Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELANS's ROEM ROOMBOTER. abonnementt Woensdag 31 Maart 1926 zierikzeesche courant. advertentiên EERSTE BLAD. H H. ADVERTEERDERS FrJJi per 8 meenden f 1,60, Srenoe per poit f 1,80. Veer het buitenland per Jeer f 10,—. Afsonderlfjke nummers 5 oent. Veriohynt Heendag, Woensdeg •n Vrijdag. No. 11370. UII(.-Mh!. tl. 1. KOSTEN. t»b 1—regsli «0 oti., tu rogeli en daarboven 30 ct«. par regel. Reclame* 80 oti. p. regel. BU contract belangrijke korting. Imendlng op den dag Tan Bil gave vOOr II nro. Dit nnmmer bestaat nlt 8 bladen. deelen wij mede, dat de Nieuwsbode a.s. Vrijdag (Goeden Vrijdag) op den gewonen tijd zal worden uitgegeven Advertentiën voor dit nummer bestemd, zien w(j zooveel mogelijk Donderdag tegemoet. DE DIRECTEUR. Gevonden voorwarpen: Een kinderschoentje; portemonnaies; een overschoen; kinderhandschoenen.; een kin der-jumper; een zilveren horlogeketting- een kous; een sigarettenkoker; een dames- armbandhorloge; een lapje voering. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BINNENLAND. BOND v. STAATSPENSIONNEERING. De Bond v. Staatspensionneering houdt 27 Juli zijn jaarlijksche vergadering in 't Oddfellow-huis te Amsterdam. De a'lgem. secretaris zal een inleiding houden over den indiirecten invloed van den bond op de verzorging van de ouden van dagen, in Nederland. STAATSCOMMISSIE RADIO-OMROEP. Naar „De Rsb." verneemt, is de Staats- com'missie-Ruijs de Beerenbrouck, inge steld door Minister Bongaerts op 7 Oct. j.l., om de regeering van advies te dienen Staatsbemoeiing ten aanzien van een. Na- lionalen Draadloozen Omroep, thans met haar voorbereidenden arbeid gereed ge komen. Ter definiteve vaststelling van 't aan den Minister van Waterstaat uit te bTengen rapport is de commissie tegen 19 April bijeengeroepen. In hoofdlijnen hebben alle leden zich met het advies vereenigd. De moeilijkheid is gelegen in het toevertrouwen van de dagelij'ksc-he leiding der op te richtèn Omroep-maat- schappij aan één neutraal persoon, zoo als de meerderheid wil, of aan een drie hoofdig directorium, gelijk de grootst mogelijke minderheid voorstelt. HET VERDRAG MET BELGIE. De jyolitieke gevolgen. Het nieuwe verdrag schijnt irt de oogen zijner voorstanders de prijs, waarvoor Na- derland België's vriendschap koopt. Op rechte vriendschap wordt niet gekocht; zij 'kan slechts uit wederzijdsche achting groeien. Een Nederland, dat zich zonder aanwijsbare noodzaak blanco concessies laat afdwingen in zulken getale en van zulke s trekking .als dit verdrag ze behelst, zal België's achting moeten verliezen. Het grootste .gevaar, dat de goede ver houding tusschen Nederland en België kan bedreigen, nadert juist uit dit verdrag met onstellende zekerheid. Te laat zal Nederland beseffen, in welke mate het zich gebonden heeft. Het zal dit doen in een tijd, waarin men steeds verder van den geest van Versailles verwijderd ge raakt; in een tijd bovendien waarin eigen Nederlandsche welvaartspolitiek in ruime mate beslag zal leggen op Nederland's middelen. Daar komt onophoudelijk Bel gië om zijn steunpenning vragen: nu voor een diepere Schelde-geul, dan voor een der kanalen. Wij zullen dit gaan gevoelen als een hatelijke belasting; elke Neder landsche Regeering zal zich gedrongen ge voelen Op de uitvoering ivan België's voor stellen te beknibbelen, en het gevolg voor de Nederlandsch-Belgische verhouding zal allerellendigst zijn. Neen, Bêlgië wende zich tot ons indien, voor zoover en op het juiste oogenblik, waarop het