Iierikzeesdie Nieuwsbode TWEEDE BLAD BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provinoie behoorende bQ de Tan Vrijdag 19 Maart 1926, no. 11365. HET ECHEC TE GENEVE. Te Genève is besloten, dat de toelating van Duitschland tot het lidmaatschap Van den Volkenbond en tot een permanenten zetel in den Volkenbondsraad zal wor den uitgesteld tot de volgende Volken bondsvergadering in September. De reden van dat besluit is, dat Bra zilië, welk land een niet-permanenten zetel in den Raad heeft, bij zijn plan blijft, zich te verzetten tegen de verkiezing van Duitschland in den Raad, tenzij het zelf eveneens een permanenten zetel krijgt. Het is daarom voor den Raad onmogelijk tot een besluit te komen, aangezien zulk een besluit volgens het Bondsstatuut met algemeene stemmen moet worden geno men. Het doel van alle particuliere bespre kingen en onderhandelingen, welke de jongste dagen te Genève zijn gevoerd, is geweest, die vereischte eenstemmigheid te verkrijgen; alle andere moeilijkheden waren op een of andere wijze overwon nen, met uitzondering van het veto van Brazilië. Daar de overeenkomsten van Locarno niet in werking treden zoolang Duitsch land geen lid is van den Bond, wordt dus het in werking treden van die ver dragen uitgesteld tengevolge Van de hou ding, aangenomen door een mogendheid, die bij deze verdragen niet betrokken is, en die zelfs geen Europeesche mo gendheid is. De meest bevredigende kant van den overigens betreurenswaardigen toestand is, dat, hoewel de Verdragen van Lo carno tijdelijk zijn uitgesteld, de eenheid van bedoeling tusschen Locarno-landen gehandhaafd bleef, hetgeen blijkt uit het communiqué, dat zij publiceerdeif t(?n dat in ons Woensdagblad is opgenomen). HET GEZANTSCHAP BIJ DEN PAUS. Bij de Tweede Kamer is ingediend een nota van wijzigingen op Hoofdstuk III van de Staatsbegrooting voor 1926. Voorgesteld wordt een nieuw artikel 10 bis in te voegen, betreffende Jaarwedde en verblijfvergoeding van den gezant bij den Pauselijken Stoel. Dit voorstel wordt gedaan, aldus de Toelichting in aansluiting op de regeeringsverklaring afgelegd in de ver gadering der Tweede Kamer van 11 Maart 1926. DE NIEUWE SPOORWEGTARIEVEN. De directie van de Nederl. Spoorwegen heeft, naar het Utr. Dagblad meldt, een geheel nieuw stelsel van tarieven ont worpen, dat met ingang van 1 Juli wordt ingevoerd, zoowel voor reizigers- als voor goederen en bagagevervoer, waarbij tevens nieuwe verhoudingscijfers zijn in gevoerd voor de tarieven le, 2e en 3e klas. Volgens de thans nog geldende ta rieven is deze verhouding 1—li/o—2, met andere woorden: als het tarief 3e klasse als norm' wordt genomen, is de prijs der, 2e klasse ll/2 maal zooveel, en der eer ste klasse twee maal de norm.', behou dens de gebruikelijke afrondingen. Deze verhouding wordt thans: 1—1,4—1,77. Hieruit volgt dus, dat de tarieven 2e en le klasse het meest verlaagd worden. Dit is geschied met de bedoeling, het reizen per 2e of le klasse meer aan te moedigen. Is er dus wijziging in de onderlinge verhouding der tarieven ge komen, ook de norm, dus de 3e klasse- prijs is verlaagd. BEDIJKING VAN DE BIESBOS^H. De directeur-generaal van den Arbeid heeft Donderdag de eerste spade gesto ken tot inwijding van een werk, welks voltooiing zal bekroond worden met de aanwinst van 1000 rf.A. vetten grond, n.l. de bedijking van den Biesbosch, die in het begin der 15e eeuw een gedeelte vormde van de Groote Waard, welke in den stormnacht van 18 N. v. 1421 in vloeide, waardoor .72 parochiën werden overspoeld en honderdduizend