Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELAND's DOEM ROOMBOTER. Woensdag 27 Jan <926. tierikteesche courant. ?^|A^TSi.w. T,'Si8. BEKENDMAKING. De vrouw zonder hart. ABONNEMENTt »»rtfs per 6 ffi*»tidöa f 1,60, franco per poi» f 1,80. Voor he* buitenlandper Ja&r f 10,—. Afzonderlek® nummers 5 conS. Verschijnt MaandagWoensdag «n VrUdajr» AOVERTENTIÊN vaa 1—6 regels 80 ots. vaa i regela on daarboven 20 cti. per regel. Boclames SO oti. p. regal. By contract belangrijke korting. Intending op den dag van uit gave vóór 1! nre. De BURGEMEESTER van Zierikzee roept MARTIN RENRI ANTOINE CORNEILLE MARIE BROUWERS, dienstplichtige van de lichting 1919 en behoorende tot het 17de Regiment Infanterie, lilde Bat., 4de Com pagnie op, om zich krachtens artikel 31, eerste lid, in verband met artikel 33 der Dienstplichtwet met ingang van Maandag 22 Februari 1926 in werkelijken dienst te begeven voor het vervullen van herhalings oefeningen en wel tot en met 19 Maart 1926. Zierikzee, den 25 Januari 1926. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. ~iTN¥1 N L A N D. DREIGEND CONFLICT BIJ DE R. T. M. 'De heer Molt maker heeft in een te. Doe- tinchem uitgesproken rede gezegd, dat een conflict bij de Rotterdamsche Tram weg-Maatschappij thans niet onmogelijk is en de eerste stappen zijnerzijds daar toe reeds zijd gedaan. Wij kunnen mede- deelen, dat deze woorden verband hou den met de volgende kwestie, schrijft de Tel.: De directeur van de R. T. M. dhr. Kuiper, heeft onlangs eenige leden van Zijn personeel ontslagen, die deel uit maakten van de afd, Rotterdam van den Ned. Bond van Spoor- en Tramwegper soneel. Dat heeft reeds kw'aad bloed ge zet. Het feit, dat de directie veertien leden van haar -personeel naar Doetin- chem heeft gezonden, om dienst te doen "blji de Zutfen—Em'meriksche Stoomtram Maatschappij, teneinde de plaatsen der eventueele stakers in te nemen .heeft de ontevredenheid onder het personeel nog doen toenemen. Naar w'ij vernemen zal de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel, indien personeel yan de R.T.M. bij staking dienst doet bij de Zutf en—Emm e ri ks ch e Stoomtram -Maa t- schappij ook het personeel der R.T.,M., biji deze staking betrekken. Vele. leden van het personeel der R.T. M. zijn on danks het verbod, aangesloten bij de Ned. Vereeniging. DE ZOMERTIJD. De minister van bin'nenlandsche zaken en landbouw' heeft bepaald, dat in 1926 de zomertijd zal beginnen den 15eh Mei en zal eindigen den 3en October. HET DOOIWEER EN DE WEGEN. De 'beperking van het vervoer op de iwegen in Zeeland is in den nacht van 26 op; 27 januari, te 12 uur opgeheven, voor -zoover betreft de Rijkswegen in de geheele provincie en de overige wégen, ■behalve die in Schouwen en Duivel and en Noord-Beveland. DE KABINETSCRISIS. diet Vaderland en' het Utrechtsch Dagblad hadden Dinsdagavond een eeni- germate o vereens temmend bericht, waarin stond dat mr. Limburg voo,r de porte feuille van koloniën onderhandelde met den heer Van Limburg Stiruim, oud-gouv.- generaal van Indië, en voor waterstaat met dr. Lely; voor financiën noemde het Vaderland mr. R. J. H. Patijn en voor arbeid het Utrechtsch Dagblad professor Slotemaker de Bruine. Voorts wist het Vaderland te vertellen, 'dat behalve mr. de Geer nog een ander chr.