Spr. verlangde, dat aan verdachte voor geruiimen tijd het recht van de uitoefe ning! Ypn het beroep van chauffeur ont zegd wordt en eischte ar.et aanvulling van het Bredasche vonnis schuldigverklaring aan -het ten laste gelegde en veroordee- ling tot dezelfde straf, n.l. 4 maanden. De verdediger, mr. Kegge te Goes, wees op jlen desolaten toestand der bus, toen deze onderzocht werd. Op grond van dat onderzoek' te Concludeeren, dat de remmen niet in orde waren, acht pl. niet houdbaar. Daarvoor stelde pl. ver schillende deskundigen-verklaringen te genover elkaar. Het staat niet vast, dal de trekstang afwezig was. De voetrem' is niet gedemonteerd en het staat niet vast, dat deze vet was en slipte. Volgens pl. is het onderzoek der deskundigen) a char ge zeer oppervlakkig geweest. Zoolang niet vaststaat, dat de remmen niet in orde waren op het loogenbli'k van het ongeluk, zal z.i. geen veroordeelend von nis kunnen volgen. Aan verdachte kan geen roekeloosheid of onachtzaamheid worden veTweten want hij meende een goed functioneerenden auto te rijden. Vast staat dat hij het stuur had omge gooid, en als de vrouwen niet hadden opgedrongen, zou er niets gebeurd zijn. Door dat opdringen is de richting ver anderd en liep de auto te water, her dachte heeft er dus geen schuld aan. Evenmin was er iets gebeurd als de pas sagiers op dit gevaarlijke punt de 'bus hadden verlaten. Pl. vraagt vrijspraak, subs, de uiterste clementie. Uitspraak' over 14 dagen. ONDERWIJS. Op de voordracht ter benoeming, van een' onderwijzer (es) aan de O.L. School C (UJL.O.) te Goes komt o.a. voor de heer H. v. d. Velde, onderwijzer aan de U.L.O- School te Zierikzee. Bij Kon. besluit van 18 dezer is' U. Sehults, te Rotterdam, tijdelijk be noemd tot leeraar aan de Rijkshoogere- burgerschool te Zierikzee. LANDBOUW EN VEETEELT. ZEEUWSCHE LANDBOUWrMAAT- SCHAPPIJ. Nadat reeds Dinsdagavond op het Stad huis te Axel het hoofdbestuur van de Maatschappij tot bevordering van Land bouw en Veeteelt in Zeeland officieel door ihet gemeentebestuur was ontvangen, en daarna zijn vergadering had gehouden, werd Woensdagmorgen op het terrein, waar Donderdag en. Vrijdag de tentoon stelling zal plaats hebben, de algemeene vergadering der Z.L. M. gehouden, waar in de voorzitter, de heer mr.; P. Dieleman, een overzicht gaf over het afgeloopen jaar. Dit overzicht liet spr. vooraf gaan door een historische beschouwing, over het land van Axel, over de vier Vroegere ambachten, die van Axel, die van Hulst, van Assenede en van Bouchaute, die bestreken het tegenwoordige Oostelijk Z. Vlaanderen en ieen deel van aangrenzend Belgisch Vlaanderen. Spr. behandelde in het kort de geschiedenis van de plaatsen.', die des middags op den gebruikelijken rijtoer werden bezocht, n.l. Axel, Zaam- slag, Koewacht, Sas van Gent, Zuiddorpe, Westdorpe, Philippine, Hoek, en Terneu- zen- Spr. bracht ook naar voren., dat Vlaanderen en Holland moeten samenwer ken en dan. kan en moet een goed Zeeuwsch Vlaamsch land met een goede, oprechte werkelijk Zeeuwsch-Ylaamsche bevolking, levend naar eigen aard en ka rakter, tot prosperiteit komen en een ze gen zijn voor eigen streek, voor de goe de provincie, voor Nederland. Spr. wees er verder op, dat op landbouwgebied alle moeten samenwerken, zonder verscnil te maken inzake godsdienst of politiek in zicht, en zich moeten scharen onder de Z. L. M. Dat er thans hier samenwerking is met de Chr. Boeren- en Tuindersbond is reeds