p^ff Zierikzeesche Nieuwsbode ZULU'S ROEM ROOMBOTER. :ryZsM' WM adv Woensdag 10 Febr. 1926 zierikzeesche courant. s35ih Vrouwen buitenland. FEUILLETON. De vrouw zonder hart binnenland. ABONNEMENT! m| ft Is* 1 i ADVERTENTIËN Bureau van „Het Oranje Kruis" (Amster dam1, Keizersgracht 134, Telef. 45268) be richt zenden. Het is voor een vlugge en doelmatige verdeeling noodig, dat de goe deren (nieuw of dadelijk en goed bruik baar) ter plaatse gesorteerd worden en bij de vermelding opgegeven «wordt, wat ingezameld werd. Het Centraal Bureau kan daarna aangeven, waarheen de goe deren gezonden moeten worden. HET KWELWATER. Hoewel de vier stoomgemalen aan de Maas dag en nacht het vloedwiater uit pompen 1300 a 1400 kub1. meter per minuut is de toevoer van kwelwater zóó groot, dat het water eer schijnt te wassen dan te vallen. Het dorp Dreumeï staat nog altijd grootendeels onder wa ter. Daar in Dreumel 250 woningen on bewoonbaar zijn, zal het nog wel eenigen tijd aanloopen, eer de vluchtelingen allen kunnen terugkeeren. Uit Stad en Ps-ovlnole. ZIERIKZEE. De ontvangsten bij de R. T.M. bedroegen gedurende het heele jaar 1925 f 2,117,988 tegen f 2.100.043 in 1924. In 1925 werden vervoerd 1.650.411 reizi gers, tegen 1.648,522 in 1924. In het begin der volgende maand hoopt hier ter stede voor de af deeling van den Bond voor Staatspensïonneering op te treden mr. P. J. Oud, lid der Twieede Kamer en Hoofdbestuurslid van bovengen oemden Bond. Wij verwijzen naar een in dit num mer Voorkomende advertentie, «waarin Wordt bekend gemaakt, dat Vrijdagavond e.k. in het „Huis van Nassau" alhier een lezing met filmvoorstelling wordt gehou den over de Fordson Tractor in land bouwbedrijven en voor industriedoelein den. SEROOSKERKE. De collecte voor de slachtoffers van den watersnood heeft hier opgebracht de som van f 102. Onder leiiding van mevr. Mortier is een Meisjesvereen. opgericht, genaamd „Bid en Werk", tellende 21 leden. ST.-ANNALAND-. Vrijdagavond hield de vereeniging „Onderlinge Hulp" ten huize van dhr. Sonneveld, onder presidium van dhr. I. Overbeeke haar algemeene verga dering, die bezocht werd door 29 van de 64 leden. Uit het jaarverslag bleek, dat er in 't vorig jaar 5 leden hadden bedankt en «er 2 Iwiareui toegetreden. Gemiddeld Waren er per week 96 varkens verzekerd gew'eest, tegen 113 in vorige jaar. Het verlies dat aan 13 varkens geleden werd bedroeg f 651,24&. Ontvangen «w'as in '25 een som van f 658,18 en uitg. f .771,19, zoodat het nadeelig saldo f 114,01 be draagt. De reservekas verminderd met dat bedrag, kwam nu op f 1105,55. Aan de beurt van aftreding W'aresi 2 be stuursleden, «waarvan dhr. A. A. Bierens w'erd herkozen en de ander wegens ver trek uit de gemeente niet meer in aan merking wenschte te komen. Inplaats van dhr. D. Goedegebuure werd gekozen dhr. J. C. Moerland, die als commissaris be last Wordt met het waarmerken enz. van DOET UW SCHOENEN GOID de varkens, op een vergoeding va«n f 50 pc-r jaar. In plaats van den. laatste «werd nu als commissaris gekozen dhr. J. Ver- hoole. De bode «werd herkozen tegen het zelfde loon. RECHTZAKEN^ ZIERIKZEE, 5 Februari. Door den kan tonrechter «werden op 3 Febr. veroordeeld Wegens overtreding van de Motor- en Rij wiel wiet: C. d. R., 16 j., arbeider te Haamstede, f 2 b. s. 1 W. t.s.; J. K. D., 15 j., schildersknedht te Oosterland, zonder toepassing van straf; C. v. d. V., 23 j., z. b. te Zztee, f 1 b. s. 1 d. h.; C. P., 41 j landb. te Elkerzeei, f 0,50 b. s. 1 d h.;'N. W. v. P., 46 j., landb. te Zonnemaire, f 0,50 b. s. 1 d. h.j J. S., 37 j., smid te Zzee, bij verst., f 1 b. s. 1 d. h C. P. B., 28 j., rijwiel hersteller te Ellemeet, bij verstek, f 1 bl s. 1 «d. to J. L. S., 28 j., reiziger te R'da'm1, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h.; F. H., 43 j., landb. te Zonnemaire, bij verst., f 2 b'. s. 2 d. h TramWegregl.: W. J. C. v. E., 58 j., schoenmaker te Duiven- dijke, biji vlerst.,', f 2 b. s. 2 d. h.; Aanva ringsreglement: W. v. d. S., 28 j., schip per te B'haven, bij verst. 