Zierikzeesche 0 Nieuwsbode ZEELAND': ROEM ROOMBOTER. Maandag 17 Mei 1926. zierikzeesche courant. ADVERTENTlfN RWATTAsf^- volle-melkreep! Dienstplicht. ""kiezerslijst. pi Hollaodscb (12ste fèikeit. Mijnhardh AüONNEHHëNTl Frjje per 3 maanden f 1,60, trance por post f 1,80. Veer het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 ooni. VerschUnt Maandag, Woensdag Vrtfdag 82ste JAARGANG. No. 11389. Kr. i 1, DE LOOZE Jr. ültf.-fMMf, J. E05TH, Tan 1—4 regel. «0 «tl. t*b 4 regel» es daarboven 20 ot». pot regel. Reclame» SO et», p. regel, B(| eontraot belangrijke korting. Isiendlng op den dag van ail- gave rOOr 11 ore. Dit nummer bestaat alt 2 bladen. Eerste blad. ^etwdanOoedJOEBE^E Bekendmaking. Bekendmaking vau een uitspraak in Z3ke vrijstelling. Do BURGEMEESTER van Zibrikzee brengt ter algemeene kennis, dat bjj besluit van Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, d.d. 8 Mei 1926, Vilde afdeeling, no. 205 V„ aan BERNARDUS GEORG RENNJNG, dienstplichtige van de licliting 1924, met ingang van 1 Aug. 1926 voor 2 jaren vrij stelling van den dienstplicht is verleend wegens opleiding tot een geestelijk ambt Voor het indienen van bezwaren tegen deze uitspraak wordt verwezen naar de pu blicatie aan het aanplakbord van het Raad huis. Zierikzee, den 14 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. orzoek vae tot de Landmacht hooronde verlofgangers der lichtingen 1914 en 1917. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat het jaarljjksch onderzoek van verlofgangers, bedoeld in artikel 41, 3e lid, der Dienstplichtwet, voor deze gemeente zal worden gehouden te Zierikzee, in het Raad huis, op Woensdag 16 Juni 1926. des na middags 2,80 uur. Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar een publicatie aan het aanplak bord van het'Stadhuis. Zierikzee, den 15 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, maken bekend, dat de op 22 Manrt j.l; viwtgeetetOB xwzëfSItfSTT ZOoais. deze .thans luidt, tot 15 Mei van het vol gende" jaar van kraoht blijft, behoudens de wijzigingen daarin ten gevolge van rechter lijke uitspraken, welke wijziging der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst bljjft voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage neder- gelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Zierikzee, 15 Mei 1926. Burgemeester en Wethouder# voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BSNNE NL A N D, EVEN FIJN ALS UIT 'a LANDS VERGADERZAAL. De Bioscoopwet. De Eerste Kamer heeft met 24 tegen 15 itemtoen, zuiver rechts tegen links de Bioscoopwet aanvaard. Niemand zal wel een ander resultaat verwacht heb'ben. Nu Regeering en Coalitietroepen eenmaal van meening waren, dat deze wet met de oude politieke scheidslijn rechts te gen links niets te maken had en op dien grond tot doorzetting had beslpten, was een andere uitslag moeilijk te verwach ten. Twee dagen heeft men er nog over gedebatteerd en het meest eigenaardige van dit debat was wel, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. Kan, hoe wel de eerste aangewezene oim deze wet te verdedigen, verstek heeft laten gaan. Achter de Regeeringstafel zat alleen de Minister van Financiën, Mr. De Geer, en Mr. Kan, die de wet zal moeten contrag- signeeren en uitvoeren, was "i geen vel den of wegen te bekennen. De verdediging van den .Minister van Financiën was meer behendig dan sterk. [Met name was niet billijk zijn betoog, dut keuring door volwassenen door vrijzin nige leden van de Staatscommissie en linksche Kamerleden aanvaard was, zoo- (üat deze keuring dus niet als een rechtseh beginsel kan worden beschouwd. Men weet, dat de groote onzekerheid door plaatselijke