Zierikzeesche 0 Nieuwsbode sm RUROL ZEELAlI's HEM ROOMBOTER. ABONNEMENT i ADVERTENTÏÊN Maandag 18 Jan. 1926 iserikzeesche courant. ff* jSr, z zzl Ijsvermaak geeft ruwe huid BINNEMLANP, De watersnood. Uit Stad en Provlnoia feuilleton. De vrouw zonder hart an. l - Bij Hoest of Verkoudheid Thërmo-Tabletten. Anga-Bonbons. Peifa per 8 aaaandan f 1,80, franc© por post f 1,80. Voor hes buitenland por Jaar f 10,—. Afsonderiyk® nummers 6 oost, Vorich\jn* Idaanda#, Woensdag •a Vrijdag;» van 1—8 regels 60 ofca. vs<a t regola on daarboven 20 etss. ps> regol. Seclamea 80 cta. p. reg*l, Bü contract belangrijke korting. verzacht-geneest DE WATERSNOOD EN 'S LANDS SCHATKIST. Op de vraag van het lid der Tweede Kamer, den heer Braat: Is de minister bereid, spoedig iriaat- regelen te nemen om! de door den jong- sten watersnood geteisterde personen en gemeenten aan de openbare liefdadig heid te ontrukken, door hen uit 's Rijks schatkist schadeloos te stellen? heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: Ondergeteekende heeft zich in hooge mate verheugd, dat ook- thans, evenals na de stormramp in den jongsten zomer, het leed, dat aan vele landgenooten over komen is, door de natie als een gezamen lijk leed is gevoeld, en dat zij, die per soonlijk van schade zijn vrijgebleven, door dankbaarheid en deelneming wor- den opgewekt, de lasten der anderen mee te dragen. Indien deze treffende uiting van het nationaal saamhoorigheidsbesef als „open bare liefdadigheid" moet worden aange duid, zou diezelfde benaming zeker niet minder gelden voor een uitkeering uit 's Rijks schatkist. Ondergeteekende ziet haar nog iets anders en hooger en is niet voornemens, haar te dooven door een toezegging als gevraagd wordt. DE KABINETSCRISIS. De pogingen van dr. De Visser, om t- komen tot de samenstelling van een z.g. n. zelfstandig rechtsch kabinet, waarin de thans demissionnaire ministers allen zitting zouden hebben, is niet gelukt. Ingevolge de ruime opdracht, hem 'door de Koningin gegeven, wendt de forma teur thans pogingen aan tot samenstel ling van een extra-parlementair kabinet. De Koningin heeft Zaterdagmiddag te kwart over vier dr. J, Th. de Visser in gehoor ontvangen. „Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, schrijft het Centrum1, zijn de pogingen, door dr. De Visser aangewend om de crisis door een compromis te beëindigen, mislukt, wijl een deel der Christelijk-Historische Kamerleden er aan vast hield, om, ook, al kwam het com promis tot stand, toch in de Tweede Kamer een motie voor te stellen, waar bij zij hun teleurstelling over de aan vaarde oplossing uitspreken, een eisch, waarmee, zooals te begrijpen valt, noch de anti-revolutionairen, noch de katho lieken zich konden vereenigen". Het water in de dorpen van het Rijk van Nijmegen blijft geregeld langzaam! wegvallen. De boeren uit Velp komen over 't ijs van de Beersche Maas heen naar Grave om inkoopen te doen. Toch moet men Voorzichtig zijn vanwege de vele wakken. Ofschoon het water te Balgoy en Neder-Asselt weer 15 c.M. gevallen is, en vele woningen andermaal boven wa ter zijn gekomen, kon van het slaan van een noodbrug bij Lunen nog niets komen, wijl daar ter plaatse nog 35 c-M. water op den weg stond. Een boer ver telde, dat in zijn huis, dat goed geslo ten was geweest, het zand en slib wel 10 c-M. dik op den vloer zat. Andere huizen, die nu droog Zijn, zijn niet te openen, omdat binnen en buiten alles bevroren is. De bakkers te Grave moeten diag en nacht bakken, want in de over stroomde dorpen in het Rijk van Nij megen zijn alle aardappelen bevroren en zijn de groenten verloren gegaan, en is