-hist. staatsman m het kabinet-Lim burg zou plaats nemen, „Wiens medewer king tot het in stand houden van het ge zantschap bij den Paus voor de eigen ipartijgenooten echter onverklaarbaar zou Zijin". Op een. verzoek om inlichtingen van het Nederl. Correspondentiebureau te 's-Gravenhage, heeft mr. Limburg ge vraagd te willen mededeelen, dat hét hem onmogelijk is dagelijks alle fantastische geruchten en praatjes, die in de pers omtrent de kabinetsformatie opduiken te- FEIHLLETON. Oorspronkelijke Holl. detectiveroman door R. J. BRANDENBURG. EVEN FIJN ALS gen te spreken of te beantwoorden, doch dat hij, Wanneer hij iiets positiefs om trent die formatie heeft te melden, de pers daarvan in kennis zal stellen door bemiddeling van het correspondentiebu reau. v De watersnood. IN HET LAND VAN MAAS EN WAAL. Vrijdag j.l. heeft de Commissaris dier Koningin in de Provincie Gelderland een aantal journalisten in de gelegenheid ge steld een kijkje te nemen in het door Water en vo.rst geteisterde Land van Maas en Waal: We ontieenen aan de beschrijving van den vertegenwoordiger van Vaz Dias hët volgende: Voorzichtig reden de auto's langs den smallen, gladden Lagen Dijk naar Dreu- mel. Rechts en links overal 'ijs. Doordat het Water, dat tot aan de kruin van den dijk heeft gestaan en hier en daar zelfs er over heen is geweest, ongeveer 1,50 M. gezakt is, nadat de vorst haar vernielingswerk had aangevangen, is het ijs overal aan blijven vasthangen. Wil gen vormen paddestoelen; in deurposten, Waaruit, mèt de vensters en inboedel yan het huis, de deur gerukt is, ziet men op driekwiart hoogte ijsvloeren, die als het ware in de lucht hangen. ;Hier en daar ziet men van hout en stroo opgerichte veestallen, langs den dijk, kippen loopen langs den dijk en op de zolders der verlaten huizen. Verlaten huizen.... Dreumel, midden in het ijs, dat ter nauwernood houdt, zoodat men vele meters van eikaar ver'-vlijderd ach ter elkaar moet loopen, een dorp van ongeveer 5000 inwoners, is verlaten, doodsch.... Men ziet niets, dan half in het ijs verdwenen huizen, somimage nog vrij' goed, maar het grootste deel wan kel, mét gedeeltelijk of geheel ingestorte gevels, zij- of binnenmuren, alles zonder deuren en vensters.... Men ziet plaatsen, waar eens huizen stonden en nu een ijs vloer ligt. Zoo zijn in Dreumel ruim 150 huizen geheel verdwienen en meer dan 200 grootendeels verwfoest. Langs de Vel- gerd, Lageweg en Bergsteeg, waar eens de huizen gerijd stonden, ziet men niets dan ijs, zonder spoor zelfs Van de vroe gere bebouwing. Groote schade is aan de vruchtenbpomgaarden aangebracht. De boomen, ook zeer sterke, konden de ijs- vracht, na het zakken van hef wiater, niet dragen. De meeste zijn gespleten en on herstelbaar verloren. Slechts nu en dan passeeren eenige boeren, die eens naar hun bezitting zijn gaan kijken. Overigens heerscht er een doodsche stilte, een ijzige stilte, door niets verbroken, dan het Wei nige gerucht, dat de bezoekers makejn. Alleen reeds in het Land van Maas en Waal zijn, naar schatting, 500 huizen totaal verwoest, en 600 gedeeltelijk, waar van er ook nog vele zullen moeten wjolr- den afgebroken. Alleen aan de huizen is, naar de meening van Ir. A. M. Kuysten, leider van het Bouwbureau, zeker een schade berokkend van 4 miilioen gulden. - iZooals de toestand te Dreumel is, zoo is hij in Alphen, in Maasbommel, in Alt forst, in alle plaatsen, die door de over strooming diep in het wiater zijn komen te liggen: Nog steeds stroomt het w'ater door de gaten in den Maasdijk bij Alphen aan de Maas, die de genie daar heeft gemaakt om het wiater, dat bij Neder-As- selt het Rijk van Nijmegen binnenstroomt, hier weer kwijt te raken. Het verval is nog maar gering en spoedig zal de tijd zijn aangebroken, dat hier een aanvang zal moeten worden gemaakt met het dichten der gaten. Tusschen de 6000 en 7000 vluchtelingen zijn uit deze streken Weggebracht naar veiliger oorden. Maar als het water zal zijn verdwenen, dan zullen overal nieuwe woningen moeten wlorden gebouwd en worden ingericht. Vier milHioen gulden alleen aan huizen bedraagt de schade in he} land van Maas en Waal. Maar er zal veel meer noodig zijn dan herstel der huizen. Voor dui zenden guldens hooi is verloren: vee voeder