H.H. CORRESPONDENTEN De sneltrein ParijsOstende heeft te Eerneghem (op Belgisch grondgebied) een kar overreden, waarin een boer en zijn zoontje zaten. Het kind werd ge dood en de toestand van den boer is zeer wanhopig. De Fransche Kamer heeft met groote meerderheid van stemmen een wetsontwerp aangenomen, waarbij do regeering gemachtigd wordt om over te gaan tot den aanbouw van het over gebleven gedeelte van het tweede deel van het vlootprogram. Tijdens de onafhankelijkheidsfees ten werden in New York tien personen door auto's overreden met doodelijk ge volg twintig anderen werden zwaar ge wond. Meer dan honderd kinderen moesten in de ziekenhuizen worden op genomen met verwondingenontstaan door het afsteken van vuurwerk. Door de staking van de conduc teurs bij de ondergrondsche spoorlijnen van de lnterborough Rapid Transit Comp. te New York, is het verkeer met ongeveer de helft verminderd, ter wijl een gevaarlijke opstopping is ver oorzaakt bij de hoofdstations en bij de kruispunten. Een groote menigte deed al het mogelijke om in de enkele trei nen te komen, en in de verwarring en door het gedrang zijn vele vrouwen flauw gevallen, De 150 agenten, die op- het Grand Central station specialen dienst verrichtten, hadden de grootste moeite de orde te handhaven. Een Nederlander, genaamd J. Franken, is te Brussel, toen hij nabij het Noorderstation een drietal perso nen vroeg of zij een goed hotel voor hem wisten, aangerand. Een hunner bood den vreemdeling aan, tegen een vergoeding van 10 frs hem een goed huis in de Cinestraat te wijzen, en hem daarheen te brengen. Op de kamer gekomen werd hij echter, onder bedreiging met een revolver en dolkmes, gesommeerd zijn portefeuille over te geven. Een derde individu begon hem bovendien met een stuk ijzer te bewerken. De drie personen zijn daarop op de vlucht gegaan. Op het hulpgeroep van J. Franken kwam er politie opdagen. Deze wist 2 der schelmen aan te houden. Het zijn twee gevaarlijke bandieten, van ongev. 25 jaar. De derde is een Franschman, die sinds enkele dagen in België vertoeft. Luiing, een petroleumstadje in Texas, is dezer dagen het tooneel ge weest van een wild-enthousiaste op schudding. Luiing heeft 1500 inwoners, waarvan zoowat de helft werkzaam was bij de United North and South Oill Company. De bezittingen der maat schappij in het Lulingveld werden kort geleden aan een andere maatschappij overgedaan voor ruim 12 mill, dollar. De manager der maatschappij vond, dat de employé's wel een graantje mochten meepikken van de goede winst en hij stelde 2 millioen dollar beschikbaar. Vijf hoofdambtenaren kregen ieder 200,000 dollar. Zij, die langer dan drie jaar bij de maatschappij in dienst waren, kregen al wat zij in dien tijd verdien den, nog eens extra. Zij, die tusschen een en drie jaar gewerkt hadden, kre gen 25 pCt. van hun totale verdienste. Het resultaat van deze uitdeeling is geweest, dat vrijwel heel Luiing zich nieuwe auto's heeft aangeschaft. Do groothertogin van Luxemburg heeft den onafhankelij ken afgevaardigde Loutsch met de vorming van een nieuw kabinet belast. Loutsch heeft zich zijn antwoord voorbehouden, ten einde eerst met de verschillende politieke partijen voeling te houden. De schade, welke door de jongste onweders en overstroomingen in Saksen werd aangericht, wordt geschat op 20 millioen mark. Een afdeeling Spanjaarden is in een door dessidenten in de streek van Targoeist gelegde hinderlaag gevallen. Veertig man werden gedood. De Belgische minister van Lands verdediging heeft besloten de volgende garnizoenen op te heffen Dinant, Eupen, Malmédy, Lookeren, St.