keuring ontstaan ook vrijzin nigen er toe gebracht heeft zich neer te leggen bij een centrale rijkskeuring, zoo dat de bedrijven tenminste zouden we ten waar zij aan toe waren. Nu echter de Coalitie het beginsel van gemeente lijke nakeuring in de wet gebracht heeft, is dit voordeel verloren gegaan en wordt juist de grootst mogelijke onzekerheid in het leven geroepen. Met recht heb ben dan ook verschillende senatoren, met name de heeren Rink, van Nagel tot Amp sen en Slingenberg betoogd, dat de Bios coop wet overbodig en schadelijk is; over bodig omdat thans reeds gemeenteraad en burgemeester voldoende macht heb ben; schadelijk, omdat hier onnoodig diep wordt ingegrepen door de overbid in de vrijheid van onze medeburgers. Wij krijgen nu een centrale Rijkskeuring, plaatselijke commissie van toezicht, „er kende" vereenigingen en tenslotte ge meentelijke nakeuring, die het recht heeft van rijkswege goedgekeurde films, ook voor volwassenen alsnog te verbieden. Aan zulke dwingelandij van bovenaf ver klaarde o.a. de heer van Nagell niet te willen medewerken. En wanneer de Re geering van meening is, dat deze wet een nationale wet zou zijn, mag men zich inderdaad afvragen of dit „nationaal" niet aldus moet worden opgevat, dat zoo iets alleen in Nederland mogelijk is. [Merkwaardig was ook, dat deze wet de woordvoerders der rechtsche palrt- tijen niet voldoende bevredigde. Zoo meende achtereenvolgens de heeren Rriet, Heerkens, Thijssen en Haazevoet, dat men verder had moeten gaan, dat men te veel naar pacificatie op dit gebied had gestreefd en dat o.a. bioscoopbezoek voor personen onder de achttien jaar bij de - wet voor het geheele land had moeten worden verboden. Een waarschuwing te meer voor wie van preening is, dat volwassenen zelf te beoordeelen hebben wat zij willen zien of hooren. Met deze wet is een gropte stap in de richting van censuur, dus in de verkeerde richting gedaan en wie de debatten nauwkeurig heeft gevolgd, moet wel vreezen, dat het bij dezen eersten stap niet zal blijven. HET TRACTAAT MET BELGIE. Naar de „Tel" uit goede bron ver neemt, kan men thans zeggen, dat de Nederlandsche en de Belgische regee- ring, ten aanzien van het Nederlandslch,- Belgische verdrag tot overeenstemming rcz.a»' -II UW VC1 OTttg zou onveranderd gehandhaafd blijven, doch in de bijlagen zullen zekere clausu les van het, door Jhr. v. Karnebeek en P-aul Heijmans geparafeerde verdrag wor den verduidelijkt. Blijkbaar wenscht men zich in offieieele kringen niet dan met de uiterste omzich tigheid uit te laten over het onderwerp der gedachtenwisseling, welke de laatste 'dagen tusschen Den Haag en Brussel heeft plaats gevonden, doch het blad kan, ge lijk reeds gezegd, bevestigen, dat -een ac- coord is bereikt. Dit accoord gaat niet slechts de twee rechtstreeks belanghebbende landen aan, doch eveneens de mogendheden, die het verdrag van 1839 mede hebben onder teekend. Sedert 1919 waren deze mogend heden het eens over de groote lijnen van het verdrag. Sedert de laatste week is men eveneens tot overeenstemming ge komen wat betreft zekere bijzonderhe den, welke, naar men weet, eenige weken geleden op een conferentie van juristen te Parijs werden bestudeerd. Het eenige, wat thans nog moet ge schieden, is het verkrijgen van de goed keuring der parlementen van Den Haag en Brussel. In België zal dat uiteraard nog wel eenigen tijd vorderen, in verband Im'et ;de moeilijkheden, welke ontstaan zijn door de regeeringscrisis, welke voors hands nog niet is opgelost. