Zierikzéesche Nieuwsbode ZEELAHD's ROEM ROOMBOTER, abonnement! Woensdag 23 Juni 1926. uerikzeesche courant. advertentiêr Algemeens Opneming feuilleton. Oneffen Paden. EVEN FIJN ALS Fraaie cadeaux. Vreest geen examen MIJNH ARDT's PrUi par 3 Buiidm f 1,50, franc» par poit f 1,80. Vaar het buitenland per (aar f 10,—. Afzonderlijke nummert 5 oent. Veriehjjnt Maandaf, Woenideg en Vrljdaf. 82ste JAARGANG. - No. 11404 lit, k. J. DE LOOZt Jr. üllf.-Rifiii, U I. KOSTEN 1—1 regeli 60 oti. rogoli en cUftrbovea 20 ots. p«; regel. Reclames 60 oto. p. regel By contract belangrijke korting Inzending op den dag Tan uit gave vóór II nro. Z|j> die zich ran af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Juli a s. ver? schijnende nummers GRATIS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Maandag 5 Juli a s. van wege de gemeente eene zal worden "gehouden van de Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken. Zierikzee, den 21 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders voorcoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRA.YES.TEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. - P. F. WITTERMANS, Secretaris. BUITENLAND. DE DUITSCHE VOLKSSTEMMING. Het Duitsch co mm,unistisdh-socialistisch wetsontwerp tot .onteigening zonder scha deloosstelling, van de bezittingen der door de revolutie verdreven vorsten, is verworpen. De officieele voorloopige cijfers wij- zen uit, dat er 141/2 millioen stemmen vóór onteigening der vorstelijke eigen dommen zijn uitgebracht en aangezien er 19V2 millioen stemmen noodig waren, gaat de onteigening niet door. Behalve de democratische partij, die haar kiezers vrij heeft gelaten, hebben alle overige burgerlijke partijen een anti-referendum standpunti ngenomen. De deelneming aan de stemming is in de verschillende districten zeer ongelijk geweest. In een aantal bleef de deelneming tot een 15 pet. be perkt; in imdustrieele centra daarentegen namen ongeveer 70 0/0 van de stemge rechtigden aan de stemming deel. Ter wijl het in enkele steden (Maagdenburg en Halle) tot relletjes is gekomen,-waar bij gewonden vielen, liep in de hooldstad alles uiterst rustig af. Door de verwerping van het comlmu- mistisch-socialistiseh ontwerp tot onteige ning, zonder schadeloosstelling, is thans de weg geopend voor een compromis- oplossing in den vorm1 van een, door de regeeringspartijen aan de hand gedaan en door de regeeriing in eenigszins gewij- zigden vorm overgenomen ontwerp. Het woord is nu aan den Rijksdag en daarbij zal de houding der soc. rdie zeer ontstemd zijn doior het ingrijpen van den rijkspresident door middel van den be kenden brief aan v. Loebell, van groot belang zijn. Al zullen er ook in die kringen waar schijnlijk wei zijn, die niet al te veel treuren om den gevallen uitslag, die een einde maakt aan de radicale onteigenings plannen en tevens aan de eompTomittee- rende samenwerking met uiterst links, zij het dan ook^dat men de gevaren, die van rechts dreigen, weer goed ziet. de in 't vorige raadsbesluit opgenomen be paling, betreffende de beplanting van den Blok weg, te laten vervallen, en wel de clausule, „onder goedkeuring van het ge meentebestuur van Zierikzee'». De hee- ren Koopman, Lunènberg en van Schel ven verklaarden zich ér tegen. Goedgekeurd weTd het voorstel van B. en W. tot onderhandsche verpachting van een strook gemeentegrond aan den Scheepstimmerdijk aan A. J. van Dijk- De voorschotten aan de beide hier be staande bijzondere scholen werden vast gesteld. De voorschotten bedragen voor de bijzondere school in 't Vrijé f 1649,51 en voor de R.