-Bernard, Aulat, Oudenaarden, Dendermoude, Kortrjjk, Waver, Nijvel, Spa, Vervier», Iloey en Diest. Het aantal slachtoffers, die liet leven hebben verloren bij do spoorweg ramp, welke Zaterdagavond bij Aclières heeft plaats gehad, is thans tot twiniig gestegen. Een geheel jong gezin, uit vader en moeder, die nog geen dertig jaar oud waren, en twee kleine kindefen bestaande, is bij deze ramp omgekomen. Een te Madrid woonachtige markies, een man van ruim zestig herfsten, ver zocht onlangs een Madrileenschen arts hem te opereeren h la Woronof, opdat hij de levensgewoonten eens jongelings weer tot de zijne zou kunnen maken. Reeds was bepaald, wanneer de operatie zou geschieden, toen de markiezin er van hoorde; blijkbaar had men haar voor een fait accompli willen stellen. De markiezin, gesproten uit een der oudste en blauwstbloedige (of blauw- bloedigste) geslachten der Spaansche aristocratie, was niet verrukt. Ook zij was al even over de zestig en wenschte geen jeugdigen losbol tot waarschijnlijk ontrouwen echtgenoot. Daarom deed zij den arts weten, dat zij alle middelen, tot politie toe, zou aanwenden om de operatie te beletten. Tenzij hij ook hftar zou opereeren. De nog oude dame is verder gegaan. Zij heeft een advocaat opdracht gegeven op een of andere wijze een beslissing uit te lokken over de vraag of gehuwde mannen een verjongingskuur mogen ondergaan zonder voorkennis, toestem ming en gezelschap van hun vrouw. Waarlijk eeD belangwekkende kwestie. Maar voorloopig ziet Madrid het geval alleen nog maar van den amusanten kant. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Al te goed. Een Duitscho jonge dame, bij familie te Bussum als hulp in de huishouding in betrekking getreden, wist door haar prettig en beschaafd optreden aller harten te winnen. Zij vertelde een predikantsdochter uit Coblenz te zijn, ze was verloofd met een candidaat in rechten en dan had ze nog een zuster met een ongelukkige liefde, die al eens de hand aan zichzelve had willen slaan. Zoo voorbereid, was het de Duitsche huisgenoote niet moêilijk na een paar dagen de familie te doen gelooven, dat ze bericht ontvangen had van het over lijden dier zuster, die dood uit den Rijn was opgehaald. Diep meelevend met dit treurige geval, gaf de familie het meisje verlof haar overleden zuster de laatste eer te bewijzen, en, waar de rouwkleur in het Rijnland lila was, trof 't zoo bij zonder, dat mevrouw een lila mantel- co8tuum en hoed kon leenen. Als reis penning kreeg het meisie f 40 mee, en mijnheer kocht haar een kaartje 2e klasse naar Coblenz. Eerst toen er verscheidene dagen verloopen waren zonder bericht, stelde men de politie van het gebeurde in kennis. En bij het daarbij ingesteld onderzoek bleek, dat de familie 't slacht offer was geworden van een bekende Duitsche oplichtster. Van een pah en een quitantie. Een bewoner van de Korte Prinsengracht te Amsterdam had zich bij een kleermaker een nieuw pak laten maken. Het was gereed en de loopjongen zou het be zorgen. „Maar", had de baas den jongen op het hart gedrukt, „zorg, dat je het geld krijgt. Niet afgeven voor je de duiten hebt gezien". De jongen deed echter niet precies wat hem was opgedragenhij gaf het pak af, waarop de (quitantie zat vast gespeld. De besteller, in het bezit van de kleeren en van het bewijs van betaling, voegde den jongen toe: „Kom Maandag het geld maar halen". Daarmede nam de knaap geen genoegen. „Geld of het pak terug", eischte hij. Daar hij geen van beiden kreeg, rukte hij aan een mouw van het nieuwe jasje, met het gevolg dat hij deze armbedek- king van de rest van het kleedingstuk afrukte. Het geval, dat zich voor de woning afspeelde, lokte een oploopje uit, een agent schoot er op af, en hij nam den kooper en den loopjongen, alsmede het gehavende kleedingstuk en de quitantie mee naar het politiebureau Warmoes straat. Daar verklaarde de kooper, dat hij „natuurlijk" had willen betalen, zij het niet dadelijk en dat hij ook „natuurlijk" de quitantie had teruggegeven, als de jongen