Zierikzeesche 0 Nieuwsbode ZEEIM's ROEM ROOMBOTER. ABONNEMENT 8 ADVERTENT8ËN Maandag 8 Febr. 1926, brkbwm courant. j."£ 5TS7~ Concertzaal-Bioscoop. BINNENLAND. Uit Stad en Provln©3e. FEUILLETON. De vrouw zonder hart. Moeders prtfi por 3 maanden f 1,50, franc* per poit f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nnmx&eri 5 cesxï. VerBoh^nt Kaandag, Woensdag •i Vrijdag» Tast 1—i regels 60 ets. van regels en daarboven 20 oti. per regel. Reclames 60 oti. p. regel, By contract belangrijke korting. Door deze deelen wij mede, dat voor advertentiën„Te bevragen aan het Bureau dezer Courant", van af heden 10 cent extra in rekening wordt gebracht. DE DIRECTEUR. NEDERLANDSCHE ROOJDE KRUIS. Alhoewel nog veel nood te lenigen zal zijn wanneer de vele gezinnen, die thans nog elders verblijven, in hunne woningen zullen zijn teruggekeerd, w'ii het Hoofd bestuur Van het Nederlandsche Roode Kruis reeds thans zijn bijzonderen dank uitspreken aan allen, die hetzelve heb ben geholpen bij de. uitvoering van zijn taak, Waar het gold de eerste hulp te ver- leenen aan de slachtoffers van den wa tersnood. Door de spontane wijze, waarop het Nederlandsche Volk door de toezending van tm'aterialen en geiden het Roode Kruis gesteund heeft, is het deze instelling 'mo gelijk geweest ook daar waar de voor raden zijner magazijnen te kort schoten, doelmatig hulp te verieenen. NIEUWE BETONNING. Men is, schrijft de „Diordr. Ct.'\ sedert eenige maanden bezig in de Zeeuwlsche en Z.-Holl. stroomen zoogenaamde drijf- bakens toe te passen, ter vervanging van de roode en zwarte tonnen. Deze drijf- bakens hebben den vorm van rechte sta ken, bovenop voorzien van een bal, Welke bij eemigszins donkere nachten of duistere; winterdagen buitengewoon slecht te zien zijn. Ten overvloede komt hierbij' nog, dat deze drijfbakens bij: eb en vloed, telkens onderdompelen, om dan weer slechts met een klein puntje boven water te komen. Voor de scheepvaart bet eekent dit een zeer groot bezwaar. Het blad meent, dat de schipper het zal toejuichen, als dit slechts een proefneming is, waardoor dit systeem, als ondoelmatig gebleken, spoe dig zal zijn vervangen. ZIERIKZEE. Voor hen, die zich iw'eai- schen te onderwerpen van het vergelij kend examen voor rijksambtenaar der Di- rect$ Belastingen, Invoerrechten en Ac cijnzen, is bij' Oosterbaan en Le Cointre te Goes, een boekje verschenen: getiteld: „Vragen en Antwoorden", samengesteld door C. H. SteenWinkel, oud-Ho,ofd der School te Westervoort. Wij ontvingen een jubileum-uitgaaf van „De Holland Express", getiteld „De Koningin en haar Huis", bevattende een aantal schetsen betreffende ons Vorsten huis, Welke serie ter gelegenheid van hst zilveren regeeringsjubileum reeds vroeger verschenen. Thans zijn op veelzijdig (verzoek deze schetsen aangevuld ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van HM. de Koningin ein Z4K.H. Prins Hendrik. Deze jubileum-uitgaaf is verlucht met 29 historische portretten van prinsen en prinsessen uit het doorluchte Huis van Oranje, waarbij korte, maar boeiende, his torische feiten zijn, geschreven. Daar de Conoertzaal-B'iosocop juist, een dubbel hoofdnummer van de Nordisk Film Cie. had genomen, en nu den Zon dag aan do R.-K. Propaganda-club heeft afgestaan voor een - bioscoop-avond, ten -bate van den Watersnood, zal de voor stelling van Zaterdag nu morgen nog door eene Volksvoorstelling tegen halve prijzen, gevolgd Worden. Gegeven wordt Jan Ongaiuk", eene klucht van „Buster Keaton" en de Avonturierstereen span nende Wild-West Oomedie. Zondagmorgen overleed te Middel burg op 60-jarigen leeftijd de heer Jan Morks, de ook hier zoo goed bekende oud-directeur van het Middelburgsch Mu ziekkorps De overledene, die 6 October 1865 te Dordrecht geboren werd, kwam reeds 15 Juni 1875 bij het Schutterij-mu ziekkorps aldaar en bespeelde diaar ach tereenvolgens verschillende instrumenten om ingaande 1 April 1891 benoemd te worden