men aangewezen op het eten van brood. Men brengt het thans per honde- kar naar de boerderijen. Het vloedwater in Maas en Waal zakt langzaam weg. Het ijs veroorzaakt echter veel last. De in .het veld gelegen dorpen Bergharén, Horssen, Puiflijk en Altforst zijn door het ijs niet per boot bereikbaar, terwijl dit te zwak is om. lasten te dragen. De verbindingswegen zouden, indien er geen ijs op lag, bruik baar zijn om in de behoeften van mensch en dier te voorzien. Nu begint er hier en daar gebrek aan brandstoffen, levensmiddelen en voederartikelen te heerschen, vooral in Horssen. Van Berg- haren, waar het ook begon te nijpen, heeft men verbinding met Wychen ge kregen. Te Puiflijk zijn de twee scho len ontruimd en de ingezetenen, die daar onderdak waren gebracht, naar Nijmegen gebracht. Te Deet, waar in de kerk het vee was gestald, is deze weder gewijd. Van de 5818 inwoners uit Leeuwen, zijn er in totaal meer dan 3000 gevlucht en in Nijmegen, Arnhem', Tiel, Ede en andere plaatsen liefderijk opgenomen. Ruim 150 huizen zijn totaal vernield, en hebben voor een groot deel zoodanig geleden, dat Zij absoluut voor bewoning ongeschikt zijn. Over het binnenwater drijven daken van huizen, meubels, enz- Alles wordt door de zorg van de mili tairen en daarvoor aangestelde particu lieren opgevischt en op een bepaalde plaats verzameld. In tal van huizen zijn de binnenmuren ingestort en men kan door het huis kijken, alsof' er nooit een binnenmuur in geweest is. Bij de algemeene vereenigde com missie ter leniging van rampen door watersnood is thans ontvangen ruim f 270.000. De "watersnoodcoliecte te Den Haag bracht ruim f 106.000 op. ZIER1KZEE. Omtrent de docr de afd. Zzee van Volksweerbaarheid georgani seerde Oranjeavond op 10 Febr. a.s., kunnen wij nader mededeelen, dat de Herdenkingsrede zal worden gehouden docr het lid van het Hoofdbestuur, dhr. P. C. Labrijn uit Goes, terwijl de Chr. Zangvereeniging „De Lof stem" en de Gymnastiekver eeni-ging „Rust Roest" hun medewerking hebben toegezegd om dezen avond (waarvan het batig slot geheel ten goede komt aan het Nationaal Comité) te doen slagen. De Chr. Zangvereeniging „De Lof- stem", geeft, blijkens een advertentie in ons nummer Van Vrijdag, met het kin derkoor dier vereeniging, op Woensdag avond e.k. haar gewone jaarlijksche uit voering in de Concertzaal. SEROOSKERKE. Op 1 Jan. 1925 telde de bevolking 132 m. en 128 vr., totaal 260 personen. Door geboorte en vestiging vermeerderde de bevolking met 10 m^ en 14 vr.,; door overlijden en vertrek Oorspronkelijke Holl. detective-roman door R. J. BRANDENBURG. 9 Daar zaten wij. Het gesprek verstom de. Arthur nam een boek en ging zitten lezen. De advocaat keek bedrukt voor zich uit. Hij schonk zich een glaasje cog nac in, dien onze zorgvolle gastheer in eigen persoon had bovengebracht. Zijj hand trilde en Arthur nam hem de flesch af, uit vrees, dat hij deze zou laten vallen en gerucht maken. Ik had medelijden met den man, die er geen oogenblik aan twijfelde, of zijn leven was in gevaar. Hij geleek op iemand, die in den vroegen morgen naar de guillotine zal worden geleid, en wien het angstzweet uitbreekt ieder oogen blik, dat hij voor zijn geestesoog voorbij laat gaan, hetgeen straks zal gebeuren. Dan zullen beulsknechten hem achterover- werpen, de bijl zal met een snerpend geluld naar beneden slieTen.... Bij het minste geluid schrok de jonge man op, stak den vinger in de hoogte en keek ons aan met een blik! vol angst, als een hond, die den opgeheven stok ziet boven zijn kop. Zijn zenuwachtigheid deelde zich aan mij mede, en ik kneep in de leuning van mijn armstoel om