ZEELAND'! ROEM KW4TTAsfYj- ROOMBOTER. Maandag 3 Mei 1926. zierikzeesche courant. VOLLE-MELK;REEP Beter dan öoed: DE BESTE Uw Zenuwen ABONNEMENTs Prti» por 8 aM&den f 1,60, iruioo por polï f 1,80. Voor hol S>nltenl*nd por l»»r f 10,—. IfiondorUJke nxuaroor» 6 oonï. VwiohUm Hoondof, Woonidop is Vrildog Zierikzeesche Nieuwsbode No. 11383. I KOSTEN. AOVERTENTIËN ▼Afi 1—1 regel» 60 oti. rsn 4 regel» en daarboven 20 ote. per regel. Reclame» 60 et», p. regel. BU contract belangrijke korting, ïnaending op don dag van Bit- gave vóór 11 are. BINNENLAND. PARLEMENTAIR DAGBOEK. 29 April. Het was vandaag een slechte dag voor het Kabinet, immers het heeft zijn karakter als strikt extra-parlemen tair Kabinet moeten prijs geven. Mr. de Geer werd* gedwongen kleur te beken nen, doordat hij in de Eerste Kamer het doorzetten van de Bioscoopwet (moest ver dedigen. In de Tweede Kamer moest het Kabinet ook meerdere malen steunen op de rechterzijde, bij stemmingen zuiver rechts tegen links. Vond het Kabinet aan vankelijk e.en welwillende linkerzijde tegenover zich, wij vreezen dat, nu het zich openlijk heeft moeten ontpoppen als verkapt Coalitie-Kabinet, er een stevige opipositie-wind zal gaan waaien. Een pi kant moment deed zich voor bij den aan vang der vergadering, toen een amende ment, inzake den aftrekpost der Surinaam- sche begrooting werd aangenomen. Er ontstond groote emotie in de Kamer toen Minister Koningsberger onmiddellijk op stond en gewaagde van een bedenkelijke wonde, aan de begrooting toegebracht- emiotie, welke overging in uitbundige vroo- lijkheid, toen de Minister er op, liet vol gen, dat het mogelijk was gebleken, een pleister oip de wonde te leggen in den vorm van een bedrag van drie ton, door den Minister van Financiën beschikbaar gesteld. De Kamer had 'zich even laten verschalken door den erastigen toon van den Minister, en de Minister zelf proestte met haar mee. De middag-vergadering werd overigens besteed aan het afdoen van kleinere ontwerpen, inlichtingen op adressen, enz., de z.g. parlementaire waschlijst. Bij een dezer ontwerpen, be trekking hebbende op Volkenbondsverdra gen, inzake internationale arbeidsregeling, ontstond een schermutseling tusschen dr. Beumer en mgr. Nolens, welke laatste zijn Coalitiegenoot hard viel over zijn „ongematigde onverschilligheid". In de avond-vergadering werd een aanVang ge maakt met de behandeling der Onderwijs begroting. Reeds bij het hooger en mid delbaar onderwijs ontwikkelde zich een zóó breed en diepgaand debat, dat Minis ter Waszink wijselijk met een breeden zwaai alle „schoolmeesters" van zich af schudde. Trouwens de Minister was zicht baar ongesteld, maar had toch met groote volharding alle sprekers aangehoord. Hij hield zich werkelijk kranig, maar te mid dernacht werd het hem toch te machtig en gingen wij „al" naar huis. Het werd dus geen nachtbrakerij zooals den vori- gen avond. De natuur beschermt de Ka mer tegen zichzelf! 30 April. Het was een kleine verade ming, dat er vandaag althans geen be- grootingsdebatten plaats hadden. Heel gunstig was de ruil echter niet, immers aan de orde was de interpellatie van den heer Hiemstra, inzake den nood in de veeristreken. Hoewel elk1 jaar een soort gelijke interpellatie plaats vindt met tel kens even weinig resultaat, durft de Ka mer blijkbaar zich niet de vraag te stel len of er redelijkerwijze behoefte bestaat aan interpelleeren. De kiezersvrees speelt, zelfs waar het onze arme landgenooten in Drente betreft, blijkbaar wel een heel groote rol. De S. D. A. P. imocht ditmaal eens het succes van de interpellatie heb ben, en zij kon dus allereerst de Regee ring en de andere partijen in gebreke stellen, dat er groote armoede in de veenstreken heerscht. Men kent het re cept: er is gemis aan welvaart, het kapi talisme is de schuld, dus moet een mo tie worden ingediend om de Regeering verantwoordelijk te stellen. Al werpt dit soort politiek geen voordeel af voor de arme veenbewoners, de kans is niet ge ring, dat de socialistische