Zierikzeeschs Nieuwsbode 4 B IJ VOEGSEL B U I TEN L A N D. Uit Stad en Provincie. F E U I L L E T O N. Oneffen Paden. behoorende by de Tan Vrydag 18 Juni 1926, no. 11402 EEN RAMPSPOEDIGE OEFENING. De Berlijnsche bladen staan Vol over het ontstellende drama, dat zich oip de Wann See nabij Eerlijn heeft afgespeeld. Bij een oefening van het Roode Kruis waaraan circa 1000 Roode Kruismanschap pen en Roode Kruiszusters deelnamen, moesten 15 schoolkinderen van een stoom boot in het water springen. Zij zouden dan door het Roode Kruispersoneel gered worden. Tengevolge van het stormachtige weer en den zwaren golfslag kon één der kinderen, een twaalfjarig knaapje, zich niet boven water hpuden, verdween in de diepte en verdronk voor de oogen van het Roode Kruispersoneel en van de vele gasten, die de oefeningen bijwoon den,- onder wie de voorzitter van het Roode Kruis, en prinses Henriëtte van Pruisen. Ondanks alle pogingen van de waterpolitie is men er tot dusver nog niet in geslaagd het lijkje van den jon gen te vinden. Het feit, dat het Roode Kruis voor een dergelijke oefening het leven van 15 schoolkinderen in de waagschaal stelt, heeft natuurlijk allerwege gewei digè ver ontwaardiging gewekt, en in de com mentaren van de bladen wordt dan ook het hoofdbestuur van het Roode Kruis ten scherpste aangevallen, Het) Rpo'de Kruis poogt de verantwoordelijkheid van zich af te schuiven door in een ge publiceerde verklaring het ongeluk toe te schrijven aan een samenloop van noodlottige omstandigheden. Maar dit ex cuus wordt door niemand agnvaard. Te recht wijzen de bladen er op dat het onverantwoordelijk is schoolkinderen, die nog te jong zijn om het gevaar in te zien, geheel gekleed, maar zonder red dingsgordels of zwemvesten op 200 M. van den oever over boord te laten sprin gen, alleen om aan te toonen hoe voor treffelijk de Roode Kruismanschappen de kunst verstaan drenkelingen te redden. Naar alle waarschijnlijkheid zal tegen de organisatoren van de oefening een vervolging wegens het veroorzaken van dood door schuld worden ingesteld. Het onderzoek van politie en justitie is reeds in vollen gang. Z1ERIKZEE. Tot directeur der gasfa briek' te Zwijndrecht is benoemd, de heer van Tricht, inspecteur le klasse 'bij d-e stedelijfke fabrieken voor gas- en electri- citeit te Leiden, vroeger opzichter aan de Zierikzeesehe gasfabriek. De Comlmissaris der Koningin heeft herbenoemd tot lid der Gezondheidscom missie te Zierikzee, de heer W. H. Itt- mann te Brouwershaven en tot* lid der commissie te Tholen, de heer M. de Jong te Tholen. KERKWERVE. Donderdag j.l. geraakte alhier, in de komi van het dorp, bij het draaien een auto gedeeltelijk te water. Een paar er voor gespannen viervoeters brachten t voertuig weder op hét droge. Alles liep zonder persoonlijke ongeluk ken of materieel© schade af. ST.-PHILIPSLAND. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier op gebracht f 5,62. Dhr. L. Nilant heeft bedankt als voorzitter* en dhr. C. Ketel al§ secreta ris van het Groene Kruis alhier. THOLEN. Reeds lang was het de wensch van het 'bestuur van bet Groen© Kruis, af deeling Tholen, een eigen wijk- getoouw te bezitten. Vele moeilijkheden moesten daartoe e-erst worden overw.om- nen, financieel© zoowel als andere. Nu is het wijkgebouw bijna gereed, en het be looft, naast het nuttige, een sieraad voor ons stadje te worden. Voor onderhoud, aanvulling van inventaris, en zoo noodig uitbreiding van het gebouw, - is geld noo dig, en daaTom wil het bestuur gaarne een reserve-fonds stichten. Om daartoe te geraken, heeft zich op verzoek van Uit het Engelsch van SILAS KL HOCKING. 