-K. Parochiale school f 1156,20. De begrooting voor den keu ringsdienst voor vee en vleesch werd voor 1927 vastgesteld op f 34-60. De raad besloot tot het aanvaarden va(n een legaat van wijlen M. de Vuijst, groot f 100, onder (d)en last dit bedrag te plaatsen op hét Grootboek der 21/2 0/0 N. S. en uit de rente daarvan een graf op de algemeene begraafplaats voortdu rend te onderhouden. Voorts besloot de raad tot het aan brengen van een overdekte schuilplaats bij de bewaarschool in den Wevershoek. Het voorstel van B. en W., tot verbe tering en uitbreiding van het carillon van den stadhuistoren, waarvoor de gelden zullen aangevraagd worden bij het z.g. bommencomité, werd eveneens aangeno men. (De 14 oude bellen zullen worden gebruikt en waar noodig bijgestemd, ter wijl 11 geheel nieuwe klokken er biji zul len komen, teneinde een 2 octaafsspel te verkrijgen met 25 bellen, waarvoor een nieuw handklavier zal moeten worden ingericht. Nieuwe hamers en klepels zul len worden aangebracht, het ijzerwerk nagezien, etc. etc.) Een vooTStel-Quant, naar aanleiding van een ingezonden stuk in deze courant, waarbij werd voorgesteld .de kermis in het vervolg te laten duren b.v. van Don derdag tot Donderdag, zal door B. en W. nader worden onderzocht. In een volgende vergadering zal hieromtrent me- dedeeling worden gedaan. In het „Huis van Nassau" kwam Maandag de vereen, tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Schouwen—Duiveland'' in buitengewone vergadering bijeen, ter be spreking van het voorstel der gemeente Zonanemaire, betreffende het verleenen van een voorschot, aan bovengenoemde vereeniging van f 7000. Het laatste punt van het concept luidt als volgt: „de vereeniging verleent eerste hypotheek ter vorming van f 41500 op hare gronden in Zonnemaire gelegen, ten behoeve dier gemeente voor de richtige nakoming der betalingen van de aan die gemeente verschuldigde renten en annu- iteiten, eventueel aflossingen, van alle te eeniger tijd aan de vereeniging verstrekte en door deze aanvaarde voorschotten krachtens de Landarbeiderswet". Na eenige discussie over het concept, waarin enkele kleine veranderingen wer den voorgesteld, en na besprekingen over de moeilijkheid van het verkrijgen van land, $erd besloten het voorstel der gemeente Zonnemaire te aanvaarden. Bij beschikking van het &ep. van Oorlog is aan den dienstplichtige C. Ha- tentcomité de tent als ©en geschenk der burgerij aan de gemeente aan te bieden, zoojdat dan tevens de overdracht aam het gemeentebestuur 'zal plaats hebben. De muziekvereniging „Nu met Hope" zal hierbij ter opluistering hare medewerking verleenen. STAVENISSE. De heer J. N. C. Brood- -man (van hier), die dezer dagen aan de Hoogeschool te Utrecht slaagde voor het arts-examen, is bestemd tot reservé-offi cier vati gezondheid 2e klasse hij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht. PROV. STATEN VAN ZEELAND. De door Ged. Staten ter vaststelling aangeboden begrooting der provinciale ink. en uitg. over 1927 wijst een eind cijfer aan van fl 1.956,494/63 met een post onvoorzien ad f 19,969,13. Ged. Staten hebben gemeend een post buitengewone uitgaven te moeten uittrekken en wel Van f 100,000 ter bevrijding van de kos ten van verbetering van wegen. Hiervoor doen Ged. Staten nog een nader voorstel, dat echter nog niet in druk is versche nen. De oogenschijnlijk niet ongunstige stand tier Provinciale Financiën gelijk die uit de begrooting zou kunnen wor den afgeleid, en die in hoofdzaak ver oorzaakt wordt doior de hooger geraam de opbrengst der belastingen en door de vermindering van de bijdrage der Pro vincie in de kosten der verpleging van behoeftige krankzinnigen, mag in geen enkel opzicht aanleiding zijn, om de tot dusverre steeds betrachte zuinigheid uit het oog te verliezen, zoowel waar die tot uiting komt in de beperking der on vermijdelijke, als in het achterwege 'blij ven der niet-noodzakelijke uitgaven. Naast de uitbreiding en verbetering van het wegennet" zal ook de voortgezette electrificatie van Zeeland in de toekomst offers