Zierikzeesche Nieuwsbode KWATM^ km-RÊEP ZEELANDs ROEM ROOMBOTER. abonnementi Woensdag 16 Juni 1926. zierikzeesche courant. advertentiën De vrijheidszin dar NgdailindBrs Oneffen Paden. Ifetcr dan öoed: DE BESTE Pr ij}, per 3 meenden f 1,60, Irenoe per poet ƒ1,80. Veer het hultenlend per Jeer f 10,—. Afxonderlljke nummeri 6 oent. VereohUnt Heender, Weenedeg en Vrijde». 82ste JAARGANG. - No. 11401 II I. 1. DE LOQZE Ir. Ullt.-IMiil. H. I. KOSTEN ▼an 1—1 regeli 60 cti. t»b 4 rogoli en daarboven 20 oti. p«v regel. Seolamei 60 oti. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag Tan alt* gave vöór II are. ZU, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Jnll a s. ver schijnende nummers GRATIS hinperwetT" BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van L. KAASHOEK, koopman te Zierikzee, om VERGUNNING tot het oprichten van een Lompenbewaarplaats, in het pakhuis, staande aan het Kaïsteil, wijk D No. 297, kadastraal bekend in Sectie B, no. 841. Op Dinsdag 29 Juni a.s.des namid dags twee uur, zal ten Stadliuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en 'deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tydstip, ter secretarie dei- gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 dér Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 15 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKJCRKE, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. 1 i 1.1 Het inzicht, dat het vrije ruilverkeer in het belang is van huci iand, bestaat bij zeer vele Nederlanders, behoorende tot alle maatschappelijke groepen en poli tieke partijen. Eigenlijk wordt dit door niemand ontkend, en het is o pmerkelijk, dat vrijwel niemand onzer als protectio nist te 'boek wil staan. Waaruit is de vrijhandelszin bij' het Nederiands{(he volk te verklaren? Men kan dit trachten te doen op "his torische gronden. Reeds in de middel eeuwen waren dé Hollanders een handel drijvend volk. Zij voeren naar verre lan den en dreven koopmanschap ook in de hen omringende gewesten. -Maar het lijkt niet noodig het zoo ver terug te zoeken. Trouwens, ook toen werd tol geheven van goederen, die van het eene gewest naar het andere werden vervoerd of de stadspoorten werden 'binnengebracht. De tollen 'gaven aanleiding tot krakeel en strijd. In wezen verschilden zij niet van de invoerrechten, die in latere eeuwen en ook ïhans worden geheven aan de landsgrenzen, al zijn. de belastingmuren wat achteruit gébracht. Ma,ar dit alles is lang geleden en op het tegenwoordigii geslacht zullen naast den aangeboren handelsgeest, omstandigheden van later dagteekening ongetwijfeld van meer in vloed zijn, Ons land is klein. Groote rijken, wel ker uitgestrektheid en aardrijkskundige ligging aanleiding geven tot belangirijne verschillen in klimaat en gesteldheid van den bodem', vormen werelden op zich zelf. Binnen hun grenzen zouden tot op zekere hoogte de bewoners op en onder den grond kunnen vinden, wat zij noodig hebben. Kleine landen daar entegen zijn op het buitenland aangewe zen, in de eerste plaats om Hetgeen hun ontbreekt aan te vullen en voorts om afzet te vinden van hun producten, waar aan zij te veel hebben, voor eigen be hoefte, want kleine landen zullen in hun voortbrenging noodwendig eenzijdigheid vertoonen. Iedere Nederlander weet, welk een be langrijke rol in- en uitvoer in ons volks- FEUILLETON Uit het Engelsch van SILAS K. HOCKING. 