menschen en bijna al het vee den dood vonden. Thans, na vijf eeuwen, gaat men be ginnen, om een gedeelte van het ver dronken land, terug fe winnen op on zen ouden erfvijand, de zee. De kosten der uitvoering van het be- dijkingsplan zijn geraamd op ruim drie millioen. Gerekend wordt dat de grond bij verkoop f 2600 per H.A. zal opbren gen. Van de 1042 H.A. zal na aanleg van wegen enz. plJm. 882 H.A. voor den landbouw overblijven, dus ter waarde van omstreeks 23 ton, zoodat een ver lies zal overblijven vanl 7 a 8 ton. Daar van zal het rijk f 200,000, de provincie f 250,000 en de stad Dordrecht de rest dragen. Met de werkzaamheden van be dijking, verkaveling en ontginning zul len ongeveer twee jaar gemoeid zijn en zij zullen grootendeels verricht worden door Dordtsche werkloozen. TWEEDE KAMER. Woensdagmorgen heeft op initiatief van den Tweeder Kamer-president,- Jhr. Ruys de Beerenbrouck, een bijeenkomst pla ,'s gehad van de leiders der Tweede Kamer-fracties (het z.g. Seniorenconvent) teneinde overleg te plegen over de be handeling vrr de Staatsbegrooting voor 1926. Het ligt in de bedoeling, schrijft de Tel., om deze begrooting vóór Pa- schen in de Tweede Kamer af te doen. Van de begrotingshoofdstukken zouden dan de punten onbesproken blijven, waar over debat te wachten is. De beraadsla gingen over de onderdeelen van het be leid van elk der ministers zouden dan na Paschen gevoerd kunnen worden, ter wijl eveneens na Paschen de aanhangige zes interpellaties aan de orde gesteld zou den worden. In de Woensdag gehouden zitting der Tweede Kamer heeft de minister-presi dent, Jhr. de Geer, minister van finan ciën gespróken over het program van het Kabinet, het gezantschap bij den Paus en de formatie van het Kabinet waarbij belangrijke dingen naar voren zijn gekomen. De minister achtte het niet ge- wenscht de Tariefwet te gaan wijzigen, nu het economisch leven zich heeft inge steld -op de verhooging, maar wel dient gestreefd naar vermindering van druk door bezuinigingen. Wal betreft de ga rantie der ambtenaren, zooals die in art 40 van het Bezoldigingsbesluit was op genomen, meende de minister, dat men 2i ch bij de beslissing van het Hof, dat deze week arrest wees, moet neerleggen, Het 'Belgisch tractaat is eenmaal ge- teekend en moet, volgens minister De Geer, loyaal worden verdedigd. De kwestie van *fiet gezantschap bij den Heiligen Stoel behoeft, volgens de zen bewindsman, niet steeds onze poli tieke atmosfeer te blijven beheerschen. Thans kan een definitieve zuiver za kelijke beslissing worden genomen waardoor de quaestie wordt ontdaan van den angel van de onzuivere stemming van 11 November. Dan alleen kan die beslissing als gewijsde zaak worden be schouwd. Spr. wilt zich overigens niet verdiepen in de vraag of de oude coalitie meer kans zou maken bij aanneming, dan wel bij verwerping van den ge- zantsohapspost. In de Kamer wordt hier over verschillend gedacht ZIERIKZEE. In de jaarlijksche verga dering van dc vereeniging „Kinderzorg" te Middelburg, is het feit herdacht, dat deze Zeeuwsche vereeniging 20 jaar ge leden is opgericht, als eerste vereeniging in de Ned. Herv. Kerk, die ten doel heeft de verzorging van verlaten en verwaar loosde kinderen, zoogenaamde voogdij kinderen. In de vergadering werd er o. a. op gewezen, dat steeds met finan- ciëele moeilijkheden te kampen is ge weest, maar dat God steeds het gebed, heeft verhoord en uitkomst heeft ge bracht. Van de verpleegden, die de in richting meerderjarig verlieten, is 86 pCt. zeer goed terecht gekomen in de maat schappij; slechts 