Zierikzeesche 0 Nieuwsbode LWATTAS5< ZEEUND's DOEM tl£V2V-REEP ROOMBOTER. f Amandeltjes ik ABONNEMENT! Woensdag 12 Mei 1926. zierikzeesche courant. ADVERTENTIËK ILV Beter dan 6oed: 5E BESTI Invoering Zomertijd. buiten lan d Uit Stad en Provlnole PUDDING jf Prlfi per 3 maanden f 1,50,' franse per poet ƒ1,80» Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag •a Vrijdag 82ste JAARGANG. No. 11387. ▼an 1—ft regels 60 oti. Tas 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. By contract belangrijke korting Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Sir BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzbï, maken bekend, dat op Zaterdag 15 Mei a.a. de Z o m a r t ij d zal worden ingevoerd. Mitsdien moeten dc klokken om 2 uur in den nacht van Vrgdag 14 - op Zaterdag 15 Mei ag. één uur worden vooruit gezet. Zibkikzkb, 11 Mei 1926. Burgemeester en Wethouder» van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. HET VALSCHE MUNTERSPROCES IN HONGARIJE. In het Hongaarsche valsche munters- iproces werd Maandag de secretaris van prins Windisch Graetz, Raba, gehoord. Hij verklaarde, dat het plan tot namaak |van de Fransche francsbiljetten niet van Windischgraetz was uitgegaan, doch van een veel hooger geplaatste persoonlijk heid. Toen Windischgraetz hem in de .actie inwijdde, had deze hem medege deeld, dat ook de voormalige premier, graaf Teleky, daarbij betrokken was, en dat hij alleen besloten had deel te némen, "daar ook een nog hooger staande per soonlijkheid, namelijk de premier Beth- len, zijn medewerking had toegezegd. De voormalige chef der staatspolitie, jNadossy, was hem in zekeren zin als Vertegenwoordiger der regeering voorge steld. 1 Raba verklaarde voorts, dat prof. Mes saros indertijd met een brief naar Lu- dendorff was gegaan. Oorspronkelijk had hij, Raba, gedacht, dat dit bezoek met jde vervalsehingsaffaire in Verband stond, maar later was hem gebleken, dat dit niet het geval was. Raba zeide verder, dat bij indertijd naar Miinchen is gegaan om papier aan te schaffen. De commandant van het Beier- sche cartografisch instituut heefit hem toen naar Keulen verwezen. Raba legde nog zeer bezwarende ver klaringen af aangaande den legerbisschop .Zadravetsj. Tegen dezen is geen aan klacht ingediend, daar de officier van justitie van oordeel was, dat Zadravetsj had gemeend, dat de bij hem bewaarde valsche bankbiljetten echt waren. Na het verhoor van Raba stelde de president van de rechtbank aan Nadossy en Windischgraetz vragen over 't aan» deel van Bethlen in de zaak, daar deze door Raba's verklaringen ernstig was be last. Terwijl Nadossy er bij bleef, dat Bethlen bij deze affaire op, geenerlei wij ze is betrokken geweest, hetgeen Raba opnieuw tegensprak, gaf Windischgraetz ontwijkende antwoorden. Op een vraag of hij redenen had te veronderstellen, dat de iregeering de ver- valsching der francsbiljetten niet zou ver hinderen antwoordde Windischgraetz!: „ja". Op een verdere vraag aan Windisch graetz of hij in concreter vorm kon zeg gen, dat de Hongaarsche regeering haar goedkeuring aan de bankbiljettenverval- sching heeft gehecht, antwoordde Win dischgraetz: „Hierop weiger ik' te ant woorden". ZIERIKZEE. Hedenvoormiddag om streeks half elf brak, door, tot op heden onbekende oorzaak, brand uit in het peT- ceel op den Dam alhier, waarin geves tigd het mantelmagazijn „De Nijverheid" van de firma Holty. De brand liet zich in den beginne vrij ernstig aanzien. Rook en vlammen sloe gen uit het dak. Alle spuiten, 4, werden gerequireerd. Spuit 2 gaf het eerst wa ter. Op het luiden der brandklok, die vele marktgangers en inwoners naar den, om trek van de plaats des onheils lokte, 'kwamen de spuitgasten overal