ZierikzeesGbs Nieuwsbode TWEEDE BLAD Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten BIWWEWLAWq Kinderen Kloosterbalsem behoorende by de tm Vrijdag 21 Mei 1926, 10. 11891 Gebruik hiertegen de Zenuwetillende en Zenuwuterkende Glazen Buiaje 75 oent. By Apoth. en Drogisten. DE RIJKSMIDDELEN. De stijging der [rijksmiddelen, ongeveer f4,8 millioen, vergeleken bij 't vorig jaar, is te danken aan de met 60 o/o verhoogde invoerrechten. Deze 'hebben voor de schat kist in de afgeloopen 4 maanden bijna 8 millioen meer op gebracht. De Inkom stenbelasting leverde 11 ton meer op dan in dezelfde maand van het vorig jaar, een gevolg vooral van de vluggere in vordering. De Rijwielbelasting heeft in April bijna een ton minder opgebracht dan 't vorig jaar. Totaal is aan dit! 'middel ontvangen f 5,880 duizend, tegen een ra ming van f6 millioen. Over 1925 was tie raming f 5.000.000 en de opbrengst f 6.480.195, zoodat 2.162.065 belastingplaat jes van f3 per stuk werden verstrekt bij eene bevolking van ruim 7.300.000 zielen. Na aftrek' van de ouden van dagen, kleine kinderen en van de houders van andere vervoermiddelen lijkt de Veronderstelling niet te gewaagd dat er in Nederland ge middeld op, elke drie personen een rijwiel voorkomt. In het geheel hebben sedert het begin van het jaar de gewone middelen f 160.532.269 opgebracht of f 14.576,978 meer dan in de overeenkomstige periode van het vorig jaar en f 7.800.269 meer dan de raming. Vergeleken met de werkelijke opbrengst van het vorig jaar droegen tot de eerstgenoemde vermeerdering bij de Invoerrechten met f7.951.671, de Tabaks accijns met f2.280.917 en de inkomsten belasting met f 2.553.868. Voor deze cijfers is verder commentaar overbodig. Voor het geheele jaar Wordt de op brengst der middelen geraamd op f 458.196.000 tegen een definitieve op brengst over 1925 van f 464.076.700 en eene Taming voor dat jaar van f417.942.000. Uit Stad en Fcovincie. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Dinsdag 18 Mei. Afwezig dhr. C. Blom', wegens ongesteld heid. Na opening door den voorzitter, le zing en goedkeuring der notulen, komt in behandeling de van Ged. Staten ont vangen concerpt-jaairwedderegeling voor burgemeester, wethouders, secretaris en gemeente-ontvanger. Dit concept, inhou dende een uniforme jaarwedderegeling naar het zielental, waardoor de gemeente gadering op Woensdag j.l, Voorzitter de burgemeester. Alle leden aanwezig. Na de voorlezing der notulen brengt de heer A. P. der Weduwen nogmaals de be steding van de doktersgarage ter spirakè, waarbij zich tussehen hem en de voor zitter een heftig debat ontspint. De heer der Weduwen noemt de voorlichting van het eerste plan een leugen, terwijl de voorzitter 'zich bepaalt bij het wettige plan, vastgesteld en goedgekeurd door den Raad. Goedgekeurd is door Ged. St. de geldleening ten behoeve van de nieu we basaltmuur, waarmee B. en W. bij particulieren is geslaagd voor 5 pCt. met een aflossing van f400. De statuten der Waterleiding-Mij., welke gewijzigd moe ten worden, zullen bij de leden ter inzage worden rondgegeven, terwijl als ver tegenwoordiger der gemeente op de a.s. vergadering 29 Mei z. h. s. wordt benoemd weth. Doeleman. Van Ged. Staten is in gekomen een plan van verandering en herziening der salarissen van burgemees ters, secretarissen, wethouders len ontvan gers van gemeenten, waardoor 't salaris van den burgemeester een kleine verhoo ging zal ondergaan; de pndere blijven Zoo. Niet goedgekeurd is