9.80, 2 en 5.30 ure, LeeBdieust. Slr|anslaad. 3 ure, dr. Weeda. Brnlafsae. 9.80, ds. Waardenburg en 2 ure, idem (DoopsbedGeref. Kerk 10 en 5.80 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9.80, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 10, 8 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geen opgaaf ontvangeu. Sf.-Plllpsland. 2 ure, ds. Van Doorn. Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5.80 ure, Leeskerk (alles oude tyd). Tholen. 10. ds. Moerman en 2.30 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bouman van Kampen. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-MaarteasdIJk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Zandt uit Delft Oud-Geref. Gei». 10.80, 3 en 7 ure, ds. v. d. Garde. Ond-Vossemeer. 10.30. ds. De Gidts en 3 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, cand. Dondorp te Utrecht. Oud- Geref. Gem. 10.80, 3 en 7 ure, de heer Ariesseu te Veenendaal. Poortvliet. 10.30 eu 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. SchirMBtaie. 10-30 en S ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 10.30,3 en 6.30 ure, Leeskerk. Staveatsse. 10.30, Leeskerk eu 3 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk, 10.30,3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Aaaaland. 10.30, ds. Oskam (Doopsbed.) en 3 ure, idem. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VER* Het Alpen-toerisme heeft dezer da gen weer meerdere slachtoffers gevraagd. Bij de beklimming van de Zugspitze vie len twee Duitsehers, de heer Gresser en mejuffrouw Johnson in een 300 meter diepen afgrond. Beiden werden gedood. Een 17-jarig Fransch meisjfe werd ge dood door een vallenden steen. Een Weenseh student verongelukte in de Ty- noler bergen en een Zwitser gleed bij' het plukken van bloemen boven een ravijn van 150 M. diepte. Ook een 22-jarig stu dent uit Praag viond fb'iji een val den dood. Al deze ongelukken hadden plaats in een tijdsverloop van 48 uur. De eigenaar van een cricus, dat te Aigres (Charente) zijn tenten had opge slagen, bevond zich dezer dagen in he vige ongerustheid. Een zijner mooiste leeuwinnen, die een blijlde gebeurtenis te gemoet zag, voelde zich lang niet op haar gemak en het lekkerste stukje vleesch kon haar niet verlokken de legerstede te ver laten, die men voor haar had ingericht. Vol zorg over het lot der [kraamvrouw be sloot de baas van het beestenspel genees kundige hulp in te roepen en bijl gebreke aan een gynaecoloog voor het leeuwenras werd de veearts er bijl gehaald. Deze arts (hijl heette Carré!) stelde twee voorwaar den: De leeuwin moest stevig worden vastgebonden, zoodat er geen gevaar voor hem bestond^ en de vroedvrouw met haar assistente moesten hem helpen. Laatstge noemde was echter zoo onder den indruk van dit buitengewone geval, dat zij' tot twee keer toe flauw viel en de „pa tiënte" aan haar lot moest worden over gelaten om de assistente bij1 te brengen. Tenslotte gelukte het den veearts de liiji- dende moeder te helpen, die zich thans verheugt in het bezit van twee poeze lige welpjes. De 19-jarige Parijsche slagersknecht René Lassau, dacht zoo, dat hij den 300 [M. hoogen Eiffeltoren best eens van bui ten kon beklimmen. Bovendien beloofde een film-maatschappij hemi een aardigen duit als het lukte, welke duit natuurlijk, biji