tot directeur van het Schutterij- muziekkorps te Middelburg, dat later werd omgezet in Middelburgsch muziek korps en daaraan bleef hij verbonden tot hem mtet 1 October j.l. eervol ontslag werd verleend, nadat hij reeds het ge- heele seizoen 1925 door bijna geheel blind zijn verhinderd was zijn functie waar te nemen. Behalve als directeur van het korps, maakte de overledene zich be kend door zijn talrijke composities, waar onder zeer populaire marschen enz., het Zeeuwsche Volkslied en andere liederen, waarin de aanhankelijkheid der Zeeuwen aan ons Vorstenhuis tot uiting komt. De verdiensten van den overledene werden officiéél erkend door zijn benoeming in 1894 tot luitenant-directeur van de Schut terij en in 1907 tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Op zijn 60sten jaardag, 6 October j.l., werd de heer Morks op grootsche wijze gehuldigd als dank voor wat hij voor Middelburg en andere plaat sen heeft gepresteerd. Zijn heengaan op betrekkelijk niet hoogen leeftijd, zal dan ook zeker in grooten kring met leedwezen worden vernomen. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 5 Febr. j.l. Afwezig -dhr. L. L. Bolle met kennis geving. Na opening door den voorzitter, lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering en lectuur van ingekomen stukken, die voor kennisge ving worden aangenomen, komt in behan deling een verzoek van de Stoomvaart-Mij. „Zeeland" om subsidie voor de uitgave van een boekje ten behoeve van 't Vreem delingenverkeer. Op voorstel van den heer C. Blom wordt dit verzoek voorloopig aangehouden, ten einde deze aangelegen heid eerst eens met de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer alhier te bespreken, of de mogelijk heid bestaat in deze gemeenschappelijk iets te doen. Aan de vereeniging voor bij zonder schoolonderwijs in deze gemeente wordt een voorschot op de gemeente lijke vergoeding voor 1926 tot een bedrag van f 130 verleend. Daarna komt aan de orde vaststelling van het kohier honden belasting voor 1926, welk kohier wordt vastgesteld met 36 belastingplichtigen tot een bedrag van f180. Op het verzoek der Landbouwvereeniging „C. et C." om den onderhoudsplicht van het Molenweegje voor rekening der gemeente te nemen, wordt gunstig beschikt, onder bepaling, dat genoemde Landbouwvereeniging den weg verhardt en voor ieder afgehaald voer zand van' het daarvoor aangewezen duinterrein, f0,25 heft, welk bedrag in mindering van de kosten voor onderhoud komt. Vervolgens wordt besloten tot dek king der kosten voor het herstel van den straatweg Haamstede—Burgh een geldleening aan te gaan van ten hoogste f4600 en de kosten voor den aanleg en de verharding van den weg naar den vuurtoren uit de gewone middelen te be talen. In verband met deze besluiten wor den de begrootingen 1925 en 1926 gewij zigd. Ten slotte wordt besloten met het dempen der sloot achter de woningen in de Noordstraat te beginnen, zoodra de Nieuwe weg beter berijdbaar is en de landbouwers, die toezegden den benoodig- den grond daarvoor gratis te vervoeren, over meer tijd daaTvoor beschikken. Daarna sluiting. EVEN F8JN ALS Oorspronkelijke Holl. deteotive-roman i door R, J. BRANDENBURG. 16 Begeleid door een typische, vreemde melodie, kwamen hierna een zestal Chi- neezen binnen. Ongunstigeindolente gele gezichten met kleine, anvandelvor- mige oogen, zij waren gekleed in rooden broek met wijd blauw buis. Het bleken haarkunstenaars te zijn, d.