blijven vragen, al vertrouwen Ged. Staten dat die offers gaandeweg zullen verminderen. Daarbij komt de in uitzicht gestelde wijziging van de Wet op de per- soneele belasting, welke een geduchte vermindering der inkomsten ook voor de provincie zal tengevolge hebben. Ter vaststelling wordt aangeboden de rekening - der Provincie over 1925, aan wijzende in ontv. f 4.185.312.45° en in uitg. f 4.339.124.39°, alzoo een kwaad slot van f 153.811.94. In de vergadering van 1 Dec. j.l. werd voor kennisgeving aangenomen de me- dedeeling van Ged. Staten op de vraag van de Statenleden Booge-rd c.s. en het .-adres van den K.N.A C. e.a.,~ inzake het in de zom'erzitting 1925 aangehouden ver zoek van C. J. Maas en A- Westb'roek, veerlieden tusschen Bruinisse én den Wil lempolder, om subsidie en het aanbren gen van pontons. In dezelfde vergade ring verklaarden Ged. Staten zich bereid om' zooveel mogelijk gevolg te geven aan een hrotie van den heer Bongerd, waarin Ged. Staten worden uitgenoodigd op de doelmatigste wijze den veerdienst Zijipe- Anna-ZaeobapoldeT zoodanig in te rich ten, dat de tarieven ongeveer gelijk zul len worden als op den veerdienst Kort- gene-Wolphaairtsdijk en dat het getal reizen per dag een behoorlijke uitbreiding verkrijgt 'en zijl worden gemachtigd tot spoedige invoering van eene overeen komst of inrichting. Na uitvoerige cor respondentie met den directeur der R. T. M. komen Ged. Staten thans met het voorstel -om' gedurende een, proeftijd van 2 jaar aan die maatschappij voor de uit breiding op weekdagen met 3 vaarten in beide richtingen boven de thans be staande vaarten eene subsidie van f 3 per enkele vaart te verleenen onder voor waarde o.a. datals 'maximai-tarieven zul len gelden: voor twee-persoons auto's, niet grooter dan 10 halve M$. f' 2 enkele ireis en} f 3 retour; auto's voor meer dan personen en eveneens niet grooter dan 10 halve {M2. f 2,50 en f 4; personen auto's van 10—15 halve |Ml2l f 3 eni f 5;; boven de 15 halve M2- f' 3,50 en f' 6; motorrijwielen als passagiersgoed 35 ct., rijwielen 20 ct. En verder om- het ver zoek van Maas en Westbroek -é£>tê wij zen. Ged. Staten stellen voor de gron den in het voormalige Dijkwater, onder de gemeenten Zierikzee, Nieuwerkerk en Noordgouwe, te voegen bij het Water schap Schouwen, onder de bepalingen echter, dat het ongebouwd aldaar niet mag worden belast met meer dan f 1 per H.A. dijkgeschot en het gebouwd heelemaal niet, behalve onder zeer bij zondere toestemming van Ged. Staten, terwijl het onderhoud der watergangen in Dijkwater voor rekening blijft van de uitwaterende polders en de gemeente Zierikzee. Voorts stellen Ged. Staten aan de Prov. Staten voor, aain de commissie van bè- heer over den straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven, een subsidie te "ver leenen in de kosten van verbetering van dien weg tot een bedrag van de helft van de totale som de verbeteringskosten, welke som, indien e" van verwaarloo- zing in het onderhoud sprake is, zal worden verminderd met de som1, welke door de onderhoudsplichtigen boven het uitbetaalde bedrag besteed zou zijn ge weest, wanneer de weg van zijn aanleg behoorlijk1 onderhouden geworden was, terwijlhet aldus berekende subsidie nog wordt vermeerderd met 25 pet. van het bedrag, van dit niet-gedane onderhoud, zulks onder verschillende voorwaarden. BINNENLAND. RECLAME PER BIOSCOOP. In de groote steden wordt thans door gesteijn -der lichting 1920, voor 1926 uit- o,-v, „nnnnoom. 