niet zoo haastig gebakerd was geweest. Formeel was daar weinig tegen te zeggen. De loopjongen kreeg de qui tantie terug en moest zich daarmee tevreden stellen. De kooper mocht het pak, met de losse mouw, houden. Met een bootje in zakformaat. Deze week kwam aan het station Leiden een gezelschap aan, bestaande uit een dame en twee heeren, blijkbaar Duitschers. Een kruier werd aangenomen om de koffers naar der Morschsingel te brengen. Aan het Galgewater aangekomen, werd de bagage geopend en er kwamen daar uit twee op bijzondere wijze ingerichte opvouwbare bootjes (kano's) te voor schijn. Wandelstokken werden uitge rold. Dit bleken roeispanen te zijn. Er werden voorts windkusBens opgeblazen om als rugleuning en als het noodig mocht zijn als reddingsboot dienst te doen. Nadat de vaartuigjes gereed waren en de Duitsche vlag geheschen was, vertrok het gezelschap onder groote belangstelling naar de Kagerplassen. Heidebrand. Te Hoornsterzwaag ge raakte door een koffievuurtje heide en hoogveen in brand. Gelukkig viel er eenige uren later een flinke regenbui, die het vuur bluschte, wat door de arbeiders tevergeefs geprobeerd was. Malaria. Te Bolsward heerscht in erge mate malaria. Ongeveer 16 dei- bevolking lijdt er aan. In de slooten in en om de stad wordt met parafine gewerkt om de ziekte te bestrijden. Door den stroom meegesleurd. De 13- en 15-jarige zoontjes van een land bouwer in de buurtschap Spork zijn in de Strong, waar zij aan het zwemmen waren, door den stroom meegesleurd on verdronken. Brand Door onbekende oorzaak brak brand uit in de bakkerij van Levison te Zutphen. Het pand brandde gedeel telijk uit. Motorongeluk. Twee officieren, die op een motor reden, zijn bij het station Soestduinen tegen een gesloten slag boom gereden. De duorijder, de sinds kort gehuwde le luitenant J. H. Mulder, is aan de bekomen verwondingen over leden. De bestuurder bekwam, wonder boven wonder, geen letsel. Botsing. Op den grintweg tusschen Harskamp en Wekerom heeft een botsing tusschen een autobus en een vrachtauto plaats gehad, waardoor de autobus in de sloot terecht kwam. De passagiers kwamen met den schrik vrij, de chauffeur wan den vrachtauto be kwam een diepe wonde in den rug. VergiftigingIn Leiden hebben zich eenige gevallen van vergif.iging voor gedaan, waarschijnlijk ten gevolge van het gebruiken van vleesch, omdat de gezinnen, waarin deze gevallen voor kwamen, allen vleesch van denzelfden slager in de Clarasteeg hebben betrok ken. De politie en de ambtenaren van 't openbaar slachthuis stellen een onder zoek in, dat echter wordt bemoeilijkt, doordat men de vleeschresten nog niet in bezit kon krijgen. TELEGRAMMEN, BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM (V.D.). Yan de vaste stemming, waardoor zich de beurs in de laatste dagen kenmerkte, was heden niet veel overgebleven .en de handel was daarbij van geringe proportie. Tabakken zetten hun rijzing niet verder voort, doch konden zich overigens tamelijk goed handhaven. De rubber- afdeeling had een kalm verloop, doch de rubberfondsen betoonden zich prijs houdend. Op de Olieafdeeling kwamen Koninklijken iets lager te liggen, moge lijk in verband met de Amerikaansohe olieprijzen. Suikerfondsen stonden hier en daar wat lager, waaraan de daling der suikerprijzen niet vreemd was. De Scheepvaartafdeeling trok slechts matige belangstelling. Yan deaandeelen Binnen- landsche Industrieelen waren de kunst zijde aandeelen eerder iets aangeboden. Amerikanen stil. AM8TERDAM. (V.D.) Hedenmorgen heeft met een der vliegtuigen van de K. L. M. een ernstig ongeval plaats ge had, waar by de beide inzittenden, piloot en een passagier z{jn gedood. Het vlieg tuig H.N -A.C.C. dat hedenmorgen te 9 uur 23 van Rotterdam naar Parys is vertrokken is ongeveer 12 Kilometer ten Noorden van Brussel