Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAND's ROEM ROOMBOTER. PUROL er opBi] Brand- en Snijwonden. abonnementa Woensdag 24 Febr. 1926. zierikzeesche courant. ADVERTENTIÊN DRANKWET. B U I T e N L A N D. BINNENLAND. Uit Stad en Provinoie. Sneven van aen Schouwanaar. per 3 maanden f 1,60, Iranco por port f 1,80. Voor het buitenland por Jaar f 10,— Afsondoriyke nummers 6 eent» Yeriohynt Maanday. Woonida? •n Vrijdag; van 1—t regels 60 oti. van i regels en daarboven 20 ets. per regel. Seolames 60 ota. p. regel» By contract belangryke korting» 82ste JAARGANG. - No. 11355. d#n d«* •Ir. i J, DE LOOZE Jr. UII|.-RriMl. B, J, IflJTct vddr "9' BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat op 20 Februari 1926, by ben is ingekomen een verzoekschrift van MATTHEUS KWAAK, yan beroep Machinist, wonende te Brouwers haven, om verlof voor den verkoop van alcohol- houdenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de navolgende localiteit: N.-Oostelijk beneden- locaal van het perceel, kadastraal bekend gemeente Zierikzee sectie E no. 490 plaatse lijk gemerkt wijk A no. 489, en gelegen aan den Scheepstimmerdijk aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder^ tegen het verleenen van dit verlof schriftelyk bezwaren bjj Burgemeester en Wethouders inbrengen. Zierikzee, 23 Februari 1926. Burgemeester en Wethouders vooruoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. IDE VERMOORDING DER TSAREN FAMILIE. Reeds sinds eenige maanden gaat hel gerucht, dat in het Berlijnsche Mommsen- Sar.atorium een geheimzinnige vrouw ver pleegd wordt, die zich 'Tsjaikowlsky noemt, echter in werkelijkheid een dochter van Tsaar Nicolaas II zou zijn, n.l. Anastasia. De „Nachtausgabe" van het „Scherl-Ver- lag", heeft een onderzoek naar de waar heid van deze bewering laten instellen en komt met het volgenae verhaal, dat wij geheel, voor zijn rekening laten: Inderdaad is net zoo goéd als zeker, zegt dit blad, dat 't groothertogin Anas tasia is die in het Mommsen-Sanatorium te Berlijn verpleegd wordt. Bij de ver moording der tsaristische familie in 1918, werd Groothertogin Anastasia niet doodè- lijk getroffen. Een r.ocde gardist verborg haar in een boerenwagen, en na een zwerftocht van vier maanden kwamen zij in Roemenië. De bolsjewisten Waren achter deze ontvoering gekomen en de redder van de tsarendoehter werd op een dag in Boeekarest op straat doodgescho ten. pe familie van dezen rooden gardist vond hét raadzaam grootvorstin Anasta sia uit Roemenië te brengen en na een" moeilijken tocht kwam Zij te Berlijn aan, waar zij in een hotel haar intrek nam. Op 27 Februari 1920 wierp zij zich tijdens een zenuwcrisis in het Landwiehrkanaal; zij werd gered en naar een ziekenhuis gebracht Daar zij uit angst geen woord sprak, hield men haar voor krankzinnig; zij werd toen naar een krankzinnigen gesticht vervoerd. Dit verliet zij na eeni- gen tijd en nam haar intrek bij particu lieren en trachtte door naaien haar brood te verdienen. Omdat zij aan tuberculose leed en de wonden, die haar in 1918 Wer den toegebracht, niet genezqn waren, werd zij door de zorg van een Duitsche dame Ln het Mommsen-Sanatorium op genomen. Daar bleek haar verwantschap met de tsaristische familie. De keizerin- moeder van Rusland, die in Denemarken leeft, liet een onderzoek instellen en dit schijnt tot resultaat te hebben gehad, dat de waarheid van haar béwiering is vsat komen te staan. Althans de verpie- gingskosten in het sanatorium worden door de keizerin-weduwe betaald. DOORBETALING BIJSLAGEN RIJKSVER ZEKERINGSBANK. Het Kon. Nat. Steuncomité heeft ge volg gegeven aan den wensch der re geering, om de plaatselijké organen, die belast zijn met de uitkeering van boven genoemde bijslagen, in de gelegenheid te stellen om tot 1 Juni e.k. de thans lo.o- pende uitkeeringen voort te zetten. HET NED.