Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELANDs ROEM ROOMBOTER. ABONNEMENT t Maandag 25 Jan, 1926. sierikzeesche courant. ®2ste JAARSAm - jM<mdln* °p d« AOVERTENTIËN B I N NE NLAWD, FEUILLETON. De vrouw zonder hart, Uit Stad en Provinoie. Prjf» per ïöMndeR f 1,60, frftneo pep pont ƒ1,80. Voor het buitenland pep jaap f 10,—. Aizonderl^ko nnrnmery 5 eenfc. Yepsohljnt HaiuadAg, Woensdag Vrijdag, van 1I regels 60 ots. vac i regel» en daarboven 20 oti. p=>? regel. Reclames 80 ets. p. regel Bjj contract belangrijke korting. Hl J. »E LOO/E Jr. ülig.-RU»!, J. ROSTE*. vMr Gevonden voorwerpen: Een damesmuts; een sierde ekje; een potlooden houder; een kip; een band Van een mantel; een beiastingplaatje een portemonnaie; handschoenen; sleutels. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. DE KABINETSCRISIS. Dr. J. Th. de Visser heeft Vrijdagoch tend aan de Koningin ontheffing Ver zocht van zijn opdracht tot vorming van een kabinet. Hare Majesteit heeft daarop den voorzitter van de Tweede Kamer der Statén-Gemeraal, jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck, ontvangen, en ver volgens, in den namiddag, mr. J. Lim burg, lid van Gedep. Staten van Zuiid,- Holiand, aan wien H.M. de samenstelling van een extra-parlementair kabinet heeft opgedragen. 'Mr. J. Limburg, 'is in 1890, na promo tie te Leiden, advocaat geworden. ïn 1904 werd hij lid van de Staten van Zuid-Holland en in 1907 lid van Gedep. Staten van Zuid-Holland, welke functie hij op het oogenblik inog bekleedt. Mr. Limburg, die de vrijz.-dem. beginselen is toegedaan, werd in 1905 gekozen tot lid van de Tweede Kamer en bleef dit onafgebroken tot 1918. iMr. Limburg is indertijd, na het af treden van mr. Zimmerman, het burge meesterschap van Rotterdam aangeboden, waarvoor hij gemeend heeft te moeten bedanken. In verschillende zaken heeft mr. Limburg voor het Permanente Hof v. Internationale Justitie gepleit, o.a. namens de Nederl. regeering in de kwestie be treffende de toelating van de Nederland- sche arbeidersgedelegeerden tot de ar- beidsconferentie te Genève. Hij is 59 jaar oud. DE NIEUWE OPDRACHT. De Kabinetsformatie is thans opgedra gen aan mr. J. Limburg, die, zooals ge bruikelijk is, verzocht heeft die in beraad te houden, s chrijft het Vad. Hij is vrijzin nig-democraat, maar niet van de mili tante soort van den heer Marchant, en persona grata, niet alleen bij Links, maar ook bij1 Rechts; doordat hij dat ook bij Rechts is, werd hij de aangewezen man voor de eenige plaats, die de meerder heid aan de minderheid pleegt toe te wijzen i n het college van Gedeputeerden van Zuid-Holland. En zijne bekwaamhe den gaan ver boven het normale uit. Als er dan ook nog iemand kans heeft een wezenlijk extra-parlementair kabinet te vormen is hiji het. Op de kansen van mr. Limburg zijn Wij niet geriust, schrijft het blad verder; er „wordt reeds weken lang een spel ge speeld, dat ons versterkt in de meening, dat er op aangestuurd wordt alles te laten mislukken, om! het verzoek aan het demissionaire kabinet, om aan te blijven, tot eenig mogelijke oplossing te maken. (Mogen wij ons daarin vergissen- Want, als het mr. Limburg werkelijk kan ge- Ijukken een ministerie te vormen, dat er zijn mag, en dat na al het gebeurde zelfs den meest roekeloozen tegenstander hui verig maakt om het omver te werpen, zal hij den Jande geen geringen dienst hebben bewezen. HERINNERINGSBORDEN. Naar aanleiding van het zilveren hu welijksfeest van de Koningin en Prins Hendrik der Nederlanden vervaardigt de Kon. Delfseh-aardewerkfabriek „De Por- seleyne Fles" vier herinneringsborden in blauw-Deiftsch. Van het grootste van deze borden zijn model en decor ontworpen door Leon Senf. Het hoofdmotief van dezen schotel, die een diameter heeft van 36 c.M., wordt gevormd door de al liantie-wapens van het Koninklijk Echt paar, verbonden door Oranjebloesem, ter wijl in dit motief tevens de initialen W. en H. en de trouwringen verwerkt zijn. Van dezen schotel, waarvan het eerste exemplaar aan het Koninklijk Echtpaar is aangeboden, zullen ten hoogste 1000 genummerde exemplaren worden vervaar digd. Oorspronkelijk* Holl. detective-rom'an door R J. BRANDENBURG. HOOFDSTUK VI- Wat do courant bericht. 