Zierikzeesche Nieuwsbode Kinderen Woensdag 6 Jan. 1926, zierikzeesche courant. gft advertentiën Verjaring van Vorderingen. Watersnood. Als Uw PUROLÜ ABONNEMENT; Prgg per 8 iaaanden f 1,50, franco per poft f 1,80. Voer het buitenland por jaar f 10,—. AfaondevJljïe nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag •n Vrüdaf ▼an 1—1 regels 80 ote. ran 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Seolames 80 oti. p. regel BJj contract belangrijke korting. No. 11334. rM«ading op den dag van uit- De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Ziirikzee, brengen belang hebbenden in herinnering, dat alle rechts vorderingen ter zake van geldschulden ten laste van het Rijk. een Provincie, een Qemeente of een Waterschap, Veenschap of Veenpolder in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den Sisten December van het jaar, vraarin de schuld opvorder baar is geworden, tenzij zg reeds ingevolge de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek aan een kortere verjaring onderworpen zjjn. Het vorenstaande is niet van toepassing op vorderingen wegens rente en aflossing van geldleeningen en wegens pensioenen. Belanghebbenden worden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening hunner vorderingen zooveel moge lijk te bespoedigen. Met betrekking tot den dienst 1925 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne ingewacht ter gemeente secretarie vóór 15 Februari a.s. ZiERiKzsi4 Januari 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYENSTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Paardenfokkerij. De BURGEMEESTER van Zierikzee her innert dat volgens artikel 23 der Paarden- wet 1918 (Staatsblad no. 419) ieder, die eigenaar ef houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht is hiervan bg den Burgemeester der gemeente zjjner in woning aangifte te doen kinnen een maand, nadat de hengst twee jaar is geworden of in zijn bezit is gekomen, alsmede vóór dem eersten Februari van elk jaar. De Burgemeester geeft van deze aangitte kosteloos een bewgs af, volgens een door den Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel vastgesteld model. Overtreding wordt gestraft met geldbeete van ten hoogste tien gulden. Ingevolge artikel -24 der wet is de eigenaar of houder van een merrie, welke een veulen heeft geworpen, verplicht, zoolang het veulen niet is gespeend, om op vordering, onmiddel lijk het betreffende dekbewgs (waarmede een verklaring, gewaarmerkt door het bevoegde gezag eener buitenlandsche gemeente dat de merrie in die gemeente is gedekt, wordt gelijkgesteld) te vertoonen aan de in het eerste lid van artikel 37 bedoelde ambtsnaren. Het is dus noodzakelijk, dat bedoelde eigenaars of hoeders bg de dekking van de merrie een dekbewgs van de houders der hengsten vragen. Overtreding wordt gestraft met een gelei- boete van ten hoogste f 100,—. Zierikzee, den 5 Januari 1926. De Burgemeester voornoemd. A. J. F. FOKKER VAN CRAYISTEYN VAN RENGERSKERKE. Als een grijs, grauw, verraderlijk mon ster is het water op Oudejaarsavond ons land binnengedrongen. Bruisend stroom den de ziedende, meedoogenlooze gol ven door de dijkbreuken. Alles was ge doemd, onder den zich staag uitbreiden- den watermassa te verzinken... Wie werd niet niet ontroering aange grepen door het vreeselijk lot, dat velen onzer landgenooten getroffen heeft? En wie dacht niet tevens met ontzetting .aan dc mogelijkheid, dal het w:ater ook de eigen woonplaats in enkele oogenblikken zou hebben verzwolgen? Vreeselijk is de ramp maar heerlijk is het besef, dat door nationalen zin on verwijlde hulpverleeriing mogelijk is. In uren van gevaar zoekén ae mensehen elkander; het lot aan een deel hunner beschoren, wordt gevoeld als een leed, aan allen aangedaan. Op dezelfde wijze wordt een catastrophe in eeniig deel van de natie, ook als een nationale ram'p