-BELG. VERDRAG. De onderhandelingen tusschen Neder land en België, met 'betrekking tot 't ver drag zijn eenigen tijd geleden onderbroken geweest, in verband met de kabinets crisis. Deze onderhandelingen zijn ech ter door middel van eenige hoofdambte naren van beide landen voortgezet en zij hebben een gunstige wending genomen. Het schijnt zeker, dat men zal overeenko men, eenige aanvullende artikelen aan 't verdrag toe t e voegen, maar men bewaart dienaangaande een groote terughoudend heid, schrijft de Tel MINISTER BONGAERTS EN IR. DAMME. De Minister van Waterstaat heeft het zwijgen verbroken en geantwlcord op de vragen van den heer Boon. In tegenstel ling met wat hij zeide tot een journalist van „Het Volle', toen hij verklaarde, dat de tijdelijke afwezigheid van ir. JDarnme „een gewoon verlof" betrof en dat er „geen quaestie" was, erkent de minister nu zelf, dat hij den heer Darnme eerst verlof had willen geven, maar toen deze dit weigerde, daarin aanleiding vond „den heer ir. Damme tijdelijk (gedurende de maand Februari) onthefffing van de uit oefening van zijn ambt te verleenen", met andere woorden: hem voor een maand te schorsen. EVEN FIJN ALS ZJERIKZEE. Wij vestigen de speciale aandacht op de tooneelv.oorstelling van Vrijdagavond in de Concertzaal, Het Z?- oendi Gebod", van Herman Heijermans. Hoewel na den dood van onzen grooten karakter-schrijver in het gansche land zijne stukken weder tallooze malen zijn opgevoerd, bleef onze stad daar tot nog toe van gespeend. De stukken vereischen gewoonlijk eene te groote bezetting en brengen daardoor voor onze slecht gelegen plaats te groote kosten mede; alleen in eene algemeen© tournée is dit mogelijk. Deze kans wordt ons nu door het officieele Heijermans- Ensemble, onder leiding van Willem van der Veer, geboden. 'Het is hetzelfde gezelschap dat jaren geleden hier de volle zaal in verrukking bracht door de uitnemende vertolking van Heijermans „Allerzielen". Herinneren wij ons wel, dan werd na dien geen van deze sterke speelstukken meer in de Con certzaal ten tooneele gebracht. [Willem van der Veer is de vertolker bij uitnemendheid van de zoo krachtig getypeerde Hieijermains'-fliguren, wier jujiiste uitbeelding zoo weinige onzer tooneeispe- lers gegeven is, en hij wordt uitstekend ter zijde gestaan door de uitgebreide be zetting, onder welke wij o.a. nog de na men vinden van Mevr. de Vries—de Boer en Truus Post, en van de heeren Timrott en Harms. Men kan weder op eene eerslp klasse voorstelling rekenen. KERKWERVE. Maandagavond 22 Febr. j.l. werd alhier een bijeenkomst gehou den, als vervolg op een dergelijke in Dec.. om te trachten dezen avond een zieken kas op te richten. De voorzitter, de heer van der Cingel, heette allen welkom, in zonderheid den heer Kuier, secretaris van "net Ned. Verbond van Ziekenkassen, in Nederland (N.V.Z,) den heer burgemees ter dezer gemeente en den Kringsecreta ris, den heer Hanse. Genoemde heer Kuier zette nogmaals breedvoerig het nut en het wenschelijke van (dergelijke zieken kassen voor elke gemeente) uiteen en wekte aan het eind van zijn rede allen op, om tot stichting van een kas over te gaan. In de pauze werd gelegenheid ge geven om inlichtingen te vragen over wat nog niet precies duidelijk was. Enkelen maakten daarvan gebruik en de spreker gaf daarop volledige verklaringen. Ge volg daarvan was, dat 27 personen zich opgaven, om een vereeniging te vormen. Als voprloopig bestuur werden aangewe zen de heeren C. J. Boogerd, burge meester, voorzitter; J. Evertse, secretaris en G. J. v. d. Cingel, penningmeester. Als tijdstip van begin der inwerkingtre ding der vereeniging werd vastgesteld 1 April 1926. Voor dien tijd zou alles zoo na jnogelijk pasklaar in elkaar worden gezet, waarna nog