opdagen. Door den lagen stand van hel grondwa ter, kon de brandspuit op de Schuithaven niet gébruikt worden en werd die, vlak bij „Concordia", gebruikt. Vrij spoedig werd water gegeven en met blusschen een aanvang gemaakt. Van vele kanten werd het vuur aangetast, zoodat de brand tot het eene perceel beperkt bleef. Het perceel brandde nagenoeg geheel uit, ter wijl de aangrenzende perceelen nog al waterschade bekwamen. De politie had al de toegangswegen tot den torand afgezet. De burgemeester wua op het terrein van den brand aan wezig. Het aantal kijklustigen was, zoo ials te toegrijpen, groot. Te ongeveer 1 luiir was de torand gebluscht en kon de •brandweer inrukken. Assurantie dekt de schade, althans wat het mantelmagazijn van den heer H. be treft. BROUWERSHAVEN. Door den minister van waterstaat is benoemd tot water bouwkundig opzichter aan het Juliana- EVEN FIJN ALS kanaal te Maastricht, dhr. J. M. Stoel alhier. BRUINISSE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op 7 Mei. Alle le den tegenwoordig. Ingekomen ia het ver slag van de oud er commissie, inzake de gegeven cursus voor herhalingsonderwijs. Besloten wordt die commissie een sub sidie te verleenen van f 150,75. De reke ning van de Gezondheidscommissie over 1925 wordt goedgekeurd. Naar aanleiding van een schrijven Van den Inspecteur der woners een inkomen hebben hetwelk valt beneden een zeker bedrag, door den Raad in overleg met de P.Z.E.M. nader vast te stellen. De met dezen aanleg gemaakte meerdere kosten worden, indien de be woner gebruik maakt van het aangelegde lichtpunt, op hem verhaald in b.v. twee termijnen, eveneens pader te bepalen. Bij de rondvraag informeert de heer de Koning of al maatregelen Zijn genomen om de o. 1. school te verven, waarop de voorzitter antwoordt, dat de gemeente- Opzichter opdracht is gegeven een kosten berekening klaar te maken. De heer de Waal informeert of het niet mogelijk is dat elk lid van den Raad in het bezit wordt gesteld van een gemeenteverslag, waarop de voorzitter antwoordt dat zulks zeer wel mogelijk is, doch geeft den Raad in overweging hiertoe niet over te gaan, in de eerste plaats om de groote kosten en in de tweede plaats om het vele schrijfwerk dat daaraan is verbon den. Aldus wordt dan ook besloten. Daar na wordt de vergadering gesloten. STAVENISSE. Maandagmiddag kwam de heer Streefkerk alhier en besprak in tegenwoordigheid van de raadsleden en eenige belangstellenden, de electrificatie, zooals deze door de provincie, ook voor deze omgeving zal ter hand genomen worden. Verscheidene punten werden nog j nader verklaard en spjr. zeide, dat het garantiebedrag van ongeveer f 25 p. a,an- sluitbaar perceel moet gelezen worden mer gratis pakje 5F GQENADINESat/S. ..,*6^ ^öp/£n A j polak 6®^ Posterijen en Telegrafie, ^dat^ de open- als maximum bedrag. Een garantiesys- „*-11 Mm teem is billijk, maar in den beginne niet gemakkelijk vast te stellen. Daarom is hier het bedrag genomen, dat b.v. in Z. Vlaanderen toereikend ia gebleken. Als aansluittoaar perceel wordt beschouwd niet elke woning, die daarvoor in de termen valt, maar het aantal gezinnen, die er in wonen. De N.V. zorgt voor de aansluitingen, die tot 20 M. vrij zijn. Voor grootere afstanden betaalt men in eens f 1 per M. bij en het aansluiten loopt tot achter den meter, voor welks gébruik natuurlijk meterhuur, minstens 40 cent per maand, moet betaald worden. De garantie door de gemeentè is beperkt tot een termijn van 10 jaar; daarna is de gemeente van alle verplichtingen ont stellingsuren van het postkantoor met 1 uur worden verminderd en wel van 1 tot 2 uur, behalve voor de telefoon, wordt besloten een verzoek te richten tot genoemden Inspecteur, om