8 jongens en 5 meisjes van de 152 volwassen pupillen zijn totaal mislukt. Ter gelegenheid van 't jubileum is een buitengewone collecte gehouden, die tot nu toe ruim f8300 opbracht en waarvan verwacht wordt, dat zij wel licht de f 10.000 zal halen. De kinderen werden onthaald en des avonds had een feestelijke bijeenkomst plaats. SEROOSKERKE. Dinsdagavond hield de afd. Renesse, Noordwelle en Serooskerke van „Het Groene Kruis" haar jaarlijksche algemeene vergadering in café Berrevoets, waarbij slechts een dertigtal leden tegen woordig waren. De voorzitter, de heer Hoogenboom van Renesse, verklaarde, dat de vereeniging, die nu reeds 10 jaren bestaat, zich mag verheugen in de sym pathie van alle ingezetenen, waarvan het groote ledental ook getuigt. Notulen en .jaarverslag werden, evenals de rekening 1925, onder goedkeuring vastgesteld. Na het behandelen der begrooting, speciaal wat betreft het aanschaffen van nieuw materiaal, werd als bestuurslid herko zen mevr. Blom—Vis van Noordwelle en als nieuwe bestuursleden gekozen de hee- ren S. Hart van Renesse en J. Stoel Kz. van Serooskerke. Onder dankzegging voor de opkomst sloot de voorz. daarna de vergadering. OUD-VOSSEMEER. De noodige gelden voor het bouwen van een muziektent zijn bij elkaar; toestemming tot plaat sing op gemeente-terrein werd Woens dag j.l. verleend. RECHTZAKEN. HOUDERS VAN WEERBAARHEIDS- LOTEN. De Utrechtsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de rekening- en ver antwoordingsprocedure van de Ver. van Houders van Weerbaarheidsloten tegen mr. F. A. van Hall te Amsterdam. De rechtbank heeft de rekening, welke door mr. van Hall is afgelegd, onvoldoende verklaard en verder de Vereeniging van Houders van Weerbaarheidsloten ge machtigd op de roerende en onroerende goederen van mr. van Hall beslag te doen leggen tot een waarde van twee maal honderd duizend gulden. Tevens werd gedaagde in de kosten veroordeeld. BELASTINGONTDUIKING. Voor de rechtbank te Maastricht wer den deze week behandeld de gerucht makende belastingontduikingen aan de mijn „Laura en Vereeniging" te Eijgels- hoven. Het eerst had zich te verantwoorden de heer P. H. R. Pierre, directeur-gene raal der mijn en tevens .grootste aan deelhouder. Uit 't getuigenverhoor blijkt, dat de directeur, behalve een tractement van f 33.000, nog f 29.000 tantièmes per jaar toucheerde. Het O. M. is van oor deel, dat een opzettelijke valsche aan gifte bij de Inkomstenbelasting heeft plaats gehad. Iemand met zulke salaris sen, en van zulk een standing moest het goede voorbeeld geven. Spr. acht bekl. schuldig aan het opzettelijk doen van een valsche aangifte voor de inkomsten belasting en eischt twee maanden ge vangenisstraf. Hierna had zich voor een zelfde feit te verantwoorden de heer A. H. L. Gadiot, hoofdingenieur, mijndirecteur der mijn „Laura en Vereeniging" te Eijgels- hoven. Bekl. had een inkomen van f 22 000 aan salaris en f 13.000 aan tantièmes, en had voor de Inkomstenbelasting opgege ven respectievelijk maar f 16.000 en f f11000 voor het jaar '23-24 en ook voor het jaar '24-25 heeft de beklaagde maar zoo veel opgegeven. De inspecteur der be lastingen zegt, dat beklaagde volgens de boeken in genoemd jaar een inkomen had van f 22.800 aan salaris en f 13.800 aan tantièmes, dus in totaal een be drag van f36.600. Het O.M. eischte tegen den heer Ga diot in elk van beide zaken 2 maanden gevangenisstraf. De uitspraak in beide zaken werd be paald op 30 Maart. LANDBOUW EN VEETEELT. Maandagmiddag had in het Huis van Nassau te Zierikzee Ie algemeene ver gadering