Zierikzeesche Nieuwsbode Buster ïeaton ZEELANDs DOEM Eerste blad. ROOMBOTER. abonnement8 Maandag 1 Maart 1926. zierikzeesche courant. advertentiên Dienstplicht. binnenland. Uit Stad en Provinoie. PU ROL er op! trlil per 3 raamiden f 1,30, fcsneo per poit f 1,80. Voor hel buitenland per |«»r t 10,—. AfionderlUke nummer, eent. VeriehJJnt M»»nd*j, Weentd*; u Vrijdag. vao 1—6 regel» 80 et». tab 4 regel» en daarboven 20 oti. per regel. BeeUmei 60 ot». p. regel* By contract belangryke korting. S2ste JAARGANG. - No. 11357. ^«ding «p d*« T" ai»" III. J. OE LOOZE Jf. UIH.-RKMI. M. J. KOSTEK. Tfl0r ur#- Dit, nummer bestaat uit 2 bladen. Conoertenal-Biosooop. Dèzo week als Sherlock Holmes Jr. Bekendmaking van een uitspraak In zake vrijstelling. De BURGEMEESTER van Zieeikzee brengt ter algemeene kennis, (lat bij besluit van Zgne Excellentie clen Minister van Oorlog, d.d. 24 Februari 1926, Vilde afdeeling, no. 120 V., aan SAMUEL ALBURG, dienstplichtige van de lichting 1922, met ingang van 17 Maart 1926 voor goed vrij stelling van den dienstplicht is verleend wegens kostwinnerschap. Voor het indienen van bezwaren tegen deze uitspraak wordt verwezen naar de pu blicatie aan het aanplakbord van het Raad huis. Ziekikzee den 1 Maart 1926. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. 1, DE KABINETSCRISIS. NOLENS FORMATEUR? In politieke kringen hooren we ais mógelijk onderstellen, dat alsnog aan mgr. Noiens de opdracht tot kabinets formatie zal Worden verleend, teneinde te kunnen overwegen, ai" thans „de uiter ste noodzaak" aanwezig is, waarop hij in zijn antwoord aan mr. Marehant in het eerste stadium der crisis heeft ge doeld. GEEN UITEENZETTING VAN Mr. LIMBURG. De „N. R. Ct." heeft mr. Limburg ge vraagd, of hij bereid 'Was, een uiteen zetting te-geven van het verloop zijner pogingen om een Kabinet te vormen. Zijn antwoord was ontkennend. Aan de gepubliceerde comrouniqué's had hij niets loe te voegen. Hij meende zich op dit standpunt te moeten stellen, omdat de besprekingen en de briefwisseling die hij heelt gevoerd, van persoonlijken en ver- trouwelijken aard zijn geweest. Bij de vorming van §en parlementair Kabinet waarbij men met partijen te doen heeft, staan de zaken in dit opzicht z. i. an ders, en is er geen bezwaar tegen pu blicatie. In dit geval meende de heer Limburg er niet toe gerechtigd te zijn. Hel Alg. Handelsblad schrijft: Over de vraag, 'wat er nu zal moeten geschieden kan men moeilijk met eeni- gen grond onderstellingen opperen. Men dient daartoe meer te weten over de vraag, Wat en wie mr. Limburg's pogin gen deden mislukken. Mr. Limburg zal ons volk zeer aan zioh verplichten, als hij de kaarten ge heel op tafel legt, waarmede hij dit on gelukkige crisisspel heeft gespeeld. De houding door mr. Marehant tegenover hem aangenomen, moge hem niet belet ten diens voorbeeld, wear het goed was, te volgen. Het voorstel der sociaal-democraten tot Kamerontbinding krijgt na dezen uitslag een eenigszins. anderen aard. Het belem mert niet langer de pogingen van den derden formateur, die sinds 11 Nov. op trad. Ma8r dat het voorstel daardoor ook maar één stem meer zal krijgen, is toch zeer dubieus. Het verzet daar tegen in de politieke pers gerezen be wijst dat, zoo 'het iets bewijst. Men kan moeilijk een soort referendum gaan hou den. over 't gezantschap bij den Paus. En dat 'ware een verkiezing onder deze omstandigheden. DE MALVERSATIES TE BERGEN- OP-ZOOM. Donderdagmiddag is de gemeenteraad van Bergen-op-Zoom in openbare ver gadering bijeengekomen ter behandeling van de rapporten betreffende de malver saties. Naar aanleiding van een dispuut tus- schen den voorzitter van de commissie ad hoe en den voorzitter Van den raad over eenige inleidende moties, stelde de