Zierikzeesche da Nieuwsbode ZEELANDs ROEM ROOMBOTER. 3 Febr. 1926. zierikzeesche courant. advertentiên binnenland» Mannen ABONNEMENTI IPryi por 3 maanden f ï,5C. franco par post f 2>80, "Voor he? buitenland ner i&*r f 10,—. Afaondariyke nummers oont. VerechUnt Maandag, Woensdag an Vrijdag S2ste JAARGANG. - No. 11816 Sir k, J. DE lOOZE Jr. Uitt-Mlf. i. IOSTEI. van 1—1 regels 60 ots. vaa J regels en daarboven 20 ets. ps>? regel. Seolames 60 ets. p. regel. Bij oontraot belangrijke korting. Imendlng op den dag van aifc gave vöö? 11 are. HULDEBLIJK VAN DE LANDSTORM. De bijzondere vrijwillige landstorm en cje landstormkorpsen motordienst, vaartui- gendienst, spoorwegdienst en luchtwacht dienst bieden op aanstichting van de na tionale landstormcommlssie der Koningin en den Prins ter gelegenheid van hun 25- jarig'e echtvereeniging een tegeltableau aan, dat in een bijbehoorende oorkopde wordt beschreven. MILITAIR FASCISTISCHE PARTIJ. Zondagmorgen heeft te Rotterdam' een bespreking plaats gehad .om te komen tot de oprichting van een militair fascis tische organisatie, zoo meldt de Res.b. De vergadering 'welke niet toegankelijk was voor de pers, droeg een stipt geheim karakter. Besloten iwerd om nog niet tot oprichting te komen, maar eerst de be sprekingen af te wachten,- die gaande zijn om tot fusioneering te geraken. Wanneer het tot oprichting zal komen, zullen geen politieke doeleinden worden nagestreefd, doch men zal zich op het standpunt stel len, dat iedere Nederlander hoort mede te werken voor de weerbaarmaking van zijn vaderland, liefde in te prenten voor het Oranjehuis, en Nederland in het bezit van een goed bewapend leger en vloot te stellen. DE KABINETSFORMATIE. De pari. redacteur van de Tel. meent te wteten, dat Jhr. R. R. L. de Muralt, lid der Eerste Kamer en burgemeester van Borculo, aangezocht is voor de por tefeuille van Waterstaat. EVEN FIJN ALS US4 Stad an Provinosa ZIERIKZEE. Vorig jaar werd het Weekblad „Ons Zeeland", officieel orgaan voor de Zeeuwische vereenigimgen in ons .land opgeheven, maar als wleekblad tot bevordering van Zeeiand's handel en in dustrie, tevens orgaan van de Zeeuwische vereenigingea buiten Zeeland, verschijnt thans weer een nieuw tijdschrift van dien naam. Dit blad zal gewijd zijn aan de belangen, der provincie Zeeland en haar bewoners, mede zal 't, zooals 't in het voorwoord der redactie luidt, dienstig zijn aan den drang voor een vereenigings- orgaan. In het eerste nummer van _dit nieuwe tijdschrift, begin* een geïllustreerd artikel: Vertellingen van bezienswaardige ZeeuWsche steden. Begonnen wordt met Hulst, de hoofdplaats van Oostelijk Zeeu-Wsch -VI aanderen. Vorige week vergaderde ten stad- huize de Afd. Zzee van het Nederlandsche Roode Kruis. De voorz., de heer P. F. Wiltermans, opende de slecht bezochte vergadering, waarna de notulen der vo rige werden gelezen en goedgekeurd. Ver volgens kwamen in behandeling de con cept-statuten voor de afd., die vrijwel on gewijzigd werden vastgesteld en naar 't Hoofdbestuur ter goedkeuring zullen wor den ingezonden. Daarna las de secr. het jaarverslag 1925, wiaaruit o.m. blijkt lief het ledental steeg van 38 tot 116, saldo in kas f 548,94 is, de collecte f 170,36 opbracht, terwijl aan eenige gezinnen bij dragen in verpleegkosteh en versterkende middelen werden verstrekt. De rekening van de penningmeesteres, mevr. L. Ocht- man—v. Vuuren werd daarna nagezien en onder dank goedgekeurd, terwijl de be- grooting werd voorgelezen en in dubbel aan 't Hoofdbestuur zal worden toege zonden. 