ons noodig heeft, onder over legging van zoodanig uitgewerkte plan nen, dat men telkens geheel kan over zien,' waartoe men zich verbindt. België zal dit lastig vinden, en liever door een verdrag als het thans geteekende van tevoren zijn gedekt. Het verdrag zal ech ter tot onvermijdelijk gevolg hebben, dat - wij België lastig gaan vinden. De zaak komt hierop neer. dat België gelegenheid krijgt over Nederlandsch grond- er? water gebied te beschikken alsof het zijn eigen gebied ware. Een Nederland, dat zoo- danigen eisch niet verwerpt nu het dit nog kan doen, veroorzaakt tegenover het nageslacht zijn duren plicht! Onze uiteenzetting heeft aangetoond waarop onze overtuiging rust, dat het verdrag naar zijn huidigen inhoud in strijd is met 's lands belang. |Minister van Karnebeek moge zich onder omstandig heden, waaromtrent aan het Nederland sche volk nog alle opheldering verschul digd is, tot teekening verbonden hebben geacht de Staten-Generaal staan in hun goed- of afkeuring nog geheel vrij. De Volksvertegenwoordiging heeft dep plicht tot eigen onderzoek'; zij herinnere zich, dat de Belgische Kamers zelve eon door de Belgische regeering geteekend handelsverdrag met Frankrijk hebben ver worpen en dat sedertdien volstrekt niet boven België de hemel is ingestort. De bepalingen van 1839 hebben België, blij kens de ervaring, niet naar het leven ge staan; mogen de Nederlandsche Staten- Generaal verhinderen, dat eenmaal moet worden bejammerd, dat het nieuwe ver drag dit óns doet! Uit Stad en Provinole. ZIERIKZEE. De Si.-crt., No. 61 bevat de statuten der naamlooze vennootschap Goederendienst „Koophandel I", alhier. De eigenaar van het hotel „du Com merce" alhier, de heer K. W. Feijen, heeft in zijn zaak aan de Balie, waar een ver hooging daarvoor een schoone gelegenheid biedt, een aardig tooneel gebouwd, dat aan bescheiden eischen voldoet. Met de Paaschdagen geeft „Semiper Crescendo" zooals uit een in dit nummer opgenomen advertentie blijkt, op dit nieuwe too neel een uitvoering. In het hotel staat voor de Paaschdagen op de ruime boven- voorkamer een koffietafel aangericht. BURGH. Dinsdagavond j.l. had in de gemeentekamer de aangekondigde verga- I dering plaats ter bespreking van het alhier op 16 Juni a.s. te houden concours van dew Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt". Verscheidene gemeentenaren hadden aan den oproep gevolg gegeven. Na opening der vergadering door den Burgemeester, waarbij Z.E.A. het doel der vergadering uiteenzette, verkreeg dhr. T. L. Jonker, bestuurslid van genoemden bond, het woord tot het doen van na dere mededeelingen. Eenparig werd door de vergadering tot medewerking besloten. Een eere-comitê, bestaande uit Burge meester en Wethouders, werd benoemd, benevens een regelingscommiissie, welke commissiè gemachtigd werd tot benoe ming van eommissie's van bijstand. Daar tal van vereenigingen aan dit concours deelnemen, belooft 16 Juni een feestelijke dag voor onze omgeving te worden. ST.-PH1L1PSLAND. Vrijdag 26 Maart hield de Coöp. Boerenleenbank althier een algemeene vergadering. Voorzitter: dhr. J. A. Stols Sr. Ontvangen werd over 1925: van de spaarbank f 91701,51; in re keningcourant f 965236,05; aan terugbe taalde voorschotten f 5755; aan rente t 13046,19. Uitgegeven - werd: aan de spaarbank f 79027,28; aan voorschotten f 9075; in rekening-courant f 975737,34; aan rente f 9489,53. Het totaal van den omzet bedroeg globaal f 2,176,000. Vol gens de Balans waren op 31 Dec. j.l. de activa: kasi f 11019,27; uitstaande