Zierikzeesche Nieuwsbode ZEEUND's 1 I0EM KWATTAS ROOMBOTER. abonnement i Maandag 14 Juni 1926. zierikzeesche courant. advertentiên buitenland. feuilleton. Oneffen Paden. Uit Stad en Provincie. YOLLE^M ELK-REEP Dr. LirSKER houdt a.s, Donderdag geen spreekuur Mijnhardts {Tift per 8 meenden f 1,60, Irene* per poit f 1,80. Veer he» hultenlend per Jeer 10,—. Afionderiljke nonuneri 6 oent. VeriohUnt Keende*, Weenideg VrUde*. 82ste JAARGANG. - No. 11400. Ik 1 DE LOOZE Jr. Ulfc-IMiif. V. i. KOSTER. Tem 1—t regele SO ete. ren d regel» en deerboven 30 oti. per regel. Seolemee SO ote. p. regel. By eontreot belangrijke korting. Imendlng op den deg Ten oll- geve Tódr II ar*. ZQdie zleh van af beden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Juli a s. ver schijnende nummers GRATI8 De COMMISSARIS YAN POLITIE te Zierikzee waarschuwt den plaatser van gefingeerde advertentëo, die blijk baar ten doel hebben iemand on aangenaam te zjjn, wil bjj niet met den strafrechter kennis maken DE JONGSTE REVOLUTIE IN PORTUGAL. De omwenteling, welke zich in Por tugal heeft voltrokken, en die generaal Gomez Costa en majoor Cabecadas aan het bewind, heeft gebracht, wordt be schouwd als de belangrijkste revolution- naire beweging sedert de republiek ;n Portugal bestaat. Er is echter geen en kel monarchistisch element in die actie der beide militairen, die de sympathie der bevolking zouden hebben. Het feit reeds dal generaal Gomez Costa in staat was 30,000 man trpepen met amunitie en kanonnen ongestoord naar Braga naar Lissabon te vervoeren, zou bewijzen, dat de spoorwegarbeiders aan zijn zijde staan. Tijdens de wapenschouw, welke hij deze week heeft gehouden, waren de vertegenwoordigers van alle 'buitenland - sche mogendheden aanwezig. De opstand, die een rechts karakter draagt, is ge lukt omdat de leiders besloten de ope raties van het noorden uit te beginnen, waar de bevolking conservatiever is dan in het zuiden en in Lissabon, en waar tot dusver nog geen revolutionnaire be wegingen hadden .plaats gehad. De de mocraten waren sedert de vestiging der republiek aan het bewind en zij waren er van verzekerd de m'aoht_ nog langen tijd te zullen behouden. Bij. de laatste verkiezingen zoo vertelt de „Times" correspondent werden tal van on rechtmatigheden gepleegd, duizenden kie zers, met inbegrip van legerofficieren en „intelleetueelen" werden 'eenvoudig van de kieslijsten geschrapt. Zoo zou dus het parlement geenszins de openbare mee ning hebben vertegenwoordigd, hetgleen bij de jongste besprekingen inzake de tabaksregie is gebleken, toen een sterke oppositie zich deed gelden tegen de plan nen der regeering om een monopolie op tabak in te stellen. Weken gingen met obstructie verloren, terwijl trouwens se dert jaren geen begrooting meer afge handeld is. BINNENLAND. HET ENGELSCHE INVOERVERBOD VAN VERSCH VLEESCH. De Minister van Binnenl. Zaken heeft in een schrijven de Commissarissen der Koningin in de provincies verzocht het mogelijke te willen doen, opdajt bij in koop Van versch vleesch door inrichtin gen (ziekenhuizen e. d.) zooveel mogelijk wordt gebruik gemaakt van binnenlandsch vleesch. De Minister merkt op', dat doo-r den maatregel van de Engelsche regee ring de (prijzen Van het vleesch hier te lande wellicht zullen dalen. ZIERIKZEE. De leden van den Vlaam- schen toeristenbond,'die Zondag hun stu die- en waterreis naar deze gemeente ondernamen, hebben zeer zeker van de laatste reis het meest geprofiteerd, d.w.z. van het hemelwater, dat Zondag rijke lijk over stad èn eiland werd uitgegoten. Uit het Engelseh van SILAS K. HOCKING. 