(w.z. zlij* lieten zich langs een staaldraad aan hun staart die aan een 'wieltje gehecht werd, van een plankje, hoog aan een der 2 zWare 'circlusmasten bevestigd, naar beneden glijden. Vervolgens voerden zij een aller zotst en dans uiit en gilden daarbij, dat je ooren er pijn van deden. Ik voelde mij niets op mijn gemak, terwijl die vreemde kerels als 'malloten in 't zaagsel rond fcpromgeja], Een tafeltje met glinsterende messen 'w'erd aangedragen, 'n houten bord, waar achter een ijzeren plaat, werd voor den ingang naar de manege gezet. Een jonge Chineesche vrouw kwam binnen, maakte een buiging, waarbij zij met haar voor- RENESSE. Zaterdagavond gaf het fan farecorps „Luctor et Emergo" alhier in de zaal van mej. wed. Kappers eene uit voering voor zijne donateurs en genoo- digden. De zaal was gevuld met een talrijke menigte belangstellenden. Onder de uitstekende leiding van den ijverigen en bekwamen directeur, dhr. M. van der Werf, werden de 8 op het rijke pro gramma voorkomende muziekstukken op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore ge bracht. Het spreekt haast van zelf, dat niet alle nummers den hoordeTs in de zelfde mate kunnen bekoren. Onder de best uitgevoerde nummers behooren zeker „Lentebloemen" en „Les deux Roueou- leurs, wier tempo, rythme en intonatie niets of althans weinig te wenschen over lieten. Beide nummers verwierven, even als de mazurka „Invonnette" een lang durig, krachtig applaus van het aandach tig luisterend publiek. „Les Dragons de de Villiard" met zijn verschillende fijne nuances, werd zeer waardeerend ten ge hoore gebracht, evenals het mooie num1- mer „Au Golfe de Napels" en de kleine vroolijke marsch „Muzika". Wil men mu ziek kunnen waardeeren, dan dient men haar in de eerste plaats te begrijpen. De korte verklaring (dit zou ook bij andere stukken een verdienste zijn) van de fan- taisie „Sur la Plage" werkte er toe mede, dat de uitvoering van dit nummer tot haar volste recht kwam; iaan allen be koorde, ik durf wel beweren, één succes werd. Behalve de leuke voordracht „De flinke boerinnetjes, die zeer goed gezon gen en voortreffelijk werd uitgevoerd en „In naam der Koningin", een klucht, die moppig, doch eenigsziris ruw werd ver toond, bevatte het programma nog een door den heer J. A. H. Abele ven, zeer ver dienstelijk, met wel versneden pen in elkaar gezet blijspel „Mevrouw is op treis". Niettegenstaande de vele verwikkelingen, ■werd het pakkend blijspel levendig en vlot opgevoerd. Het publiek was dan ook niet karig met zijn applaus, waarmede het zijn waardeering en warmen dank betuigde. De burgemeester was zeker aller tolk, als hij het muziekcorps en de dilet tanten hartelijk dankte voor den genot vollen avond door hen aan een overtal- rijk publiek verschaft. OUWERKERK. De collecte voor de wa tersnood bracht hier f 241,85 op. NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 29 Jan. j.l. Te genwoordig alle leden. Na vaststelling der notulen deelt de voorz. mede, dat is ge- j gund: het schilderwerk van de gemeente- I kamer aan Reinhoud, voor f 97van de j barak aan Leeuwe voor f69; van het Armhuis aan van Donge voor f165. Van de wed. L. Sijrier is een verzoek inge komen oW de kosten te betalen van de geneeskundige behandeling van haren man door dr. Schutter van af 1920. De voorz. zegt in zijne kwaliteit van voorz. van het burgerl. armbestuur dit verzoek en een eerder ingekomen verzoek van dr. Schut ter te hebben afgewezen zonder eerst daarover de andere leden van het arm- hoofd den grond aanraakte. En daarboven ging de circus-kapel maar steeds door met het spelen van die irriteerende, liooge melodie, met haar zeurige eindjes. De vrouw stelde zich voor het bord op, stak een arm uit, een zwerm' van messen vloog door de lucht en.j... tusScfhen elk der gespierde vingers en ter Weerszijden van den arm staken zij in' het hout, na een korten tik te hébben doen hooren. Daarna stak de vrouw den .anderen arm uit en weer suisden de messen als glinsterende insecten door de lucht. Toen zw'eeg de muziek, een lakei trad naar voren en verzocht de bijzondere aandacht van het publiek, daar nu de messen rond het hoofd en 'het bovenli chaam zouden 'worden geworpen. De Chi- neezen hadden ieder een bundeltje mes sen voor zich in het zaagsel gelegd. Daar vloog de eerste groep messen door de ruimte. Ik gaf een gil Een der messen kWam recht op ons aan en' bleef trillend steken in den hou ten '«nd der