gevoeld. Veel moet worden opgebouwd. Het zal ons later herinneren aan de verwoestende krachten der natuur-elementen, maar het zal tevens zijn een symbool van natio nalen zin! De centrale organisatie voor het ver- leenen van materieel© hulp (hulp in na- tura) en geldelijke hulp is geheel paraat. Wij weten dat tal van Nederlanders de behoefte zullen gevoelen, door giften in geld het mooie werk dezer organisatie te steunen. Het Nationaal Persinstituut te 's-Gravenhage, dat met een zeer groot aantal Waden in verblinding staat, wil gaarne als een praotisch bemiddelaar voor ieders gift optreden. Men zende daarom onverwijld zijn gift, hetzij 'p(er postwissel, hetzij per giro (No. 120047) aan het Nationaal Persinsti- tuut, Carolina van Nassaustraat lfi, 's- Gravenhagt', met vermelding van den naam van dit blad, waarin later vanwege de Redactie de verant woording der ingekomen gelden zal plaats vinden. STEUN VOOR DE {SLACHTOFFERS VAN HET WATER IN ZEELAND. Gelijk is gemeld, bracht het Prov. Wa tersnood-Comité, vertegenwoordigd door voorzitter en secretaris, op 4 dezer een bezoek aan de geteisterde plaatsen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. 't Comité meent thans een beroep te moeten doen op allen, wien de nood der slachtoffers ter haTte gaat. De heeren Truyman, bur gemeester, Fruijtier, pastoor, en de Roeck, hoofd der school, allen te Boschkapelle, waar de nood tengevolge van den hoogen waterstand groot is, hebben reeds de lei ding in zake hulpverleening op zich ge nomen. 1 Giften voor de schadelijdenden in Zee land gelieve men toe te zenden aan het adres van den penningmeester van het Prov. Watersnood-Comité, den heer mr. J. F. van Deinse te Middelburg. BUIT EN LA N D7~ DE TROONOPVOLGING IN RUMENIë. De afstand van kroonprins Carol van Roemenië van al zijn rechten en aan spraken op de opvolging, is geen ge beurtenis van politiek belang, al heeft hij het land in beweginggebracht. De 32-jarige prins had reeds eerder van zich doen spreken toen hij in den o,orlog te Odessa in het huwelijk was getre den met een Roemeenscbe van burger lijke afkomst. Dit huwelijk is later ont bonden verklaard op aandringen van zijn ouders, op grond dat de geboden niet be hoorlijk afgekondigd waren. Daarop is prins Carol in 1921. getrouwd met prin ses Helena van Griekenland, uit welk huwelijk na goed zeven maanden hun zoon prins Mihai (Miehei) geboren werd, die thans inplaats van zijn vader kroon prins is geworden. Het besluit van den Kroonprins zou ten deele in verband staan met politieke kwesties, ten deele met een particuliere aangelegenheid. On der de eerste noemt men geharrewar van den prins als inspecteur-generaal van het leger en titulair chef van het militaire viiegwezen met de regeering, dat zijn toppunt bereikte toen onlangs tegen zijn zin, Roemeensche vlieger-offi cieren, die ongeschikt geachte Fokker- Vliegtuigen gekocht hadden, voor een krijgsraad gebracht werden. Anderdeels heet het, dat de prins zich van de" knellende banden v.an zijn tegenwoordige huwelijk heeft willen vrijmaken en een ballingschap met een andere vrouw ver kiest boven zijn positie van kroonprins, waarin het hem* onmogelijk was zijn te genwoordig huwelijk ontbonden te krij gen. Deze aangelegenheid des harten zal voor het besluit van prins "Carol, aange zien hij meermalen zulk een hartstoch telijk temperament getoond heeft, wel den doorslag gegeven hebben. 