cliëntèle be houden blijft. Natuurlijk speelde de inter- pellant in alle opzichten de mooie rol: wie is niet met deernis vervuld met het lot van degenen, die daar in Drente in zwarte ellende gedompeld zijn? Maar het waren woorden, niets dan woorden; terecht merkte Minister Kan op, dat hier niet het hart, maar heit verstand moet spreken. De onvermijdelijke motie liep alleen over de loonen, maar de Minister verklaarde onomwonden, de loonnormeïi niet te willen herzien ,en hij voegde er bij, dat dit voor de betrokkenen heel gelukkig was, omdat een herziening eer der een verlaging dan een verhooging zou beteekenen! De heer Hiemstra, die blijkbaar niet goed ingelicht was, had aan het slot zijner rede met veel stem verheffing betoogd, dat de loonen der werkverschaffing lager zouden zijn dan die in de vrije bedrijven in dezelfde stre ken. Maar uit de cijfers van den Minister bleek, dat deze loonen zelfs iets hooger zijn, zoodat er dan ook geen enkele klacht over was ingekomen. Maar niettemin moest er voor de zooveelste maal op het Binnenhof over iworden geïnterpelleerd. Het is wel afschuwelijk te zien, hoe de bittere nood van een deel onzer bevol king, die wij allen, de Regeering vooraan, iWillen helpen om door de moeilijke tij den heen te komen, is geworden tot een stuk partij-propaganda, tot een voorwerp van concurrentie jacht voor eenige poli tieke groepen! Uit Stad en Provinole. ZIERIKZEE. In hotel „Juliana" trad Vrijdagavond voor de afd. Zierikzee van de Staatkundig Geref. Partij, op, ds. D. Driessen uit 's-Gravenzande. De zaal was flink bezet. Nadat psalmgezang, bijbel lezing en gebed waren voorafgegaan en de spr. wilde aanvangen, vroeg de heer D. JMulder of na het betoog van den spr. er ook gelegenheid werd gegeven tot de bat of tot het stellen van vragen? Toen hierop door den voorzitter der afd. een ontkennend antwoord werd gegeven ver liet de vrager, en met hem vele anderen, de Zaal. In het begin zijner rede wees de »pr. op dit onverwachte incident en .noemde de houding door de Vertrokkenen aan genomen treurig. Ds. Driessen begon met een spreek woord onzer vaderen, dat tot ver buiten de grenzen is bekend geworden: „een goede zaak wint het in het end". Op de vraag: wat wil de S. G. P., luidt het ant- i woord: niets anders dan Gods wooird in de practijk gebracht, ook in het staat kundig leven. Spr. verdeelde zijn rede in drie deelen en wel: le. de handhaving der beginselen; 2e. de verbreiding ervan en 3e. de volkomen zegeviering. Spr. be toogde, dat in de beginselen zooveel is gelegen, omdat deze de vreeze Gods ver kondigen, omdat zffe een sterke stut voor den Staat vormen en den grondslag zijn van alle wet en orde. Spr. stelde de vraag: heeft de A.-R. partij die beginse len gehouden of verwaarloosd? Heeft zij Ze gehouden dan m'ag de S. G. P. niet be staan; heeft de A.-R. pat 1 ij die beginse len verlaten, dan moet de S. G. P. wel be staan. Spr. las enkele persartikelen voor waar uit bleek, dat men in de A.-R. partij wel weet dat het niet goed gaat. Voorts her innerde spr. aan wat eenmaal dr. Knij per schreef over het samiengaan met de R.-K., n.l. we kunnen niet samea schrij ven aan dezelfde kerk, aan dezelfde his torie en ook in het staatkundig leven niet samengaan. Dr. Kuijper is later veranderd. Verder wees spr. op de gehouden vergadering in Utrecht, waar voor tal van bezwaarden in de A.-R. partij minister Colijn sprak, en waar toegezegd werd, dat een rap port zou worden samengesteld, waarin aan de verlangens derbezwaarden zou worden tegemoet gekomen. Het rapport is na twee jaar nog niet verschenen. Men kon dit ook niet doen, betoogde spr., want dan had men een ander program van beginselen op moeten maken. De be ginselen werden dus niet 'gehouden zoo- als het moest zijn. Voor de verbreiding der beginselen der S. G. P. vroeg spr. fi nancieel en en moreelen steun en wan neer men zeggen zou, zooals veel ge daan wordt: de Kerstenpartij kan niet regeeren", dan verwijst spr. naar een Gideon uit het Oude Testament, die