niet te bewegen. Arthur zat te lezen alsof het de meeit nvrmale avond van zijn leven was. Wij hoorden de klok twaalf slaan. Het uur, waarop de spoken volgens de legende uit de graven komen. Het was op de scheiding van Vrijdag en Zaterdag. Vrijdag! Was dat niet een ongeluksdag? Ging nu het ongeluk komen voor mr. van den Drènt? Was het reeds op weg? Een auto reed knersend voor. Wij vernamen het slaan van deuren. Arthur draaide vlug het electrisch licht uit Wij hoorden geschuifel op den loo- per in de gang, het dichtslaan van deu ren en even later in het vertrek naast ons Charles, die zijn schoenen uitschopte en die luid en hartgrondig geeuwde. Het was maar goed, dat wij in het donker zaten; onder de tusschendeur door kwam uit Charles' kamer een streepje licht. Dan was er het plassen van water, het geluid van iemand, die górgelt en ZIjn mond spoelt en even later verdween de lichtband en hoorden wij 't kraken van het bed. Toen wij het geluid van snorken ver namen, draalde Arthur voorzichting het licht op en schoof voor alle zekerheid het kleedje voor de tusschendeur omhoog, om het licht af te sluiten. Wij zaten weer te wachten. Het was doodstil, een stilte, die woog, een stilte, die drukte. De zomerwind scheerde even langs het raam, ik schokte op. Het ge laat van onzen advocaat was niet meer dat van een mensch, het geleek op het wit gepleisterde tragische masker, waar mede een schouwburg is versierd. Arthur lag, voorzichtig de bladen van EVEN FIJN ALS verminderde zij met Ij m. en 20 vr., zoodat liet aantal verminderde met '3 en 6 vr., totaal 9 personen. Op 1 Jan. 1926 telde de bevolking 129 m. en 122 vr., totaal 251 personen. RENESSE. Loop der bevo/king: Op 1 Jan. '25 666 zielen. Door geboorten en vestiging vermeerderd met 44 (10 en 34), door overlijden en vertrek vermin derd! met 51 (9 en 42). Alzoo een ver mindering der bevolking met 7. Totaali P-pi 1 Jan. '26 659 inwoners. NOORDWELLE. Uitslag van de Woens dag j.l. gehouden aanbesteding door de Landb vereeniging „Ons Voordeel", alhier zwavelzure ammoniak: gebr. Landegent, f 14,53; Van Be veren, Brouwershaven, f 14,77; Oorsprong f 14,43; gegund aan Oorsprong. Chitisaipetergebr. Lande- Igent f 14,29; van Beverea f 14,39; Oor sprong f 14.15; aan wien gegund werd; kalizoul 20 o/oLandegent f 2,68; van Be- veren f 2,69; P. J. Mast, Den Bom mei, f 2,71; gegund aan Landegent, evenals de Patentkali: Landegent 'f 6,99; van Beve- ren f 6;89. ELLEMEET. Op 1 Jan. '25 543 zielen. Door geboorten en vestiging vermeer derd met 50 (12 en 38), door overlijden en vertrek verminderd met 49 (5 en 44), alzoo een vermeerdering der bevolking met 1. Totaal op 1 Jan. '26 544 inwoners. NOORDGOUWE. Op 31 Dec. 1924 be stond de bevolking uit 456 m. en 480 vr. In lotaal 936 personen. De bevolking vermeerderde door ::oi m. en 39 vr., is 66 personen en door ge-' boorte met 12 m1. en 9 v>i-. is 21 personen, in totaal met 39 m. en 48 vr. of 87 personen. De vermindering door vertrek bednoeg 42 m. en 57 vtr., is 99 personen en door overlijden 2 m. en '6 vr., is 8 personen, in totaal 44 m. en 63 vr., is 107 personen. "De bevolking verminderde dus in totaal met 5 m1- en 15 vr., of 20 personen, zoodat ze op 31 Dec. 1925 bestond uit 451 m. en "465 vr. of 916 personen. ZONNEMAIRE. Op Donderdag 14 Jan. j.l. werd alhier iin het café Boot de alg. jaarvergadering gehouden van de afd. Zonnemaire van den Bond voor Staats- pensLonneering. Aanwezig het bestuur en 22 leden. De voorzitter, de heer A. Hooze, opent de vergadering en heet allen wel kom, doch betreurt het, dat er zoo wei nig leden op deze vergadering aanwezig zijn, aangezien de afd- toch ongeveer 120 leden telt. De penningm., de heer P. van Felius, deed hierop rekening en ver antwoording over zijn gehouden beheer. Het batig saldo over 1924 bedroeg f 20,51. In kas op 31 Dec. j.l. f 115,51. De uit gaven over 1925 bedroegen totaal f 94,82, alzoo in kas op 31 Dec. 1925 een batig saldo* Van f 20,69. Door den voorz. werd dank gebracht aan den penningm. voor zijn nauwkeurig gehouden beheer. 