een goed teeken. Spr. wees ook op de noodzakelijkheid dat er onderlinge samenwerking is tusschen de leiders eii de arbeiders der landbouwbedrijven, om ook te wijzen op de groote beteekenis van verbetering ider verkeersmiddelen!. Hierna ging spr. over tot het eigenlijk overzicht van den toestand op landbouw gebied in Zeeland in 1925. Het jaar was voor het akkerbedrijf niet bizonder voor spoedig, de paardenhandel was zeer stil, de tuinbouw en de veehouderij waren veel beter. Spr. wees op'de wenschelijk- heid te zorgen voor goede sorteering en verpakking der artikelen. De weersge steldheid was over het algemeen gunstig genoemd. Spr. noemt het gelukkig, dat de liefhebberij voor het veredelde paard niet af iwemt door den slechten handel. De melkveehouderij neemt in Zeeland nog steeds toe en ooit de pluimveehouderij gaat geregeld vooruit. De verschil Bende werkzaamheden door de Z. L. M. oiok in 1925 weer verricht, laat spr. idief revue paj- seeren, o.a. ,op het gebied van de zoo noodige ontwikkeling zpowel van de toe komstige landbouwers als de toekomlstige boerinnen. Het ledental der Z. L. M. bleef vrij constant en bedraagt ongeveer 5000. Met nogmaals een opwekking to.t een drachtig samen werken eindigde slpr. i 1 i VLAS. Uit Kortrijk (België) wordt d.d. 21 Juni aan de N. R. Ct. gemeld:, Vlas. On veranderde kalme markt. De vraag blijft» onbeduidend en niettegenstaande de voortdurende waardevermindering van den Belgischen frank blijven de prijzen 'Zonder verandering. Sinds 1914 Zijn de prijzen jran gezwingeld vlas nog; niet zoo laag geweest; de vooruitzichten wijzen niet op eene onmiddellijke verbetering. In den loop van de vorige week daalde ka toen omtTent 10 o/oj het is wel mogelijk, dat wij voor een paar jaar de prijzen van gezwingeld vlas dichtbij of beneden den kostprijs zien. Minder uitzaai door lage prijzen oneer veibruik Van lijnzaad en duurder katoen kunnen alleen de prij zen omhoog werken. Velten 9—11 fr. KoTtrijksche gemeene soorten tot 12,50 fr. middelsoort 16—18 fr.; beste tot rond 30 fr. doch bijna niet voorhanden. Kroten iets flauwer, gezwingelde 5,25 tot 6 fr.; naturen 6,75—7,50 fr. Lijnzaad 220 fr. AANBESTEDINGEN. Dinsdagmiddag werd door het Bestuur der waterkeering van het Waterschap „Stavenisse''' aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 ApTil 1927 van de Aarde-, Kram1-, Rijs- en Steenglooiïngwerken aan de water- kéfering van genoemd waterschap. De ra ming was f 9956,05. Inschrijvers waren de heeren: J. M. Dekker, Papendrecht, f 10559; W. v. Kooten, Bruitnisse), f 10400; L. v. Popering, Brulnisse, f 10230; J. de Bree, Teme.uzen, f 9888; Joh. v. Vos sen, St-Annaland, f 9864; Adr. Wesdorp, Stavenisse, f 9390 (gegund). POST EN TELEGRAPHIE. BUITENGEWOON CONGRES C.B.P.T.T. In het te Utrecht op, 14 tot en met -16 Juni gehouden Congres van den C.B.P.T.T. werd na de opening allereerst overgegaan tot de behandeling vam de aan de afdee- lingen toegezonden rapporten van de commissie voor bestuursgeschillen. Na uit voerige discussies deelde 't Bóndsbestuur mede in zijn huidige samenstelling voor- hands in functie te zullen blijven, waar mede het congres zich vereenigde. Op voorstel van de bezoldigde bondsbëstuur- ders zal dadelijk na dit congres een) rege- lementaire verkiezing worden uitgeschre ven, waardoor de bondsleden dpor het (uit brengen van hun stem kunnen doen blij ken of zij ide bondsbestuurders opk voor de toekomst wenschen gehandhaafd te