2 In den schijn van dat licht werd mis schien de een of andere ro-nvai afge speeld, en iets romantisch had -hij nog nimmer ondervonden. Hij had zijn deel gehad van 's levens harde, bittere, wer kelijkheid, maar het romantische had tot dusver buiten den kring van zijn bestaan gelegen. De mist was weder dichter da.n ooit geworden, maar hij wist waar het lidhit was geweest en hij sloop er zacht naar toe. De grond was zacht en veerkrach tig, zoodat hij geen leven maakte. Na eenige oogenblikken trok de mist wed,er even op en nogmaals drong het licht flauw door de duisternis heen; het was niet sterk genoeg om door de mist heen te dringen. Hij zag -ook op geen twaalf meter afstand een arbeidershut een hjut, die voor twee derde deel een*kei-» dlerN was. Het houten gedeelte, waarin zich ook de deur bevond, was half be- 'dekt met plaggen, en de openingen wa ren zorgvuldig met modder diehtgepleis- terd. Hij zag al deze dingen natuurlijk niet, want het was te donker, maar an deren zagen ze later bij daglicht. bestaan vervullen en hij weet natuurlijk, ook, dat, als van ingevoerde gevedereti belasting wordt geheven, deze duurdier zullen worden, onverschillig of zij be stemd 'zijn te dienen tot levensonderhoua of als hulpmiddelen voor het -bedrijf, en hij' voelt onmiddellijk', dat ait verkeerd is. Immers, als hij 'betere waar of goe deren van gelijke hoedanigheid voor la- geren prijs uit het buitenland kan koo- pen, doet hij dit liever, dan duurder of minder naar zijn zin, zich binnenlandsch goed aan te schaffen. Als hij mam v,an zaken, nu aan den anderen kant z'n eigen voortbrengselen van de hand moet zetten en daartoe in het buitenland moet eon- eurreeren, dan weet hij, dat niets nood- 'lottiger is dan stijging dér bedrijfskos ten. Hij gevoelt er dan ook niets voor, dat beschermende rechten Het mogelijk maliën, bedrijven in stand te houden, wel ke zich bezig houden met het vervaar digen van artikelen, die beter en met minder moeite elders' kunnen worden ge maakt. Zijn goede hart zal hem er mis schien een oogenblik over doen denken, nienschen, die in dergelijke bedrijven hun bestaan meenen te moeten vinden, in het leven te helpen houden. Maar de Neder lander is gewoon de dingen nuchter te bezien, dan dat hij op den duur iets zou gevoelen voor kunstmatige werkverschaf fing aan lieden, die op andere wijze hun tijd en arbeid nuttiger kunnen besteden. Hen van dit laatste af te houden, kan nooit in 's lands belang zijn. Nog min der sympathiek is het verleenen ven steun bij wijze van begunstiging, hetzij om den bevoorrechte extra winst in den zak te brengen, ten koste van zijn mede burgers, of wel, hem te besparen de uit gaven, noodig voor een behoorlijke in richting van zijn bedrijf. En daarom zal en mag ons volk nim mer terugkomen op de sedert meer dan zestig jaren met gunstig gevolg door ons" vaderland gevoerde handelspolitiek. BUITENLAND. HET NIEUWE B. W. TN TURKIJE. De Turksche minister van Justitie heeft dezer dagen in een rondschrijven- aan de rechters medegedeeld, dat de inwer kingtreding van 't nieuwe Burger]. Wet boek definitief op 1 September is be paald, De minister wekt de rechters op, zich tegen dien tijd door ernstige studie in de nieuwe wetgeving in te werken. Op de geweldige beteekenis. van deze verwisseling van het oude Islamietische familierecht door het aan het Zwitsersche B. W. gespiegeld nieuwe burgerlijk recht is destijds bij de aanneming door de Na tionale Vergadering te Angora gewezen. [De internationale pers beschouwde als voornaamste nieuwigheid het verbod van Veelwijverij. Dit verbod, schrijft Wiihelm Feldmann nu in de „B. Z.", treft echter alleen de Turksche boeren, die zich door het hu wen van meer vrouwen tot dusver van goedkoope arbeidskrachten voprzagen. Een ou,d gebruik dwong hen trouwens, een tweede, derde, vierde vrouw te trouwen, als de vorige huwelijken na drie jaar duur kinderloos bleven. Voortaan nu zul len de Turksche boeren de vrouwen, die zij niet meer huwen mogen, als dienstba ren tegen kost, kleeding en huisvesting in betrekking nemen. Practisch zal op het land