verongelukt. Ver moedelijk is het vliegtuig, dat in een mistbank was geraakt tegen de aarde gevlogen en dientengevolge totaal ver nield. De beide inzittenden sohynen op Blag te zyn gedood. De passagier is de bekende Amsterdamsohe koopman W. Hepner. Het vliegtuig waarmee het ongeluk heeft plaats gehad is het Fokkervliegtuig dat den tooht naar Indië heeft gemaakt. HAARLEM. (V.D.) Gisterenmiddag had de knecht van den pontwachter Heems kerk, de 47-jarige ongehuwde B. V., juist iemand overgezet naar de Westzyde van de ringvaart aan do Cruquius, toen een pleizierjaoht uit Haarlem kwam aan gevaren. De stuurman had geen erg in den atalen draad, welke over het kanaal was gespannen. De knecht haastte zich om de lier los te maken. Op hetzelfde oogenblik stootte het jacht tegen den draad, met het gevolg, dat de handle den knecht tegen het hoofd stootte en deze bfjaa onmiddeliyk gedood werd. LEIDEN. (V.D.) Gisterenmiddag is de schilder P. J. in aanraking gekomen met den draad van de eleotrlsohe gelei ding, met het gevolg, dat hty van den steiger werd afgeslingerd. In deerniB- wekkenden toestand is de man in het Academisoh Ziekenhuis opgenomen. TROPPAU. (V.DIn eenige gemeenten van het gebied Troppau is hagel ge vallen, waardoor de oogst grootendeels vernield is. BERLIJN. (V.DDe bladen melden uit Rome, dat in de vallei Formazza veel sneeuw is gevallen. By de badplaats Toggla heeft de sneeuw een hoogte van 50 o.M. tot 2 Meter bereikt. In Piaoenza is een groot stadsgedeelte onder water geloopen. Hagelslag heeft in de geheele omgeving groote schade aangericht. De temperatuur is gedaald. Uit Boven-Italië wordt eveneens sneeuwval gemeld. In de conferentie van den Duitschen minister van finanoiëa met den Byks- minister van finanolën Is een groot plan ter bestryding van de werkeloosheid uitgewerkt Tot groote werkzaamheden aan kanalen en spoorwegen werd be sloten. De Beriynsche magistraat heeft besloten 25 millioen mark ter beschik king te stellen tot leniging van den woningnood, j Volgens een bericht uit Warschau zyn tydonB aanboringen in het buurt schap Kielee groote kolenlagen ontdekt, terwyi in het Dombrowagebled machtige zont- en kalilagen zyn gevonden. PARIJ8. (V.D) Verschillende bladen melden, dat thans een regeling getroffen is met Engeland betreffende de oorlogs schulden. Het is slechts noodig dat Caillaux enkele uren in Londen ver toeft om de overeenkomst te teekenen. Frankryk zou 121/* millioen pond aterling per jaar betalen. Het ministerie van financiën be vestigt dat Caillaux Maandag a o. naar Londen zal gaan, Indien de Kamer een motie van vertrouwen in de regeering aanneemt. Het ministerie voegt daaraan toe, dat Caillauk de laatste tyden be- langryke voordeelen verkregen heeft op deblnnenlandsche voorstellen betreffende de regeling dor schulden. Volgens een gepubliceerde statistiek zyn van December 1925 tot Juni 1926 in de Fransche koloniën ongeveer 2 mil lioen personen aan de cholera gestorven. LONDEN. (V.D.) Een nieuwe meoha- niotea is uit Londen vertrokken om zich by Allan Cobham aan te sluiton, die zyn vlucht naar Australië zal hervatton. CALCUTTA. (V.D.) 100 man troepen en gewapende politie zyn naar Pabna gezonden op 200 K.M. van Calcutta, waar ernstige onlusten zyn uitgebroken tusschen Hindoo's en Mohammedanen. OSLO. (VD.) Do parlementaire com missie stelt met 5 tegen 4 stemmen voor een vervolging in te stellen tegen den vroegeren premier Berge en 6 leden zynor regeering, omdat zy in 1923 zon der goedkeuring van hot StortiDg 25 millioen kronen gestort hebben by de Noorsche Handelsbank. Van de 5 ge- Doemde loden behooren er 2 tot de arbeidersparty, 2 tot do liberale party en 1 tot de agrarische party. Van de 4 tegenstemmers behooren er 3 tot de conservatieven en 1 tot de agrariërs. ,1 KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. ONBREEKBAAR