31MWEWLAWD, DE CRISIS. Naar wij vernemen had Dr. De Visser einde 1925 geen etikel practisch resul taat bereikt met zijn pogingen tot vor ming van een nieuw Kabinet. Voor be langrijke mededeelingen, welke velen vóór het einde van dat jaar inzake de oplossing der crisis verwachtten, en voor geruchten, als zouden de Ministers De Geer en Schokking definitief aftreden, bestond geheel geen aanleiding. Immers, uitgezonderd met de beide Chr. Histori sche Ministers, had dr. De Visser nog geen persoonlijke besprekingen gevoerd, en zich uitsluitend bepaald tot schriftelijk overleg. Het onderhoud, dat dir. De Vis ser de vorige week ten Paleize heeft ge had, hield verband met het feit, dat dc Koningin na haar terugkeer in de Resi dentie haar ernstig misnoegen had uit gesproken over het trage verloop der cri sis en de vraag had gesteld, of er dan geen rechtsche partijen meer waren met Verantwoordelijkheidsgevoel Een en ander heeft ertoe geleid, dat dr. De 'Visser wederom heeft gepoogd, de oplossing van de crisis te vinden door het aanblijven van het tegenwoor dige Kabinet. Daartoe had ten tweeden male een buitengewone Ministerraad plaats, welke naar verwacht wordt tot bovenbedoelde resultaten zal leiden. DE KONINGIN NAAR HET BEDREIGDE GEBIED. Zaterdagochtend is de Kon. familie, Ko ningin en Prins per auto van Nijmegen naar de bedreigde gebieden vertrokken. De tocht ging eerst naar de plassen van Hatert. Vandaar gingen de auto's naar het klooster Alverna te Wychen. Met drie vletten van de Marine, ieder geroeid door vier roeiers, werd de reis begonnen. Van het overstroomde .gebied bij het klooster roeiden de matrozen de booten door het verdronken land in de richting van Balgoy. Langs verlaten hui zen ging het, waar soms reeds tot een halve meter water stond en langs hoe ven, waarvan de 'bewoners nog op de bo venverdieping stand hielden. Overal liet H.M. informeeren nparden toestand, waarin de menschen verkeerden en meest al luidde hef antwoord nogal berustend. „Je moet de kop maar boven water hou den", zei een oud vrouwtje, dat ergens op pen terp de eenig overgeblevene was om het huis te bewaken. Van weggaan wilde ze nog niet weten. Vaak werd pas/ nadat de boot, waarin de Koningin gezeten was, weer verder was geroeid, door de bewoners ontdekt wie de dame was geweest, die zich met een vlet in dat gevaarlijke gebied waag de en die zoo vriendelijk naar hun toe stand had geïnformeerd. Soms herkende men de Koningin en werd ze met ge juich ontvangen. De tocht ging over Bal goy naar Nederasselt. Te Balgoy werd eenigen tijd gerust. Bij de kerk, die op een terp gelegen is, stond een aantal koeien, die door den» pastoor niet werden binnengelaten, omdat hij daartoe geen toe stemming had. De commissaris van de Koningin kon het bevel geven en nadat de kerk was uitgeruimd, kon het uitge putte vee in het gebouw worden onder gebracht. Door het ondergeloopen land en over velden en akkers werd de tocht voortgezet naar Wi/chen. Hier en daar bleven soms de booten op een ondiep gedeelte of bij een hek vastzitten. De matrozen sprongen den in het water om de vaartuigen weer vlot te krijgen, zoo dat de reis kon worden voortgezet. Bij sommige huizen, waar de menschen wa ren achtergebleven, werden brooden uit gedeeld. Te Wychen, waar de booten landden, werd de Koningin door twee matrozen aan land gedragen en met hoezee-gerjoep werd zij door de bewoners, die op het marktplein waren samengestroomd, ont vangen. In het dorp bezichtigde de Ko ningin het Ziekenhuis, de school en het katholieke vereenigingslokaal, en overal waar ze kwam' vroeg de Landsvrouwe met groote belangstelling naar den toe stand van de menschen en de schade die ze geleden hadden, en overal maakte ze van de gelegenheid gebruik de men schen bemoedigend toe te spreken. Van Wychen, waar capucynermonniken, de pastoor en eenige autoriteiten H.M.. rondleidden, werd door het verdronken land de terugtocht naar Afvieiroa aan vaard. Vandaar kon met de Koninklijke auto's Nijmegen worden bereikt. Het be zoek was daarmee echter nog niet afge- loopen. Na het noenmaal te Nijmegen gingen de Koningin en de prins met auto's naar Winsum, ofschoon door het water de wegen onberijdbaar waren -en de reis gevaarlijk werd, stelde de Konin gin er toch prijs op, den rit naar Dtiju- ten voort