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. In de Zaterdag gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der Insulaire Hypotheek bank', was geen voldoend aantal aamdee- len vertegenwoordigd om het voorstel tot statutenwijziging in stemming te bren gen. Dit zal nu plaats hebben in de op' 5 Juni e.k. te houden vergadering. Met ingang van 1 Juni a.s. is ver plaatst de commies P. v. Kleunen, van Hulst naar Brouwershaven. Zaterdag werd een aanvang gemaakt met de reeds eerder in dit blad aange kondigde cursus in de autogene metaal bewerking in de Ambachtsschool alhier. De les begon met een theoretische inlei ding van den heer van den Boom uit Amsterdam, hiervoor aangewezen door den Bond van Smedenpatroons in Neder land. Te 2 uur, na aankomst der Prov. boot, verscheen dhr. D. Roozenschloon, voorz, van boVengenoemden bond. Ver der waren aanwezig buiten de cursisten het dagelijksch bestuur van de afd. Zie rikzee, B. S. P. N. en de directeur der 6chool. De bondsvoorzitter heette de aan wezigen welkom. De Bond S. P. N. heeft het genoegen, aldus ongeveer spr., voor deze, vorige, en volgende cursussen sa menwerking kunnen verkrijgen met ver schillende vereenigingen, welke allen stu wen in de richting van verbetering van het vakonderwijs. Waar gelijk doel voor oogen stond, was niet (altijd de samen werking even nuttig, ja stond de patroon dikwijls vijandig tegenover het Nijver heidsonderwijs. De nu verkregen samen werking kan niet anders dan de band versterken, welke noodig is ter bevorde ring van het vakonderwijs. Waar de Ver schillende bezuinigingen bij het Nijver heidsonderwijs remmend voor verdere ontwikkeling werken, doet het goed ook de practische leeraren hier. bij de cur sisten te! zien. Vele ouderen zullen voe len en toegeven, dat de voorbereiding op school iets onontbeerlijks ig, wat velen onder hön moesten missen." De toekomst moet ons geen afgewerkt.) smid meer geven, maar een die met de noodige hulpmiddelen een menschwaardig bestaan heeft. De leeraar Verboom, man uit de praktijk, geeft ^volledig wat verlangt wordt op het gebied van de Autogene- metaalbewerking. Hij laat zien en be handelt volledig wat noodig is en een der commissieleden der B. S. P'. N., jde heer Heuff, was zoo voortvarend een handleiding' samen te stellen, Waardoor elk in de gelegenheid is het behandelde op de les nog eens grondig thuis te bestudeeren. De voorzitter wekte allen op tot aansluiting bij den Bond om tot gezonder toestanden te geraken. Spreker bracht voorts dank aan het bestuur der school, in het bizonder aan den directeur voor de groote hulp, waardoor deze cur sus mogelijk! is. Hierna werd met de practische les begonnen in de hiervoor zeer geschikte ruime smederij. BROUWERSHAVEN. Woensdag j.l. ver gaderde de Raad dezer gemeente. Af wezig dhr. M. Panneköek. Aan C. van Dijke wordt een gedeelte van 120 M2. op slagterrein afgestaan op 't Havenplateau, tegen een betaling van f14 per kwar taal. Vastgesteld wordt de rekening van het Gest. van Huisvesting m.w. d. over het jaar 1925, met een batig saldo van f90,93. B. en W. stellen voor over te gaan tot aanschaffing van een naaima chine voor de p. 1. s. De kosten van aan schaffing worden geraamd op1 pl.xri. f75. De heer C. W. den Boer zou gaarne itise Wt8eiflBuhSp, fiér iSger "onder- wijs. Dit voorstel wordt niet ondersteund. De heer Ringelberg meent, Üat de aan schaffing geschiedt om de meisjes met een naaimachine te leeren werken. Me). Platteschonre-van Donge meent, dat zulks niet de bedoeling is, maar alleen om daardoor wat meerdere stukken te kun nen vervaardigen. Dit is ook het oordeel van den voorzitter. De heer Verhoeff meent, dat beide gevallen waar zijn, zoo wel het leeren werken met de machine en het idoen vervaardigen van meerdere stukken. M. a. st. wordt het voorstel hier na aangenomen. B. en