1 stel van herha 1 in frsoefprninixftn verleen,ri tol -de Nederl. Spoorwegen in de voornaam ste bioscopen een film vertoornd om de aandacht te vestigen op de op| 1 Juli a.s. Ingaande tariefsverlaging van het reizi- ,gersvarvoer. Een zeer origineele en, gees tige film, -die grootendeels als karikatuur oipgevat is e,n niet (nalaten za\ bij 't (pjubliek in te slaan en die reislust op te wekken. Uit Stad en Provlnoie. ZIERIKZEE. In de Dinsdagmiddag ge houden vergadering van den gemeente raad werd na eenige discussie besloten, Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 6 Douglas vroeg zich af, of hij niet de een of andere 'reden kon bedenken om te vertrekken. Het begon laat te worden, en ^hoewel hij een 'huissleutel had, wist hij," dat zijn huisjuffrouw niet gaarne naar bed ging, eer al haar kostgangers thuis waren. Hij begon zich erg weinig op zijn ge mak te voelen en het zeer warm1 te krij gen. Wat,kon hij zeggen? W-elke reden kon hij bedenken? De inbrekers hadden er klaarblijkelijk geen plan op hem te hulp te 'komen. Hij had zich buiten zijn schuld er leelijk ingewerkt, en hoe -hjij er weder uit zou komen, wist hij niet. Plotseling, en zonder waarschuwing, vloog de deiir van de kamer ópen, en traden twee mannen gejaagd het vertrek binnen. Wat hierop volgde is niet gemakke lijk te beschrijven. Wie het meest ver baasd was, zij, die op de wacht hadden gezeten, of de inbrekers, dit moeten wij miaar in 't midden laten. Gedurende eeni ge oogenblikken stonden de vier mennen stel van herha 1 ingsoef-einingen verleend tot 2 Maart '27. NOORDGOUWE. De collecte voor dén gewapenden dienst heeft alhier opge bracht f 9,74. BRUINISSE. De heer J. Okkerse, rijks veldwachter, standplaats Numansdorp, ge boortig van hier, is bevorderd tof briga dier-titulair der irijksveldwaeiit. Zaterdag a.s., 's avonds half acht, zal tie nieuw gebouwde muziektent voor het eerst in gebruik worden .genomen. Het ligt in die bedoeling van; het muziek- stokstijf tegenoverelkander en staarden elkander aan. De inbrekers waren de eer sten, die handelden. De man, genaamd Nick', greep in een oogwenk, de revolver van den dokter van de tafel. „Nu, heeren'', zei hij op zacfh-tem drei genden toon, „nu gaat gij allebei zitten, en als gij geluid geeft, bij den hemel! gij zijt kinderen des doods'». Zijn mak ker Bill sloot snel de deur, draaide den sleutel in het slot om, en stak toen kalm den sleutel in den zak. In 't volgende o,ogenblik begon iemand in een der 'bovenkamers hard een politie- fluitje te fluiten. Nick' sprong naar het raam, alsof hij uit een catapult geschoten werd en trachtte het te openen. Douglas sprong hem na en greep hem bij den kraag van zijn jas en sleurde, hem in. de kamer terug. De oude dokter greep de pook' en ging Bill te lijf, en toen volgde een to.oneel van de grootste verwarring. De dokter was een krachtig man, niet tegenstaande zijn leeftijd, en zijn bloed kookte. Douglas verlangde vurig de in brekers in de kamer te houden tot' de politie kwarm De twee dieven waren er op uit om hun vrijheid tot iederen prijs terug te krijgen. Het gevecht was dus -hevig en yerwoed. Uit het bovenraam werd nog steeds gefloten, de politie kon ieder oogenblik op het tooneel verschij nen. „Huid voor huid, en al wat iemand heeft, zal hij geven voor zijm leven". Nick' gaf Douglas een slag, die. hem naar het andere einde van de kamer dee7 O/I cent per 72 pond. A L buitelen, snelde toen weder naar het venster en slaagde er in het te openen. Douglas, jong, moedig, vastbesloten, vloog hem een tweede maal na, en greep hem bij het been, toen hij' -halverwege het venster uit was. De inbreker wanhopig en half razend, keerde zich om en scÖnoot. Een verblindende lichtstraal, een scherpe knal, een zachte kreet, die eindigde in gekerm', en Douglas viel terug in de kamer. Er was een geluid van harde voet stappen buiten, het schijnsel van lam pen, het gekletter van wapenstokken, een veraard rumoer van stemmen, an-gstgegil uit de bovenkamers; maar Douglas hoor de en zag niets. Het schot van den inbreker had maar al te goed doel getroffen. Hoofdstuk III. Douglas m*akt kennis met Fio&s. Toen Douglas weder bij kennis kwam', bemerkte