te zetten Te Druten onderhield zich H.M. met den burgemeester en de autoriteiten. Om kwart over zes was Nijmegen weer be reikt. Over Den Bosch is de Koningin naar Venlo vertrokken. Zondag bezocht H.M. Sittard en Maastricht. Maandag Cuijck. Eenige honderden personen waren daar achter de kerk bij de landingsplaats ver zameld, en nadat de post en de beman ning der jollen aan wal waren gezet, ging ook H.M. van boord om zich in het dorpje van den ,aard der overstroo ming te overtuigen. De burgemeester ver gezelde H.M. en vertelde haar het ge beurde van de laatste dagen. Levensmiddelen waren voldoende aan wezig. Juist was men bezig een geregel de levensmiddelenvoorziening in het le ven te roepen. Een commissie was geïn stalleerd om kinderen uit Cuijk tijdelijk te zenden naar toevluchtsoorden buiten het overstroomde 'gebied. In Cuijk staat alleen de dorpsstraat tot aan het postkantoor droog, alsmede de Katholieke kerk. Wanneer H.M. weer in de boot stapt, gaat een luid gejuich op onder de be woners van Cuijk. De boot gaat dan verder in de richting St.-Agatha Vlak voor het dorp blijft de boot even liggen en een jol wordt weer losgelaten. H.M. aanschouwt in stil ge peins het dorpje, dat geheel in het wa ter zit en waar zeer veel vee is omge komen. En verder gaat het dan de Maas op. Van de kajuit staart HJM. uit over een eindelooze golvende grauwe water massa; aan de eene zijde heel ver enkele daken opstekend uit het water; gan de andere het in trieste regensluiers gehulde heuvelland van Mook. Even blijft zij rondzien. Dan wendt zij moe en dToef het hoofd af. Bij de spoorbrug draait de boot. Gen nep ligt diep in het water verscholen. De Katholieke en de Protestantsche Kerk zijn hier beide ondergeloopen. Van Oefelt aan de overzijde zijn slechts enkele da ken zichtbaar. Menschen zijn hier ïTret meer. De boot gaat terug naar Mool<A Middelaar en Mook zijn beide grooten deels door het water overstroomd. Het is tegen 5 uur en het is reeds nagenoeg donker .als H.M. bij het viaduct aan den Rijksweg landt. Inderhaast worden door eenige solda ten eenige treden in het 10 M. hoog op- loopende talud gehakt. De gang tegen den steilen modderigen spoordijk op is moeilijk. Nog eenige minuten Vertoeft H.M. aan dé andere zijde van het viaduct, waar links de gevaarlijke Maas stroomt en aan de rechterzijde de lichten van Nijmegen flikkeren. De trein komt voor. H.M. stapt in -en vertrekt naar Den Haag. De droeve, doch troostaanbrengende reis van de Konin gin is geëindigd. Wie Zenuwachtig Is, Onrustig en Overspannen, en z(jn ge wone Kalmte wil herwinnen, gebruike eenigen t(jd de kalmeerende en zenuw sterkende MJjnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ot. Btf Apoth. en Drogisten. zich bezeerd hebben (jebruik dan dadelijk De watersnood. Ook Eindhoven is door den watersnood getroffen. De rivieren de Dommel en de Gender zijn ver buiten haar oevers getre den en hebben rondom de stad vele laag- liggende landerijen onder water gezet. De hoof dverkeerswegen zijn echter overal nog begaanbaar, uitgezonderd de weg naar Boxtel. Te £indhoven zelf zijn verschil lende straten ondergeloopén. Dientenge volge is de spoorwegverbinding tusschen Eindhoven en Valkenswaard stopgezet. Op het Stratumseind dreigen enkele huizen in te storten en de Vest aldaar is gedeel telijk verzakt. i De toestand aan- de Vecht is iets ver beterd. Minister Col'ijn, die van de doorbraak te Cuijk getuige was geweest, heeft in een interview medegedeeld, dat het Land van Maas en Waal volloopen moet. Dit is zeer ernstig, maar de schade zal niet zoo groot 2?ijn als te Borculo. Indien het weer iets gunstiger wordt, zal over eeni ge weken het land weer wel droog zijn. Het land zelf zal door de achtergelaten slib een zeer. goede bemesting hebben ontvangen. In de kazerne te 's-Hertogenbosch zijn 600 vluchtelingen ondergebracht, die