ZEELAKD's ROEM ROOMBOTER. Vrijdag 11 Juni 1926. zierikzeesche courant. EERSTE BLAD. Herijk van Maten sn Gewichten Bezoek van den Commis saris dar Koningin. DIENSTPLICHT, COLLECTE Dr. C. E. LIESKER, bTwwënlamd. Geen Pijn ABONNEMENTi trrtf» per 8 maanden f 1,80, ürance por port f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. ifsondarlijke nummer» 6 oeci. Verachjjnt Maandag. Woen»<iaj Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode 82ste JAABGA50. - No. 11399 II'. 1. j, IE LOOZE Jr. UII|.-IMmI. 1. IOSTIS, ADVERTENTltN van 1—1 regel» 60 ot». Tan regel» en daarboven 20 et», per regel. Seolame» 60 ot». p. regel Bij contract belangrijke korting Inzending op den dag ran oil* gave vöör 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 .bladen. Zy, die zich ran af heden op ons blad abonneeren, ont- Tangen de tot 1 Juli a s. ver- sobynende nummers GRATIS BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzee maken bij deze bekend: A. dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten zitting zal worden gehouden in het teefeenlokaal in den beneden-rechter vleugel van het schoolgebouw aan de Nieuwe Boogerdstraat (ingang Lange St.-Janstraat) te Zierikzee, op 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30 Juni en 1 Juli en wel als volgt: voor ben, wier familienaam, naam van £rma of vennootschap begint met een der A, C, D, E of F op 22 Juni van 9—12 en IV24 V2, uur; B, 23 idem; G, H, I of J, 24 idem; K of L 25 idem M, N of O 28 van 15 uur; P, Q, R of S, 29 van 912 en 173—472 uur; T, U of V, 30 idem W, X, IJ of Z, 1 Juli, idem; - B. dat de maten en gewichten schoon, droog en roe&tvrjj, de jjzeren maten voor droge waren bovendien van binnen en buiten geverfd (niet gelakt), en de jjzeren ge wichten ingewreven met wat gekookte ljjnolie, moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden C. dat betaald moet worden voor ten herijk aangeboden maten pn gewichten (ijkloon), alsook voor het juste-ren van gewichten justeerloon), en wel ten bate van 's Rijks schatkist (K.B. van 23 October 1919, Stbl nrs. 611 en 612); D. dat de maten en gewichten, die gestem peld worden met het afkeuringsmerk A niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden E- dat de maten en gewichten vóór 1 October 1927 gestempeld moeten zijn met de letter C en dat er, bij verzuim of verhindering om van de onder A genoemde zitting ge bruik te maken, nog gelegenheid b°staat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg, dat in 1926 geopend is op 8, 9, 15 en 16 Juli; 19 20, 26 en 27 Augustus2 en 3 September van 9—1 uur; 23 en 24 September van 9—12 en U/2 47a uur; en na 1 October iederen Donderdag en Vrijdag van 9—1 uur; F. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan de pkkan- toren herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco met ingesloten postbêwjjs groot 10 cent per aangeboden milligram gewicht, vermeerderd met porto voor terugzending). Zierikzee, den 8 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERRE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente Zie rikzee brengt ter openbare kennis, dat, volgens bjj hem ingekomen schrijven, de Heer Commissaris der Koningin in d ze Provincie, het voornemen heeft deze Ge meente te bezoeken op Maandag den 14 Juni a s., en alsdan des vóórmiddags ten 10 ure in bet Gemeentehuis aan Colleges en bijzondere personen alhier gevestigd, die ZijnïïoogEdelGestrenge wenschen te spreken, daartoe gelegenheid zal geven. De audiëntie- ljjst ligt op de Secretarie ter teekening. Zierikzee, den 10 Juni 1926. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSSERKE. Inschrijvingsregister en alphabetlech register. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat het inschrijvingsregister voor de lichting 1927 met het daaruit opgemaakt alphabetisch register, gedurende tien dagen van 11 Juni tot 21 Juni as-, ter Gemeente secretarie voor èen ieder ter inzage ligt. Tegen deze registers kan binnen dien tijd bezwaar worden ingebracht bij oen met redenen omkleed verzoekschrift Dit moet bij den Burgemeester! ter secretarie dezer gemeente worden ingediend. Aan den ver zoeker wordt een bewijs van ontvangst afge geven. De Burgemeester zendt het verzoek schrift aan den Commissaris der Koningin; deze beslist bij een met redenen omkleed besluit. Het verzoekschrift behoeft niet gezegeld te zijn. Zierikzee. den 10 Juni 1926. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSK-ERKE. voor het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning Tan den Gewapenden Dienst ln de Nederlanden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de gewone jaarljjksclie collecte ten behoeve van het^ Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlan den, in deze gemeente aan de huizen der ingezetenen zal worden gehouden op Woens dag 16 Juni a s., aan te vangen 12 uur des middags. Zij noodigen de ingezetenen uit die vader- landsche instelling die aan do algemeene hulp bij voortduring dringend behoefte heeft, ook thans wederom krachtdadig te onder steunen, ten. einde in de steeds stijgende uitkeeringen door het Fonds aan de deel- gerechtigden te kannen voorzien. Zierikzee, 11 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS. Secretaris. Mond- en Tandarts, nl op DONDERDAG) 17 JUNI ».s. spreekuur honden roor Tandheel kunde te Zierikzee, Tan 10-8 nnr namiddags, ten huize ran I. UAGK, Dfenbelhandel, Appelmarkt 865. DE VLEESCH-INVOEREN IN ENGELAND Het Tweede Kamerlid de heer Weit- kamp richtte tot den Minister van Bki- nenl. Zaken en Landbouw de volgende vragen: 1 le. Is het den Minister bekend, dat het bestaan der plattelandsbevolking in het overgrofote deel van ons land nagenoeg geheel afhankelijk is van de prijzen, der vleeschproducten, zoo dat de sjuiting der Engelsche markt voor dat product voor haar gerust een onoverkomelijke slag kan genoemd worden? 2e. Zoo ja, is dan de.Minister bereid, om, daar in ons land voor meer dan 50 mallioen gulden aan vleeschproducten uit den vreemde wordt ingevoerd, mede ge let op de omstandigheid, dat voor an dere arbeiders zooveel gebeurt, .onze grenzen (ten bate der kleine boeren, die ook arbeiders zijn), tijdelijk althans, voor den invoer van vreemd vleesch te sluiten? Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Maandag vangt ons nieu we feuilleton' „Oneffen Paden" aan. Verschenen is het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant over 1925. 7— Als bijzonderheid kunnen wij mede- deelen, dat voor de bedekking van Di recteur aan de Gasfabriek^te Zwijndrecht uit zeer vele sollicitanten ter benoeming worden aanbevolen de volgende heeren: J. Baas Jr. te Zierikzee, H. A. Damen te Apeldoorn en S. van Trigt te Leiden, alle nu of vroeger opzichter der gas fabriek alhier. Hedenvoormiddag sloegen de paar den, gespannen voor een boerenwagen van den landbouwer R. te Ouwerkerlc, tusschen deze gemeente en Kapelle, nabij den molen, op hol, waardoor cle wagen in de sloot terecht kwam. De voerman kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij per juist passeerende auto van de Gebr. L. alhier naar zijn woning moest wor den vervoerd, vanwaar hij later per zie kenauto naar het Ziekenhuis te Noord- gouwe werd gebracht. ELLEMEET. Door de schoolkinderen alhier, is voor hun. medeleerlingen in Z.O. Drente in de afgeloopen week» f 2)6,45 bijeen verzameld. OUWERKERK. Dinsdagavond werd vergeten na het spuien de sluis te Viane te sluiten. Te middernacht werd men dit gewaar toen reeds de spuikom tot aan den rand gevuld stond. Direct werd de sluis gesloten, maar toch kon men niet verhinderen, dat een kade doorbrak en een weide eenige oogenblikken onder wa ter stond. We vergeven den schuldige gaarne, omdat het nog nooit voorkwam en de gevolgen niet ernstig zijn. ST.-FILIPSLAND. Het ruim tweejarig zoontje van dhr. J. N. te Anna'-Jacoba- polder dronk in een onbewaakt oogen- blik uit een flesje azijnextract. De kleine, die, zooals te begrijpen is, veel pijn had, is overgebracht naar het ziekenhuis te Bergen-op-Zoom. Naar verluidt is de toe stand redelijk wel. (THOLEN. Woensdagnacht ontlastte zich boven deze gemeente een zwaar .en- weer, gepaard gaandes met hevige regen buien. Eigenaardig was, dat gedurende een half uur in Noordelijke richting zicht baar was, een helderlichtende streep in den vorm van een staf. De bliksem dood de denzelfden nacht-in de weide van het Oudeland alhier, een der beste koeien van den landbouwer P. de W. Na aan gifte bij den keuringsdienst, is het cada ver voor de consumptie afgekeurd