Zierikzeesche A Nieuwsbode ZEEUWs ROEM ROOMBOTER, PUROL abonnement s Maandag 28 Juni 1926. zierikzeesche courant. feuilleton. Oneffen Paden. EVEN FIJN - ALS QA cant per 72 pond. Fraaie cadeaux Hoofdpijn Stoom Tabaksfabriek „De 9Ttopiaan" 4 A.p.cLfiiqqetaar &,C2 Bij Kleine Kinderen n?g» per 8 aftanden f 1»5&. S?amo» por po»t f 1,80. Voer hot bollenland por Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummer» 5 cent. Voriohynt Maandag, Woonidaf Vrljdaf- 82ste JAARGANG. 5o. 11406 llr 4, 1. CE I.OQZE Jr. Ullf.-SMMl 8. I. I0STEI AOVERTENTitN Tan 1—1 regelt 60 oti. rat 4 regel» on daarboven SO ot». po? regel. Seolames 60 ot». p. regel. Bij contract belangrijke korting. Intending op den dag vaa uit' gave vóór 11 ure. Z|J, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Jolt a s. ver- schijnende nnmmerg GRATI8 Postkantoor te Zierlkzoe. Brieven: 1. Qtte, A., stoker le klasse; H.M. Tromip, Den Helder; 2. M. Feenstra, schip „Sapes Salutus'», Poste Restante, Groningen; 3. A. Visser, schip Neeltje, Hoboken bij Antwerpen; 4. S. v. Wes- terborg en Zonen, Gedempte Binnenrotte 160—1(64, Rotterdam'. Briefkaarten: Een zonder adres. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze b\j onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stokken, steeds van een volledig adres straat naam en huisnummer te voorzien. Toelating Leerlingen tot de -School voor Uitgebreid Lager Onderwijs. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzeb, maken bekend, dat de aangifte voor toelating van leerlingen tot de Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs in deze gemeente kan geschieden vóór 23 Juli a.s. by het Hoofd dier school in het schoolgebouw aan de Ni uwe Boogerdstraat. en wel iederen werkdag tijdens de school uren, doch bg voorkeur op een Donderdag. Toegelaten kunnen slechts worden leer lingen, die ten minste zes leerjaren van een lagere school hebben doorleopen. Zierikzeb, 26 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. KOOPMAN Cz., wd. Burgem. P. F: WITTERMANS, Secretaris. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Ter gelegenheid van haar 4-jarig bestaan hoopt het mondharmo- nikagezelschap „D. O. K.' heden (Maandag) avond 8,30 ure een Tondgang door de sttad te maken. Route als volgt: Schuitha ven, Mol, Oude Haven N.-Z., Scheepstim- merdijk, Sas, Visschersdijk, Nieuwe Ha ven, Hoofdpoortstraat, Ravenstraat, We- vershoek Balie, Varremarkt, Minnebroer- straat, Kinderstraat, Verrenieuwstraat, Melkmarkt, Schuithaven. Dinsdagavond half negen geeft „Kunst en Eer" in de muziektent in het Havenpark een Concert. Programma: 1. Le Dauphin, marche, G. Allier; 2. Bona Fortuna, ouverture, ,L. Canevez; 3. Wein Wei'b unid Geslang, wal- zer, J. Strauss; 4. La Gentillesse, fantai- sie, Ch. de Carmont. 5. Viva Espana, marche Espagnole, G. Allier; 6. La flute enchantée fantaisie, W. Mozart; 7. Künst- lerfest, walzer, J. Klein; 8. Bonne Nou velle, 'pas redoublé, G. Allier. De V.V.V. op Schouwen—Duiveland, heeft in samenwerking (met 't weekblad „Ons Zeeland in Woord en B:eeld", op Donderdag 1 Juli a.s., in de Concertzaal een apera- en voofdrachtavcytd georgani seerd', waaraan eerstetranigs artisten mede werken, terwijl voorts het „Zierikzeesch Strijkorehest" dien avond zich Zal laten hooren. Men zie de advertentie in dit nurrtmer. Het muziekgezelschap „Kunst en Eer" gaat Zondag 11 Juli een bootreis onder nemen naar Antwerpen, voor welke reis ze eventueele (deelnemers aanspoort om toch vooral oip een der lijsten' te teekenen ter voorkoming van pas-moeilijkheden'. Erkende vereenigingen genieten een extra reductie op den toch al niet hoo- gen passage-prijs. Men leze voorts