is er feitelijk niet meer. Voor raden aardappelen zijn Weg; het ge zaaide 'winterkoren, het verdronken vee. En het geredde, dat misschien nog ster- Ven zal. Dit is allemaal schade, wlelike nog niet onder cijfers is te brengen, omdat de juiste gegevens nog ontbreken, maar welke zeker met een miilioen niet is goed te maken. En dan, het ergste, de boomgaarden. Boomgaarden van f 20 f 25,000 zijn wlaardeloos geworden, bij tientallen. De schade zal hier moeilijk berekenbaar zijn. Met .nieuwe boomen zijn de getroffenen niet geholpen, Want de jonge aanplant zal in de eerste jaren tien wellicht 'geen oogst opleveren, welke de gaardeniers in de gelegenheid stelt in hun onderhoud te voorzien. Toch zullen de menschen moeten leven. Ben globale becijfering komt op f 8 imilliodn schade; doch er zijn m(eer geteisterde streken dan Maas en Waal. Nog geen 2 miilioen is bij elkaar! De stroom der ga ven mag nog niet ophouden te vloeien! IJS Stad es? Provincie- ZIERIKZEE. De Concertzaal was Dins dagavond maar matig bezet, toen door het Cor Ruijte-Ensemble „Thuiskomst'"', een Fransch tooneelspel naar de Holl. be werking van Cor Ruijs, werd opgevoerd. Over de -inhoud behoeven we hier niets te vertellen, daar deze kort geleden in ons blad is geplaatst en feitelijk zouden we kunnen volstaan met de vermelding van de opvoering, daar niemand minder dan den bekenden tooneelcriticus, Frits Lapidoth er een gunstige recensie over schreef, die op het programma stond af gedrukt. Toch willen we er graag een woord van waardeering bijvoegen over het uitnemend spel, dat we Dinsdagavond te zien kregen. Juist het sobere, ingehouden spel bij tragische momenten, boeit meer dan het vroeger -vaak geziene luidruchtige, sensa- tioneele. 13 Het was niets bijzonders wat de boschwachter had te vertellen, zei Ar thur, maar aan den glinsterend-en blik1 van zijn oog en zag ik, dat het toch maar niet een gewone boodschap was gewjeest. Toen wij op onze slaapkamer 'Waren, om ons om te kleeden, verhaalde hij, dat de boschwachter een revolver had ge bracht, die dien middag een kleine jongen in het bosch gevonden had. Op de revol ver zaten zes patronen, zoodat het bijna zeker was, dat de moord daarmede was gepleegd. Vermoedelijk behoorde het wa pen aan Jack Raven en had deze het in zijn verbouwereerdheid weggeworpen. Op het handvat waren de letters J. R. ge krast. Dit wapen bewijst, dat Raven een appeltje met baron Lucius te schillen had, zooals ik veronderstelde. Dan heeft oom mlij nog verteld, dat Lucius' vader heeft opgebeld om informaties over een en ander te vragen, ook de commissaris van politie heeft getelefoneerd om mee te deelen, dat het-lijk morgen naar Den Haag zal worden overgebracht. De be grafenis zal Dinsdag plaats vinden. Char les en De Weerden gaan er heen. r- En ik kan je nog zeggen, dat Char les al heel weinig onder den indruk is van den dood van zijn vriend, hij heeft tenminste vanmorgen aan zijn moeder voorgesteld, dat wij vanmiddag in de „Hermitage" zouden teaen zeide ik met zekeren trots, omdat ik ook mijn steentje aan het feitengebouw kon bijdragen. Misschien heeft hij dat niet zoo kwaad 'gemeend, antwoordde Arthur. Den dag van de begrafenis van baron Lucius maakte ik 's morgens met Arthur een Wandeling door de bosschen. Met Welbehagen snoof ik den prikke lenden geur in van de dennen en van het mos. Het is een geur, die wierkt als champagne, die je jong doet voelen en blij'. Wij gingen eerst naar de plek, waar baron Lucius zoo plotseling den dood had gevonden. Daar het de laatste dagen niet had geregend, konden wij gemakke lijk de plaats vinden, Waar het paard door den ruiter na een snellen draf Was ingehouden. Het zand wias omgewoeld door de paardenhoeven, even verder Was de ruiter van den rug van Zijrn dier