't Aftredend bestuurslid H. E. Beeiaerts van Emmichoven, werd met meerderheid van stemmen herkozen. Mede aanbevolen wa]s Dr. J. M. de Ruijter. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de colleges Van B. en W. in die provincie medegedeeld, dat zij in het vervolg bij afsuitingen van een weg voor het door gaande verkeer, de bepaling zullen op nemen, dat de tijdelijk te volgen weg duidelijk door het aanbrengen van ge schilderde pijlen, welke den geheelen om- iweg aangeven, met vermelding van den naam van de plaats tot Waar moet wor den omgereden, moet WOrden aangewe zen. NOORDWELLE. Zaterdag vergaderde 't Ziekenfonds alhier. De voorzitter, de heer J. Wittet opende de vergadering met een wöord van welkom aan de talrijke aan wezigen en noemde het een verheugend feit, dat door de groote opkomst bleek, dat de leden begrepen hebben, dat hun vereeniging aan den vooravond staat van gewichtige gebeurtenissen en ze thans te beslissen hebben in welke richting men voortaan gaan zal. Spr. memoreerde het verscheiden van den heer Houtman, één der oprichters van de vereeniging. De toe stand over 1925 mag bevredigend ge- heeten iworden. Uit het verslag van den penningmeester stippen we aan: d© con tributie bedroeg f 348,76, het ziekengeld f 194 en het batig saldjoi f 139,18. De heer G. Geluk, aftredend als bestuurs lid, wlordt bij acclamatie herkozen. In de commissie tot nazien der rekening war den 'benoemd de heeren J. de Blonde en S. Hart. Het bestuursvoorstel om in de maanden Februari ên Maart geen contri butie te heffen, wordt aangenomen. Dhr. Verjaal brengt als afgevaardigde naar de Prov. vereeniging verslag uit, in hoofd zaak van de rede van den heer Vaz Diaz, w'elke rede men zou kunnen weergeven met de Woorden: Men moet over het algemeen harder en vlugger aanpakken. Als punt 8 van de agenda komen aan de orde de voorstellen van de Prov. Ver. aan de verschillende ziekenkassen. In de vacature van een bestuurslid kiest men na discussie den heer De Bruijn, burge meester van Ellemeet, wien men zal vra gen zijne candidaatstelling aan te nemen. Het bestuursvoorstel om de contributie van 5 bpi 6 Ot. per lid 'te brengen en dit voor 1926 toe te staan, wOrdt aangeno men. Alsdan komt aan de orde de be spreking van de. concept-statuten van het Nederlandsch Verbond van ziekenkassen. Die statuten zullen dan geldig zijn voor elke aangesloten vereeniging. Het Vier bond verliest dan zijn federatief karakter en terwijl zelfbeheer altijd op: den voor grond stond, zal men straks iets van z'n vrijheid moeten missen ten behoeve van Jiet algemeen belang. Er is dan een hoofd bestuur, het verbond is verdeeld in pro vincies, districten en kassen, en traps gewijze verkiest men dan zijn afgevaar digden. Het landelijk Bestuur regelt de financiën,, maakt) de begrooting op en bepaalt de bijdragen. Ook zal er zijn een Raad Van Advies als adviseerend lichaam en om toezicht te houden. Het bepalen van ziekengeld en premiën wordt gere geld volgens 'gelijke beginselen en het Landelijk Bestuur is bevoegd het zieken geld te bepalen. De premie is 21/2 cent per uitgekeerde gulden en zal hij ons dus een verandering geven van 15 et. op 20 et. (uitkeering f 8) De du,ur van de uitkeering