balustrade vlak voor Arthur. Dezeew«jt>doodstil, met een glimüach om de lippen. „Be quiet", zei hij tegen -mij, Ik had mij vloor hem geworpen, in een instinctieve beweging pm hem te bescher men, Ik ging zitten, bleek als een do ode. Even Was er door het publiek een schok gevaren, er had gegil van vrouwen ge klonken. Doch de muziek zette onmiddel lijk een forschen marsch in. De vroulw! stapte uit de messenomlijsting, waarin bestuur te hooren. De Maandag j.l. ge houden vergadering van het Armbestuur heeft zijne handeling goedgekeurdi Het gaat niet aan om bedoelde kosten reeds van 1920 af ten laste van het Armbestuur te brengen. Sijrier was bovendien be deelde van het burgerlijk Armbestuur, zoodat dr. Schutter als geneesheer van dat Armbestuur hemi kosteloos moest be handelen. Bovendien zullen moeten wor den betaald de kosten der operatie van den patient te Noordgouwe. De verga dering kan zich met de door het Arm bestuur genomen beslissing vereenigen. De pensioensgrondslag van den gemeen teveldwachter wordt met ingang van 1 Jan. 1926 vastgesteld op f 1620. Tot lid der commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs wordt met alge- meene steirJmenherbenoemd de heer C. L. de Jonge, hoofd der bijz. school. De voorz. deelt mede, dat in 1911 door de toenmalige raadsleden een fonds werd gevormd, waaruit de aanschaffing van een lijkwagen werd bekostigd. Volgens het reglement is het de bedoeling, om', wanneer alle aandeelen zijn uitgeloot, den wagen over te dragen aan het burgerl. armbestuur. Dit kan nu rcfet ingang van 1 Januari 1926 geschieden, terwijl boven dien nog een batig saldo van f 9,09 in de kas van het burgerl. armbestuur kan worden gestort. De heer Geleijnse gelooft de tolk der gansche gemeente te zijn, wanneer hij de heeren bedankt voor den weldaad aan de gemeente bewezen. De voorz. deelt mede, dat de omlrastering van het plantsoen op de wijze, zooals dat te Zierikzee geschiedt, ongeveer f 300 zal kosten. Besloten wordt om deze zaak aan te houden; inmiddels zal de burge meester onderzoeken of de omrastering op andere wijze voordeeliger kan ge schieden. Besloten wordt op de begraaf plaats 2 zieke en 1 dopden boom te rooien en te verkoopen aan Gebr. van den Berg voor f60. Bij de rondvraag zegt de heer Stoutjesdijk teleurgesteld te zijn, daar de raadsstukken niet ter visie hebben ge legen. De voorz. antwoordt, dat er geen stukken van beteekenis warenals er stukken van belang zijn, worden ze neer gelegd, doch die waren er nu niet. De heer Stoutjesdijk vindt dit een verschil van zienswijze; bovendien levert het ter visieleggen (gemak op; er kunnen stukken zijn, waarvoor men vreemd staat. De voorz. antwoordt dat dergelijke stukken steeds ter visie worden gelegd. De heer Geleijnse is het met den heer Stoutjes dijk eens. Het stuk over de goedkeuring der begrooting is voorgelezen en spre ker heeft den inhoud er van niet goed' be grepen; wat is gemakkelijker dan wan neer men in de gelegenheid is zoo'n stuk rustig te lezen. Als het in de vergadering wordt voorgelezen, geeft dat voor spr. minder bevrediging. De voorz'. zegt toe, om voortaan, tenzij hij het eens imiocht vergeten, alle stukken ter inzage te leg gen. De heer Geleijnse informeert of de verpleegster eene instructie heeft. De voorz. antwoordt ontkennend; dat kan ook niet, want Zij is geen ambtenares der g emeente, doch B. en W. zullen stipt nagaan of zij haar plicht doet. De toelage is bovendien slechts voor één jaar ge geven. De heer van KJinken zou nog altijd willen probeeren om een dokter in de gemeente te krijgen. Spr. meent, dat door aanstelling van een gediplo meerd verpleegster de kans daartoe voor goed zou zijn verkeken. De heer Geleijnse stelt er dan toch prijs op, dat de verlos kundige een instructie krijgt. De voorz. zegt een instructie te Oosterland te zullen opvragen. De heer Geleijnse sympathiseert ten volle met de mleening van den heer van Klinken, dat we moeten