vermoedelijk voorloopig weinig veranderen. Het zal jaren duren, eer het De modder was op éétn plaats weg- gebrokkeld, en het licht, dat binnen brandde, scheen door die opening. Maar waarom scheen daar een licht? Douglas vroeg zich dit telkens en telkens weer af, maar hij kon geen bevredigend ant woord vinden. Hij besloot dus de zaak niet bij een bloote veronderstelling te laten rusten, doch haar in den grond te onderzoeken. Maar het kon wel eens gevaarlijk zijn, die zaak te onderzoeken. Mensehen, die zich laat op den avond bevonden in een buiten gebruik gestelde hut bij een oude leigroeve op een afgelegen gedeelte der Grimset Heide, hadden naar alle waar schijnlijkheid, niet veel goeds in den zin. Fatsoenlijke menschen zouden zich zelfs bij dag niet op een dergelijke plaats op houden, laat staan in den avond. Nadat hij tot dit besluit was gekomen, 'begon hij te oveijeggen, of hij niet iets om zijn voeten zou kunnen wikkelen, ten einde alle gedruisch te vermijden. Daar hij hieT eeftter geen. kans toe zag, trok hij Zijn laarzen uit en stopte ze in de zakken van zijn overjas; toen sloop hij zachtjes op Zijn kousenvoeten naar de hut en bracht zijn oog aan de ope ning. Hij schrikte terug toen hij dit deed, maar was zichzelf dadelijk weder mees ter. De hut was veel grooter, dan hij gedacht had, en strekte zicSi nog een heel eind onder den grond uit.- Het ameublement bestond uit een ruwe bank en drie of vier houtblokken. Het grootste van deze diende tot tafel, en was op nieuwe familierecht in den geest der landbevolking doordringt. Voor de ste- delingen is het verbod van veelwijverij zonder beteekenis, daar in de steden, op hoogst enkele uitzondering na, geen Turk met meer dan één Vrouw meer te vin den is. De groote beteekenis van het nieuwe wetboek ligt dan ook in de hervorming van het erfrecht en de echtscheiding,v.n. daarin, dat de tot dusverre* rechtelooze Turksche vrouw voortaan volkomen ge lijkgerechtigd zal zijn met den man. Dus wordt de le September een groote dag voor de Turksche vrouwen. Voor den Vreemdeling is het nauwelijks voor te stellen, met welke spanning de vrouwen dien dag verwachten. De Turksche had tot dusver niet het recht, scheiding te vragen. Volgens de nieuwe wet is er geen eenzijdige Ver stooting meer. Man en vrouw zijn voor de wet gelijk. 1 De Turksche heeren-der-schepping zul len ter dege met dep len September rekening hebben te houden. Ruwe woor den, die tot nog toe in het huwelijk on gestraft mochten vallen, kunnen dan grond tot echtscheidingopleveren. De meeste dames schijnen besloten, zich na dien fatalen termijn geen grofheid van haar man meer te laten welgevallen Uit Stad en Provincie. ZfERIKZEE. De heer H. J. Doeleman alhi'er heeft eenigen tijd geleden de Eet- meer brood-campagne intensief ingeluid met raido-speeches en zang. Dit was slechts een begin! Gisterenavond arri veerde hier voor de stcómbeschuitgelei- fabriek „Zeelandia" een schitterende luxe Citroën-suto. waarop gemonteerd een bedriegelijk nagemaakt reuzenbrood op gedekte tafel,, met passende en aan moedigende teksten, teneinde het publie/c aan te sporen 's morgens, 's* middags en 's avonds meer brood te eten. (Uit we tenschappelijke onderzoekingen is geble ken, dat een menseh van middelbaren leeftijd, bij" matig sterken arbeid, noo dig heeft 3000 ealoriën, liefst in dé sa: m-enstelling 1000 gr. eiwit, 60 gr. vet en 500 koolhydraten. Brood komt deze sa menstelling het dichtst nabij). De 'heer Doeleman heeft twee luxe auto's met bo venstaand attribuut laten vervaardigen, om' het geheele land door te reizen en reclame te maken voor bovengenoemds campagne. De ontwerper, 'werden gemaakt door dén bekenden kunstenaar And ré Vlaanderen en de uitvoering geschiedde 'btj de Amsterdamsche