is: 26 Weken geheel, 26 we ken half, 52 weken een vierde. Hier mag wiel eens over gedacht worden. Wanneer men bij een uitkeering van' f 8 zipo'n lang durige zieke had, dan was de kas voor een groot gecteelte naar de maan. Deze bepaling is voor de vereeniging doodend. Men kan zich dan ook gaan verzekeren in klassen. Als een lid zich hooger wil Verzekeren, zal het bestuur zulks moeten toestaan. Na uitvoerige besprekingen besluit men den afgevaardigde naar Goes tegen de concept-statuten te laten stemmen. Bij de rondvraag worden nog 3 nieuwe leden opgegeven. Nadat de heer Clement uit naam van de vergadering het bestuur dank heeft gebracht voor al w'at ze het afgeloopen jaar voor de vereeniging deed, sluit de voorzitter de vergadering. ELLEMEET. Voor een talrijk publiek gaf Zaterdagavond in de zaal van de heer De Roo het muziekgezelschap „K. N. A." (directeur de lieer C. V. d. Nood) haar jaarlijksche uitvoering. Uit een zes tal muzieknummers bleek, dat men, zich ernstig had geoefend. Ter afwisseling Wierden opgevoerd: „De 100.000 uit de Loterij" en „Een uurtje in een Ameri- kaansch logement", beide blijspelen in één bedrijf. Het spel w'as correct. De rollen waren goed verdeeld en uitstekend ingestudeerd. Verder wierd het program ma aangevuld door eenige komische voor drachten, die zeer in den smaak van het publiek vielen. Voor de vereeniging wlas het een succesvolle en voor de aan- wiezigen een genotvolle avond. ZONNEMAIRE. Vrijdagavond j-1. gaf de Chr. Zang vereeniging „Halleluja", direc teur dhr. H. G. v, d. Doel, hare jaarlijk sche uitvoering in de bïjz. school alhier. De zaal was goed bezet. Na het zingen ivan pjsl'. 1031 1 dioor alife aanWezigen èn gebed door den eere-voorzitter dhr. Bun schoten, Werd deze uitvoering geopend. De eere-vioorzitler heette allen hartelijk welkom en bracht dank aan de aanwe zigen voor hunne groote belangstelling. Daarna gaf spr. het woord aan den Direc teur en de vereen. Totaal werden 22 zangnummers ten gehoore gebracht, w'.o. een kerst-cantate, verschillende vrouwen koren, solo's en duet. Er werd zeer goed gezongen, uitspraak en toon Waren uit stekend. Alles getuigde van een uitmun tende leiding en groote wilskracht van dit zoo kleine koor. Het geheel© programma viel den aanwezigen zeer in den smaak, hetgeen bleek uit het herhaaldelijk ap plaus. Na eindiging van het programma dankte de burgemeester den eere-voorzit- ter voor de hartelijke woorden tot hem gericht, eveneens den directeur der ver eeniging voor al het sehoone wat ten ge hoore was gebracht (in bijzonder de so praan-soliste) en wenschte, dat deze ver eeniging met haar bekwamen directeur moge groeien en bloeien. D© eere-voorz: bracht namens de vereeniging dank aan het schoolbestuur voor het in gebruik geven van de school, den heer De Roo voor het beschikbaar stellen van zijn huisorgel en de aanw'ezigen voor hunne groote aandacht en stilte tijdens de zang. Spr. w'ekte de jongens en meisjes op om lid te worden van deze vereen, en hoopte dat de vereeniging met haar* eminenten directeur op den ingeslagen weg moge voortgaan. Met het zingen van psl. 68 10 en dankgebed wierd deze goed ge slaagde uitvoering gesloten. ST.