Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAND's ROEM ROOMBOTER. Maandag 26 April 1926. zierikzeesche courant. gJ*J« EERSTE SLAPT ABONNEMENTi Pry* por 8 maande» f IjÖO, franco per poit f 1,80. Voor hss buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Voriohynt Haandaf, Woenida^ •n Vrijdag ADVERTENTIËH van i—6 regel» 80 ot». va» 4 regel» en daarboven 20 ots. por regel. Seelamea 80 ots. p. regel. Bij contract belangrijke korting* 2Ï0 11380. *M®nd;lB£ ®P <*en da£ TWl ,-imm h'j. ma' ™r Dit nummer bestnmt uit 2 bladen. HearwerpBn hr Vrachtanscbillan De BURGEMEESTER van Zierikzee her innert de ingezetenen aan Artikel 36 der Algemeene Poli tie-Verordening, bepalende o. a., dat het verboden is op den openbaren weg papieren, vruchtenschillen of andere zaken weg te werpen. Overtreding van dit verbod, waarop streng zal worden toegezien, wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Zierikzee, 24 April 1926. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENDERS KERKE. ^BUITENLAMP. PROCES TEGEN EEN POLITIESPION. Onder groote belangstelling wordt thans te Moskou het proces gevoerd te gen de 59-jarige mevrouw Seirebrjakowa, die indertijd, onder het tsaristisch regiem, in geheimen dienst van de politie stond en als zoodanig tal van revolutionnairen uit die dagen in de gevangenis geholpen beeft. Mevrouw Serebrjakowa hield des tijds een z.g. „politiek salon", dat be zocht werd door alles wat eenigszins •- vooruitstrevend en revplutionnair gezind was. Als ontwikkelde vrouw genoot zij algemeen sympathie en achting; boven dien wist zij1 door openhartig voor haar revolutionnaire gezindheid uit te komen en den bezoekers van haar salon aller lei diensten te bewijzen (hun te helpen aan valsche paspoorten enz.) hun volle vertrouwen te verwerven. Zoo raakte zij niet alleen zelf bekend met de bekendste revolutionnairen, maar ook met hun plan nen, die \2S.ij geregeld aan de overhead verried. Daarbij heeft zij jaren lang haar rol van beschermster der revolutionnaire beweging weten blijven spelen, zonder dat er eenige verdenking op haar viel. De dagvaarding tegen haar uitgebracht, is een lijvig document, dat een uitvoerig, gedocumenteerd overzicht bevat van haar arbeid als politiespion en agent-provoca teur. Biji haar verhoor ontkende Serebrja kowa alle schuld; niet zfj, maar- haar overleden echtgenoot, die ernstig psy chopaat was cn op den 2en Maart van het jaar 1917, bij het vernemen van den troonsafstand van den Tsaar, zelfmoord heeft gepleegd, zou de verradersrol heb ben gespeeld. Uit de documenten, waar over de j ustitie thans beschikt, schijnt evenwel het tegendeel te blijken, al is het waarschijnlijk, dat de echtgenoot ook biji het verraad betrokken is geweest. EVEN FIJN ALS deren hemel kwam in den aanvang der vergadering hel voorstel van den presi dent om de volgende week twee avond vergaderingen te houden. Waarom die spoed, nu geen dringende wetsontwer pen en begrootingen zijn af te doen? Men weet bij voorbaat, dat het „klets- avonden" worden, zooals avondzittingen, waarin uitsluitend algemeene politieke de batten worden gevoerd, oneerbiedig, maar typeerend juist worden genoemd. Zou de Kamer ook op al te praatzuchtige le den niet kunnen toepassen een methode als ten opzichte van den communist werd gevolgd. Immers, deze had niet minder dan zes barbaarsch-lange moties inge diend toen de president na de voorle zing vroeg, wie deze moties ondersteun de, bleken heel toevallig, alle bankjes der sociaal-democraten leeg. De heeren bleken er wijselijk voor te bedanken c de behandeling van deze vanuil Mv<#kou gedicteerde moties door hun ondersteu ning mogelijk te maken, zoodat zjj, na de daverende toelichting van den voor steller, wel een héél stille begrafenis kregen. wege den Bond van Muziek en Zaingge- zelschappen in Zeeland; daairmede valt samen het 25-jarig bestaan van het mu ziekgezelschap alhier. Het is usance, dat de besturen 'der