Zierikzeesche Nieuwsbode WATT en WATT. ZEELANDs ROEM ROOMBOTER. Maandag 11 Jan. 1926. zierikzeesche courant. «.««.«m™. Concortzaal-Bioscoop. DINSDAG Volksvoorstelling. binnenland. FEUILLIT ON. De vrouw zonder hart. Moeders ABONNENIENTt Psös pér 5 *&*&nd6b f 1,50, iïRiaoo por poet f 1,80. Voc^ he* buitenland por J*a? f 10,—. Ateonderiyka nummers 5 oent. Voraohijnt Maandag, Woenedag w Vrydag* ADVERTENTIE van 1—8 regols 80 oia.. ?*a regels on dasrboven 20 ots. par regel. Seol&me* 60 ots. p. regel, By contract belangryko korting. IniendJag op den dag 7»n uit* DE KABINETSCRISIS, Naar aanleiding van de Vrijdag ge houden fractie-vergaderingen verneemt de Rsb. uit parlementaire kringen, dat inder daad tusschen de aftredende ministers een compromis is bereikt inzake het ge zantschap en wel in dien zin, dat de gezant te Rome naar elders wordt over geplaatst, maar tevens bij het Vaticaan geaccrediteerd blijft. Bij de katholieke Kamerfractie moeten tegen deze oplos sing, waarbij het gezantschap bij 't Vati caan weinig meer wordt dan een orna ment, ernstige bezwaren zijn gerezen, waarbij Vrijdag geen .overeenstemming kon worden bereikt. Deze bezwaren zullen te bevoegder plaatse ter kennis worden gebracht en daarna zal de katholieke Ka merfractie Dinsdag opnieuw vergaderen. DE STEMPLICHT. De heer Kersten, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van justi tie de volgende vragen ges'teld: Kan uw excellentie mededeelen, of het bericht waarheid bevat, dat van uit Apel doorn per vrachtauto vrouwen, wonende te Uddel, door rijks- en gemeente-politie zijn uit haar woningen gehaald, omdat zij niet voldeden aan opgelegden stem plicht, dien zij in strijd achtten met de. roeping der- vrouw in Gods Woord ge wezen? Indien dit bericht waarheid bevat, is uw excellentie bereid, dergelijke vervol ging te doen beëindigen? EEN MILITAIR FASCISTISCHE PARTIJ? Naar men aan „De Rsb." mededeelt, zijn te 's-Gravenhage plannen in bewer king om te komen tot de oprichting van een militair fascistische partij. Oud-hoofd officieren zouden reeds hun instemming hebben betuigd. Da watersnood De heer Braat, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw de volgen de vraag gesteld: Is de minister bereid, spoedig maat regelen te nemen om de door den jong- sten watersnood geteisterde personen en gemeenten aan de openbare liefdadigheid te ontrukken, door hen uit 's rijks schatkist schadeloos te stellen? Daar het eene huis na het andere in stort (Vrijdagnacht nog weer 40 greote en kleine, nieuwe en oude huizen te Al phen, Dreumel en omgeving), zal den men schen, die de zolders van hun huizen, Staande in de bedding v:an de Over- asseltsche Maas bewonen, getast worden hun woningen te verlaten. Tengevolge van de doorbraak bij Kampen loopt het geheele Noord-Ooste lijk gedeelte van Oldebroek onder, voor al de buurtschappen Zwarteweg en Post hoorn. De in den omtrek wonende land bouwers beginnen hun huizen te ver laten en het vee in veiligheid te brengen. Het water beeft reeds een groot gebied geïnundeerd. Onmiddellijk \ls hulp- ge- requireerd uit het naburige Elburg en Katerveer. Persoonlijke ongevallen zijn niet gebeurd. De toestand in Doetiinchem en in den omtrek wordt met den dag beter* Het water valt snel. Verschillende ver- OorvpBonkelijke Holl. detective-roman door R J. BRANDENBURG. bindingswegen zijn weer vrij van water. De lijken der drie bij 's-heereilberg ver dronken inwoners van Etten zijn nog nic-t gevonden. De rijwielen van-den heer en mej. Schenning werden op de plaats des onheils opgevisc-ht. Een juffrouw te Venlo heeft bij het binnendringen van het water in hare wo ning, tengevolge van den schrik, de