het ook niet kon, maar het van God ver wachtte. De beginselen zijn waard ver breid te worden, omdat het is: Gods eer en Gods eisch. Bij het ontwikkelen van het laatste punt zijner rede, de volkomen zegeviering van de beginselen, wees spr. op den wor stelstrijd onzer vaderen tegen Spanje en in verband daarmede op Prins Willem I, die alles opofferde ter wille van de zaak van de lage landen aan de Noord zee, Nederland, hetwelk spr. het Wes- tersch Palestina noemde, omdat onze ge schiedenis veel overeenkomst vertoont met de historie der Israëlieten. Aan het eind zijner met aandacht aan gehoorde rede schetste spr. den toestand der volkeren als volgt: de volken zijn gejL- deloos, de schulden talloos, de regeerin gen radeloos, de belastingen eindeloos, de politiek karakterloos, de zeden teu gelloos, de zwendelarijen grenzeloos en de vooruitzichten troosteloos. Nadat de voorzitter der afd., ds. Dries sen 3ank had gezegd voor zijn gehouden betoog, sloot deze laatste met dankge bed de bijeenkomst Op de, ter gelegenheid van den len Mei, in het Huis van Nassau ge houden openbare vergadering van de afd. Zierikzee van de S.D.A.P. waren velen opgekomen om de aangekondigde spre kers te hooren. De voorzitter, de heer T. C. Schipper, opende de vergadering en gaf na een korte inleiding het woord aan den eer sten spreker, de heer E. Hamburger. Deze wees op de beteekenis van den 1-Meidag, sedert 1889 ingesteld, om te demonstreeren voor het socialistische ide aal; deZe dag is geworden een feestdag van het proletariaat en een wapenschouw tevens. Spr. herinnerde aan de eerste jaren der partij in ons land, toen men twijfelde aan de toekomist der arbeiders klasse, die op een zeer laag peil was neergedrukt, maar sedert lijkt het, of er een schok door die klasse is gegaan. De 1-jMeidag brengt een boodschap en eeai oproep; een boodschap van een ver verwijderde toekomst om de arbeiders een mensc-hwaardig bestaan te verschaf fen en een oproep: tot doelbewusten strijd ömJ dat ideaal te bereiken. Na herinnerd te hebben aan de arbei derspartijen in het buitenland, zeide spr., EVEN FIJN ALS dat deze partij in ons-land *4 van het Ned. volk vertegenwoordigt. Er zijn echter twee oorzaken aan te wijzen die belemmerend werken voor den voortgang dier pa'rtij, Te. het ontbreken van een groot-industrie in ons land, een goede voedingsbodem uoor de soc. idéé en 2e. de kerkelijke invloeden der Ned. politiek, waardoor men ^en politiek Clhris- tendomi heeft gekregen. - I Spr. ging achtereenvolgens na wat er I terecht is gekomen vap het democrati- I sche in 't program' van' dir. Kuijper, van de wetten-Talma, en Aalberse, en het eer ste staatsstuk van den nieuwen minister i van Arbeid, prof. Slotemiaker de Bruijne, belooft niet veel voor de democratische toekomst van dezen minister. Spr. be handelde daarna de valsche leuzen, uit gedacht 'om de arbeidersklasse verdeeld te houden. Zoo wordt ze anti-godsdien stigheid verweten, maar spr. betoogde, dat er in de S.D.A.P. de meest mogelijke godsdienstvrijheid is. Het socialisme eischt voor de arbeiders een menschwaafdig be staan, maar weet, dat ook de arbeider niet alleen bij brood kan leven, hetgeen spr. de kern en het wezen van het so cialisme noemde. De valschheid van deze leuze is aan den dag gekomen bij' de poging van rUr. Marohant om een de mocratisch Kabinet te vormen, hetgeen mislukte, omdat de R.-K. verklaarden, dat er een te diep verschil van begin selen bestond, hetgeen spr. tot een phrase bestempelde, daar in andere landen de R.