ge gleden en konden iwliji het spoor volgen, dat het lichaam door het sleepen op den grond had achtergelaten. Dan keerden w5j' weer terug en Arthur begon van af het eerste punt, in een wijden cirkel, nauwkeurig den grond te onderzoeken, hij lag bijna met zijn neus op de dennennaalden. Op het mos en de dennennaalden zij» DÓET UW SCHOENEN GOED natuurlijk geen indrukken van de voeten achtergebleven, hijgde Arthur. Hij spande zich buitengewoon in, wilde blijkbaar niet onverrichter zake de Wiandeliing voortzet ten. Hier heb ik wiat, juichte hij einde lijk. Ik haastte mij naar- liem toe, waait hij had mij op een afstand gehouden, op dat ik geen nieuwie sporen zou maken. Ik knielde naast Arthur neer en zag duide lijk daar, wiaar de irand van het bosch overging in den zandwieg, den indruk' van een hak, of liever van een gumm'i- rolletje, dat duidelijk een ster in het zand had geteekend. Arthur teekende het zorg vuldig na. Het is in ieder geVal iets, al is het dan maar een vage aanwijzing, want natuurlijk zijn er meer menschen, die zul ke rubber-rolletjes dragen. Dat is voor den fabrikant tenminste te hopen, merkte ik op. Wij gingen verder, genietend van de natuur, de zon goot hier en daar licht vlekken op het gele zand en op het zil- vergroene mos, de wind zong zijn my sterieus lied door de boomtoppen, die zich zacht bewogen. Een eekhorentje, met zijn dikken pluimstaart omhoog, klom1 als een-aapje in den boom. En Wat denk je er nu van? vroeg ik Arthur. Mijn beste kind, iik kan er niets van zeggen, ik heb alleen maar vermoedens, die (ik liever nog niet wil uitspreken, want het komt mij: zelf voor, dat ze belachelijk Zijn. Misschien kan het gummirolletje mij helpen. Tilly Lus kreeg na het tweede bedrijf een fraai bloemstuk als een bewijs hoe zeer men haar spel ook hier op prijs •weet te stellen. Cor Ruijs, als de vader van den terug gekomen krijgsgevangene, was een en al soberheid, maar juist dat boeide ook weer het meest; vooral in het derde be drijf hebben wij van zijn spel genoten. De heer Bouwmeester, de twijfelende echtgenoot van Blanche, vertolkte zijn rol ook in dat bedrijf o. i. het best. Jos ter Braake gaf als vriendin van Blanche, goed spel. De jongelui, die voor afwisseling zorg den tijdens de pauzes, dienen hier even vermeld. Ze kregen geen enkel applaus, wat ze werkelijk toch wel verdienden voor hun belangelooze medewerking. In 't Veilingsgebouw werd .Dinsdag avond de jaarvergadering gehouden van de vereeniging van oud-leerlingen van den tuinbouwcurss, waarbij o. m. tegen woordig was de heer van der Plassche, Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland. Aan deze vergadering was een" tentoon stelling verbonden, die er, nu de groente en fruit schaars worden of zijn, wezen mag. [Men vindt er mandjes met fraaie appelen, vruchtboomen en coniferen, bloe men in pot, diverse preparaten van den Plantenziektekundigen dienstalsmede verzamelingen van opgezette vlinders, etc. en preparaten van de leden der vereeni ging zelf en diverse bestrijdingsmiddelen voor de vijanden, waarmede de tuinier zooveel te kampen heeft. Met ambitie en zorg is deze expositie in elkaar gezet. Een tuinliefhebber zal hier veel aantreffen, dat zijn belangstel ling waard is. De heer van der Plassche maakte dan ook de inzenders een compliment voor hunne activiteit. Hierna bracht de rijkstuinbouwconsu lent verslag uit over de uitgeschreven prijsvraag, waarvan de uitslag was, dat voor plantenziekten de heeren G. Ver munt, C. O. J. Hendrikse en C. J. Romlijn resp. de le, 2e en 3e prijs behaalden, terwijl voor verpakken en sorteeren d& heeren J. Vermunt, A. D. Constandse en C. J Romijn, de le, 2e en 3e prijs toe kwamen. [Met bijna algemeene stemmen werd de heer A. D. Constandse in het bestuur gekozen. De