12 Het is alsof op dergelijke stormach tige dagen altijd een soort van windstilte volgt. In vergelijking van dien veelbe wogen Zaterdag, was de Zondag werke lijk een dag van rust. Na het ontbijt gingen wij met ons vieren, tante, oom, Arthur en ik, per auto naar de kerk, in een dorpje in de buurt, waarvan de naam m'ij ontschoten is. Het inwendige van het gebouw 'was wit ge kalkt, deftig staken daartegen de eiken houten banken af, het zonlicht goot bree- de banden door de ruimte, er heerschte hier een atmosfeer van vrede en rust, die een scherp contrast vormde met de stemming, welke nog in ons natrilde van den vorigen dag. [Het gehoor bestond uit boeren en boe rinnen, welke laatsten een smettelooze wit-kanten muts droegen, die als de vleu gels van een vogel rond het hoofd ston den, De meesten droegen kerkboeken met ZIERIKZEE. In de Vrijdagavond ge houden vergadering van de Kamer van K- en F. voor de Zeeuwsche eilanden te [Middelburg, gaf de voorzitter, de heer C. Boudewijnse, een terugblik over 1925. Na verwelkoming van het nieuwe lid, den heer Wesseling, directeur van de Kon. (Mij'. „De Schelde", zeide de voorzitter, dat voor landbouw en vee teelt 1925 dooreengenomen geen ongun stig jaar was. In vele takken van handel was het merkbaar, dat de koopkracht van velen is afgenomen. In de klein- industrie was de toestand in het alge meen genomen niet ongunstig. In de bouwvakken was niet veel werk, de kos ten hiervan zijn te hoog- Van de in het district der Kamer niet-talrijke groot industrieën had de (Mij. De Schelde te Vlissingen voor een groot personeel em plooi. Als belangrijk feit noemde spr. het besluit der Prov. Staten tot aanschaf- fing van een ferryboot voor de lijn Bres- kens—Vlissingen en wees er vervolgens op, dat deze aanleg van het locaalspoor op Z.-Beveland met groote kracht wordt voortgezet. Het vervoer van de Stoom vaart-(Mij. Zeeland nam in 1925 weer toe. Spr. verheugt zich dat de uitbreidings plannen van de Vlissingsche haven in het beginstadium van uitvoering zijn geko men. Voor Zeeland in het bijzonder zijn vele belangen betrokken bij het verdrag met België, doch deze zijn voor een groot deel van waterstaatkundigen aard, de economische belangen betreffen meer buiten het district der Kamer gelegen deelen van Nederland, slechts één econo misch belang ligt er binnen, n.l. dat be treffende de visscherij op de Ooster- Schelde. Spr. denkt ook aan de zoo zwaar door het water getroffen deelen van ons land en hoppt, dat de bevolking van die stre ken zich gedragen moge voelen door de deelneming en den steun uit gelukkiger gewesten, waartoe ook het district der Kamer behoort, dat voor onheilen in het afgeloopen jaar gespaard bleef. De heer iM. Laernoes beantwoordde als oudste lid de rede van den voorzitter. Hij meende dat het zeer gewenscht zou zijn als de voorzitter ook in de Kamer eens sprak over het verdrag tuschem Nederland en België, dan kan ook de Kamer wellicht aan de actie deelnemen. Als voorzitter der kamer werd herkozen de heer C. Boudewijnse, als voorzitter v'an de af deeling grootbedrijf, de heer M. Laernoes en van de afdeeling kleinbe drijf de heer L. A. Stofkoper. Aangeno men werd een voorstel om de begrooting voor 1925 te wijzigen, omdat de minister het in strijd met de Handelsregisterwet acht, dat de kamer daarop een post had gebracht voor terugbetaling van een deel