5 X f 2 b. s. 10 d. h.; Provinciaal reglement: J. G. F., 44 j., werkman te Noordgouwe, bij verst., f 2 b. s. 2 d. hJachtwet: H. d. B., 54 j., z. b. te Zzjee, t 2,50 b. s. 2 d. h.; J. W. K., 27 j., landarb. te Renesse, bij verst., f 10 b. s. 3 d. h.; C. v. K., 19 j., te Renesse, bij. verst., f 10 b. s. 3 d. h.; A. d. B., 27 j., landb. te Renesse, bij verst., f 5 b. s. 5 d. h.; Wegens het gooien met sneeuwballen: P. J. te Zzee, bij' verstlt, f 5 b. s. 5 d. h.; C. O.; 16lj., schippersknecht te Zzieo, f 5 b. s. 5 d. toVj Wegens burengerucht: C. R., 21 j., koop man te Zzee, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h.; Wegens het laten, loopen van een paard over eens anders grond: J. O., 40 j., landb. te Dreischor, bij verst., f 5 b. js. 5 d. h.; Wegens loopen over eens an ders grond: P. W. v. d. H., 15 j., arbeider te Oosterland, zonder toepassing van straf; M. J. v. d. H., 17 j., arbeider te Oosterland, f 0,50 b'. s. 1 W. t.s. Vrijgesproken: J. M. F., 22 j., landb. knecht te Nieuwerkerk; A. M- d B. te Zierikzee. DE ZAAK-MUIJLWyK. De zaak tegen Marcelis Muijl'wlijk zal op Dinsdag 9 Maart a^s. door het Ge rechtshof te Amsterdam in toooger beroep in behandeling genomen worden. EEN ZIEKENFONDS EEN HANDELSZAAK De Utrechtsche rechtbank heeft beslist, dat een ziekenfonds een handelszaak is, door de bestuursleden, die geen aangifte hadden gedaan voor het handelsregister, in hooger beroep te veroordeelen ieder :tot f 1 feoete, subsidiair 1 dag hechtenis. HET VERKIEZINGSOPSTOOTJE TE BRUNSSUM. De rechtbank te Maastricht heeft de beide mannen O. en G., die terechtgestaan hebben als schuldig aan mishandelingen, Waaraan leden van eesi sociaal-democrati sche ipropagandaclub in den tijd van de Tw'eede Kamerverkiezingen in het vorige jaar hebben bloot gestaan van den kant van deelnemers aan een roomsch-katho- lieke demonstratie te Brunssum, respectie- - velijk veroordeeld tot 14 dagen e|n 1 |W|ee(k gevangenisstraf. LANDBOUW EN VEETEELT. Op 5 Februari 14- Werd te Zierikzee vanwege de afdeeling „Schouwen-Duive- land" van de-n Ned. Imkersbond op de bovenzaal der Sociëteit „Concordia" hare Algemeene Jaarvergadering gehouden. De voorzitster, mevrouw1 Gaanderse-Vervloet, sprak in hare openingsrede met voldoe ning over de resultaten, in het afgeloo- pen jaar bereikt. Het ledental nam weer en Meisjes 1 Kr is geen dengde- lUker middel voor het verkregen en behonden v»n een fraaie Haid van Handon en Gelaat, dan 30-60-90 ot. PUROL toe, Wel een bewijs dat men meer en meer voor de bijenbeweging gaat gevoe len. Ontvangsten en uitgaven «werden na gezien door de heeren C. Koopman Cz., en A. Capeile en goedgekeurd. De af tredende bestuursleden, D. Koopman Pz. en J. J. Romeijn «werden herkozen. Het honigvraagstuk Was vrijwel een van de belangrijkste punten van bespreking. Er werd naar éénheid gezocht in 't leveren van het schoon natuurproduct, zuiver, on vermengd. De honig staat, (ook buiten dit eiland) zeer hoog aangeschreven. Besloten «werd, opdat niemand teleurgesteld zal uitkomen en om het product alzoo hoog te houden, de honig steeds te leveren in flacons, met eigen etiket. Hierdoor draagt de vereeniging de verantwoording voor de echtheid en zui verheid