voor schotten f 62508; tegoed in rekening courant f 215432,71; en de passiva: schuld aan de spaarbank f 111439,38; schuld in rekening-courant f 176150,41. Winst f 1370,19. Op 31 Dec. '25 waren in om loop 217 (tegen 191 't vorige jaar) spaar bankboekjes, terwijl 63 (tegen 57 't vo rige jaar) leden met de Bank in reke ning-courant stonden. Onder dankbetui ging aan den kassier wordt de rekening- vastgesteld. Alsnu volgt de verkiezing van een lid van het bestuur. Met groote meerderheid wordt herkozen dhr. J. van Strien, terwijl voor den Raad van Toe zicht, eveneens met groote meerderheid wordt herkozen dhr. J. D. Doeleman. Volgt de benoeming van een afgevaar digde en een plaatsvervangend afgevaar digde naar de Algemeene Verg. der le den van de Centr. Bank. Op voorstel van clhr. 'J. D. Doeleman worden hiervoor benoemd dhr. J. A. Stols Sr. en dhr. J. J. van Nieuvvenhuizen. Daarna doet de voorzitter enkele mededeelingen, o.a. be treffende een te stichten Grondkapitaal- bank. Voor spaar- en depositogelden blijft de rentevoet bepaald op BJ/c °/o; voor prediet en loopende rekeningen op 5 o/0. Het ledental der Bank is steeds vooruit gaande. Op 'l oogenblik bedraagt het 114. Op verzoek van dhr. Boogerd wordt gelezen het verslag der vorige algemeene vergadering te Utrecht. De voorzitter deelt mede, dat de huishoudelijke regle menten binnenkort zullen worden toege zonden Verder raadt hij de leden aari, in hun eigen belang, de Bank zooveel mogelijk te steunen. Daarna sluiting. verdacht van verduistering, subs, diefstal van een gouden damesringetje van J. S. de Roo, hetwelk hij gevonden had, in September 1925 te Ellemeet. Eisch: f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Uit spraak: idem; A. S., zonder beroep, 44 jaar, wonende te Bruinisse, die verzet ge daan had tegen 't vonnis van den politie rechter van 12 Febr. 1926, waarbij ter zake van diefstal van twee emmers eier kolen van I. J. Schieman, in den nacht van 12 op 13 December 1925 te Bruinisse, was veroordeeld tot één maand gevange nisstraf Daar verdachte niet ter terecht zitting was verschenen, werd het verzet vervallen verklaard. BELASTINGONTDUIKING. De rechtbank te Maastricht heeft P. H. R. P., directeur-generaal van de mijn Laura en Vereeniging te Eygelshoven, tevens grootste aandeelhouder, wegens heit doen van onjuiste aangiften voor de belas tingen, veroordeeld tot f4000 boete, subs, een maand hechtenis (eisch twee maanden gevangenisstraf), en A. H. L. G., hoofd ingenieur, directeur van de mijn Laura en Vereeniging, wegens- soortgelijke fei ten tot twee maal f1000 boete. subs, twee maai een maand hechtenis (eisch twee maal twee maanden gevangenisstr.). VADERMOORD. De Rotterdamsche rechtbank heeft den 17-jafigen A. J. C. v. S., wegens doodslag op zijn vader, den 74-jarigen gepensio neerden agent van politie, aldaar, veroor deeld tot 7 jiaar en 6 maanden gevange nisstraf De'rechtbank achtte bewezen, dat beklaagde op 24 Januari door twee sla- j gen op het hoofd, die een schedelbreuk hebben veroorzaakt, en ander ernstig let sel, waardoor de dood zeer spoedig in trad, zijn vader heeft gedood. Hoewel beklaagde eerst den leeftijd van 17 jaar heeft bereikt, heeft de rechtbank om de koelbloedigheid, waarmede het feit is ge pleegd en het overleg, waarmee getracht is de sporen van de daad uit te wisschen, besloten tot toepassing van art. 39 en be klaagde te behandelen alsof hij reeds 18 jaar is. Bij de bepaling van de straf heef| de rechtbank in aanmerking genomen, dat de aanleiding tot de daad haar niet geheel duidelijk is geworden. FAMILIETWIST. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft terecht gestaan de 36-jarige rijkswegwer- ker J. P. M'. te Soest, beklaagd, ojp Zondag 7 Februari te Soest met voorbe dachten rade op zijn zwager, A. A. R. met een revolver op korten afstand te hebben geschoten, tengevolge waarvan deze vrij spoedig daarna is overleden. Verdachte ontkende ter terechtzitting, het opzet te hebbengehad, zijn zwager te dooden. Voor den rechter-commissaris had hij verklaard, bij een twistgesprek met zijn zwager over zijn vrouw gemeend te hebben, dat zijn zwager een mes trok, waarop hij uit noodweer de revolver op de beenen van zijn zwager had gericht. Het O. M. eischte een gevangenisstraf van 10 jaar. Geref. Kerk. Beroepen: Te Sleeuwijk, H. v. d. Zan- den te Wapenveld. Te Middelburg, C. van defr Woude te Gorredijk. Te Haamstede, cand. J. F. de Gier te Waarder. Bedankt: Voor Fijnaart, P. van der Spek te Spijkenisse. Voo[r Bierum, F. H. van Loon te Smilde. Voor Gerkes- Klooster-Stroobos, Tj. Petersen te Wol- vega. Geref. Gem. Bedankt: Voor Vlaardingen, H. Kieviet te Veenendaal. RECHTZAKEN, Ter openbare terechtzitting der arrond.- reehtbank te Middelburg, van 30 Maart j.l., werd uitspraak' gedaan, o. m. in de ?aak' tegen F. C. van 3VI., koopman, 66 jaar, wonende te Zierikzee, en werd deze ter zake van verduistering veroordeeld tot één maand gevangenisstraf voorwaar delijk', met een proeftijd van één jaar, bij verstek'. Ter openbare terechtzitting van den politierechter te Middelburg, werden o. m. behandeld de navolgende zaken, en wel tegen: C. K., 44 jaar, .arbeider, wonende te Duivendjjke, verdacht van mishandeling van H. Heijboer, op, 1 Febr. 1926 te Dui- vendijke. Eisch: f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem; C. van S., ar- j beider, 34 jaar, wonende te Ellemeet, i PREDIKBEURTEN. Vrydag 2 April te Zierikzee. Geref. Kerk. 6.30 ure, ds. Wielen ga. Chr. Geref. Kerk. 6 ure, ds. v. d. Molen. Evangelisatie Jeraël II. 7.30 ure, Gewone dienst. Kerkwanre. 7 are, ds. Mortier (Bed. H. Av Sarooskarke. Geen dienst. Barfh. 7 ure, Gemeenschappelijke dienst ds. Boogaard in de consistorie. Raaassa. Geen dienst. Noordwalle. 9.30 ure, ds. Boogaard (Av.) Haamstede. 7 ure. ds. v. Binsbergen (Bed. H. Av.) Geref. Kerk. 7 ure, cand. I. C. Haartsen van Oost-Souburg. Blkercaa. 6 ure, ds. Neeleman (H. Av.) Geref. Kerk. 6.30 ure, ds» v. Tol. Brouwershaven. 7 ure, dr. Proost (Bed. H. Avondm). Zonsemaira. 6 30 ure, ds. de Leur. Geref.. Kerk. 7 ure, ds. Hoek. Noordgouwc. 7 nre, ds. v. Griethugsen. Brolecbor. 6.30 ure, ds. v. d. Griend, Oasterlaad. 7 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 7 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 6.30 ure, de heer Romgn. Bruinisse. 6.30 ure, ds. Waardenburg (Bed. H. Av.) Geref. Kerk. 6.30 ure, Leeskerk» Geref. Gem. 6 ure, ds. Vreugdenhil, Oud-Geref. Kerk. 6 ure, Leeskerk. St.-T<lllpsland. 6.30 ure, ds. Van Doorn (Bed. H. Av.) Oud-Geref. Kerk. Geen dienst. Tholaa* 6.30 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 6.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 6.30 ure, Leeskerk. Sto-MaarteasdlJk. 9.30 ure, ds. Leenmans. Oud-Geref. Gem. 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeor. 6 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 6 ure, Laesdienst. Oud-Geref. Gem. 6 ure, Leesdienst. Paortvllat. 6 ure, ds. Verschoor. Geref- Kerk. 6 ure, Leeskerk. ftcherponisse. 5.30 ure, ds. Los. Geref. Gem. 5.30 ure, Leeske k. Staveaisse. 