zien hier een dokter te krijgen. Hij geeft B. en W'. in overweging om in deze met een igoed voorstel te komen. De voorz. zegt, dat dit alleen kan, indien alle ingezetenen den nieuwen dokter steunen en de raadsleden allereerst. Daar loopt het over, doch vroeger heeft men aan dokter Spruijt zij reeds gedeeltelijk gevat was. De toe schouwers vingen aan te applaudiseeren Dan w'as het pauze en er kwam iemand roepen, dat er gelegenheid was de .stal len te bezichtigen. Ik hoorde het ternauwernood, tranen verduisterden mijn oogen en als door een •nevel zag ik talrijke bezoekers opstaan en de1 manege vullen. Tijdens de pauze kWaim de directeur naar ons toe en bood zijn excuses aan, het Was een ongelukkige worp geweest. Hij zou er over denken het num'mer Chi- neezen van zijn programma te schrappen. Arthur verzekerde den volkomen cor- recten man, dat het niets Was, in 't ge heel niets. Terwijl de directeur zich nog uitputte in beleefdheden, had ik opeens het gevoel, alsof iemand strak naar ons keek, het Was alsof mijn oogen werden aangetrokken tot zeker punt, ik keek op en zag nog juist een siddering der roode gordijnen, (waarachter die zeker iemand had mioeten verscholen staan. Dan hoorde ik Arthur den directeur vragen waar het circus had gestaan, voordat het naar Utrecht ging. „In Sche- veningen", iwlas 't antwoord. Even latei- vroeg de directeur, opstaande, of hij het genoegen mocht hebben ons de stallen te laten zien. Wij sloegen zijn vriendelijk aanbod af en na een diepe buiging te hebben gemaakt, ging hij heen ,trok den Chineeschen dolk, die nog steeds als een uitroepteeken voor Arthur in het hout dien steun onthouden. De heer Geleijnse meent, dat, wanneer het den Raad ernst is om hier een dokter te krijgen, een grooter salaris kan worden gegeven. De voorz. antwoordt, dat een grooter salaris niet voldoende is; de ingezetenen moe ten den nieuwen dokter steunen. Spreker geeft in overweging over dit punt nog eens rustig na te denken. Hierna sluiting. STAVENISSE. Donderdagavond hield de afdeei'ing „Stavernsse" van Sehuttevaer haar jaarvergadering. Van de 114 leden waren er 55 opgekomen. Tien nieuwe le den hadden zich aangemeld. Uit de- ge dane mededeel'ingen bleek, dat de dubbele heffing van haven- en kadegeiden alfaier vervallen- is, maar volgens de verordening moet nu voortaan niet de landbouwer, maar de commissionnair als verzender die geiden betaien, wat men geen ge zonden toestand noemt Aangenomen werd een voorstel-v. d. Slikke om te trachten de kosten op den producent te kunnen verhalen. Door den gemeenteraad is bepaald, dat schippers uit deze ge meente, die meer dan 8 maal per jaar in de haven komen, als geabonneerde zul len worden beschouwd. De ontv. in 1925 hadden bedragen f' 154,14 en de uitg. f 121,87, zoodal de rekening sloot met een saldo vaja f 32,27. Voor het „School fonds" was netto ontvangen f 17,30. De aftredende bestuursleden, de heeren A. G. v. IJseldijk en J. Moerland werden bij acclamatie als zoodanig herbenoemd en als afgevaardigde uil de leden naar die a]g. verg. werd aangewezen de heer M. C. Steendijk. Van het lid A. J. Moer land Was een schrijven ingekomen, om te trachten beter toezicht te krijgen op, de sleepen in de Noord, die meer wal moeten houden en dus niet midden in het vaarwater komen, ten gerieve van de zeilvaart. Ook een verzoek 0m1 gedaan te krijgen, dat er op de Prinsengracht, in Amsterdam, in de buurt van de panden 76 en 136 een paar kranen op de water leiding bij geplaatst zuilen worden. Ver der waren ingekomen de navolgende ver zoeken: van C. van IJseldijk Hz. om liohtopstanden op de spoorbrug te Leiden (aangehouden voor nader onderzoek); van C. G. Hartog om' gedurende zekere maan den in de haven te Scherpenisse géén schepen, grooter dan 150 ton, toe te laten, van D. van IJseldijk om een paar zlwlarte tonnetjes in het Oude Schaar te verkrij gen en om de trappen in de havens te St.