Zierikzeesche ffe Nieuwsbode ZEELAND's ROEM ROOMBOTER. Maandag 22 Febr. 1926. zierikzeesche courant. advertentiên EERSTE BLAD. Babies PUROL ABONNEMENTi Prifs per 3 maanden f 1,50, franco per poit f 1,80. Voor he? buitenland per jaar f 10,—, Afsonderiyke nummers 5 cent. Vorichijnt Maandag, Woensdag» on Vrijdag. van I—S regels 80 eta. tab i rogels en daarboven SO eta. pes regel. Seolames SO oti. p. regal. By contract belangryfco korting, 82ste JAAR8ANG. - No. 11354. In"Bdü'* ef d#n d** T" Mr. A. J. DE LOOZE Jr, Uif|.-IMMf. g. J. KOSTEN. ™r m Dlt uammer bestaat alt 3 bladen. BINNENLAND. DE WATERSNOOD. Aan het bestuur van den Koninklijken Nationalen Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken Het Oranje Kruis is door het Smeroefonds te Batavia een derde gift van( f 60,000 overgemaakt ten behoeve van de slachtoffers van de watersnoodramp. DE KABINETSCRISIS. Het Partijbestuur van de> S.D.A.P. heeft het initiatief van de soe.-dem. Tweede Kamerfractie ondersteund door tot het Nederlandsehe volk een manifest te rich ten', waaraan wij ontleenem: De tegen woordige samenstelling der Tweede Ka mer heeft herziening noodig. In de cri sis is .gebleken, dat uit die Kamer, door den onwil, zoö,wiei als door de onmacht van de rechlsche partijen, geen parlemen taire regeering te vormen is. De rechtsche coalitie, die na de verkiezingen van 1925 nog een regeering kon vormen, is uit el kaar gevallen. Een democratische coalitie kon niet gevormd worden, omdat de katholieke partij onder allerlei voorwend sels weigerde daartoe mede te Werken. Het volk moet in de gelegenheid worden gesteld zijn oordeel over de houding de zer partijen en de crisis uit te spreken. De kiezers moeten gelegenheid hebben voor de totstandkoming van een nieuwe parlementaire meerderheid te zorgen. Wei is waar hebben ipas acht maanden geleden verkiezingen plaats gehad, maar er is se dert dien tijd veel gebeurd, waarover de Kamer aan de kiezers rekenschap ver schuldigd is. Er 2ïjn ernstige redenen, om aan te nemen, dat de tegenwoordige Ka- me* de gevoelens van het volk niet meer vertegenwoordigt. Daarom mioet de Ka mer worden ontbonden. De kiezers moe ten de gelegenheid hebben een Kamer te kiezen, die de gevoelens des volks wèl vertegenwoordigt. HET RIJKSMERK VOOR HONING*. Nader deelt „De Rsb." nog mede, dat de organisaties van producten bij de re geering er op aangedrongen, hebben om over te gaan tot het invoeren van een rijksmerk voor honing. Wel is er reeds het Honingbesluit, gegrond op de Wa renwet, waarbij de keuringsdiensten de con trole op den honing hebben, doch hier bij is hef niet mogelijk vast te stellen, of de honig uit het buiten- of binnen land komt. Er is thans reeds een commis sie werkzaam gesteld, weike de zaak nader zal onderzoeken, waarna een de finitief plan den minister zal wórden aan geboden. ONTWIKKELING VAN DE PARLEMEN TAIRE DEMOCRATIE. Gelijk bijkans in alle geordende staten, heeft zich ook in de onze een evolutie in het staatsbestel voltrokken, waarbij de volksinvloed op wetgeving en open baar bestuur gaandeweg is vermeerderd. 'En wel in tweeërlei zin: eensdeels door de vermeerdering van den invloed van de Volksvertegenwoordiging; anderdeels door de vermeerdering van den invloed van het volk in al zijn geledingen op de samenstelling van 't vertegenwoordigend orgaan. De grondwetsherziening van 1848 bracht de verantwoordelijkheid der Minis ters aan het Parlement en kende aan de (voortaan rechtstreeks te kiezen) Tweede Kamer het recht van amendement toe. Hiermede werden de grondslagen gelegd voor het stelsel„Het volk regeert". Het natuurlijk gevolg van deze veran deringen, naast den invloed van de ont wikkeling van het maatschappelijk