-K. wel met de Socialisten samenwer ken. De 2e valsche leuze die verbreid wordt, is, dat de S.D.A.P. de partij van de revolutie zou zijn. Aan de hand der historie verduide lijkte spr. wanneer er revolutie komt, m'aar sedert de invoering van algemeen kiesrecht, heeft mlem de revolutionaire metho'le laten varen, daar men genoeg vertrouwen in dat kiesrecht stelt om1 het socialisme nader tot zijn doel te bren gen, als mien die methode niet saboteert. Sprekende over een nieuwen oorlog, meende spr., dat een nieuwe wereld- krijg de kansen van het socialisme zou bederven en practische doorvoering ervan onmogelijk zou maken. (Met een opwekking tot aansluiten ein digde spr., waarna de heer Joh. H. Pik het spreekgestoelte innam'. Spr. verklaar de met genoegen de uitnoodiging om een spreekbeurt te houden, te hebben aange nomen. Sprekende over de denkbeelden der m'ense'hen en de heerschende mee ningen over de inzichten der politieke partijen, komt het voor dat men de prin cipes van zijn eigen partij niet kent, ter wijl velen tegenwoordig beweren zich van politiek te willen onthouden. Volgens spr. zijn dat juist menschen, die wel aan politiek doen, n.l. aan struisvogelpolitiek, want de invoering van de evenredige ver tegenwoordiging dwingt ons met de po litieke zaken te bemoeien. Het is dan ook de plicht van ieder staatsburger zich met de zaken, die in het maatschap pelijk leven voorvallen, te bemoeien, ter wijl de principieele eisch van de E.V. is: aansluiting bijl een politieke partij. Spr., die tot onderwerp had gekozen: evolutie en democratie, gaf daarop een uiteenzetting van de begrippen, Staat en |Maatschappij. De Maatschappij is het doel, de Staat het middel. Het samen leven in de maatschappij is het waarom het gaat. De invloed van het volk op den Staat is steeds uitgebreider geworden door in voering van het parlementaire stelsel en daarbij' is ook naar voren gekomen het streven om de democratische beginselen in de maatschappij1 vast te leggen en te vens: sociale rechtvaardigheid. De bekende regel: in het verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal, onderschrijft spr. geheel. Ook het maat schappelijk leven is niet standvastig; de samenleving groeit, het is niet te keeren. Uit de les van het maatschappelijk leven is een les te trekken voor de toekomist. Spr. wees er o.m'. op, hoe het aantal bezitloozen grooter wordt en het aantal groote ondernemingen steeds 'groeit. Voor 't kapitalisme Zit hier 'n bezwaar in, want het elkaar beconcurreeren wordt sterker en er komt een tijd dat de winsten klei ner worden. De groote maatschappijen vormen kartels en trusts en men vraagt hoeveel men moet produceeren om de grootst mogelijke ondernemerswinst te maken. Bij den steeds sterker wordenden groei dei' arbeidersklasse, zal men zich meer op democratisch standpunt moeten plaatsen. In ons land is daaraan ook niet te ontkomen en men zal op den duur een regeering moeten krijgen, samenge steld uit democratische elementen. |Met den wensch, dat ook voor de ar beiders eens een betere toekomist zal aanlichten, eindigde spr. De heer W. den Boer, de eenige deba ter, betoogde, dat de S.D.A.P. het gees telijk element als een groote sta-in-de- weg beschouwt, als iets dat men graag weg wilde hebben. Tegen de stelling der sprekers dat men de gemeenschapszin moet ontwikkelen, voerde spr. aan, dat die gemeenschapszin door de zonde is verbroken. Herstel van gemeenschapszin ligt niet besloten in het tegenwoordige, maar in het toekomstige leven en van menschelijke zijde kan men die verbro ken gemeenschapszin niet "hérstellen. De arbeider, die is opgevoed met de Schrift, heeft een ander ideaal, dat evenwel op aarde nooit bereikt kan worden. De beide sprekers dienden daarna den heer den Boer van repliek. Onnoodig te zeggen, dat die lijnrecht tegenover de ideeën van den debater stond. De voorzitter dankte daarop de op- gekomenen voor hunne belangstelling, de sprekers en debater voor hun gehouden betoog, waarna deze bijeenkomst werd gesloten. Vrijdagmiddag is de provinciale boot bij 't zwaaien een beetje onzacht met den achtersteven tegen de kaaimuur aangekomen, waardoor schade werd aan gericht aan boot en havenkant De boot bleek na de botsing niet meer geschikt om den dienst aan te vangen. Een motor- schipper vervoerde de passagiers, welke om 5 uur mee moesten, naar Katsche veer, terwijl de veerboot Kortgene-Wol- faartsdijk des avonds de passagiers uit Zuid-Beveland naar hier bracht. Dè reserveboot, de Walsoordep, onder houdt thans den dienst. Verschenen is het eerste nummer van „Handel Nijverheid in Westelijk Noord- Brabant", officieel orgaan van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken in West-Noord-Brabant, welk 'blad voorloio- pig om de twee maanden zal verschijnen. Benoemd te Batavia (Ned.