deelnemende gezelschap pen ten gemeentehuize worden ontvangen en dat alsdan hen de eerewijn wordt aangeboden. De .voorz. stelt voor hem voor deze ontvangst een crediet van f 50 toe te staan. De heer van Klinken zegt hiertegenover te staan als tegenover de subsidie aan 'de muziek. Spr. vertegen woordigt een gedeelte van de burgerij, dat er weinig voor voelt en zou er dus buiten willen blijven. Spa*, meent, dat degenen, -die (voor zoodanige ontvangst zijn, de kosten zelf moeten betalen, even als dat bij gelegenheid van 't jubileum van den burgemeester is geschied. De heer Boogert wil, om de eer der ge meente op Ite houden, -niet anders doen dan elders geschiedt. De heer Geleijnse zegt erg voor .muziek en zang te zijn; Hoe meer dat wNrdt beoefend, hoe lie ver het hem is, 'doch spr. is er tegen, dat de kosten van het ontvangen der gezelschappen ten laste der gemeente ko men. De heer Stoutjesdijk sluit zich aan .bij het door die heeren van Klinken en Geleijnse gesprokene; spr. kan eveneens niet aan 'deze uitgaaf medewerken. De voorzitter trekt zijn voorstel in. De heer Boogert informeert naar den uitslag van It onderzoek 'der klachten over de vroed vrouw. De voorz 'deelt mede, dat de eene klacht gegrond was, doch de an-r dere niet. Volgens mededeeling van de vroedvrouw was een defect aan hare motor oorzaak, dat te lang werd gewacht om een kraamvrouw voor de tweede maal te bezoeken. Haar is medegedeeld, dat dit in geen geval meer mag plaats vinden. BINNENLAND, PARLEMENTAIR DAGBOEK. 22 April. De Kamer blijkt een nieuwe Indische specialiteit te hebben gekregen: Mr. Droogleever Fortuijn. In een bondig speechje bleek deze liberale afgevaar digde een zeer gematigd standpunt in te nemen. Echter waarschuwde hjji na drukkelijk tegen een te streng optreden inzake 't belemmeren van vergaderingen» e.d., welke juist als veiligheidsklep kun nen dienen wanneer de spanning te groot wordt. Ook de andere woordvoerder van den Vrijheidsbond, de heer Boissevain, achtte .groote voorzichtigheid geboden, al gaat hij1 niet zoover om het bekende art. 1610/s, dat de Indische regeering ver klaart noodig te hebben, haar geheel uit de hand te nemen. Nadat de heer De Visser nog eens een verbolgen speech had gehouden hij was ook leelijk in zijn communistische kaart gekeken be antwoordde Minister Koningsberger de rij' van sprekers. .De nieuwe bewinds man verklaarde, dat de houding der re geering tegenover de Inlandsche bevol king zoo welwillend en liberaal mogelijk zal zijn. Wat de staatsinrichting betreft, achtte de Minister rust geboden. Indië, zoo vernamen wij' uit zijn mónd, is her- zieningsziek en herzieningsmoede. Zij, die vreesden dat onder het nieuwe bewind de Indische zeemacht verwaarloosd zou worden, werden gerustgesteld, een ver klaring, welke begrepen werd door en kele ingewijden, die reeds wisten, dat Minister van Roijen weder zóu worden vervangen door Majoor Lamfcooy. Twee m'oties zijn ingediend, de stakingsmotie van den heer Cramer en de communisti sche motie, waarin niet meer of minder dan een algemeene amnestie, gevraagd wordt voor alle gestraften en geëxter1 neerden in verband met de volksbewe ging. Het slot van de zeer lange verga dering werd gevormd door een vrij scherpe woordenwisseling tussc'hen de predikanten Lingbeek en Dr. de Visser over de verbreiding van het Evangelie in Indië. Glimlachend Zat die Minister te luisteren naar de vinnigheden welke deze beide afgevaardigden elkander toe voegden. 23 April. Wat voor degenen, die geregeld de Kamerzittingen bijwonen, dagelijk'sch brood is, is voor den belangstellende uit de provincie een pasteitje. Maar Vrijdag was het wel een heel oud korstje brood. I "De behandeling van de onderdeelen der Indische begrooting, nadat gister de al- Wmeene beschouwingen waren beëindigd, ïrermocht uiterst geringe belangstelling te yekken. Als een donderslag uit een hel- Uit Stad en Provinole. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen heeft het comité voor de Zierikzeesche Paar- denloter-ij voor de le prijs voor de a.s. verloting voorloopig 2 tweejarige vos- merries aangekocht voor de bekende stal van dhr. J. J. Geluk ie Sehuddebeuirs. Beide dieren zijn van beste afstamming. Blijkens een in dit nummer voor komende advertentie, zal Vrijdag 30 April a.s. in hotel „Juliana" alhier, optreden voor de Staatkundig Geref. Partij, ds. Driessen, Chr. Geref. predikant te 's-Gra- venzande. BURGH. Zaterdagavond hield het zie kenfonds „Helpt Elkander" een algemee ne ledenvergadering in het lokaal van dhr. v. d. Moer. Uit het financieel ver slag van den penningmeester bleek, dat de ontv. en uitg. over hel afgeloopen boekjaar resp. f 552,06s en, f 552,69r' be droegen, dus een nadeelig saldo van 3 cent. Aan ziekengelden werd f 507 uit gekeerd. Als bestuursleden werden her kozen de heeren A. Fondse en J. Kloet. DRE1SCHOR. Op de j aarvergadering van de Groene Kruisver. op Vrijdag avond .jl. waren slechts een 20-tal leden verschenen. Hoewel de vereeniging toch 312 leden telt, schijnt de belangstelling voor de vergadering niet; groot te zijn. Toch bleek uit het jaarverslag, dat onze 'ijverige zuster Kuiper in het afgeloopen jaar 1387 bezoeken bij hare patiënten heeft afgelegd, terwijl van 61 verplegings- artikelen in 38 gezinnen gebruik is ge maakt. De rekening sloot met een goed slot van f 734.46, waarbij de schuld van iruim1 f 1000 aan rentelooze voorschotten buiten beschouwing bleef. De aftredende bestuursleden, de heeren P. S. v. Donge en K. J. Verton, werden; bij acclamatie herkozen. Hierna werd aan de hand van de statistiek door het raadslid de Waal eni dr. v. Eek besprekingen gehouden over den gezondheidstoestand in de steden en hier ten plattelande, waarbij dr. van Eek verklaarde, dat de toestand hier zeer bevredigend is. NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Woensdag 21 April. Voorzitter: de burgemeester. Af wezig de heer M. van der Have, wegens ongesteldheid. Van 'het bestuur der bijz. school is ingekomen een verzoek tot ver leening eener subsidie van f 72 in dé kosten van den in den winter 1925/26 gehouden cursus voor onderwijs aan niet meer leerplichtige kinderen. Na eenige discussie wordt besloten deze subsidie te verleenen. Verder wordt besloten om aan dezen cursus en aan eenzelfde cur sus, uitgaande van de Oudercommissie van de o. 1. sehopl -te beginnen met den cursus 1926/27, een subsidie te verleenen van f 50, -mits elke 'cursus wordt ge volgd door minstens 10 leerlingen en ■minstens 75 .uren duurt. Het door B. en W. ontworpen verslag van den toestand der gemeente over 1925 wordt voorge lezen en vooir kennisgeving aangenomen. Het percentage van heffing der plaatse lijke inkomstenbelasting wordt voor 1926- 1.27 vastgesteld op 1,2 (vorig jaar 1). De door B. en W. opgemaakte ligger van wegen en voetpaden wordt onge wijzigd vastgesteld. De voorz. deelt mede dat op 24 Mei a.s. in de gemeente een muziekconcours zal worden gehouden van DOET UW SCHOENEN GOED ST.-FIL1PSLAND. Zondagmiddag werd onsdorpje in rep en roer gebracht door woonwagenbewoners, die hun stand plaats hadden aan de haven. Man en vrouw hadden hooggaande rzuie. De vrouw werd buiten de deur gezet. Ruim twee uur lang werden ever en weer d-e felste verwijten gewisseld tot de man er een eind aan maakte «loor met een bijwagen, bespannen met de twee aan wezige hitten te vertrekken. De vrouw bleef alzoo met den woonwagen achter. Hiermee dachten de vele toeschouwers dat de zaak was afgeloopen. Het zou echter niet zoo zijn. Na ougeveer een half uur kwam de man, die onderweg waarschijnlijk berouw gekregen heeft, te- Süg. Hij spande zijft paardjes uit, ging den wagen binnen en speelde voor de variatie een lustig wijsje op de har monica. Te begrij-pen is, dat een en an der veel bekijks had. ST.