voorloopig door de zorg van de militaire overheid van voedsel worden voorzien. Bij Grave, waar het water het eerst over en door den dijk stroomde, is de uitbreiding van de doorbraak eenigermate gestuit. In den dijk te Alfen zijn twee gaten gegraven. Hierdoor zal men door het uitstroomen van het water in de Maas verlichting brengen voor het geheele land van Maas en Waal en Rijk van Nijmegen. Het dorp Ooyen, bij Venlo, onder de gemeente Broekhuizen, aan de Maas gelegen, is al zeer zwaar door 't water bezocht. Verscheidene huizen staan er tot aan het dak in hel. water, en het plaatsje is door den stroom ge heel van dc wc-rcld afgesloten. Er is een menigte vee verdronken, o. m. een stal met 30 koeien. Ook is er veel huis raad en wintervoorraad verloren gegaan. Zooveel mogelijk wordt er met behulp van vaartuigen gered. In Dreumel, waar de menschen ge dwongen werden hun woningen te verla ten door dakvensters, om zoo de ter hulp gesnelde booten te bereiken, zijn Zondagnacht enkele personen krankzinnig geworden. Niemand in dit dorp heeft dien nacht geslapen. Allen hebben, voor zoover zij daartoe in staat waren, gehol pen de bedreigden in veiligheid te bren gen en het mag zeker een wonder heeten, dat nog geen menschen Zijn omgekomen. Reeds storten hier en daar de huizen in. Maa"dag zijn te Nijmegen aangeko men twee transporten kinderen: 80 uit Cuyk en 100 uit Dreumel. Zij waren met bootjes naar M°°k gebracht, van waar de trein hen naar Nijmegen bracht. Het R.- K- Huisvestingscomité heeft voorloopig de zorg voor de kinderen op zich genomen. In de. streek ten Westen van Neder asselt is de toestand ernstig. Te Balgooi zijn woningen ingestort en het kerk gebouw aldaar begint te scheuren. Van wege den rijkswaterstaat is men be gonnen met het dichten van het: gat in iden dijk onder Nederasselt. Met 't plaatsen van kribben en het storten van grind zou men willen beginnen. De bedoeling zou Zijn, eerst een ringdijk om de door gebroken plaats te maken en vervolgens, bij laag water, den dijk te herstellen. De hoogste te Roermond bereikte waterstand is geweest 21.52 M- boven N.A.P- Dit was Zaterdag. Nadien is er eenige stilstand geweest, welke werd ge volgd door een matigen val, welke is blijven voortduren. De Koningin en Prins Hendrik hebben Zondag een bezoek aan Roermond gebracht. Zij' werden aan het station door de talrijke daar aanwezigen hartelijk begroet. Na een kort bezoek aan de Roermondsche spijskokerij, waar voor 500 slachtoffers van den watersnood in groote ketels zuurkool met worst werd bereid, werd in auto's naar de Maasbrug gereden, waar het overstroomde gebied in Zijn geheel kon overzien worden. Hier informeerde H.M. met veel belangstel ling naar de door de ramp getroffenen, de grootte Van de schade, het verloop van het reddingswerk, de verzorging van de zieken, enz. De nood in Venlo is groot, en de erende, die geleden wordt is niet te over zien. Maandag arriveerden de Koningin en Prins Hendrik met gevolg. Zij bezoch ten in de marineschuiten de onderstroom- de gedeelten der stad. De armste buur ten werden niet vergeten. De Koningin werd, overal waar zij herkend werd, een warme ovatie gebracht. Het verkeer door de straten wordt, voor zooverre het nog geschiedt, meesten tijds door vlotten en schuiten in stand gehouden. Het peil van de Maas is veel hooger dan inr het rampjaar 1880. Rond Arnhem heeft men eveneens veel last van het water. De boerderijen aan de overzijde van de rivier langs den Eldenschen dijk liggen verlaten. De leven de have is naar de stad overgebracht. In de streek langs de Waal van Nij megen tot Millingen is de toestand ern stig. Zondagnacht is de Waaldijk bij Erlecom doorgebroken. Op den dijk daar stonden een 150 menschen, onder wie vele kinderen, die toen met een boot uit Nijmegen zijn afgehaald en thans met autobussen worden gebracht naar