8 „Ik ben dus toch niet voor niets ver dwaald", peinsde hij, terwijl hij zijn weg vervolgde langs het oneffen wagenspoor. „Ik' zal bijtijds zijn om den ouden Dr. Upton te waarschuwen, en de politie naar zijn huis te zenden. Het zal nog grappig zijn jde twee boeven in den val te zien loopen". De mist vulde het dal nog van het eene eind naar het andere, hoewel zij niet zoo dicht was als op de heuvelen. Daarenboven, was er ter weerszijden van den weg een heg', zoodat er geen gevaar meer bestond voor verdwalen. Hij liep zoo snel voort als gaten e» steenen ein een diep spoor hem dit wilden toestaan, totdat de eerste gaslamp geel en on duidelijk voor hem opdook. „Deeping, eindelijk!" zeide hij. tot zich zelf, met iets als een zucht van verlich ting. „Maar de verste buitenwijk. Wat moet ik een eind uit mijn koers zijn ge- het bestuur, een comité gevormd, be staande uit de dames: mevr. v. d- Hoe ven-Tom, eer e-voorzitster; mevr. Lunen- burg-v. d. Stolpe, voorzitster; mevr. Hu- vers—Lans, secretaresse; mevr. Wagema- ker—Steendijk, penningmeesteresse; me vrouw Wagtho—v. d. Burcht; mevrouw Haaijer—Homan, Zuster Vieijgever, comi té-leden. Genoemde dames hebben het plan gevormd een bazar te organiseer en, waarvan, de zuivere opbrengst zal vloeien in de kas van het Groene Kruis. Waar ze ker wel haast allen overtuigd zijn van het vele goede, dat de' afd. van net GToene Kruis hier reeds tot stand heeft gebraoht, en hoevelen daarvan profitee red durven wij met vrijmoedigheid het welslagen van den bazar warm aanbeve len. Laat ieder, jong en oud, arm of rijk, zijn _steentje bijdragen voor het goede doel, en verblijd allen de jonge dames, die zich dezer dagen aan Uw huis zul len aanmelden, m'et uw steun in geld voor bruikbare voorwerpen voor den ba zar. Handwerken zijn daarvoor in de eer ste plaats geschikt, omdat met weinig kosten, veel kan worden bereikt. Het aller-eenvoudigste is even welkom als het fijnste. Laat dus niemand zeggen, ik kan niets maken. Ook andere geschen ken zijn zeer welkom. Vrouwen ©n meis jes en winkeliers van Tholen, wij doen een beroep op uw aller medewerking; helpt allen mee voor het welslagen van den bazar, zoo-dat met den steun van allen een schitterend resultaat zal wor den bereikt. Ieder zal met ons over tuigd zijn, dat de vereeniging het „Groene Kruis" de -nuttigste, ja, men kan gerust zeggen, een onsmisbare vereeniging is voor deze gemeente Nogmaals ingeze tenen vain Tholen, waardeert het streven van het bestuur en comité en toont dit, dat er niet te vergeefs een beroep wordt gedaan op uw bekende weldadigheid. OUD-VOSSEMEER. Alhier is het oude woonhuis, behoorende bij de hoeve „De Hoogkamer" verkocht om afgebroken te worden en de afkomende materialen zijn bestemd voor den bouw van een andere woning. De geheele inrichting van deze oude woning wijst er op, dat de hoeve vroeger moet behoord hebben aan iemand die meer dan gewoon boer was. Trou wens de vijvers enz. bij de hoeve behoo rende, spreken daar ook van. In de na bijheid, circa 10 minuten er af, ligt een andere hofstede, „De Torenhoeve" gehee- ten, waarvan de oorspronkelijke woning reeds geTuimen tijd geleden is gesloopt en bij die hoeVe ligt ook een vijver. Be kend is, dat het Voorheen een soort Rid derhofsteden waren, althans vonden wij dit beschreven, maar minder vast staat, wat omtrent deze hoeven nog wel in den volksmond voortleeft. Eenmaal zou den ze bewoond zijn geweest door twee broeders, die erge oneenigheid met elkaar hadden en die door onderaardsche gan gen vian de eene hoeve in de andere konden komen. Op een goéden dag liep de twist zoo hoog, dat een manslag), plaats had en een van hen