het kan toor tusschen den middag ook voor de telefoon te sluiten, doch in plaats daar van te vragen het kantoor des avonds langer open te houden en wel tot 9 uur. De beslissing op een adres van een aantal schippers, inhoudende t verzoek om vermindering van huur der Vaste lig plaatsen in de haven, in verband met de omstandigheid, dat zij niet bij machte zijn die hooge huur te betalen, wordt aangehouden tot een volgende vergade ring. De voorzitter deelt mede, dat tot tijdelijk onderwijzer is aangesteld dhr. M. C. Wisse te Wilhelminadorp. B. en W. stellen den Raad voor 250 M buizen aan te koopen van de Firma van Dijk te Alphen aan den Rijn, voor f4,05 per stuk, waartoe z.h.st. wordt besloten. De goede kwaliteit, terwijl de regeling van een en ander niets te wenschen overliet, dank zij de goede zorgen der fokvereeni- ging te Burgh en Haamstede. Onder de oudere melkkoeien waren zeer goede exemplaren, uitblinkend in melkopbrengst. Voor de waarde der koe als productie- dier blijkt het voor de betrokken eige naars raadzaam lid te worden eener melkcontrólevereeniging. De meeste jonge kalveren waren beslist goed en igaven de commissie den indruk, dat er goed ge fokt is. De stieren „Gerardus" der Burg- sche- en „Johannes" der Haamsteedsche vereeniging behaalden beide een eerste prijs, resp. met 76,9 en 75,7 punten. Voor melkkoeien werd een le en 3e prijs toe gekend aan dhr. L. Hanse te Haamstede, een 2en prijs aan dhr. M. v. d. Panne te Burgh; voor kalf vaarzen een len en 3en prijs aan dhr. W. D. v. d. Zande te Burgh, een 2en pr. aan dhr. M. Smalheer te Haamstede; voor vaarskailveren een len en 4en prijs aan dhr. L. Hanse te Haam stede; een 2en prijs aan dhr. T. Beije te Haamstede, een 3en prijs aan dhr. R. Steur te Burgh. De stieren „Gerardus" en „Johannes II", benevens twee melk koeien van dhr. L. Hanse, werden in het Ned. Rundveestamboek ingeschreven. KERKMEUm Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Onderdendam, J. C. Kars te Termunten. Te Oudewater, H. J. van Schuppen te Groot-Ammeris. Te Hattem, G. Benes te Monster. Bedankt: Voor Zetten-Andeist, G. Be- nes te Monster. Voor Lexmond, Wi. oWesseldijk te Wouterswoude. Voor slagen. Alvorens er een contract getee- Heukelum, J. F. Lijsen te Nigtevecht. kend wordt, is alles geregeld zoodat de gemeente dan nergens meer mede te ma ken heeft. Berekeningen werden gegeven van verbruik van petroleum a 15 et. de Liter en van het electrisch licht a 45 ct. voorzitter dankt den heer van Vessem per K.W., voor een lamp van b.v. 50 kaar voor het resultaat dat hij met dezen sensterkte, wat niet in liet nadeel van aankoop bij de firma heeft bereikt. Aan het electrisch licht uitviel. Willen per- de orde is de behandeling van het be- sonen, buiten de kom wonende, ook aan- kende adres van 445 ingezetenen, om het gesloten worden, dan vallen deze buiten raadsbesluit van 17 October 1924 betref- q© garantie en wordt dat dus een af- fende de verplichte aansluiting aan de zonderlijk zaakje met hen met de „P.Z. waterleiding in te trekken. Na langdu- E.M.". Ook de straatverlichting is 40 et. rige besprekingen wordt op voorstel van p©r inwoner werd besproken. Ervaringen den heer Padmos besloten (imet 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Werrimers en van den Berg) aan het verzoek van adressanten te voldoen. Ini behandeling komt nu een schrijven van den Raad j van Beheer der N.V. \yaterleiding-Maat- schappij behelzende de mededeeling, dat, indien de gemeenteraad de Z.g.n. ver plichte aansluiting terug neemt de moge lijkheid wqllicht nog bestaat, dat Brui- nisse van leidingwater wordt voorzien, wanneer n.l. de gemeente een zekerè j garantie op zich neemt ten aanzien van de jaarlijks door de waterleiding uit 1 hoofde van waterlevering in deze ge- meente te genieten inkomsten. Ook Over deZe missive wordt breedvoerig van ge dachten gewisseld; het resultaat ervan is, dat de heer Bolier voorstelt de door iden Raad van Beheer gestelde voorwaar den aan te nemen. Het voorstel wordt aangenomen rrtett 4 tegen. 