6.30 ure, ds. Moerman. Oud- Geref. Kerk» 5.30 ure, Leeskerk. St.-Aanalaad. 6 ure, ds. Oskam. Geref. Kerk. 6 ure, Leeskerk. EVEN FIJN ALS ONDERWIJS. Tc Amsterdam slaagde voor het laat ste gedeelte politie-inspecteurs diploma, dhr. M. Ridderhof Jz., te Zierikzee. POST EN TELEGRAPHIE. ZIERIKZEE. Aangesloten aan 't Rijks- locaaltelefoonnet onder No. 172, P. de Bie, Slager, St.-Domusstraat. KERKNIEUWS, Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Groesbeek (toez.), M. A. van Rhijn te Twello. Aangenomen: Naar Assen, J. F. Kruyt te Valthermond. Naar Sloten- (Fr.), B. S. Dijkstra te Hollandsche Veld (Zd.). Naar Hien en Dodewaard, D. J. Petersete Oud-Loosdrecht. Bedankt: Voor Odoorn, J. H. Klein Was- sink' te Rottevalle. Vopr IJhorst, H. J. Baudet te Arum. Voor Zetten-An- delst, J. J. Timmer te Ermelo. Voor Polsbroek, J. Enkelaar te Rijssen. NOORDGOUWE. De diaconie alhier ont ving deze 'dagen een gift van f 62,50, zijn de het kasgeld van de opgeheven Rede- rijkersvereeniging „Luctor et Emergo", door de overgebleven leden haar goed gunstig toebeschikit. LUCHTVAART. GEEN VLIEGD1ENST OSTENDE VLISSINGEN. Volgens den Brusselschen correspondent van de „N. R. Ct." is de kans op een zomersehen vliegdienst Ostende—Vlissin- gen gering, daar ae Belgische luchtvaart maatschappij zou vreezen, den dienst niet rendeerend te kunnen maken. MEDISCHE RUBRIEK. en \ieïA> Blaat». 50 et "Rood....40etVÏ/ (xvoeri- 35 d. IZ*. Ceel30tfJpond HV-Dowc Egbzrtó Tabakótazafflffl* JOUQE - UTDtOrr a91w a!| val van deze gevreesde ziekte voordeed, niettegenstaande zij temidden der Euro peanen en kleurlingen, die zoo zwaar beproefd werden, werkten. Ook in een andere m'ijn, waar 308 ar beiders van het blanke ras, meer of minder goed gevaccineerd, en 2.283 goed- gevaecineerde arbeiders werkten, kwa men onder de blanken 10 gevallen van pókken voor, terwijl de inlanders ge spaard bleven. Deze officieele, onaanvechtbare ciijfers, verzameld ten behoeve van de statistiek en zonder eenige propagandistische bij gedachte, geven slechts het aantal pok- kengevdllen zonder meer, zonder te ver melden de ir.aterieele en financieele ver liezen, tengevolge van deze ziekte ge leden. KOEPOKINENTING. Wie denkt aan de verschrikkelijke ver woestingen, welke in vroeger tijden de pokken aanrichtten, of wie de ontstellen de mismaaktheid van een „door de pok ken geschonden" gelaat wel eens heeft aanschouwd, kan niet anders dan met dankbaarheid vervuld zijn, dat de we tenschap in de koepokinenting zoo'n schitterend voorbehoedmiddel tegen deze verschrikkelijke ziekte bezit, waardoor de menschheid voor dezen volksgeesel ge spaard kan blijven. Op deze zegeningen, te wijzen, het lijkt bijkans overbodig; een ieder moet hiervan toch overtuigd zijn. De ervaring heeft echter herjhjaaldelijik geleerd, dat zelfs in de meest beschaafde landen slechts wettelijke maatregelen en voortdurende propaganda kunnen belet ten, dat de weldaden en de noodzakelijk •heid der vaccinatie niet in het vergeet boek geraken. Maar de tegenstanders der koepokinenting geven hun actie niet op en trachten steeds, vaak door valsche voorstellingen, hun denkbeelden ingang te 'doen vinden, en nooit kunnen deze krachtig genoeg bestreden worden.