-Maartensdijk en te Tholen te verbete ren. Dit geldt niet minder voor de haven te Zierikzee. Het lid J. [Moerland ver zoekt qdhaesie te betuigen aan het voor stel Schouwen-Duiveland, inzake de red dingsboot te Zijpe. Een voorstel om te trachten het telefoonkantoor afh/ier op Zon- en feestdagen een half uur geopend te krijgen w'erd met slechts 5 stemmen vóór gekelderd. Op voorstel van het lid D. Everaers Werd de jaarsubsddie aan het Schoolfonds gebracht op f 5. Staande de vergadering gaven, 8 ipiersonen zich als nieuW lid voor dit fonds op. Aide boven genoemde voorstellen zuilen door het be stuur ingediend wiorden, waar zulks noo- diig is. ST.-ANNALAND. Onze gemeente is weer een nieuwe vereeniging rijker ge- Worden, die nu reeds meer dan 200 leden tejt. Het doel ervan is om de veie lief hebbers van schaatsenrijden aan een' goe de 'baan te helpen, zoo mogelijk dicht bij het dorp gelegen. Na een paar voor- loopi'ge vergaderingen, wiaarbij een groote belangstelling' bleek, is Woensdagavond in „Havenzicht" definitief besloten tot de oprichting daarvan. Tot leden van 't be stuur zijn gekozen de heeren A. Paape Voorz., A. Gunst, seer., H. Overbeeke, pen- stak, er uit en Wierp dezen in de manege, waar een der bedienden het wapen op raapte. i uj 1 Ik ben zoo blij, dat je niet geraakt bent, zei ik tot Arthur. Wij waren nu even alleen, rondom ons waren de rr.en- schen opgestaan. [Maalt je niet ongerust, het twas maar een waarschuwing en eigenlijk ben i'k er blij 0m1, dat ik die ontvangen heb1. Blijkbaar heeft men een vaag vermoeden dat i'k meer w'eet dan voor zekere per sonen gewenscht is. Deze dolk is voor mij de boodschap, dat ik op het goede spoor ben. Ik denk er natuurlijk' niet aan mij terug te trekken. Nu eerst recht niet. Taaie wilskracht sprak uit den klank van Arthur's stem, hij had de tandien op elkaar geklemd. Ik geloof wel dat wij met gevaar lijker individuen te doen hebben dan ik aanvankelijk dacht. Deze waarschuwing was buitengewoon vernuftig uitgedacht. Natuurlijk kan nooit worden bewezen, dat deze worp iets an ders Was dan een ongeluk en bovendien gelijken dia. Chineezen zoo op elkaar, dat niet uit te maken is, wie gegooid heeft. Ook Was deze bode bijzonder welspre kend. Ik vermoed nu, dat de goede vriend van de paardrijdsteir, die moer voor haar beteekent dan haar broer, ook in het cir cus aanwiezig is, hij zal ongetwijfeld onze komst aan'de schoone Mifly hebben mee gedeeld en zij heeft een der Chineezen 'n AU uw Kinderen zioh bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk 30-60-90 ot. PUROL (Wenk gegeven. Al die circus-artisten zijn kameraden onder elkaar en een Chinees begaat voor een dubbeltje een moord* Ik verhaalde van de oogen, die ik op mij gevestigd had gevoeld. Mijn plan is nu, tegen het einde der voorstelling kalm naar den uitgang te wandelen, alsof het onze bedoeling is, niet in het gedrang te komen, vervolgde Ar thur, na even in gepeins te zijn verzonken. Milly heeft het laatste nummer en zal, na zich te hebben verkleed, stellig door den persoon in kwestie naar huis Worden vergezeld. Haar adres weet ik uit de 'couranten, het is hier vlak bij, ik <h'eb het op de kaart nagekeken. Wij hebben dus een kleinen voorsprong. Wij gaan nu na ar het kwartier van de paardrijdster en ik Wandel vandaar af rustig de straat terug i n de richting van het Circus. Voor een kleine vermomming heb ik gezorgd, ik heb een pet bij mij, jij draagt zoo lang mijn overjas en stelt je verdekt op;} Ik moet hen dan tegenkomen.' en zal mijn oogen den kost geven, Als de tw'ee in huis gegaan' zijn, kom je m'ij' maar .ach terna. De muziek ruischte door het circus. De bel luidde en het publiek stroomde uit de stallen naar binnen en zocht vlug de plaatsen. Niemand wilde het numlmer van mademoiselle Raven missen. Toen de bel voor de tweede maal luidde, kwamen nog slechts enkelen'met vluggen tred aange- loopen. (Wordt veroolffd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1