1) Hoofdstuk I. Grimset Helde. De naaste weg van Tusbury naar Dee ping was over de Grimset Heide. Het was echter een weg, die zelden werd genomen. De heide was uitgestrekt eai verlaten zonder boomen, zonder pai en onbevolkt er. op den tijd waarvan wij schrijven, was zij gehuld in een dichte, dik'ke mist. Douglas Wyburn, die vermoeid huis waarts keerde van Tusbury, wenschte, dat men hem 'beter had geraden, en dat hij den hoogen weg om den Grimset Heuvel heen, genomen had. Het ligt in den aard der jeugd den afstand te wil len bekorten. Douglas verbeeldde zich, dat het ternauwernood mogelijk vvas, dat hij zou kunnen verdwalen. Recht den heuvel opklimmen, rechtuit loopen over de wijde vlakte, en rechtuit afdalen naar Deeping. Niets kon eenvou diger zijn, en, aangenomen dat iemand sterke spieren en flinke longen had, kbn nietsgemakkelijker wezen. Hij; had ech ter niet bedacht, dat een lichte mist in de vallei, een ondoordringbare mist b,o Weer voedingswaarde dan 2 EIEREN gjta^nGo^DEBESffl Hoewel kort, want een lang oponthoud gedoogde de tijd niet, hebben de leden van den toeristenbond hier kunnen ge nieten van oud stedenschoon. Stadhuis en St.-Lie vensmonster toren werden bezichtigd, terwijl de overige poorten, mooie gevels of karakteristieke hoekjes, op de gevoelige plaat werden \^stgelegd. Niet onbekend klonk' t Vlaamsch langs de straten van onze, in. stille ZondagsJ rust droomende stad. Typeerend voor de valtua over onze Zuidergrens en den koopmansgeest der Sinjomn, klonk het biji 't kijken voor een etalaige: Hier is voor ons niks te verdienen, zulle. Vier uur voer men weer van hier, uit geleide gedaan door vele Zierikzeeëna- ren, wien de komst der Vlamingen een welkome afwisseling was geweest op den stillen Zondag. Benoemd met ingang van 1 Nov.' 1920 tot landmeter van het Kadaster te Lei den, de heer M. Lunenburg, thans land meter van het Kadaster alhier. Hedenmorgen arriveerde hier met de provinciale boot de Commissaris der Koningin in ons gewest. Slechts weinigen maakten jvan de ge boden gelegenheid' gebruik om op het Stadhuis in audiëntie te worden ontvan gen. BURGH. Naar wij1 vernemen is door H.M. de Koningin en ook d.oor Z.Ex. de Commissaris der Koningin ja de provin cie Zeeland een zilveren medaille be schikbaar gesteld voor het a.s. Woensdag alhier te houden concours van den Zeeuwschen Zangershond „Zang Ver edelt.1' BRUINISSE. In de Woensdag gehouden vergadering .van den gemeenteraad, die door alle leden werd bijgewoond, her dacht de voorzitter de ramp, die de visschersvloot en de gemeente verleden week heeft getroffen, sprak zijn deel neming uit ten opzichte van de zoo zwaar beproefde' familie en deelde mede, dat aan de autoriteiten te Enkhuizen dank is gebracht voor de betoonde hulp en be langstelling en voorts, dat alhier een co mité is opgericht, dat trachten zal gelden in te zamelen om in den nood der we duwe te voorzien. Besloten wordt om alle pachters van vaste ligplaatsen in de ha ven gelegenheid te geven hun za,ten in te geven. De Raad stelt als nieuwe minimum huurprijs f 10 voor zaten aan den langen dam enl f 5 voor die aan het havenpla teau. Goedgekeurd wordt de rekening van den Vleeschkeuringsdienst over 1925. Van het muziektent-comité was een schrijven ingekomen, waarbij het de nieuwe muziektent aan de gemeente ten geschenke geeft. B. en W. stellen den raad voor dat geschenk in dank' te aan vaarden, waartoe wordt besloten. De hee- ren de Waal en Wemmers waren daar tegen. Op een adres van M. Vijverberg, gemeente-ontvanger, om zijn jaarwedde, zooals die thans is geregeld, -te mogen behouden, wordt gunstig beschikt. De begrooting voor 1927 van de Gezond heidscommissie wordt