-Indië) tot 1ste officier (stuurman), de heer P. G. Adriaanse Jz. van hier. RENESSE. De opbrengst van het door de dames L. Kappers en A. de Roo ver kochte „Emmabloempje", ten bate van het „Groene Kruis", bedraagt in deze ge meente de som van f 19,80. Naar aanleiding van een door den heer Streefkerk gehouden uiteenzetting over elecüriciteitsvoorziening is door den gemeenteraad met 6 tegen 1 stem in be ginsel besloten tot electrificatie dezer ge meente. NOORDWELLE. De verkoop van het Emma-bloempje ten bate der t.b.c.-bestrij- ding, door de jongedames Corri v. d. Hoek en Anna Steur, heeft in deze ge meente opgebracht f 11,60. SCHERPENISSE. Gemeenteraadsverga dering, gehouden op 28 April. Tegenwoor dig alle leden. Tot de ingekomen stukken behoort o. a. een schrijven van den Min. van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap peen, meldende dat de gemeente als bij drage voor een leerling uit deze ge meente, die de R. H. B. S. te Bergew-opi- Zoom bezoekt, over 1925 verschuldigd is f 255,25. Naar aanleiding van een verzoek van Ged. Staten om de bouwverordening te wijzigen inzake het maken van bed steden, wordt besloten de bedoelde wij ziging niet aan te brengen, als zijnde in de praktijk onuitvoerbaar en een belem mering voor den bouw van arbeiderswo ningen. Het schrijven van Ged. Staten, betreffende electrificatie van de provin cie, wordt voor kennisgeving aangenomen, in afwachting wat zal gedaan worden met de overname der electrische centrale al hier. Een verzoek van B. en W. Van St.- Maartensdijk, om adhaesie te betuigen aan een adres inzake de brugbouw te 'Tholen, wordt van de hand gewezen. Het vermenigvuldigingscijfer voor de inkomstenbelasting 1926-'27 wordt gestelA op 1.2. Vastgesteld wordt de verorde ning, bedoeld bij: art. 178 van de ge meentewet. Het kohier hondenbelasting 1926 wordt vastgesteld op een bedrag •van f 192. Aangeboden wordt het gem.- verslag over 1925, terwijl besloten wordt Verbetering aan te brengen in de riolee- ring van de Kleine Loo. Aan Ged. Staten zal Voor een tijdvak van 2 jaar vrijstel ling worden gevraagd voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Aan mej. A. C. Hartog wordt ontheffing verleend van art. 2 der bouwverordening voor de te bouwen villa in de Langeweg. In de verordening tot heffing van leges wordt de volgende verandering gebracht: voor het plaatsen van zerken in plaats van f 2 thans f 5, terwijl voor het metse len van een grafkelder f 25 zal moeten worden betaald. Vastgesteld wordt een verordening op 't heffen van rechten van eigen graven. De begrootingen voor '25 en '26 worden resp. gewijzigd met een vermeerdering in ontvang en uitgaaf van f 1188,68 en van f100. POORTVLIET. Vergadering van dein ge meenteraad op. Dinsdag 27 April. Tegen woordig alle ledenvoorzitter de bur gemeester. Er wordt meegedeeld, dat aan den keuringsdienst voor waren voor 1926 zal moeten betaald worden f 196,61. Uit de rekening en verantwoording der ge- komen tot rast ën worden gesterkt door MIJNHARDT's ZENUWTABLETTEN Buisje 75 ot. BJj Apoth. en Drogiiten. Zondheidscommissle blijkt, dat het goed slot bedraagt f 1075,12 en ,uit de raming van ontvangsten en ultgaVen, dat 't quo tum der gemeente f 23,49 zal bedragen. In het verslag der commissie van toe zicht op het L. O. wordt er op aange drongen, dat de gemeente-geneesheer eenige keeren per jaar 'de scholen zal bezoeken om iden gezondheidstoestand der leerlingen te onderzoeken. Het advies van de oudercommissie der openbare school en dat van het bestuur der bijzonder® schooi is ingewonnen beide corporaties staan afwijzend tegenover de zaak. Ook is het gevoelen gevraagd van den genees heer, die, hoewel overtuigd van den heil- zamen