Zierikzeesche 0 Nieuwsbode ZEELAND': ROEM ROOMBOTER. abonnement i Woensdag 2 Juni 1926, zierikzeesche courant. advertentiên! RWATTA^ ^VA-RÊ£P (>etcr dan 6oed: D£ BESTE buitenland. Vreest geen examen MIJNHARDT'S l rijt per 3 u»udaa f 1.60. irane* par port f 1,80. Voor hot ialjonland por (»*r f 10,—. AlaoudorUJko anmiaeri 6 oont. Versoh«nt *»»nd»f, Weooidog n VrJJdnf ▼an 1—8 rogelf 60 ots. vaa 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 60 oti. p. regel» By oontraot belangrijke korting» S2ste JAABÖAK6, - No. 11395. :n"ndlns don d«* T« II'. I. DE LOOZE if, Vlfc-IMMl. S. I. MSTES, ™r aM' .waig— Toelating Leerlingen tot de Openbare Lagere School B met ingang Tan 1 September 1926. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibkikzk», maken bekend, dat de aangifte voor toelating van leerlingen tot de Openbare Lagere School B in deze gemeente kan geschieden vóór 1 Juli a.s. bij het Hoofd dier school aan het schoolgebouw in de Niouwe Boogerdstraat. bij voorkeur op Woensdagen des namiddags tussohen 1 - en 2 uur. De leerlingen moeten op 1 September a.s. een leeftjjd van ten minste 5 jaar en 6 maanden hebben en moeten dus geboren zijn vóór of op 1 Maart 1921. Zierikzbb, den 1 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., wd.-Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. NIET ZOO BEDOELD I Te Leeds (Engeland) is dezer dagen een echtscheidingsproces gevoerd, dat waarschijnlijk zonder precedent is in de annalen der justitie. De fabrikant George Griggs wilde schei den, omdat hij Wilde trouwen.. Een ge wone reden. Hij wilde echter eer en geld aan zich houden en minder gentleman like de schuld op zijn onschuldige vrouw schuiven. Wat te doen? Tot Griggs' kennissen behoorde een jonge zanger, Benson, die door zijn uiter lijk, maar vooral door zijn tenor de vrou wen het hoofd op hoi placlht te brengen. Deze man 'kon best 500 pond gebruiken en Griggs zegde hem die toe, als hij zoo goed wilde zijn, mevrouw Griggs in zijn netten te verstrikken en te rooven. Benson werd een dagelijksche igast in den huize Griggs, at, praatte en zong, maakte inderdaad indruk op ide vrouw, die zich al geruimen tijd verwaarloos! had gevoeld en kon vrij spoedig den heer Griggs meedeelen, dat hij den volgenden middag het aan de ontvoering vooraf gaande bezoelk van mevrouw verwachtte. Griggs drentelde dien middag geruimen tijd in de buurt van Benson's woning, maaj* zijn vrouw zag hij niet opdagen. Zij had zich wat verlaat, en toen Griggs ongeduldig ten slotte (maar naar huis ging, vond hij haar juist op het punt om uit te gaan. Kon hij aantoonen, waarheen zij zich wilde begeven]? Neen natuurlijk. Zoo viel dus het_ heele plan in 't water. En Griggs weigerde, de 500 pond uit te betalen. De teleurgestelde tenor lieit het daar niet bij, en schreef mevrouw Griggs een brief, waarin hij alle details van het plan onthulde. Waarop niet meneer, maar mevrouw echtscheiding vroeg. Griggs trachtte zich nog er uit rte redden, want zóó was het niet bedoeld, met de ver klaring, dat hij alleen maar de huwelijks trouw van zijn echtgenoote op de proef had willen stellen. Het baatte hem niet. Hij werd bij de scheiding tot hooge ali- mentatiekosten veroordeeld. EEN BLAUWBAARD. Te Schloss Grossröhrdorf bij Kamenz in Saksen is Zondag „sanitatsrat" Böhme in hechtenis genomen, onder beschuldi ging van in 1916 zijn derde vrouw te hebben vermoord. Hij had belangrijke hls- dragen, die zijn vrouw loeDefaoorden, ver spild, waarop zijn grondbezit op naam van zijn vrouw werd overgedragen. Kor ten tijd nadien hoorde een houtvester in een bosch bij Grossröhrsdoxf een schot vallen. Toen de man ter plaatse verscheen vond hij daar dr. Böhme bij het lijk van zijn vrouw. Böhme verklaarde, dat hij over een lossen veter van zijn