een onverhoopte mislukking, aan zijn erfgenamen, zöu komien. Dus klomi René. Hij wilde wel gevaarlijke dingen doen, maar geen onwettige. Hij kocht dus eerst behoorlijk een biljet voor de derde ver dieping. Ging daarop echter weer naar buiten en. maakte een aanvang met zijn (klimpartij. Van balk naar balk, van dwars- staaf naar dwarsstaaf iheesch hij zich om hoog in het reuzen-netwerk. Al ras stonden er honderden te kijken en de film-operateur draaide lustig. Toen rook bet torenpersoneel lont. „Uitschei den!! naar beneden komen!" riep men René toe, eerst nog vrij vriendelijk, toen dreigend. René klom. (Maar nauwelijks bad hij de eerste ver dieping bereikt of. zie vilngen hem op, trokken hem 'den toren in. Ondanks zijn nijdig protest: „Ik heb toch een kaartje voor heelemaal boven". (Met een ongenadigen politioneelen uit brander is het jonigmensch er ditmaal afgekomen, een bitter pilletje, 'dat echter 'door de filmmaatschappij dik werd ver guld. Het Londiensche omroep,-station 2 L(. O. zond Woensdagavond een ongemeen verzoek de wereld in. Uit naam van het (Metropolitan Hospital in Kingsland Road werd het adres gezocht van een zoo- gende ezelin. Een baby, patientje in ge noemd ziekenhuis, is ernstig} ziek en heeft bovendien last met de spijsvertering. De artsen beslisten, dat alleen, door een dieet van ezelinnemelk het kindje kon worden gered. Vandaar de omroep, waarin een ezelin te huur of te koop werd gevraagd. En het mooiste: Reeds dienzelfden avond om 10 uur had het ziekenhuis twee tele- fo niche aanbiedingen ontvangen. Donder dagochtend zouden de dieren worden ge keurd. De berenkuil te Bern geniet een we reldvermaardheid. De beren, die daar als symbool der stad in een „kuil'' rondwan delen, hebben de sympathie der bevol king slechts tijdelijk verbeurd door het drama, dat zich eenigen tijd geleden in den kuil heeft afgespeeld, toen een jon getje djoor de viervoeters gedood en een ander zwaar gewond werd. Thans zijn het de beTen zelf, die als slachtofffeajs fungeeren. Een der oppassers heeft een aanklacht wegens wreedheid ingediend tegen den hopfdoppasser, die zich des wege voor de rechtbank moest verant woorden. De hoofdoppasser verscheen, maar tot groote ontsteltenis van de rech ters en overige aanwezigen bracht hij1 2 beren als getuigen mede. Aanvankelijk werden deze „getuigen'' niet in de recht zaal toegelaten, doch toen de verdediger erop aandrong, en betoogde, dat het juist de 2 mishandelde beren waren, die anti chambreerden, stemde de president, zij; het aarzelend, toe. Onder een sterk ge leide van oppassers, waaronder zich ook de aanklager bevond, werden de beweer de slachtoffers 'binnengeleid. Tot ieders schrik, de hoofdoppasser en ziin advoca- caat uitgezonderd, liep een %er beren dreigend op den aanklager-oppasser toe, duidelijk de bedoeling te kennen gevend, om hem een allesbehalve vriendschappe- lijken aai toe te dienen. Op de andere oppassers sloeg hiji geen acht. Dit was voor de rechtbank voldoende bewljis voor het ongegronde der aanklacht. De hoofd oppasser ging vrijuit en verliet in triomf de rechtszaal, gezolgd door Zijn getuigen. Niet alleen Da Gosta had „bezwaren te(gen den geest der eeuw''. In Engeland Zijn menschen, die o.m. den technischen vooruitgang verkeerd vinden. Op een ver gadering in Acton, Engeland, beweerde