om het leven kwam. De moordenaar kon in het graf geen rust vinden na zijn dood en in donkere winternachten zou, zoo luidt de legende, in den Langenweg, waaraan de hoeven zijn gelegen, meermalen deze nog zijn gezien, rijdende op zijn schimmel. On getwijfeld zal weieens een late voetgan ger langs dezen weg gehuiverd hebben voor de mogelijkheid deT broedermoor denaar opeens voor zich te zien. De legende heeft zich ook meester ge maakt Van den blijkbaar gunstigen finan- ciëelen toestand van de oude bezitters, want* in den Volksmond leeft ook nog* Voort tot op den huidigen dag, dat een ambachtsman, die op „De Hoogkamer" herstellingswerken verrichtte, er een schat vond, die den vinder in eens in. goeden doen bracht. Er moet aan toe gevoegd, dat de spraakmakende ge meente grif zulke veronderstellingen om zet in ware gebeurtenissen. Hoe het zij, de oude woning „De Hoogkamer" ver dwijnt en nu zal ook weldra de legende Van paardrijdend edelman en schatvinden tot het verleden gaan behooren. Wij ma ken er even gewag van, omdat het een eigenaardige bekoring meebrengt sommi ge mensehen op geheimzinnige wijze over zulke oude dingen te hooren spreken, zbó of ze alles beleefdlen of werkelijk hebben waargenomen. ST.-MAARTENSDIJK. In de Dinsdag 15 raakt! Ik zou wel eens willen weten, of de Voorzienigheid hier nu een rol in heeft gespeeld?" En hij glimlachte cy nisch en versnelde zijn schreden. Na verloop van eenigen tijd bleef hij plotseling stilstaan. „Ik geloof, dat ik hier moet inslaan naar Newlands", zeide hij. Er was geen sterveling te zien. De stad was minstens nog tien minuten ver der. Hij luisterde of hij ook een voet stap hoorde, maar geen geluid verbrak' de stilte, zelfs geen straal van licht was eTgens te bespeuren, behalve van de straatlantaarns. Deze stille buitenwijk was klaarblijkelijk en vast in slaap. „Ik geloof zeker, dat het hier ergens is", mompelde hij, en haastte zidh voort, aandachtig links en rechts ziende. „Ja, hier is het. En een der bovenven sters is verlicht ook". Een oogenblik; later trok hij hard aan de huisdeur-bel. Hoofdstuk II. Verrast. Dr. Upton 2at op een lagen stoel in zijn slaapkamer, voor een vroolijk vuur tje. Zijn voeten waren gestoken ip warme trijpen pantoffels, zijn zware chamber- cloak, die hij teruggeslagen had van zijp knieën, hing) over de leuningen van den Juni gehouden openbare vergadering van den gemeenteraad, waren alle leden te genwoordig. Ingekomen is een dankbetui ging van H. M. de Koningin voor de aan geboden gelukwenschen op den jaardag van Prinses Juliana. De burgem. van Sta- venisse deelt mede, dat de kinderen der U.L.O. school de autobussen naar Tholen zelf betalen en Idas geen vergoeding uit, de gemeentekas wordt gegeven, als in een vorige vergadering alhier was medege deeld. Ged. Staten lichten nader toe, het garantiébedrag van straatverlichting in verband met electrificatie Noordgnoep. De gemeenteraad vereenigt zich met de concept-regeling van Ged. Staten betref fende jaarwedden burgemeester, secre taris, ontvanger en wethouders. Uit een schrijven van den gem.-ontv. blijkt dat dat het muziekgezelschap f 10 in de ge meentekas heeft gestort voor 't schoon houden der bewaarschool. Aangezien de zangvereenigieig zulks niet heeft gedaan, zal deze vereeniging den toegang tot het gebouw ontzegd worden. De circulaire der vereeniging van Ned. gemeenten, be treffende verzekering van eigendommen tegen stormschade, wordt v.oor kennis geving aangenomen. Een voorstel tot het toekennen van een subsidie ad f 10 aan de Politieschool te Hilversum wordt ver worpen. Aan P. M- Nelisse wordt op diens verzoek 1/2 j-*r ontheffing ver