schoen was gestruikeld, waarbij zijn geweer was afgegaan. Het schot had zijn vrouw doo- delijk getroffen. Böhme werd enkelen tijd daarna door een krijgsraad vrijgesproken, maar is nu opnieuw gearresteerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de eerste vrouw van Böhme vrij plotseling was overleden. Zij had haar dochter 70,000 mark' nagelaten, die Böhme beheerde. Hij verleerde een groot gedeelte van het bedrag, zoodat zijn dochter hem1 moest vervölgen om bij haar huwelijk haar geld uitbetaald te krijgen. Zijn eerste vrouw zou overigens herhaaldelijk aan familie leden hébben verklaard, dat haar mian haar vergif ingaf. Het tweede huwelijk van Böhme was evenals het eerste zeer ongelukkig en eindigde met een schei ding. Uit dit huwelijk waren twee kin deren geboren, waarvan het eene, een jongen, op zekeren dag dood in zijn bed werd gevonden. Men beweert, dat dtr. Böhmé den knaap had doen stikken floor 2ijn neus dicht te knijpen. Het vermogen van zijn tweede vrouw, ongeveer 20,000 m'ark), heeft Böhme in zeer korten tijd* verspild. Dr. Böhme, die vrijwel in het geheel geen praktijk uitoefende ,had zijn derde vrouw door een huwelijksadver tentie leeren kennen. BINNEN LAND. DE BOND v. STAATSPENSIONNEERING. Het Hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft een brief ge richt in de Latijnsche taal aan'Piaus Pius XI, waarin o.m. wordt gewezen op de houding der R.-K. in Nederland, die zich tegen het streven van bovengenoemden Bond verzetten, en betoogd, dat de zé "hou ding, beschouwd in het licht der daden der R.-K. buitenlanders, stellig niet de goedkeuring zal kunnen wegdragen van het Hoofd der R.-K. Kerk. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer besloot in hare Dins dag gehouden zitting het wetsontwerp tot goedkeuring van 't verdrag met Bel gië opnieuw in de afdeelingen te onder zoeken. EVEN FIJN ALS Uit Stad en Provlnole. ZIER1KZEE. In het verslag der verga dering van de Waterleiding-Mpij. in het nummer van Maandag staat in de tweede kolom' bovenaan: De voorzitter wijst er op, dat de ervaring in Z.-Beveland heeft geleerd, dat het 't beste is, enz. Er moet evenwel staan: dat het niet 't beste is, enz. Het woordje niet was er uitgevallen. BURGH. Wanneer door onverhoopte om standigheden geen verhindering komt, zal over eeri paar wenen (waarschijnlijk 17 Juni a.s.) onze thans tennaastenbij geres taureerde 'kérk in gebruik genomen wor den. Een uitkomst voor de gemeëntena- ren, die 's Zondags, vooral bij zoel weer, in een drukkende atmosfeer en bedorven lucht in de voor de godsdienstoefeningen te kleine consistorie ten gehoore kwamen. Maar bovenal een uitkomst voor onzen predikant, wien het spreken onder der gelijke omstandigheden meermalen ver moeiend moet geweest zijn. Reeds bij het binnentreden der kerk valt, gepaard aan sierlijkheid van lijn en 'kleur, de stemmige eenvoudigheid in 't oog, die in 'het ge- heele kerkgebouw heerscht. Door de royale uitbetaling der betrokken verze keringsmaatschappij, directeur dhr. Rib- bens te Zierikzee, de medewerking van het kerkbestuur, de bekwame, leidende hand van den architect, dhr. Joh. Hoogen- boom', die imoeite noch zorgen heeft ont zien, en de accurate afwerking door de verschillende ambachtslieden, is een schoon geheel verkregen. De gemeente Burgh heeft weer het voorrecht een prachtige kerk te bezitten. Na den Brand van 25 September 1924 waren slechts de naakte muren, met de daarin of daarte gen gewerkte monumenten, doch deze zeer beschadigd, overgebleven. Overigens was alles, zelfs de steenen vloer ver nield. De mooie -hoofdvorim' der kerk, een ongeveer gelijkarmig kru's, was ech ter gelukkig behouden gebleven. De ar chitect heeft daarop een nieuw dak ge construeerd, ook in den ouden hoofd vorm1," omdat die vorm