de annonces en aan plakbiljetten. De benoeming van den Rijksklerk Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 6 Toen kwam er een keer ten goede en hij' begon sterker te worden. Dit bleek, in sommige opzichten, de moeilijkste tijd van alles te zijn. Toen de krachten terug kwamen, voelde hij eerst goed, hoe zwak hij was geworden. Hij werd zich weder bewust van pijn; het gevoel of geen gevoel van onuitsprekelijke vrede en rust verliet hem. Hij werd rusteloos en prikkelbaar, en wenschte bijna, dat hij- had mogen ingaan tot de rust en kalmte van den eeuwigen slaap. Met de terug- keerende krachten werd zijn geest steeds werkzamer. Hij begon de uren te tellen en den wijzer gade te slaan van de pen dule op den schoorsteen tegenover hem, terwijl die langzaam telkens en telkens zijn ommegang deed. Toen begon hij de verpleegster te ondervragen. „Hoe lang ben ik hier geweest?'' vroeg hij. „Precies een week'». „Dan moet ik heel wat geslapen heb ben''. „U Zijt niet den geheelen tijd bij ken nis geweest''. W. de Kam', tot adjunct-commies ter In spectie Directe Belastingen enz. te Zie- rikzee, is nader bepaald op 1 Juli a.s. De verschijning van een dansenden beer op de straat, roept bij de ouderen onder ons jeugdherinneringen wakker,die hen terugvoeren naar den tij'd, toen de komst van „bruintje'1 een bijzondere at tractie was, daar het aantal en soort vermaken toen wat minder en anders was dan thans. Maair de tegenwoordige jeugd schept evenzeer behagen in de evoluties van den beer, die, stevig ge muilkorfd, op de tonen van een tam- bourijn ronddanst. Vrijdag- en Zaterdagavond wag de be langstelling hier ter stede groet. De al te nieuwsgierigen en de kleinen, die bruin eens van dichtbij moesten be kijken, weken soms heel. spoedig achter uit, als liet dier op hen afkwam', wat 'meermalen de lachlust van andere om standers opwekte. Bij Kon. besluit is aan W. A. E. van der Pluym, hoogleeraar Rijksacade mie van Beeld. Kunsten te Amsterdam1, vergunning verleend tot het aannemen van de versierselen van ridder van de Orde van het Legioen van Eer. KERKWERVE. Op de Vrijdag 25 Jun! j.l. alhier gehouden vergadering der Bur gerwacht, welke ten doel had naast de Burgerwacht een gymnastiekvereniging op te richten, hebben, staande die. ver gadering zich reeds een aantal personen als lid van deze op te richten vereeniging opgegeven en hebben nadien nog enkele dit voorbeeld gevolgd, zoodat de kans op verwezenlijking van dat doel zeer groot is. Er is besloten nog een 14 dagen de gelegenheid open te stellen om' zich aan te melden als lid, waarna tot ver kiezing van een bestuur zal worden over gegaan. De inteekenlijst is in 't bezit van den heer J. C. Bravenboer, onder wijzer te Kerkwerve, die tevens alle in lichtingen verstTekt. De door enkele dames in deze ge meente aangeboden-inteekenlijst voor het Ziekenhuis te NooTdgouwe is in totaal voor' f 50 ingeschreven. Hoe gevaarlijk het is in de kom der gemeente in wilde vaart rond te rijden is deze week alweer gebleken, daar een jongetje door een fietsrijder is aangere den, welke daardoor een gat in zijn hoofd bekwam en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. NOORDGOUWE. Bij het passeeren van den korenmolen alhier, door een kudde rundvee van wed. A. v- d. Cingel, kreeg Vrijdagavond een koe eenige slagen der wieken. Het dier, dal in den molenberg was gekomen, is er erg aan toe; ook de wieken van den molen zijn gehavend. BRUINISSE. Met volle muziek mar cheerde Zaterdagavond het fanfarecorps „Nu met Hope", onder leiding van haar volijverigen directeur, dhr. A. van den Berge, naar de Gedempte Dee, alwaar bij de oude suatiesluis de nieuwe) muziek