zien- In de middagvergadering van den tweeden congresdag kwam in bespreking het bestuursvoorstel tot aansluiting van den C.B.P.T.T. bij het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen (N.V.V.). Een groot aantal sprekers meldde zich aan. Over eengekomen werd, dat 5 voorstanders en 5 tegenstanders van de aansluiting het woord zouden voeren, waarna de bonds voorzitter de gemaakte opmerkingen zö.u beantwoorden en het bestuursvoorstel ver dedigen- Bij de gehouden stemming wer den uitgebracht 85 stemmen voor, 124 tegen en 7 blainco, zoodat het voorste^ tot aansluiting van den C.B.P.T.T. bij het N- V. V. is verworpen. Besloten werd daarna het bóndsbestuur te machtigen bespre kingen te voeren met het Comité van Neutraal Overhêidsptersoneel (C.N.O.P.) om te komen tot aansluiting bij dat co mité, dus niet bij het Algem. Nederl. Vakverbond (A.N.V.) Hiermede stelde het Congres zich weer op de basis van het Arnhemsche Congres van 1925, dat zich uitsprak voor een samenwerking van amb tenaren en hoofdarbeiders, met in de toe komst een algemeen verbond van den Arbeid. Het congres keurde goed de voor gestelde wijziging van de statuten, waar door het bóndsbestuur wordt uitgebreid met onbezoldigde bestuurders. Bij accla matie werden gekozen als zoodanig mej. W. van den Pauvert te Utrecht, en de heeren J- P. van dien Brink te Utrecht, H. Freen te Den Haag en J. Swart te Leeuwarden. Opdracht werd verstrekt tot voorbereiding van een. reorganisatie van .het z.g. Stuiversfonids (uitkeering bij over lijden). Een volgend congres krijgt hier omtrent te beslissën. KERKNIEUWS* Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Schootirewoerd, de heer J. van Leeuwen, godsdienstonderwijzer, te Dordrecht. Bedankt: Voor 's-Gravendeel en Wiel- drecht, W. W. Siddré te Oude- en Nieu- we-Wetering. Voor Altforst en Apel- tern, J. C. Fontein te Hurwenen. Voor Gendt (bij Mjlmegen) J. H. Huygens te Heusden. Geref. Kerk. Beroepen: Te Rhoon, J. van den Berg te Feijenoord. Te Utrecht, Dr. C. Bou- ma te Zwolle. Te Loenen a. d. Vecht, Dr. C. Veltenaar te Den Haag. Te Me- liskerke, W. Doorenbos te Midw.olda. Te Krommenie en te Raamsdonk, D. J. B. Allaart, theol. docts. te Oegstgeest. Te Warffum, W. H. v. d. Veg\ te Dracht ster Compagnie. Te Blokzijl en te Öldeboorn, cand. A. Dondorp te Utrecht. Te Burum, S. Wesbonk te Jutrijp- Ho'mmerts. Te Kollumerpomp, cand. J- Smeliik te Hillego'm. Te Zaandam, C. J. Wielenga te Zierikzee. Te Middel burg, G. Laarman te Klundert. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Maassluis, J. B. G- Croes te Bussu'm. Voor Meppel, M. Holtrop te UlTum. Geref. Gem. Beroepen: Te Aagtekerke, A. de Blois te Dirksland. LUCHTVAART. EEN VLIEGTUIG VOOR HONDERD PASSAGIERS. Volgens berichten uit Duitsche bron, heeft de vliegtuigenfabriek van Junkers een aanvang gemaakt met den bouw van een verkeersvliegtuig voor 100 passagiers. Blijkens de details waarvan gewag wordt gemaakt, moeten 'deze berichten op een vasten grond van waarheid berusten. Volgens nadere berichten, wordt' het bovenbedoeld monster-vliegtuig gebouwd voor rekening van de Japansche Ifegeering. Een gelijksoortig ontwerp heeft de Japan sche regeèring In opdracht gegeven bij Dornier te Pisa. VAN HEINDE EN VER, Bij Picton (Nieuw-Schotland) is een baggermolen bij een storm gekapseisd. De. kapitein en vijf matrozen verdronken. Vier anderen werden gered, na een uur gezwo'm'men te hebben. Te Brock way in den staat Pennsyl