Rijtuig-Mpij. He denmorgen begon de eene wagen, die van hier uit gaat „werken", haar toc'h't door Zierikzee. De energieke manier, waarop de heer Doeleman gewoon is de zaken aan te pakken, waarborgt het suc ces van deze groote en grootsche on derneming. EVEN FIJN ALS 't oogen'blik bedekt met sleutels, breek ijzers en andere gereedschappen, behQO- rende tot het inbrekers-beroep. Twee mannen' zaten nedergehurkt op den gfrond voor deze gereedschappen, en onderzochten ze nauwkeurig, maar hun bezigheid had klaarblijkelijk meer ten doel den tijd .té dooden dan iets anders. Eindelijk sprak een der mannen: „we zullen al deze dingen niet noo-dig heb ben, Nick." „Neen, dat is zoo", zeide de ander en hij nam een stuk zakkengoed op, dat op den grond lag, en begon daar een paar der gereedschappen in te pakken. Toen stond hij, die het eerst 'l\ad ge sproken op, ging naar den kant van den kelder én haalde een grooit stuk rots uit den muur. ,,'t Zal 't beste zijn, dat ge ze in de kast legt", zeide hij op gedempten loon. „Bij de andere schatten?" vroeg Nick. „Ja; we kunnen nooit voorzichtig ge noeg zijn". „Prachtige plaats voor geld, he?" grin nikte Nick. „Dat zal waar zijn, beter dan eenige brandkast", en hij duwde het stuk rots weer op zijn plaats, en de ruwe, afge brokkelde muur van den kelder gaf geen enkel vermoeden of aanwijzing van de schatkist, die er achter verborgen was. Douglas, terwijl hij de verrichtingen der boeven gadesloeg, en opmerkte, hoe prachtig het stuk rots in de opening paste, deed bijna een zacht gefluit hóo- ren, doch hij bedwong zidh nog bijitijds. „Wordt het niet langzamerhand tijd, De Vereeniging Voor Vreemdelingen- Verkeer zal, naar wij vernemen, hare leden Van de af deeling Zierikzee, Haam stede en, Burgh op Donderdag 1 Juli een opera-avond a'anbieden, zulks in combi natie met het Weekblad „Ons Zeeland in Woord en Beeld". Door bizondere om standigheden was het mogelijk beslag te leggen op een gezelschap van le rangs artisten, welke op doorgang zijn naar hotel „Britannia" te Vlissingen. Het „Zie- rikzeesch Strijkorkest" zal dien avond, welke met een bal besloten zal worden, zijn welwillende med er werking verleenen. Binnenkort hopen wij nadere bizonder- heden te kunnen vermelden. Tot binnenvader en -moeder van het HerV. Diaconie-Verplegingshuis alhier zijn benoemd dhr. P. Matthijsse en mej. Matthijsse—v. Popering te 'Brouwersha ven. Met ingang van 1 Augustus is 'be vorderd tot adjunct-commies bij de Insp. Bel. te Zierikzee, de rijksklerk W. de Kam, thans te Vlissingen. KERKWERVE. Openbare raadsvergade ring op Zaterdag 12 Juni. Aanwezig alle leden. Voorzitter de 'burgemeester. Na opening, en lezing der notulen wordt voorgelezen de begrooting van den Keu ringsdienst voor Zierikzee, Noordgouwe en Kerkwerve over 1927 tot een bedrag van f 3460. In behandeling kwam nu het aangehouden punt der vorige vergade ring: „salarisregeling burgem. en secre taris. De voorzitter geeft het woord aari wie daarover iets wenseht te zeg gen, na ingewonnen inlichtingen van an dere gemeenten. De heer v. d- Smis merkt op, dat alle gemeenten zich neer leggen bij' of meegaan met het besluit van Ged. Staten. De heer der Weduwen zegt, dat alle gemeenten wel meegaan, maar vindt deze gemeente een exceptio neel geval; Burgem1. en secr. zijn in éé)n persoon vereenigd; de belastingen zijn verbazend hoog (oorresp. ondervindt dit laatste ter dege) en zou in verband van een en ander Ged. Staten er op willen wijzen deze salarissen te verminderen. Hiji heeft reeds meer beproefd, dit ge daan te krijgen, maa^ 't heeft tot nogto-e niet gébaat De heer Fondse gaat met deze beschouwing actoord en vraagt zich af, als de raad zich voor verlaging uit spreekt, of Ged. Staten het niet