tent is verrez'en, om de tent voor hét eerst in gebruik te nemen, wat uit den aard der zaak met eenige plechtigheid zou geschieden. De belangstelling was, dank zij het mooie weer, enorm- Een tal rijk publiek had zich om en bij de tent verzameld. Het imuziektentcomité, waar van burgemeester S. Hage eere-voorzitter is, was ter plaatse aanwezig. Toen het muziekgezelschap zich bij de tent had! op gesteld, trad naar voren dhr. F. D. van Vessem, voorzitter van het comité, die na een welkomstwoord tot allen, hulde bracht aan hen, die steun, of medewer king verleenden aan de tot stand koming van de muziektent. Hij wenschte „Nu met Hope" geluk met deze inrichting en' sprak tevens den wmsch uit, dat „Nu met Ho pe" tal van jaren hare welluidende too- nen van deze plaats moge laten weer klinken tot ontspanning der leden en tot genoegen der muziekliefhebbers van B,rui- „Neen, dat moet wel. Ik veronderstel, dat ik' nu beter wordt?'' „O ja, u gaat prachtig vooruit. De dokter zegt, dat u over een week zult kunnen opzitten''. „Bedoelt u, dat ik nog een geheele week in bed zal moeten liggen'». „Waarom niet? Lijkt u dat zoo lang?" „Lang? Het zal mij een jaar lijken. Ik heb mijn geheele leven nog nooit een dag in bed gelegen''. „Dan kunt u nu de schade eens in halen. Door ongeduldig te Zijn, zult u niets winnen. Integendeel, als u gaat tob ben en onrustig worden, zult u waar schijnlijk nog veel langer in bed moeten blijven''. Douglas floot zachtjes en verviel we der tot stilzwijgen. Maar de beproeving in bed te moeten liggen, viel hem niet zoo- zwaar, als hij gevreesd had. Op den volgenden dag, terwijl hij' lag te kijken hoe het winterzonnetje allerlei grillig gevormde lichtplekken op het be hangsel te voorschijn riep en terwijl hij lag te luisteren naar het gezéllig geknet ter van het houtvuurtje in den haard, schrikte hij eensklaps op door het geluid van muziek, dat uit een der beneden kamers tot hem dóórdrong. Het was de eerste maal, dat de piano bespeeld werd, sedert hij in huis was gekomen, en het geluid deed hem 'bijzonder weldadig aan. Gedurende een geheele week was bijna ieder geluid in huis zooveel mogelijk' nisse. Uit naam van het comité en van de burgerij bood dhr. v. Vessem hier openlijk de tent als een geschenk' aan het hoofd der jgemeente vop.r de gemeente aan. Hierna beklom burgemeester S. Hage het spreekgestoelte. Hij releveerde hoe na het alhier gehouden concours de plannen, om hier een (muziektent te ver krijgen een vasteren vorm hadden ver kregen en toen „Nu met Hope" bereid willig Ihet batig saldo van het concours voor den bouw ervan disponibel stelde, was 't grondkapitaal gevormd en de zaak beslist. Bruinisse zou nu in het bezit komen van een muziektent, waarvan men het rgemis reeds lang en vooral bij feeste lijke gelegenheden heeft gevoeld. De standplaats die gekozen is, is wel de meest geschikte in het dorp. Hij hoopt, dat „Nu met Hope" hare opwekkende toonen dikwijls zal laten hooren, want muziek heft de mvonschen op uit den sleur des dagelijkschen levens en doet hen zwarigheden en misère vergeten- Bur gemeester Hage dankte het comité voor hare 'bemoeiingen en bracht hulde aan) den ontwerper en aannemer van de tent, dhr. S. Capelle, voor de magnifieke bouw stijl en de keurig nette afwerking. Tot slot deelde hij mede, dat hij namens het gemeentebestuur volgaarne het geschenk der burgerij dankbaar aanvaardt en sprak den wensfch uit, dat 'de muziektent tal van jaren een sieraad zal zijn van Brui nisse. Een hoeraatje van het publiek en een „Lang zal. hij leven" van „Nu met Hope" hadden beide sprekers in ont vangst te nemen. „Nu Met Hope" gaf nu de bestemming aan de tent en blies als eerste nummer „Het Zeeuwsche Volks lied", gevolgd door vele andere nummers, welke door 't dankbaar gestemde publiek aandachtig werden aangehoord. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdag 22 Juni 1.1. werd alhier een vergadering gehouden van den ^gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter dhr. L. Nilant, bur gemeester; secretaris dhr. C. van Ben- degom. In behandeling komen nu de in gekomen stukken. Van Ged. Staten is be richt ontvangen, dat het Raadsbesluit van '11 Maart 1.1„ betreffende converteering dier geldleeningejn a 6 en 6:i/2 pCt., groot 'resp. f 6150 en f 5500, is goedgekeurd. De heer L. J. van Nieuwenhuijzen merkt hier bij op, dat hiji het betreurt, dat aan de geldschieters niet is gevraagd, of zij! tegen 5 pCt. de leening willen geven. De voor zitter zegt, dat dit een fout van hem is geweest en erkent, dat men hen de ge legenheid daartoe had moeten geven'. Van de Oudercommissie der openbare school No. 1 alhier Is een verzoek ingekomen om een jaarlijksche subsidie van f 12,50 te willen verl©enen, teneinde van dit be- drag 'de aanwezigen op de ouderavonden b.v. op een kopje thee tel kunnen onthalen. De Raad besluit met vijf stem'men vóór en twee tegen (die van de heeren A. A. v. Nieuwenhuijzen en J. v. Strien)' om aan het verzoek té voldoen, onder voorwaar de, dat deze subsidie voorloopig slechts voor één jaar wordt toegekend en het gedempt. De dienstboden hadden bijna niet naar de kachels durven zien, uit angst den vreemdeling te zullen storen, die boven lag, zwevende tusschen leven en dood. Iedereen sprak óp Duisterenden toon, en liep op zijn teenen. Maar thans nu hij buiten gevaar was en van uur tot uur in krachten toenam, begon het huis gezin weder tot zijn gewonen toestand terug te keeren. Douglas had zijn hoofd een weinig op zijde gekeerd, om beter te kunnen hooren. Het was een zachte droo- merige melodie, die gespeeld werd, aie aanzwol en wegstierf als het zuchten van herfstwindvlagen, en die even weldoend voor het gehoor, als rustgevend voor den geest was, als het ruischen'vao een beek in de stilte van een zomernacht. Het scheen Douglas jaren te zijn ge leden, sedert hij zoo iets melodieus haa gehoord, of iets, dat zoio uitstekend ge speeld werd. Wie het ook zijn mocht, die speelde, hij of zij' begTeep volkomen de bedoeling van den componist. Het was geen werktuigelijk gehamer op de toetsen en getjingel van snaren, alsof een straatorgel werd rondgedraaid. Het was een spelen, dat de ziel der speelster scheen te openbaren. Iedere noot had zijn waarde, iedere aanraking der vingers was vol vian gevoel. De muziek kwam juist met Douglas' stemming overeen. Alles wat jubelend of triomfantelijk was zou hem op dit oogen- blik onaangenaam hebben aangedaan. eventueel van dit bedrag overschietende teruggestort zal worden in de gemeente kas. Van C. L. Wesdorp was ingekomen een verzoek om ook voor gemeenteschil- derwerk, Zoo nopdig ruw werk, in aan merking te mogen komep. Dit wordt toe gestaan» Het bestuur van „dien Ouden) Pol- dier" alhier had een verzoek ingediend lom vrijgesteld te worden van het betalen van kaaigelden bij het aanvoeren van het noodige verhardingsmateriaal. Hiertegen, wordt bezwaar gemaakt. Het verzoek wordt nu door de leden, die tevens be stuurslid zijn van den genoemden polder, ingetrokken. Van N. Goudzwaard was in gekomen een aanvrage om gemeentelijke bijdrage in de kosten van de verpleging Zijner echtgenoote, opgenpmen in de stich ting „Vrederust". Besloten wordt f 20,— per maand toe te staan, zoolang de pa tiënte aldaar verpleegd wordt, te rekenen van af 1 Januari 1926. Van Ged. Staten was ontvangen een