raad zich op het standpunt, dat ambte naren en leden van bestuurslichamen ten opzichte van het betalen Van belasting gelden als privé personen dienen te wor den beschouwd, doch dat de raad over hun houding zich dient uit te spTeken, wanneer het blijkt, dat zij hun positie gebruiken om invloed uit te oefenen op de ambtenaren, welke met de inning van de belastinggelden zijn belast. Twee mo ties in dezen geest werden aangenomen. Daarna gaf wethouder Verlinden een uitvoerige uiteenzetting Van den gang van zaken in verschillende colleges van B. en W. en van de wijze, waarop hij zich gedurende zijn wethouderschap van 1919 af voortdurend had ingespannen om1 een behoorlijke controle op de gemeentelijke administratie en het financieel beheer der gemeente te verkrijgen. Toen wethouder Verlinden met zijn verweer klaar was, werd de vergadering van 6 (uur tot kwart vóór 9 geschorst. Daarna diende de heer van As een motie Van afkeuring in tegen dezen wethouder, die werd: aangenomen 'met 8 tegen 7 stemmen. HET VERDRAG MET BELGIE. In de Vrijdagavond gehouden verga dering van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden te Middel burg heeft de voorzitter een inleiding gehouden over het verdrag tusschen Ne derland en België. Volgens spr. is het ergste in dit ver drag, dat met de waterstaatkundige vei ligheid van Zeeland geen rekening gehouden. Men schijnt het niet erg te vinden, Zeeuw'sc'h gebied aan het water ten be hoeve van Antwerpen prijs te geven. Spr. beroept zich op de meening van ir. Ram'aer en andere deskundigen. Hij be grijpt, dat Antwerpen zich wapenen wil tegen de beletselen, die de natuur zijn bloei in oen weg legt, maar Nederland neme geen zware verplichtingen op zich voor een ondoorgrondelijke toekomst Ook de vrijheid van scheepvaart en het prijs geven van het recht van onder zoek of aanhouding van schepen acht spreker verkeerd. Inzake de instelling van commissies en een scheidgerecht, meent hij, .dat die niet veel anders zul len kunnen doen volgens het tractaat, dan de Belgische belangen behartigen. Aan het slot der inleiding wierd de volgende motie z.h.s. aangenomen: „De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche eilanden te Mid delburg, kennis genomen hebbende van het op 1 April 1925 geteekende verdrag tusschen Nederland en België; van oor deel, dat dit verdrag aan Nederland een reeks verplichtingen oplegt, welke voor ons land ernstige economische gevolgen zullen hebben, voor zoover zij zijn ge richt op een behandeling van de Neder- landsche havens; bevreesd voor de ge volgen van de regeling betreffende de beloodsing en dé 'loodsgelden, alsmede van die betreffende de visseherij; ge troffen door de bepalingen ten opzichte van de We-terschelde, 'waarbij de wa terstaatkundige veiligheid van Zeeland aan de belangen van Antwerpen wordt opgeofferd, van oordeel tevens, dat de opheffing van het verbod, dat Antwisr- pen geen oorlogshaven mag zijn, niet als ongevaarlijk kan worden beschouwd, en dat het prijsgeven van het recht van onderzoek en aanhouding van schepen op Nederlandsch gebied onge'wenscht is; spreekt haar overtuiging uit, dat het voornoemde verdrag niet in 's lands be lang is en derhalve niet door de volks vertegenwoordiging behoort te worden bekrachtigd, en besluit deze motie ter kennis te brengen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal". Voor Allen die sukkelen met Verstopping of moeilijken en on- regelmatigen Stoelgang zijn MIJnherdt'e Lexeortabl«fton onmisbaar. Zij werken ving en radioaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ot. By Apoth. en Drogisten. ZIERIKZEE. De Concertzaal was Vrij dagavond maar matig bezet, hetgeen niet geweten behoeft te worden aan het op te voeren stuk, dat de aandacht ten