voor den bestaan- den platten grond de meest logische was. Alleen de constructie en den vorm1 der onderdeelen heeft hij gewijzigd. Had ons Renaissancekerkje, dateerend van 1674, een Gothische kapconstructie (wellichjt, omdat de timmerman ter plaatse toen nog in de Gothische traditie voortwerk- te), de nieuwe kap, met leien gedekt, is op moderne wijze geconstrueerd. Ze steunt op een omloopende plaat van ge wapend beton, die tevens de goot draagt. Uitwendig is er alzoo weinig verschil met den vroegeren toestand; meer ver schil is er inwendig. Allereerst zijn aan de inspringende en de uitspringende hoe ken pilasters gemetseld, waardoor de vroegere, vrij armelijke inwendige archi tectuur meer in harmonie met de uitwen dige gebracht is. Ook de nieuwe bekoe- pëling in 'mtf&vitte kleur, afgezet met ver gulde en blauwe biesjes, is daarmee in overeenstemming gebracht. Later, als de nu nog grijze muren gewit zijn en als deze dan met de bekoepeling meer een geheel vormen, zal de indruk, door het interieur op den toeschouwer teweeg ge bracht, nog rustiger worden. Hierbij zij opgemerkt, dat in de kerk als voorheen geen kapbalken aanwezig zijn. Ononder broken is de geheele kerkruimte van de banken tot de. bekoepeling. De verlich ting door de acht gekleurde ramen en één gebrandschilderd raam is reeds vroeger beschreven. Laatstgenoemd raam', welks kleuren oogenschijnlijk iets harder mogen lijken dan die van het vroegere raam, geeft niettemin den aandachtigen beschou wer voldoening door zijn fijne afwerking en kleurenharmonie. De betimmering der kerk is geheel van eikenhout, dat ge beitst is. Een hooge omgaande lambrizee- ring, waarin achter den preekstoel, (waar van de bewerking door den aannemer is opgedragen aan de firma Belderok van Roo te (Middelburg en die naar de teekening te oordeelen ten volle bij het interieur zal passen en over enkele da gen gereed zal zijn), een 'kleine consis torie is opgenomen, omsluit het geheel', waarmee ook de schikking der banken verband houdt. Om den preekstoel zitten allen als in een kring vereenigd. Oor spronkelijk bestond het plan den preek stoel te plaatsen in de hoofdas der kerk. Op uitdrukkelijk verlangen van véle ge meenteleden heeft het kerkbestuur ech ter besloten de dwarse schikking te hand haven, zoodat ieder ongeveer zijn oude plaats ikan behouden. De ingang der kerk JL. wordt afgesloten door een dubbel stel eiken tochtdeuren, waarboven een klok is aangebracht. Bij dien ingang staat op een bekoepeling in den trant van de be koepeling der geheele kerk, efi steunend op marmeren kolommen, het vrij groote en klankrijke orgel, afkomstig uit de Ge reformeerde Kerk te Zierikzee. De ver warming, volgens Amerikaansch systeem, waarvan de stookinrichting zich onder 't z.g.n. Cheviot (verbastering van het He- fa reeuwsche Zebaoth, hetgeen hemelsche heirscharen beteekent Red.) bevindt, wordt door een in den vloer bevestigd rooster in de kerk' gebracht. Het monu ment van Dieter de Huijbert, dat in over leg met de Rijkscommissie voor de Mo numentenzorg door den beeldhouwer dhr. Hagendoorn wordt gerestaureerd, geeft nu reeds een toonbaar beeld van wat het vroeger geweest is. Naar wij hopen zul len ook t. z. t. de overige monumenten, die thans door middel van gordijnen be dekt zijn, voor restauratie in aanmerking komen. ^fToge ine'r Ach cone kerkgebouw tot in lengte van dagen de trots Üer ge meente blijven. NOORDWELLE. Voor de betrekking van secretaris-ontvanger dezer gemeente hebben zich 13 sollicitanten aangemeld. BRUINISSE. Donderdagavond 1.1. hield der Ver. „Landbouwbelang" een vergade ring in het hotel „Storm". Na opening door den voorzitter, dhr. Joh. Padmos, jverd aanbealeed de levering van 11000 k.g. Calfox maïs, gegund aan J. v. <L Weele, Eikerzee, voor f 8,30; 16000 k,g. ehiliaalpeter. J. v. cBerg, Bruinisse, f 13,74; 3000 k'.g. Inlandsche lijnschil- fera, 41 o/0) L,. Schilperoort, Bruinisse, f 12,91; 1710 k.g. Gelderache zaaiwikken, kiemkracht 95 o/0) garantie 89 o/o, j/'C. Geluk, Zonnemaire f 22. Alles per 100 k.g. Ingekomen was een rapport der schattingscommissie, behelzende de taxa tie der gronden in het Calamiteus Water schap Bruinisse. hetwelk door den secr. dhr. F. D. v. Vessem wera VoorgeTezen en toegelicht. De commissie bestond uit de heeren V. (hl Krepel, J. Keur Dz., en Jac. Padmos. 