missive, betreffende de jaar wedderegel ing van burgemeester, secretaris en ontvanger. Van 't zelfde! col lege een schrijven d.d. 4 Juini 1.1., waarin zij mededeelen, dat de jaarwedde van den gemeente-ontvanger m'et ingang van 1 Januari 1927 met f 100 is verhoogd. Verschillende leden vroegen of hiertegen niets te doen was, daar zij het onbillijk vonden, dat, waar de gemeente-ontvanger fciu minder werk had, zijn jaarwedde ver hoogd werd. Voorgesteld werd dit schrij den aan te houden en erijjij de begrooting voor, 1927 op terug te komen. De voorz. Izegt, dat er niets tegen te doen is, daar ide regeling van de jaarwedden der ont vangers vastgesteld wordt door Ged. St onder Koninklijke goedkeuring. Vervolgens wordt vastgesteld de veror dening op art. 178 der gemeentewet. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad met algemèene stemmen in beginsel, dat de gemeente zich garant stelt volgens de voorwaarden inzake de Electrieiteitsvoor- ziening, mits de Prov. Electriciteits-Mpij. met de Coöp. Elec.-Mpij. alhier overeen stemming heeft verkregen voor de over name. Tot leden der Commissie van on derzoek der gemeenterekening en begiroo- ting, alsmede die van het Burgerlijk arm bestuur worden benoemd de heeren L. J. van Nieuwenhuijzen en J. van Striem Dhr. P. J. de Ruijter stelt voor drie leden hiervoor aan te wijzen. Dhr. L- J. van Nieuwenhuijzen vindt zulks ook beter. De voorzitter gaat hiermede accioord en benoemt alsnog dhr. J. A. Stols. Allen nemen hun benoeming aan. Bij de rond- rondvraag stelt weth. A. M- van Dijke voor ergens in het dorp een rustbank te plaatsen voor ouden van dagen. De voor zitter stelt voor dit aan B. en W. over te laten. Dit wordt goedgevonden. Dhr. L. J. van Nieuwenhuijzen zou gaarne in het vervolg de oproeping voor de ver gadering vroeger ontvangen. Verder maakt hij* er aanmerking op, dat er des avonds voor Hemelvaartsdag niet omge- Toepen is, dat er den volgenden dag on der kerktijd niet gewerkt mocht worden. De voorzitter zegt dat hij' dit had ver geten. Bovendien was hem medegedeeld, dat er geen kerkdienst gehouden werd. Tevens deelt hij" mede, dat zoo de men- schen toch werken, er niets aan te doen is. Wijlen Kantonrechter Mr. LucJasse, sprak, na verklaringen van eenige domi- née's en pastoors, eenige verbaliseerden vrij. Dhr. A. jM. van Dijke kan mét zijn medelid v. Nieuwenhuijzen niet meegaan, daar het niet werken dien dag z.i. alleen zou beteekenen eerbied voor de kerk en niet voor de dag zelve. Dhr. L. J. van Nieuwenhuijzen stelt voor in het Kaïrreveld b'iji de familie den Braber een straatje te verlengen. Zulks wordt goed gevonden. Dhr. P. J. de Ruijter vestigt ROOKT bedaart spoedig1 door gebruik van een paar Mjjahardl's HoofdpijnUbl tten. Glazen bulaje 60 ot. Fij Apoth. en Drogisten. Maar deze klagelijke melodie gaf hem rust als een verdoovingsmiddel, en maak te het in bed liggen tof eene heerlijkheid. Hij1 begon zich na eenigen tijd af te vragen, wie de speelster was. Zou het de verpleegster kunnen zijn? Zij had de kamer een uur te voren verlaten, en was nog niet teruggekeerd, of was het de pupil van den dokter, waar hij iets over had gehoord? Waar was het of wanneer? O ja, hij herinnerde het zich nu. De inbrekers hadden over haar gesproken. Hij herin nerde zich ook, dat hij op den avond van den inbraak een meisjesstem boven aan de trap had gehoord, die met den dokter sprak. Hoe zag zij er uit? Hij' 'begon bepaald nieuwsgierig te worden. Een stellig tee- ken, dat hij beterende was. Was zij lang of kort? Donker of blond? Jong of van onzekeren leeftijd? Mooi of leelijk? Goed gehumeurd of onvriendelijk Zou haar spel hem helpen bij de op lossing