- Als een schitterend bewijs van de waarde der inenting als voorbehoedmid del laten wij hier eenige gegevens vol gen, ontleend aan een verslag van Dr. Ch. Porter, Directeur van de Gezond heidsdienst te Johannesburg, omtrent zijn ervaringen opgedaan gedurende de jaren 1905 en 1906 in 't m.ijngebied Witwaters- rand. Onder de bevolking aldaar, bpslaande uit de meest uiteenloopende nationalitei ten, was de inenting slechts verplichtend voor de inheemsche arbeiders. De Chi neesChe mijnwerkers werden iingeënt in de havens van insciheping en, in geval van twijfel of geen. succes, opnieuw te Durban. De officieele cijfers nu toonen aan, dat bij de Europeanen 1. geval van pokken op de 783 personen voorkwam1, bij de gekleurde rassen (Ma\eiers, Indiërs, kleurlingen enz.) 1 op de 410, bij de in heemsche bevolking! 1 op de 6021, terwijl zich onder de Chinee?;en geen enkel ge- Autobus te waterZondagavond geraak te de autobus van Gebr. O. op de reis van Gouda naar Lekkerkerk, tusschen Stolwijk en Berkenwoude, te water. Be halve de chauffeur bevonden er zich 10 passagiers in de autobus, van wie er 5 gewond werden. Met heel veel moeite kon de vrouw van den landbouwer P. den B. uit Berkenwoude, die door een ruit van de autobus was gevallen en in de modder dreigde om te komen, worden gered. Gemeentelijke radio-distributieNaar de Res.-pode verneemt, zal de radio-distri butie door de Haagsche gemeente-telefoon medio Juni a.s. een aanvang nemen. Staking' bij de Biesboschwerken. Dins dagmorgen heeft het grootste gedeelte der te werk gestelde werkloozen in den Biesbosch geweigerd naar de inpolde- ringswerken te vertrekken, nadat an een gehouden vergadering tot staking was besloten. De oorzaak is te vinden in de loonbetaling. Er wordt 42 cent per uur betaald, doch alleen bij het volte vast gestelde percentage arbeidsgeschiktheid; de meeste werkloozen blijven daar ver onder en ontvangen dus beduidend Hin der dan 42 cent per uur. Verduistering. Op last van den officier van jusitie te Rotterdam, is aangehouden en naar het. huis van bewaring gebracht de koopman M. J. V., die. verdacht wordt van verduistering van geld en goederen, ten nadeele van het comité tot leninging van den nood in de Drentsche Venen. Ge bleken is, dat van de f 621,000, die biji het comité ingekomen waren, slechts f 10,000 afgedragen zijn. Het overige geld z^u, volgens de opgave en volgens de boeken van V., die de gelden beheeren moest, verbruikt zijn ter bestrijding, van de kos ten van administratie, honorarium, reizen, drukwerk, porti enz. VAN HEINDE EN VER, In den omtrek van Temesvair (Ru- menië) heeft zich in een sneltrein een bloedig drama afgespeeld. Een officier verzocht een medereiziger een zware ijze ren staaf, die hij in het bagagenet had ge legd, daaruit te nemen, uit vrees, dat en een ongeluk' mee zou gebeuren. De man weigerde aan dit verzoek te voldoen. Plotseling viel door een schok van deii trein de staaf naar beneden en doodde het kindje van den officier, dat zijn vrouw op den arm droeg. De officier trok toen zijn revolver en schoot zijn medereiziger neer. Te Maurage (België) was een bak kerszoon zwaar ziek. Vrienden van den zieke meenden de verzekering te hebben, dat hij het slachtoffer w,as geworden van een boozen geest en besloten de eerste vrouw, die voorbij de begraafplaats der gemeente zou komen, aan te houden e»n bij den zieke te brengen. Dit gebeurd* dan ook. De „eerste vrouw" was de echtgenoote van een Brusselsch genees heer; zij werd met geweld naar de bak kerij gesleept, waar zij in den oven zou worden verbrand. Het bleek echter, dat de bakkerszoon inmiddels wat beter was geworden, met het gevolg, dat de onge lukkige vrouw, die van de eene zenuw toeval in de andere viel, maar werd los gelaten» Zij diende echter een klacht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1