W. stellen voor in beginsel te besluiten tot medewerking aan de eleetrificatie. De heer Ringelberg zou, wanneer later de gemeente eventueél aangesproken zou worden voor bijbeta ling, ingevolge de garantie-overeenkomst, tot dit bedrag een geldleeniog willen sluiten en niet door verhooging der be lastingen dit op, de ingezetenen verhalen. B. en W. zullen, indien noodig, zulks later onderzoeken, of leening daarvoor wordt toegestaan. Na eenige discussie wordt ver der het voorstel van B. en W-. aangeno men. Mededeeling wordt gedaan van de ingekomen inschrijvingen voor het bestra- tingswerk'. Laagste inschrijver is C. Douw te Zierikzee, voor f 777, en indien de uitkomende grond wordt weggehaald, f 40 minder. Besloten wordt m. a. st. het werk aan C. Douw te gunnen en de uitkomende grond gratis door gegadigjden te laten weghalen. Hierna wordt overgegaan tot een vergadering met gesloten deuren. Na het weer openbaar worden der vergade ring wordt pp voorstel van den voorz. m. a. st. besloten in te trekken het vorig raadsbesluit,waarbij het percentage in komstenbelasting is vastgesteld pp U/s pCt., zulks voor het belastingjaar 1926/'27, terwijl thans het percentage wordt be paald ap 1 pCt. (evenals vorig jaar). Bij de rondvraag informeert dhr. Ringelberg naar de beproeving der motor-brandspuit, waarop de voorzitter mededeelt, dat hij antwoord ontvangen beeft vap de (leveran ciers, waarin zij mededeelen, dat zij ge negen 'Zijn nogmaals voor de beproeving te komen, indien de gemeente f25 in de (kosten 'draagt, daar het piet hun schjiüd was, dat de. eerste beproeving mislukt is. B. en W|. zien het nut hiervan echter niet in. Na aankomst van de bestelde brandslangen zal echter beproeving plaats hebben. Hierna brengt dhr. Ringelberg ter sprake het weigeren van vergunning aan het muziekgezelschap om op Zater dag 1 Mei 1.1. muziek1 te mogen geven. De voorzitter zegt, dat hij er op staat, dat het gezelschap speelt op de verjaar dagen van de leden van het Koninklijk gezin, tenzij deze dagen op Zondag val len, hij iheeft dan ook vergunning gewei gerd voor Zaterdag 1 Mei. Ook1 zegt de heer Ringelberg, dat de burgemeester dreigde "ïtan 't muziekgezelschap de school te ontzeggen en de subsidie in te trekken, wat door den voorzitter ontkend wordL 'daar hij het recht daarvoor niet heeft. Hierna sluiting. OUWERKERK. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 14 Mei. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig 6 leden; 1 vacature. Tie geloofsbrief van het. benoemd lid van den Raad, M. Vij verberg Sz., wordt onderzocht, waarna tot zijne toelating wordt besloten. Het toegelaten lid verschijnt hierna ter ver gadering en wordt door den voorzitter beëedigd en geïnstalleerd. Besloten jvordt niet aan te sluiten bij het Centraal Archief en Inlichtingsb.ureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland. Een verzoek van het hoofd der school om1 vergunning tot het plaat sen van een autogarage van gegolfd plaatijzer naast zijne woning wordt in gewilligd. Tot weth. wordt benoemd met 5 st. de heer K. van de Stolpe; de heer^ W. A. van den Bos verkreeg 1 st., ter-' wijl 1 stembriefje van onwaarde was. Een circulaire van Ged. Staten betreffen de de regeling der jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders, wordt voor kennisgeving aangenomen. Naar de op 29 Mei as. te Zierikzee te houden vergadering van aan deelhouders der N.V. Waterleidingmaat schappij „Schouwen en Duiveland" wordt afgevaardigd de burgemeester. Aam den heer A. C. van der Have wordt onthef fing van hondenbelasting verleend voor 1/2 jaar. Het gemeenteverslag over 1925 wordt aangeboden en voor de leden ter inzage nedergelegd. In beginsel wordt besloten tot eleetrificatie der gemeente. Het vermenigvuldigingseijfer der plaatse lijke inkomstenbelasting wordt voor den dienst 1926-'27 vastgesteld op 1, evenals vorig jaar. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt in de plaats van den heer A. C. van der Have benoemd de heer K. van de Stolpe. Tot lid der schattings commissie voor de Rijksinkomstenbelas ting wordt benoemd de burgemeester. De door B. en W. opgemaakte ligger van de wegen en voetpaden wordt voorloo- pig vastgesteld. Besloten wordt pirn het reglement van politie voor de haven te Viane aan te vullen met eene bepaling, dat het verboden is om de haven in en uit te varen met stoombooten en motor booten anders dan met stilstaande schroe ven of stilliggende in de haven de schroe ven te laten werken. De voorz. deelt mede, dat het vernieuwen van een gedeelte basaltglooiïng te Viane is gegund aan fvi,X, De heer de Later wijst op de geringe belooning der manschappen bij het be proeven der brandspuit. Waar geen der overige leden iets voelt voor verhooging dezer belooning, zegt spr. hieTvan geen voorstel te maken. Hierna sluiting. Laxeertabletten werken bij on regel- matigen stoelgang zonder kramp óFpijn. Doos 60oent Bij Apoth. en Drogisten van Iersekfe en andere Zeeuwsche Ge meenten, ouderlingen en diakenen, het personeel der Rhehobothschool, Gemeente en catechisatie. Ouderl. Van Dijk1 sprak den nieuwen leeraar hartelijk toe, waarna Ps. 89 ivers 8 werd toegezongen. De kerk was stampvol en vele belangstellenden moesten onverrichter zake terugkeeren. VERKOOPINGEN, ENZ. KERKWERVE, 14 Mei. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden al hier, voor den heer Abr. van den Hoek Gz., publiek verkocht: Eene koe voor f 272; vaarzen voo'r f 225y f 255, f 2,57, f 302 en f 2C(6; kalveren voo|r f 29, f 28, If 33( f 23, f 30, f 23, 23, f 21 en f22. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Bergschenhoek, J. H. van Paddenburgh te Elspeet. Te Ooster hout (foez.), D. P. Brans te Soest. Te Hedel, H. A. Leenmans te Delft. Te Ritthem, P. van der Eist te Valkens- waard. Aangenomen: Naar Heemse, L. H. J. Visbeek, hulpprediker te Nijverdal. Bedankt: Voor Gorssel (toez.), D. Kuil man te Borne. Voor Mijdrecht, C. (Vlasblom te Driesum. Voor Putten (2e pred.-pl.), D. J. van de Graaf te Rid derkerk. I Geref. Kerk. Beroepen: Te Meppel, S. W. Bos te Dokkum. Aangenomen: Naar Soest, J. v. d. Meu- len te Den Bosch. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Nieuwendam, L. Holtrigter, thans hulpprediker bij de Bel gische zendingskerk te Gent. Geref. Gem- Ds. G. H. Kersten nam Dinsdagavond onder zeer groote belangstelling van de kerkelijke en burgerlijke gemeente en uit den omtrek afscheid van de Geref. Gem'. te Ierseke, met een predikatie over Col. 3 vs. 16a. Het kerkgebouw bevatte 1500 personen, terwijl de luisteraars in con sistorie en op het schoolplein op 1000 werden geschat. De drukte van auto's en autobussen was buitengewoon groot. Uit alle deelen van, de provincie en van het geheele land wa ren geestverwanten overgekomen. Donderdag werd ds. Kersten bij de Ger. Gemeente van Rotterdam bevestigd door ^s. R. Kok', van Gouda, die tot tekst had Mark. 16 19 en 20. Den bevestigde werd toegezongen Ps. 134 3. Ds. Kersten heeft voorts zijn intrede gedaan met een predikatie over 2 Cor. "(4 5. Toegesproken werden wethouder Mr. A. de Jong, vertegenwoordigende B. en W. van Rotterdam; de ambtsbroeders Dr. F. J. Krop, van Rotterdam, en ds. D. J. van de Graaff, beiden Ned. Herv. pre dikant; afgevaardigden van de Gemeente W HE£Ni>E EN YERc Tengevolge van de Britsche staking is 25 millioen pond sterling aan