leend van het betalen van hondenbelas ting. Teneinde -de kinderen in staat te stellen een schoolreis te maken naar Rotterdam, wordt met algem. stemmen besloten boven het dooT de kinderen bespaarde bedrag van f 2,50 per kind een subsidie te geven van f 150. De voorzitter wordt aangewezen de gemeen te te vertegenwoordigen op de alge- meene vergadering van de vereen, van Ned. gemeenten te Middelburg op 12, 13 en 14 Juli a.s. De weduwe A- Lind- hout-van Iwaarden wordt vrijstelling ver leend voor één jaar van het betalen van bijdragen inkoopsom pensioen. Op een adres van den heer J. van de Velde te Scherpenisse, de helft der vaargeul van de Pluimpot voor 7 jaar te mogen pach ten, wordt besloten eerst met adressant een ontwerp-overeein'komst te maken welke de goedkeuring zal noodig hebben van den Raad. Op een verzoek van den heer P. Gaakeer c.s. betreffende het ver plaatsen eener verlaatput, wordt besloten deze zaak' aan B. en W. over te laten, zoio mogelijk hoopt men door verhooging der goot aan het bezwaar tegemoet te ko men. B. en W- stellen voor te benoemen tot lid van het W.-Armbestuur de heeren M. C. Sonke enM- J. Corenelisse Bij de 2e vrije stemming blijkt benoemd de heer J. L. Geluk. Bij de rondvraag wordt aangedrongen op betere straatverlichting. Hierna sluiting. ONDERWIJS. ST.-PHILIPSLAND. ^Maandagavond j.l. werd alhier een Ouderavond gehouden in de O. L. S. De opkomst was bevredi gend. De voorzitter, dhr. L. Neele, open de de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen. De heer Speelman, hoofd der school, las daarna jhet Kon. besluit de Ouderavonden be treffende en het huishoudelijk reglement, waarna een oogenblik pauze werd ge houden en de aanwezigen getracteërd werden op een kopje thee. De heer Speel man deelde mede, dat, om de onkosten hiervan te bestrijden, straks van de aan wezigen een kleine bijdrage zal worden gevraagd. (Dit eenvoudige kopje thee wou er in[ 't Was van de ouder commissie pen prettige verrassing. Naar ik verneem, had de commissie het bedoeld als proef. Eventueele onkosten zou zij voor eigen rekening nemen. Een woord van dank is hier zeker niet misplaatst. Corr.) De heer Roozemond stelde voor aan het ge meentebestuur f 5 subsidie voor dit doel te vragen per ouderavond. De heer P. J. de Ruijter stelde voor f 12,50 per jaar te vragen. Dit laatste werd aangenomen. De burgemeester en de twee aanwezige raadsleden zegden hiervoor hun volle me dewerking toe. De voorzitter stelde voor het eventueel hiervan overblijvende te rug te storten in de gemeentekas. De heer de Ruijter stelde voor dit te storten in de kas voor het schoolreisje. Dit wordt aangenomen. Nu kwam in bespre king de aanstaande schoolreis. De bur gemeester zou gaarne zien, dat het reisje stoel. Hij had zitten lezen, tot voor eeo paar minuten, maar daar het boek hem begon te vervelen, had hij fh;et terzijde gelegd, en staarde nu peinzend in het vuur. Het was een gbwoonte die hij had aangenomen, vooral gedurende de laatste jaren, sedert hij zijn praktijk had op gegeven. Hij was een in-het-oog-vallend man, vooral als hij rechtop stond. Lang, recht en krachtig, niettegenstaande zijn aeht-en-zestig jaTen. Zijn hoofd was groot, goed gevormd en bedekt met een overvloed van staal-grijs en dicht krul lend haar. Zijn gelaat was glad gescho ren, zijn oogen scherp en doordringend, zijn neus recht met groote, dunne neus vleugels, zijn mond fijn besneden, vast beraden en beslist, zijn kin vooruitste kend en uitdagend. Hij zag er minstens zeven jaar jonger uit, dan hij in wer kelijkheid was. Gedurende vele jaren had hij een voor name plaats bekleed onder de doctoren, van