vania is weer eens- een feit voorgevallen dat in het licht stelt, hoe ruw in vele oorden van. de Ver. Staten de zeden nog altijd zijn. Een procureur wij weten niet welke grief men tegen hem had werd door vier mannen overvallen, ont kleed, geteerd en met veeresi bestrooid. De officieel© voorloop!ge cijfers wij zen uit, dat er I4V2 millioen stemmen vóór onteigening der vorstelijke eigen dommen in Duitschland zijn uitgebracht. Aangezien er 191/2 millioen stemmen wa ren noodig geweest, gaat de onteigening dus niet door. De sneltrein, die 's middags om 12 uur uit Parijs naar Bordeaux vertrekt, is Zondag om drie uur bij Vouvray ont spoord. De iodoroiO'tief, de tender, eem bagage-wagen en twee rijtuigen werden omvergeworpen; de drie volgende rij tuigen liepen uit de Tails. Er zijn vij'E.men- schen omgekomen, twee zijn er ernstig, dertig licht gekwetst. Binnenkort zullen Tsjitsjerin en Sta lin a's gedelegeerden der Russische Sov- jetregeering, zich naar Rome begeven om onderhandelingen te voeren over de ver betering van den Russisch-Italiaansehen handel. Tevens zou het in de bedoeling liggen die regeering te Rome met die van Angora te verzoenen en een soprt van Oostersch pact te vormen, ten einde de reeds bestaande vijandigheid van Italië tegen den Volkenbond te accentueeren. Terwijl in de Donau het water val lende is, stijgen Rijtn en Oder) verder. Ver scheidene mijnen worden door 't water met onderloopen bedreigd en pp vele plaatsen moest het werk stopgezet wor den- 1 In South Bend in den Amerikaan- schen staat Indiana bracht voor eenige dagen een vrouw twee meisjes ter we reld, die aan het onderlichaam samen gegroeid' zijn, terwijl de gezichten naar elkaar zijn toegekeerd. Na grondig on derzoek door de geneesheeren bleek, dat de tweelingen kans een lang leven hebben. VERSCHILLENDS BERICHTEN., Een notaris gearresteerd. Maandagmid dag is, naar aan de Tel. wordt gemeld, in zijn woning te Capelle a/d. IJs©l ge arresteerd notaris J. C. de J,. verdacht van verduistering. De arrestatie geschiedde door den 'burgemeester, die met den ver dachte en een veldwachter plaats nam in een auto, waarmede m!em notaris de J. naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam overbracht. Reeds eenigen tijd geleden bereikten (den burgemeester voort durend klachten van hypotheekhouders uit Capelle a/d. IJsel, dat afgeloste hypo theken niet verantwoord waren. Niet min der dan dertien klachten, vertegenwoor digende een bedrag van pl.m. f 70.000, kwamen bij den burgemeester in. Deze stelde den officier van, justitie te Rotter dam op de hoogte. De burgemeester wil de eerst nog niet tot arrestatie overgaan, omdat de zaak wellicht gedekt zou kun nen worden. Familieleden van notaris de J. waren bereid, 50 pCt. van het vermiste bedrag te storten en) later nog eens 20 pCt., waarmede de benadeelden genoe gen namen. Met het oog op de belangen, die hiermede gemoeid waren, werd be sloten, notaris de J. in de gelegenheid te stellen, zijn zaken te regelen. Men gaf hem tot Woensdagmorgen uitstel- Was het beloofde bedrag dan niet gestort, dan zou de justitie ingrijpen^ Men eischte echter, dat de familie van notaris de J. zich ook behalve voor 70 pCt garant zou stellen voor de bedragen, die nog naderhand Zouden blijken tekort te ko men- Daartoe was de familie echter niet bereid, omdat men niet wist, welke be dragen aan het licht zouden komen, wan neer 'de zaak eenmaal aan het rollen was gebracht. Toen