een algemeene verga dering zou worden gehouden, 'waarop dan een geheel nieuw bestuur zou w<orden gekozen. Werkgevers en werknemers, die nog geen lid zijn en dit wenschem te worden, kunnen zich eiken dag bij den secretaris daarvoor opgeven. Hoe meer zich aanmelden, hoe krachtiger de ver eeniging kan werken. SEROOSKERKE. Vrijdag en Maandag hield de zangvereeniging „Zaag Veredelt" haar tweede uitvoering in dezen Winter. Jammer dat Vrijdagavond de opkomst niet beter was. De medewerkenden zoo wel voor de zang als aan het tooneel, hadden beter verdiend. Na de gebruike lijke opening werden eerst een 6-taï zang nummers ten gehoore gebracht, waarna een tweetal tooneelstukjes volgden. En zang èn tooneelspel getuigden van flinke studie. „Zang Veredelt" kan op een goede uitvoering terugzien. BURGH. Vrijdagavond j.l. gaf de zang- vereeniging „Nu met Hope" een uitvoe ring in de zaai van dhr. van der Moer. Gegeven werden een 12-tal zangnummers, die flink vertolkt en met aandacht door het publiek gevolgd werden. Ook de dra matische schets „Verzoening", het klucht spel „Lucie, of een vergissing met een goed einde" en de komische scènes „De wonderfonograaf'" en „net voorbereidend militair onderricht in den Buffel polder" werden vlug en goed afgespeeld en ont lokte meermalen een- gullen lach. Een en ander viel, te oordeeïen naar het krachtig applaus, zeer in den smaak van het pu bliek. Na het einde der uitvoening bleef men nog geruim en tijd gezellig bijeen. HAAMSTEDE. Voor een volle zaal trad Vrijdagavond jJ. in hotel Bom ds. Th. C. Vriezen van Tubbergen op met een le zing over Palestina. Na ingeleid te zijn door ds. Van Binsbergen, schelste spr. eerst zijn reis naar Palestina en de ver houdingen aldaar. Daarna liet hij naar een reeks van prachtige lichtbeelden zien, hoe Joden, Mohammedanen en Grieksch- Katholieken om strijd de heilige plaatsen versieren, zoodat de overdadigheid het feit der herinnering haast doet vergeten. Na de pauze voerde spreker zijn gehoor naar verschillende andere bekende plaail- sen, waardoor men een duidelijk beeld kreeg der verlatenheid van sommige stre ken. Aan het einde was de inleider zeker de tolk der vergadering, toen hij den spr. dankte voor zijn aangename lezing en boeiende voordracht. De lezing werd door ds. Vriezen met dankzegging geslo ten. De tweede lezing voor het comité (Penning) is bepaald op 2 Maart a.s. Een 50-tal personen teekenden reeds de lijst als sympathie-betuiging met de oprichting eener afdeeling „Haamstede en Burgh" van de Maatschappij Tot Nut van '•t Algemeen. De oprichting is dus vrij wel verzekerd; zeer zeker zullen zich nog verscheidenen als lid aanmelden. NOORDWELLE. De collecte alhier ge houden ten bate van de slachtoffers van den watersnood heeft opgebracht, f 207,30. DOET UW SCHOENEN GOÉD SINT-MAARTENSDIJK. Vrijdagavond vergaderde in de gemeente-bewaarschool de afdeeling St.-Maartensdijk van den bij zonderen Vrijw. Landstorm, wlelke ver gadering onder leiding stond van den heer Laernoes uil Vlissingen. Na opening der bijeenkomst zette de heer Laernoes op heldere, "duidelijke en boeiende wijze het doel van deu bijz. vrijw. landstorm uiteen. Hij liet daar bij uitkomen dat de vrijheid eerst dan is verzekerd, wanneer de kracht die kan uitgdan van het Corpssteeds aangroeit door toetreding. Het mooie van de zaak is dat preventief' moet gewerkt [wérden. In eendracht schuilt de kracht. Men moet daarom steeds paraat zijn, om direct te kunnen ingrijpen, zoodra pogingen wor den aangewend het wettig gezag omver te werpen. Bij plotselinge mobilisatie moet vlug gewerkt worden en is het de taak der plaatselijke commissie te zorgen voor achterblijvende verwanten, zoowel door voorlichting als metterdaad. De plaatse lijke leider, de heer A. C. Knuist, ver klaarde zich op uitnoodigong