'Hoofdzakelijk heeft de commissie gelet op: de ligging van den polder; dé goede situatie, de ervaring 'be treffende de uitkomst der gedane grond boringen; de gunslige ligging van het land ten opzichte van de verharde wegen en de gelegenheid tot vervoer der land bouwproducten, zoowel per as als per scheepsgelegenheid. De gronden zijn ver deeld in 6 soorten. De eerste soort bestaat uit eein laag goede kleigrond, dik 35—50 c.M., zeer gunstig gelegen, w.o. vele tuinen, in 'de onmiddellijke nabijheid ider gemeente met hoog opbrengstvermogen en van doorla tende gesteldheid, geschat op f 110 per H.A., grootte 24J56.72 H.A. a f 110, f 2702,39. De 2e koort bestaat uit een laag goede koornaarde, ter dikte van 30—40 cM., w.o. ook vele tuinen, kwal. iets minder als vorige, tevens een ge deelte zachtere klei; ondergrond van doorlatende gesteldheid, is geschat op f 100 per H.A., grootte 159,09,15 H.A. d f 100, f 15909,15. De 3e soort bestaat Uit een laag goede koornaarde, dikte 2540 c.jM. van lichtere soort minder gun stige ligging en minder opbrengend ver mogen, waarvan de ondergrond minder kleihoudend is, doch evenwel doorlatend geschat op f 8(0 per H.A. grootte, geschat op 352,32,95 H.A» a f 80 is f 28186,30. De 4e soort, bestaat uit een laag koornaarde, dikte 20—30 c.M., lichte klei of zavel grond op een bedding van gemengd en deels ijzerhoudend zand met minder op brengend vermogen, veel weiland noch tans doorlatend, geschat op f 65 per H.A., grootte 183,50,62 H.A. a f 65 is f 11927,90. De 5e soort bestaat uit een laag zandige koornaarde, ter dikte van 12—25 c.M- deels óp natte zandlaag, w;aar- bij «xngeiïjfc en laag weiland, bouwland met winder gunstige ligging, en lager op brengstvermogen als vorige sooirt, geschat op f 40, grootte 48,47,02 H.A^ a f 40 per H.A. is f 1938,81'. De 6e soort bestaat uit moerassige weilanden miet waarde - looze gedeelten erin, bermen en dreven, waarvan de waarde gering wordt ge acht, geschat op f 20, grootte 11,80,31 H.A(. a f 20 per H.A'. a f 236,06. De geheele grootte 779,76,77 H.A. is geschat op f 60300,(67. Volgens bestaande berekeningen zal meer op gebracht moe ten worden dan voorheen, f 5390,57s. Meer op te brengen per H.A. Dijkers- land f 7,63, vroonen f .6,36. Na eenige discussie werd besloten het schattings rapport als zoodanig te aanvaarden, waarna sluiting der vergadering. "ST.-FILIPSLAND. Zondagmiddag werd dhr. A. A'. v. N., landbouwer alhier, door een paard meegesleurd. Hij kwam' daar bij te vallen en verwondde zich ernstig aan de knie. Ook het gelaat werd ge havend. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. STAVENISSE. (Verbetering). In het nummer van Vrijdag 1.1. stond, da! de stier „Jonge Frans 30" van de stieren- vereeniging alhier mét 80.5 punten be kroond was met den 5en prijs, dit moet zijn met den len prijs. L.l. Zaterdagmiddag vergaderde, on der presidium van dhr. Buijze, te Scher- penisse, de afd. Tholen en St.