2 stemmen, die van de heeren de Koning en Padmos. De heer van Vessem onthield zich van mede stemmen. De Raad heeft door dat besluit het volgende op zich genomen,: 1. Aan de N.V. wordt door de gemeente Brui- nisse garantie verleend ten aanzien van de inkomsten, die door de Vennootschap in de gemeente uit hoofde van water- levering Zullen wordèn genoten; 2. deze garantie wordt gegeven voor een tijdvak van 10 jaren, gerekend van af den aan vang der exploitatie der waterleiding; 3. het bedrag dier garantie zal vóór den aanvang der exploitatie door den Raad vap Eeheer der Waterleiding-Maatschappij na overleg met het College van B. en W. worden vastgesteld, echter niet hooger dan f21,44 per woning, zijnde het be drag hetwelk' blijkens het rapport van den Directeur van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening d.d. Sept. 1924 is geraamd als de te verwachten gemiddel de opbrengst; 4. dit bedrag zal voor elk' jaar worden gebasseerd op 't aantal aansluitingen, dat in de gemeente zou mogen worden verwacht, indien de ver plichte aansluiting Zou zijn ingevoerd, waarbij als gemiddelde opbrengst per perceel, zal worden gerekend de gemid delde opbrengst voor bet geheele bedrijfs- gebied der waterleiding. Naar aanleiding van een ingekomen circulaire van Gedep. St. inzake electriciteitsvoorziening wordt in beginsel besloten de voorwaarden, zoo- als Ged. St. die stellen, te aanvaarden. Bovendien wordt als voorwaarde gesteld en Zulks naar aanleiding van de met den heer Streefkerk gehouden conferentie, dat behalve het aanbrengen der geleidingen tot aan den meter in de woningen, tevens worde aangelegd de geheele leiding met één lichtpunt in dia perceelen wier in- hébb'en doen zien, dat op boerderijen, die daarvoor in de termen vallen, het gébruik van electriciteit niet duurde'' is dan benzineverbruik. Verschillende vragen werden door den heer Streefkerk duidelijk en afdoende beantwoord, waarna de burgem.-voorzit ter, de heer A. F. Hanssens, den geachten spr. dank zeide voor zijn overkomst en zijn duidelijke mededeelingen. ONDERWIJS. Tot lid der commissie, belast met het afnemen der examens in de Fransche taal, is o.a. benoemd de heer H. de Noo, directeur der H.B.S. te Zierikzee. BURGH. Tot hoofd der met Sept. a.s. te openen openbare school te 't Groy (prov. Utrecht) is benoemd dhr. P. J. Griep, onderwijzer te Houten. LANDBOUW EN VEETEELT. Bij besluit der Algemeene Vergadering der V.P.Z., gehouden den 12en Februari 1926 te Vlissingen is het Hoofdbestuur opgedragen een onderzoek »in te stellen aangaande de oprichting Van een voe derbureau der V.P.Z. Het Bestuur heeft zich van deze taak thans gekweten en is er in geslaagd een overeenkomst te slui ten met de Veevoeder Fabriek Zeeland te Goes, welke een goed samengesteld Pluimveevoeder in den handel zal bren gen. Er zal verkrijgbaar worden gesteld een hoendermeel onder den naam van „Zeeland's Hoendermeel, merk V.P.Z." en een opfokvoeder in drie soorten onder, den. naam van „Zeeland's Opfokvoeder, (I, II en III), merk V.P.Z. Waar deze Voeders op advies van den heer B. van Aspereoi Vervenne, Rijks-Pluimvee-consu lent te 's-Gravenhage zijn samengesteld en telkens vanwege de V.P.Z. op hoeda nigheid en kwaliteit worden onderzocht aan het Rijkslandbouwproefstation voor Vee-onderzoek te Wageningen, zal de ver koop dezer voeders onder het me|rfk der V.P.Z., wel