spraak verloren. Sedert verleden Zater dag is er geen woord meer over nare lippen gekomen. Omtrent den toestand werden Za terdag de volgende berichten ontvangen: Dreumel: Toestand stationnair. Er ko men vermoedelijk geen vluchtelingen of vee meer. MaasbommelUit Alphen en Appeltern zijn 450 stuks vee naar Den Bosch on derweg. Het kost echter veel moeite de menschen weg te krijgen. Zij blijven lie ver in hun eigen gemeente. Met het oog op de diefstallen die voorkomen wordi het politietoezicht versterkt. De voedsel voorziening te Maasbommel is geheel in 'orde. Bij Alphen wordt nog nagenoeg geen val op de Maas geconstateerd. Bij dit rustige weer is de toestand echter niet gevaarlijk. Ravenstein en wistreken: De toestand is over het algemeen gunstiger. Het wa- ter blijft vallen. De ïevensmiddelenvoor- j ziening is in orde. St-Michielsgestel: Het vee dat in het water staat wordt in den loop van den dag met behulp der boeren omhoog ge zet en blijft zoo mogelijk ter plaatse. De Maas blijft bestendig, maar lang zaam zakken. De straten der stad Venlo zijn meerendeels reeds Vrij van water en men is hard doende om deze te rei nigen en voor het verkeer geschikt te maken. Het leegpompen ven kelders helpt echter niet veel, waar ze niet waterdicht zijn, daar het kwelwater blijft opdrin gen en in eenige uren de kelders weer opnieuw doet volloopen. Nu de straten langzamerhand leeg loopen, begint men een beteren kijk te krijgen op de aange brachte schade. De schade in fabrieken, magazijnen, winkels, en particuliere gebouwen toege bracht, i> enorm. Overal is de schade van denzelfden aard. Iri de fabrieken zijn het da machines en voorraden, in de maga zijnen van houthandelaren en andere grossiers zijn de kostbaarste goederen on bruikbaar geworden; bij de winkeliers de voorraden; bij de particulieren meube len, beddegoed enz. - Zaterdag kwam H.M. de Koningin naar Den Bosch, waar zij verschillende plaat sen bezocht, waar vluchtelingen uit de geteisterde gemeenten uit de Betuwe zijn gehuisvest, o.a. in de Citadelkazerne. De meeste menschen, die daar waren onder gebracht, voornamelijk vrouwen en kin deren, waren uit Dreumel. Trouwens bij na alle vluchtelingen in Den Bosch kwa men van daar, ongeveer 2000, verdeeld over omliggende gemeenten en van Al phen aan de Maas en Kerkdriel. In ver schillende lokalen praatte de Koningin weer niet de menschen, voor wie de commandant der kazerne op den grond slroomatrassen en wollen dekens had la ten uitspreiden. De meesten voelden zich natuurlijk erg verlegen tegenover H.M., die letterlijk naar alles vroeg. Naar het lot van de familie en dorpsgenooten, van het vee en het hu'sraad en ook over de doorgestane ellende deed zij navraag, de menschen opbeurende woorden toespre kend. Prins Hendrik informeerde even eens naar allerlei bijzonderheden. Uit Slad en FTovisi©!© ZIERIKZEE. De vereeniging „Onderling Kunstgenot" gaf Vrijdag 8 Jan. haar 17e uitvoering in het „Huis van Nassau", alhier. De heer C. O. J. Hendrikse sprak als" voorzitter een openingswoord, waarin hij mededeelde waarom ditmaal de uit- Tot zijn eigen verbazing haalde mr. van den Drent een onooglijk propje papier te voorschijn, dat inderdaad de enve* loppe bleek te zijn. Het adres was met een forsche hand, blijkbaar door een man, geschreven. De omslag was den vorigen dag in Den Haag afgestempeld. Arthur inspecteerde ook dit stuk nauw keurig, doch kon er, naar het scheen, ook niets opvallends aan ontdekken. Den postzegel bezag hij met een vergrootglas, doch alles scheen in orde. In detective verhalen, die een tijdlang mijn mees! geliefde lectuur vormden, leest men ge woonlijk, dat de speurhond een