zuilen doen? De voorzitter wijst op de clau sule jn den brief van Ged., dat de re geling is voor nieuw te benoemen amb tenaren en niet'voor de in functie zijn- den, en dat men, als de uitgaven-te hoog worden, dit toch niet op de ambtenaren mioel verhalen en vraagt tenslotte, op welk bedrag de sprekers de verlaging willen stellen? De heer der Weduwen vindt het niet gemakkelijk een bepaald getal te noemen; hij zou alleen het sa laris' van den voorzitter willen verla gen, omdat het secretariaat z.i. meer werk medebrengt, maar na bestrijding door den voorzitter stelt hij tenslotte voor beide jaarwedden mat f 100 te verlagen. Daar het voorstel ondersteund wordt,, komt het dadelijk in behandeling en wordt met 5 tegen 2 st. aangenomen. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter stelt de heer v. d. Sluis voor de salarissen der wethouders elk met f 10 te verminderen, wat met 4 tegen 1 stem (de wethouders onthouden zit|h, daar zij niet mogen medestemmen) even eens aangenomen. Punt 5, wijziging der begrooting, wordt z.h.s- goedgekeurd. Omtrent de kwade posten deelt de voorzitter mede, geen voldoende inlich tingen te hebben kunnen krijgen. Dhr. der Weduwen vindt dat het toch niet meer dan billijk is, dal daarover inlich tingen woTden gegeven en zou het des noods bij Financiën willen vragen. Ove rigens zijn allen van meening, dat het er veel op lijkt of men van het kastje dat yve eens opstappen, Bill!" zeide Nick, na eenig stilzwijgen. „Neen, we moesten liever nog een half uurtje wachten. Hij gaat niet vroeg op stok, zooals je weet". „Maar hij heeft nu geen zieken, waar hij voor op moet blijven". „Dat kan zijn; maar iik heb zijn raam verscheidene avond-en bespied en het licht gaat nooit uit voor na elven". „Maar het zal nu wel elf uur zijn". „Nog niet heelemaal. Daarenboven w'e moeten den ouden heer tijd geven vast in slaap te raken". „Weet je zeker, da de meiden op zolder slapen?" „Vast en zeker; eergisteren had ik nog een lang gesprek met de keukenmeid. Ik probeerde haar een mooie kam voor hour haren te verkoopen' en terwijl ik daar mee bezig was, nam ik het huis ,goed op." Nick lachte goedkeurend. Even later, zeide hij: „Ben jc nóg iets te weten ge komen over de jonge dame? Is ze z'n dochter, of wat?" i Bil deed zijn pruim tabak naar de andere zijde van zijn mond verhuizen, eer hij antwoordde: „O, hij is zooveel als haar voogd; en 't is een lieve meid, dat moet gezegd worden. „Ja, ja, ze is moo: genoeg; maar welke kamer heeft ze „Naast den ouden dokter". „En je weet goed welke ramen?" „Maak je daar niet ongerust o'-ver, vriendlief. Ik hoop, dat jij in Tusbury je oogen even goed open zult hebben". naar den muur wordt gestuurd. Punt 6, suppletoir kohier hondenbelasting wordt opgemaakt tot een bedrag van f 14 (4 honden le en 1 hond 2e klasse). Bij de rondvraag informeert de heer Beije naar het herstel der los- en laadplaat te Flaau- wers. Daarover ontspon zich een breede bespreking. Daar het nu te laat is, omdat de compagne's voor de verschillende stof fen al spoedig aanvangen, wil tenslotte de heer v. d. Sluis wachten tot vroeg in het voorjaar 1927. Besloten wordt het zoo spoedig mogelijk uit te voeren. De voorzitter deelt nog mede, de weeg- brugkwestie onderzocht te hebben, maar dat de verschillen, volgens dit onderzoek noch aan den weger noch aan de weeg- 'brug liggen. De heer Fondse wijst nog op het niet nakomen van "het reglement op de wegen en voetpaden, b.v. in den Osseweg. Is reeds in behandeling. Ver volgens sluiting. SEROOSKERKE. Dé collecte voor al leenstaande blinden te Wolfheze heeft hier opgebracht f 10,95. NOORDWELLE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag1 11 Juni. Tegenwoordig alle leden. De voor zitter opent de vergadering en doet me- dedeeling, dat, wijl deze vergadering geen gewone maar een exc-eptioneele is, van de gewone gang van zaken zal wor den afgeweken en de notulen zullen blij ven -rusten voor de volgende keer. Inge komen is het bericht van den -heer de Bruijne, dat hiji zijn benoeming tot secr.