door Ged. Staten j teruggezonden de verordening, waarbij bepaald is, dat de pensioenstorting voor gemeente-ambtenaren voor de helft op, j hen mag worden verhaald. De gemeente is dus genoodzaakt de volle storting ten behoeve van dr. Metz 'te volvoeren. Na te bevoegder plaatse inlichtingen te heb ben ingewonnen, blijkt dat voormelde ver- ordening, volgens de pensioenwet, in wer- king had moeten zijn vóór 1 Sept. 1925. Daardoor komen B. en W. met het voor stel om in beroep te gaan bij de Kroon en op audiëntie te gaan bij den Minister van Financiën. Tevens willen de wethou ders trachten de gemeenten Kerkwerve en Zonnemaire, waar dr. Metz destijds ook als doodschouwer optrad, te doen bijdragen in de zoo mogelijke storting. 1 Tot al deze maatregelen wordt, na breed- 1 voerige gedachtenwisseling z. h. s. door den raad besloten en daar het beroep voor 23 Mei moet zijn ingezonden, is spoed in deze noodzakelijk. Bij de om- vraag vraagt de heer de Waal naar de 1 uitvoering van behangenswerk' in de hoofdonderwijzers woning, hetwelk' als op beurt, toch nu door den schilder Telle 1 moest worden verricht. De voorzitter licht toe, dat dit reeds het vorig jaar is! opge dragen, doch door uitstel van den1 be- ernstige gebeurtenissen. In Posen wordt f een verzet georganiseerd waarmede Pul- sudski niet genoeg rekening kan houden. Het relaas van de Pooltocht der Norge zal in den herfst in verscheidene talen in boekvorm verschijnen. 1 De Poolsche Nat. Vergadering zal einde dezer maand bijeenkomen. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat na de verkiezingen van den president de Nat. Verg. zal worden ontbonden. Biiirgh. Ie Pinksterdag. 9.30 ure, Gemeen schappelijke dienst, ds. Boogaard in de consistorie (oude tijd). 2e geen dienst. Pro- te.tantenbond. Ie Pinksterdag. 10 ure. mej. oosteIiikB ri..i van t. d. Chijs van Maassluit. de gemeente- VS- annexeerde kantons Eupen en Malmedy); heeft het fel gesneeuwd. In het Bois Re- t Haamstede in 'de derde klasse (1201— w 1600 inw.) komt, wordt accoord bevon- woner eerst heden is uitgevoerd kunnen den; hiervan zal mededeeling gedaan worden aan Ged. Staten. Vervolgens koimit aan de orde een sfcbrijven der N.V. Wa- terleiding-Mpij- Schouwen en Duiveland, met oproeping ter op* 29 Mei a.s te hou den vergadering in verband met bespre king en beslissing omtrent statuten-wijzi ging. Het ingesloten ontwerp wordt door den voorzitter voorgelezen en, waar noo- dig, door hen toegelicht. Daarop volgen eenige besprekingen over eventueele ga rantiestelling, wanneer het vereischte per centage van aansluiting niet bereikt wordt. Dhr. Gilijamse voelt niet veel voor een garantiestelling. Naair zijn mee ning zou de aansluiting in deze gemeente betrekkelijk gering zijn en de gemeente op vrij hooge kosten koimen. Hij stelt voor van garantie af te zien en te vol harden 'bij het vroeger genomen besluit Dhr. Bolle zegt, dat er mogelijk het eer ste jaar niet veel aansluitingen zullen zijn, maar als men eenmaal de water leiding in werking ziet en de voor deel en en gemakken bespeurt, weldra meerdere aansluitingen zullen volgen; hij verklaart het vroeger genomen besluit te betreuren. Daarop brengt de voorzitter het voor stel van dhr. Gilijamse in stemming; het wordt aangenomen 'met 4 tegen 2 stem men (vóór stemmen de heeren Braam, den Boer, Vis en Gilijamse, tegen de heeren Bolle en Sdhikker). Omtrent een aanvraag voor verharding van wegen wordt op verzoek van aangelanden z.hs. besloten aan het