-Philipis- land van het C. G. voor 'Kinderherstel- linga- en Vacantiekolonies. De zeer ge animeerde jaarvergadering was ook be zocht door eenige dames en een tweetal heeren, 'medici. Uit het jaarverslag bleek, dat er in 1925 door de af deeling 3 kin deren waren uitgezonden naar Heelsum, samen met 175 verpleegdagen. De resul taten waren zeer bevredigend". Tengevol ge van die vele verpleegdagen sloot de kas op 31 Dec. 1.1. met een nadeelig isafao van f 36,44. Dit jaar zullen er voorloopig weer 2 kinderen worden uit gezonden. De aftredende bestuursleden, mej. K. Suurland en de heeren F. W. O. Wislkerke en J. W. H. F. Buijze werden bij acclamatie herbenoemd. Hoogstwaar schijnlijk zullen er in den loop van dit jaar door Dr. Hoorweg en dhr. Bos po gingen worden aangewend om de afdee- ling nog meer aan haar doel te doen beantwoorden. De afdeeling telt thans ongeveer 200 leden. SCHERFENISSE. Het Cloveniersgilde al hier is eigenaar van een weide, genaamd „Het Schuttershof", 'groot ruim een gfe- met, gelegen aan de grens der gemeente. De verpachting daarvan 'heeft onder de leden weer plaats gehad voot een tijd vak van '7 jiaar. Vele jaren is pachter ge weest de heer Chr. Hartog, Deken van het Gilde, voo^ f 95 per jaar. Thans is pachter geworden de heer Jozua Quaalk voor niet minder dan f 216 per jaar; ST.-MAARTENSDIJK. De heer J. Taze- Jaar, die sedert twintig jaar als gemeente geneesheer hier de practijk uitoefent, is Vrijdag aan de universiteit te Amsterdam gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op proefschrift: „Over de expositie en hereditaire dispositie bij tuberculose". Hij is naar aanleiding hiervan hier ter plaatse gehuldigd. Namens het „feestcomité" is 'hem een (ge schenk in couvert aangeboden om hier voor ten bate van het Groene Kruis een hoogtezoriinstallatie te koopen en wat ver der beschikbaar mocht zijn mede voor eqj geneeskundig doel te bestemmen. Hier is, zoo sprak de voorzitter van het comité, het 'penningske van de weduwe Vereenigd met de gave van den rijken landbouwer, want ieder wilde wat geven. Voorts hebben gesproken 'de burgemees ter, voorzitter van het Groene Kruis, de vice-Voorzitter van de coöperatieve elec- trisehe centrale, die namens 't bestuur den dokter een wandelstok aanbood, de president-kerkvoogd, de voorzitter van het Weezen-Armbestuur en de voorzitter van 't muziekgezelschap „Met vereende krach ten". OPCENTEN OP DE RIJKSBELASTINGEN. Ged. Staten van Zeeland stellen aan Prov. Staten voor over 1927 de volgende opcenten te heffen op de hoofdsom, met de rijksbelastingen, 50 bij de grondbe lasting, zoowel voor 'de ongebouwde als de gebouwde eigendommen en bij de per- soneele belastingen 20 bij de vermogens- en de inkomstenbelasting. Dit zijn dezelfde cijfers als die van het loopende jaar. RECHTZAKEN. DE VERKIEZINGSRELLETJES TE BRUNSSUM. Het gerechtshof te 's-Hertogenboisch) heeft A. G., gemeente-opzichter en H. O., slager te Brunssum, in verband met de verkiezingsrelletjes aldaar, veroordeeld onderscheidenlijk tot f 80 boete, subs. %0 dagen hechtenis en tot een maand gev. str. De adv.-gen. had tegen beiden drie 'in. geëischt, en de rechtbank te Maas tricht had hen. veroordeeld onderschei denlijk tot '1 week en 14 dagen. DÈ BELLADONNA-VERGIFTIGING. Het gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen P. B., 48 jaar, die op; 4 Maart j.l. is ver oordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, wegens diefstal met geweldpleging in vereeniging en diefstal 'met geweldpleging alleen gepleegd. Gelijk bekend is, had hij zijn slachtoffers 'bedwelmd door atro- phine sulfaat te mengen in de door hem te 'gebruiken dranken. Van dit vozinis was B. in hooger beroep gegaan. Het hof vernietigde het vonnis der rechtbank, ver klaarde verdachte schuldig aan een feit van diefstal met geweldpleging in ver eeniging en veroordeelde hem tot 4 jaar gev.str. ONDERWIJS. De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft benoemd tot tijdelijk leeraar in de aard rijkskunde aan de H.B,-scholen met 5- Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwjjl Uw geest helder bljjft ZENUWTABLETTEN behoeden U voor zenuwachtigheid. Huisje 75 ot. Bij Apoth. en Drogisten. jarigen cursus den heer A. J. v. Riel, leeraar aan de R.H.B.S. te Zierikzee. 