Yorkshire, en zelfs nu hoewel hij feitelijk zijn praktijk had neergelegd, werd hij in moeilijke gevallen nog tel kens door de collega's geconsulteerd. Hij was nooit getrouwd geweest, had weinig diire liefhebberijen, en haatte drukte en vertoon. Het gevolg was, dat hij zeer spoedig rijk was geworden. Ieder jaar had hij negen tienden van zijin inkomen kunnen beleggen, en daar hij in zakën gemaakt werd gelijk met de kinderen der O. L. S. te Anna-Jacoba-Polder. De heer ■de Ruijter eveneens. De heer Roozemond was hier beslist tegen. Voordeel geeft het niet en z. i. zal de goede stemming er onder lijden. De voorzitter vond het eveneens minder gewenscht juist op zoo'n dag twee groepjes te vereenigen, die el kaar niet kennen. Na nog eenige bespre king wordt besloten samen te gaan. De voorzitter 'vroeg den burgemeester, of deze dit voorstel indiende in opdracht Van 't hoofd te A.-J.-Polder. De burge meester antwoordde ontkennend. Beslo ten werd wederom naar Rotterdam te gaan. De voorzitter zou gaarne zien, dat ook een bezoek gebracht werd aan de haven. Het havenbedrijf is z. i. voor de kinderen zeer interessant. De heer Speel man zegde toe, dat, zoo mogelijk, met deze wenschen zal worden rekening ge houden. Daarna rondvraag. De heer de Ruijter vroeg hoe of de uitslag is van het onderzoek naar de gangmatten? De voorzitter zei, dat dit heeft uitgewezen, dat de getroffen maatregel zeer goed werkt. De voorzitter zeide, dat ouders hem gesproken hebben over het laten kijken van de kinderen bij enkele brui loften. De laatste maal was dit, gezien de felle koude en het feit, dat de meeste kinderen slechts kort van de mazelen hersteld waren, niet aanbevelingswaardig. De burgemeester antwoordde, dat hij dit oudergewoonte;- aan het hoofd had ver zocht. De heer Roozemond merkte op, dat hiertoe is overgegaan bij het huwe lijk van een lid van het personeel. Waar ouders en personeel er niets voor voelen, wordt besloten het niet meer te doen. De bijeenkomst, die zeer gezellig verliep, werd toen, na een opwekking om vooral deze avonden te bezoeken, gesloten. Het batig saldo van <le collecte, zijnde f 2,096, werd, op voorstel van den voorzitter, gestort in de kas van lt schoolreisje. LANDBOUW EN VEETEELT. MAAIEN EN HOOIEN. Onder bovenstaanden titel worden in „De Veldpost" enkele nuttige wenken ge geven voor de boeren, die met den hooit-oogst een begin zullen maken. De beste tijd, om hooigras te maaien, is aangebroken wanneer de meeste gras sen 'beginnen te bloeien en het onideT- gras voldoende ontwikkeld is. M«n ver krijgt dan een vrij' groote ^hoeveelheid hooi van de meest gunstige voedings waarde en verleerbaarheid. Van zeer veel belang is ook, het gras kort bij den grond af te snijden. Kort maaien geeft meer hooi, terwijl de koeien later het nagras dicht bij den grond kunnen af weiden, omdat geen lastige, lange stop pels de dieren hinderen. Voorts verdient het aanbeveling, het hooi, wanneer dit tegen den avond ver genoeg gedroogd is om bijeen geharkt te worden, op klaverruiters te zetten. Op deze laat men het zoo lang staan, tot tyet zeer goed droog is en men het zonder bezwaar in schuur of hooiberg kan plaatsen. Al duurt het vijf weken met nu en dan regen er tussehen, dan kan men nog zeker zijn, goed hooi thuis te brengen. Klaverruiters gaan gemak kelijk 10 jaar mee en daaar ze weinig kosten, is de jaarlijksche uitgave er voor niet van veel 'beteekeois. Ook kla gen gebruikers van ruiters niet over meer arbeid bij het hooien. Het hpoiland en de weide moeten goed worden bemest. Ook na het hooien. Bij de tegenwoordig betrekkelijk hooge melk-, zuivel- en vee- prijzen, is een goede 'bemesting zeer ren dabel. DE AARDAPPELTEELT IN ZEELAND. Voor de Zeeuwsche Landb.