Waterschap Schouwen te verzoeken voot verharding in aanmer king te doen komen: den Omiloiopsweg, 't Oosterwekken, den Rreeden weg) voor zoover deze ressorteert onder gen|oemd (Waters'jhap) en een gedeelte van den Oostweg. Verder komt aan de orde een voorstel van B. en W. oim' een paar stuk jes grond, aan den Torenweg, resp. 42 en 43 roeden, in 't belang voor behoud van bcsch en weg, van Gébr. van Daimme aan te koopen tegen den prijs van f 11,60 per roede; ook dit voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Op de vraag van den voor zitter, of de af te steken grond langs den straatweg Haamstede—Eurgh ver kocht zal worden, of gereserveerd vppr demping van de sloot achter de huizen der Nooxdstraat, ontspint zich eenige dis cussie, voornamelijk wat het dempen der sloot betreft, dat, zopals de voorzitter zegt, toch eens zal moeten gebeuren, o m aan den minder goeden toestand aldaar een einde te maken.Dhr. den Boer acht het wenschelijk, dat bij eventueele dem ping een gedeelte der sloot, flink uitge diept en van beschoeiing voorzien, als brandput behouden blijve. Daar zich bfj de bespreking van eén en ander verschil lende bezwaren voordoen, wiordt op voor stel van dhr. Gilijamse besloten de kwes tie tot demping aan te houden tot de vol gende vergadering. B. en W. zullen otn- dertusschen een en ander omtrent de rioleering in deze buurt onderzoeken. Daarna sluiting. DREISCHOR. Spoedeischende raadsver- wo.rden. De heer W. v. d. Linde vraagt of de '^benoeming der bewaarschool juffrouw per jaar, of tot wederopzeg ging is geschied? De voorzitter verklaart dat het 'tot wederzijdsch wederopzegging is geschied. De heer A. P. der Weduwen bespreekt de uitvoering van 't bouwen der nieuwe havenmuur, waarbij blijkt, dat B. en W. niet in bezit zijn van bestek en teekfening, doch reeds [Stappen hebben ge daan, hiervan in 't bezit te komen. De heer P. v. d. Linde verklaart uit goede bron te hebben vernomen, dat P. van Dij'ke als 2e opzichter bij het havenwerk voor rekening van de gemeente is aan gesteld. B. en W. verklaren, dat dit buiten hun weten is, en wijzen dienaangaande alle verantwoording van zich af. Daarna sluiting. STAVENISSE. Toen hedenavond dhr. G. de W. van St.-Maartensdijk mét een jong, vurig paard, gespannen voor een licht karretje, deze gemeente naderde, brak het tuig. De heer de W. sprong, van het rijtuig en bezeerde zich niet, maar de knecht, die er ook afsprong, bezeerde zich erg, zootiat hij dadelijk onder heel kundige behandeling moest iworden ge- I steld. kamer. R«a«s««. Ie Pimksterdag. 10.30 ure, ds. Mortier. Neordwelle Geen dienst. Haamstede. Ie Pinksterdag. 10.80 are, ds. r. Binsbergen (Coll. voor de zending). 2e 10.30 ure, ds. v. Binsbergen. Geref. Kerk. Ie Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, cand. M. den Boer van Amsterdam. 2e 10.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Blkeraee. Ie Pinksterdag. 9.80 en 6.30 ure, ds. Neeleman (Zendingscoll.) Geref. Kerk. Ie Pinksterdag. 9 80 en 2 are, de. v. Tol. 2e 9.30 ure, idem (alles oude tgd). Brooworehavea. Ie Pinksterdag. 10.30 ure dr. Prooet. 2e geen dienst. Gerei. Kerk. Ie Pinksterdag. 10 30 en 3 are, ds. Gunst van Oegstgeest. 2e 10.30 ore, idem. Zoaaecaalre. Ie Pinksterdag. 10.80 en 3 ure, ds. de Leur (Beide diensten extra-coll. voor de zending). 2e geen dienst. Geref. Kerk. Ie Pinksterdag. 10.80 en 8 are, ds. Hoek. 2e 10.30 ure, idem. Nacrdgeuwe» le Pinksterdag. 10.80 are, ds. v. Griethujjsen (Coll. voor de zending). 