en vernietigd. Deze week herdacht dhr. W. v. d. Berg, hoofd der Chr. School afhier het feit, dat hij 25 jaar bij het Chr. onder wijs werkzaam was. Na als onderwijzer eenigen tijd te Amsterdam te hebben ge staan, werd hij tot hoofd benoemd te Westkappelle, om in 1917 deze stand: plaats te verwisselen met Tholen. Naar we vernemen, zal volgende week, deze gebeurtenis in Jde school feestelijk wor den herdacht. EVEN FIJN ALS [POORTVLIET. In de Woensdag j.l ge houden raadsvergadering, die door alle leden werd bijgewoond, werd medege deeld, dat het voorschot van het rijk heeft bedragen f 12360, terwijl de ge meente slechts recht had op f 10603,34, zoodat ze te veel genoten heeft f 1756,66, welk bedrag zal ingehouden worden op het voorschot over 1926 of een voe gend dienstjaar. Voor twee leerlingen, die de H.B.S. te Bergen-op-Zoom1 bezoe ken, moet over 1925 f 510,50 en voor 6 andere, die naar. de bijzondere lagere school te St.-Annaland gaan,, f 30,62 be taald worden. Aan de orde werd gesteld de behandeling van de concept-j a ar wed- denregeling van de burgemeesters, secre tarissen, ontvangers en wethouders. "Uit een vergelijkende becijfering, door den heer Carels gevraagd, bleek, dat de nieu we regeling voor zooveel betreft het sa laris van den burgemeester-secretaris en de wethouders geen verzwaring van las ten meebrengt, de belooning van den ge meente-ontvanger zou met ingang van 1 Januari 1927 moeten gebracht worden op f 900. Genoemde heer merkte nog op, dat Ged. Staten hun doel, uniformiteit te brengen in de salarissen niet zullen bereiken, aangezien deze gemeente niet, een andere wel verhaal van pensioens premie toepast. B. en W. stelden voor aan Ged. Staten te -berichten, dat de Raad aecoord gaat met de regeling voor de leden van het Dagelijksch Bestuur en den secretaris; de meerderheid van B. en W. achtte de nieuwe wedde van den ontvanger te hoog en adviseerde te melden, dat de oude jaarwedde ruim voldoende wordt geacht, daar er minder werk aan het ambt verbonden is dan vroeger. Aldus werd besloten z.h.s. Aan den heer J. K. Krijger werd op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ont slag verleend als gemeente-opzichter. De heer Carels deed een vergeefsche po ging om de betrekking op te heffen; hij achtte B. en W. best in staat de weinige werkzaamheden zelf te verrichten. De heer Elenbaas deed het voorstel de be looning aan dié betrekking verbonden te 'bepalen op f 200. Het werd verwor pen; voor de voorsteller en den heer Uijl. Daarna werd het voorstel van B. en W. om sollicitanten op te roepen op een jaarwedde van f 150 aangenomen. De instructie voor den gemeente-werk man werd z.h.s, vastgesteld en als zoo danig 'bij loting na herstemming tusschen C. C. van Ast en C. Uijl eerstgenoemde benoemd. Tot lid der commissie tot we ring van schoolverzuim werd met zes stemmen benoemd dhr. J. J. de. Maagd. Mede aanbevolen was de heer L. Blaas. Tegen een voorgestelde wijziging van de gemeente-begrooting stond geen be zwaar. Bij de rondvraag vestigde dhr. Uijlcde aandacht van B. en W. op den onvoldoenden waterafvoer bij de huizen van M. Bolier en A. van Tiggele. De voorzitter zegde een onderzoek toe na benoeming van een gemeenteopzichter. RECHTZAKEN- Doot den Kantonrechter is op 9 Juni j.l. veroordeeld wegens overtreding van het Pvtderregiemen.t J. P. U., 49 j., landbouwer te Zierikzee ,f 0,50 b. s. 1 d. h. i HET DRAMA IN DE LANGE NIEZEL. De vierde kamer der Amsterdamsche rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 30-jarigen koopman, die terecht stond, beschuldigd in den nacht van 23 Febr. op 1 Maart j.l. in de Langei NiezeJ, tijdens een vechtpartij zekeren R. N. Donker met een mes, althans een scherp snijdend voor werp, zwaar lichamelijk letsel te hebben toegebracht, met het gevolg, dat deze man kort daarna in het Binnengasthuis is be zweken. De rechtbank Veroordeelde hem terzake van mishandeling met doodelijken afloop, tot-een gevangenisstraf voor den tijd van 7 jaar. De eisch was acht jaai) geweest. ONDERWIJS. Dhr. J. Kooman van Anna-Jacoba- polder is benoemd tot onderwijzer aan de Bijz. Lag. school te Bruinisse. Te Rijperkerk, W. G. G. Beerekamip te Leeuwarden. Te Mijdrecht (toez.), J. D. van Hof te Wilnis. Aangenomen: NaaT Buren, P. V. van Stein Callenfels te Nieuwland (Z.