plaats van den Kring Schouwen- Duiveland van de Z.L.M., De voorzitter, de heer J. W. van Oeveren, opende de vrij goed bezochte vergadering en stelde voor, allereerst de lezing van den heer Spaan uit Utrecht aan de orde te stel len met het oog op diens reisplan. Met een hartelijk woord van welkom tot dhr. Spaan, leidde de voorzitter de zen bij1 de vergaderden in, waarna ir. Spaan een lezing hield over „De berei ding en werking der nieuwe luchtstik- stofmeststoffen", welk onderwerp werd toegelicht door een film aangeboden door de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthan del te Middelburg. De bereiding en het gebruik van luchl- stikstofmeststoffen werd door spr. uit voerig behandeld. Vooral de oorlogstoe stand in Duitschland heeft aanleiding ge geven tot een buitengewoon sterke ont plooiing van de bereiding van stikstof- meststoffen (ji.it de lucht. De groote noodzakelijkheid van meer stikstofhoudende kunstmest was reeds ja ren geleden door de wetenschappelijke onderzoekers bepleit, en er op gewezen, dat een wereldhongersnood binnen kor ten tijd zou ontstaan, indien niet op een of andere wijze aan de geweldig stij gende vraag naar gebonden stikstof zou kunnen worden voldaan: want stikstof is de belangrijkste bouwsteen voor alle eiwitstoffen, en zonder deze is er geen plantenvoeding, en onvoldoende voedsel voor mensch en dier. De bron, waar tot dusverre zondeT zorgen uit geput werd, de. salpeterlagen in Chili, zouden alleen aan die versterkte vraag niet kunnen vol doen, en zoo is de wetenschap en in dustrie er toe gekomen de onuitputtelijke stikstofbron, die in de lucht aanwezig is, in dienst der menschheid te stellen, door dit vri> in de lucht aanwezige gas te binden tot stikstofhoudende kunstmest stoffen. De industrie, die het grootste aandeel in dit voor de menschheid zoo belangrijke vraagstuk heeft genomen, is de Badische Anilin- Sodafabriek te Ludwigshafen aan den Rijn. Deze heeft de vinding van prof. Haiber door één harer directeuren voor de groot-industrie laten uitwerken, zoodat thans meer dan 300,000 ton stikstof per jaar volgens het Haber-Bosch systeem worden vastgelegd; dat beteekent, dat thans reeds meer dan de helft der totale wereldbehoefte aan stikstof uit de lucht wordt betrokken, waarin ook enkele andere industrieën een klein aandeel hebben. Met een duidelijke film werd de uit breiding, die deze industrie gekregen heeft, prachtig toegelicht en weten wij, dat thans dank zij deze reusachtige on derneming, geen gevaar meer dreigt voor een gebrek aan stikstofkunstmeststoffen. De twee groote fabrieken te Oppau aan den Rijn en te Merseburg in Midden- Duitschland zorgen voor verschillende en voldoende stikstofmeststoffen niet alleen, maar hebben kans gezien, dit voor den land- en tuinbouw zoo belangrijke plan- tenvoedsel tegen sterk concurreerende prijzen in den handel te brengen. Dat de land- en tuinbouw hiervan profiteert, werd door den heer Spaan met enkele cijfers uiteengezet, dat echter nog meer financieel voordeel door de veehouders hiervan getrokken kan worden, werd door hem in het tweede gedeelte van zijn voordracht (meer stikstof op hooi en weiland) duidelijk naar voren ge bracht. Als voor onzen land- en tuin bouw en weidegebied de belangrijkste meststoffen, werden achtereenvolgens be handeld: 1. zwavelzure ammoniak met 2OV2 stikstof; 2. kalksalpeter B.A.S.F. met 151/2 stikstof en ongeveer 28 o/0 kalk; 3. ureum1 B.A.S.F. met 46 '0/0 stik stof, speciaal voor de zomerbemestingen voor weiland; 4. leunasalpeter B.A.S.F. m:et 26 0/0 