ZEELAND'; ROEM ROOMBOTER. Maandag 1 Febr. 1926. zberikzeesche courant. "TTu i L L E T O N. Oe vrouw zonder hart, Vrouwen PUROL ABONNEMENTt PrUi per ,3 maanden f 1.60, franco per post ƒ1,80. Veer het buitenland per j**r f 10,—. Afaondoriyke nummers 5 aent. Yercohynt Maandag, Woensdag- sa Ycijdfeg Zierikzeesche Nieuwsbode ADVERTENTIÊN v*e 1l regali 80 cti. vu v ïogeli an dutrboven 20 oti. p«." regel. Seolunei 80 oti. p. regel. BU oontreot belangrijke korting, 88ste JAARGANG. - No. 11345, In"cdln« "f d9n d«* llr. L J, DE LOOZE Jr. V. J. KOSTEN, ™r BINNENLAND. HET EERSTE MILLIOEN. Blijkens de 19de verantwoording van de tot dusver door de Algemeene Ver- eenigde Commissie, tot leniging van ram pen door 'watersnood in Nederland ont vangen giften, is thans een 'bedrag van ruim één ïr.illioen gulden (f 1.031.139,710) binnen. Onnoodig te zeggen, dat tot leni ging van den nood een nog veel grooter som noodig zal zijn. Het adres van den penningmeester is: Jhr. H. M- van Loon, Keizersgracht 579—581, Amsterdam, post giro No. 8578. DE KON. ZILVEREN BRUILOFT. De Koningin en de Prims zijn van Den Haag naar Het Loo vertrokken, 'waar hun zilveren huwelijksfeest in den familie kring zal iwiorden gevierd. De Prinses blijft nog toj Donderdag in Den Haag, in verband met haar onderwijs. Eenige familieleden van den Prins 'wbrden Vrij dag op Het Loo verwacht; de Koningin- Moeder zal Zaterdag komen. Verder zul len Zaterdag de vroegere speelgenooten Van de Prinses op Het Loo aankomen, teneinde Maandag in zeer besloten kring, met de Prinses het zilveren. Huwelijks feest van haar ouders te vieren. Zog als reeds 'werd medegedeeld, is het de Ko ningin, met het oog, op haar zeer drukke 'Werkzaamheden, niet mogelijk, dit jaar audiënties te verleenen. Het zal het Kon. echtpaar dan ook niet mogelijk zijn, ge- lukWenschen mondeling in ontvangst te nemen. I Van het schilderij der Kon. familie, dat het Oranje-comité 1926 bij gelegen heid Van het zilveren huwelijksfeest van de Koningin en den Prins aan het Kon. echtpaar zal aanbieden, zullen, zooals reeds is gemeld, reproducties worden ge maakt ter uitreiking aan de schoolkinde ren in Nederland. DE WATERSNOOD. De Koningin heeft een langdurige be spreking gehouden met den heer Walrave Boissevain, voorzitter van de Algemeene vereenigde commissie tot het lenigen van rampen door watersnood in Nederland. De toestand in de door den watersnood het zwaarst getroffen streken en de maatregelen ter voorziening in de vele behoeften aan steun kwamen hierbij ern stig ter sprake. Uit Stad en PeevinoSe, ZIERIKZEE. Mej. B. van Anrooij, huis- bezoekster-enquêtrice alhier is door de ivereeniging tot 'bestrijding der t.b.c. te Kampen als zoodanig benoemd. DE SINT-LIEVENS-MONSTERTOREN. Tot vóór eene eeuw bevonden zich in den Sint-Lievens-Monstertoren alhier drie zolderingen, rustende op zeer zware eiken balken. De benedenste zoldering boven den boog, ter hoogte van pl. m. 25 (Meter boven den beganen grond, werd oudtijds gebruikt om de 'klokken te luiden, want tot daar hingen de touwen, waarmede 3 of 4 van de 5 in jden toren aanwezige klokken in beweging werden gebracht, wat zeer dikwijls, met name bij begrafenissen geschiedde en dat nog tot 1829 plaats vond. Was het lijk in het graf neergelaten en de eerste aarde op de kist geworpen, dan hield het luiden op. De tweede zoldering bevond zich ter hoogte van pl. m. 38 Meter boven den grond en de derde of hoogste op 50 [Meter. De onderste zoldering en de hoogere waren echter langzamerhand door ouderdom gevaarlijk geworden om te betreden. De laagste of oudste kan van omstreeks 1470 of 1480 geweest Zijn, de hoogste dagteekende van wellicht 1520. Het zal misschien ongeveer een eeuw geleden zijn, dat de laagste zoldering geheel werd verwijderd en de vloeren Oorspronkelijke Holl. detective-roman door R J. BRANDENBURG. 