dér geiden, - betaald voor het Han delsregister, aan de ingeschrevenen, in dien er een groot overschot is. De min. meende dat goede saldi .kunnen worden toegevoegd" aan het stamkapitaal. Na ampele discussie werd overeenkom stig het voorstel van het bureau besloten, een tijdelijke hulp aan te stellen tegen f 100 per maand, die op de kantoren dar inspecteurs van de belastingen za! contro leeren of er ook personen zijn, die niet in het Handelsregister zijn ingeschreven, ofschoon zij daarvoor in de termen val len. (Met 3 stemmen tegen werd besloten, adhaesie te betuigen aan het denkbeeld van de kamer te Breda, om te kómen tot het toekennen- van vacantiegelden aan de leden voor het bijwonen van de ver gaderingen van de kamer. Besloten werd, aan de.Nederl. Kamer van Koophandel te Parijs te meiden, dat de kamer meent, dat er geen prijs op wordt gesteld om ook voor Nederlandj- sehe fabrikanten de mogelijkheid van het afgeven van certificaten van verificatie te openen. Men meende dat dergelijke controle door Fransche ambtenaren voor de exporteurs niet gewenscht is. Eveneens werd z.h.s. aangenomen een voorstel om aan den directeur-generaal van de P.T.T. te melden, dat men het gewenscht acht, de huidige regeling ten opzichte van code-telegrammen ongewij zigd te behouden. Vier leden verklaarden zich tfgen het voorste], B. en W. van Middelburg op een desbetreffende vraag te antwoorden, dat de kamer is voor handhaving van de bestaande winkelslui- tingsVerordening en dus tegen het ge dwongen sluiten van de r/inkels op Zon dag of Zaterdagavond óm 9 uur. Zaterdagmiddag j.l. werd ten kan tore van de Bank voor Schouwen en Dui- veland alhier het 25-jarig bestaan, der Bank en tevens het Zijveren jubileum van den heer J. Hoogenboom, Directeur dier instelling herdacht. Door haar pre sident-Commissaris de heer Jhr. C. A. van Citters werd de volgende toespraak tot den Directeur gehouden: „Commissarissen en Aandeelhouders stellen het op hoogen prijs dat U hen in de gelegenheid hebt willen stellen U heden te komen gelukwenschen. Het aam U gezonden bloemstuk moge de tolk zijn van onze bijzondere gevoelens van hoog achting v,oor Uw persoon en bewonde ring voor Uwe werkkracht en leiding, welke U thans 25 jaar aan de Bank hebt gegeven. Het wordt door ons allen zéér betreurd, dat de oprichters van deze vennootschap, Mr. J. P. Cau, Mr. H. C. Moolenburgh en Mr. J. A. Bolle niet meer in leven zijn, en dat de Heer Mr. Cau het 25-jarig bestaan van de Bank EVEN FIJN ALS gouden sloten in de hand- Bij de mannen waren oude boeren met een gelaat vol groeven en voren als een pas geploegden akker, hun oogen lagen diep in de kassen en glinsterden als steenkool- Dan ving het orgelspel aan en plechtig ruischten de zware klanken door de kerk en schenen langs de witte zuilen omhoog te stijgen naar den hemel- De dominee beklom den fraai gebeeld- houwden preekstoel. Hij was een tamelijk oude man met sneeuwwit haar en een grooten gouden bril op den neus. Zijjn ge zicht was de spiegel van een zacht, kin derlijk gemoed. Zoo was ook zijn preek, die handelde over den Verloren Zoon. Tante kreeg het een enkele maal te kwaad en zocht haar toevlucht tot haar zakdoek. Zou Zij denken aan haar kind, aan Charles? Ik zag, dat ooms hand die van tante zocht, en ik voelde, dat beiden verdriet hadden en troost zochten bij (elkander. Na den dienst bracht de chauffeur, Peter, ons weer naar „Den en Beuk" te rug en wij gebruikten in de tuinkamer een glas port- Charles en De Weerden kwamen uit den tuin aangekuierd, en de laatste vroeg ons over de preek met on geveinsde belangstelling. Charles zat dan zacht te praten met zijn moeder en aan haar stil glanzend gelaat zag ik, hoe pret tig zij dit vond. Even later verscheen de kleine advocaat ten tooneele, die zich verslapen had