ingang vindén. Wij verwijzen verder naar de adver tentie in dit nummer. BURGH. Op het ruime terrein aéhter dé hofstede van dhr. M. A. Beije, door genoemden heer daartoe welwillend af gestaan, had Dinsdagmorgen j.l. de aan gekondigde kringkeuring vanwege de Provinciale regelingsconrmissie voocr de veefokkerij in Zeeland plaats door de heeren Zwagerman, Kloek, Koopman en Dekker. Aangevoerd waren 3 stieren, 21 melkkoeien, 12 stuks 1—'2-jarig vee 14 Geref. Kerk. Beroepen: Te IJhorst, R. J. Brink te Kjimswerd. Te Zeist, J. L. V d. Wolf te Kralingen. Te Den Helder, H. Steen te Zoutkamp. Bedank^: Voor Bunschoten-Spakenburg A. W. Seinen te Opperdoes. Voor Koog-Zaandijk, H. Steen te Zoutkamp^ Voor Rhoon, J. A. Schep te Dronrijp. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor 's-Gravendeel, J. P. Meijj ering. te Nieuwpoort. VERKOOPINGEN, ENZ. HAAMSTEDE, 11 Mei. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werden heden voor zijn principale m het openbaar verkocht: I. 4 H.A. 18 A. 80 c.A. (10 gem. 14 r.) boseh- en weiland te Haamstede aan den Hoogen Zoom1 ivoor f 533. Toebedingen f 580; II. 17 A. 90 c.A. (129 R.) 'bouwland aldaar aan den Lagen Zoom voor f 719, alles per 41 A. C.A.) ELLBMEET. Door den Burgerlijken Ar men werden Zaterdag verpacht de lan derijen aankomende den Burgerlijken Ar men. De pachtprijzen per 41 A. 68 c.A. der wei- en bouwlanden varieerden van te 58 toft f 1116. POST EN TELEGRAPHIE. Met ingang van 17 Mei is het bijkantoor te, Bruinisse opengesteld voor Üen post en telegraafdienst van 8 itot 1, van 2 tot 31/2 en van 5 tot 71/2 uur, 'en voor den telefoondienst van 8 toit 31/2 en van 5 tot 71/2 uur. VAN REENDE EN VER, „Aitenpcsten" meldt uit Oslo, dat luitenant Byrd over zijn poolvlucht onte vreden ia. Hij wil nog voor Amundsen de Pool naar Alaska vliegen. Zijn vlieg tuig is gereed vdor de start. Ook de Nojr'- ge is gereed en zal iegelijk opstijgen, zoodat een wedstrijd over de Pool ver wacht kan worden. Amundsen neemt slechts 14 man mede om1 meer benzine te kunnen medenemen. Bij een spoorwegongeluk in een tun nel bij Waverley op de hoofdlijn van de London and North Ecstera Railway, Lops- don—Edinburgh zijn twee passagiers ge dood en 8 gewond. Zes passagiers, die door rook in den tunnel bevangen wer den zijn naar een ziekenhuis gebracht; hun toestand- is zonder gevaar. De be stuurders van beide treinen wajdpn ge wone machinisten in dienst bij de Maut- schappij en geen Vrijwilligers. Uitermate Engelsch, en tegelijk ge ruststellend Voor lezers, die vjrteezen dat Engeland aan den rand Van een revolutie staat, is het volgend berichtje uit de Ti mes: Bij een voetbalwedstrijd te Ply mouth, die door verscheidene duizenden toeschouwers werd bijgewoond, versloeg het elftal van de stakers het elftal van de politie met twee doelpunten tegen een. De echtgenoote van den hoofdcommiasa ris trapte af. hama heeft een wervelstorm 12 doTpen vernield, waarbij 3 menschen werden ge dood en 60 gewond. Naar verluidt zal het T. U. C. 'binnen enkele dagen de heele textielindustrie stopzetten. De Britsche regeering wekt de bevolking op tot ,een tegenbeweging. 80 o/o der spoorwegarbeiders staakt nog. Het Kabinet zal energieke maatregelen voorbereiden, die voorloopig geheim ge houden worden. Baldwin zou in geen ge val besloten zijn toe te geven. In het Zwartewoud heeft het flink gesneeuwd hij een temperatuur van 8 graden 'beneden nul. Ook uit Opper-Sile- zië wordt hevige sneeuwval geméld. Bij de viering van de Jeanne d'Arc feesten te Parijs is het tot ernstige bot singen met de politie gekomen. Niet min der dan 118 agenten 'bekwamen mm of meer ernstige kwetsuren. 