14 Vindt je niets bijzonders in die iwoorden van de paardrijdster? vroeg Ar thur. Het mioet een uitstekende comediante zijn, antwoordde ik. Dat lijkt mij- ook zoo toe. Haar uiting van leed, haar verhaal van haar gemoedsaandoeningen, 'welke zij zoo pak kend te beschrijven 'Weet, bij de arres tatie, het geeft alles den indruk van oo- mediespel. Maar er is nog meer. Haar broer heeft haar gesproken alvorens hij ,w!erd aangehouden. Zij weet dus, dat hij den moord niet heeft bedreven. En toch geeft zij1 op de vraag of zij hem voor on schuldig houdt, niet ten antwoord: neen, en nog eens neen. Zij' schreeu'Wt het niet uil, dat hij onschuldig is. Dat 'bewijst, dat zij den dader 'wil redden, dat bewijst, dat zij 'Weet wie de dader is. Misschien meer dan een vriend! Shocking, zou tante Jane zeggen. Het 'wil mij voorkomen, dat wij ons onde^oek naar den dader, van den aan slag pp baron Lucius moeten beginnen en MeisjesEr is geen deugde- ïyker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 ot. der hoogere zolderingen werden weg genomen. De kruiselings over elkaar ge legde eiken balken dezer bovenste ver diepingen bleven echter behouden. Bij' een onderzoek in 1909 naar de sterkte van die balklagen ingesteld, bleek de hoogste dermate vergaan, dat een der balken 2V2 d.M. gezakt was. Geen won der inderdaad, daar deze stukken hout, lang ongeveer 12 M. en dik 70 bij 45 c.M. omstreeks 1520 afkomstig waren van eike- boomen van 4 a 5 teSemlwien oud, zoodot ze nu de duizend jaren gingen naderen en door den invloed van lucht en weder ge durende bijna 4 eeuwen verteerd waren. In Augustus 1911 is dan ook 's avonds ongeveer half elf ure een der genoemde afgerotte balken van 50 (M. hoogte met vervaarlijk geraas omlaag gestort, waar door de balklaag op 3/4 der hoogte en eene fraaie gerestaureerde gothische lambrizeering geducht beschadigd wer den. In December 1911 zijn toen nieuwe balken voor den hoogsten zolder aange voerd en kort daarna met nieuwe kor- beelen aangebracht. Die 4 stukken hout hadden eene lengte van 12,70 M., bij een dikte van 40 bij 42 cïM. Eerst te vorigen jare zijn nu voor de middelste en de onderste zoldering nieu we balken van Amerikaansch grenen hout aangevoerd en sedert enkele weken is men bezig deze ter bestemder plaatse aan te brengen, wat, als ieder begrijpen kan, een gevaarlijk werk is. De middel ste balklaag is nu gereed en men is nu werkzaam om ook de onderste zol dering te gaan leggen, welke, als gezegd is, toch altijd nog ongeveer 25 jM. boven den beganen grond ligt. Ongetwijfeld zui len deze balklagen bevloerd worden en dan zal men weer, als voorheen, door aanschouwing van nabij, van binnen in den toren de enorme afmetingen kunnen aanschouwen, welke dit bouwgevaarte kenmerken. Te laat voor het vorige nummer Vernamen 'w'e, dat de heer J. Stoel, ge meenteveldwachter te Stavenisse, he den (1 Februari) den dag herdenkt, dat hij' vóór 25 jaar zijn burgerkleeding met die der politie verwisselde. Na eenige jaren agent van politie te Zierikzee ge weest te zijn, werd hij alhier in zijn tegenwoordige loopbaan benoemd. jMoge het den jubilaris gegeven Zijn, zijn niet altijd even gemakkelijke en aangename taak tot genoegen van zich zeiven en van de ingezetenen, nog verscheidene jaren te kunnen vervullen! KERKWERVE. Woensdag 27 Januari, heeft het Fanfarecorps „Coneordia" hare donateurs een hoogst aangenarnen avond bezorgd, door het geven van een mu ziekuitvoering, het opvoeren van een blij spel en verschillende voordrachten. Een en ander gaf blijk, dat de leden van deze nog jeugdige vereeniging, met ernst heb ben gewerkt, om deze uitvoering naar be- hooren te kunnen geven. De verschillende muzieknummers IWerden goed uitgevoerd, het blijspel „Vlug verdiend" deed de aan- IWezigen