volle verdient, want Het Zevende Gebod, van Heijemans, bevat vele gaven van den vroeg gestorven dramaturg, van wiens bekwame hand het tooneel wellicht nog veel had te verwachten. Hoewel (meerdere toeschouwers het stuk reeds eerder hier hadden gezien, was de indruk wellicht nu nog niet vergeten, die de auteur in „Het Zevende Gebod" had gelegd en waren zij opgekomen om van het werk, van den besten dramaturg, dien we ooit bezaten, te genieten. Waar het stuk overbekend is, behoeft de inhoud hier niet vermeld, maar wel een woord van groote waardeering voor de vertolkers. En dan noemen we graag het spel van Truus Post in het eerste be drijf, waar zij aan haar broeder-geeste lijke biecht; van Timrot, de idealist, en zijn vriend Bart (van der Veer), welke laatste kostelijk spel gaf; Harms, de strenge, hartelooze vader en meVr. Kre- irJer, die als Engel, de kamerverhuurster eenig was. De overige dames en heeren vervulden hun méér bescheiden rollen uit stekend, b.v. de heer den Boer als Ricau- det. Mevr. de Boer als „Lotte", geliefde van Peter, verdient eveneens genoemd voor haar uitnemende vertolking. Lang en dankbaar hebben de toeschou wers geapplaudiseerd, toen het scherm' viel. Voor een matig bezette zaal trad Zaterdagavond in hotel „Juliana" voor de C.-H. Kiesvereeniging op de heer J. M. Krijger, lid der Tweede Kamér, nadat de voorzitter der kiesvereeniging, de heer van Duin, de vergadering met igebed had geopend, en den spreker met een enkel woord, waarin de crisis herdacht werd, had ingeleid. De heer Krijger begon met te weer leggen, dat in de C.-H. Unie, naar aanlei ding van hetgeen „de Maasbode" koTt- geleden schreef, geen tweespalt heerscht, maar dat die partij integendeel gezond is. EVEN FIJN ALS Om den politieken .oestand juist te be zien en te beoordeelen, en in verband daarmede de komende oplossing, moeten We deze bezien in het licht van het ver leden. Diep teruggaan is niet noodig, niet verder dan den verkiezingsstrijd en zijn uitslag. i Over deze materie, die nog maar zoo kort geleden verwerkt is, wijdde de spr. in .den breede uit, zonder dat daardoor onbekende zaken aan het licht kwamen. Hij sprak in bizonderheden over den op 11 November geschapen toestand, toen door aanneming van de motie-Kersten, de 4 Katholieke ministers H. M. de Ko ningin hun ontslag aanboden en in ver band daarmede over de door de C.-H. fractie aangenomen houding vóór de Ka binetsformatie en bij de motie-Kersten, tot afschaffing van het gezantschap bij het Vaticaan. Over deze laatste kwestie sprak de heer Krijger zeer uitvoerig en vroeg de aandacht voor de afgelegde Verklaringen van de heeren *Nolens en Colijn. Met klem betoogde spr., dat de C. H. niet de schuldigen zijn van den crisis, maar dat de R.-K. alléén daarvoor verantwoordelijk zijn. De C.-H. willen de samenwerking tusschen de drie rechtsche partijen wel voortzetten, ze willen wel mede regee- ren, maar de R.-K. achten het gezantschap bij den H. Stoel blijkbaar van meer waarde. De slotbeschouwingen van den heer Krijger waren wel de belangrijkste. Vol gens hem is het niet onmogelijk dat de heer Colijn terugkomt. Aanvaardt deze den uitslag van de stemming in de Twee de Kamer van 11 Nov. j.l. en gaan daar mede ook de R.-K. accoord, dan zlullen de C.-H. niet weigeren samen te werken. Daar er geen botsing is tusschen regee- ring en volksvertegenwoordiging, achtte spr. het voorstel der S.D.A.P. tot Kamer ontbinding ongewenscht. Nieuwe verkie zingen zullen tonnen gouds kosten en het Nederlandsche volk in opwinding brengen, maar het resultaat van den uit slag zal niet veel verandering geven. Volgens spr. zou een oplossing in dezen ernstigen tijd kunnen zijn, het prijsgeven van de specifiek Roomsche wenschen der R.