van den heer Laernoes bereid tot het verstrekken van inlichtingen. Staande de bijeenkomst traden zes nieuwe leden toe en bestaat de afdeeling thans uit 32 personen. De burgemeester, die in een korte rede den heer Laernoes huldigde als een propagan dist bij uitnemendheid, sprak den wensch uit dat de afdeeling steeds in bloeit moge toenemen, om, zoo te eenigertijd de re- geering een beroep zou moeten doen op het korps, dit als één man zich zou scha ren om den troon van H.M. de Koningin, en regeeringsge trouw zich zal geven voor steun van het wettig gezag. Er werd .goed gevonden dat schietoefeningen zullen worden gehouden met scherpe patronen en. dat in den vervolge pogingen zullen worden, aangewiend tot het verkrijgen van een schietbaan in deze gemeente, omdat' het op den duur niet gemakkelijk valt ge bruik te moeten maken van elders be staande schietbanen. Met een pakkend slotwoord 'wérd daarop de bijeenkomst gesloten. Door de fairbankvereeniging „Al gemeen Belang" alhier, zal over 1925; f 7 per aandeel als dividend worden uitge keerd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. C. Westerweel en tot weger de heer N. J. Bierens. 1 Zaterdagmiddag reed de motorrijder E. van hier, met achterop de 17-jarige zoon van C. O., op den z.g.n. Molendijk, met groote vaart door een zich op dien weg bevindenden grintput. Door den schok, die de duorijder hierbij kreeg, werd deze (over den bestuurder heen) van zijn zitplaats geslingerd en kwam een 10-tal meters verder op den weg te 'lig gen. Door een en ander sloeg intusschen ook de bestuurder zelf tegen den grond. Beiden werden ernstig verWond, zooda nig, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. (M. C.) DE K. v. K, VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Vrijdagavond a.s. vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden ten stadhuize te Mid delburg. Naar aanleiding van een schrij ven van de Stoomvaart-Mpij. „Zeeland", waarin onder aanbieding van. een proef druk verzocht wordt steun te verleenen aan de uitgifte van een gids voor Zee land, meldt het bureau: Uit den bij het schrijven overgelegden drukproef blijkt, dat do uitvoering van den folder aan hooge eiscben zal voldoen en in het kort een overzicht zal geven van het bezienswaardige in geheel Zeeland. Waar het in de bedoeling ligt dezen folder )in zeer grooten getale te verspreiden, zal dit zeker aan 't vreemdelingenbezoek ten zeerste bevorderlijk zijn en van een druk bezoek zal ook de handel in ons district weer voordeed, hebben. Het bureau acht het dan ook alleszins op den weg van de Kamer, de plannen van de „Zeeland" te steunen en stelt voor, aan die maat schappij voor de uitgave van de bedoelde folders eene bijdrage te verleenen van f 100. De commissie voor de financiiën ver- eenigt zich met het voorstel, die voor het verkeerswezen is niet eenstemmig in haar oordeel over het voorstel. Tenslotte vermeldt de agenda een bespreking van het verdrag van Nederland met België. Zooals men zich zal herinneren, verklaar de in de vorige vergadering de voorzitter, de heer C. Boudewijnse, zich bereid eene inleiding over dit verdrag te houden. LANDBOUW EN VEETEELT. Dinsdag 16 Februari had de laatste praktische les plaats der gehouden cur sus in paardenkennis. Behalve de cur susleider, dhr. Kooijman, rijksveearts te Zierikzee, waren hierbij tegenwoordig de heer J. W. van Oeveren, voorzitter van den Kring S. en D., dhr. Kielstra, secre taris der Z.L.M., de commissie van toe zicht van dezen cursus de heeren C. Kcopmju Sr. en J. J. Geluk en den secretaris der Kring S. en D., dhr. P. Hanse. Nadat in tegenwoordigheid van genoemde heeren de laatste practische les plaats had op de hofstede van dhr. Geluk, waarbij al de cursisten tegenwoor dig waren, vereenigden deze personen zich in de bovenzaal van 't Huis van Nassau. Dhr. J. W. van Oeveren opende deze bijeenkomst als vcorz. en sprak al de cursisten toe, er op wijzende Wat de Z.