hij, dat hij1 in bed lag, in- een groote, goed gemeubileerde kamer, die hem1 herinnerde aan een vroegere periode in zijn leven, en hem voor een oogen blik deed denken, dat hij weder een jongen was. Maar een scherpe steek van pijn in zijn rechterschouder riep. hem spoedig tot de werkelijkheid terug. De dokter, die hem vanaf' een kleinen afstand had zitten gadeslaan, kwajirv snel naar hem toe. Hij was zeer bleek, en Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, ter wijl Uw geest helder blijft ZENUWTABLETTEN behooden U voor zenuwachtigheid. Buisje 75 ct. By Apoth. en Drogisten, RECHTZAKEN. HET AUTOBUS-ONGELUK OP THOLEN. Voor het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch heeft Maandag terecht gestaan de chauffeur L. van Vliet uit Stavenisse, die door de Bredasche rechtbank was ver oordeeld tot 4 im. gev.str., in verband met het aiitobusongeluk aan het TJfxoolsche veer op 29 December. Zooals men weet, reed de auto den oprit af de Eendracht in en zijn daarbij verschillende personen om het leven gekomen. In de dagvaarding wordt ten laste gelegd, dat de. auto slechts voorzien was van een hand- en voetrem, die slecht werkten, en ni'et voor zien was van een inrichting, in staat'om op een steile helling het terugloopen te voorkomen. Uit de verklaringen der -rijks veldwachters Voerman en Van Os, te Tholen, 'bleek, dat hoewel bet geen voor schrift is, de veerm'an nu den passagiers aanraadt uit te stappen. Toen de auto werd opgehaald, was een touw in het achterwiel verward, zoodat dit sleepte. Verdachte staat als een kalm' man be kend. G. Dorst, uit Stavenisse, zat met de 7 vrouwen in de bus. Op de pont was hij uitgestapt, doch toen de auto de helling. ópijeed, was hij weer achterin gaan zit ten. Hij merkte dat de handrem in wer king werd gesteld. Toen de auto achter uit ging loopen, "drongen de vrouwen naar voren, getuige deed dit ook, maar hij zag dat men tiaar niet uit kon. Toen de auto reeds te water was, heeft hij het achterportier kunnen openen en 'zich red den. Getuige heeft gezien, dat toen de auto terugliep, hij eerst naar de borst wering ging. Getuige bevestigde, diat toen hij achter den auto aanliep, déze lang zaam' reed en telkens stopte. Op de Bra bantsdie helling ging de chauffeur uit den wagen en stond de auto -op de remmen stil. De keuringsdeskundige van motorrijtui gen in Zeeland, ir. A. Vijgéboom, te 'Vlis- singen, die de bus heeft onderzocht, deel de mede da,t ze twee handremmen en een voetrem1 had, die geen van allen werkten. Van een handrem ontbrak- zelfs de trek- stang. Dat de wagen op den Brabantschen kant heeft stilgestaan, kan gebeurd zijn (door niet den motor te remm'sn. De chauf feur heeft bij het terugloopen getracht de bus tegen de steenen borstwering te zet ten, wat bewijst dat hem bekend was, dat de remmen niet ia orde waren, wat. hij op de route van Bergen -op Zoom naar het veer moet gemerkt hebben. Ge tuige bevestigde op een vraag vao den verdediger, dat de bus aan den rechter- 'kant, waar ook de trekstang ontbrak, erg gehavend was. Chauffeur C. Snoep verklaart, dat hij lags tevoren in de bus was geweest. Er had bijna een aanrijiding plaats. De remmen werkten niet. Getuige kan zich indenken, dat verdachte, die op het punt van trouwen stond, geen aanmerking zou hebben gemaakt om met een- slechte bus te rijden, uit vrees, dat de ondernemer hem op straat zou zetten. Getuige is bij dezen ook ici dienst geweest. Hiji heeft er geen aangename herinneringen van. Wanneer hij fets wilde repareeren werd hem' gezegd, dat hij weer stond te prut sen en dat de ondernemer het zelf zou doen. Maar dat gebeurde niet. De bussen waTen niet best. De getuige a décharge Ruitenbeek, chef monteur te Utrecht, achtte het mogelijk, dat bij het versieepen van den wagen abnormale slijtage aan de eene handrem is