heele geschiedenis van zoo'n enveloppe afleest, maar in werkelijkheid zijn de misdadi gers niet zoo naief om als 't waTe hun visite-kaartje aan de detectives in han den te stoppen. Heeft u ook vijanden in Den Haag pf elders? Ik, vijanden? vroeg mr. van den Drent met stomme 'verwondering. Ik moest m'ij dwingen om niet in lachen uit te barsten, inderdaad scheen het ongelooflijk, dat dit onschuldige ke reltje vijanden zou hebben op den aard bodem. Heeft u misschien een of andere be langrijke zaak behandeld, een proces ge wonnen of zoo? Ik heb c nog maar alleen voor den kantonrechter gepleit; bekende de aange sprokene op meewarige toon. Ik ben pas het vorige jaar gepromoveerd. Dus u heeft absoluut geen vermoe den, wie dit briefje kan hebben afgezon den? Kan het niet de een of andere studentenmop zijn? vroeg oom, die tot riu toe aan het gesprek geen deel had ge nomen. Dat zou best mogelijk kunnen zijn! beaamde Arthur, naar het mij voor kwam, om mr. van den Drent gerust te stellen, die zichtbaar opluchtte. Doch in allen gevalle zullen wij lie ver op alle eventualiteiten voorbereid zijn en onze maatregelen treffen. Ik hoop, mijnheer Van den Drent, dat u Vrijdag den geheelen dag het gezelschap van mij en mijn vrouw voot lief zult willen ne men. i Het slachtoffer boog. Wanneer men werkelijk de een of EVEN FIJN ALS voering niet met eigej krachten gegeven kon worden. Hei waSTiem echter een ge* noegen daarbij in uitzicht te mogen stel len, dat de volgende uitvoering in de maand Februari te geven, wel met eigen krachten zal kunnen plaats vinden en dat alles reeds daartoe in voorbereiding is. Hij hoopte, dat men dan wederom in groote getale zal opkomen en hij riep aller medewerking in, om ook deze vol gende uitvoering te doen slagen! Ditmaal trad voot de vereeniging op, de heer Jacques Dutreau van Rotterdam, daarbij geaccompagneerd door den heer Willy Heijnen, eveneens van Rotterdam. De humoristische stukjes vooral van den heer Dutreau zorgden er voor, dat de ge- wenschte stemming er bij' de O.K.G.'ers in bleef! -- Naar wij vernémen, zal door de Weer b aar hei ds ver e enigi ng „Oranje Nas sau" alhier, op lOFebr. a.s., ter gelegen heid van het zilveren huwelijksfeest vsn het Kon. Echtpaar, een oranje-avond wor den georganiseerd. Een bekend spreker zal dan een Herdenkingsrede houden, ter wijl verschillende andere corporaties hun medewerking hebben toegezegd om dezen avond te doen slagen. Het goed slot zat worden bestemd Voor een nationaal doei. Zondag 10 Jen. werd aam de uitgang der R.-K. Kerk een bus-coliecte gehou den, ten bate der slachtoffers der Wa tersnood Deze was dpor Z.D.H. Mgr. A. J. Cahier, Bisschop van Haarlem, spe ciaal aanbevolen. De opbrengst bedroeg f 276,57, hetgeen, zal worden afgedragen aan hel R.-K. Huisvejtings-comité, Cen traat Bureau Heftógènbosch (giro 34348, Den Bosch), dat werkzaam is met volkomen goedkeuring van de Algemeene Watersnood-commissie. Er blijft tevens gelegenheid om giften af te dragen. Watt en half Watt hadden Zatje; - dag en Zondag met hun Amerikaanse li Orgel een daverend succes. Hel program ma was uitstekend verzorgd en het ge lach was niet van de lucht. Op grond, daarvan volgt, voor hen, voor wie de gewone prijzen wat hoog zijn, Dinsdag avond eene extra-voorstelling tegen halve entree-prijzen- Donderdag 14 dezer hopen de ploeg bazen P. v. Leeuwen te Schuddebeurs en J. P. Kaashoek te St.