loonen verloren. In het geheel staakten onge veer 3,150,000 georganiseerde arbeide{ns. Een V.D. -bericht uit Berlijn meldt, dat in een zuidelijke voorstad van Ber lijn een taxi in een uit 200 personen be staande groep, welke van een feest terug keerde, is gereden. Drie personen wan den gedood, één zwaar gewond en tal rijke licht gewond. Volgens de Ekon. Sjlaju Btaat ia geheel Oekraïne het winterkoren er beter voor dan het vorige jaar het geval was. Do landbouwwerkzaamheden worden evenwel ernstig belemmerd door het gebrek aan werktuigen en trekvee. In het Oosten der 8owjet-Unie wordt de oogst bedreigd door een sprinkhanen plaag. Naar de Kra»naja Gazeta mede deelt, bedraagt het aantal tuberoulose- ïyders te St.-Petersburg thans ongeveer 11 pCt. der bevolking. Speciaal In de textielindustrie en onder do typografen is het percentage groot. Te Luthenau by Ltltz, in Mecklen burg, zUn niet minder dan 22 gebouwen in de asch gelegd. Groote hoeveelheden vee en landbouwwerktuigen glügen ver loren. Een der brandweerlieden werd door een neervallende gevelsteen gedood. De Poolsohe soc.-dem. hebben met het oog op de algemeene overwinning van Pllsudski de algemeene staking af gelast. Het post- en telegraaf verkeer fuogtig5^ie^i^Uo UlOk UO X>rjbDUUO my qwerkers is tot 20 Mei uitgesteld, na de overlegging van de voorstellen van den eer»ten minister over opheffing van het confllot. Nadat de pogingen van den Keul- schen burgemeester, Adenauer, tot vor- mlDg van een Dultsch kabinet, waren mislukt, heeft de rykspresidont aan dr. Marx hetrykskanseliorsohap aangeboden. De Poolsohe staatspresident is als zoodanig ten bate van Pllsudski afge treden. Het nieuwe ministerie Wltos is ontbonden. Een nieuw Poolsoh kabinet zal worden gevormd door Bartl, gewezen minister van verkeerswezen. De troepen uit de Poolsohe pro vincie, die aan den oproep der vorige regeer ing gehoor hadden gegeven en naar WarBOhau oprukten, hebben bevel gekregen naar hun garnizoen terug te keeren. Het poolsehip van Amundsen, de .Norge I" is te Teller een kleine neder zetting in Alaska aangekomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ongeluk. Op Wilton's droogdok te Schiedam heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. In de machinekamer van het dok, dat 9 meter onder het dek is gelegen, waren 3 werklieden, toen in het bovengedeelte van den stoomketel een der daarin loopende buizen sprong, waardoor de stoom met geweld ont snapte, en met het kokende water, dat zich in stoom omzette, zich in de nogal bekrompen stookplaats perste, waar do mannen zich bevonden. Zy trachtten al kruipend over den vloer dan uitgang te bereiken. Dit is aan 2 hunner ook gelaktzy wisten de trap te bereiken, ofschoon beiden vreeseiyke brandwonden aan gelaat en handen hadden opgeloopen. P. die zich meer achter in de stookplaats bevond, heeft de trap niet weten te be reiken en is bewusteloos in het kokende water gevallen. Per brancard van de fabriek zyn de drie mannen naar het gemeenteziekenhuis te Sohiedam ver voerd, waar P. spoedig is overleden. De toestand van de belde anderen i» zeer ernstig. Boor een aajp gehetenDe 17-jarige oppasser H. V., die in het apengebouw van de Rotterdamsohe Diergaarde bezig was een hok schoon te maken, werd plotseling dcor een aap aangevallen, welke hem in beide handen en in het linkerbeen beet, waardoor vry ernstige verwondingen ontstonden. Hy is ter ver pleging in het ziekenhuis aan de Cool- singel te Rotterdam opgenomen. JEen wouw gestikt. Te Sliedreoht werd Jn het huis, dat bewoond werd door de ongehuwde alleenwonende vrouw G. T. brand ontdekt. Deze wal spoedig ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1