2e geen dienst. Dre'echor. le Pinksterdag! 10.30 are, de. d. Griend. 2e geen dienst. Oawarkerk. le Pinksterdag. 3 nre, ds. v. Griethuijsen. Nleawerkerk. le Pinksterdag. 10.80 en 3 are, d«. t. d Linden (Coll. voor de zending). 2e geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.80 en 3, Leeedienst; 7 nre, ds. Bremmer van Bruinisse. Geref. Gem. le Pinksterdag. 10, 8 en 6 30 ure, Leesdienst. 2e 8 ure, de heer Lamain van VoorBohoten. Ooaterland. le Pinksterdag. 10.30 en 3 i ure, dr. Weeda (Coll zending). Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.80, Leesdienst en 3 ure, i ds. Bremmer. Geref. Gem. le Pinksterdag, i 10.80, 3 en 6.30 ure, de heer Komijn. Btrjansland. le Pinksterdag. 3 ure, ds. d. Griend (Coll. voor de zending). Brntalese. le Pinksterdag. 9.30 èn 2 are, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. le Pinkster- dag. 10 ds. Bremmer en 5 ure, Leeskerk. Garef. Gem. le Pinksterdag. 9.80, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. 2e 9.80 ure, idem. Qod- Gftrof. Kerk. le Pinksterdag. 10, 8 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30 en S ure, ds. J Jansen, emer.-pred. te Apeldoorn. Bt.-Pltlpsland. le Pinksterdag. 2 are, ds. Vaa Doorn (oade tgd). 2e geen dienst. Oud- Geref. Kerk. le Pinksterdag. 9, 8 en 5.80 ure, ds. Boone. 2e 9 ure, idem (oude tgd). RECHTZAKEN, DE BELLADONNA-VERGIFTIGING. Het Gerechtshof te Amsterdam behan delde in hooger beroep de zaak tegen P. Brakkee, die gelijk men weet, beschuldigd wordt in vereeniging met enkele anderen, die te dier zake reeds gevonnisd zijn, in den nacht van 23 op 24 Mei 1919 een bedrag van f 400 te hebben gestolen in het perecel in de Lutm'astraat te Am sterdam', ten nadeele van zekeren H., die te voren was vergiftigd met bella donna, dat hem' opgelost in eencogmac- igrog was toegediend. De zaak tegen Brak kee kon niet worden behandeld, daar hij kort na zijn aanhouding werd opgenomen in een krankzinnigengesticht. Vóór eenige maanden evenwel, toen enkele psychia ters na een langdurig onderzoek tot de slotsom' waren gekomen dat er bij Brak kee geen krankzinnigheidssymptomen vie len te constateeren, werd de zaak voor de 6e Kamer der Amsterdamsche Recht bank behandeld, en dezeveroordeelde verdachte, rekening houdend mOt de om'- standigheid, dat hij reeds sedert 1922 van zijn vrijheid is beroofd, tot een gev.str. van 4 jaar. Van dit vonnis zijn beide par tijen in hooger beroep gegaan. De adv- generaal eischte bevestiging van dit von nis. Uitspraak 1 Juni a.s. PREDIKBEÜ RTEN. Zondag 23 - en Maandag 24 Mei (le en 2e Pinksterdag). Surkworva. le Pinksterdag. S ure Mortier. 2e geen dienst. Serooskerke. Geen opgaaf ontvangen. hard, te La Reid, heeft men het lijk ge- vonden van een arbeider uit de streek, die, tengevolge van de koude, gestorven was. De aanklacht van ex-keizerin Zita tegen de gebroeders Bienenfeld, juwe- fliers in de rue Lafayette te Parijs, be- treffende den koop van de Öqstenrijksche 'kroonjuweelen, is niet ontvankelijk ver- j 'klaard. De advocaat van de ex-keizerin beeft tegen deze uitspraak appèl aange- teekend. ZSEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week 16 Mei. Hertog Philips, weder in Zeeland gekomen, houdt 'hooge vierschaar in de abdij te Middelburg. 17 Mei. Prins Frederik Hendrik landt met het Statenleger te Philippine. 18 Mei. 1597. Mr. Christoffel Roels, raadpensio naris van Zeeland, overlijdt. 