-Philipsland en de ploegarbeider A. C. Kurvink te Schud debeurs hunne 25-jarige dienstvervulling bij de R. T. M. te herdenken. KERKWERVE. De loop der bevolking in deze gemeente was gedurende 1925 als volgt: 1 Januari 1925 waren er 458 mannelijke en* 418 vrouwelijke, bewoners, totaal 876. Geboren werden 11 mannelijke en 12 vrouwelijke, terwijl zich vestigden 24 mannelijke en 32 vrouwelijke. Br over leden 5 mannelijke en 8 vrouwelijke en 31 mannelijke en 33 vrouwe!ijke vertrokken naar elders. De bevolking verminderde daardoor met 1 mannelijke maar ver meerderde door 2 vrouwelijke. De bevol king bedroeg derhalve op 1 Januari 1926, andere misdaad beraamt, vermoed ik, dat deze wel niet op klaarlichten dag zal worden uitgevoerd, maar wij moeten er toch rekening mee houden, dat dit zou kunnen gebeuren, 's Avonds zullen mijn vrouw en ik u op uw slaapkamer gezel schap komen houden, het is beter, dat onze gastheer niet van de partij is, en dan zullen wij wel eens zien, welk ge vaar U dTeigl. Als er ten minste een ge vaar is, want ik beschouw dit meer als een misplaatste grap;. Ik verzoek u aan niemand iets te vertellen van 't briefje, dat u ontvangen heeft, absoluut niets. U moet heel gewoon uw gang gaan, vooral niet zenuwachtig zijn en de rest maar aan ons overlaten. Ik begrijp er heelemaal niets van, zuchtte mr. van den Drent. Als u ons nu eenige oogenblikken met mijnheer van der Heule alleen zoudt willen laten.... O, zeker, zeker, antwoordde mr. Van den Drent gewillig, sprong op van zijn zetel alsof een vuurpijl onder hem was afgeschoten, en verdween, na een gro teske buiging naar ons te hebben ge maakt. Ik dank u wel, mompelde hij nog in .de deur, welke woorden door Arthur werden beantwoord niet het leggen van 1 den vinger op den mond. En wat denk.je er nu van? vroeg oom, toen wij alleen waren. t, 457 mannelijke en 421 vrouwelijke per- konen, totaal 878. HAAMSTEDE. Op 1 Jan. 1925 was de stand der bevolking 614 m. en 600 vr., in totaal 1214 personen. Vermeerdering in 1925 door geboorte en vestiging met 96 personen, vermindering door sterfte en vertrek met 82 personen, aldus een totale vermeerdering van 14 personen. Bevolking op 31 Dec. 1925, 618 m. en 610 vr„ in totaal dus 1228 personen. BURGH. Stand der bevolking op 1 Jan). 1925: 306 m. en 292 vr., in totaal 598 per sonen. Vermeerdering in 1925 "door ge boorte en vestiging met 51 personen, vermindering door sterfte en vertrek met 45 personen, alzoo een totale vermeer dering van 6 personen. Bevolking op 31 Dee. 1925, 314 m. en 290 vr., in totaal 604 personen. ELKERZEE. Loop der bevolking in '25: Op 1 Jan. '25 572 inwoners. Geboren 12, gevestigd 19. vermeerdering 31. Gestor ven 6, vertrokken 29, vermindering 35. Bevolking op 31 Dec. 1925: 568 zielen. Huwelijken 3. DUIVENDIJKE. De loop der bevolking in het afgeloopen jaar was als volgt: Op 1 Jan. '25 605 zielen. Geboren 14, ge vestigd 33, vermeerdering 47. Gestorven 3, vertrokken 39, vermindering 42. Be volking op 31 Deci. 1925 aldus 610 zielen. Huwelijken 11. BROUWERSHAVEN. Op 1 Januari 1925 telde deze gemeente 622 m. en 684 vr. Door geboorte vermeerderde de bevol king met 11 m. en 9 vr.; door vestiging met 42 m. en 42 vr.; totaal met 53 m. en 51 vr. Door overlijden verminderde de J bevolking met 4 m. en 9 vr., en door vertrek met 45 m. en 40 vr., totaal 49 j m. en 49 vr., zoodat op 1 Januari 1926 de bevolking 1312 inwoners telde, t.w. I 626 m. en 686 vr. DREISCHOR. Onder groote belangstel- I ling, zoowel van brandweer als ge- meentebestuur, werd Vanwege de firma D. Padmos te Zierikzee, hier Zaterdagmid dag j-1. een demonstratie gegeven met een snelbrandbluschapparaat. 