-K. Zij moeten eerst eens nationaal gaan denken en handelen. Willen Zij niet, dan staat vast, dat die partij, het regee- ren, om een specifiek Roomsche zaak, onmogelijk maakt. Onder applaus eindigde spr. zijn rede. Niemand gaf zich voor het debat op, waarna de voorzitter den heer Krijger dank zegde voor zijn duidelijke rede. Met het zingen van het tweede couplet van het oude Wilhelmus en dankzegging, eindigde deze bijeenkomst. Donderdag hield de Prov. Zeeuwsche vereeniging tot bestrijding der t. b. c. haar jaarvergadering" te Middelburg, onder voorzitterschap van. den heer C. A. van Woelderen. Door den secretaris, den heer dr. C. Orbaan, werd het jaarverslag uitge bracht, waarin o.a. er op wordt gewezen, dat steeds dringender de behoefte wordt gevoeld aan een verplegingsfonds, en dan ook in beginsel tot de oprichting van zulk een fonds is besloten. Een bijzonder goed werk van de provinciale enquêtrice, mej. Deelman, wordt het genoemd, dat deze een Bond van de huisbezoeksters in Zeeland heeft opgericht. Aan het einde van het jaar dreigde een kastekort. Met grooite denkbaarheid moet worden ge memoreerd, dat toen op verzoek Ged. St. onmiddellijk hun subsidie tot het toe gezegde maximum van f 6000 hebben opgevoerd. Het aantal aangesloten ver- eenigingen steeg met 5 in 1925 en in 1926 reeds weer met twee. Er blijkt vol gens den secretaris dus een toenemende actie op alle gevechtsfronten in den strijd tegen de t.b.c. Vervolgens bracht de heer arts A. J. Hoorweg, als provinciale t.b.c.-arts het jaarverslag uit over de werkzaamheden van het districtsconsultatiebureau en de Kringbureaux. Daarin wordt o.a. dank gebracht aan de armbesturen en parti culiere iiefdadigheidsvereendgngen en par ticuliere personen voor den steun van het uitzenden van patiënten naar Sana toria enz. en voor het verstrekken van hulp in allerlei vormen. Men schrijft ook in Zeeland heel langzaam tot de over tuiging te komen, dat het beter is een tib.c.-patiënt te helpen in het begin van zijn ziekte, dan te wachten tot het pro ces een ernstig karakter heeft aangeno men en te begrijpen dat afzondering van lijders aan open t.b.c. van groot belang is. Uit 96 van de 109 gemeenten in Zee land zijn nu patiënten ingeschreven en 78 van de 87 huisartsen zonden patiën ten. Aan het verslag zijn een groot aan tal staten toegevoegd, die getuigen van de groote werkzaamheid van de bureaux, wat ook blijkt uit de verslagen van de provinciale enquêtrioe en de districts- huisbezoeksters. Toch wordt er volgens dr. Hoorweg, wel veel, maar nog lang niet genoeg gedaan en hij acht ook een verplegingsfonds hard noodig, maar ook nazorg. Al deze verslagen werden ondeir dahk goedgekeurd, evenals de rekening van den penningmeester, met een goed slot van f 35,48. (De rekening van het consultatie-bureau, die ook werd goedgekeurd, wijst een goed slot aan van f 2130,24. Tot 'bestuurslid werd bij acclamatie her kozen ae heer C. A. van Woelderen en gekozen de heer van Lierop te Hulst. Aan het slot der vergadering werd door den heer dr. A. P. Smit, schoolarts te Vlissingen, een belangwekkende rede met lichtbeelden gehouden over „Het werk van den schoolarts bij de bestrij ding der t.b.c." KERKWERVE. Donderdagavond gaf het Zierikzeesche strijkorkest, directeur dhr. v. d. Houten, in het café Klaasse alhier voor een goed bezette zaal een zijner bekende uitvoeringen. Den aanwezigen heeft 't daarmede 'n genotvollen avond op kunstgebied gegeven, zóówel wat zijn muzikale prestatie betreft, als de voor drachtkunst, die genoemde heer in zijn cabaretliederen hooren deed. Naar onze bscheiden meening kondeit ons het meest bekoren: Fantaisie sur l'opera, Faust „Fantaisie sur l'opera, la Traviata; Ro- maneska, fantaisieTraume auf den Ozean- Walzer en Fantaisie sur l'oper.a, Riggo- letto. Ce levendige bijval na eik nummer moge het gezelschap ais welgemeende blijken van waardeering beschouwen, waarin, als we ons niet vergissen, een „tot Weerziens" ligt opgesloten. Een ge animeerd bal volgde na afloop. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. werd in hotel 'Bom de door het voori,oppig comité aangekondigde vergadering gehou den om te geraken tot het vormen eener afdeeling (departement) voor Haamstede en Burgh der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. In deze vrij druk bezochte vergadering, waarin dhr. J. A. Hubregtse doel en wiezen der Maatschappij uiteen zette, iwlerd tot de oprichting der afdee ling, 'wiaarbij zich nu reeds ruim 60 le den aangesloten hebben, besloten. Als bestuursleden werden gekozen de heeren J. A. v. Zuijen (voorzitter), M. J. van 't Hof (penningmeester), mej. G. Geijsen- dorpher (secretaresse) en de heeren W. G. Boot Wz„ L. L. Bolle, D. Kosten en J. A. Hubregtse BURGH. Met damlt aan de gevers en geefsters kunnen wij melden, dat de collecte voor het kroonjaar Kinderzorg (Middelburg) in deze gemeente f 61,— heeft opgebracht. BROUWERSHAVEN. Vrijdagavond werd vanwege het Nutsdepartement alhier een Rinderavond gehouden. De verschillende tooneelstukjes werden door de kinderen zeer verdienstelijk gespeeld, evenals de muzieknummers voor viool en piano. Een der nummers, waarbij lichtbeelden wer den vertoond, werd toegelicht door me vrouw Ittmlann. Dezaal was goed bezet en het spel der kinderen werd vol aan dacht gevolgd. De dank, dien alle mede werkers door den voorzitter werd ge bracht, was welverdiend. De opbrengst der verkochte programma's, ten bedrage van f40, zal worden aangewend tot leni ging van den nood in de Drentsche yenen. NOORDGOUWE. Op Dinsdag- en Don derdagavond gaf de meisjeszangvereeni- ging ónder leiding van mevr. v. Griet- huijzen—v. d. Grient, in combinatie met de jongelingsvereenigxnig alhier, in de Z8al van den heer Coomans, de laatste uitvoering gedurende dit winterseizoen. Het programma vermeldde acht zang nummers en tWee 'blijspelen. De zang nummers* Iwlerden goed en met een be schaafde uitspraak ten gehoore gebracht. De voor de afwisseling gegeven 'voor drachten „Lintje" en „Altijd in de Con tramine" werden op uitnemende wijze voorgedragen. Een en ander bleek zeer in den smaak van het op beide avon den opgekomen publiek te vallen. Aan mevr. ten Haaf—v. d. Bout wierden Dins dagavond bij monde van ds. Griethuijsen bloemen aangeboden als dank voor de bereidwilligheid, waarmede zij weder de pianobegeleiding op zich genomen had. De netto-opbrengst dezer uitvoering iwlordt besteed voor het aanschaffen van stoelen etc-, van de consistoriekamer. DREISCHOR. Onder zeer groote be langstelling gaf Vrijdagavond j.l. in de zaal van Slager, onze zangvereeniging Streven naar beter", haar jaarlijksche uitvoering. Als hoofdnummer van 't pro gramma mag zeer zeker in de eerste plaats !wlel genoemd worden de muzikale schepping van Mendelssohn-Barthoïdy: ips. 42. Zeer verdienstelijk werd deze ten ge hoore gebrachtywaarbij de daarin voor komende sopraansolo, door een uitmun tende en zuivere stem werd voorgedra gen. Het verdere uitgebreide programma, bestaande uit keur van koornummers, getuigden ook nu weer van de goede leiding door den heer Theewis en van den. ijver der leden in het afgeloope^n jaar. Ter afwisseling een tooneeistukje, een paar voordrachten en cabaretliedjes en tot slot een hartelijk Wöord van dank en Wiaardeering voor dezen genotvollen avond uit het publiek. BRUINISSE. De müzlekvereeniging „Nu met Hope" gaf Woensdag- en Donderdag avond de laatste uitvoering in dit seizoen voor kunstlievende leden en donateurs in het vergaderlokaal. Beide avonden was dc