goedgekeurd. De bijdrage voor deze gemeente is bepaald op f 65,45. Opnieuw wordt voor 5 jaar vastgesteld de verordening op de hef fing van kaai-, haven- en weggeld. Aan genomen wordt een voorstel van B. en W. om ter bestrijding van de kosten van het vernieuwen van een gedeelte van den Dorpsweg, een geldleening aan te gaan van f 5000 tegen een rente van ten hoog- ven op de heuvels kon wezen, en dus, zonder een oogenblik te aarzelen, had hij het steile pad en den korteren weg genomen, en eerst toen een vochtige on doordringbare wolk hem omringde, had hij beseft, hoe ondoordacht hij had ge handeld, en zelfs toen had hij geen be sef van angst of gevaar, Hij zou goed moeten oppassen, dat was alles „wande len met omzichtigheid", zooals hij glim lachend tot zichzelf zeide, en goed stuur moeten houden op de wijde heide zon der pad. Maar goed stuur houden in een dichte mist ïs niet zoo gemakkelijk. De mees ten komen eT onder die omstandigheden toe, om in kringen te loopen; en wij gehoorzamen aan de wet van zon en maan en sterren, van aarde en wind en getij. Wij' redeneeren inN kringen, en be wegen ons in kringen, en leven in krin gen. Als Douglas Wyburn de gewone grenspalen had. kunnen zien, zou hij zijn weg recht over de heide hebben kunnen nemen, maar thans, nu de mist alles op een meter afstands van hem uitwischte, gebeurde het onvermijdelijke, en eer hij de heide half was overgestoken, was hij de richting, waarin hij gaan moest, ge heel kwijt. Een stap in een waterplas was de eer ste aanwijzing, dat hij van den weg was afgeweken. Hij trok zijn voet snel terug en Veranderde van richting. Hij was de heide vroeger op den dag overgestoken en hij wist zeker, dat hij1 toen geen wa ter had gezien, integendeel, hij had bij te Zierikzee. ste 5 o/o mét jaarlijksche aflossingen van teri minste f 500. In verband daar mede en met de uitgaven voor de werk verschaffing wordt de begrooting voor 1926 gewijzigd. Bij monde van den heer van den Berg wordt verslag uitgebracht van ,de gehouden, vergadering met den Raad van Beheer der Waterleiding-Maat schappij te Zierikzee. Hem wordt door den voorzitter dank gezegd voor het rap port. Bij de rondvraag bespreekt de heer De Waal de vraag of het mogelijk is biji verordening vast te leggen, dat eige naars van grond, die aan den publieken weg ligt, kunnen worden verplicht, in dien zij' op dien gro^d een woning bou wen, de voor hun perceel liggende sloot te dempen en te rioleeren? Hierover wordt breedvoerig van gedachten gewis seld en blijkt uit de door den voorzitter gegeven voorbeelden, dat aan zulk een verbod groote moeilijkheden verbonden zijn. Men besluit dan ook deze aan gelegenheid aan te houden. DUit. Wem- Imers acht het gewensciM om voor den trap bij het pakhuis van den beurtschip per een gedeelte te bestraten, terwijl de heer de Koning in overweging geeft de j leuning van dien tra!p te herstellen. De voorzitterzegt toe dat aan beide ver- Zoeken zal worden voldaan. Daarna wo?dt de vergadering gesloten. RECHTZAKEN HET AUTOBUS-ONGELUK AAN HET THOOLSCHE VEER. Voor 't gerechtshof te 's-Hertogenbosch zal Maandag 21 Juni in hooger beroep behandeld worden de zaak betreffende het autobus-ongeluk aan het Thoolsche veer, waarbij verschillende personen het leven verloren. Als getuige-deskundige Is gedagvaard de heer A. Vijgeboom, keu- rings-deskundige van motorrijtuigen in Zeeland, wonende te .Vfissingen. LANDBOUW EN VEETEELT. COÖPERATIEVE SUIKERFABRIEK „ZEELAND". Donderdag werd te Goes de jaarverga dering gehouden van de Coöp. Beeiwortel- suikerfabriek „Zeeland" te Bergen-o;p- Zooni. De voorz. meende, dat vele leden nog niet voldoende