GLAS. In Weetien is een glassoort uitgevonden die evenals het silicaatglas kleurloos en ondoorzichtig is en evenals di/t ook naar wensc'h gevormd, gepolijst en geslepen worden kan. Het bewuste glas heeft ech ter tegenover het gewone glas het voor deel dat het elastisch is en hierom als mede wegens de geringere hardheid te genover ander glas bijna ongevoelig is voor stooten en trillingen. Het is vervaar digd van een zuivere organische stof, een gelatine-achtige massa' die echter in wa ter onoplosbaar blijft. De .uitvinders noemden het pollopas. Het is bestand te gen temperaturen toit 280° C., springt ook niet bij sterke temperatuurverschil len; bij hoogere warmtegraden verkoolt het. Pollopas is «ngeveer half zoo zwaar als glas, het kam met organische ldeur- toevoegingen worden gekleurd en laat meer dan gewoon glas de ultra-violette stralen van het zonlicht door. Het is 'daarom geschikt te achten voor lighallen ilti ziekenhuizen, die men dik wijls niet met glas bezet om) de ultravi olette stralen op d'e zieken te laten in werken. Daair deze stralen ook bevorder lijk Zijn voor den plantengroei, zal pol lopas een geschikt materiaal zijn voot het beglazen van plantenkassen enz. Daar het grooten drukweerstand heeft en niet splintert, zal het ook voor bezetting van glasdeuren een geschikt materiaal vor men, evenals voor ruiten van automobie len en andere voertuigen, aangenomen natuurlijk dat de eigenschappen die de uitvinder van het materiaal aangeeft in de praktijk blijken stand te houden. Het rijfcs|ptroefstation te Weenen moet pollo pas hebben onderzocht en genoemde eigenschappen hebben vastgesteld. De pTijs zou niet veel hooger zijn dan van gewoon eerste soort vensterglas. FINANCIËELE MEDEDEELINGEN. H. A. V. BANK TE SCHIEDAM. De Hollandsehe Algemeene Verzeke ringsbank hoopt binnenkort te Goes een bijkantoor voor Zeeland te openen. Wij voldoen daarom aan het verzoek om op te nemen een uittreksel uit het jaarver slag dezer Bank zooals dat vorige week in de algemeene vergadering is vastge steld. Aan het verslag over het boekjaar 1925 wordt het volgende ontleend: Het bedrag aan nieuw gesloten verzekeringen (inbegrepen een bedrag van f 3,6*06,347,34 door een andere opstelling ingevolge de Wet op 't Levensverzekeringsbedrijf) be droeg f 11,055,926,12, terwijl werd geroy eerd wegens overlijden f 172,124,85, af- Loop 'der verzekering f 77,388, wijziging der verz. een bedrag van f 222,,5^4,87, af koop f 733,73131,29, wanbetaling f 1,879,455, andere oorzaken f 1,749,395,50, te zamen f 4,834,681,51, zoo dat de vooruitgang be droeg f 6,221,244/61 en het kapitaal steeg tot f 42,282,2)86^62 (v, j. f 36,061,042,01). Voorts is in dezen vooruitgang begre pen de gerechtelijk tot 20 pot. gereduceer de portefeuille der Noord- en Zuid-Ne- derlandsche Levensverzekeringsbank ad f 291,104,30 en de portefeuille der „Hol- land-Amerika'' ad f 243,180,10, welke op voordracht van de Verzekeringskamer bij Beschikking der Rechtbank te Den Haag aan de Bank overgingen. Aan termijnpremiën Levens- en Volks verzekering werd geboekt f 984,542,83, terwijl aan koopsommen werd ontvangen f 267,983,20. De uitkeeringem bedroegen wegens overlijden f 154,332,&6, afloop f 78,176,77, lijfrente f 2)6,112,93, afkoop f 126,525. Belegd is o.m. in hypotheken een 'bedrag van f 3,155,686,65, effecten een bedrag van f 1,328,299,33, deposito's een 'bedrag van f 59,773,585, beleeningen op polissen f 395,342,25, onroerende goe deren f 546,000, "kas en kassiefr f 68,267,01. De waardëberekening der effecten ge schiedde evenals voorheen naar den koers van 31 December. De koerswinsf bedroeg f 118,835,28. De gekweekte rente beliep gemiddeld 5,63 pet., terwijl de reserve voor een deel met 4 pot. en voor een deel met 31/2 pdt. is berekend. De wis kundige reserve