-Mij. heb ben de heeren mr. P. Dieleman, W. Ka- kebeeke, Tj. B. E. Kielstra en M. J. Boe- rendonk een rapport uitgebracht over de vraag of aardappelmeelfabricage voor Zeeland aangewezen is. Allereerst gaan zij de economisch- geografische verspreiding dezer industrie na en komen tot de conclusie, dat de herleving der aardappelmeel-industrie in Centraal Europa mede door de bescher ming weinig goeds voorspelt voor de rentabiliteit der Nederl. aardappelmeel fabrieken. Daarna schetsen zij het procédé der aardappelmeelbereiding zooals dit in Ne derland gevolgd wordt, de ontwikkeling een even scherp inzicht 'bad, als in het maken van een diagnosis, kwam1 hij, toen hij den leeftijd van zestig jdar bereikt had, tot de overtuiging, dat hij al zijn tijd noodig had, om zijn geldzaken te bestieren. Hij was geen gelukkig man, en ook niet, wat men gewoonlijk verstaat on der een beminnelijk man. Daartoe was hij te achterdochtig van patuur. Hij twij felde "aan alles en bijna aan iedereen. Hij nam niets- aan op goed geloof, en beweerde niets te gelooven, dat hij niet bewijzen kon. In zijn jeugd was hij be drogen, door menschen in wie hij zijn Volle vertrouwen had gesteld: en zijn ervaring had hem bitter gemaakt en hard en dynisch en ongeloovig. Hij beweerde, dat belangloosheid een deugd was die niet bestond, en dat godsdienst een on handig beroep was op de zelfzucht en vrees der menschen. Hij ging nooit naar dé kerk; weigerde zich in te laten met wat hij georgani seerde liefdadigheid noemden; vermeed allen gezelligen omgang tot in 't over- dreVene toe; en leefde in één woord, het leven van een misantroop- Sommige menschen zeiden, dat sedert de laatste paar jaren dat is, sedert Floss Gresham bij hem was komen- in wonen hij er wat op vooruit was gegaan, dat hij minder scherp iiï zijn en beteekenis 'der aardappelmeel-induS- trie in het Noorden van ons land, de aardappelteelt in Nederland, en meer in het bizonder die in Zeeland. De conclusie is, dat de aardafiftelmeel- I industrie voor dit gewest onder de tegenwoordige omstandigheden geen be teekenis kan hebben* Geleid door overwegingen van welbe grepen eigenbelang zal de Zeeuwsche landbouwer den verbouw van consump tie-aardappelen niet verlaten, maar in tegendeel trachten te perfectioneeren en waar mogelijk, tot meerdere uitbreiding brengen. DE JUNI-PREMIEKEURINGBN. De uitslag van de Woensdag te Sint-Philipsland en te St.-Maartensdijk en Donderdag te Zierikzee gehouden Juni premie-keuringen van merries is als volgt: 3-jarige merries, groote maat: Gerda v. Rozegaard, eig. W. J. ten Haaf, Noordgiouwe; Ziza, yan Roze gaard, eig. id.; Juliana, eig. P. Vogelaar, A.J.-Polder; Bertha de Zigzag, eig- W. ten Haaf Hz., Zierikzee; Corrie, eig. J. A. Stols Sr., St.-Philipsland; Cazaïa, eig. J. A. de Rijke, Sirjansland; Ophelia, eig. J. F. Brooijmans, St.-Annaland;; Mariete de Helder, eig. J. W- H. van Gorsel, Schud- debeurs; Mieke,* eig. J. Romeijn Jz., O uwer kerk; Lizette van Buitenzorg, eig. J. J. v. d. Zande, Nieuwerkerk; Cecilia, gebr. Klompe, Tholen; Hermine, eig. J. A. Stols Sr., St.-Philipsland; Kleine maat, Bertha v. Dinteloord. eig. Jac. Fr. Brooij mans, St.-Annaland; Kora van Groenhil, eig. S. J. Gast, Duivendijke; Fleurette de WaaTde, eig. C. Mol, Waarde; Flora de Bantum, eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs; Elza van Ruimzicht, eig. C. Steendijk' Cz)., Nieuwerkerk. Vier tot acht-jarige mer ries, groote maat: Suivana de Reulis, eig. S. J. Gast, Duivendijke; Emma van Bleijendaal, eig. Jac. F. Brooijmans, St.