en duchtig werd geplaagd. Arthur en oom waren in de ochtend niet heeft mogen medemaken, was voor ons Commissarissen reden om dezen dag niet feestelijk te herdenken. Op de Al- gemeene Vergadering in April hoop ik met een enkel woord dezen dag van het 25-jarig bestaan der Bank te memjo- reeren en het ligt in de bedoeling U namens Commissarissen en Aandeelhou ders een stoffelijk aandenken aan te bie den als souvenir aan den 23 Januari 1926. De tijd was te kort om dit nu te doem. Mag ik eindigen U en Mevrouw nogmaals hartelijk geluk te wenschen met dezen dag, waarop U steeds met voldoening zult kunnen terug zien. Door Uwe werkkracht en ijver, bijgestaan door lofwaardige hulp van Uw personeel, dat ik hier ook har telijk dank zeg voor hunne medewerking, is deze Bank eene instelling geworden van groot economisch belang voor deze streek, welke ver buiten dit eiland een goede naam heeft. Moge het U gegeven worden nog vele 1 bladen verdiept, en ook ik greep een courant, zonder veel te lezen, want De Weerden knoopte telkens een gesprek met mij aan en gaf diepzinnig en soms spottende opmerkingen ten beste over de theorie van Freud. Voor de lunch gingen wij nog even naar boven, om ons op te frisschen- i— Wat bijzonders in het ochtendblad? vroeg ik, zoodra ik met Arthur alleen was. Niet veel, was het antwoord, er staat in, dat de Jockey gearresteerd is. Hij heet Jack Raven en werkt inderdaad in het Duitsche circus. Hij' is de broer van een paardrijdster, (Milly Raven, die een knap meisje moet Zijn- Ten minste er wordt aan haar bekoorlijkheden ongeveer een kolom gewijd en de verslaggever schijnt met haar veel medelijden te heb ben. 1 - Zij hebben zeker over de misdaad nog niet genoeg gegevens gehad om daar veel over te schrijven en nu zoeken ze op een neven wegje stof voor copy. Vtoor het circus is het een prachtige reclame, de menschen zullen er heen stroomen om de knappe Milly te zien. Arthur glimlachte. Maar om op Jack Raven terug te komen, vervolgde Arthur, hij ontkent ten stelligste den moord te hebben bedre ven. Hij geeft toe, dat hij zich op het fatale moment op den zandweg bevond, maar wat hij daar kwam doen, wil hij niet zeggen. De politie schijnt dit jaren Uwe beste krachten te geven aan de Bank voor Schouwen en Duiveland. Vierder ontving de Bank en de heer Hoogenboom vele bloemstukken, tele grammen enz., terwijl velen van de ge legenheid gebruik maakten om persoon lijk hun gelukwenschen aan te bieden. BURGH. Naar wij' uit goede bron ver nemen, is in een dezer dagen te Goes gehouden vergadering van den Zeeuw- schen Zangersbond „Zang Veredelt" be sloten, om ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan Van den Bond, dezen zomer te Burgh een zangconcours te houden. NOORDGOUWE. Woensdagavond gaf de Tooneelvereenigiaig alhier, opgericht tot steun der kas van het muziekgezel schap „Oon Amore", in de zaal van dhr. J. C. Goomans een uitvoering, voor een talrijk opgekomen publiek- Onge voerd werd ,iTropenadel", blijspel uit 't Indische leven, in drie bedrijven, van Henri van Wermeskerken. De rollen ble ken goed ingestudeerd. Er werd met animo gespeeld. Donderdag werd dé uit voering herhaald. DREISCHOR- De goede naam die mr. A. W. Kamp uit den Haag, ook op ons eiland zich ais declamator reeds ge maakt heeft, was voorzeker wel een der redenen van de groote opkomst op onze Nutsavond van Vrijdag j.l. En waarlijk, men zag zich hierin niet bedrogen. Zijne sterke gave, vooral in het komisch genre, kwam ook nu weer tot uiting. Hoe fijn was de uitbeelding der verschillende voorgestelde personen, vooral in Charon i en Koppelstok en als supoost van de Abdij. Niet minder was de uitbeelding der verschillende tooneeltjes en de span ning op den Oceaanstoomer in „De Ijs berg". De woorden van den voorzitter, die de hoop