-MAARTENSDIJK. In de Vrijdag 23 dezer gehouden, raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Aa-ngeboden werd het verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1925. en idem dat betreffende de Volkshuisvesting. De Gezondheidscommissie zond haar verslag in over 1925. De Gezondheidscommissie te Tholen komt blijkens schrijven terug op de onbewoonbaarverklaring van wo ningen in het z.g. Nieuwe Diep alhier, op voorwaarde dat bepaaldelijk aangewe zen verbeteringen zullen worden aange bracht. De Inspecteur van de Volksge zondheid kan zich hiermede vereenigen. Besloten wordt de tegenwoordige schrijf machine Oliver no. 9, te ruilen met een nieuwe Oliver no. 11, met bijbetaling van f 200. De gemeente krijgt op de nieuwe machine 3 jaar garantie. Op een verzoek van A. Vermeulen, ontheffing schoolgeldbelasting, wordt gunstig be schikt. Blijkens ingekomen berichten be draagt het aandeel kwade posten Perso- nee-le belasting over 1923 f 29,06, dat over 1925, aan gemeentelijke inkomsten belasting f 772,51. Goedgekeurd wordt de rekening en verantwoording van ontv. en uitg. over 1925 der Gezondheidscom missie. De ontv1. bedragen 'f 3279,84r' en de uitg. f 2706,09s, batig slot f 573,75. Op de Boerenleenbank blijft met ge kweekte rente in totaal f 501,37, zoodat het feitelijk batig slot is f 1075,12, welk bedrag ook op de begroeting voor 1927 is gebracht. De Begrooting der Gezond heidscommissie voor 1927 bedraagt in ontv. en uitgl f 1683,12. De bijdrage der gemeente zal slechts f 36,43 bedragen. De begrpoting wordt hierna goedgekeurd. Ingekom'en is een verzoek van F. Lind- hout en andere bewoners aan den Groe nen dijk, houdende aansluiting hunner perceelen aan de waterleiding te willen 'bevorderen. De heer Vroegop betreurt de houding van den eigenaar van dezen dijk. Men betreurt het eveneens dat de Raad van Beheer der wate.rleiding'miaat- schappij de2e zaak nog steeds niet tot oplossing heeft kunnen krijgen. Bij aan sluiting van de perceelen aan Groenen dijk en Molendijk zou de maatschappij zöker een grootere ontvangst boeken van ten minste f 600, meent de Heer Hage. De heer Koopman vindt het vreemd, dat Zij die weigeren,- Voor den rechter moeten kom'en en de maatschappij zelf hier niets doet. Men is echter algemeen van mee ning dat de hoofdschuldigen de eigenaars der dijken zijn. De heer Anth. Priem verzoekt subsidie autobuskosten voor zijn zoontje, wanneer deze de Ambachtsschool te Bergen op Zoom bezoekt. Het ver zoek wordt afgewezen. De gem1.-ontv. be richt dat muziek- en zangvereen. de ver schuldigde kosten voor het schoonhouden der bewaarschool niet hebben betaald. Na eenige discussie wordt besloten deze vereenigingen noig éénmaal aan te schrij ven. Een verzoek van M. J. Bos om los land in pacht wordt afgewezc» daar diens vader reeds op de betrekkelijke lijst is geplaatst. Met algemeene stemmen wordt vastgesteld een verordening ex. artikel 178 der Gemeentewet. Vastgesteld wordt met de stem van den heer Quale- keiaar tegen het kohier Hondenbelasting voor den dienst 1926, aangevende totaal f 497,50. Op voorstel van B. en W. wordt het vermenigvuldigingscijfer plaatselijke inkomstenbelasting, evenals het vorig jaar vastgesteld op 1. Het schrijven van Ged. Staten betreffende de Qjeetrificatie van de Noordgroep maakte een langdurig punt van Despreking uit. Men besluit een afwachtende houding aan te nemen. Ged. Staten zullen eerst met de centrale een behoorlijke schikking moeten treffen. Be- j sloten wordt de gemeentewoningen, met uitzondering van die staande bij de brug, te doen verven (buitenom). Na eenige be spreking wordt met 5 tegen 2 stemmen (Groenewege en Koopman) besloten het opzicht over het verfwerk op te dra gen aan den gemeente-opzichter de heer B. J. van Oost. Aan de gemeentewoning Van den heer A. C. de Graaf zal een nieu we dakgoot worden aangebracht. Dhr. Quakkelaar informeert naar de gekochte schoolbanken. De voorzitter deelt mede, dat de prijs aanvankelijk was f 5 per stuk. De banken vielen bij aankomst zeer tegen. Na gevoerde