Ub- bergen in welke gemeente Erlecom ligt. Opnieuw is een boot naar Erlecom, om menschen in veiligheid te brengen. De omtrek van Deventer is thans ge heel geïnundeerd. Een troosteloos aan zien hebben nu de beide polders Wilp- scheklei en Voorsterleide. Boerderijen ste ken nog boven water uit voor zoover ze op hoogten zijn gebouwd. Met bootjes wordt hulp geboden. In Voorst is men bezig vee van een boerderij te halen, waar de koeien tot de knieën in het water stonden. Er gaan veel veldvruchten verloren. Langs de we gen trekken nog veel vluchtelingen uit het verdronken land. De gemeentebesturen re gelen de hulpverleening uitmuntend. Zaterdagavond begon tusschen Ant werpen en Roosendaal het water overal te zakken, waardoor de noodtoestand, die verwacht werd in den nacht van Zaterdag op Zondag, is uitgebleven. Niet temin is over 't algemeen in heel West- Brabant het water met eenige centimeters gewassen. Rond de dorpen Oud-Gastel en Dinteloord staat thans ook veel land blank en zijn verschillende boerderijen door het water ingesloten. Maandagmorgen is te Cuyk (Noord- Limburg) bij het reddingswerk een sloep, bemand met mariniers, omgeslagen, waar bij de inzittenden te water raakten- Een marinier is verdronken. In de Graafschap van Gelderland zetten de Berkel, Bolksbeek, Schipbeek en Groengraeht het Land onder wa ter, alsmede de wegen, waardoor de verbindingen gestoord worden. De be woners van de onder water geraakte hofsteden vluchten naar hooger gelegen gebied. Veel pluimgedierte en varkens zijn verdronken. De stoomboot van de Concordia die Maandag met levensmiddelen te Dreumel aaokwam, is doorgevaren naar Beneden- Leeuwen, omdat de burgemeester van Dreumel meende dat men daar nog meer behoefte had san hulp. De kapitein vond in Beneden-Leeuwen de geheele bevolking op den dijk, waaronder een aantal zie ken. De menschen hadden nergens onder komen meer. Alle inwoners zijn daarop in Idle boot opgenomen, in totaal 250 personen. Zij worden naar Arnhem over gebracht. Aldaar is gevraagd om plaats voor de zieken in het diaconessenhuis en in het gemeente-ziekenhuis, waar plaat sen beschikbaar zullen worden gesteld, terwijl brancards en verplegend perso neel a,an de boot aanwezig zullen zijn. Verder wordt gemeld, dat al het vee op het oogenblik in het water staat en dat, indien niet spoedig platte vaar tuigen gezonden worden, tiet vee spoe dig zal moeten verdrinken. De commis saris van de Koningin zal maatregelen nemen opdat zoo spoedig mogelijk deze hulp wordt verleend. Een tweede stoomboot van de Con cordia, die in Lobiith lag, is op last van de directie opgestoomd naar Erlecom, waar menschen in nood zouden zijn. Men vond ook daar een hondeTd' menschen op den dijk gevlucht, die in de polders geen onderkomen meer hadden. Het w,as on mogelijk deze menschen alien in de boot op te nemen en daarom zijn zij in den steenoven ondergebracht. Zij worden per stoomboot naar Nijmegen gebracht. In Zpe.nwsch-V laander en hebben vooral Stoppeldijk en Boschkapelle van het water te lijden gehad. Verschillende boerenhoeven zijn geheel door water om ringd. De schade en last van het water is in dit deel van ons land niet groot, Per stoomboot Postiljon werden Maandag een 100 personen uit Dreumel, dakloos door den Vloed, naar Tiel over gebracht. Voorloopig zijn zij groiotendeels in het Patronaatsgebouw 'ondergebracht. De bedoeling is de eerstkomenden naar elders te vervoeren, teneinde hier de ruimte beschikbaar te houden voor het grootere aantal,., dat spoedig verwacht wordt. Laaggelegen woningen te Dreumel staan reeds diep ui het water. Het vloed water st°at zoo hoog, dat het door de overlaat tusschen Dreumel en Alphen in de Maas stroomt. De Postiljon bleef Maandagnacht te Dreumel, om zoo noo- dig voor dadelijke hulp ter beschikking te zijn. l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1