19 Mei. De geleerde Johan Hendrik van Dale overlijdt te Sluis aan de pok ken. 20 Mei. De vermaarde geneesheer en ge leerde schrijver Levinus Lemnius wordt te Zierikzee geboren. 21 Mei. De dichter Mr. Adriaan Hoffer, rentmeester-gen. be-Oosten Schelde, overlijdt te Zierikzee. 22 Mei. 1572. Biervliet geplunderd door de van Vlissingen komende Watergeuzen. FINANCIËELE MEDEDEKLIN6EN. 1502. 1640. 1872. 1505. 1644. hebben altijd wat/ Zorg daarom altijd Akker's Klooster- balsem in huis te hebben om dadelijk te kunnen helpen bijbuilen, schrammen, ontvellingen, kneuzingen, brand-, sni)- en stootwonden, spierpijn, wintervoeten. heelt alle wonden lijn, waardoor het geheele traject onaf gebroken mfet een Nederlandsch vliegtuig wordt gevlogen, op Marseille te openen. Om', echter het nul van een dergelijke verbinding aan te toonen, heeft het co-, mité vliegtocht Nederland—Indië besloten op Vrijdag 28 Mei a.s. een toestel te laten vliegen van Rotterdam- naar Marseille. Dit vliegtuig zal 's ochtends ongeveer half vier van het vliegterrein Waalhazen bij Rotterdam vertrekken, zoodat het in staat lil id e mail, die den vorigen avond in de groote steden gepost .is, -mede te ne- m'en, en bij behouden overkomst af te geven aan het stoomschip „Indrapoera", dat Vrijdagmiddag te 12 uur van Mar seille vertrekt met bestemming tot Ba tavia. Het vliegtuig zal dan een week te Marseille blijven, om dan de mail mee terug te nemen, die waarschijnlijk Vrij dag 4 Juli met het stoomschip „Patria" uit Indië aankomt. Deze mail zal dan in plaats van Maandag of Dinsdag reeds Zaterdagochtend in Nederland besteld worden. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand April. KERKWERVE. Géboren: 12, Helena, d. van A. G. Kloet en G. v. d. Hoven; 30, Maatje, d. van C. vanBurg en P. bij de Vaate. Overleden: 8, Nehemia Hendrikse, 75 j., echtgenoot van M. 'Tuinman. Levenloos aangegeven: 11, Een d. van J. v. d. Houten en J. v. d Weele. Gehuwd: 14, W. Rotte, 34 j. jm'., en C. v. d. Linde, 27 j. jti.; 14, (M- Buis, 44 j., wedn. van A. v. d. Meet, 28 j!. j(d.; 28, J. Overbeek, 25 j. ijlmt, en C. de Jonge, 22 j. jd. ROTTERDAMSCHE TRAMWEG-MIJ. In het verslag over 1925 Van Üe Rotter- damsche Tramweg-Mij. wordt o. a. mede gedeeld: t r tr* ii - Het reizigersvervoer nam in het ver- Thoieia. 1» Pinksiordfig10, as. Los (Colj slagjaar wederom af. De achteruitgang nding) «Ï1 2 30 ur«, d«. DaUma. 2« 10 ure, jgtf zending) idem. Geref. Kerk. Ie I'irrkuterdag. 10 en 2.30 «re, Leeskerk. 2e 10 ure, idem. Geref. Gem. le Pinksterdag. 10, 2 30 en 6.30 ure, de heer Lemgn. 2e 10 ure. idem. St.-M«artsoedlJ!r. le Pinksterdag 10.30, ds. Verschoor en 8 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Oud-Geref. Gem le Pinksterdag. 10.80, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Uad-Voesemocr. le Pinksterdag. 10.30 Leesdienst em 8 ure, ds. Moerman (Doopsbed 2e 10.30 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 7 «re, ds. Baag te Veere. 2e 10.80 ure, idem. Oud-Geref. Gem. le Pinksterdag. 10 30, 8 en ea 7 ure, Lees dienst. 2e 10.30 ure, idem. P*«rtvtt«t. le Pinksterdag 10.30, Lees kerk en 8 «re, ds. Verschoor. 2e 10.30 ure, idem. Gerof. Kerk. le Pinksterdag. 10.30 en 3, ds. Bouma; 7 nre, Leeskerk. 2e 10.30 ure, ds Baaij. ffeharpoaSeoe, le Pinksterdag. 10.80, Lees kerk en 3 ure, ds. Los. 2e 10.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, de heer Lamain ran Voorschoten. StavcBlssc. le Pinksterdag. 10.30, dB. Moer man en 8 ure, Leeskerk 2e 10.80 ure, ds. Moorman (Coll. uitw. zending). Ond-Geref. Kerk, le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, idem. St.»Aana!and« le Pinksterdag. 