-ANN AL AND'. Openbare vergadering van den raad der gemeente op Dinsdag 26 Jan. Voorzitter de burgemeester. Af wezig de heer C. M. Elenbaas wegens ziekte en weth. Quakkelaar wegens ambts bezigheden. De voorzitter houdt de vol gende toespraak: Mijne Heeren! In het verloopen jaar bleef onze gemeente ge lukkig voor rampen bewiaard, terwijl an dere plaatsen, o.a. Borculo in Augustus, geteisterd werden door een cycloon en tal van plaatsen aan 't einde van 1925 en het 'begin van dit jaar te lijden had den v'ajn overstroomingen. De treurige tijdingen daarvan brachten alom een ge weldige ontsteltenis teweeg. De bekende weldadigheidszin onzer landgenooten openbaarde zich spoedig weer en onze gemeente Wilde natuurlijk niet achter bïiji- van. Een som van f 1039,30 is hier bijeen gebracht gis een bewijs dat de offer vaardigheid ook in St.-Annaland groot is. De voorzitter grijpt deze gelegenheid aan, om de heeren, die zich met de inzame ling hebben belast hartelijk dank te be tuigen voor den tijd, dien ze er aan heb ben besteed en de moeite, die ze zich hebben getroost; ze hebben daar zeer ze ker een goed werk mee gedaan. (Die hee ren waren de leden van djan raad met dein burgemeester en den secretaris. Gorr.) De toestand van onze gemeente in 't verloopen jaar is niet ongunstig geweest. Wat den landbouw betreft, kan gezegd Worden dat de opbrengsten goed waren, maar dat er door de boeren niet ten volle van geprofiteerd kon worden door de lage prijzen van sommige producten De verbetering van sommige straten kon Wleer plaats hebben uit de eigen midde len. 't Is gebleken dat sommige uitga ven zich in stijgende lijn bewegen, zoo b'.v. de bijdragen in de kosten der krank zinnigenverpleging en de bijdragiem in de kosten van het middelbaar onderwijs. De gewone werken konden alle verricht WOrden en 't mag gezegd worden dat de gemeentegebouwen in uitstekenden staat verkeeren. In 1925 nam de bevol- 00ET UW SCHOENEN GOED king toe met 32 zielen en bedroeg op 1 Jan. 2623 zielen. De burgemeester houdt die toename mede een gevolg van den bouw' van nieuwe woningen en hoopt dat daarmede zal worden voortgegaan; Met den wensch dat de Leden van den raad dit jaar weer eendrachtelijk de 'be langen 'der gemeente zullen behartigen, eindigt de voorz. zijn Nieuwjaarsrede. Tot de ingekomen stukken behooren: a. Bericht van 't weezen-armbestuur, dat door regenten de kas is nagezien, wiaarin aanwezig was, zooals behoorde f 5297,47f'; b. proces-verbaal van kasopname bij den gem;-.ontvanger, w'aarin aanwezig was f 14354, wat in orde bleek te zijn; c. een brief van den gemeenteraad van St:- Maartensdijk, meldende dat het tracta- ment van het hoofd van 'den vieeschkeu- ringsdienst voor onbepaalden tijd is vast gesteld K>pl f 2750; ld. eén missive van Gedi. Staten, meldende dat de verplegingskos- ten vian krankzinnigen zijn gebracht op f 820 pilus f 50 ,V|oor kleeding; Idem van Ged. Staten, dat aan de gemeente, wie- gens te veel betaald geld aan den keu ringsdienst van waren, een. som vajn f 71,81 zal gerestitueerd wiorden; f. id. van Ged. St. dat de verordeningen der gemeente, die volgens art. 178 van de gemeentewlet om de 5 jaar moeten her zien worden, alle weer zijn vastgesteld; g. id. van Ged. Staten betreffende de eleotriclteitsvoorzienimg van Tholen Schouwen en Duiveiand, over welke zaak nadere mededeelingen zullen volgen. De heer Goedegebuure vraagt het woord en zegt: „Dit is het begin en als het op denzelfden voet moet voortgaan als met de waterleiding, dan zal ik er nooit mijn stem aan geven"; h. een brief van den gemeenteraad