een onderwijzeres, dat moderne midde len van werkbesparing, zooals de stof zuiger, verkeerd werken, daar de meisjes niet leeren, stoffer en blik behoorlijk te hanteeren. Maar ook ernstiger opmerkin gen werden gemaakt. Miss Morrison ver koos het „ontplooien'' boven het „volma ken'' van de persoonlijkheid. Zij 'betreur de de rusteloosheid van deze eeuw, het groote'-mensehen-leven der kinderen en 't steeds erger wordend gebrek aan verbeel ding; er is „geen tijd voor gevoel''; de menschen zijn bang „zichzelf" te zijn. Miss Heron zeide, dat het Engelsche ge zinsleven aan een aanval van „Am'erika- nitus'' lijdt, leege OOgenblikken worden aangevuld door den „loudspeaker'». Als er geen verandering komt, dan zullen de kin deren van de volgende generatie nog1 veel zenuwachtiger en meer overspannen zijn, dan de tegenwoordige. Er moét een grens gesteld wórden aan de buitengewone exa mens, krantenwedstrijden en andere ver- poozingen; overeenkomsten wat betreft vroeger naar bed gaan moeten getroffen worden door het praten met de ouders. VESSCIÖLLKNDE BERICHTEN. Een schat tit Iden grond. Een landbou wer te Princenihage, die van de erfenis van zijn vader pl.m. f6400 had achter gehouden, welk bedrag door den vader in den grond was verstopt, is veroor deeld tot een boete van f1000, subs. 100 dagen hechtenis. De eisch was 3 maan den gevangenisstraf. Straf, Ofi ,&/fgren". Vóór ongeveer 20 jaar, aldus vertelt het „E. D.", zou een gehuwd paar in de buurt van Eindhoven gaan sparen. Als spaarpot werd aange schaft een em'mfer, die mét een deksel was dicht gesoldeerd. In het deksel na tuurlijk een gleuf, om de noodige briefjes enz. naar 'den kerker te doen verdwijnen. De emmer zou niet voor hij vol was, wor den opengebroken. Een paar maanden ge leden was dit het geval. De schat werd geteld': er bleek niet minder dan f20.000 zegge twintig duizend gulden gespaard. Voor dit bedrag werd een kapitaal huis aangekocht. De fiscus echter kreeg lucht van dit zaakje en stelt thans een vorde ring in wegens ontdoken belasting. Wreedheid tegen dieren. In de onlangs gehouden vergadering 'van de Ned. Ver- eemigiing tot bescherming van dieren, werd o. m. gesproken ,over eemj afgrijselijke han deling, die jnabij Koog (op Texel) heeft plaats gehad. ,Daar had men n.l. een plek in de duinen afgebrand met het oog op bebossching. Dit .geschiedde dn; den vogel- broedtijd en .weldra bevonden zich tal van jonge vogels in een vuurcirkel, om daarin te verbranden, ook jonge haasjes en konijnen kwamen ellendig om'. Mem vroeg zich af, waarom dit werk niet eer der werd gedaan, toen er van broeden nog geen, sprake was. 't Was niet om aan te zien, toen die oude eenden kwa kend boven ,de in doodsnood verkeeren- de jongen rondvlogen. Het hart van die renvrienden brak bij het zien van zoo veel wreedheid. .Besloten werd zich tot de autoriteiten .te wenden met het ver- Zoek iets» .dergelijks niet meer op dien tijd toe te staan. Een vergissing. Si Onang vertelt onder de streep in het Handelsblad: Te Batavia zou een groote vendutie worden gehou den; een. alom bekende familie welker interieur steeds bewondering had opge wekt zou voor geruimen tijd naar het oude land terugkeeren. Dergelijke vendu ties Zijn een evenement, „tout Batavia" gaat naar den kijikavond, den dag te vo ren. Vrienden des huizes, die