Maandagmorgen, de 50 pCt. van de f 70.000 niet gestort waren, werd terstond tot arrestatie overgegaan. Puriteinsch Zoutelande. In verband met de dezer dagen in werking getreden be palingen der nieuwe politieverordening zijn Zondag op het strand te Zoutelande, dat meer en meer begint op te komen als badplaats, talrijke processen-verbaal opgemaakt, schrijft de N. R. Ct.: Nadat het een vorig jaar reeds bij gemeentelijke verordening was verboden, op Zondag de café's geopend te hebben, is het ge meentebestuur er thans toe overgegaan, te verbieden, op Zondag linnen tentjes enz. op het strand te plaatsen. Vroeger werd er nogal eens door badgasten op het uitgestrekte strand met den bal ge speeld; ook dit is "voortaan (niet alleen Zondags, doch ook in de week) verboden, en het oplaten van een vlieger is mede tot de ontoelaatbare vermaken geproc lameerd. Het bestuur der Vereenig'ng tot Bevotdeningi van het Vreemdelingenver keer, heeft zich tot de Kroon gewend met hel verzoek, de bepalingen op grond van strijdig met het algemeen belang te vernietigen. In het moeras. Te Wouw werd dezer dagen een dief gearresteerd en cloor de marechaussee verhoord. De mannen van het gerecht en de dief waren op fietsen. Toen de marechaussees weer op hun fietsen sprongen en de dief dit schijn baar ook zou doen, wierp hij onverhoeds zijn rijwiel voor de wielen der politie mannen en sprong hij ter zijde van den weg in een. hoog met riet begroeid moe ras. De marechaussees spoedden zich naar de andere zijde van het moeras, om den vluchteling daar te grijpen, doch de arrestant was nergens meer te vinden. Vechtpartij. Maandagnacht heeft in de buurtschap Glind bij Barneveld een he vige vechtpartij plaats gehad. De 23- jarige boerenknecht A. H. werd door een aantal andere boerenknechts aangevallen, in een sloot geworpen en mishandeld. Ter zelfverdediging heeft H. toen een mes getrokken en hiermede een zijner aan randers, den 19-jarigen H. v. d- K. een diepe steek in het hoofd toegebracht. De toestand van den gestokene, die veel bloed verloren heeft, moet ernstig zijn. TELEGRAMMEN» BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM (V.-D.) Het verloop ter beurze was vandaag weer kalmer. Op de Scheepvaartafdeeling ontwikkelde zich eenige affaire, waarbij verschillende spe cialiteiten zich opnieuw op een verhoogd koerspeil wisten te stellen. Rubber waar den zorgden 0,0k voor eenige afwisseling. Hoewel de rubberprijzen niet noemens waard veranderd waren, waren de rub berfondsen toch goed prijshoudend. La ter op den middag traa echter een irn. zinking in. Voor Tabakken was de be langstelling niet groot en da Deli-soorten ondergingen geen noemenswaardige wij ziging. In hoofdzaak' bewogen die zich' op omstreeks den laatsten koers van gis teren. Suikerwaarden golden hier en daar iets lager, waarschijnlijk in verband met de daling van de Amerlkaansche suiker prijzen. In olie-aandeelen ging weinig om. Op de Yankee-markt verkeerden Wabash- shares in reactie. Wisselkoersen: Londen 12,1 lj; Ber lijn 59,27; Parijs 7,07j; Brussel 7,09; Zwitserland 48,20; Weenen -35,20; Kopenhagen 66,05; Oslo 55,05;,Stock holm 66,85; Praag 7,37^; Milaan 9, Madrid 40,40; New-York 2,49; Pro- iongatie 2| AMERSFOORT. (V.D.) Bij het op hol slaan van zijn paarden, nabij Amers foort, sprong Maandagmorgen de 26-jarige boerenknecht, J. Duinkerken, uitZwarte- broek, gemeente Barneveld, van zijn wagen. Hierbij viel hij met zijn hoofd op de steenen, zoodat