en is 't mengen met siropen e.d. onmogelijk. En naar wij meenen te mo gen veronderstellen, is de prijs, door ons vastgesteld, vermoedelijk wel de laagste van de diverse soorten die aangeboden wtorden. Besloten werd, de voorraden aan den secretaris oip te geven, die alsdan H.H. winkeliers aan hunne aanvragen kan voldoen. Deze maatregelen z'ijn niet be doeld voor die afnemers, die bij voor keur de honig rechtstreeks van den Imker betrekken. Verder werd besproken of het niet Wenscheiijk is, dat, indien dit jaar, Weer als verleden jaar, veel wespennesten mochten komen, maatregelen zullen ge nomen «wórden, om die uit te roeieni Algemeen wlas men het er over eens, dat «ieder in zijn omgeving dan het zijne zal behooren te doen om die schadelijke insecten te verwijderen. Hierna sluiting. VOOR BIJENHOUDERS. Ter waarschuwing voor hen, die bijen houden, deeli men aan het Hbl. mede, dat de bijenvolken in het najaar van 1926 blijkbaar een meer dan norjjuale hoeveel heid voedsel hebben verbruikt. Vermoe delijk zijn de ingewinterde koninginnen tot lang in het najaar aan den leg geble- ven, zoodat de volken veel jonge bijen hebben moeten groot brengen, waardoor natuurlijk de wintervoorraad belangrijk slonk. Uit verschillende streken zond men mededeeling van geheel afgestorven bij enkolonies, ook bij ervaren imkers, die stellig meenden, deze volken van vol doende voer te hebben voorzien tot aan den bloei der vruchtboomen. Bij inspec tie bleken dan steeds deze volken door honger te 'zijn omgekomen. De imkers zullen daarom goed doer\ bij gunstig weer tijdig hun bijenvolken op den aanwezigen voedselvoorraad te controleeren ter voorkoming van groo- tere schade. KERKNIEUWS, Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Maassluis, J. F. Róth te Almkerk. Te Asten, Dr. H. E, G. van der Meene te Over-Langbroek. Bedankt: Voor Ritthem, E. Raams te Hoek (Z.) KERKWERVE. Het afzonderlijk kerke- busje voor de zending heeft gedurende het jaar 1925 alhier, opgebraclht f 31,85, Geref. Kerk. Beroepen: Te Soerabaja (2de pred.-pl.), C. van der Woude te Gorredijk. Te Me- liskerke, A. Wijngaarden te Baarland. Te Hijlaard, eand. H. J. Kouwenhoven te Leiden. Door deze deelen wij mede, dat voor advertentlëa: „Te bevragen aan het Bureau dezer Courant", van af heden 10 cent extra in rekening wordt gobraoht. Dg mBECTEÜB Gsvonden voorwerpsn: Een band van een mantel; een dames- taschje; een paar dameshandsebpenen; een knijptang; een portemonnaie met geld; een paar sokken; lampepoetsers; koralen. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. ITALIË EN DUITSCHLAND. In de Italiaansche Kamer heeft Musso lini in antwioord op een vraag van den secretaris-generaal der fascistische partij, naar inlichtingen omtrent den huidigen staat van de betrekkingen tusschen Italië en Duitschland, een uitvoerige rede gehou den, waarin hij sprak van de afschuwe lijke en belachelijke anti-Italiaansche cam pagne, welke in Duitschland is ontketend; belachelijk, omdat zij de illusie had indruk te maken op het jeugdige en trotsche fascistische Italië, dat zich door nie mand laat intimideeren. Mussolini sprak tegen dat er in Tirol standbeelden van Duitsche vorsten en per soonlijkheden zouden zijn onttakeld. Nie mand mag de illusie koesteren, zoo zeide hij, Italië door middel van een boycot van toeristen klein te krijgen. Indien deze boycot inderdaad zou doorgaan met goed keuring der verantwoordelijke autoritei ten, zou Italië met een nog krachtiger boycot antwoorden. De premier verklaarde dat de in den Beierschen Landdag gehouden rede met betrekking tot Zuid-Tirol gewoonweg on zinnig was, daar