van een dezer vragen? Het was een vraagstuk, dat hem zeer bezighield, en hem den tijd heerlijk opkortte. Haar spel gaf hem natuurlijk geen aanduiding van de kleur harer lokken of van de lengte harer gestalte. Een donkerharige zwairtoogige Zigeunerin, zou, in sommige stemmingen juist zulk-soort muziek kun nen spelen, en evenzoo een roodlokkige Diana. Misschien was het meisje noch het <j ?de.por>eerd met bijzondere nauwkeurigheid vervaar digde rooktabak. Onze veeljarige ervaring komt de kwaliteit ten goede. MORIAAN BAY munt uit in geurig heid en zaohten smaak. 40 oent per half pond. NEEMT PROEF. 1111i i er de aandacht op, dat de lokalen der Openbare Lagere school te Anna-Jacioba- Polder er niet behoorlijk uitzien en hier in noodzakelijk verbetering moet wor den gebracht. De voorzitter, dat de ge meente-opzichter reeds opdracht heeft ontvangen dit na te gaan en dat hij diens rapport in dezen wacht. Verder deelt hiji mede, dat het teeren van de beschoeiing aan de haven in den vervolge zal wor den aanbesteed. Dhr. de Ruijter verzoekt verder om) voor de verschillende -scholen geen luxe-artikelen, zooals opgezette vo gels enz. aan te schaffen. De voorzitter zegt, 'dat op de aanvragen geen derge lijke artikelen voorkomen. Dhr. J. A. Stols vestigt de aandacht op een groeten put in den weg gelegen in den Willem' Frederik Karei Polder. Hij verzoekt den voorz. het gemeentebestuur van Nieuw - Vosmeer hierop te willen wijzen. De voorzitter zegt hieraan te zullen voldoen. Daarna sluiting behandelt men de'roode en smettende plekken met SINT-PHILIPSLAND. Zaterdagmiddag sloeg te Anna-Jaeobapolder een span paarden, gespannen voor een wagen, op hol. De paarden trokken het tuig stuk, terwijl de wagen omviel. Voor den land bouwersknecht M. M., die o.a. aan een voet verwond werd, moest geneeskun dige hulp worden ingeroepen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het tuintje van den heer D. V., geiegen aan den Achterweg, totaal vernield. Al de aardappelen zijm uitge trokken en neergesmeten. De politie is met het geval in kennis gesteld. Moge de daders van deze verfoeilijke daad spoedig 'bekend zijn. KAMER VAN KOOPHANDEL. In de Vrijdagavond te Middelburg ge houden vergadering van de Kamer van een, noch het ander. Misschien was zij in 't geheel geen meisje. Er was een vast heid in haar aanslag een zekerheid, die gewoonlijk niet samenging mét 't spel van zeer jonge meisjes. Was zij mooi? Ook hiervan gaf de muziek geen aanwijzing. Leelijke meisjes speelden dik wijls prachtig, en mooie konden soms er barmelijk knoeien. De natuur was zeer grillig met haar gaven. Neen, uit de mu ziek' kon hij zich geen# voorstelling van haar maken. Maar zijl had stellig een lief humeur. Een onvriendelijk of knorrig meisje zou niet geven om' muziek van die soort en als Zijl ze speelde, zou het niet Zijn met de teedeTheid en het gevoel die het spel van deze speelster kenmerk ten. O neen, deze musicienne had een zaöhten aard, hiervan hield hij zidh over tuigd. 't Kon zijn, dat zij niet jong meer was. 't Kon Zijn, dat zij scheel en leelijk! was en Tood haar had en sproeten en een platten neus, maar hiji was vast overtuigd, dat Zij een vrouwelijke vrouw was vriendelijk en sympathiek en goed. :Toen hiji tot deze overtuiging was ge komen; hield de muziek op. Het speet hem, want hij'1 zou den geheelen dag heb ben kunnen luisteren, maar misschien zou zijl morgen weder spelen, en. als hij in staat was beneden te komen, zou hij) haar natuurlijk zien. Hij hoopte, dat ze mooi zou zijn. Het zou een teleurstelling zijn, te ontdekken, dat zij leelijk was. (Wordt oerwolQdi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1