invloed, gezien den tegenstand, een andere regelinig aan de hand doet. B. en W. vinden geen vrijheid een voor- istel te doen in den geest van de commis sie van toezicht en wenschen een afwach tende houding aan te nemen tot van overheidswege voorschriften komen. Al dus besloten. De driejaarlijksche afreke ning met de bijzondere school betreffen de de exploitatie-vergoeding over d® jaren 1922, 1923 en 1924 wordt goedge keurd. De ontvangsten hebben bedragen f 2562,94 e n de werkelijk' gemaakte kosten f 2493,855, zoodat er f 69,08r' moet terug betaald worden. De heer Carels verzoekt, 'dat in het vervolg de bescheiden tot staving van de gedane uitgaven overeen komstig art. 103 van de wet op heit L. O. laan den Raad worden overgelegd. Aan M. C. Koppenhoi wordt eervol ontslag verleend als gemeente-werkman wegens zijn benoeming tot veldwachter te Elle- woutsdijk. Daarna wordt eenigen tijd ver gaderd in besloten zitting. Na heropening 'doet de 'heer van Westen het voorstel de nachtwachtdiensten af te schaffen en het salaris van den te benoemen werkman te regelen overeenkomstig de resteerenda ^werkzaamheden. Het wordt verworpen; voor de heeren van Westen en Carels. Nuwordt besloten sollicitanten op te roepen op een jaarwedde van f900, die met f 50 zal verminderd worden, als de gemeente electrisch wordt verlicht. Zij zullen moeten zijn gehuwde ingezetenen, niet jonger dan 25 en niet ouder dan 35 jaar. Bij de bespreking, van de circulaire van Ged. St. betreffende de electrificatie van de gemeente ontstaat een wijdloo- pige discussie.B.1 en W. doen geen vast omlijnd voorstel. De voorzitter zou in beginsel Willen, in gunstigen zin besluiten. De heeren Carels en van Westen oordee- len, dat de straatverlichting veel te duur uitkomt, maar daarover kunnen zij heen stappen en meenen, dat de garantie voor ieder aansluitbaar perceel funeste gevol gen voor de gemeentekas zal meebrenh gen. Zij verklaren zich voorstanders, maar wenschen het financiëele bezwaar eerst opgelost te zien. Op voorstel van den heer Carels wordt besloten den heer Streefkerk, directeur der P.Z.E.M. uit te noodigen over de zaak te komen confe- reeren. Het vermenigvuldigingscijfer der gemeentelijke inkomstenbelasting voor het dienstjaar 1926—1927 wordt evenals het vorige jaar vastgesteld op 1,2. Ten slotte wordt besloten adhaesie te betuigen aan een adres van het gemeentebestuur van St.-Maartensdijk, aandringende op bespoe diging van den bouw eener brug over de Eendracht. THOLEN. De heer W. Walpot, geboor tig van hier, is benoemld tot ontvanger, der directe belastingen en accijnzen te Barneveld. Voor een aan te bieden vlag aan da gyrrmastiekvereeniging „Olympia" alhier, bij het vieren van haar 25-jarig jubileum, is door een dam'es-comité bestaande uit mevr. C. Waghto en mevr. Hattink en mevr. ,van der Hoeven, ingezameld een bedrag van f 144,75. De op 13 Mei alhier te houden turndag, belooft een waar succes te wor den. Alle vereenigingen uit den kring W.- Brabant zullen hieraan deelnemen, zoodat er dien dag meer dan. 500 deelnemers naar onze stille veste komen. Waar door den Keuringsdienst van Vee en vleesch alhier, dikwijlla t. b. o. wordt ontdekt bij geslachte runderen, en deze week zelfs een geheel rund mbeat worden opgezonden naar Utrecht ter ste rilisatie wegens algemeene tubereuLoze, kan er niet genoeg op worden aange drongen ter wille van de volksgezond heid, de melk toch vooral goed te koken. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag had in eeü der zalen deer Ambachtsschool de plech tige uitreiking der diploma's en de over gang der leerlingen naar een volgend studiejaar plaats. De voorzitter, mr. S. R. Bakker, heette "de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid de ouders, die door hun aanwezigheid blijk van belangstelling ge ven in het aimbachtsonderw'ijs. In de twee de plaats memoreerde spr. hetgeen on langs in de ipers werd vermeld betref fende de regenbak der school, ontleend

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1