'Aan de orde kwam de verkiezing van 3 be stuursleden, wegens het periodieke af treden van de heeren P. v. Felius, L. K- v. Almkerk en L. van Aimkerk. De 3 aftredende bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen herko zen, welke hunne benoeming aanvaardden- Op de vraag van het lid van Ast of er ter gelegenheid der uitvoering een spr. komt, deelt de voorzitter mede, dat ge tracht zal worden een spreker te krij gen. De kosten hiervoor zijn echter hoog, doch in het belang der afd. om leden te werven en publiek te trekken naar de uitvoering is het wel gewensoht een spr* te Laten optreden. Het lid van der Weel, vraagt wanneer de uitvoering wordt ge geven. Een juiste datum is volgens den voorzitter nog niet bekend, doch moge lijk wel in het 'begin der volgend^ maand. Daarna sluiting. NIEUWERKERK. Woensdagavond gaf de Chr. Zangver. „Looft den Heer", on der leiding van haar directeur, den heer H. G. v. d. Doel, een uitvoering in de zaal Rehoboth. Ds. v. d. Linden opende en sloot de bijeenkomst met gebed, en dankzegging. Een twintigtal zangnum mers weTden ten gehoore gebracht, die zoowel van de ernstige studie als van goede leiding getuigenis aflegden. BRUINISSE. Donderdagavond 1.1. hield ,*de Vier. „De Voorzorg" de jaarlijksche algemeene vergadering in „Het Veerhuis". De voorzitter, dhr. F. D. v. Viessem, deelde bij de opening mede, dat door het tusschentijds bedanken van dhr. S. Ju'm'elet Stz., hem door het bestuur het voorzitterschap der ver. was opgedra gen. Hij' hoopt deze taak ernstig op te vatten en steeds werkzaam te zijn tot bevordering van den bloei der vereeni ging. Hij memoreert hoe de ver. na een tijdperk van rust verleden jaar onder een gedeeltelijk nieuw bestuur de werk zaamheden heeft hervat en het verheugt hem te kunnen const a teer en, dat de 2 Ladingen diverse soorten brandstof, wel ke zijn aangevoerd van uitstekende kwa liteit w.aren en naar verhouding zeer iaag in prijs. Uit het versLag van den .boek houder, dhr. J. P. Bossers bleek de re kening te sluitén met een voordeelig saldo Van f 58,61. Tot bestuursleden wer den herkozen de heeren L. v. d. Velde en F. Di v. Vessem, hetgeen bij accla matie geschiedde. Na breedvoerige be sprekingen werd besloten ten spoedigste wederom een lading kolen te laten aan voeren en zal door een bode bij de in- ivonerj Mistellingen worden opgenomen. Een voorstel om het iosse^en het ver voeren der koten publiek aSiï te fee steden weid met algemeene steni'mein! aangenomen. ST*-ANNALAND. De alg. vergadering van den coöperatieven kolenbond „Ons Belang" op Vrijdagavond ten huize van dhr. M. Rijnberg, stond onder leiding van dhr. G. Goedegebuure. Het ledental vermeerderde met 5 en bedraagt nu 434, waarvan er 50 aanwezig waren. De om zet in '25 bedroeg 9206,5 H.,L. van 85 kyg. en 73875 k.g. baggerblokjes tot een bedrag van f 13572,85. Er was een na- deelig saldo van f 54,97ft, de kas op 31 Dec. bevatte, nu nog f 780,32. Tegenover dat nadeelig saldo staat echter een voor raad steenkolen, in het pakhuis opge legd. Herkozen werden met alg. st. de heeren W. A. Boogaard en A. Goedege buure Az. Jr., de eerste als bestuurslid en de laatste ais lid van den raad van. toezicht. Het salaris van den boekhou der onderging geen verandering. Wegens te geringe opkomst kon de wijziging der statuten niet doorgaan. ST.