10.80, ds. Oskam (Coll. Geref. sending) en 3 «re, idem. 2e 1030 ure, ds. Oskam. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.80, 3 en 6 ure, Leeskerk. 2e 10.80 idem en 8 ure, dhr. Lemgn uit Leiden- VAN HEINDE EN VER. Te Bern (Zwitserland) reed een 10- jarige jongen met zijn fiets vlak bij de bekende berenkuil een andere jongen aam en beiden vielen in de kuil. Van de beren, die wild van de schrik wanen, wist een uit de kuil te komen. Het dier werd spoe dig weer opgevangen, doch inmiddels had een andere beer een der jongens aan gevallen en levensgevaarlijk 'gewond. De tweede jongen is er zonder kleerscheu ren afgekomen. Zoo ongemerkt is het Rifgebied we derom het tooneel van een verwoeden strijd geworden. De mislukking van de vredesonderhandelingen in Oedjda is on middellijk gevol'gd door een hervatting van den strijd, voornamelijk op het Spaansche front. Het schijnt dat de Spanjaarden het hard te verduren heb ben, daar verschillende stammen, die reeds waren onderworpen, weer tegen hen zijn opgestaan. Uit Aken wordt aan de „Frankf. Z." gemeld, dat de nabij de Nederl.-Bellgi- sche grens gelegen Muizenberg is inge stort. Er waren voor het kweeken van chamlpignons gangen in gegjraven, welke over een afstand van c.0j. 50 M- door een aardverschuiving zijn ingestort. Men heeft tot dusver 5 dooden en 13 gewonden uitgegraven. De rust in Polen schijnt maar, be trekkelijk! te zijn, althans tie laatste be richten maken melding van te verwachten van dit vervoer, welke dateert van 1921, wordt (percentsgewijze steeds minder, zoo- dat verwacht mag worden, dat het laag ste (peil weldra bereikt zal zijn, temeer omdat het reizen in verband met den nog steeds minder gunstigen algemeenen toestand thans wel tot het allernoodzake lijkste zal zijn beperkt. In hoeverre het steeds toenemende gebruik van particu liere automobielen, waarmede een ver mindering van het reizen per stoomtram' gepaard gaat, verder van invloed zal zijn op het reizigersvervoer, moet worden af gewacht. De ontvangsten uit het bagageverVoer over de stoomtramwegen en stoomboot diensten liepen eveneens achteruit, wat in verband met den achteruitgang van het reizigersvervoer te verwachten was. De ontvangsten uit het bagagevervoer in de veerdiensten waren evenwel hooger door toeneming vajl het aantal automo bielen, dat overgezet werd. De ontvang sten uit het goederenvervoer, uitgezon derd het beetwortelvervóer, waren groo- ter. Het winstsaldo bedraagt na afschrij vingen f52235 (v. j. f53793), waarvan een dividend van 5 pCt. (als v. j.) wordt uit gekeerd. INGEZONDEN STUKKEN. SPORT, ZIERIKZEE, 17 Mei. Wedvlucht der Postduivenver. „P'rins Hendrik" alhier, van Pont St.-Maxense (Frankrijk). Af stand 320 K.M. In de vlucht 69 oude dui ven. Lossing Maandagmorgen 11,20 uur. Wind Noord-West. 1. J. Nieskens, aank. 5.39.37; 2. R. Eikema, 5.47.7i/2; 3. J. Luij- endijk, 5.51.17; 4. M. F. van den Ende, J3.'6.43; 5. J. P. J. tien Boer, 9,9.6. J. Dalebout, 6.12.31; 7. J. Nieskens, 6,27. 8. J. van Beek, 6^30.40 9. J. Luijendijlc, 6.34.41; 10. J. P. J. den Boer, 6.36.-53; 11. W. Pankow, 6. 37.8; 12. id., 6.37./2; 13. id., 6.37.15; 14. J. Schot, 6.46.-; 15. W. Schot, 6.47.—. OUD-VOSSEMEER. Door de Ppstdui- venvereeniging „De Zwaluw" gevlogen vain Halle: 1. v. d. Boogaard; 2. Am'pt; 3 en 5, Tholenaar; 4. Van Tiübeurgb; 6. tie Graaf vain Pont St.