ontstaan. Spr. zou 'bij het -onderzoek anders gehandeld hebbe». Al had de trek- stang van de eene rem ontbroken, dan had nog geremd kunnen worden, als de andere rem in orde was. Deaslfde mee ning- sprak de monteur J. van Beveren uit Goes uit. Getuige, die bij Krijger in dienst is geweest, heeft de bewuste helling hon derden malen gereden en zou dat gerust met één Tem willen doen. De chauffeur F. v. d. Burgt te Bergen op Zoom', ook bij Krijger in dienst, die de route driemaal had gemaakt vóór hij de buS aan verdachte overgaf, verzekerde, dat de 'bus in orde was en dat de remstang niet ontbrak. Met de getuigen Ruiten beek' en van Beveren acht hij het afgaan van, de helling, alleen Temmend op de compr ess ie we r k i y g van den motor, met mogelijk. Verdachte verklaarde, dat, toen de motor stil hield boven op de helling, hij do reni heeft aangedrukt en hij, de bus tegen de borstwering wilde zetten. De vrouwen drongen hem echter van het stuurrad, anders zou hij er zeker in ge slaagd zijn. Verdachte voelt zich onschul dig. De advocaat-generaal achtte voldoen de bewezen, dat de remmen niet krach tig genoeg werkten. Wanneer verdachte ze heeft nagezien, heeft hij dat niet be-, hoorlijk gedaan. Een chauffeur heeft den plicht te zorgen, dat zijn bus in orde is. klaarblijkelijk nog onder den indruk van een sterke aandoening. „Zoo, hoe voelt ge u nu?'1 vroeg hij met een uitdrukking van medegevoel in zijn stem, die er zelden in gehoord werd, „Ik weet het eigenlijk niet'», antwoord de Douglas, met een stemi, die droevig zwak was. „Mijn schouder doet mijl erg veel pijn''. „Ja-, dat geloof ik graag. Dat kan niet anders. Ge zijt ternauwernood aan den dans ontsprongen. Als de kogel u iets lager had getroffen, dan waart ge geweest''. „En waar is de kogel nu, in mij of uit mij?'' „Uit u, mijn jongen, en ge moiogt uzelf gelukkig prijzen, dat dit zoo is. Hiji heeft een aardig reisje door uw innerlijken mensch gem'aakt, eer hij weder te voor schijn kw-aim, (Maar gijl zult volkomen ge nezen, als ge u maar kalm' houdt." „Moet ik' in bed blijven?'' „Liefst wel'. En de oude dokter glim lachte norsch. „En de dieven?', „Veilig achter slot en grendel, allebei, Dat gedeelte van de zaak heb' ik prach tig, beredderd.'' „U dacht, dat ik' u voor den gek hield' „Stil jongen. Ik' ben u eene verontschul diging en mijn hartelijken dank schuldig, maar hiertoe is-het lf*ans noch de tijd, noch de plaats. Ik' ben op 't oogenblik uw dokter, en ge moet mij gehoorzamen. Kom, ga nu slapen, als ge kunt. Houd u in ieder geval rustig, en denk er om1, dat gij nog niet buiten gevaar zijt''. Gedurende 'de volgende tien dagen zag hij niemand dan de dokter en de ver pleegster, ook verlangde hij niet iemand te zien. Hij lag dood stil, zich flauw be wust, dat hij zweefde op de grenzen tusschen leven en dood, miaar v.ol'kolmen onverschillig, aangaande den afloop. Hij was- te zwak om over iets te tobben, of om iich te bekommeren over hetgeen rob dom hem' voorziel. Het huis werd doodstil gehouden. Bijna geen geluid verbrak de onnatuurlijke stilte vain den mlorgen tot den avond, en de geluiden, die hem\ van buitenaf be reikten, schenen verdoofd en ver weg. Na de eerste paar dagen was hij zich ternauwernood bewust van pijn. Hi) had slechts een gevo el alsof hij in een einde- looze ruimte steeds dieper, altijd dieper wegzonk', en hij had geen kracWt zich zelf tegen te houden, geen verlangen zelfs, zich weder tot den vasten grond op te werken. Nu -en dan, op ongeregelde tusschenpoozen, voelde hij op een vage, onzekere wijze, dat hi} uog in het land der levepden was. Maar waar hij was, wist hij niet; en h'ijl was volkomen den tel kwijt van uren en dagen, en hij gaf zich niet de moeite den dag van de nacht te onderscheiden. (Wordt peroolgd^

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 5