volop genieten. De voordracht: „Als iemand verre reizen doet...", 'Werd fijn gespeeld. Welverdiend Iwas dan' ook de dank, die de Burgemeester, namens alle aanwezigen, den leden van „Coneor dia" bracht, voor den genotvollen avond, thans gegeven, den wensch er pij uit sprekende, dat wij nog dikwijls door deze vereeniglng op zulk een uitvoering mo gen worden onthaald. Donderdagavond bij' Mildy Raven, 'Wij zullen vandaag of morgen eens naar het circus gaan om kennis te maken. Ik: klapte in mijn handen, dat vond ik een prachtig idéé, naar het circus te gaan. Met oom brachten 'Wij' beiden mr. Van den Drent weg, wij' hadden het eigenaar dige mannetje leeren hoogachten om zijn vriendelijkheid en goedheid. Hij dankte ons nog voor onze hulp dien nacht van het doodshoofdbriefje. Nu was hij niet bang meer, imm'ers, Arthur had herhaal- lijk al zijn overredingskracht aangewend om' hem er van te overtuigen, dat het briefje niets dan een mop had moeten verbeelden en ook oofn hadden Wij ter stond in dezen 'waan gebracht. Trou wens, hetgeen den volgenden dag gebeurd Was, had den persoon van den .advocaat geheel op den achtergrond gedrongen en het voor mij' onheilspellende briefje was in het vergeetboek geraakt. Met een stevigen handdruk namen wij afscheid van mr. Van den Drent en re den daarna naar huis terug. Hoofdstuk VII. Naar het olrous. Wij' zouden dien avond naar het cir cus gaan. Tevoren hadden iwlij' erover beraadslaagd of iwjij' het aan oom en tante zouden zeggen of dat iwjij' zouden Voor geven een eindje te gaan toeren. Het eerste had het bezwaar, dat de vermoe delijke tegenpartij ons pi an zou kennen, EVEN FIJN ALS gafi.het weer een uitvoering, toegankelijk voor iedereen. Beide avonden wias de zaal vol. ELLEMEET. Zaterdag j.l. gaf de Har- monievereeniging „IKunst na Arbeid" al hier, directeur dhr. C. v. d. Nood', in de zaal van de Roo een uitvoering. De zaal was flink bezet. Opgevoerd werden een 6-tal muzieknummers, 2 kluchtspelen en enkele voordrachten. Het geheelev pro gramma werd goed afgewerkt; een be wijs, dat de leiding bij den nieuwen directeur in goede handen is. NOORDGOUWE. De collecte voor den 'wlatersnood heeft alhier opgebracht f 639,75. DREISCHOR. Onder groote belangstel ling, zoow'el Vrijdag- ais Zaterdagavond j.l., gaf „Bellamy", in de zaal van Sla ger, weer hare jaarlijksche tooneelvoor- stelling. Als no. 1 van het programma Werd vertoond de éénacter „Een keer punt" van W. G. van Nouhuijs, een teere kWestie rakende episode uit het leven van jor.ggehuwden. Daarna als no. 2 de clou van den avond,- de zoo bekende klucht in drie bedrijven „De Spaansche Vlieg". Daverend is -er- gelachen om de malle opeenstapeling van vergissingen en den komischeh angst en 'woede van den mosterdfabrikant Klinke en familie. Het luide applaus en vooral de telkens op klinkende lachsalvo's Iw'aren voorzeker Iw'el de beste bewijzen voor de goede vertooning van dit ongeëvenaarde malle kluchtspel. Grime en tooneelaankleeding kwamen mede goed tof hun recht, dank zij vooral de electrische verlichting van het tooneel. welke installatie was aan gelegd door de F.a Akkerdaas te Noord- gouwle. NIEUWERKERN. De collecte voor den Watersnood heeft opgebracht de som van f 1102,40; die voor het Juliana v. Stolbergmonument f29,25. Het eerste be drag is overgemaakt aan den penningmi. van de Algem. Ver. Commissie tot leni ging van rampen door watersnood in Nederland te Amsterdam1, het laatste be drag aan de Prov. Griffie van Zeeland. ST.