heer M. C. Kik, landbk. ing., ge boren te Bruin.isse, de laatste 2 jaar verbonden aan het landbouwproefstation van den staat Ohio te Wooster (Noord - Amerika) is voor het tijdvak van éqn jaar geplaatst aan de Johns Hopkins Uni versiteit te Baltimore (staat Maryland) yoor het doen van studiën op het gebied der voedingsleer. HAAMSTEDE. In deze gemeente en in de naburige gemeente Burgh bestaan plannen tot oprichting eener gecombi neerde afdeeling der „Maatschappij' tot Nut van 't Algemeen". Een i»rïj groot aantal personen heeft reeds medewerking toegezegd, zoodat de totstandkoming vrij wel verzekerd is. Voor meerderen zal binnenkort gelegenheid bestaan zich als lid op te geven. NOORDWELLE. Dinsdag vergaderden de aandeelhouders van de fairbank „Ons Belang" alhier. De vergadering was slecht bezocht en werd bij afwezigheid van den voorzitter gepresideerd door den heer B. >M. Hoogenboom. De' secretaris bracht verslag uit over het afgeloopen jaar en het dividend werd. bepaald op 8 pCt De heeren L. Blom en C. A. Boogerd werden herkozen als bestuursleden. In de com missie tot nazien der rekening werden gekozen de heeren C. Boot en ,[MMoelker. Na eenige discussie werd besloten het hek rond de weegbrug, dienstig bij' het wegen van vee, gedeeltelijk te vemieu- Je gelooft immers, dat iemand, van het kasteel komend, geschoten heeft? Dus dat moet öf Charles öf .De Weerden ge weest zijn, Je ziet er den kleinen advo caat toch niet op aan? Neen, lachte Arthur, die zal het 'wiel niet gedaan hebben. Maar het kan tenslotte ook een van de bedienden ge- 'wleest zijn, ofschoon oom1 mij verzekerd heeft, dat zij allen door en door be trouwbaar zijn, dan zou het ook de boschwachter kunnen zijn en de moge lijkheid blijft open, dat het iemand ge weest is, dien wij nog niet kennen. Wij 'wieten alleen, dat hij1 uit de richting van het puis kw'am1. Maar laten wij' nu eens over wat an ders praten! Wij: moeten niet geheel en al vergeten, dat wij hier voor ons ge noegen met vacantie Zijfci. Dus lieten wij de cause célèbre rusten, Arthur sloeg zijn arm om1 mijn middel' en wij liepen voort als twee geliefden, ■wat wij' toch ook nog waren geluk kig! Dwars door het bosch liepen wij op goed geluk af terug en kwamen zoowaar vlak bij den tuin uit. Wij begroetten tante, die op haar ge wone plekje in den tuin zat en aan haar eeuwig haakwerkje bezig was. De groote rechtskundige zat bij haar en had voor gelezen uit een bundeltje gedichten van Rabind'ranath Tagore. Hij zou dien middag vertrekken, daar hiji den vorigen dag een telegram van zijn compagnon had gekregen, dat hem tot zijn zaken terug riep. Mr. van den even en het nu steviger in elkaar te laten zetten. ZONNEMAIRE. Donderdag- en Vrijdag avond j.l. gaf de Zangver. „NieuW Le ven", directeur dhr. K. W. Ever;w!ijai, een uitvoering in de bewaarschool al hier. Beidé avonden was de zaal goed bezet. Opgevoerd warden een 9-tal zang nummers, een kluchtspel „Dolle Dries" een blijspel „Eindelijk" en een 3-tal voor drachten. Het geheele programma viel biji het publiek zeer in den smaak, het geen bleek uit het herhaaldelijk applaus. Vooral de voordracht „Terug van 't Car naval", bracht de lachspieren in bewie- ging. In het geheel bleek, dat de leden der vereeniging flink hadden gestudeerd, daar alles uitstekend werd voorgedragen. Na afloop van het programma werd door dhr. Hack, voorzitter der vereeniging, aan de leden en het publiek dank gebracht voor de medewerking aan die gezellige avonden. Op beide avonden wierd de uitvoering met een gezeliig_ bal gesloten. DREISCHOR. Evenals op andere plaat sen op ons eiland hield op uitnoodiging van de landb.ver., de heer Tuiten, ook hier een causerie over landbouw en vee teelt in Ned.