uitvoering vrij talrijk bezocht. Voor een afwisselend programma was weder om gezorgd. Op verdienstelijke wijze wer den de op het program voorkomende muzieknummers onder de bekwame lei ding van den directeur, dhr. A. Van den Berge von Oosterland, ten gehoore ge bracht. Opgevoerd werd een tooneelspel in vijf bedrijven, „De orgeldraaier en Lijn pleegkind". De rollen waren in goede handen en het stuk werd vlot gespeeld, getuige de aandacht, waarmee het werd aangehoord. De klucht „Moppie als kin dermeid" was één lachsucces en ook de overige voordrachten verwierven een ver diend applaus. Een woord van dank aan de dames en heeren die ons wederom zulk een genotvollen avond hebben ver schaft. THOLEN. Het lijk dat Donderdag wierd gevonden in de sluiskamer te Glimus, is bij eb daar uitgehaald en door den vader herkend als zijn dochter Grietje Francke. Het was dusdanig verminkt (oogen en haar ontbraken) dat het al leen maar meer herkend kon wórden aan de kleeren en een portemonnaie, Welke op haar werd gevonden. Het is aaar ter plaatse direct gekist en ver voerd naai haar woonplaats Poortvliet, Waar Zaterdag de begrafenis heeft plaats gehad. Dit moet Uw eerste gedachte zyn by Brand- en Snywonden, Ontvellingen en by verdere Huid verwondingen Het verzacht en geneest. ST.-MAARTENSDIJK. Donderdag 2B Februari 1.1. kwamen in hotel Nelisse een 8-tal melkveehouders bijeen tot het voeren van besprekingen met het bestuur van de Coöp. Roomboterfabriek te Fijnaart, om! te geraken tot de leverantie van de melk aan genoemde fabriek. Besloten werd te trachten de (melk van het Westelijk gedeelte van het Eiland bij de landbou wers op te halen en deze verder per tramboot naar Fijnaart te vervoeren. Ver schillende melkveehouders Verklaarden zich beTeid hun melk langs dien weg te vervoeren om! aldus tot een ruimer afzet gebied te geraken. Binnen afzlenbaren tijd zal opnieuw een vergadering worden be legd, waarin deze aangelegenheid nader zal worden besproken. Men verwacht dan een grooter opkomst van belanghebbende melkveehouders. In de Vrijdag gehouden vergadering van ingelanden der 4 polders Oudeland c.s., behoorende tot het waterschap St- Maartensdijk, waarin tegenwoordig waren 31 ingelanden, werd met algemeene stem men het bestuursvoorstel tot afbreking en vernieuwing der steenen duiker in de 2e dijk, aangenomen. De nieuwe duiker Zal eene afmeting krijgen van 2,50 M. en de diepteligging 1,10 M. beneden Zo- merpeil. In den duiker zal een schoft worden aangebracht, waardoor een win- werk onnoodig wordt. Het werk' zal, zoo dra de goedkeuring van Ged. Staten is verkregen, worden aanbesteed, zoo dat in het begin van den zomer de nieuwe duiker zal worden afgebouwd. Bij de rondvraag werd gevraagd naar 't onder houd der machines door den machinist en werd door den voorzitter medegedeeld dat nauwlettend zal worden toegezien, of de machinist aan zijn verplichting tot doelmatig onderhoud de hand houdt. POORTVLIET. Donderdagavond j.l. had de algemeene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank plaats. Uit de mededee- lingen van den voorzitter bleek, dat de vereeniging thans 151 leden telt. Er zijn 175 spaarbankboekjes in omloop. 33 er van werden in 1925 uitgereikt. Door 98 niet-leden is ruim f 28500 ingelegd. 8 mieuwie voorschotten worden verstrekt, 'waardoor dat aantal steeg tot 26. Met 62 personen heeft de Bank een reke ning-courant afgesloten. 9 nieuwe boek jes loopend e rekening werden uitgege ven. De rekening vermeldt aan ontv. inhoud der kas op 31 "Dec. van het vo rig jaar f 1754,26; spaargelden f 59074,32; terugbetaalde voorschotten f 4849; in loo- loopende rekening f 167113,38; rent© f 5236,30; provisie en kosten f 113,68;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1