beseffen, dat 't resul taat Van het bedrijf voornamelijk afhangt Van den hamdelsprijs van suiker. Alles wordt gedaan om de fabricagekosten zoo- Veel mogelijk te verminderen en voor Volle campagnes te zorgen. De bieten- cultuur maakt moeilijke tijden door en wordt in bepaalde streken van ons land EVEN FIJN ALS zich zelf de opmerking gemaakt, hoe bij zonder droog de grond was. Hij vervolgde al tastend zijn weg langs den rand van het water, en geraakte ten slotte tot aan zijn knieën in den moeras- sigen grond. Hij trok zich met eenige moeite er uit, en stond toen stil om te overleggen, wat hem te doen stond. De mist toonde geen neiging om op te trekken, i er vijl de lucht mer.ibaar kou der werd. „Hier hoven op de heide te blijven tot het aanbreken van den dag", zeide hij tot zichzelf, „is buiten kwestie. Ilc zou lang voor den morgen doodgevro ren zijn. Ik moet blijven doorloopen, en voor het overige op goed geluk en op de Voorzienigheid hopen". Hij sloeg dc tegenovergestelde rich ting in van den weg ,die hij was geko men, en liep voorzichtig voort gedu rende wat hem ruim een uur toescheen; toen bleef hij nogmaals stil staan om te overleggen. Het korte gras en de vochtige veen grond hadden plaats gemaakt 'voor losse leiaarde en steenen; daarenboven begon de grond steil naar 'beneden te gaan; maar in welke richting wist hij niet, en dit was het, wat zijn geest 'bezig hield. Als hij het smalle gedeelte der heide afdaalde, „de snuit" zooals het genoemd werd, dan zou hij moeten omkeeren, want halverwege was er een rechte helling van minstens honderd voet. Aan den an deren kant, als hij in de buurt der lei groeven was gekomen, was zijn toestand^ niet meer loonend geacht. Ook in Zee land is minder uitgezaaid dan het Vo rige jaar. In verband daarmede stelde spr. een paar vragen en wel ten eerste of er geen muziek zit in den suiker prijs, of er in andere landen geen din gen gebeuren, die den suikerprijs be- heerschen in Voor de coöperatie nadee- ligen zin. En ten slotte of de groote kapitalen, welke in de coöperatieve sui kerfabrieken zijn vastgelegd en welke nu eigenlijk slechts enkele maanden per jaar productief zijn, ook de overige maanden Van het jaar niet meer of minder' rendabel kunnen worden gemaakt. Spr. wijst dan op het groote algemeene belang, ook voor anderen dan de bietenverbouwers zelf, dat de bietencultuur niet verdwijnt en daarom moet het tot de breede massa's van ons volk en ook tot de regeering doordringen, dat de bietencultuur bij den thans geldenden suikerprijs niet meer loo nend is en zulks niet tegenstaande men vrij regelmatig een groote opbrengst oogst, niettegenstaande meneen biet ver bouwt met hoog suikergehalte, niettegen staande het Voortdurend pogen om de productiekosten te verlagen, zoowel op het bedrijf als in de fabriek, niettegen staande de fabrieken de best geoutilleer de zijn van de geheel e wereld. Had men nu de zekerheid of slechts de overtuiging, dat in andere landen absoluut goedkoo- per kan worden geproduceerd, dan hier, dan zou men geneigd zijn te erkennen, dat men daarvoor op zijde diende te - gaan. Maar die zekerheid en die over tuiging heeft men niet. Integendeel. Andere landen piassen hierbij kunstmid delen toe, die de Vraag wettigen ofj dezer zijds niet het initiatief moet worden ge nomen, om te trachten eenige orde en regel in dien chaos te scheppen, of! wel of men niet mede ernstig hieeft te overwegen om uit puur zelfbehoud mede buitenge wone maatregelen in het leven te roe pen. Met anderen is het bestuur der co öperatie, in deze diligent. De directeur, der. fabriek deelt in zijn verslag o. a. mede, dat de campagne be gon