vain Goes aangaande den keuringsdienst Van waren, die aam de gemeentebesturen vaak inlichtingen ver schaft, w'at die besturen evenwel niet moet 'weerhouden er zoo moodig nog meer te Vragen; i. het verslag volgens art. 58 der 1 Woning wet met betrekking tot de verbetering van de volkshuisvesting over 1925; j. bericht van Ged. Staten dat de gemeentebegrooting over '26 is goedge keurd. Aan de beurt is nu een wijziging van de begrootingen over 1925 en '26 tenge volge van de kosten van ondeïwijs aan I jongens na den leerplichtigen leeftijd (f 275) en van de verhooging der kosten van armlastige krankzinnigen f70), wat met een af- en overschrijving van de begrooting over '25 een bedrag uitmaakt van samen f 640. Nu volgt de vaststelling van de kaai- en havengelden, mede naair aanleiding van een verzoek van de ver eeniging tot het aanschaffen van hulp- meststoffen. Wijziging ondergaat de be lasting op gedorscht graan, peulvruchten, aardappels en uien, die van U/o et. per 70 K.G. gebracht wordt op 1 ct per 100 K.G.; op pulp, die van 6 ct. per 1000 Ks.G. op 5 et. en op vlas, die van 15 ct. per 1000 K.G. wordt gebracht op; 10 ct. Kolen zijn vrij, koolasch niet dienende ter verharding van wegen. De heer van Houdt vraagt naar kalk, zand en steen, grint en keislag, waarop de voorz. ant woordt dat de opbrengst daarvan zoo miniem! was, dat daarvan is afgezien. Er blijkt verschil van meening te bestaan over sommige al of niet te belasten din gen tusschen den weth. Elenbaas en den voorzitter, wat den heer Heijboer doet vragen, of het toch een voorstel is van B. en W., waarop de voorz. bevestigend antwoordt. Volgt nu het havengeld. Iets nieuws is de gelegenheid voor de eigen schippers om een abonnement te nemen, waarvoor 6 maal het verschuldigde van een enkele reis moet worden betaald. Doen ze dat niet, dan moeten ze ook voor de 7e en 8e reis doorbetalen. Vreem de schippers betalen 8 ct. per ton of 10 ct., al naar dat hun schip kleiner of grooter is dan 150 ton, de eigen schippers 5 ct. Stoom- en motorvaartuigen worden belast met 10 erb-per ton. Beide verorde ningen worden met alg. st. aangenomen. Ook wordt aangenomen nu a. s. het voor stel tot regeling der begrafenisrechten van B. en W., waarbij in acht genomen moet worden, dat voortaan alle kosten aan de gemeente moeten betaald wor den. Beneden 1 jaar zijn die kosten f 3,20, van 1—12 jaar f3,85, van 12—16 jaar f5,45 en van 16 jaar en daarboven f6,80. Nog was ingekomen een brief van den heer D. Goedegebuure, waarin hij wegens vertrek uit de gemeente ontslag vraagt als schoonhouder van de begraafplaats. Wordt toegestaan. De voorz. deelt nu mee, dat er ook na een tweede oproeping met verhoogd loon, niemand zich heeft aangemeld voor grafdelver. B. en W. stellen nu voor den gemeente-werkman D. Hage daarvoor aan te wijjzen en hem ook het schoonhouden der begraafplaats op te dragen en hem voor beide zaken een vaste bezoldiging toe te kennen van f 100 per jaar, met welk bedrag dan ook zijn pensioensgrondslag wordt verhoogd. Alle leden vinden die oplossing goed. In eigen beheer zullen twee straten verbe terd worden, wat een bedrag van f3600 zal vorderen: a. van C. Dorst tot het begin van den Hoender weg, waarbijl mede ten genoege van dhr. Geluk, zooals bleek uit zijn vraag, de afrit vlakker zal gemaakt worden en b. van de trapjes bij W. Heijboer tot den tuin van de pas