leven, vooruitgang der techniek, intensiteit van het verkeer, enz. is geweest een toene mende verzwaring van de laak, zoo'wlel van het Parlement ais van de Regeering. De toeneming van den volksinvloed op de samenstelling der Tweede Kamer leid de dit lichaam er toe, zijn belangstelling uit te strekken tot steeds weer andere onderwerpen van volksbelang, hetgeen niet zoozeer in vermeerdering van het aantal wetten, als wel in de veel groo- tere verscheidenheid en anderen aard van haar inhoud tot uiting kwam. Het spreekt onder bovengeschetste om standigheden vanzelf, dat wetgeving en bestuur tot ernstige klachten aanleiding geven: Kamer en Regeering zijn over belast. Uit Stad en Provinole. ZIERIKZEE. De raad van beheer der waterleiding-maatschappij SchouW'en-Dui- vejand vergaderde j.l. Woensdag, wiaarbij allereerst werd herdacht het overleden lid de heer J. C. van der Have. D e- heer Mr. Fokker van Craijenstein van Rengers- kerke, burgemeester van Zierikzee, in de vorige vergadering benoemd lot lid van den raad van beheer, werd als zoodanig welkom geheeten. Op de aanvraag tot beschikbaarstelling van 't bedrag, noodig voor de voorbereidende werkzaamheden van den bouw der waterleiding is door den Minister gunstig beschiet. Bij be sluit van 13 Jan. 1926, no. 312. is ter be strijding dezer kosten een crediet in den vorm van een renteloos voorschot t,ot een maximum' van f 5000 toegestaan aan de N.V. Waterleiding-Maatschappij Schou- wen-Duiveland. Er wordt besloten aan het rijksbureau voor drinkwatervoorziening op te dra gen de uitwerking der voorbereidings- werken. Aan deze opdracht wordt tevens toe gevoegd de bijwerking der kadastrale kaarten, de vaststelling van het buizen net, de benoodigde brandkranen, de aan vraag voor concessie krachtens de provin ciale verordening, besprekingen met het Domeinbestuur enz., doch alles in over leg met den raad van beheer. pen ontwerp-schrijven aan de raden van Haamstede en Renesse met uiteen zetting, dat de door de vergadering van aandeelhouders aan het Rijk aan te vra gen risico-garantie alleen te verkrijgen lis voor de gemeenten, die verplichte aan sluiting invoeren, wordt met eene aan vulling ter verzending vastgesteld. Daar ^n den raad eenige twijfel is ge rezen, aangaande de geschiktheid van den St.-Lievens-Monstertoren om té dienen als watertoren, wordt tot nader onder zoek besloten en waarbij -tevens de kos ten van een afzonderlijk te stichten wa tertoren zullen worden nagegaan. De her ziening der statuten wordt besproken, maar zal in eene volgende bijeenkomst worden vastgesteld ter voorlegging aan de vergadering van aandeelhouders. In de vacature in den raad van beheer wordt voorzien door de benoeming van den heer J.s Bouman, burgemeester van Njeuwerkerk. KERKWERVE. Vrijdagavond 19 Febr. j.l. vergaderde te Moriaanshoofd de afd. Kerkwerve van het „Groene Kruis". Aan wezig waren 21 van de 136 leden. De voorzitter, de heer G. J. V. d. Cingel, heette allen welkom. Uit het jaarverslag over 1925 bleek, dat het ledental onge veer4 gelijk 'bleef. Tweemaal werd een ligtent uitgeleend (Noordgouwe, Noord- welle); een poging om ook hier wijkver pleging te krijgen, was nog mislukt, maar men hoopte toch mettertijd daartoe te kunnen geraken; 23 verplegingsartikelen werden in bruikleen gegeven gedurende 1301 dagen. De begrooting voor 1926 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 180, met een post voor onvoorzien van f66,75. Uit de door den penningmeester gedane rekening bleek, dat tegenover f 229,15 ont vangsten stonden f83,30 uitgaven, zoodat over 1925 .een batig saldo was van f 145,85, wat met het van Vorige jaren in kas zijn de saldo var. f 478,08'* een totaal aan overschot gaf van f 618,935. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn ge houden beheer en de .commissie voor het nazien. De voorzitter die aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. Bij de rondvraag wenschte de voorzitter zelf den heer r. d. Sluis, die aan de vereeniging een bed met ledikant had geschonken, daarvoor te bedanken. De vergadering stemde met dien dank in; ook kwam ter sprake het reeds door den heer M. iM. Hanse bij de rekening geopperde denkbeeld, om het goed slot niet renteloos te laten liggen. Na eenige besprekingen werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen het te plaatsen bij de boerenleenbank. De heer v. Dijk geeft in overweging een ziekenlessenaar aan te schaffen; deze is evenwel nog al duur, f 30, maar misschien is er op een goed- koopere wijze aan te komen. De heer J. L. Boot vraagt, of het met het oog op het tekort van het Ziekenhuis niet ge- wenseht is leden te werven en Iof er aan dit lidmaatschap voordeelen verbon den zijn. De heer -L. v. d. Wekken Mz. deelt daarop mede, dat reeds iemand met het eerste bezig is, maar reductie niet meer bestaat. Daarna sluiting. ZONNEMAIRE. Donderdagavond werd alhier in 't café „Boot" de algem. ver gadering gehouden van het Groene Kruis. Van de 238 leden waren slechts 29 aan wezig. Afwezig was dr. Ittmann, me disch adviseur. De voorzitter, ds. Z. Hoek, opende met een hartelijk welkom aan de aanwezigen de vergadering. Uit het jaarverslag vlan den secretaris, dhr. W. K. Knuist, bleek o. m., dat door de wijk zuster, mej. Hpos, in het afgeloopen jaar in totaal zijn afgelegd 1585 gewone be zoeken in 38 gezinnen, terwijl op het terrein deT t,b.c.-bestr. zijn afgelegd 24 bezoeken in 4 gezinnen. Aan een t.b.c.- patiënte werd eenigen tijd melk verstrekt. Bovendien werden 27 verplegingsartikelen in bruikleen gegeven, benevens diverse verplegingsmiddelen, als peru-balsem', ly sol, wonderolie enz. verstrekt. De Voor zitter bracht een woord van lof- aan de Wijkverpleegster, die steeds met liefde en lust haar gezegend werk, ook onder moeilijke omstandigheden, verricht. De rekening en verantwoording van den pen- ningm., ds. J. de Leur, sloot, wat het Groene Kruis betreft, bij een totale ont vangst van f 1202,50 en een uitgaaf van f 681,465, met een goect slot van f521,035; De t.b.c.-bestrijding leverde, bij een totale ontvangst van f 473,895 en een dito uitgaaf van f 250,575 een batig saldo op van f 223,32. De bëgrooting voor 1926 werd, na postgewijze behandeling, vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 1216,036. De begrooting voor de t.b.4-bestrijding werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 443,32. De heer F. v. d. Bout, perio diek aan de beurt van aftreding, werd bij acclamatie als zoodanig herkozen. Uit een desbetreffende vraag Van den heer W. v. Nieuwenhuijze bleek, dat verple gingsmiddelen, als: perubalsuru, enz. zijn te verkrijgen bij den bode-magazijn- EVEN FIJN ALS meester L. Kooreman. Deze wees er evenwel op, dat in sommige gevallen af wijzend moet worden beschikt. Ds. de Lc\r deelde in dit \e:band mede, Jat deze afwijzende beschikking z'n oorzaak kan vinden in de omstandigheid', dat som mige leden Groene Kruis-hulp vragen, waar doktershulp moest voorgaan. Tot welke gevaren dit kan leiden, lichtte spr. met een voorbeeld toe. Beseffende de verantwoordelijkheidspositie van den bode in dezen, machtigde hei Bestuur, onder sanctie der vergadering, dhr. Kooreman, bij rechtstreeksche aanvraag, genoemde middelen te verstrekken als „Eerste Hulp bij Ongelukken", onder bijvoeging van den raad, zich onder deskundige behan deling te doen stellen. Op verzoek van dhr. F. v. d. Bout deed ds. de Leur nog verslag