'Tot onderwijzeres aan de bizondere school te Anna-Jacobapolder is benoemd mej. J. Cornelisse, thans hoofd eener bewaarschool te Ierseke. ST.-ANNALAND. Tot leeraar aan de ambachtsschool te Tiel is benoemd de heer J. C. Geluk van Souburg, vroeger alhier. VERKOO PINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 1 Juni. Ten 'overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werd heden voor den heer Afar. Landman Lz. te Kerkwerve publiek verkocht: Een hof- steedje te Kerkwerve aan den Nieuwen- weg, bestaande uit: Woonhuis, landbouw- schuur, wagenhuis, vepstal enz. met 17 gemeten 1441/2 roeden bouw- en wei land onder Kerkwerve en Zierikzee, voor f 22516 de massa. 'Toëbeding f 484. SCHARENDIJKE, 28 Mei. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werden heden in het openbaar verpacht: I. voor het Burgerlijk Armbestuur te E|l- kerzee: bouwland van f 46 tot f 116; weiland van f 4T—f 59; II. voor de Dia conie der Ned. Herv. gemeente te Ei kerzee: bouwland van f 82—f' 109. Al les per 41 A. 68 c.A. (paehttermijn 7, laar"). DREISCHOR, 1 Juni. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden alhier, voor den heer PL J. Boot, publiek ver- .kocht: paard met veulen, voor f 231; paarden voor f 100 en' f 200. LANDBOUW EN VEETEELT. SUIKERBIETEN. Hoewel omtrent den te verwachten bie- tenoogst nog geen vaste gegfevens beschik baar zijn, kan toch wel worden vastge steld, dat de uitzaai beneden dilen van het vorige jaar blijft. De uitzaai wordt min der gesehat in Noord-Brabant circa 2 p.Ct,, Zuid-Hollandsche eilanden 10 pCt., Haar lemmermeer 15 pCt., Zeeuwsche eilanden 12pCt., Z.-Vlaanderen 15 pCt. In Friesland en Groningen blijft de uitzaai vrijwel ge lijk aan het vorige jaar. Op de zandgron den hebben wegens de stuifwinden op verschillende plaatsen nieuwe zaaiingen moeten plaats vinden. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Gouderak, A. F. P. Pjop te Vaassen. Te Vreeswijk, P. Hofstede te Noordwijkerhout. Aangenomen: Naar Frederiksoord, H. Buiskool te Zijpe (N.-H.) ST.-PH1LIFSLAND. Benoemd tot kerke lijk ontvanger, dhr. J. M. Kunst. POORTVLIET. Benoemd tót secretaris- kerkvoogd de heer W. Dronkers, in de vacalure ontstaan door het overlijden van den heer W. A. van de Velde. Geref. Kerk. Beroepen: Te Barendrecht, J. G. Feen- stra te Scheveningen. Te Laren (N.-H.) J. Gillebaard te Noord-Scharwoude. Te Roden, A. D. R. Polman, cand. te Gro ningen. Te Batavia, J. Ubels te Heem stede. Te Nieuwendam en Krommenie, cand. H. Holtrop te Zandvoort. Te Wagenborgen, cand. A. Don dorp, te Utrecht. Te Houwerzijl en Oldéhove, cand. H. Wiersema te Zandeweer. ChT. Geref. Kerk. Beroepen: Te Maassluis, J. B. G. Croes te Bussum. Geref. Gem. Bedankt: Voor Leiden, P. Kievit te Veenendaal. Wetenschappelijke Berichten. HET WEER IN MEI. Voorloopig overzicht van het weer in Mei: gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur "1°.5 te Maas tricht evenwel bijna 3° te laag. De ge middelde maxima waren, "2b.5, de gemid delde minima bijna 1° onder normaal. De regenal was irf het Westen onder, in het Oosten boven normaal. In Zuid- Limburg en Twente viel meer dan de dubbele normaalsom. In De Bilt werden 145 uren zonneschijn geregistreerd, te gen 204 normaal. 1 BOEKENNIEUWS. Een doktersfamilie in het hooge Noorden, door T. Hellinga-Zwart, Gebr. Kluitman, Alkmaar. Dit met duidelijke letter gedrukt boek leidt bizonder prettig en onderhoudend in, Heel ver hier van daan, in''t hooge, hooge Noorden, woont de doktersfamilie,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1