stikstof, waarvan, ongeveer 1/4 als salpeter stikstof en 3/4 als ammoniak- stikstof. Deze vier vormen van stikstof- meststoffen geven aan den land- en tuin bouw de diverse vormen, waarin wij ze voor verschillende doeleinden gaarne wil len gebruiken: zwavelzure ammoniak, dat de stikstof heeft in geleidelijk, maar lang durig werkenden vorm, zeer geschikt voor de voorjaarsbemestingen Februari- Maart op hooi- en weiland tegen 200 k.g. 200 k.g. per H.A. Kalksalejiior B.A-S.F., dat de stikstof als snelwerkend salpeter bevat; een uit stekende meststof voor overbemesting op granen, gras en bieten, en om1 zijn kalk- gehalte zeer geprefereerd op gronden, die neiging hebben om dicht te slib ben of te verkorsten, en op zure gron den. Urwm, door zijn onschadelijkheid voor het vee uitstekend voor de nawei- den en uitzaaiing gedurende den weide- tijd .zelf, wanneer een tekort aan gras dreigt te ontstaan, en een uitmuntende motor, om de weilanden tot hoogere productie te brengen, zoodat meer vee kan worden gehouden. Leunasalpeter is een dubbelzout, dat zoowel salpeter als ammoniakstikstóf bevat en daardoor een combinatie is van de werkingen van bo vengenoemde zwavelzure ammoniak en salpeter. Over dp financieele vooTdeelen die de heer Spaan nog naar voren bracht, zij hier in. het kort nog een en ander medegedeeld. In vergelijking met de chilisalepter, die tot voor koTten tijd meestal gebruikt werd. geeft kalksalpe ter B.A.S.F.., dat ook 15i/o o/0 stikstof bevat, ongeveer een voordeel- van f 2 per 100 k.g., waarbij dan nog komt, dat men de kalk gratis heeft, en een mest stof verkrijgt, die de structuur en de kalktoestand; ,van den grond in uitste kend evenwicht houdt (chili kost tfhans per 100 k.g. pï.mj. f 14,50-f 15,50. Kalk salpeter B.A.S.F. pl.m;. f 12,50-f 13,50). Vergelijkt met den prijs van de stik stof in zwavelzure ammoniak (20/2 °/o stikstof) met dien van chilisalpeter (151/2 0/0 stikstof), zoo blijkt daaruit, dat men 3 baal zwavelzure ammoniak 4 f 15 (is f 45), noodig heeft tegenover vier baal chilisalpeter f 15 (is f 60), dus een voordeel van f 15,— biet drie baal zwa velzure ammoniak of f 5 per baal van 100 k.g. De vergelijking met chilisalpe ter kan ook Ureum1 goed doorstaan, daar één baal Ureum (met 46 0/0 stikstof) f 34,50 kost, terwijl 3 baal chilisalpeter daarvoor noodig zijn, f 115 "(is f 45) dus een voordeel bij het gebruik van Ureum B.A.S.F. op ons hooi- en weiland en in den tuinbouw van f 10,50 per 100 k.g. Ureum. Deze voordeelen kan de boer ten bate van eigen bedrijf" sterk uit buiten, dóór niet alleen op verschillende gewassen, als bieten, aardappels en gra nen zoo mogelijk een sterkere stikstof- bemesting toe te dienen, maar ook het weiland tot hoogere productie te bren gen. De groote financieele voordeelen daaraan verbonden lichtte de heer Spaan uitvoerig toe. De lezing die toegelicht werd door enkele films oogstte een welverdiend ap plaus. Hoewel in het algemeen filmver- tooningen overdag niet zoo goed tot hun recht komen, slaagde men erin de aanwezigen een vrij duidelijk beeld te geven van de reusachtige fabrieken in Baden waar de B.A.S.F. haar wereldbe- drijf uitoefent. Met belangstelling wer den voorts gevolgd de films, die ons den groei toonden van Chrysanthen van knop tot vollen bloei en die, weergevende de ontwikkeling van mais van een zaadje tot volwassen plant. Een komische film hoe aardappels groeien werd met niet blinder aandacht gevolgd. Na afloop hier van dankte de voorzitter den heer Swaan voor zijn rede, die met zooveel belang stelling was gevolgd. Daarna