steeg tot een bedrag van f 4,612,183,80. Hieib'ij inbegrepen een be drag ad f 173,328,27 als extra reserve, voldoende om de^afdeeling Groote Pjosten, welke 2/s van de geheele portefeuille bedraagt, te berekenen naar de netto methode. Aan interest en huren werd ont vangen f 283,846,29. De winstrekening wijst een netto-winst aan van f 302,956,j6<5. Na verhooging van de reserve voor Waardevermindering met f 100,000, de extra-reserve met f 93,800, de reserve pensioenfonds met f 10,750, het vormen van een reserve voor gratis periodiek geneeskundig onderzoek van f 25,000, en na afschrijving van f 640|6j,65 op onroe rende goederen, blijft ter verdeeliing over f 77,000. De extra reserves bedragen thans f 825,000 en de Pensioenreserve f 100,000. De algemeene vergadeping^^v an aandeel- houders heeft de .Balans eri Winstreke ning goedgekeurd en'lief "dwTdêfftr'be paald op 16 pc. (v. j. 15 pet.). De heeren Jhr. Mr. F. G. W. J. Backer en D. Ris E.Hz. werden als commissarissen herko zen. In de algemeene vergadering van aan deelhouders heeft de Directie verslag uit gebracht tover 1925. De Balans en Winst rekening werden goedgekeurd. Volgens het verslag werd aan premiën ontvangen f 309,993,48, waarvan aan reassuradeuren werd betaald f 12,290,10, terwijl aan scha den werd geboekt f 131,,593,86, waarin re- assuradeuren participeerden met f 3352,91. De reserve is vastgesteld op f 107,962,35. Besloten is om van het winstsaldo ad f 53,707,215, f 50,000 toe te voegen aan de Extra Reserve, waardoor deze stijgt tot f 90,000, terwijl f 3707,215 op nieuwe re kening overgaat. Tot commissarissen uit da verzekerden werden benoemd de hee ren L. Hoogerterugge Wz. en D. Ris E.Hz. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 9 Juli. Ingeklaard: mo torschoener „Nijssena'', kapt. L. Pot, met gebroken glas van Londen naar Leerdam. BiM-gerUJk© Stand vm Zieriksea, G a b o r e 3 Juli. Gezina Willemina, dochter van Joban George LaSeur en Johanna Willemina van Poortvliet. Overleden: 2 Juli. Willemina van Bloois, 91 jWed. van Hermanus der Weduwen. 3 Roelof Jacobus Adrianus Lagas, 59 j., echtgenoot van Cornelia Wilhelmina Pieternella Kanaar. IFARKTBE RICHTEN.] BEURSNOTEERING VAN 7 JULI. 6% N.W.S. 1923 A. f 500, f 1000, 102-ft, 103; 5% N.W.S. 1918 f 100, f 500, f 1000, 102ft, 102101}; 5% N. W. S. 1919 f 100, f 500, f 1000, 101, 101, 101; 4}% N.W.S. 1916, f 100, f500, f1000, 99jV, 99|, 100ft; 4} N.W.S. 1917 f 100, f 500, f 1000, 99^, 100}, 100; 4% N.W.S. 1916 f100, f500, f 1000, 96-ft, 96], 9^. Nederl. Handéls-M ij A. 149}; Kon. Petr. A 394; H. V. A. C. v. A 641; Java Cult. Aand. 347}Deli-Bat. A. 436} 420; Senembah A. 406-418; Amsterd. Rubber A 328324}Ned. Scheep vaart Unie A 174-176; Kon. Ned. Stoomb. M.ij A 97}-90}Philips A 352A; Jurgena g. A 176}. WisselkoersenLonden 12,11}; Ber lijn 59,28}; Parijs 6,49; Brussel 5,90; Zwitserland 48,23; Weenen 35,20; Kopenhagen 66,05Oslo 54,60 Stock holm 66,80; Praag 7,28; Milaan 8,57}; Madrid 39,50 New-York 249 Pro longatie 2}%. Coöperatieve Veiling Zlerikiee. Veiling; '8, Juli. Aardbeien 20—22 ct. per mandje; id. 19—32 ct.; riDOde bessen 11—22 ot; id. witte 10—20 ct.; kruisbessen (onrijp) 6 ct.; frambozems 41—45 ct.; blauwput 71/2 ct.; postelein 3—4 ct. per k.g.; kropsla 60—^63 ct; bloemkool f 2—f 7 per 100 stuks; jonge woerden 57—65 ct. per stuk. WEERBERICHT. Poogste barometerst. 766 9 te Biarritz. LaagBte 757.3 Storeoway. Verwachting tot den avond van 10 Juli: zwakke jot matige N. W. tot Z. W. wind. Gedeelteiyk bewolkt. Weinig of geen re gen lts warmer. fietsen» Heht Vao 9—10 Juli van 9,50 n.m.—4,21 v.m. 10—11 9.49 —4,22 f 11—12 9,48 —4,23 die huune nota over het 2e kwartaal nog niet hebben gezonden, gelieven ons deze omgaand te doen toekomen. DB DIRECTEUR.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 2