van het behandelde in de alg. vergadering der Prov. Zeeuwsche Ver. „Het Groene Kruis", gehouden te Z.zee. Nadat de oppermagazijnmeester, dhr. J. Verseput, nog de wenschelijkheid had be pleit to-t aanschaffing van enkele verple gingsartikelen, sloot de voorzitter, onder dankzegging aan de beheerders van het materiaal voor hunne goede daaraan be stede zorgen, de vergadering. OOSTERLAND. De zakjescollecte, al hier gehouden voor een feestgave ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van „Kinderzorg", heeft opgebracht de som van f 135,09. hebben vaak last een ge smetten of ontstoken huid. Dit is dadelijk te verzachten en spoedig te genezen door Doos 30 ct. RECHTZAKEN. DE BELLADONNAVERGIFTIGING. Voor de zesde kamer der rechtbank te Amsterdam is voortgezet de behandeling van de zaak tegen P. R., die 12 Febr. j.l. terecht heeft gestaan, beschuldigd tot driemaal toe diefstal te hebben gepleegd, vooraf gegaan door geweldpleging, met het opzet dien diefstal gemakkelijk te maken, te zamen en in vereeniging, en hetzelfde misdrijf eenm'aal te hebben ge pleegd niet in vereeniging. De president stelde bekl. enkele vragen, vroeg hem of zijn herinneringsvermogen thans beter is. Bekl. antwoordde hierop ternauwernood. Het O. M. meende, dat het wettig en overtuigend 'bewijs is geleverd. Bekl. heeft indertijd volledig bekend bij den rech- ter-commissaris, dat hij de afspraak had gemaakt, om,zekere personen te beroo- ven, na vooraf een bedwelmend vergif te hebben gemaakt. Aan deze zaak zou niet de minste (moeilijkheid verbonden zijn, ware het niet, dat bekl. in het laatst van het jaar 1922 Verschijnselen ver toond heeft die van ontoerekenbaarheid getuigen. Het gaat er eigenlijk om of beklaagde thans toerekenbaar is. Het O.M. meende te moeten meegaan met de verklaring van de doktoren, dat bekl. simuleert, toerekeningsbaar is en gevangenisstraf kan ondergaan. Spr. wil niet zeggen dat beid. de voornaamste da der is. Als we echter de feiten onder de oogen zien, geven die feiten het beeld van iemand met een zeer verdorven psyche. In zijn huwelijk werkt hij zelf niet, laat zijn vrouw op 'weinig eerbare wijze het geld verdienen. Zelfs als men rekening houdt mei: het feit, dat de tijd veel doet verbleeken en met alles wat beklaagde reeds heeft meegemiaakt, moet er, meent het O.M., toch een zware straf worden opgelegd. Hij eischt der halve een gevangenisstraf voor den tijd van 4 jaar. Uitspraak 5 Maart. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Wirdum (Gr.), cand. H. J. de Zwart, hulppred. te Uithuizen. Te Papendrecht, J. E. Klomp: te Oldebroek. Aangenomen: Naar Heerlen, D. Tromp te Lemeie (Ov.). Naar Leiderdorp (toez.), H. Mondt te Nijega en Ela- huizen. (Fr.). Bedankt: Voor Kortgene, J. Kramer te El den (bij Arnhem). Geref. Kerk. Beroepen: Te Haarlemmermeer (Sloler- weg), W. H. van der Vegt te Draehtster Compagnie (Fr.). Te Koliumerpomp (Fr.), cand. M. van Wijk te Leiden. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Zwaag^esteinde, A. Grappen te Vlissingen. Geref. Gem- Beroepen: Te Den Haag, H. Kievit Jz. te Veenendaal. ONDERWIJS Te 's-Gravenhage slaagden de vorige week voor het diploma voor coslumière, J. Eijke te Dreischor en M. v. d. Doel te Zierikzee, leerlingen der Modevakschool te Zierikzee. SCHERPENISEE. De voordracht voor onderwijzer aan de o.l. schooi alhier be staat uit de heeren: 1. I. D<. C. Duijn- houwer, Scherpenisse; 2. H. Verkerlte, Tholen; 3. M. A. Koeman, Rilland-Bath; 4. A. C. van. Dijke, Oud-VossemeeT. VAN HEINDE EN VER, De binnenlandsohe toestand ln Hon garije dreigt een ernstige wending te nemen. De affaire der francvervalsching neemt een steeds grooteren omvang aan; het is onafzienbaar, welke