uitsprak, den heer Kamp hier in de toekomst te mögen weerzien, werd dan ook door allen met imstemlming begroet. - Zaterdagavond j.l. trad in de zaal van café 't Centrum hier op de humorist- coupletzanger, A. Kars, met medewer king van mej. Slager als pianiste. Het welvoorziene programma door den heer Kars zoo menigmaal door een goeie mop afgewisseld en uitgebreid, werd door de aanwezigen met belangstelling gevolgd. Van de voordracht en liedjes die genoem de humorist op zijn repertoire heeft, ge noten, de .Verliefde Schelvisch", ,,Zij; die niet slapen" en „Holland—Indië door de lucht" wel de meeste bijval. Vereenigin- gen die zich ten doel stellen deze kunst te beoefenen of te bevorderen, zij' de in geroepen medewerking van den heer Kars aanbevolen. OUD-VOSSBMEER. Tot gemeente-arts te Ouddorp is benoemd de heer G- A. Polderman alhier. Uit de cijfers van geboorten, over lijden, ingekomenen en. vertrokkenen blijkt, dat resp. vermeerdering en vermin dering plaats had van 57, 25, 40 en 61 zielen, zoodat de totaalvermeerdering be draagt 11; op 1 Jan. 1925 was het zielen tal 2341, thans 2352. RECHTZAKEN- Ter openbare terechtzitting der arr.- rechtbank te Middelburg van 22 Januari j.l. werd o. m.. uitspraak gedaan in de zaak tegen J. W. J. Wi., slagersknecht, 26 jaar, wonende te Zierikzee, aan wien ten laste gelegd was verduistering van een deken op 17 Sept- 1925 te Zierikzee, ten nadeele van Gebr. van den Boogaert. Beklaagde werd te dier zake veroordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, bij1 gebreke van betaling en verhaal. Ter openbare terechtzitting van den politierechter te Middelburg van 22 Jan. j.l. werden o. m. behandeld de navol gende zaken, en wel tegen: H- Z., win kelier, 47 jaar, wonende te Haamstede, beklaagd van beieediging op 17 December 1925 te Haamstede van M- Thijsse. Eischf 10 boete, subs. 10 dagen hech tenis. Uitspraak: idem.. J. J. de (M., petroleum ven ter, 42 jaar, te Duivendijke, beklaagd van diefstal van een plank op 28 November 1925 te Dui vendijke, ten nadeele van den Staat der Nederlanden. Eisch: f20 boete, subs. 20 d. hechtenis. Uitspraak: idem. J. F., scheepsslooper, 61 jaar, wonende te Brouwershaven, beklaagd van niet vol doen aan een bevel van een ambtenaar, krachtens wettelijk voorschrift gedaan, pp 1 Dec. 1925 te Brouwershaven. Eisch: f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Uit spraak: idem. DIENSTWEIGERING. Het Hoog (Militair Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 24-jarigen gewoon dienstplichtig soldaat van het regiment grenadiers T. D'. Scha per, zoon van het Tweede Kamerlid, die door den Krijgsraad te Den Bosch we gens dienstweigering was veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. De advo caat-fiscaal had bevestiging van 't vonnis gevraagd. Uit de sententie bleek, dat het Hof tot de overtuiging was gekomen, dat bij gedaagde ernstige gewetensbezwaren bestaan tegen verdere vervulling van den krijgsdienst, op grond waarvan het Hof kan volstaan met het opleggen van een straf, welke den in voorioopige hechtenis doorgebrachten tijd niet overschrijdt. Het Hof veroordeelde bekl- derhalve tot een gevangenisstraf van 45 dagen, met bepaling, dat daarbij in" mindering zal worden gebracht, de van 6 Oct. 1925 20 Nov. 1925 doorgebrachte voorioopige hechtenis. Voorts ontsloég het Hof hem uit den militairen dienst, doch niet van de bevoegdheid om bij de militaire macht te dienen. heel verdacht te vinden. Hij verklaart verder, dat hij een nSan uit het bosch heeft zien komen en onmiddellijk daar na een schot hoorde vallen, waarop de man weer verdween. De afstand was tc. groot dan dat Raven ook maar iets kan vertellen, dat op een signalement lijkt. Alleen zegt hij, dat de man als heeï was gekleed. Een wapen heeft de politie niet kunnen