-PHILIPSLAND1. Alhier heerschen de mazelen. De school is gesloten. OUD-VOSSEMEER. Vrijdagavond trad in een der lokalen van de O. L. School alhier op de heer van Vliet, lid van het hoofdbestuur van den Chr. Landarbeiders- bond, voor de leden van de plaatsel. ver- eeniging en verder voor alle belangstel lenden, ook buiten de organisatie. Een warm pleidooi werd gehouden voor aan sluiting, weerleggende de bezwaren, die gewoonlijk wordên opgegeven om van verre te blijven staan. Uitstekend deed hij; uitkomen, wat de bedoeling van de organisatie is, met kleml er op wijzende, dat er geen sprake is van vijandige hou ding tegenover werkgevers, maar uitslui tend om op te komen voor het recht en dat er wel degelijk rekening moet het tweede had eveneens verschillende 'bezwaren Tenslotte besliste Arthur, dat Wij1 het gewoonweg zouden zeggen, net doen of het niets buitengewoons was. Waarom zou men er dan iwlat ach ter zoeken? zei Arthur, wanneer men later vernam, dat Wij in het circus waren gew'eest, en dat vertelt de paardrijdster natuurlijk, die ons signalement vermoede lijk Wel zal kennen, tenminste als een der twee verdachten werkelijk de mis dadiger is zal het niets geven, al zouden 'wij' het geheim hebben gehouden, en dan zóu het toch vreemd Zijn, als wij een of ander voorwendseltje hadden opgedischt. Arthur had gesproken over de twee verdachten. Het Waren Charles en De Weerden. Arthur had op een morgen vroeg een onderzoek naar de hakken van hun schoenen, die aan de slaapkamer stonden, i ngesteld en 't resultaat was ge weest, dat hij zoowel bij Charles als bij De Weerden, het 'wieltje van rubber met de ster had gevonden. Het Was wel. geen bewijs, maar toch een teeken in welke richting wlij moesten snuffelen. Alleen aan oom deelde Arthur mee, dat onze tocht naar het circus niet alleen een prettig ritje was. Wij Werden dien avond per auto naar Utrecht gebracht. Het 'was heerlijk weer. Tegen den oranjen Westerhemel stonden de naaldboomen ais silhouetten uitgetee- kend. Wij hadden den open ïwagen en gleden over den weg, een ft-isch windje streek over onze wangen. Om half acht waren wij' in Utrecjht en gehouden worden met de bedrijfsomstan digheden. Een enkele vraag werd gesteld betreffende de mogelijkheid van machts uitoefening door organisatie, welke vraag duidelijk door den spreker werd beant woord. Een zeer groot getal ingezetenen volgde met den grootsten aandacht den bekwamen spreker. •THOLEN. Zaterdagmorgen vond de landbouwer J. Francke alhier, een zijner beste kalfkoeien dood in den stal lig gen. 'Voor een uur w'as hij nog m den stal gewleest en had het dier toen wel varend aangetroffen. Het cadaver is door den keuringsdienst voor de consumptie afgekeurd en daarna ondier politietoe zicht vernietigd. 1— De op 28 Jan. in de Eendracht ge-_ reden Vrachtauto, is nadat reeds tWee" dagen door het personeel van de scheeps- iWerf met een tweetal lieren getracht is ze te lichten, Zaterdagnacht op den wal gebracht. Het lijk van een der slachtoffers van de ramp op 29 Dec. j.l1., Mej. G. Francke. is tot op heden nog niet gevonden. Daar ter plaatse Waar het ongeval plaats greep de Eendracht zeer diep is en aldaar veel ijzer en staaldraden op den bodem moe ten liggen, vermoedt 'men, dat het lijk aan een d,ezer is blijven vasthaken. Te meer vermoedt 'men dat, daar men ter plaatse haar hoed en sjaal van den bodem heeft opgedregd. Voor allan dio sukkelen met Verstopping of moelijken Stoel gang, zjjn IMIJnhardt'o Laxeertablet- ton onmisbaar. Zij werken vlug en radioaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ot. By Apotb. en Drogisten. ONDERWIJS. SEROOSKERKE. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan een neutrale school te Dordrecht, de heer W. D. Pieterse, ge boortig van hier. LANDBOUW EN VEETEELT. NOORDWELLE. Woensdag vergaderde de landbiouwlver. „Ons Voordeel" alhier. In zijn openingswoord besprak de voor zitter, de heer J. Klompe, den stand van den landbouiwl over het afgeloopen jaar. Over het algemeen kan men zeg gen, dat door de lage prijzen, o.a. van suikerbieten, de toestand niet zoo erg gunstig was. Hij memoreerde het aftre den van den secr-penningmeester, dhir. J. Steur, §n bracht hem dank voor al hetgeen hij voor de vereeniglng gedaan heeft. Ook de heer A. C. de Oude roem de in den heer Steur, de accuratesse, waarmee hij de gelden beheerde, de nauwgezetheid, waarmee hij de zaken behandelde en den amicalen omgang met z'n medebestuurderen. Dhr. Steur zeide dank voor de gesproken 'woorden. Uit het uitvoerige verslag van den secretaris over het afgeloopen jaar, stippen 'wie aan: aanfwi'nst 4 leden, zoodat de vereeniglng thans 121 leden telt, omziet f 68379,36 en batig saldo f 10,51. Dan brengt de com missie tot nazien der rekening, bij monde van haar rapporteur, den heer B. G. Moermond, verslag uit. Over het beheer der geiden had zij niets dan lof, maar zij vroeg hoe men van een som van pl.ni. f; 2,50, die men overhoudt als men de contributie vermindert met kosten, sub- sudies e.d., kan rondkomen. Spr. stelde voor, de kas steviger te maken, dooT op elke 110 k'.g. 'krachtvoer 1 cent bij te .doen. De heer de Oude wilde liever van elke HjA. eenige centen meer hef fen. Besloten Werd, de zaak dit jaar nog eens aan te zien en het violgend jaar con- tributieverhooging te bespreken. Daarna Werd behandeld de aankoop van kracht voer, daar de prijs aanlokkelijk is. Dhr. even gingen 'wij een kopje koffie drinken in „de l'Europe" op het Vreeburg, waar de auto op ons zdu Wachten. Arthur had dien ochtend telefonisch plaatsen bespro ken, omdat ik zoo graag dicht bij' den ingang zit, waardoor de ,artisten en de dieren in de manege komen. Tegen acht uur stapten wij op en spoedig waren wij op het groote veld, Waar 't circus zijn tenten had opgeslagen. Wij' werden door een bediende in roode livrei met koperen knoopen en gouden tressen naar onze plaatsen geleid, twlee met rood fluweel bekleede stoelen, stal les. Het circus was goed gevuld, vooral op de lagere rangen bovenaan stonden arbeiders, vrouwen en kinderen opeenge pakt, en maakten luid rumoer in afwach ting van de komende heerlijkheden. Maar ook de amphitheatersgewijze oploopende rijen banken, die als 't ware een kom Vormen, Waarvan de manége de bodem is, waren goed bezet, het was een bont mozaïek van kleuren, de roode en witte vlekken der gezichten, de donkere japon nen of mantels der oudere vrouwen, de veelvervige hoeden, de donkere en grijze vlekken der mannen-oostuums, de beige van gu'mmiHoverj assen, op de hoogere rangen waren de kleuren gedempter, schitterde wit plastron ia de zwarte jas. Het was een caleidoscoop van kleuren, Waarover twee groote electrische boog lampen, in de nok' van de reusachtige grijze tent geheschen, haaf wil licht- poeder stoven Als klein kind vond ik het al heerlijk De Oude deelde den uitslag mede van de Dinsdag gehouden vergadering te Zie rikzee, o.m de slachtveeverzekering Schou wen— Duiveland uit te breiden met Z.'- Bev'eland en Walcheren. Omdat men vreesde, dat vergrooting. van een vereeniging de zuinigheid niet in de hand Werkt en men ieder apart ook beter de concurrentie kan bestrijden, Werd besloten tot die uitbreiding niet over te gaan. Die voorzitter merkte op, dat dit ook in den geest is van deze vergadering. Tenslotte besloot men aan de musscbengilden dezelfde toelage te blijven verstrekken, alleen een verande ring te brengen in de Waardebepaling van kraaien en duiven. Daarna sluiting. NOORDGOUWE. Donderdag hield de heer J. Versluijs, secretaris der P. V. tot verbetering van het geitenras in Zee land, in het café Dekker te Schudde- beurs, een lezing over: 'Melken, Melk- behandeling en wat daarmee in nauw verband staat. De voorzitter, jhr. C. A. van Citters, heette de aanwezigen wel kom en gaf toen het woord aan den heer Versluijs. Deze begroette met ge noegen de beide vrouwen onder de be langstellenden, omdat zoo vaak de vrouw als verzorgster