221 peflsoneh werden gearresteelrld, waarvan er 31 in hechtenis werden gehouden. De jury van het Assizenhof der Sei ne heeft dezer dagen een jonge vrouw Vrijgesproken, die haar man met Revol verschoten gedood had. De echtvriend mishandelde haar, maakte het geld van zijn schoonmoeder op en gaf de voor keur aan zijn onecht kind boven den zoon 'uit zijn huwelijk voortgesproten. Op den dag, dat zijn vrouw hem dood schoot, was hij geld komen eischen om er met een vriendin van door te gaan en had hij bovendien gedreigd zijn zoon met zich mede te nemen. De oud-officier te Villiers-sux-Mar- ne, die zijn 9-jarigen zoon, een jongen met slechte neigingen, dermate met een stok had afgeranseld toen hij van school was weggeloopen, dat hij kort daarop overleed, en die zich dezer dagen voor 't Assizenhof van Seine-et-Oise had te ver antwoorden, is door de jury vrijgespro ken, na enkele minuten beraadslaagd te hebben. De opmarsch van de Franiohe en Spaansche troepen in Marokko heeft, volgens een bericht van Reuters bi son deren dienst, het front lederen dag na de hervatting van het offensief aoht tot vijftien kilometer vooruit gebracht. Abd- el-Krim zou hierdoor geheel schaakmat z\ja gezet en eeu offensief voor hem onmogelijk zijn geworden Het weer ls gunstig voor verder oprukken. De neder laag van Krlm wordt verwacht. De expreBtrein van Edinburg naar Londen ia bij New-Castle van de rails geloopen. Het déraillement ls, naar men gelooft, te wijten aan boos opzet van stakers, daar er een laachplaat weg genomen was. Er zaten 500 reizigers in 'den trein, van wie er sleehts ééu gewond is. De politieke medewerker van de Daily Mail meldtHet is niet te voor barig te melden, dat in de kringen der arbeiders het sterk besef bestaat, dat de intrekking van het parool tot de algemeene werkstaking vóór het einde dezer week zal geschieden. Sir Herbert Samuel, voorzitter der bakende kolen- commlasie, is in contact geweest met de partyen in het myngesohil ea heeft hun op niet-cffloieele wijze geadviseerd met betrekking tot de stappen, die ge daan zouden moeten worden om het probleem op te lossen. Over het algemeen ls de toestand in Engeland verbeterd, daar de arbeiders, vooral de transportarbeiders, van liever lede het werk hervatten. Amundsen is Dinsdagmorgen 10 nur met zyn poolsohlp „Norge 1" opge stegen voor de vlucht over de Noordpool naar Point Barrow (Alaska). In den Canneberg, by Maastricht, op Belgisch grondgebied vlak by de Nederlandsche grens, heeft over een groote uitgestrektheid een Instorting plaats gehad. De luohtdruk was zoo hevig, dat mensohen, die in den berg werkten, wel 80 meter ver zyn weg geslingerd. Er zyn ééu doode en drie gewonden en men vreest, dat nog twee mensohen met kar en paard in den berg zyn. Uit Breslan wordt gemeld, dat in Pöpelwitz, een famile van zeven personen, man, vrouw en 5 kinderen van 12 jaar tot 8 maanden, door gas- verstlkking dood in hun woning gevon den zyn. De man had sinds maanden zyn huur niet kunnen betalen en had gisteren een dwangbevel ontvangen om zyn woning te ontruimen. De secretaris van den Britsohen mijn werker nbond he eft in een byeenkomst van het mynwerkerseongres verklaard, ,dat men bezig is voor het bouwen van een brug tot toenadering". In het Lagerhuis deed Simon het voorstel om tot een vergeiyk te komen op den grondslag ?an intrekking van het staklngsbesluit en van verlenging voor zekeren tyd van het subsidie voor de mynen. „By den aanvang vaü de tweede week van de algemeene staking is het geruststellend te kunnen verklaren, dat de gemeen schap zich niet alleen vast' besloten heefc getoond, de bedreiging te overwinnen, dii tegen haar constitution neele en politieke rechten is gedaan,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1