[L.M. er mede beoogt, dat zij het initiatief neemt, voor het houden van deze cursussen. Hoofdzaak van haar streven is, waar dit mogelijk is, welvaart te verspreiden, waarvoor zij alle haar ten dienste staande middelen te ba^t neemt. Een voornaam middel noemt spr. dan ook, de vermeerdering van kennis op landbouwgebied. Wat deze kennis ver mag, toont spr. door voorbeelden uit eigen ervaring aan, en wekt verder alle cursisten op, vooral samenwerking te zoe ken in het vereenigingsleven, wat in de zen tijd wel de slagader mag genoemd worden van den boerenstand. Vervolgens dankt spr. dhr. Kooijman, welke de leiding op zich nam om dezen cursus te doceeren en wees er vooral op, dat dhr. Kooijman zoo uitnemend de gave bezit zijn onderwijs op gezellige en onderhoudende doc-h bevattelijke manier te geven. Uw 'Werk wordt op hoogen p.'ijgestela door pns, aldus spr. Daarna nam dhr. Kooijman het woord en dankte den voorzitter en met hem de Z.L.M., die hem in de gelegenheid stelden dezen arbeid te verrichten, ver volgens de leerlingen, die het onderwijs geven hem tot een geno't maakten en dit vooral toonden door hunne trouwe op komst. Hierna werden aan de deelnemers diploma's uitgereikt, waarvoor op twlee na, alle veertien in aanmerking kwamen. Nadat de oudste cursist den lei der van dezen cursus had bedankt voor de prettige en leerzame wijze, waarop hij hen wist te onderW'ijzen en de mede cursisten had opgewekt de opgedane ken nis in de praclijk te doen uitkomen, werd deze vergadering door den voorz. f— Maandagavond j.l. hield in hotel „Bom" voor de vereeniging van Oud-leer lingen van den RijksiandbouwWintercUir- sus „VjZ.Q.'D.", dhr. van Giersbergen, Rijksbijen teeltconsulent te Wageningen, 'n lezing met lichtbeelden over „het leven der bijen". In zijn openingswoord heette de voorzitter, dhr. J. Capelie, dhr. van Giersbergen, den eere-voo-rzitter, dhr. v. d. Berg, de leden en de talrijke belang stellenden hartelijk welkom. Daarna schet ste dhr. van Giersbergen naar aanleiding van verschillende lichtbeelden, waarbij dhr. van den Berg zijn wei-willende mede werking verleende, op prettige en duide lijke wijze het leven en wierken van het nijvere en nuttige bijenvolk. Achtereen volgens werden vertoond boulwl en ver richtingen der lichaamsdeelen, ontwikke ling van ei tot larve en bij, het Zwermen, inrichting v^n korven en raten en de vijanden der bijenteelt, o.a. wasmot en wasvlinder, teiWijl tenslotte aan de hand van enkele voorstellingen van bloemen door spreker het groote nut der bestui ving door de bijen werd behandeld. De voorzitter sprak zeker in den geest der vergadering, toen hij bij het einde den spreker en dhr. van den Berg dankte voor dezen nuttigen en aangenamen avond. ONTSMETTING VAN ZOMERGERST. Gerst doet men het best te behandelen len met een oplossing van Germisan en wel wordt per H>L. (pi.m. 70 k.g.) ge bruikt 100 gr. Germisan opgelost in 3 L. water. Tegelijk worden, dan bestreden strepenziekte, steenbrand <en kiemschim- mels. Bij gebruik van. Uspuiun, Tillantin C. en kopervitriool wiordt de strepenziek te niet steeds in voldoende mate bestre den. De stuifbrand in de gerst wordt op dezelfde wijze tegengegaan als de stuif brand in de tarwe, met dit verschil, dat de temperatuur van het water niet hoo- ger mag zijn dan 51—52° C. Om een goed resultaat bij de ontsmet ting te verkrijgen is het noodig, dat het graan met zeer veel zorg wordt omge schept. Voor herbesmetting van het ont smette zaad moet worden opgepast. Het graan moet b.v. daarom' niet uitgespreid worden op een niet vooraf met ontsmet- tiuigsstof schoongemaakten dorschvloer; ook mag het niet in dezelfde zakken