er nooit een kwestie van Duitsch Zuid-Tirol heeft bestaan. Het is allerdwaast te spreken van fascistische gewelddaden in Boven-Trentino en aan de Boven-Etsch. Wij voeren een Italiaan sche politiek, aldus Mussolini, en Italië zal al zijn wetten toepassen. Deze gebie den moeten weer Italiaansch worden, daar zij Italiaansch zijn. Mussolini hoopte, dat zijn rede gehoord zal Wiorden, opdat Italië niet tot een concreet antwoord dient over te gaan. Hij eindigde met te zinspelen op een op schrift uit een dagblad, en zeide: Het fascistisch Italië kan, zoo noodig, de drie kleur tot over de Brenner voeren, maar haar neerhalen doet het nooit. De geharnaste rede van Mussolini heeft in de geheele Duitsche pers een storm van verontwaardiging doen opgaan. Het scherpst reageeren de bladen van links op de dreigementen en brutale aanvallen van den Italiaansehen dictator. Ook de rechtsche pers is verontwaardigd, maar toch kan zij niet nalaten met leedvermaak vast te stellen, dat Mussolini een der on- derteekënaars van het verdrag van Lo carno is. I Alle Duitschnationale bladen verheugen zich er over, dat de Italiaansche gewel denaar de Duitsche democraten en paci fisten, die van een nieuwe aera in de in ternationale politiek droomden, zoo wreed heeft ontgoocheld. De Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, Streseman, heeft op deze rede in de Duitsche Rijksdagzitting geantwoord, maar in tegenstelling met Mussolini groote gematigdheid aan den dag gelegd. De in druk der rede was niet zoo groot als men in yeie kringen had verwacht en men kreeg bij verschillende passages den in druk'. dat Streseman eigenlijk voor de gebalde vuist van Mussolini min of meer in zijn schulp kroop, in het bijzonder, toen hij een groot aantal berichten uit de Duitsche pers voor onwaar verklaarde, die voornamelijk de opwinding over de behandeling van de Oostenrijkers in Zuid- Oorspronkelijke Hoil. detective-roman door R. J. BRANDENBURG. Hoofdstuk VUL De paardrtydgter. 1? In de manege w'erd schoon wit zaag sel gestrooid, dat keurig 'werd opge harkt. De cdrcus-kapel liet een triomfan telijken marsch hooren met luid geschet ter der trompetten en knetterende salvo's van de trom. Daar ging het ejectrisch licJit uit. De reusachtige ruimte was in 'het donker ge huld, alleen ver weg, tegen déh ronden tentwand, lichtten de roode lantaarntjes. Een langgerekt „Ah!" van de aanwezigen wierd gehoord. Maar plotseling was alles doodstil. Een lichtbak, hoog in een der masten geplaatst, 'wierp een stralend wit licht naar de roode gordijnen, deze spleten vaneen en Milly Raven kwam de manege •ingereden onder daverend handgeklap. Het «w'as een uniek gezicht. Hoog zat de paardrijdster op een spier- 'Witten Arabischen hengst. Het was een nog jonge vrouw, die poeder en. rouge Tirol had ontketend, en hij zich als het ware bij den Italiaansehen minister-pre sident er over verontschuldigde, dat hij op de pers minder invloed had dan deze. Evenmin maakte het een zeer verhef- fenden indruk, dat de minister eenerzijds alle verantwoordelijkheid voor de open bare meening in Duitschland van de re geering afschoof, maar toch anderzijds zich weer met die openbare meening iden tificeerde. i j Wij hebben, aldus beëindigde Streseman zijn rede, geen geschillen met het Itali aansche volk, met hetwelk wij in vrede willen leven, maar tot de basis van vrede, behoort ook zelfrespect, zonder welke geen volk leven kan. Onze mach teloosheid is niet hetzelfde als een ge brek aan innerlijke kracht en waardig heid, en met deze gevoelens wijs ik de dreigementen van Mussolini met de groot ste vastbeslotenheid