correspondentie is de pjrijs teruggebracht tolt f 3 per stuk. Met vrachtkosten inbegrepen komen de banken nu op ongeveer f 4,50 per stuk. De heer Quakkelaar had het beter ge vonden wanneer schoolbanken genomen waren die aan de eischen voldoen. De heer Hage wijst op de toestanden aan hét Thoolsche veer. Er Was besloten dat een brug zou komen. Hij stelt voor aan autoriteiten een schrijven te richten om de brugbouw te bespoedigen, en andere gemeentebesturen op het eiland të ver zoeken aan dit besluit adhaesie te be tuigen. De voorstel wordt m'et algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluiting. OUD-VOSSEMEER. In de laatste Raads vergadering werd aan de Muziekvereen. alhier toegestaan op een deel van het plein, rond de Ned. Herv. Kerk liggende, voor zoover het deel gemeente-eigendom is, een muziektent te plaatsen, maar bij opmeting Zaterdag j.l. door den Land meter van het Kadaster is gebleken, dat het eigendom der gemeente op de aan gewezen plaats niet zoo groot is, dat de tent er kan staan. Men is dus ge noopt elders een plaatsje te zoeken. „SCHUTTEVAER". Op de 63e algemeene vergadering van „Schuttevaer" zijn o.m., aangenomen de volgende voorstellen: voorstel van de afd. Oude-Tonge, de brug over de Eendracht onder Tholen op een andere plaats en hooger boven het water te bouwen; v,an. de afd. Schouwen eh Duiveland: om1 het hoofdbestuur te verzoeken, zich in verbinding te stellen met de Noord- Zuidhollandsche Reddingmaatsehapp'ij om de reddingsboot te Bruinisse om te zet ten in een motor-reddingsboot en deze te Ziijipe te stationeeren. Hierbij werd ook besloten, dat Schut tevaer lid Zal worden van deze Redding- maatschapp'ijverbetering te verzoeken van de haven te Geersdijk en om bij den minister van waterstaat erop aian te drin gen, het plan \.oor een vluehthaven te Stoofpolder onmiddellijk' te doen uitvoe ren. Voorstellen van de afd. St.-Filips- land: te verzoeken, liet roode baken op den hoek van Sinlt-Anualand en de zwarte baken vóór de haven te vervan gen door een ton; het plaatsen van nog een ton in de SfceenbergSche vliet; ver betering en verbreeding van de brug te Koudekerke; verbetering van de bTug over de nieuwe haven te Zierikzee; een betere controle voor de schepen, die te Lobith ten anker liggen, en dat de te (Tholen ontworpen brug een draaibrug wordt. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg, is de rekening over 1925, aanwijzende in ontvangst en uitgaven f 17.873,67 .met een goed slot van f 3605,86, goedgekeurd, eveinals het concept-verslag over 1925. Z. h. s. werd overeenkomstig het voor stel van het bureau besloten, een com missie voor het handelsonderwijs in te stellen. De leden dier ;commissie werden gèközen. De .afdeeling Nooird-Beveland van den Nederl. Bakkersboncl had mede werking verzocht om te komen tot eert rijksregeling op de winkelsluiting, vooral ook op Zondag. Het bureau stelde voor, aan dit verzoeik niet (te voldoen en dit werd z. h. s. aangenomen, nadat de heer Machgeels' er op gewezen had, dat deze kjwestie reeds de aandacht der regeering heeft. Het Walchersch propaganda-comité voor de luchtvaart had financiëelen stenu ver zocht voor drie maanden proef met een luchtverbinding Vlissingen-Rotterdam. Het bureau had voorgesteld, voor een maand garantie toe te staan tot een som van f 450. Dit voorstel werd na korte discus sie verworpen met 11 tegen 4 st. Een rapport inzake het cadeaustelsel iwerd aangehouden totdat ook de commissie voor. de handelsbelangen het hare ervan zal hebben gezëgd. Bij de rondvraag werd geklaagd over, den last, die de postbestelling op Schou wen—Duiveland zal ondervinden door een wijziging in den middag-treinenloop uit de richting Roosendaal. De heer Klok! zegt, dat de inwoners van Schouwen en Duiveland zeer ge dupeerd zullen worden in hun postomt- vangst door de nieuwe (dienstregeling. Spr. betreurt het dat de leden van de Kamer, die op Schouwen en Duiveland wonen niet door