-ANNALAND. Op 1 Januari 1926 be^ stond de bevolking uit 1286 m. en '1309 zijn boek omslaande, zonder geritsel. Ik dacht aan oom. Die zou zeker ook wel niet slapen, in zijn gedachten zou hij waarschijnlijk wel bij ons vertoeven. Gelukkig maar, dat tante niets wist. Tan te Jane zouden wij! wel hebben kunnen inlichten, die heeft haar zenuwen best in bedwang, Zij bèwees dit meer dan eens. 1 Ik keek naar Arthur en voelde ineens lust bij me opkomen, om hem te kus sen. [Maar natuurlijk, dat kon nu weer niet. Ik was toch altijd een ongeluks vogel. Wat had Arthur ook weer ge zegd: Duizenden vrouwen in Europa- Ik wilde mezelf dwingen om wakke» te blijven, maar mijn oogleden wogen als lood. Ik werd met een schok wakker. Ar thur had zijn boek neergelegd en luis terde scherp. Geruischloos stond hij: op, draaide het licht uit. In het donker hoorden wij toe. Niets. Geen geluid drong tot ons door. Daar flitste 't licht weer aan. Arthur kwam op zijn teenen nader en glimlachte mij1 toe. Hij sloot zijn oogen, om mij te beduiden, dat ik maar weer moest gaan slapen. Toen ik voor de tweede maal wak ker weTd, was het daglicht in de ka-" mer, het gordijn was weggetrokken. Ik keek op mijn armbandhorloge, het was zes uur. Ik geloof; dat wij de zitting nu wel kunnen opheffen, fluisterde Arthur en toen mr. van den Drent hem smeekend aankeek: Ik kan mijn browning voor alle zekerheid hier bij u laten liggen. Maar maak geen ongelukken en Kinderen Denkt u heusch, dat er niets meer zal komen? vroeg de advocaat angstig. Weineen, maak u zich maar niet verder ongerust. Arthur luisterde even met zijn oor aan de tusschendeur, hij vernam zeker het rustig ademhalen van een slapende, ten minste hij knikte mij toe. Wijl hebben wel een paar uurtjes nachtrust verdiend, zeide hij mij in het oor. Heel zachtjes draaide hij: den sleutel om en zeide mr. van den Drent achter ons te sluiten. Met onze schoenen in de hand vertrokken wij. Toen wij evenwel op de gang gekomen waren, zagen wij' de deur van onze slaapkamer wagen wijd openstaan. Het schoot mij door het hoofd, dat wij den vorigen avond wel de deur dichtgedaan hadden, maar niet op slot. Wij vlogen naar binnen... Er was geen twijfel mogelijk... Er was ingebroken in onze kamer. De spiegelkast, waarin ik mijn juweelenkistje had gezet, was open. Het slot was er netjes uitgenomen, de schroefjes lagen op het zeil. Mijn étui met juweelen lag er nog.... Ik greep er naar... Het slot bleek geforceerd te zijn. (Met een enkelen oogopslag zag ik, dat mijn "kostbaar paarlen-collier weg was, de juweelen van geringer waarde hatf de dief laten liggen. j 1 j.^| Het eerste, wat Arthur deed, was de deur op slot draaien. Hij1 zei geen woord, maar zijn gelaat had dien energieken trek aangenomen, welken ik zoo goed van hem kende. Zijn vuisten waren gebald, hij was één en al actie. vanyolwassenen en Kinderen Ooos 200tabl. 45cent. Doozen a 60en 90ci 6ÏJ ApotKen Drogisten. vr., totaal 2591 personen. Vermeerdering door geboorte 32 m! en 26 vr., totaal 58; door vestiging 19 m. en 28 vrv is 47, dus samen 51 m'. en 54 vr., is 105. Vermindering do,or overlijden 13 m'. en 12 vr., is 25; door vertrek 23 m. en 25 vr., is 48, dus samen 36 m! en 37 vr. 'is 73. De werkelijke bevolking vermeer derde in '25 met 15 m. en 17 Vr., is 32, en be stond dus op 1 Jan. '26 uit 1301 nï- en 1322 vr., is 2623 pers- Het aantal huwelij ken bedraagt 16 (in 1924: 24). THOLEN. Op 31 Dec. 1924 telde de be volking dezer gem. 1564 m|- en 1595 vr., totaal 3159 personen. In 1925 werden geboren 34 m. en 36 vr.. totaal 70, terwijl door vestiging het aantal vermeerderde met 41 m. en 54 vr., totaal 95 personen. In 1925 stierven 17 m. ed 19 vr., totaal 36, terwijl door - vertrek de bevolking verminderde met 78 m. en 88 vr., totaal 166 personen. De bevolking telde alzoo op 31 Dec. 1.1. 