af! EVEN FIJN ALS HERINNERINGSMEDAILLES. Naar de Tel. verneemt, zijn verschillen de personen door de Koningin begiftigd met een draagmedaille als herinnering aan de herdenking van het 25-jarig tofuw'e- lijksfeest van ds Koningin en Prins Hen drik. Deze medaille, die van. zilver ge maakt is, vertoont aan de voorzijde de beeltenissen van H.'M. en Z.JK.H. en aan de achterzijde een gekroond monogram van W. en H., omringd door lauwertak ken. De medaille is geen officieel, doch een persoonlijk onderscheidingsteeken. DE ZILVEREN BRUILOFT VAN DE KONINGIN EN DEN PRINS. Maandag zijn uit alle oorden des lands en ook uit het buitenland zeer vele tele grafische gelukwenschen voor de Konin gin en den Prins ten paleize Het Loo binnengekomen. Het aantal dienstdoende telegrafisten op Het Loo moest worden uitgebreid. Ook wierden tal van bloem stukken ten paleize afgegeven. DE WATERSNOOD. De directeur van het Centraal Bureau van het Oranje Kruis vestigt er de aan dacht op, dat, nu geleidelijk duidelijk Wlordt, hoeveel aan have en goed voor de noodlijdenden verloren gegaan of ver nield !s, groote behoefte blijkt te be staan aan beddegoed (dekens, lakens, enz.) en ondergoed voor mannen, vrou- iwlen en kinderen. Hij doet daarom namens het bestuur van den Kon. Nationalen Bond „Het Oranje Kruis" en in overleg met de Algemeene Vereenigde Commissie ter leniging van rampen door watersnood een beroep op allen, die daartoe in staat zijn, om die goederen ter beschik king te stellen. Mede namens genoemde Commissie maakt hij nogmaals opmerk zaam' op de Wenschejijkheid, dat plaat selijke commissies, die zulke of andere goederen (hulpmiddelen in natura) inza melen, hiervan aan het genoemde Centr. niet van noode had om schoon te zijn. Haar huid had de kleur van ivoor, een kunstenaarshand scheen daarop de friscji- roode lijnen der lippen te hebben getrok ken, de rozen der wangen te hebben aangebracht. Haar oogen donker als zwiart fluweel, straalden van levenslust en van trots, zij zag recht voor zich uit, glimlachend. Het «was een koninklijke vrou'W. Dat was de eerste indruk, dien ik van haar kreeg. Haar vol, krullend haar Worcl omsloten door een gouden band d«ie het met moeite scheen te kunnen bedwin gen, 'weerbarstig kwamen de krullen er overheen. Ter zijde van den band stak een bouquet van sneeuwwitte reigervee- ren omhoog, die met een edelsteen er op bevestigd w!aren. i Zij «w'as gekleed in een schitterend wit baltoilet, 'waarvan de corsage met kost bare kant scheen versierd .te zijn en de sleep langs het paard afhing. De bals wlas laag uitgesneden en het kostbare halssnoer van diamanten, die hun regen- jpoogkleurige lichtfiitsjes uitspoten, kon den 'wij ten volle bewonderen. Onder den rok kwamen uit de hoogge hakte schoentjes van wit glacé. Het edele paard had op den fier om hoog geheven kop een enkele witte pluim1, het tuig was van wit zeemleer, waarop de zilveren versierselen blonken. De lichtbak volgde .het paard in zijn bewegingen en wierp over de paardrijd ster en het dier een fontein van licht< Op de maat der muziek walste, galop- peerde^ liep het edele beest. Wat ook op Milly Raven aan te mer ken mocht zijn, dat zij de hoogesajfyool in de perfectie reed, wias zeker. Af en toe spoorde zij het paard met een enkel tikje van het stokje, dat van elpenbeen scheen vervaardigd, aan. Ik trachtte het gelaat der beeldsclhjpone rijdster te bestudeeren. Dat zij een man dol kon maken, wlas zeker, 't luide bravo geroep der heeren bewiees zulks ten dui delijkste, Van dat applaus nam Milly ech ter absoluut geen notitie, zij scheen er zoo aan te zijn gewend, dat zij' het