torie. Allen voor. Daarna sluiting en ver der Nieuwjaarsbedeeling. was in casatie behandeld door den Hoo- gen Raad, die haar naar de rechtbank verwees. Een aantal personen kwam ver tellen, dat bekl. voor hem niet plakte. Bekl. zeide eenige malen aan den bur gemeester te hebben verklaard, daartegen gemoedsbezwaren te hebben. Deze, als getuige a décharge gehoord, zeide, dat bekl. hem eenige malen ter doorzending een brief gegeven had, waarin hij de namen noemde van zijn werklieden, die gemoedsbezwaren hadden. De officier van justitie wees er op, dat bekl. het advies van den ambtenaar van den Raad van Arbeid, die hem den weg wees om zijn gemoedsbezwaren ter ken nis van den raad te brengen, niet heeft opgevolgd en eischte 391 raiaaili f 3 of 391 smaal 3 dagen hechtenis. Overspannon Zenuwen vragen een Kalmeerend en Zenuw sterkend middel. Myoheirdt's Zenuw tabletten beantwoorden volkomen aan dit doel. Glazen buisje 75 et. By Apoth. en Drogisten. BËCHTZAK^ EEN EISCH VAN f 550,000. De curator in het faillissement van de N.V. Int. Cetem Arbitrage te Amsterdam, mr. W. A. Moerel, heeft de heeren S. S. Weyl te Amsterdam en mr. H. P. Mar- chant te Scheveningen, opridhterk van genoemde naamlooze vennoootschap, ge dagvaard om te betalen ieder f 275,000. Het kapitaal van de thans gefailleerde maatschappij Cetem bedraagt f 1 Cnillioen verdeeld in een groep van 250 aandeelen A en 750 aandeelen B, alle van f 1000. De aandeelen A zijn alle geplaatst en volgestort. Van de aandeelen B zijn 300 geplaatst en volgestort. Daar de gedaag den tezamen hebben deelgenomen in het maatschappelijk kapitaal der onderneming (voor f 550,000 naar zij' hebben verklaard, maar in 'werkelijkheid noch door gedaag den, noch door derden iets is gestort, vor dert de curator van ieder der gedaagden f 275,000. Hij vraagt, de heeren Weyl en Merchant te veroordeelen tot betaling bij voorraad en bij lijfsdwang en bovendien, dat 6 pet. rente zal worden betaald van den dag van dagvaarding af tot den dag der voldoening van het bedrag. EEN KLACHT TEGEN Mr. h. P. MARCHANT. Mr. Moerel, curator in het faillissement van de. Cetem, heeft 'bij den raad van toe zicht en discipline van de orde van ad vocaten te 's-Gravenhage een klacht in gediend tegen mr. H. P. Marchamt, we gens diens uitlating tegenover een jour nalist, waarin hij in v'erband met den eisch tot volstorting van aandeelen van de Cetem1, van een 'poging tot chantage heeft gesproken. GEMOEDSBEZWAREN TEGEN DE PLAKWET. Voor de rechtbank te Middelburg is behandeld de zaak tegen den 63-jarigen boomkweeker L. E., uit Kapelle, die door het kantongerecht te Goes was veroor deeld tot 391 geldboeten van f2 of 391 dagen hechtenis, omdat hij geen zegeltjes w wiui plakte voor zijn werknemers. De zaak I tod' Indien by het soheren uw huid pyn doet of Btuk gaat, kunt gÖ dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wry ven met een weinig 80-60-90 ot. PUROL LANDBOUW EN VEETEELT. ZIERIKZEE. Zaterdagvoormiddag hield de landbouwver. „V^Z.O.S." alhier, haar jaarvergadering ten huize van mej. de Wed. Verwer, onder voorzitterschap van den heer W. den Boer. Deze heette na opening de vergaderden welkom, waarop hij eenige algemeene beschouwingen gaf tover 1925 en enkele zaken besprak de toe komst van den landbouw rakende. Bij afwezigheid van den secretaris nam het bestuurslid, de heer van Schelven, deze functie waar. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den secretaris der kring, waarin werd me degedeeld, dat de secretaris der Z.LjM-» de heer KieLstra, Dinsdag 16 Febr. e.k. een lezing met lichtbeelden komt houden naar aanleiding van de ten vorige jare gehouden excursie naar Zwitserland. Mededeeiing werd voorts gedaan be treffende een nieuw' kunstmeststof: Kalk- salpeter, Wielke 151/2 0/0stikstof en 28 0/0 kalk bevat. De commissie, belast geweest met het nazien der rekening, opgemaakt door den penningmeester, dhr. Breesnee, verklaarde de rekening, bij monde van den heer v. d. Welle actoord. Het voordeelig saldo der rekening bedroeg f' 2,465. Aan de ordë was daarna de verkiezing van een bestuurslid, wegens het 'bedan ken van den voorzitter, den heer W. den Bp er. Deze nam hierop 't woord en herinner de eraan hoe hij 't vorige jaar gezwicht 'was voor den op hem uitgeoefemden, drang, maar thans staat zijn besluit vast. Als lid van het bestuur, waarvan 12 jaar als voorzitter, heeft hij gedurende 25 jaar de belangen der vereeniging voorge- staan. Spr. hoopt, dat z'n opvolger in de gevolgde banen mag voortgaan, die zullen leiden tot bloei der vereeniging. De wd. secretaris deelde mede, dat de heer Enzlin, die tot z'n spijt hier niet aanwezig kon zijn, een speech heeft neer geschreven, die anders door hem w'as uitgesproken. De heer van Schelven ias daarop de rede van den heer Ei tvoor, iwaaruit wij 't volgende aanstippen. De secretaris gaf uiting aan de ge voelens van bestuur en leden door den heer den Boer dank te zeggen voor het geen deze voor de vereeniging heeft ge daan, als bestuurslid en voorzitter. Gememoreerd werd den oorlogstijd en (le crisismaatregelen, toen de voorzitter veel moeite heeft genomen om de land bouwbelangen te dienen. In 't bizonder werd de welwillend heid des voorzitters gereleveerd t. 0. v. de klein-landbouwers; de groot-landbouwers zagen tegen hem op, zich veilig voelend onder zijn leiding. Daarom vervult het heengaan van den voorzitter de vereeni ging met leedwezen. Als aandenken aan dit afscheid werd namens bestuur en le den dhr. Den Boer een stoffelijk blijk van w'aardeering aangeboden, bestaande uit een boekenkast. (Instemming.) De heer Panny sloot zich bij. de rede Van den afwezigen secretaris aan, er bij voegend, dat die Woorden als uit het hart van deze vergadering gegrepen zijn. De leiding van den voorzitter was voortref felijk. nij kende de nooden der leden. Moeilijk zal het zijn iemand te vinden •die in de voetstappen van den thans heen- gaanden voorz. treedt. Spr. hoopte dat het den heer Den Boer verder goed mag gaan en.wenschte hem en zijn huisgezin veie gelukkige dagen toe. (Applaus.) De heer den Boer dankte voor die woor den van den secretaris en dep heer Panny en voorts voor de welwillendheid der leden gedurende al de jaren van zijn voorzitterschap. Tot bestuurslid wërd daarna gekozen de heer J. C. van Oeveren, terwijl de perio diek aftredende bestuursleden, de heeren Breesnee en van Schelven, met bijna al gemeene stemmen werden herkozen. Voor Werd overgegaan tot de opgave van kunstmeststoffen, deelde de voorzit ter mede, dat het onderzoek' veel kosten medebrengt voor de vereeniging, wes halve het 'bestuur voorstelde de kosten van onderzoek oim te slaan over het aan tal balen, dat aanbesteed Wfordt. Niemand

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1