-Indië, voornamelijk op Java. Spreker behandelde het buffeihouden en de teelt en het houden van Hoilandsch melkvee enz. Van de landbouw ging de bespreking over de verbouwing van rijst en aardnootjes. Jammer dat slechts een 40-tal personen bij deze interessante le zing tegenwoordig waren. ST.-PHILIPSLAND. Woensdagavond 1.1, werd te Anna Jacoba-Polder een verga dering gehouden van de S-D.A.P., met den heer Lindeijer als spreker- De heer A.- Giljam opende met een woord van welkom voor de goede opkomst. De heer Lindeijer daarna het woord verkrijgende zeide, dat hij, waar het de eerste maal was, dat alhier een socialistische bijeen komst werd gehouden, niet alleen zou spreken over de kabinetscrisis, maar ook over het doel en streven der S.D.A.P., de positie der arbeidersklasse en wat daar mee samen hangt. Spr. bespreekt daarbij" de beweringen der tegenstanders, als zou de S-D. A. P. opzettelijk de ar beiders ontevreden maken en opstoken tegen werkgevers enz. Dit is ten eenen- male onjuist- De S.D.A.P. is niet ontstaan door enkele raddraaiers, maar door de noodzakelijkheid, die een gevolg was van de verkeerde maatschappelijke verhou dingen. Het doel der S.D.A.P. is: leiding en richting' te geven aan de gerechtvaar digde ontevredenheid. Deze ontevreden heid is ontstaan door o. a. te lage loonen, slechte woningtoestanden, slecht onder wijs enz- Spr. toont met cijfers aan, dat de arbeiders, in verhouding met de bezittende klassen, het recht hebben meer te vragen, dan hun tot nu toe werd toe bedeeld. Verder behandelt hij' de Ziekte wet, Ongevallenverzekering, Algemeen kiesrecht, en geeft een overzicht van de politieke geschiedenis uit de jaren na den oorlog, hoe de eerst door de regee ring ingevoerde verbeteringen voor amb tenaren, arbeiders enz., ook weer door diezelfde regeering werden teruggeno men, en het hoofddoel der regeering Co- lijn steeds was: „de gulden veilig". Op bizonder geestige wijze bespreekt spr. de uitgaven voor leger en vloot, waar niets te goed voor was, en maakt de aanwezigen daarbij duidelijk hoé o. a. voor den bouw van onzen modernsten kruiser „Java", z.i. met het geld werd gesmeten. Bij de behandeling der belas tingen haalt spreker de door de S.D.A.P. voorgestelde „heffing, ineens" aan, waar' de iregeering niets van wilde weten, met gevolg, dat alle mogelijke belastingen werden ingevoerd, die juist op de arbei dersklasse het zwaarst drukten. Daarna komt spr. tot de coalitie, de combinatie Drent had dus zijn laatsten ochtend goed besteed. i Op mijn' vraag, waarom' hij niet mede ter begrafenis was gegaan, antwoordde hij ronduit, dat baron Lucius hem niet sympathiek was geweest en hij nooit tot diens speciale vrienden had behoord. Had ik nog 'n vleugje wantrouwen tegen den advocaat gekoesterd, dan zou deze openhartigheid voldoende geweest zijn, dat te doen verdwijnen. Even later gingen tante en mr. Van den Drent naar binnen, de eerste om enkele orders van huishoudelïijken aard te geven, de laatste om zijn koffers te pakken. Arthur zat verdiept in het ochtendblad. Lees eens, zei hij, hier staat een interview in met de schoone paardrijdster. En ik las, hoe de beeldschoone jMilly Raven was geschrokken, toen onder haar oogen in hun pension haar broer was gearresteerd. Hoe zij zich de mooie oogen had rood geweend, haar handen in ver twijfeling had gewrongen. Natuurlijk had de verslaggever haar de vraag gesteld of volgens haar mee ning haar broer onschuldig was. Het was niet erg kiesch 'van den persman, m"aar deze soort menschen moeten vaak zon der medelijdeh zijn om de nieuwsgierig heid van hun lezers te kunnen bevredi* gen. Op die vraag had [Milly de handen in elkaar geslagen en geroepen: „Ik weet het niet, ik weet het niet! Vraag mij niets meer!" (Wprdt vervolgd1- 1 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1