van de geit optreedt. Zijn lezing beginnende, merkte de heer Ver sluijs op, dat men bij goed uitmelken van den uier meer en betere melk ver krijgt. Ook kan men deze melk langer ongekookt bewaren, daar de melk, die in den uier blijft zitten, een minder goeden invloed uitoefent op die van de volgende beurt. Er moet gemolken wor den op geregelde tijden: 's morgens zoo vroeg mogelijk, dan 's middags en in den avond zoo laat mogelijk, 't Beste is, deze perioden te combineeren met de voedertijden. Ongeregeld melken - soms gauw even een beetje voor de koffie, is zeer slecht. Verder moet de bewerking plaats hebben in een rustige omgeving. Stugge geiten moeten zacht behandeld worden, opdat ze niet de melk zullen ophouden, waardoor een gedeelte zou blijven zitten. Onnoodig te zeggen, dat alles zoo zindelijk mogelijk moet ge schieden! Men zitte aan den zijkant van het dier, niet van achteren. IDe melker grijpe ten tepel zoo hoog mogelijk vast, met de volle hand en werke alleen met de spieren van vingers en hand; er behoeft niet getrok ken te worden (klokluiden). Bij het na- nielken drukke men met beide handen, boven te beginnen tegen den uier, zoodat de melk naar beneden wordt geleid; De melk mag nooit in den sfal blijven staan, al is het maar enkele minuten. Warme melk neemt zeer gauw geurtjes uit de omgeving op en ook schadelijke bacte riën. In normale molk bevindt zich 871/2 pCt. water en 121/2 pCt. droge stof, n.l. 4 pCt. vet en verder kaasstof, melksuiker, albumine en zouten. De Zeeuwsche land- geit wint het, wat betreft het vetgehalte van de Sahnegeit. Intusschen kan het vetgehalte zeer uiteenloopen. Als hoogste was geconstateerd 7,14 pCt., als laagste 2,72 pCt. 't Komt zelfs voor, dat het be neden 2 pCt. blijft. Ons doel moet zijn, geiten te fokken met een goede m'elk- opbrengst, gepaard gaande met een flink vetgehalte, pl. m. 5 pCt. De biestmelk is de zwaarste, heeft een hoog eiwit gehalte en stolt, als het warm wordt. Ze is het aangewezen voedsel voor het jonge dier. 't Is steeds aan te bevelen, de jonge geitjes' 3 a 4 'dagen, bij de moe dergeit te laten om ze de biest te doen gebruiken, 't Is steeds aan te bevelen, de eerste stralen weg te melken, daar de melk in de tepels 't nïeest vatbaar is voor schadelijke invloeden. Een meer of minder hoog vetgehalte is een eigenschap van het dier, is door krachtvoer wel wat, doch niet naar verhouding hoog op te voeren.' We moeten uit onze Zeeuw- om' mee te gaan naar een paardenspel, en dit gevloel is mij' altijd bijgebleven1. Er hangt om dit rondzwervende we reldje een sfeer van geheimzinnigheid, die mijl aantrekt, de geur van het zaagsel, de reuk der paarden, het geknal van de lange zw>eepen, dat geeft mij een rilling van genot. Arthur had van een lieftallige jonge dame met fraai gevormde beenen, die trotsch van onder den korten rok 'doior de ajourkousen kwamen heengluren, twee programma's gekocht, maar ik iwlierp slechts een korten blik op het mijne, vond het veel leuker om rond te zien. Boveri den ingang der artisten, met mooie rood-fiu'weelen gordijnen, waarop met gouden letters het monogram' van het circus wks geborduurd, zat de kapel en streek een tintelende 'wlals van Johann Strauss, met droppelende trommdnoffei tjes. Het Was een deinende, meeslepen de melodie, die alle onaangenaamheden, het geheele verleden 'wegwapperde met zijn klam'kvanen, en die maakte, dat je alleen leefde in het heden en je vol ver langen naar de naaste toekomst maakte. De eerste violist Iw'as een echt Zigeuner- typ®, met lange, ravenzwarte lokken, en in zijn oogen, die melancholische schit tering, iwelke de muziek immer te voor- schiji toovert in de oogen van moede z/wtervers, voor wie zij het voedsel def ziel is. (Wwdt verwijd),. J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1