personen nog gewikkeld zullen worden in deze affaire en het wordt steeds meer de kwestie, of graaf Bethlen zich zal weten staande te houden. De N. Fr. Presse verneemt uit Boeeharestdat het Koemeensohe hof pogingen ln het werk stelt een verzoe ning met prins Carol tot stand te bren gen. Indion dit gelukt, zou de koning van de herroeping van den troonsafstand kennis nemen en do kroonprins naar Boeeharest terugkeeren. Het aantal toeziohtlooze kinderen in Rusland bedraagt 225 h 250 duizend. Deze paria's bevinden zich niet in kin dertehuizen, in welke toevluchtsoorden tegenwoordig ongeveer 278000 kinderen ondergebracht zijn. De overvloedige regens der laatste dagen hebben In Nederland, België, Frankrijk en Duitschland, weer was der rivieren tot gevolg gehad. Tal van lande rijen en weilanden zijn weer onderge- loopen. Het Amerikaansche tankschip Java Arrow meldt draadloos, dat het 13 man gered heeft van het Japan Bche stoomschip Taieina Maru, dat al een maand lang hulpeloos ronddreef tengevolge van schade in een orkaan beloopen. Negen tien man van de equipage, die 8 Febr. in de booten waren gegaan, worden als verloren beschouwd. De Echo de Paris betoogt in een lang artikel, dat de inkomstenbelasting moet worden afgeschaft en vervangen door een belasting op de uitgaven. Men moet betalen, meent het blad, over wat men uitgeeft, niet over wat men ver dient; over wat men geniet en niet over den arbeid. Het gemeentebestuur van Baloniki heeft het z.g. Fonds voor de Luchtvaart 25 vliegtuigen ten geschenke aange boden,: hetgeen een nieuwe stap is op den weg van de verdere ontwikkeling der Grioksche luchtmscht. Kavalla en andere steden hebben het voorbeeld ge volgd. Deze stap getuigt evenwel niet van vredelievende bedoelingen. VERSCHILLENDE BERICBTENc Misplaatste critiek. De heer A. Komrjj, hoofd der school aan den Nieuwenbildt- dijk onder St.-Annaparochie, had in school een opstel ln briefvorm aan zyn leerlingen gedioteerd en dezen het schrijf boek mee naar huis gegeven. In dit diotóe veroorloofde het hoofd der school zioh, ln verband met diefstallen in de sohool, een scherpe èritiok op het beleid vaa den burgemeester van het Bildt als hoofd der politie. De inspecteur kwam er achter en thans is het schoolhoofd voor één maand geschorst. Auto-ongeluk. Vrijdagnacht is een auto, bestuurd door den brandstoffen handelaar K. uit EmmercompaBCuum, bij de sluis te Nieuwe-Pekela te water geraakt. Van de vier inzittenden zijn de heer K. er. de eohtgenooto van den caféhouder A D. uit Stadskanaal, verdronken. De beido anderen wisten zich te redden. Ernstige broedertwist. Vrijdagavond kregen bij de Sohoolstraat te Roermond twee broeders een hoogloopende twist omtrent een familie-aangelegenheid. Na vooraf een hevige scheldparty werd het mes getrokken en ontviog de eene van zyn broeder drie zeer ernstige mes steken, welke zoo gevaariyke wonden toebrachten, dat men voor het behoud van zyn leven vreest. By de tusschen- komst der politie bleek een spoedige overbrenging naar het Louisehuis noodig. De dader werd gearresteerd. Het parket was dadelijk aanwezig. Moord. Zaterdagmorgen is uit de Van Eohtensvaart, by Zwarte Meer (Drente), het iyk opgehaald van den 23-jarigen E. H. Het ïyk was vreeseiyk verminkt, het vertoonde sny- en steek wonden. Een dokter Btelde vast, dat H. niet was verdronken, dooh aan ver wondingen moet zyn overleden. Nader bleek, dat Zondagavond een hevige vechtparty heeft plaats gehad, waarby H. Is mishandeld. De dader, de 18-jarige De V., heeft reeds bekend den moord te hebben gepleegd. Een medeplichtige is naar Duitsohland ge vlucht. Het is niet zeker of do moordenaar zy'a slaohtoffer na de mishandeling in het water heeft geworpen. De V. moet onder den invloed van sterken drank zyn geweest. Eenige meisjes zyn van den moord getuige geweest, zy hebben niets durven vertellen TELEGRAMMEN.' LEIDEN (V.