een souve nir wijlen knopen of in het bezit wen- schen te komen van een voorwerp, waar naar Zijl bij elk bezoek vuriger verlang den; nieuwsgierigen, die uitsluitend ko men om te keuren, en nieuwe onderwer pen behoeven voor de dagelij'ksche ge sprekken; lieden ook, die op koopjes uit zijn. Een dergelijke kijkavond wordt dus een druk bezocht rendezvous. Twee dames, pas in Indië, die zich gin gen inrichten, zouden ook eens gaan kij ken. Parmantig stapten zij de voorgalerij op, waar zich reeds eenige bezoeksters en ook heeren bevonden, die de nieuw-geko- menen opvallend 'belangstellend aanzagen. Natuurlijk, zoo ging het immers steeds! De 'beide dames letten weinig op de nieuwsgierige blikken, namen de entour- rage onderzoekend op, wandelden naar binnen- en achtergalerij, bevoelden met deskundig gebaar jgordijnen en stoelzit tingen, gluurden eens in kasten en buf fet en stapten de slaapkamer binnen van mijlnheer en mevrouw. „Valt me niet mee!'' critiseerde de oudste. „Wat een smaak!" viel de jongste bijl Glimlachend volgde een heer. De be zoeksters, meenende met een üomwu'is- sioinnair te doen hebbende, gaven een order, noemden een limiet. De heer glim lachte nadrukkelijker. „De kijkavond, da mes, is hiernaast. Hier woon ik en wij hebben een verjaarsfeestj,'e". De aftjocht der twee dames was (ojn-Indisch overhaast. En de belangstelling van het tweetal voor vermaarde kijk-avonden was sindsdien aanzienlijk verflauwd. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juni. KERKWERVE. GeboTen: 10. Olivier, Zoon van. ,D. Viergever; en C. bij de Vaate; 13. Triest, zoon van P_. de Jonge en J. C. Linders; 16. Willem Comelis, zoop van W. Rotte en C. A. Sohiettekatte. HAAMSTEDE. Geb.: 8, Herman George, z. van Johannes Janzen en Assina Zeeven; 26, Maatje Cornelia, d. van Jan van der Bijl en Adriana Zij-ta; 28, Gerxit, z. van Jacob van Sluijs en Margje Kok. Gehuwd: 4, Hendrik' Matthijs Kosters, 25 j., (van Zierikzee) en Elizabeth Sa nta n, 25 j. Overleden: Gerrit van Orizande, 88 j., wedn. van Johanna Dambruine- RENESSE. Géboren: 3, Lambertus, z. van M. v. d. Velde en A. van Dongen!. Gehuwd: 2, Gornelis- van Putten, 27 j. jm'., en Johanna Schooff, 23 j(. jd.; 11, Jan Willem1 de Vrieze, 24 j. j|m., en Jo- zina Geleijnse, 23 j!. j^d. Overleden: 25, Hendrik Jacobus Lode- w(ijk, (van Brouwershaven), 77 j., ongeh. NOORDGOUWE. Gehuwd: 4, Gerrit Da lebout, 52 j. j(m)., en Cornelia Poulina Bosselaar, 41 j. j|d. Overleden: 4, Janna Rosten, wed. van Jacob Leeuwe, 88 j. (van Zierikzee)} 22, Gerrit Huisman, wed. van Krijna Jo hanna Snellemlan, 82 j. (van Brouwers haven). OOSTERLAND. Geboren: 8, Pieter Mar- tinus, z. van C. A- v. d. Werf en H. Baremdse; 17, Adriaan Hendrik, z. van R. Koster en L. de Bruine. Overleden: 10, Lena, 13 j., d. van M. Bouwman en M. A. Stouten; 28, Jan Pie ter de Vin, 49 j'., echtg. van J. Verboom'. BRUINISSE. Geboren: 3, Adriana Din- gena, d. van S. Bal en E- N. de W,aa/1; (van 's-Gravenhage)10, Gornelis, z. van L. Verspoor en J. H. Tak; 11, Leendert Adriaan, Z. van P. L. Duson en J M.. van den Berge; 16, Martinus Gornelis, z. van J. C. Verhage en J. G. van den Berg; 20, Wolfert, z. van E. Haeck en A. P. Jumelet. Gehuwd: 16, Qomelis Korte weg, 37 j. jm., (van Ooltgensplaat) en Cornelia Eli zabeth Elenbaas, 39 j. jid.; 25, Lambertus van Vessem, 22 j. 5[m., (van Naaldwijk) en Klara Okkerse, 18 j. jd. Overleden: 2, Adriaan Cornelis v. Gilst, 56 j., eohtgen. van J. Padmos; 2, Jan van Gilst, 18 j., z. van A- C. van Gilst en J. Padmos (beiden verdronken op de Zuider zee nabiji Enkhuizen); 13, Daniël Jumelet, 82 j., wedn. van T- Gonstandse; 14, .Jo hannes Padmos,, 84 j., wedn. van M- van Topering. ST.