niet meer hoorde. Wat voor-een type Wlas zij toch? Het wiilde mij maar niet binnen schieten- Ja, ja.... Carmen, dat Was zij'. Een Carmen* type, dat met de mannen speelt als een kat met de muis. Een vrouw, die het le ven geeft en den dood, een vrouW van uitersten, een1 vrouw' om steeds bang voor te zijn, het allermeest op het mo ment, Waarop zij het liefste tegen je doet. Het nummer was afgeloopen en het publiek stampvoette als dol, het was als of men het circus Wilde afbreken. De eiectrische booglampen waren weer aan- geflapt. Hel publiek bleef aanhoüdend juichen. Het 'wlas weer duisternis, weer straalde de lichtbak en Milly Raven kw'am terug, dankte met een enkelen glimlach. Bloemen vielen in het zaagsel neer. Diaarma reed zij 'weg onder de schet terende tonen van den triomf marsch. Het programma werd voortgezet. Drie kunst wielrijders en een meisje, in matrozenblousje en loshangend haar, met rooden strik, betraden de manege, Waarin een planken vloer 'Was gelegd. Zij be stegen hun schitterende nikkeleh kar retjes, bereden ze als paarden, lieten de fietsen steigeren, rondwalsen op het ach terwiel Hel 'was- een mumïner, waarin behen digheid, kracht, durf en gracie om den voorrang streden, maar ik kon Milly Raven niet meer vergeten. Ik zag maar al die donkere oogen, die lokten en lok ten, terwijl de mond, ja de mond was wireed, het was een mond, die een kus met een beet kon beëindigen. Dat 'was het geheim van baar aantrekkingskracht, Wreeds schoonheid, er lag een gevaar in, zich daaraan over te geven. Zooals de speler de roulette zoekt om de siddering van de wanhoop of van het geluk te ondergaan en zich in \iiterste spanning verheugt in de sensatie, de angstsensatie, die het grillig dansende kogeltje hem doet ondergaan, hem, den zelf-kweller, zoo zullen er altijd mannen zijn, die zoeken, dé vrouwi, grillig als de fortuin zelve, de vrou'w', die den eenen avond aan liefde de honderddui zend geeft, den volgenden een niet. -Drie vroolijke cloiwms stonden in het zaagsel te grinniken. Ik streek over mijn oogen, ik had niet eens bemerkt, dat de «wielrijders weggegaan waren. De eene clown betoogde met tal van dwiaze grimassen, dat hij dien avond de broertjes van den tw'eeden had ontmoet. Ais hij zou fluiten, zouden zij zeker hier komen. Daarop kwamen een zestal big getjes knorrend de manege inhuppeletn. De tweede clown beweerde daarop, dat hij de zusjes van den eersteel iwias tegen gekomen, en op zijn kandgeklap kuierden een aantal ganzen met komische schom melbewegingen binnen. Waarop verklaard wierd, dat de derde plown, die geen andere Was dan de kleine man met het vraagteeken op den rug, de zoon was van het voorste biggetje en de eerste gans. De kleine man moest dus oom tegen de beide groote zeggen. Weer droomde ik wieg. Milly Raven, zou haar karakter even z'wiart zijn als de weeren van den vogel, - welks naam' zij droeg? Hoe kWiam' zij aan dien kostbaren collier, die een kapitaal aan wiaarde moest vertegenwoordigen? En wie was de man, dien lw«ij zochten? Geen van beiden leek mij een Waardige Don José voor deze Carmen. Milly kan deze twee heeren zeer zeker maken «en breken. O, zij wias wel een vrouw om er dwaasheden voo,r te doen, gruwelijke dwaasheden. En zij zou er om lachen en tot belooning haar 'hand uitsteken, opdat «men haar vingers zou, kussen. Ik zag den hautainen blik, Waar mede zij bij haar binnenkomst had rond gekeken. De directeur stond te buigen en zestien paarden kwamen door de ro.ode gor dijntjes, die door twee stalknechten wer den opgehouden, aanstuiven. (Wfjrdt veroolg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1