-Maxence (275 K.M.) *1, 2, 8, C. de Wit; 3, 4 en 7, Tholenaar, 5 en 6 Verimet. LUCHTVAART. AMSTERDAM—MARSEILLE. Zooals hekend mag worden geacht, opent de K.L.M. 1 Juni a.s. een lijn naar Marseille, die het mogelijk zal m'a- ken 's. ochtends van Amsterdam vertrek kend, 's 'middags deze Fransche haven stad te bereiken. De dienst zal door de- K.L.M. en de Fransche Maatschappij Air Union gezamenlijk onderhouden worden. Passagiers, die 's Imorgens met de mail boot aankomen, kunnen in den namiddag reeds te Rotterdam of Amsterdam arri- veeren. Het is der K.L.0VL in de huidige omstandigheden niet mogelijk een directe (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Waardenburg, Mei '26. Geachte Redaksie, Gaarne beschikte ik over een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat daar voor mijn welgemeenden dank. Aan de leden van de CoöpBfaCtviciteits- Maatschappij St.-Philipsland". Met meer dan gewone 'belangstelling las ik een verslag over uw algem'. vergade ring van 4 dezer. Wanneer [men iets op een afstand bekijkt, trekt meer het grote geheel de aandacht en worden de kleinig heden 'minder goed zichtbaar. Welnu, 'mijn totaal-indruk is, dat tans door uw ver eeniging een verkeerde wind blaast, die de naam' van wantrouwen draagt. En wantrouwen is de groptste vijand van samenwerking. De strijd om het bestaan van de „Coöperatie" is nog altijd een worsteling geweest op leven en dood. Met de grootste moeite heeft het be stuur vaak de leden tot belangrijke be sluiten weten over te halen. Daar velen uwer in tijden van tegenspoed telkens en telkens weer vergaten, wat „Coöperatie" betekent en meer ora eigen belang dach ten, was het uiterst, ja soms wanhopig moeilijk de band bijleen te houden. Ep trots dit alles, bestaat de Vereniging nog. Moge zij eenmaal bewijzen tot devies te kunnen voeren het aloude „Lucfcor et Emergo". Intussen heeft de Maatschappij nog nimbrer een normaal leven gehad. Was het al 'moeilijk, het hoofd boven wa ter te houden, nog lastiger, ja ondoenli'k werd het onder deze omstandigheden de Statuten getrouw na te leven. Dat kan pas wanneer het leven der Maatschappij een Jg(eruime poos een normaal verloiop heeft gehad. Tengevolge van alle strub belingen heeft het Bestuur dan ook ab normaal veel werk gehad, dat vaak nog werd vermeerderd, doordat veler uwer een verkeerd inzicht bleken te hebben. Maar hoeveel tijd en moeite het ook kostte, steeds stond het Bestuur trouw pal voor de zaak. En mët de m'eest grote eerlikheid is alles altijd behandeüd. Hier op mag in deze dagen ook wel eens de nadruk gelegd worden. Nu is tengevolge van de nieuwe motor (waarvoor het Bestuur ook heeft möeten vechten), een kleine verademing ingetre den, die hopelik tot een norm'aal verloop zal leiden en..de tweedracht doet haar intrede. Ik konstateer le. het is grof ondankbaar en anti coöperatief een bestuurslid niet opnieuw te benoemen, dat van de oprichting af tot nu toe met de meest strikte eerlik- heid de geldmiddelen heeft beheerd; 2e. het is kleinzielig en getuigt niet van wijs inzicht om' een kleine belooning te weigeren voor vele jaren abnormaal bestuurswerk, ook al is het in strijd mot de Statuten. Ik wil eindigen mot een goede raad. Leden der Coöperatie: let op uw zaak. Laat u niet beïnvloeden door hen, wier geveinsd rechtsgevoel voortkomt uit on edele zelfzuchtige bedoelingen. Weest een Coöperatie, niet in naam', maar. in derdaad. -Met coöperatieve groeten, M. C. BLANKERT. Oud-Bestuurslid der C. E-M-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 5