op 6 October en eindigde op 22 December 1925. Er werden Verwerkt vol gens berekening 162.200.980 K.G. bieten met een gehalte der snijdsels van 16,84 pCt. Op de fabriek zijn ontvangen 160.004.680 K.G. met een gehalte Van 17,31 pCt., terwijl de hoeveelheid betaalde, dus op de ladingplaatsen ontvangen bieten bedraagt 160.036.864 K.G. met een gehalte van 17,72 pCt. De hoogste dagverwerking was ruim 2millioen K.G. De raffi- nage-installatie kwam voor het eerst in bedrijf en nadat enkele moeilijkheden overwonnen waren, ging het werk goed, de kwaliteit der geraffineerde suiker is van het begin af goed geweest. Er wer den verkregen 156.786 zakken ruwe sui ker van hoog gehalte, 77.949 zakken ge raffineerde suiker Van uitstekende kwa liteit en 5.100.000 K.G. melasse. De financiëele resultaten zijn in ver band met den steeds gedaalden wereld suikerprijs middelmatig. Waar alle lan den der wereld hun suikerindustrie op een of andere wijze beschermen, aldus de directeur, daar - is onze .Nederland- sche industrie ondanks haar uitstekende inrichting niet in een gunstige situate. De balans en de winst-en verliesreke ning werden goedgekeurd. Behoudens een kleine aanvulling werden de voorgestelde wijzigingen in de statuten, zooals. die door het bestuur aan de vergadering waren voorgelegd, goedgekeurd. De heeren M. J. Mol, H. A. Hanken en C. W. Snijder, werden als bestuursleden herkozen, evenals de heer dr. J. W., Jenny Weijerman, als lid der commissie van toezicht. VEULENKEURINGEN B. V. P. De Bond van paardenfokkers op Schou wen en Duiveland hield Vrijdag. 11 Juni j.l. een veulenkeuring. De uitslag was als ternauwernood minder gevaarlijk, want er waren 'buiten gebruik geraakte groe ven in alle richtingen, waarin men zeer gemakkelijk te pletter zou kunnen vallen, indien men ze van af de hoogte naderde. Na zijn toestand eenigen tijd te hebben overdacht, 'besloot hij opnieuw van rich ting te veranderen. En het was een ge luk, dat hij dit deed, want was hij blij ven voortloopen, dan zou hij zoorover in een ongebruikte groeve zijn gevallen, „Ik weet op geen stukken na waar ik ben", zeide hij bij zichzelf, terwijl hiji met de uiterste voorzichtigheid voort liep. „(Maar in ieder geval ben ik aan het afdalen. Zou ik weer in Tusbury te recht komen?" Een half uur later was hij in staat, die vraag ontkennend te beantwoorden. Hoe lager hij kwam', des te minder dicht was de mist. Hij was nog niet geheel zeker waar hij zich bevond, maar hij was overtuigd, dat hij in de richting van Deeping afdaalde. Plotseling bleef hij staan en ging een paar passen terug, bevend van hoofd tot voeten. Vlak voor hem was een zwiarte diepte. Hij voelde voorzichtig met zijn stok voor zich uit. Toen ging hij nog een paar passen achteruit. „Dit is dichter bij den rand dan mlij lief is", zeide hij, terwijl hij zijn tanden vast ope$n sloot. „Nu moet ik een klei nen omweg maken. Deze buiten gebruik gestelde groeven, zijn al heel gevaartijk voor reizigers die door de duisternis wor gden overvallen". Laxeerta bietten werken bii onregel- matigen stoelgang lender kramp oTpijn.) Doos 60<£nt Bij Apoth.en Drogisten volgt: Kategorie I. Merrieveulens. Ie pr. Bertha Van Groenhil, van S. J. Gast, Dui- vendijke en Irma v. Maaije van J. Doele- mian Jz., Dreischor; 2e pr. Ina de Bain- turn, van J. J. Geluk, Schuddebeurs; van C. Boudeling, Ouwerkerk; 3e pr. Jacoba van Ruimzicht, van C. Steendijik Cz., Nieuwerkerk; Julia, van C. v. Oeve- ren, Capelle bij Zierikzee en van A. C. Visser, Ouwerkerk ;4e pr. Sonja, van J. A. de Rijke, Sirjansland; Aranka Van Brabers Van Jac. Jonker, Haamstede; van J. C. Hanse, Ellemeet en Louise v. Bette- waerde van J. C. v. Oeveren, BettewaeTde bij Z.zee; 5e pr. Elza van Groenhil, van S. J. Gast, Uuivendijke; Blondine, van C. v. OeveTen, Capelle hij; Zzee en Isobel de Bantum, van J. J. Qeluk, Schudde beurs. Kategorie 2: Hengstveulens. 