1544 m. en 1578 vr., totaal 3122 personen. Er werden 25 huwelijken gesloten. Het aantal levenloos aangege- venen bedroeg 5. OUD-VOSSEMEER. Door de muziekver- eeniging alhier is een tweede opvoering gegeven, thans in de zaal van den heer Rampaart en met niet minder succes dan de eerste, daar er pi- m. 200 bezoekers waren. Financië^ voor de vereeniging ook, daar een aardig bedrag werd ge ïnd. Ten huize van den heer Chr. Rijsten- bil vergaderde Vrijdagavond de fokver- eeniging „De Geit"; rekening werd' ge daan over 1925 en thans is er een luttel goed slot, maar er moet nog steeds f 50 schuld worden afgedaan. Er zal dit jaar maar één bok worden gehouden en "in verband daarmede is het salaris van den bokhouder gebracht op f125. De contri butie is van f 0,75 op f 1 gebracht. Na afloop hield de heer Sytema uit Middel burg een zeer onderhoudende lezing over het mesten van varkens, voornamelijk in verband mei huisslachtingen. Met volle belangstelling werd een en ander ge volgd.-- - - ST.-MAARTENSDIJK. In de Maandag 11 dezer gehouden openbare vergade ring van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. De voorzitter opent de vergadering met den leden van den gemeenteraad en hunne gezinnen als mede ingezetenen en vertegenwoordigers der Pers een in alle opzichten gelukkig 1926 toe te wenschen. Hij herinnert aan het ongeluk aan het Tholensche Veer. De aanvang van 1926 was voor ons land, gezien de watersnood, niet rooskleurig- Een comité zal in deze gemeente te dezer zake worden opgericht. Het jaar 1925 was een middelmatig jaar. De pro ducten waren goed, maar de prijzen laag. De heer Koopman informeert of in deze gemeente niet moet worden rondgegaan met een lijst voor de familie Franke en Hageman uit Poortvliet. De voorzitter meent, dat men over deze zaak later kan spreken. De heer Quakkelaar infor meert of Teeds een lichtpunt is aange bracht voor de bewoners aan het Bleek veld. De voorzitter deelt mede, dat men te dezer zake eenigen tijid moet wach ten; een en ander is geregeld in overleg met de bewoners aldaar. De begrooting Hij knielde neer bij de spiegelkast, on derzocht het slot, niets, geen krasje^ Dan de cassette, deze vertoonde sporen van met een scherp voorwerp: te zijn opengewrongen, bij1 het slot waren eerii- ge krassen. (Maar reeds lag Arthur op den vloer, zocht naar eenig spoor. Hij scheen echter niets te vinden. Hij' stond op en lachte zacht. Een komische situatie, zei hij;. Noem jij dat maar komisch zuchte ik. Ik zat op den rand van mijn bed en had in het geheel geen slaap meer. Zeker, wij zijn uitgegaan om een misdadiger te vangen, maar deze heeft ons leelijk beet genomen. Het was een slimme streek. Hoe dom van mij, dat ik niet op de gedachte ben gekomen, dat het er om te doen was om ons van onze ka mer te lokken, dat idéé is geen oogen blik ook maar bij mij opgekomen. Bij mij ook niet, maar het was een onfeilbaar middel. Dan heeft zeker die verwaande baje het halssnoer weer terug te bezorgen. Ik kan al een kleinen kring trekken om den vermoedelijken dader. Het moet dunkt mij, een van de vrienden van Charles of deze zelf geweest zijn. Dan heeft zeker die verwaande ba ron Lucius den diefstal gepleegd, der gelijke heeren zijn gewoonlijk rijker aan schulden dan aan geld. (Wvrdt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1