zijn schedel op 2 plaatsen brak. Dinsdagavond had de ongelukkige het bewustzijn nog niet teruggekregen, zoodat het ergste wQrdt gevreesd. BUSSUM. (V.D.) Het Middenstands congres werd hedenmorgen geopend door den heer E. Schiirmann. Er waren 79 vereenigingen en 17*1 afgevaardigden tegenwoordig en voorts 45 Kamers van Koophandel met 74 vertegenwoordigers. De minister-president en de andere kabinet8-leden hadden bericht van ver hindering gezonden. De minister van arbeid w^s vertegenwoordigd door den heer Heringa. TIEL (V.D.) De was der Waal houdt aan. In het laatste etmaal is de rivier 12 c.M. gewassen. De stand is thans 7,74. M. NIJMEGEN (V.D.) De Waal voor Nijmegen is heden nog weer 7 c.M. gewassen. De stand was hedenmorgen 11 M. 36 boven Amsterdamsch Peil. De lage kade is overstroomd. ROTTERDAM. (V.D.) Ongeveer te half elf' hedenmorgen had bij den over weg aan de spoorlijn nabij het station Capelle aan den IJsel een ernstig ongeluk plaats. De 40-jarige W, V.hoofd onderwijzer te Capelle, geraakte onder den sneltrein, die om half 11 te Rotterdam moet aankomen. De machinist deed do trein stoppen, doch V. was reeds totaal vermorzeld." Het zwaarverminkte lijk werd met den zelfden trein naar het Maasstation te Rotterdam vervoerd Vandaar werden de overblijfselen naar de begraafplaats Crooswijk vervoerd. Gisterenavond kreeg de koopman L. P. M. in een café aan den Schie- dam8chen Dijk met zijn 39-jarige vrouw D. van S. ruzie. De twist liep zoo hoog," dat M.een zeer ongunstig bekend staand persoon, zijn vrouw ernstig mis handelde. De vrouw werd naar haar woning gebracht, doch toen later de koopman thuis kwam, mishandelde hij haar opnieuw. Hedenmorgen is de vrouw overleden. De koopman M. is door de politie gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht. PARIJS (V.D.) Briand zal heden zijn werkzaamheden, betreffende de kabinetsformatie eindigen en, indien hij slaagt, hedenavond de ministerlijst aan president Doumergue voorleggen. PARIJS (V.D.) Caillaux heeft ver klaard de portefeuille vau financiën te willen aanvaarden, indien Briand zijn voorwaarden accepteert. Zooals bekend heeft Caillaux volmacht gevraagd om zijn financiëele maatregelen uit te voeren. PARIJS. (V.D.) Caillaux heeft de portefeuille van financiën aanvaard. De Petit Parisien meldt, dat het 104e infanterie regiment binnenkort uit het bezette Rijnland teruggetrokken en tusschen Toul en Metz ondergebracht zal worden. Ook andere eenheden zou den spoedig in Fransche garnizoenen worden ondergebrachtteneinde de sterkte van het Rijrileger te vermin deren. WEENEN (V.D.) In alle groote steden van Oostenrijk -hqbben de sociaal-democraten gisterenavond groote demonstraties gehouden tegen de cleri- cajjseering van dë scholen en voor de handhaving van de werkeloosheids verzekering. De deelname was enorm groot. Incidenten deden zich niet voor. ROME (V.D.) Terwijl de te^hpische deskundigen te Genève een formule voor de ontwapening traoht te vinden, is Italië gisterenavond begonnen met de marinemanoeuvres, teneinde de kracht te bewijzen van lichte kruisers en do onderzeebooten, geholpen door vliegtui gen. De Italiaansche marine is verdeeld in 3 groepen. De manoeuvres zullen 25 Juni eindigen. WARSCHAU. (V.D) De president van den Landdag, Rataj, heeft, in ver band met de aanvallen in de dagbladen, ontslag genomen. De Landdag heeft dit ontslag aanvankelijk geweigerd. Rataj heeft een brief gezonden^ waarin hij verklaart