2e pr. Hardl v. Buitenzorg, van J. J. v. d Zande, Nieuwerkerk en Darius v. Ruimzicht ,v. C. Steendijk Cz., Nieuwerkerk; 3e pr. Albert V. Groenhil, van S. J. Gast, Dui- vendijke. Kategorie 3: Jarige mierrie's. Ie pr. Flora, v. N. A- Deïst Jz., Dreischor; 2e pr. Herta v. Groenhil? van S. J Gast, Duivend'ijike en Olga, van J. Romeijm Jz., Ouwerkerk; 3e pr. Femina, van W. A- de Vrieze, Dreischor; Mirza de Mous- tic, van C. van Oeveren, Capelle bij' Zzee on Cora, van J. A. de Rijke, Sirjansland; 4e pr. Fleurelte, van ,M. A. Mol, Dui- vendiijke; Anna v. Bettewaerde, van J. C. v. Öeveren, Capelle bij Zzee; Balza- mina, van J. A. v. Nieuwenhuijze, Nieu werkerk en Irma, van A. C. v. Oeveren, Nieuwerkerk. Katagorie 4: 2-jarige merrie's.. le pi. Flore (de Eernath, van J. Doeleman Jz., Dreischor; 2e pr. Flora v. Groenhil, van S. J. Gast en Grada de Bantum, van J. J. Geluk, Schuddebeurs; 3e pr. Gusta v. Tempora Mulantur, van B. A. Steendijk, MeuwerkerkDhalia de Weijdeline, van M. C. Steend'ij'k, Nieuwerkerk, en Rqzt van Buitenzorg, van J. J. v. d. Zande, Nieuwerkerk; 4e pr. Martha, v. Ruim zicht, van C. Steendijik Cz., Nieuwerkerk; Dora de Buijs, van C. v. Oeveren, Ca pelle bij' Zzee; Julia den Hemel, van J. Doeleman Jz., Dreischor, en Gusta de Bantum, van J. J. Geluk, Schuddebeurs; 5e pr. Gerda v. Tempora Mutantur, van B. A. Steendijk, Nieuwerkerk en Gloria de Bantum, van J. J. Geluk, Schudde beurs. Eervolle vermelding: Ada v. Maaije, van J. Doeleman Jz., Dreischor; Marette, van [M. A. Mol, Duivend'ijke; Pipsy, van C. Padmös. Eikerzee, en Ceres van H. C. v. d. Zande, Nieuwerkerk. Katagorie 5: 2-jarige Hengsten, le pr. Bombo, v. J. J. van de Zande, Nieuwer kerk; 2e pr. Certain v. Steenzwaan, van M. H. Krepel, Nieuwerkerk; 3e pr. Sui- vant v. Groenhil, van S. J. Gast, Duivem- dlijike. t ONDERWIJS. ST.-ANNALAND. Aan de bijzondere school alhier is tot onderwijzeres be noemd mej. C. Brasser te Souburg. POST EN TELEGRAPHIE. Vrijdag j.l. slaagde te 's-Gravenhage voor het vak-examen in den telegraaf dienst, de kantoorbediende le klasse, J. J. Verschelling te Zierikzee. Tien minuten later was hij op den beganen weg, en dicht bij het begin der groeve. De mist trok plotseling op, en hij zag, gedurende een paar seconden, precies waar hij was. Voor hem was een weg of liever een weinig gebruikt kaTrespoor, dat naar Deeping leidde. Maar hij zag nog iets meer dan de weg. In de groeve was een licht, flauw en zwak, doch onmiskenbaar een licht. Douglas Wyburn was onmiddellijk op zijn hoede. Wat kan het beduiden? Ver moeid, hongerig en bijna dopdaf als hij was, trok dat kleine flikkerende licht hem veel meer aan, dan de weg, die naar Deeping leidde. Hij wist, dat er in de groeve sedert jaren niet was gewerkt, dat de kanten met overhangende struiken waren 'begroeid, dat het mos welig tierde op de hoopen lei, die de opening ver sperden, dat het de meest verlaten plek was' van den geheelen omtrek. Waarom dan het licht? Wie kon daar zijn op zulk een uur en met welk doel? Zijii nieuwsgierigheid kreeg de over hand op hem: Het vooruitzicht van een avontuur, hoe klein cok, prikkelde zijn verbeelding en sprak tot zijn zucht naar opwinding, en de Hemel wist, dat er niet veel opwindends was, in het leven,, dat hij zich genoodzaakt was te leiden. Hij vergat zijn honger en vermoeienis en natte voeten. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1