-PHILIPSLAND. Geboren: Pietemel- la, d. van J. v. Hekken en G. Kop; Maria Poulina, d. van M. den Engelsman en I. Reijngoudt; Johannes, z. van L. P. Boone en M. Verwijs; Maris Abraham', z. van J. Nelisse en L. C. Wesdorp. Gehuwd: L. Vermeij, 28 j. j|m., en C. v. d. Jagt, 18 j. jld. STAVEN1SSE. Geboren: 1, Pieter Jan, z. van Matheus H. Goedegebuure en Janna van Haaf ten; 5, Pieter, z. van G. Boogerd en Goroelia Adriana Bierens; 29, Jacob Cornelis, z. van Marinus Moer land en Adriana M. v. Beveren. Overleden: 1, Dirk Dane, 82 j., echt genoot van Cath. Suurland. ST.-ANNALAND. Geboren: Martina, d. van M. van Daalen en E. B- Polderman; Gerarda, d. van D. J. Ketting en M. J. van Dijke; Marinus Cornelis, z. van Chr. van 't Hof eu B. M. den Haan; Jam, z. van H. Dijkema en L. M- Potappel; Jo- hanmiis, z. van C. Scherpeniss-e en J. A. Fase; Jam Adriaan, z. van J. J. Mossel man en J. Burgers. Gehuwd: S. J. Everaers, 20 j- j(m., en J. A. van der Male, 22 j. yd.H. van der Jagt, 25 j. 'jfmi, en S. Rijinlberg, 20 j. jd. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Arend, z. van J. Aaroioudse en M. J. van der Reest; Leendert Komelis, z. van A. Klippel en H. L. van den Boogaard; Antonius Adria- nus, z. van A. van Dorst en J. M van Rijen; Abraham Petrus, z. van Anthioinetta Hommel. Gehuwd: Hendrik Bout, 43 j. j(m., (te Tholen) en Ga'brielina Anthonia Gunst, 29 j. jid.; Adriaan Jacob Luijk, 25 j.- jm'. (van Zierikzee) en Maria Adriana Kam- hoot, 22 j'. j(d. Overleden: Pieter Johannis de Graaff, 51 j., ongeh., z. van G. J. de Graaff en H. M. RomeijnMartinus Endhoven, 73 j., echtgen. van N- de Wilde; Klazina Adriana Droogers, 9 m., d. van W- C. Droogers en J. van de Wege. SCHERPENISSE. Gehuwd: 10, Lourens Deurloo, 25 j., en Johanna Tannetjte Goe- degebure, 28 j.; 17, Arend Job de Wilde, 25 j. en JaOoba Tichem, 25 ji. Overleden: 4, Maatje Akke, d. van Gor nelis Leendert Thodenaar en Pieternella Gornelia Rleppe; (overleden te Bergen op 2oom). ST.-MAARTENSDIJK, Geboren: Johan nes Nico, z. van J. J. No,om en J. H. P. Hage; Geertje, d. van W. Bazen en M. Knuist; Arie, z. van P. v. d. Ree en A. Vroegop} Jan Marinus, z. van P- B. de Viet en A. W. Priemi; Izak Johannes, z. van N. Nelisse en L'. van der Werff; Leendert Adriaan, z. van C. W. v. d. Berge en H. Moerland. Gehuwd: N. Bos, 23 j. jlm., en C. H. de Fouw, 19 j. jjd. J. Jansen, 20 j,. jmi, (van Tholen) en E. J. Geene, 18 j- j!d. THOLEN. Geboren: Anthonia Jac'oba, d. van A. J. van der Hoeven en J. Tom; Cornelia, d. van C. J. Schot en A. M. van Dijke; Adriaan, z. van P. M- Hoger- heide en T. IJzerman; 'Mijntje Maatjje, d. van J. Bout en W. Braai; Hendrik, z. van A. J. Goedegebuure; Pieter Corne lis, z. van J. Baaij en M. P. Praat; Ca- tharina Johanna, d. van J. Quist en A. van den Bjerg; Willemlijna, d. van P. Schot 'en M. Bout. ZEETIJDINGEN. GEBOREN: DIGNUS, Zoon v»n H. M. v. NIEÜWENHUIJZEN en N. v. NIEÜWENHUIJZENKik. Nisüwkbeibk, 7 Jnll 1926- ONDEBTROUWD: LEENDERT M. ANDRIE3BE Cz. en KLAZINA J. DEURLOO Jd. Fcbibpihissi, Jnll 1926. Huwelykivoltrekking 22 Juli a 3. ONDERTROUWD; D. ORNÉE en E. A. BOOT. Fchakrndijkb, T -Ti7 Juli 1926. Drbisohob, Huwelijksvoltrekking 23 Juli a.s. J Den 11 Juli hopen onze geliefde J o' Ouders I CORNSLIS BIL en I PIRTERNKLLA JOHANNA l VOOGT, hun 26-j«rig« EohtvereeniflSng te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleindoohter. St.