-H.). Geref. Kerk. Beroepen: Te -Woerden, B. van Halse- ma te Ermelo. Te Tijnaart, eand.H. Holtrop te Zandvoort. Te Den Haag- West, J. Wymenga te Charlois. Te Hilligersberg—Straatweg, J. Gillebaard te Noord-Scharwoude. Bedankt: Voor Utrecht, dr. K. Dijk te Den Haag. Voor Tholen, J. de Koning te Vries. meer tijdens en na het scheren, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct PUROL PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Gendt c.a_, J. H. Huy- gens te Heusden. Te Lemele (toez.), cand. C. L. Tuinstra te Schevenkigen. Zondag 13 Juni. Karkwarva. 10.30 ure ds. Mortier. Sarooakarke. 7.30 ure, ds. Mortier. Bnrgh. Geen dienst. Ranaaia. Geen dienst. Noordwalla. 10.30 ure, ds. Boogaard. Baamstada. 10.30, ds. v. Binsbergen en 3 ure, idem (Bed H. Doop). Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leesdienst. Oad-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Blkersea. 9.30 ure. ds. Neeleman Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. Tol. Brouwershaven. 10.30 ure dr. Proost. Geref. Kerk. 10 30 en 3 ure, ds. Buurma vam Kampen. Zonnomalre. 10.30 ure ds.cde Leur. Geref. Kerk. 10.30, ds. Hoek (Bed. H. Av.) en 3 ure, idem (Dankzegging). Noordgoowrt 10.30 ure, ds. v. Griethuijsen. Dralsctaor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerfc. 10.30 ure, ds. de Roode. Nleuworkerk. 10 30 en 3 ure, ds. v. d Linden. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 30 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 10, 3 en 6 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30 en 2 ure, dr. Weed». Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Slr|ansland. 3 ure, ds. Waardenburg van Zierikzee. Bruintsse. 9.30 en 2 ure, ds. Waarden burg. Geref. Kerk 10 en 5.30 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenbil. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Van Es van Den Hang. St.-Plllpslaad. 9.30 ure, ds. Van Doorn. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk (alles oude tjjd). Tholen- 10, ds. Moerman en 2,30 ure, ds. Datema (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10 en 2.30 ure, Leeskerk. Geref Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. gt.-AfaartaasdlJk. 10.30, Leeskerk eu 3 ure, ds. Van Doorn. Oud-Gepef. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Voaaecueer. 10.30 ds. Los en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Pontier te HeerLe. Oud-Geref. Gem. 10 30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30 en 3 ure ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Bouma; 7 ure, Leeskerk. Kcherpealsae. 10.30 en 3 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en6.30ure, Leeskerk.. Stavenlaae. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk, 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 'St.-Aaaalaad. 10.30 en 3 ure, ds. O.skam. Geref. Kerk.10.30, 3 en 6 30 ure, de heer Romijn van Oosterland. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 6 Juni. 1574. Eerste Avondmaal, gehouden door de Waalsehe Gemeente te Middel burg. Juni. 1479. Maximiliaan van Oostenrijk en zijne vrouw Maria van Bourgondië begif tigen de Westmonsterkerk te Mid delburg met een kapittel van 12 kanunniken. 8 Juni. 1534. De godgeleerde Amandus van Zie rikzee overlijdt te Leuven. - 9 Juni. 1573. Negen vijandelijke schepen door de •Vlissingers bij Arnemuiden ver- meesterd. 10 Juni. 1651. Octrooi tot bedijking van Geers- dijk en Wissekerke. 11 Juni. 16K56. De luitenant-admiraal Cornelis Evertsen Jansz." (geboren te Vlissin- gen) sneuvelt in een gevecht tegen de Engelschen. 12 Juni. 1600. Aanslag der Spanjaarden op Sluis. TAN HEINDE EN Een Canadeesche handelaar, dezer dagen uit de Poolstreken na een ver blijf van 10 jaar teruggekeerd, heelt me degedeeld, dat de Eskimo!s in het Ca nadeesche Poolzeegebied tot snellen on dergang zijn gedoemd, tenzij spoed)|gj maatregelen ter bescherming Van het ras worden genomen.' PREDIKBEURTEN. Zondag 13 Juni te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. de Roode. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 10.30 en 6.30 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leesdienst en 6 ure, ds. v. d. Molen (oude tijd). Evangelisatie Jernël II. 10 en 7 ure, gewone dienst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, "Leeskerk (oude tijd). In de Times vinden wij een beTicht uit de Engelseh-Indisehe PioneeT over het neerschieten van een luipaard, die het Westelijke gedeelte van de Gharwal 7 jaar onveilig gemaakt en in 't geheel 125 menschen verscheurd en verslonden heeft. De Engelsche kapitein Corbett heeft hem eindelijk 's nachts verrast »en doodelijki getroffen op een plaats, waar een doode geit was neergelegd. Verschillende stamlmen, die al of niet'de zijde der Franschen of Riffijnen in den oorlog in Marokko hebben ge kozen, trekken thans tegen elkaar te vel de. In Sjesjoean heeft een zekere Oeld Far, die sedert 30 jaren een groote rol in het gebied der Djebala's speelt, een coup d'état ondernomen. Hij heeft deze stad onverwachts overmeesterd en de Djebala's, die er door de Riffijnen ge vangen werden gehouden, bevrijd; Hij Verraste de wachtposten, stak het gar nizoen van veertig man overhoop en zette de gevangenisdeuren open. Officiéél is bekend geworden, dat er vijftien menschen omgekomen zijn bij het spoorwegongeluk bij Kaapstad. De trein brak in tweeën en de twee achter- .ste rijtuigen botsten tegen de steunpalen van de brug, met het gevolg, dat de leu ning werd weggerukt. Het aantal gewon den bedraagt tusschen ,de 40 en 50. In -de streek van Gaspe (Canada); zijn vijf menschen omgekomen bij een ongeluk toen zij bezig waren een hout vlot, dat op de rivier vast was geraakt los te wrikken. Op het oogenblik dat het vlot plotseling vrijkwam, werd het meegevoerd door den snellen stroom en verpletterde de mannen die In 't bootje zaten. Naar luid van Japansche berichten is .er sedert het woege voorjaar geen regen gevallen in Noord-Mantsjoerije. De oogst van sojaboonen en de oogst van andere gewassen is of totaal mislukt of zwaar geteisterd. Mocht de droogte nog een week voortduren dan gaat ook de katoenoogst er aan. Boven Odessa (Rusland) heeft een verschrikkelijk onweer, vergezeld van ha gel en regen, gewoed. Officiëele berich ten zeggen, dat de hagelsteenen zoo groef waren als kippeneieren en dat bijna alle ruiten in de stad zijn verbrijzeld. Geluk kig waren er maar weinig menschen opj straat; eenige van dezen zijn gewond. Alle telegrafische verbindingen rondom Odessa zijn door het breken der dradein gestoord;. In vele straten is het plaveisel evenals de rails van de tram wegge spoeld. De politie Van Chicago heeft zes studenten gearresteerd, die beschuldigd worden van r oof en diefstallen op groote schaal gepleegd. Een der studenten, ver klaarde, dat zij geen geld noodig hadden, doch de diefstallen gepleegd hebben uit een behoefte om misdaden te plegen en als een soort sport. Te Seoel, de hoofdstad van Korea, zijn 250.000 menschen aangekomen ter bij woning van de begrafenisplechtigheid van den ex-keizer Van Korea. De lijkstoet om-< Vatte 35000 personen, die de 2000 dragers' van de lijkkist volgde. Bij de plaats, waar, het stoffelijk overschot werd begraven, ontstond verwariing toen een 40-tal stu denten onder groot geschreeuw1 oprui ende pamfletten trachtten te verspreiden, De studenten werden aangehouden, maar de^menigte uitte kreten waardoor de ver-n warring werd Vergroot. Doodslag. Woensdag is in het gesticht Calvariënberg te Maastricht, overleden da 37-jarige smid G. K, iemand die ge scheiden van zijn vrouw leefde. Hij was in het naburige Arnby met een paar meisjes uit geweest. Daar kreeg hij on genoegen met den broer van een der meisjes, zekeTen'M. Een twist en eetni vechtpartij was het gevolg, waarbij Kj. eenige slagen en een steek in het hoofd opliep. Met een hersenschudding en in wendige verbloeding opgenomen, is hij zonder lot bewustzijn te zijn gekomen, aan die kwetsuren overleden. N. is aan gehouden. In de duinen üerdwaald. Een 13-jarig meisje uit Amsterdam logeerde bij fa milie aan de Haarlemmerstraat te Zand voort. Dinsdagmiddag 3 uur was 't meisje alleen thuis met de order niet urtf 'te gaan, voordat haar oom en tante waren thuis gekomen. Het meisje ging wandelen, en schijnt in de duinen den weg niet meer, te hebben kunnen vinden toen de bewor ners van het huis thuis lavamen, vondep zij het kind niet. De politie werd onmid-.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1