werden de zaken den kring betreffend ter tafel ge bracht, doch eer men daartoe overging sprak de voorzitter nog eenige woorden naar aanleiding van een door hém bij gewoonde vergadering, waar een lezing werd gehouden over den Volkenbond. Spr. beval de vereeniging Volkenbond en Vrede in de belangstelling der afdeelin- gen aan. De heer F. Hoeke, v rapporteur der commissie tot nazien der rekening over het afgeloopen jaar, bracht verslag uit. Hij adviseerde de rekening goed te keuren in ontvangst op f 2437j74, in uit gaven op f 1921,92, sluitend met een goed slot vain f 515,82. Conform' dit ad vies werd besloten en de commissie, bij monde van den voorzitter, dank be tuigd voor haar onderzoek. Daarna werd doo r den secretaris- pen ningmeester verslag uitgebracht over '25. Uit dit uitvoerig, en degelijk verslag bleek o.m. dat dè kring zich in voortdurenden bloei mag verheugen. De voorz. dankte den secr.-penningm. voor zijn uitgebreid verslag, waarna hij de prijzen uitreiktev behaald bij den wedstrijd in het kwee ken van gezond pootgoed. Bij de rond vraag, bracht de voorz. nog ter sprake de klacht over het losloopen van stieren in de weide. In één gemeente bevat de po litieverordening hiervoor een bepaling. Waar in gemeenten last van losloopen - de stieren in weiden wordt ondervonden, gaf de voorzitter in overweging, bij dc raden van die gemeenten op invoering van een zoodanig art. in de politiever ordening aan te dringen. De heer M. K. Krepel vestigde de aan dacht op het veer Zijpe— Anna Jacoba- polder. Spr. kon niet begrijpen, dat de R.T.M., gezien het drukke autoverkeer op Tholen, de zaak niet met beide handen aanpakt. De voorzitter antwoordde, dat men nog steeds in de richting van ver laagde tarieven werkzaam is, terwijl de heer A. van der Weide, lid van Ged. Sta- terL, .pmtrent deze veel besproken ma terie nog eenige nadere toelichtingen gaf. Hierop volgde sluiting. VERKOOPINftEN, ENZ. KERKWERVE, 17 Maart 'Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden al hier, voor mej. de wéd. O. bij de Vaaite— Boot, publiek verkocht: Paarden voor 490 en f 600; koeien voojr, f 381, f 428, f 310, f 300, f 330, f 261; ossen voor 145> f 116 en; f 77; vaaraen voof f 142 ien, f 63kalveren vpolr f 4fJ, f 45 en f 35. POST EN TELEGRAPHIE. Met ingang van 23 Maart zal de ouderdomsrente aan het Postkantoor te Zierikzee op twee achtereenvolgende da gen worden uitbetaald, en wel op den 3en Dinsdag en den 3en Woensdag van elke maand, telkens van 9 tot 1 uur- Zij, die geen kaartformulier ontvingen bij de kaatste uitbetaling, komen des Dinsdags en zij, die wet een kaartfor mulier ontvingen, komen des Woensdags. ONDERWIJS. Aan den heer M. J. Waale, hoofd der school te Nieuwerkerk, is met ingang van 1 Sept. e.k. eervol ontslag als zoo danig vetleend. AANBESTEDINGEN. OOSTERLAND. Bij de Donderdag ge houden besteding der Landbouw vereeni ging „D. E. S." werd de levering van Chili opgedragen aan Joh. v. d. Berge, Bruinisse, voor f 14,23; zwavelzure am moniak, aan C. v. d. Berge, Sirjansland, f 14,49; Super, C. v. d. Berge, Sirjansland, f 2,75Ammoniak-Super, dezelfde, f 7,05 Mals, dezelfde, f9,10; Kalk-Salpeter, C. Boogerd, Zierikzee. f 12,80. Alles franco op den wagen. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 14 Maart. 1779. Het vergroote kerkgebouw der Lu- therschen te Vlissingen wordt, In gewijd. 15 Maart. 1862. De Ganzepoort, de laatste der 7 te Goes bestaan hebbende poorten, voor f 300 voor afbraak verkocht. 16 Maart. 1810. Tractaat tusschen koning Lodewijk van Holland en Napoleon, waarbij de eerste o.a. geheel Zeeland aan den Keizer mioet afstaan. 