ge daan worden, wiaaruit ftet gekomen is. De maainrachine kan ook een bron voor besmetting zijn. .Eenige jaren geleden kreeg een koop man in ongeregelde goederen een bood schap van den deurwaarder, dat hij moest zorgen binnen veertien dagen vijf duizend gulden ter beschikking van zijn schuld- eisehers te stellen. Aangezien de man geen vijf duizend •cent, laat staan vijf duizend gulden bezat, zette hij zijn Zondagsche pet op en stapte naar een gesjeesden student in de rechten, die zooveel als practizijn was. In het kantoor van den rechtsgeleerde toegelaten zijnde en na een hand, een stoel en een sigaar van vijftien cent ge kregen te hebben, legde de patiënt zijn toestand bloot. V- Heb je geen vijf duizend gulden? vroeg de practizijn, die met belangstel ling naar het ietwat langdradige verhaal geluisterd had. i In geen vijf duizend jaar, Meneer. Heb je goederen in je winkel? Jawel, maar ze zijn Wat oudbakken. Nou, dan is de eenige uitweg, dat je de spullen zoo spoedig mogelijk tracht te verbonnen. U zegt? Verbonnen. Kom morgen maar even terug, dan zal ik precies zeggen wat je te doen staat. Ik garandeer je 100 o/e winst en als je één halve cent minder verdient, behoef je mijn moeite niet te beloonen. ,#iedaar de oorzaak van de bonnen misère, die thans zoozeer is voortgewoe kerd, dat het Bestuur der Neutrale Mid- aenstandsvereeniging, welke organisatie men reeds lang ter ziele waande, een waarschuwende stem moest laten hoo- ren. Dat men met bonnen werkt is nog zoo erg niet, maar dat men daardoor z'n stadgenooten benadeelt en firma's in den vreemde vetmest, is dom. IOf de waarschuwing zal worden ter harte genomen? ïndien een vreemde snoeshaan ze kwam verkondigen, dan wel. Thans vrees ik er voor. Want nog altijd geeft de plattelander op de vraag, „of er uit Na zareth iets goeds kan komen", liefst een ontkennend antwoord. RECHTZAKEN. Ter Openbare Terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 19 Febr. j.l., werd o.m. behandeld de zaak tegen M. M. J., 20 jaar, werkman, (wonende tie Duivendijke, verdacht van mishandeling van Stoffel Bos op 30 December 1925 te Duivendijke. De officier van justitie eischte f 15, boete subs. 15 d. h.\ de politierechter veroordeelde hem tot f >15 b. s. 15 d. h., bij gebreke van betaling en verhaal. DOODSLAG TE NEDERWEERT). In hooger beroep heeft zich voor het gerechtshof in Den Bosch te verantwoor den gehad P. H. J. C., een 32-jarige land bouwer te Nederwieert, beklaagd van doodslag op P. Verkennis. Hij zou dezen in den nacht van 22 op 23 September tien steekwonden hébben toegebracht, (Waar van twee in de longen. Een slagader was doorgesneden en Verkennis is aan ver bloeding overleden. De rechtbank te Roer mond had bekL >tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld.Bekï. heeft tot tweemaal toe voor den rechter-coimissaris een be kentenis afgelegd, doch hij heeft deze nu herroepen. De adv.-gen. hield zich aan beklaagde's bekentenis. Het is hier weer een geval van kermisklanten die onder den. invloed van drank met elkaar ruzie krijgen. Eisch 5 jaar gev.str. De verde diger vroeg vrijspraak. Uitspraak! 8 Maairt. VERKOOPINftEN, ENZ. BURGH, 19 Febr: Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse wer den heden voor heeren kerkvoogden de? Ned. Herv. gemeente alhier in het open baar verpacht: 12 perceelen bouwland onder Burgh en Haamstede voor f 86, f 81, f 85|, f 87, f 86, f 93, f 81, f99, f 94, f 90 eia f ,66. Alles 'per 41 A. 68 c.A. jOUWERKERK, 23 Febr. Tem overstaan van notaris Korteweg wierden heden al hier voor den heer J. Bakker Cz., publiek verkocht: paarden voor f 488, f 390, tf 370, f 245, f 2J3Q, melkkoeien voof f 380, f 305, f 370, f 16Q; vaars voor f 185; ossen voor f 160, f 160, f 155, f lëOJ

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1