- ontv. aanneemt. Deze legt daarna de ver- eischte eeden af als secretaris. De bur gemeester merkt op, dat de naaim De Pruijne in onze gemeente geen vreemde klank is, en hij kan niet ontkennen, dat dit feit -bij de benoeming van groot be lang is geweest. „Het is levendig te be grijpen, mijnheer de Bruijne, aldus spr., dat gij op Uw leeftij.d en -met Uw ken nis, niet naar Noordwelle zijt gekomen, om hier uw geheele leven te slijten. Gij] wilt hoogerop. Maar, alhoewel met dat feit voor oogen, zoo willen wij toch ho pen dat de jaren, die ge te midden van ons zult doorbrengen, aangename voor U zulle zijn. En wanneer gij- beseft, dat Uw werkkring is, in een kleine gemeente, met een landelijke en gemoedelijke be volking en wanneer gij tracht naar eerv serieus opvatten van Uw taak', dan twij fel ik niet of dat laatste zal het geval zijn. Ik' van mijn kant beloof U allen steun en ik sta U borg. dat U jook van de gemeenteraadsleden alle medewerking zult verkrijgen". De heer De Bruijne dankte den voorzitter voor z'n vriende- lijke woorden., „Noordwelle ligt mlij1 na der aan het hart dan welke gemeente ook. 'Het w;as de bakermat van vele van mijn voorvaderen. Omstreeks 1600 toch was het Guillatime de Bruijne, die hier zich als gevlucht Hugenoot vestigde. Ik hoop zoo- krachtig mogelijk werkzaam te - zijn in vertrouwen en medewerking der raadsleden". Daarna dankte de voorzit ter den waarnemend secretaris, dhr. Zon- ruiter, voor zijn gewaardeerde hulp' tij dens de vacature. Na rondvraag, die niets van belang opleverde, werd de vergade ring gesloten en bleef men nog eenigen tijd in gezellig samenzijn converseeren. OOSTERLAND. De collecte Voor den Gewapenden dienst heeft Voor Ooster- land opgebracht fl4,42ö, Voor Sirjans- land f6,966. - BRUINISSE. Het comité, dat zich ver leden week hier gevormd heeft om gif ten in te zamelen voor de wed. A. C- van Gilst, wier man en zoon, den 2en Juni j.l. op de Zuiderzee zijn verdron ken, hpeft een -mooi succes gehad op zijn pogingen. Door het comité is bij' de burgerij alhier ingezameld een bedrag van f 748; door dhr. P. J. Okkerse, .pen- ningm. van het comité, zijn van elders aan bijdragen ontvangen f 34,50 en- het „Dat zal wel Iosloopen", antwoordde Nick. „We hebben wel voor -een jaar werk in deze buurt". „We zijn hier nu al meer dan 2 maan den, en we hebben nog niet veel goede vangsten gehad". „Neen, dat is waar; die laatste karre- wei was een leelijke tegenvaller. Maar je zegt, dat.Upton er" warmpjes inzit". „Dat zal waar zijn. En n-aax ik gehoord heb, bergt hij al 'Het zilver in het buffet". ,,'t Is een heele last voor hem', al die bezittingen te bewaken", Zeide- Nick' met een grijnslach. „We zullen hem voor 't vervolg zijn taak wat gemakkelijker ma ken". „Dat zullen we zeker; we zijn"nu dunkt me, klaar voor de k'arrewei. En wat deze plaats" betreft, en de kast zij doet ons vernuft alle eer aan." „Deze plaats kon met opzet voor ons uitgegraven zijn", antwoordde Nick. Bill haalde een groot zilver horloge uit zijn boezeroen, en bestudeerde het nauwkeurig. „Over een kwartier of hoog stens twintig 'minuten, gaan we op weg", zeide hij. Dougl-as wachtte niet om meer te Hoe ren, -maar sloop onhoorbaar wég van het .zwakke lichtpuntje in de donkere en alles omhullende mist. Zijn laarzen aan te trekken was het werk van een paar seconden, en toen sneld-e hij weg in de richting van Deeping. (Wordt verwlgd^

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1