't Resultaat met het Amerikaansch Fyr-vFyter-apparaat was werkelijk verrassend. Een brandende schutting en een paar vaten, rijkelijk met teer en petroleum overgoten, door hoog uitslaande vlam en hitte niet te naderen, werd met slechts 2 Liter Fyr-Fyter-vloei- stof uitgespoten. Niet te verwonderen, dat het instrument, hoewel nieuw, nu reeds door de brandweerdirecties der groote steden warm wordt aanbevolen en in vele greote fabrieken en openbare gebouwen in de Ver. Staten van N. A. steeds aan wezig is. OUWERKERK. Op 31 December 1924 bestond de bevolking dezer gemeente uit 361 mannen en 384 vrouwen, totaal 745 personen. Door geboorte en vestiging ver meerderde dit aantal met resp. 10 man nen en. 5 Vr. en 8 imannen en 16 vrouwen totaal 39. Door overlijden en vertrek ver minderde de bevolking met 1 man en 2 vrouwen en 26 mannen en 31 vrouwen, totaal 60; zoo dat op 31 December 1925, de bevolking 724 personen telde, t.w. 352 mannen en 372 vrouwen. BRUINIS;SE. Vrijdagavond 8 Jan. gaf de korfbalclub „Roda" alhier een gezellig avondje voor leden en donateurs in het vergaderlokaal. Nadat de heer de Jonge circa 7 uut de bijeenkomst met een geestige toespraak had geopend, gaf hij het woord aan den heer J. v. d. Velde, student aan de Leidsche Universiteit, die geheel belangeloos was overgekomen om dezen avond te vullen. Op schitterende wijze bracht deze met heldere klankvolle stem een serie liederen ten gehoore, waar bij hij zichzelf op de mandoline bege leidde. Reeds bij 't eerste couplet had hij zijn toehoorders gepakt, men voelde on middellijk, dat er iets bizonders ging. ge beuren. Onder ademlooze stilte werden zijn verzen aangehoord; alleen af en toe onderbroken door een spontaan storm- Het is mij vrijwel even duister als den geadresseerde zelf. Natuurlijk zou 't een mop kunnen zijn, 'n studentenmop. Wil ik Charles eens onderhouden? Neen, doet u dat alsjeblieft niet, nie mand, zelfs tante niet, mag iets van het voorgevallene weten. Ik geloof niet erg in een grap, want dan had men die toch beter in Den Haag kunnen uithalen, het effect zou dan veel grooter geweest zijn. Is het niet mogelijk, vroeg ik, dat men tracht ons aller aandacht te concent reeren op mr. Van den Drent, met de bedoeling een ander tot slachtoffer te kiezen? Bravo, Ann, antwoordde oom, heel scherpzinnig opgemerkt. Dat lijkt mij onmogelijk, was Arthur's repliek, wij leven hier ongestoord in Abraham's schoot, er was geen aandacht af te leiden van een ander, omdat wij nergens idee op hadden, juist door dit schrijven wordt ons waakzaamheid ge boden. Het kan de bravoure zijn van den misdadiger, die zeker van zijn zaak is, het kan ook de bedoeling hebben den goeien mr. Van den Drent zoo zenuw achtig te maken, dat hij van hier ver trekt, naar Den Haag terugkeert en daar in een strik loopt. Wij weten absoluuCc niets, wij tasten in het duister. Wanneer men onzen advocaat in Den Haag terug had willen hebben, was er wel een minder opvallend middel voor te vinden geweest, zei ik. Voor allen die sukkelen met Verstopping of moeilijken en on- regelm&tlgon Stoelgang zijn Mijnhardt's LaxeBrtablstften onmisbaar. Zij werken ving en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ot. Ey Apoth. en Drogisten. achtig applaus, hetgeen duidelijk bewees, hoe men van zijn gezang genoot. Ook op de fluit toonde hij zich een meester. Hoe keurig ontlokte hij aan het instrument de pijpersmarsch der Rotterdamsche ma riniers. Laten we hopen, dat hij ons nog maals op iets dergelijks zal komen ver gasten. Niet minder werd er genoten van de diverse voordrachten en muziek nummers. Het jongste dochtertje van den heer de Koek verbaasde de aanwezigen door haar mooie vioolspel, waarbij ze door haar vader of zuster op de piano werd begeleid. Ook bij deze nummers be wees 't daverend applaus, hoe ze gewaar deerd werden. Het tooneelstukje „Jeroen en zijn kweekeling" werkte bijzonder op de lachspieren. Het spel der hoofdfiguren liet niets te wenschen over; dat van den „kweekeling" was zelfs zoodanig, dat een geroutineerd tooneelspeler er trotsch op zou kunnen zijn. Een gezellig bal besloot dezen avond. Als uw* Kinderen zieh bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk 30-60-90 ct. PUROL ST.