17 Maart. 1658. Eerste openbare prediking bij de Hervormde Gemeente te Nieuwvliet. 18 Maart. 1628. Octrooi van den Koning van Spanje tot het graven eener vaart van Hulst naar Stekene. 19 Maart. 1664. Mr. Pieter de Huybert, heer van Burgh en Kraaienstein, wordt raad pensionaris van Zeeland. 20 Maart. 1818. Het kustlicht te Westkapelle .ont stoken. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 Maart. K«rkw*rv«. 2 ure, ds. Mortier. Barooekerke. 9.30 ure, ds. Mortier. Burgh. 9 30 ure, Gemeensch. dienst ds. Boogaard in de consistorie. Protestantenbond. 10 are, mej. Geysendorpher in de gemeente kamer. Reaeese. Geen dienst. Noordwelle. 2 ure, ds. Boogaard. Haamstede. 9 30 ure, ds. v. Binsbergeu (Collecte voor Christ, doeleinden). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. C. J. Wielen ga van Zierikzee. Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Bikome*. 9.30 ure, ds. Neeleman. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. Tol. Brouwershaven. 10 ure dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Zonnemalre. 9 30 ure ds. de Leur (Extra- collecte voor „Kinderzorg" te Middelbarg). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordfouwei 9.30 ure, ds. v. Griethuysen. Drelcchor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Waardenburg van Bruinisse. Nieuwerkerk. 9.30 eu 2 uro, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 9.30, 2 eu 5.30 ure, ds. Baaij van Vere. Geref. Gem» 9, 2 en 5.30 ure, de heer Komijn. Oosterleud. 9.30, dr. Weeda (Bev. nieuwe lidmaten) en 2 ure, idem (Voorber. H. Av.) Geref. Kerk. 9.30, Leesdieust en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Slr!«nslaad. 2 ure, ds. v. d. Griend. Bruinisse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30, ds. Brem mer en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30 2 en 6 ure, ds. Vreugdenliil. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref, Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. de Groot van Zandvoort. St.-Plllpsland. 9.30 ure, ds. Van Doorn. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tholea. 9.30, ds. Verschoor en 2 ure. ds. Datema. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ore, Leeskerk. Geref Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdljk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Van Doorn. Oud-Geref. Gem. 9.80 en 2 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 9.30, ds. Los en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, cand. E. de Jong te Rotterdam. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30 en 2, ds. Bouma; 6 ure, Leeskerk. Bcherpenlese. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Los. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeske'k. Donderdag 25 Maart. 6.30 ure, ds. Kok van Gouda. StavOBlsso. 9.30 en 2 ure, ds. Moerman. Oud-Goref. Kerk» 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Anaalaad. 9.30 eu 2 uré, ds. Oskam. Geref. Kerk. 9.30, 2 eu 5.30 ure, de heer Lemjjn VAN HEINDE EN VER. Naar de Weensche oorrespondent van de „Voss. Z." meldt, zullen de me moires van de vroegere gemalin -van kroonprins Rudolf, thans gravin Stefani Lonjay, binnenkort worden uitgegeven, waarin de heele geschiedenis van het drama van Meyerling zonder iets weg te laten wordt meegedeeld. De Italiaansche vrouwen leggen wei nig belangstelling aan den dag voor hun recht om te stemmen bij de gemeente raadsverkiezingen, welk techt dit jaar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 5