-D.) Zondagvoormiddag is na een korte ongesteldheid alhier over leden, :prof. dr. H. Kamerlingh Onnes, oud-hoogleer aar in de proefondervinde lijke natuurkunde. Hij was een natuur kundige van internationale beroemdheid. In 1913 verkreeg hij den Nobelprijs. ROTTERDAM. (V.-D.) Hedenmorgen is in een sigarenwinkel bij de Beurs een ernstige «brand uitgebroken, waarbij een vrouw en twee kinderen om het leven zijn gekomen. i Nader seint men, dat hedenmorgen op de Noordblaak in der sigarenwinkel van C. V. B. een felle brand uitbrak. De bovenvërdieping van het gebouw diende als woonhuis en slaapgelegenheid. Door het kloppen op de deur werd de familie gewekt, maar het was bijna onmogelijk de derde verdieping, waar de vrouw* van B. en hare twee kinderen sliepen, te bereiken. De ongelukkige vrouw ver scheen op het balcon, maar wilde haar twee kinderen niet in den steek laten. Een der brandwachts wist door middel van een ladder aan de zijde van den Vis- schersdijk de derde verdieping te berei ken, maar hij kwam! te laat om de '/rouw en de kinderen te redden. De kinderen bleken reeds aan de bekomen brandwon den te zijn overleden. De slachtoffers waren 21/2 en 31/2 jaar oud. De moeder werd beneden aan de trap van de balcon- étage gevonden, gestikt in den rook'. De oorzaak van den brand moet gezocht wor den in het te felle stoken. Verzekering dekt de materiëele schade. HOEK-VAN-HOLLAND. (V.-D.) Nabij Schiedam is op den passeerenden trein geschoten, waardoor de 20-jarige O. uit Hoek-van-HoIland in het oog werd ge troffen, Het slachtoffer zal waarschijnlijk een oog moeten missen. MADRID (V.-D.) Een trein met plezier- reizigers is nabij Madrid in een tunnel op een goederentrein gereden, waardoor 70 passagiers ernstig werden gewond. ROTTERDAM, 22 Febr. GRANEN. Bui- tenl. kalm. Meel f20,40; (Maïs, La Plata f175; Haver, Canada f 10,50. Zaden. Lijn zaad, voer- f 15 a f 17, zaai- f 19 a f 21 Karwijzaad f 22 a f 24; Kanariezaad f 16 a f 18Maanzaad f74 a f78; Koolzaad f 27 a f 29. Boekweit f 11,50 per 100 K.G. Ajuin. Aanvoer gering, groote f 2,90 a f3, kleine f 4,75 a f5 per 50 K.G. Aardappe len. Zeeuwsche Eigenheimers f 2,75 f 3,20, dito Brielsche f 3 f 3,70, dito blauwe f2,75 f3,25, bonte en blauwe f 3,70 a f 4,40Bravo's f 3,25 a f 3,75, Red- Ster f2,80 a f3,30, Poters f2 a f2,50, Malta's 10 a 11 ct. per K.G. Eieren f7 a f8. Vlas. Aanvoer 4000 K.G. Gro ninger f 0,90 a f 1,25; 19000 K.G. blauw, f 0,90 f 1,45, 2900 K. G. geel, f0,90 a f 1,40; 4400 K.G. wit f0,90 f 1,10; 2200 K.G. dauwrood f0,90 a fl,15. VEE. Aan voer 567 runderen, le kw. f 1,175 a f 1,225, ?efl af 1,0753e f 0,80 a f 0,90; 235 kalve ren, le kwaliteit f 1,70 ia f 1,90, 2e kw. f 1,15 a f 1,25, 3e kw. f0,90 a f 1,10; rede lijken handel; 374 schapen of lammeren, le kw. f 0,80 f0,85, 2e f0,60 a f0,70, 3e f0,50, lammeren f 0,78 a f 0,84; 825 varkens, le kw. f0,88 a f0,90, 2e f0,80 a f 0,84, 3e f 0,74 a f 0,78, export f 0,90 a f 0,98. GRANEN. Binnenl. Tarwlfe f 14—f 15,95; f 12.25—f 13; gerst (chevalier) f 9,50— f 10,50; haver f 9,50—f 10,25; erwten, f 12—f 14,50; bruine boonen f' 9—f 13. StoomzulFelfsbrlfek „De Dsif". Prijs dor boter f 1,35 per pond. WE* R B E RTC H TT Verwacht tot doc a^ond van 23 Febr.: Matige tct krachtige Westelijke tot Zuid westelijke witd. a&nvankelyk opklarend, liofat toenemende hcwolklog mot kans op regen, weinig verandering in tem peratuur. Fletser* licht opt Van 22—23 Febr. van 5,53 n m.—6.32 v.m, 23—24 - - 5,54 —6.30

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1