opsporen. Dat klopt allemaal prachtig met wat Jij er van denkt, meende ik. Arthur knikte. Maar daaraan heelt Raven weinig, men schijnt hem als den dader te be schouwen, en is van oordeel, dat het verhaal van den man uit het bosch maar een praatje is. Wij gingen naar beneden. j 's Middags autoden wij in twee wagens naar Zei9t met ons zevenen, want ook mr. Van den Drent, Charles en De Weer den waren- van de partij. Tante vertelde dat Charles haar dien morgen het plan netje had Voorgelegd, om in de „Her mitage" te gaan theedrinken, maar zij had dat afgeslagen, met het oog op het drama van gisteren, zij was ook tegen het autotochtje geweest, maar oom had gemeend, dat het goed voor allen zou zijn om er eens even uit te wippen in de frissche lucht en tevens om nieuws gierig bezoek te ontgaan. Dus reden wij over Doorn, Zeist en Utrecht en daarna langs een anderen weg weer terug. LANDBOUW EN "VEETEELT. De groote land- en tuinbouwtentoon stelling in West-Brabant zal gehouden worden van 27—31 Juli te Steenbergen. Aan deze tentoonstelling zal een ver loting verbonden zijn. AANBESTEDINGEN. Door dé Landb.ver. te St.-Philiipslaind is gegund de levering van super-phos- phaat, levering Februari, aan dhr. I. Aar- noudse, a f 2,655; chili-salpeter, levering Februari, aan het Centraal Bureau, a f 14,06 en id. levering April f 14,16; patent-kali aan id. a f 6,51, alles per 100 k.g.; ammoniak super en zwavelzure ammoniak aan dhr. Kooman te Dirks- land; prijs onbekend Bijl de op 22 dezer te St.-Annaland ge houden aanbesteding van hulpmeststoffen door de vereeniging „Landbouwbelang" werd de levering opgedragen van 175800 K.G. superph. a 14 pCt. en van 15100 K.G. superph- a 17 pCt. aan dhr. J. P. (Mast te Den Bommel, het eerste a f 2,76 en het tweede a f3,26i; van 87200 K.G. amm. superph- en van 62100 K.G. zwavelz. ammön. aan de firma Kooman Co. te Dirksland, het eerste a f 6,94 en 't tweede a f 14,37; van 75600 K.G. Chili-salp. en Van 492001 K.G. patent-kali aan 't Centraial- Bureau te Rotterdam, het eerste a f 14,02 en het tweede f6,39; van 2100 KG. kaïniet en van 14600 K.G. kalizout aan de firma P. J. van^Aardenne te Dordt, het eerste f 2,28 en het tweede a f 5,57, alles per 100 K.G. en franco op, den wagen. VERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 22 Jan. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuijs en ten verzoeke van P. van Maanen werd he den alhier in het openbaar verkocht: 69 are 70 c.a. bouwland te Zierikzee, aan den Kadeweg, vtoor f 1467 per gemet. Thuis zcten wij allen bijeen in den tuin waar de rozen geurden. Er was na tuurlijk visite geweest en ook in Holland schenen de menschen al net zoo belang stellend te zijn naar het gezicht van men schen, wien iets onaangenaams is over komen, als te Londen. Toen was tante toch maar blij, dat wij gegaan waren. Zij verklapte mij1, dat wij ook, om onbe scheiden blikken en vragen te qntgaan, naar het dorpje ter kerk waren gegaan, zij had er zulk een behoefte aan gehad, dat zij het kerkgaan toch niet had willen Verzuimen. Het was heerlijk in den tuin, in de schaduw van den beuk, de zon deed de kleuren der bloemen opbloeien, streek 't gras aan met een goud-verais. De bijen, werkzaam en onvermoeid, gonsden van bloem tot bloem1 en werkten hun geheele bovenlichaam in de kelk. Een bediende kwam uit het huis aan- loopen, zonder zich te haasten, met af gemeten tred. f Mijnheer, de boschwachter is er om u te spreken. Op dit uur, op Zondag? vroeg oa*.i, maar terstond herinnerde hij zich den onheilsdag van gisteren, hij was in <Je blijde tuinomgeviiig heel even vergeten wat er gebeurd was. Oom stond op en ging naar binnen, terwijl Arthur hem vergezelde. v Even later kwamen zij terug. (Wprdt vervolgdl> j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1