-PHILIPSLAND. Op 1 Januari 1925 bestond de bevolking enzer gemeente uit 1100 mannelijke en 1049 vrouwelijke in gezetenen. In totaal dus 2149 inwoners. Over 1925 zijn daar bijgekomen: 25 man nelijke geboorten; 27 vrouwelijke geboor ten; 41 mannelijke vestigingen en 49 vrou we] ijke_ Alzoo een toename ven 142, ter wijl over hetzelfde jaer plaats vond een vermindering door: 8 mannelijke sterf gevallen; 8 vrouwelijke sterfgevallen; 70 mannelijke en 57 vrouwelijke, dié de gemeente verlieten. In totaal 143, zoo dat de bevolking op 1 Januari 1926 telde 2148 inwoners. STAVENISSE. De loop der bevolking over 1925 alhier, was als volgt: Op 1 Jap. 1925 waren er 983 m. en 978 v., totaal 1961 inw. Er werden geboren 21 m. en 22 vr., totaal 43. Er vestigden zich 22 m. en 22 v-, totaal 44. Daarentegen overleden er 11 m. en 11 v., totaal 22 en vertrokken 23 m. en 34 v., totaal 57 personen, zood'at de bevolking op 31 Dec. 1.1. bestond uit 992 m. en 977 v., totaal 1969 inwoners, wat dus een vermeerdering geeft van 8 inwoners. Er werden 18 huwelijken ge sloten. ST.-ANNALAND. Vrijdag 8 Januari' ten huize van dhr. A. Scherpenisse, hield de vereen. „Landbouwbelang", onder leiding van dhr. B. Kodde, hoar jaarvergadering. In het ledental kwam' in 1925 geen ver andering: tegenover 3 leden die afvielen, staan er 3 die toetraden. Van de 179 le den waren er 27 tegenwoordig. Aange kocht zjjn 9613312 k.g. meststoffen voor een bedrag van f 75331,52. De ontv. be liepen f 77515,47. de Uiitg, f 76641,52, er is derhalve een kassaldo van f 873,95. De vice-voorzitter, de heer Iz. Over- beeke, die aan de beurt van aftreding was, werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. Een. subsidie valrt f 40 werd toegekend een de ver. tot bestrij ding van de musschenplaag, voor 1926. Om aan de klachten over slechte balen tegemoet te komen, werd besloten, v'oor zoover hel de super en amm. super be treft, deze voortaan in nieuwe balen van goede kwaliteit aan te koopen, tenminste indien de prijs daardoor niet meer dan f 0.25 per baal wordt verhoogd. ST.-MAARTENSDIJK. Op 1 Januari 1925 bestond de bevolking uit 1380 m. en 1415 vr. of tezamen 2795 zielen. In 1925 Maar dan zou hij spoedig bemerkt heb ben, dat het een truc was, en hij zou niet in de Residentie gebleven zijn. Er staat in het briefje: „Wacht u voor Vrij dag e.<v.!" En volgende degen! Maar, het is niet onmogelijk, dat er Vrijdagnacht 't een of ande" zal gebeuren, wat, daar heb ik geen flauw idéé van. Je meent dus, dat Van deti. Drent hier niet zoo veilig is, als je tegenover hem' hebt laten voorkomen, merkte oom op. Mag ik van u weten, waar het toe komstig lijdend voorwerp slaapt? vroeg Arthur aan oom. Het is mij te doen om de ligging der kamers. Wij moeten op alles voorbereid zijn. Korn dan maar mee! Neen, liever niet direct, vanmiddag, laat u ons dan maar eens onopgemerkt het huis zien. Men mag niet den minsten arg waan koesteren. Aldus geschiedde. Mr. Van den Drent sliep in een kamer, welke uitkwam op de gang, die naar onze slaapkamer leidde, en wel aan den voorkant van het huis, naast deze lag de kamer van Charles, daarnaast die van baron Lucius en aan den overkant, den hoek era. was het lo geervertrek van De Weerden. Feitelijk was de advocaat onze buurman, maar de linnenkamer lag nog tusschen onze kamer in. (Wwdt veroolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1