bij zijn ontslag te bhjven.TDe verkiezing van' een niéuwen" Landdag- president is nu bepaald op Vrijdag. INGEZONDEN STUKKEN» Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. (Van Ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de kopij niet teruggegeven. Op anoniem of zonder duidelijk geschreven handteekening toegezonden stukken wordt geen acht geslagenDe Redactie behoudt zich 't recht voor, ingezonden stukken te verkorten, of te veranderen op een wijze, die naar haar meening ze ge schikt maakt voor opneming, zonder dat de bedoeling gewijzigd 'wordt). MARKTBERICHTEN» BEURSNOTEERING VAN 22 JUNI. 6% N.W.S. 1923 A. f 500, f 1000, 102|f, 103-JC; 5 N.W.S. 1918 f 100, f 500, f 1000, 101£, 1021, ïoif 5 7 N.W.S. 1919 f 100, f '500, f 1000, 100|^ 1014, lOlff; 4^% N.W.S. 1916, f 100, f 500, f 1000," 994, 99j|-, 995; 44 N.W.S. 1917 f 100,'f500, f 1000, 99Hb 993; 4yo N.W.S. 1916 f100, f500, f 1000, 96-], 96|, 96L Ned. Handels-Mij A 1471; Kon. ^etr. C. v. A 399; H. V. A. A 683; Java Cult. C. v. A 329; Deli-Bat. C. 407|.; Senembah A 387; Amsterdam Éubber A 322»—328$ Nod. Scheep- vaart Unie A 166; Kon. Ned. Stoomv. M.ij A 89£ Philips A 354 Jurgens g- A 177]. ROTTERDAM, 21 Juni. Biniienl. granen en peulvruchten. Tairwé met ruim aan bod, begin markt enkele prima partijtjies tot onveranderde prijzen waren uitge zocht, moesten later lager worden afge geven, terwijl niet geheel kon worden 'geruimd. Naar kwaliteit verkocht van f 16,50 tot f 18,50, puike kwaliteit er bo ven betaald. Overige artikelen niet noe menswaard ter markt 22 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 251 paarden, 51 veulens, 902 magere runderen, 836 vette runderen, 239 vette kalveren, 540 nuchtere kalveren, 61 schapen of lammeren, 228 biggen, 9 bok ken of geiten,18 overloopers. Prijzen, per half kilo: koeien 30 a 321/2, ct, 45 ct., 51 a 54 ct., ossen 40 ct., 45 ct, 50 ct.;:'stieren 35 ct., 39 ct., 43 ct, kalveren 371/2 a 40 ct., 45 ct., 55 a 571/2 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f300 a f4,85; stieren f 130 a f 450; (paarden f 200) a f 325 slachtpaarden f 100 a f200; hitten f125 a f 200; veuJiefrfS f ;50 af 120; kalfkoeien f 300 a f485; pinken f 100 a f 150; vaarzen f175 a f235; biggen f 17 a f26; biggen per week f2,75 a f3; overloopers f26 a f40; fok nuchtere kalveren f 15 a f25; slacht nuchtere kalveren f 6 f 12. N.V. Rotterd. Cons.-Veiling Weena- plein. Aanvoer 140.000 stuks. Kippeneie ren f 4—f 6, eendeneieren f 4,75—5,25, gan zeneieren f 10—13, kalkoeneieren f8—9. (jOËS, 22/ Juni. Èiwèiir^Öpigaaf vanfde Landbouwcómmissie f3,90. Veiling V. P. Z. Aanvoer 23.550 stuks, prijs f4,20 de 100 stuks. 1 TJJd ran Hoogwater ea raa Laagwatr r Ovo de Ha»d Juni< Hoogwatei: Laagweteii D 24 v.m. 1,18 n.m. 1,49 v.m. 6,56 nm. 7,21 V 25 2,06 2,35 7,37 8,02 l 26 2 53 3,19 8,18 8 44 Z 27 3,40 4,04 8,58 9,32 M 28 4,26 4,46 9,42 10,20 D. 29 5,11 5.27 10,29 11,05 W 30 6,— 6,17 11,20 11,55 Tgd van H.W. te Dordreoht 3,15 nar later. L.W. 5,30 Met hut oog op den ingevoerden Zomertijd, dient bjj bovenstaande tijdstippen een uur te worden bijgeteld. WEERBERICHT. Hoogito barometerst. 766.4 te Blaekiod. Laagste 748.3 Serna. Verwachting tot don avond van 24 Juni: matlgo tot zwakke noordwestelijke tot westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, later Iets warmer. Vletaers lleht op 1 Van 2324 Juni van 9,54 n.m.—4,10 T.m. 24-25 9,54 —4,10

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1