- Annaland; Glorre de Brutes, eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs; Augusta, eig. W. A. de Vrieze, Dreischor; Julie, eig. C. van Öeveren, Kapelle bij Zierikzee; Ida, eig. B. G- Frideriehs, Oud-Vossemeer; Dia de Bantum, eig. J. J. Geluk, Schudde beurs; Meta, eig. P. Vogelaar, A.J.-Pol der; Ada de Weijdeline, eig. C. Steen dijk Cz., Nieuwerkerk; Ceres van Roze- gaa/d, eig. W. J. ten Haaf, Noordgouwe; Corrie d'Hulst, eig. G. J. de Wilde, Oud- Vossemeer; Ilzabe, eig. A. Wisse, A.J.- Polder; Lisa VI, eig. Jac. Fr. Brooij mans, St.-Annaland; "Nora, eig. W- A. de Vrieze, Dreischor; Belle, eig. J. Zan- dee, St.-Annaland; Nelly, eig. J. A. Stols Sr., St.-Philipsland; Kenau Hasselaar, eig. J. Zandee, St.-Annaland; Truida, eig- P. Vogelaar, A.J.-Polder; Fanny, eig. A. Wis se, A.J.-Polder; Silva, eig. M. C. Steen dijk, Stavenisse. Kleine maat: Bertha, eig. J. Wisse, A.J.-Polder; Hilda, eig. S. J. Gast, Duivendijke; Beauty de Bantumi, eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs; Gerda van-Vosmeer, eig. G. J- de Wilde, Oud- Vossemeer; Bina, eig. J. C- van Öeve ren, Zierikzee; Cora, eig. iM. H- Krepel, Nieuwerkerk; Marcelle van MotenvSiet, eig. Gebr. Klompe, Tholen. Negen-jarige en oudere merries: Ada, eig. J. Wisse, A.J.- Polder; Edine, eig. S. J- Gast, Duiven dijke; Essy de Bantum', eig. J. J- Geluk, Schuddebeurs; Adèle, eig. J. A- Stols Sr., St.-Philipsland; Déesse, eig. L. J. Kosten, Dreischor; Mauviette, eig. A. Wisse, A.J.-PoldeT; Germain©, eig. J. Wisse, A-J.-Polder; Liza de Sertenne, eig. P.-J. Nelisse, St.-Maartensdijk. STAVENISSE. Omtrent den stand der landbouwgewassen alhier kaïn het vol gende gemeld woTden: De wintervruch- ten, zooals tarwe en gerst, die hier niet veel uitgezaaid worden, staan goed. Ook de zomervruchten geven tot op heden reden "tot tevredenheid. Vlas, dat veel gezaaid is, vertoont hier en daar nog al wat brand. De laatste dagen is het aanmerkelijk gegroeid. De aardappelen, die een groote oppervlakte beslaan, staan goed. De bieten, een weinig minder ge zaaid dan het vorige jaar, hebben een goede opkomst. Ook staan eTwten en 'boonen vrij goed. De uien, ook z.g. kleine uitjes en pareluitjes, die veel gezaaid zijn, staan goed, maar door de vele re genbuien der laatste dagen, groeit het onkruid er ook sterk in, zoodat er veel handen noodig zijn om het onkruid de baas te blijven. RADIO MARKTBERICHTEN. In overleg met het Centraal Bureau te spreken en minder achterdochtig in zijrt manier van doen was; maar in hoe ver dit oordeel juist was, hierover hadden de bewoners van Deèping, in hun .ge heel genomen, zeer weinig kans te kun nen oordeelen. Douglas W]ybum had dikwijls gehoord van den rijken en cynischen dokter, Ned. Upton, maar hij had hem nooit gezien; zijn nederige kamers bevonden zich in het tegenover gestelde gedeelte der stad, terwijl de aard zijner bezigheden zoo danig was, dat het niet waarschijnlijk was, dat hij met hem in aanraking zou komen. Toen hij - aan de bel trok, voelde hij niet de minste belangstelling voor de bewoneue, behalve het feit, dat zij het huis bewoonden, dat de inbrekers tot het doel hunner werkzaamheden hadden uit gekozen. Indien een van een dozijn an dere welbekende huizen in de stad be dreigd was geworden, zou hij veel meer belangstelling en opwinding gevoeld heb ben, om de eenvoudige reden, dat hij iets wist van den menschen, die er in woonden. Maar van dezen .Dr. Ned Up ton wist hij niets dan het feit, dat hij den naam- had, zeer rijk te zijn, en be paald zeer excentriek, om den zachtst mogelijken terra te gebruiken. (Wordt u&ruolgd WÊ^m~

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 3