-Maartbnsdijk, 9 Juli 1926. V Hiermede betuigen w(j onzen hertelijken denk voor de vele bewijzen van deelnoming. ondervonden by het overladen van onze Ouders, Behuwd- en Grootouden. Brouwbbshavbn, 8 Juli 1926. Familie DE POITEB. Bergen-op-Zoom, Stationstr. 17 is Donderdag 15 Jnll ln het Hötel Polderman te St.-Maar- tensdjjk NIET AANWEZIG. WONDARTS (Art. 34 der SUtnten) VAK DB te ROOSENDAAL (N.-Br), Zeterdeg 17 Juli a i des voormid dags ll1/» hur (nieuwe t(jd), in de zaal van den Katholieken Kring te Roosendaal. HET BESTUUR. ZIERIKZEE, 6 Juli. Uitgeklaard: Mo torschoener „de Ruijter", kapb L. Velt huis, met eementplateai van Arkel naar Loniclen. Ingeklaard: Motorschoemer „Jantje", kapt H. Schothorst, van Londen naar Nijmegen. Ledig. *7 Juli. Ingeklaard: Motorschoener „Engeliena II", kapt. L. Meulman, ledig van Strood maar Nijmegen- Idem' Motor schoener „Aldebaran", kapt. J. C. Smit, ledig, van Londen naar Nijmegen. Idem' Zeilschoener „Roelfiena", kapt. A. Vene- ma, ledig, van Londen naar Vreeswijk. 8 Juli. Uitgeklaard: motortjalk „Ca- tharina", kapt. H. Kramer, met dakpan nen' van Swalmen naar Londen. Ingeklaard: Barge „Veravi'a", kapt. A. I. Koker, met ledige flesschen van Lon den naar Remagen. MASKTBEMCHTMNo Coöperatieve Yelliag Zierikaee. Volling van 8 Juli, GROOTE VEILING. Export: ZWARTE BES8EN f 72,10 por 100 K.G. Idem natto f 37,10 per 100 K.G. KJPKIEBKN f 4,80 Dito Barnoveldors f 5,30. Dito kleine f 4,10. KLEINE VEILING. ÏIPBÏEBEN f 5.A f 5,20. BENDEIEBEN f 5,-- h f 5,40. KALKOENEIEREN f 7,— h f 7,50. PABELHOENDEBEIEREN f 3,30. Alles per 100 stuks. Aanvoer 10583 stuks eieren. BOTE3 f 1,— k f 1,13. Aanvoer 203 pond. Het BESTUUR van den Polder DREISOIIOR Doet te weten: dat op Woensdag 21 Juli 1926, en zoo noodig ook volgende dagen, zal worden gehouden OP HET SCHOON MAKEN VAN DE WATERGANGEN EN PEILSLOOTEN in den Polder. Ter bevordering van eene goede en vlugge teestroomlng van het water naar het Stoomgemaal, worden alle bolang- hebbosden aangemaand, om vóór dien .tjjd hunne slooten te zuiveren van alles wat een geregelden afvoer van het polder-binnenwater kan belemmeren. Het slootvull moet van de wegen worden verwijderd. Tegen nalatlgen zal worden gever baliseerd. Drbisohor, 2 Juli 1926. Het Polderbestuur voornoemd, J. DOELEMAN Jz., Dijkgraaf. P. A. G. VAN DIJK» Ontv.-Griffier. Inspectie op het schoon, maken van Waterleidingen, Zijlen, enz. j Het BESTUUR van den Polder „DE VIER BANNEN VAN DUIVEL AND" vestigt de aandacht op de aangeplakte afkondigingen van de Inspectie op het sohoonmaken van Waterleidingen, Zijlen enz op DONDERDAG 15 JULI 1926. Belanghebbenden worden dringend verzocht uiterlijk vóór genoemden datum aan hunne verplichtingen te voldoen. Nibuwireirk, 25 Juni 1926. Het Bestuur voornoemd, JAC. BOUMAN, Dijkgraaf. A. v. d. HOUTEN J.Jz., Ontv-Grlfflir.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 6