het bureau gekend zijn alvorens dit wijziging vroeg in de mid- dagdiensten. De heer Jeronimus meent, dat met een goeden wil van de posterijen en van de Prov. boot (Schouwen geholpen kan worden. Het is in ieder geval een groote verbetering voor Zuid-Beveland, Walche ren en Zeeuwseh Vlaanderen. De boe- meltrein zal 28 minuten later te Goes aankomen dan thans desneltrein, als men het goed regelt komt de post dan ook 28 minuten later te Zierikzee aan en dit Ik'an toch zulk een bezwaar niet zijn. De voorzitter zegt, dat toen het ver zoek gedaan werd, het bureau niet heeft gedacht er zulke gevolgen voor de post van zouden komen. Br bleek! later dat de inspectie der P.T.T. groote bezwaren had, maar daarmede heeft de spoorweg directie geen rekening gehouden. Alleen ikiunnen wellicht de avondbladen der groote bladen later komen. Eerst zeide de inspectie niet, dat de nieuwe .snel trein ook' posttrein is, maar dit blijkt nu wel zoo te zijn. Spr. acht de bezwa ren ider P.T.T. wel wat overdreven,, al geeft hij toe er eenige verslechtering voor Schouwen en Duiveland Zal ont staan. In het vervolg zal ook met de inspectie der P.T.T. worden overlegd. Spr. vraagt of de Prov. boot niet kan helpen door bijv. te 3 uur van ZierikZees te varen in plaats van te 5 uur, dit zo\i het voordeel hebben, dat. men van uit Zierikzee veel meer plaatsen nog zal kunnen bereiken en o. a. ook West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Nu moet men daar toe )reeds te 10.35 des morgens uit Zie- .irikzee. |Spr. zou willen, (dat de heeren uit (Schouwen dit met 't bureau nog eens nader onder de oogen willen zien. De heer Enzlin kan begrijpen, .dat de nieuwe dienstregeling voordeel zal bren gen aan Zuid-Beveland, Walcheren en Zeeuwseh-Vlaanderen, maar hij verwacht dat de andere heeren ook :het standpunt van Schouwen en Duiveland zullen wil len begrijpen. Tegen vroeger vertrek ylan de boot uit Zierikzee heeft spr. groot bezwaar, ide boot kan in tegendeel daar, niet laat genoeg vertrekken, 5 uur kan er mede door, maar vroeger niet. Het wordt slecht als de posterijen niet bij zonder 'welwillend zijn. Nu begint de avondbestelling te kwart vóór 9 en ein digt te 10 uur, miaar (dit zal dan 9,40, warden en dan is het eerst tegen 11 uur afgeloopen. Vele menschen te Zie rikzee zijn dan reeds in béd en nu komt de ipost dikwijls reeds met meerdere stukken terug. Spr- brengt hulde ia^n den directeur van het kantoor te Zierik zee, die alles doet om (het publiek' ter wille te Zijn. Maar er is nog iets: de pose voor verder dan Zierikzee zal wel licht niet gereed zijn voor de avond tram. Bovendien 'kómt er meer post mede met den trein van 2,09 (uit Amsterdam, dan met die van 1.19. Ook spr. vindt het jammer dat de .Schouwensche leden niet eerder kennis kregen van het verzoek, dat toch reeds in Januari 1925 is inge^- diend. Spr. wil hier niet scherp over oordeelen, maar hoopt, dat zulke plan nen in het vervolg békend zullen worden gemaakt. De heer v. Niftrik zegt, dat bij iedere nieuwe regeling wel eens deelen van de provincie wat nadeel Zullen hebben en ontkent niet dat het hier .voor Schouwen het geval is. Hij vindt ,vijf kwartier voor ;een bestelling te Zierikzee lang, in de buitenwijken van Vlissingen duurt het maar een uur. Men zal zich moètèn aan passen. Zij, die vroeg naar béd gaan', zullen wel geen z|akenmenschen Zijn en dan lis het niet zoo /erg, als een poststuk tot den volgenden Imorgen móet blijven liggen. Reeds in 1919 stelde spr. in de Staten van Zeeland verkeersverb'eterin- gen voor, die later door de verkeerscom- missie werden overgenomen, daaronder, was ook een idee voor het maken van een spoorweg van Roosendaal naar Zie rikzee via Steenbergen. De inwoners van Schouwen doen niets, zij moesten (krach tig propageeren voor zulk een lijn, die nu weer hoog noodig blijkt, kien is dan met een sneltrein in eeai half uur, er^

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1